Nel Bos en Dick Langerhorst vestigden Nederlandse records op de 200 nieter vrije slag Anquetil valt eind september uurrecord aan Ook Jimenez gebruikte doping DWS in eerste ronde tegen het Schotse Dundee DOS ontmoet Real Zaragoza Japan zal zijn traditionele overwicht behouden Kleine ledenwinst voor v.v. GVVV Zweedse verbeterde Europees record 800 m vrije slag Duitse wielerploeg voor W.K. Italiaanse ploeg Rusland versloeg Pools Olympisch team Frankrijk leidt bij halve finales Wim Deelen zakte enkele plaatsen „Sparta" naar Dodewaard Oostduitse atleten toch naar Canada Volgend jaar drielandenwedst) Duitse titelstrijd Australië leidt in strijd om Admiraalsbeker Leimonias-toernooi n betadme jodium DVSA tegen Hemur-Enge DVSA-nieuws Nederlandse jeugd gelijk tegen Jutland Snelle competitierit van Ren- en Tourclub „Amersfoort" Henny Penterman snel bij de meisjesadspiranten Vermoeidheid Uitslagen Loting Europa Cup Wereldkampioenschappen judo Bestuur GRONINGEN. Dick Lan gerhorst heeft het niet kunnen laten: ook de verovering van de vijfde titel bij de nationa le zwemkampioenschappen in Groningen bekroonde de Hage naar vrijdag met een nieuw na tionaal record. In een magni fieke race versloeg hij op de 200 meter Aad Oudt, die in de series het snelste was geweest in de nieuwe nationale recordtijd van 2.02.0. „Dit heeft mij het meeste plezier gegeven. Het oude re cord van Bontekoe stond met 2.02.2 verschrikkelijk scherp", glunderde Langerhorst, terwijl hij huiverde in de kille avond lucht. Voetbal Coupe Galea Ronde van Zuid-Slavië Roeien Tennis De echte j.die niet bijt! Voetbal ZATERDAG 5 AUGUSTUS 1967 Vijf titels en vijf records voor Lan gerhorst, een titel en een record voor Nel Bos. Het 19-jarige zwemstertje, dat zes jaar geleden van Curacao naar Ne derland kwam en hier afstudeerde als sportlerares met als specialiteit zwem men, veroverde haar eerste nationale titel op de 200 meter vrije slag in de Nederlandse recordtijd van 2.18.0. De 200 meter dames is een van de „dode" afstanden, die door de uitbreiding van het Olympisch programma tot leven zijn gewekt. In 1961 maakte Adrie Lasterie er in Blackpool een Europees record op met 2.18.2, een prestatie die als Nederlandse toptijd zes jaar lang onaangetast bleef, eenvoudig omdat op deze afstand geen wedstrijden werden gehouden. Nel Bos zwom het nummer voor het eerst. De baanindeling was niet hele maal goed en zo bleef zij ver verwijderd van het Europees record, dat met 2.15.5 op naam staat van de Frangaise Claude Mandonnaud. Maar de blonde zwem- instructrice uit Wormer heeft voor het weekeinde nog het een en ander in petto. „Op de 100 meter komt zij onder de minuut", hebben enkele ingewijde kof fiedikkijkers reeds verklaard. Een vrij wel onmogelijke opgave, vooral bij het kille, vochtige weer van de laatste da gen. Maar alleen het feit dat zo wordt gesproken is al een groot compliment voor een meisje dat als matig rugslag- zwemster begon, als vlinderslagzwem ster slechts eenmaal uit de imponerende schaduw van Ada Kok trad (Mexico 1966) en wier carrière op de vrije slag nog geen jaar oud is. Men vergelijke slechts de 1.06.2 op de 100 meter vrije slag van de Nederlandse kampioen schappen van het vorig jaar met de 1.05.5, die Nel Bos nu als tussentijd liet registreren op de 200 meter. Een ding staat vast: zowel Ada Kok als Nel Bos kan op de slotdagen van het nationaal kampioenfestijn in de -'WfraaVS&. y dtftffffiffllfttfffi-ih IÏÏ 'IWIW- - - LANDSKRONA. Na zeven jaar is de Zweedse Jane Cederquist haar Euro pese record op de 800 m vrije slag kwijt Vrijdagavond verbeterde haar landge note Elisabeth Ljunggren het in Lands- krona tijdens de Zweedse kampioen schappen. Ze bracht het op 9 min. 53,7 sec. Het record van Jane Cederquist het oudste Europese record bij de da mes stond sedert 17 augustus op 0,55,6. FRANKFURT Voor de wereld kampioenschappen wielrennen, die van 23 augustus tot en met 2 september in Amsterdam (op de baan) en Heerlen (op de weg) worden gehouden, heeft de Duitse wielrenbond de volgende ren ners geselecteerd: (de definitieve in schrijving wordt later bekend gemaakt). PROFESSIONALS Voor het wegkampioenschap: Altig, Junkermann, Wolfshohl, Gottschalk, Streng, Boelke, Oldenburg, Puschel, Wilde, Adler, Grossimllnghaus en Wie demann. Achter grote motoren: Rudolph, Kemper en Schulze. AMATEURS Wegkampioenschap: Genzlinger, Knab, Simon, Leitner, Gombert, Muecke, Tschan, Ruster, Oleknavicius, Koslar, Derlick, Walter, Goletz en Ebert. Sprint: Schroeder, Kobusch, Stenzei, Erdmann en Barth. 100 meter tijdrit: Schoefer en Honz. Tandem: Kobusch/Stenzel. Achtervolging: Katzer, Fritz, Kiss- ner, Podlesch. Pioegenachtervol gingHenrichs, Link, Kissner, Podlesch, Erdmann en Hempel. Achter grote motoren: Weil. ROME De Italiaanse professional baanploeg die eind augustus deelneemt aan de wereldkampioenschappen wiel rennen, die in Nederland worden ge houden, is als volgt samengesteld: Sprint: Antonio Maspes, Guiseppe Begehetto en Santé Gaiardoni. Achtervolging: Leandro Faggin en Fornoni Damiani. Wedstrijd achter grote motoren: Do- menico de Lillo, Armando Pellegrino en Arienti. Groninger Papiermolen voor grote da den zorg dragen. Dick Langerhorst's triomfenreeks daarentegen is het einde genaderd. „De vermoeidheid gaat een woordje mee spreken. Maar Dick heeft het geluk dat de afstanden, die hij moet zwem men elke dag korter worden", vertel de zijn coach Louis Vol. „Het begon met de 1.500 m, daarna de 800 m, de 200 m vlinder, de 400 m vrij en nu de 200 m vrije slag". Deze laatste af stand was de eerste waarop Langer horst niet uitsluitend tegen de klok moest zwemmen. De vierde jaarsstu dent in het belastingrecht Aad Oudt had ondanks een korte voorbereiding van enkele weken in de series een zeer goede 2.03.0 gemaakt. Langerhorst ging in de tweede serie bewust langzamer, omdat hij in de finale op baan vier wilde starten, zodat Sj naar links ademend Aad Oudt op de laatste vijftig meter zou kunnen zien. Dat luk te en het was geen verrassing dat Lan gerhorst op de laatste baan langs Oudt kwam en hem vervolgens voorbij ging: 2.02.0 tegen 2.03.7. De toptijd van Langerhorst bracht de totale oogst van de eerste vier dagen van de nationale kampioenschappen op 19 secords. Vrijdag waren het er vier: een voor Langerhorst, een voor Nel Bos en twee aspirantenrecordr, voor de 14-jarige Henny Penterman op de 400 m wisselslag. In de series won het H.D.Z.-zwemstertje in 5.37.5 en des avonds bracht zij de kracht op dit nummer in een nog korter tijd af te leggen: 5.35.6. Het was het vier de aspirantenrecord dat Henny Penter man tijdens deze kampioenschappen vestigde. De Europese kampioene Bet ty Heukels, die bij de dames slechts één race behoefde te zwemmen, om dat bij gebrek aan belangstelling de serie meteen de finale was, bleef met 5.32.2 slechts enkele sec. onder de tijd van Penterman. Els Hulsebos, al jaren Nederlands tweede zwemster op dit onderdeel, was met 5.38.8 zelfs lang zamer. Eenzelfde talent als van Henny Penterman manifesteerde zich op de 100 m vrije slag jongens onder veer tien, waarin de 13-jarige Bert Hoetmer de even oude Jan Elbertsen de baas bleef in een tijd, die dicht tegen de één minuut aan lag (60,3 tegen 1.01.7) met de 2.22.8 op de 200 m vrije slag on der de 14 jaar, waarmee Yvonne van Kuilenburg haar vierde titel binnen haalde, zijn dit prestaties, die hoop wekken voor de naaste toekomst. De uitslagen van de finales: 400 m wisselslag meisjes ouder 16 jr.: 1. Henny Penterman (H.D.Z.) 5.35.6 (Nw. Nederl. aspirantenrecord, serie: 5.37.5 Nw. Nederl. aspirantenrecord); 2. Gerda Lassooy (H.D.Z.) 5.48.8; 3. An nette van Meiman (M.Z.P.C.) 6.02.9. 400 m wisselslag jongens onder 16 jr.: 1. Rob Weyhenke (H.Z.P.C.) 5.25.0; 2. Dick van Elsas (H.P.C.) 5.25.9; 3. René van Denderen (K.N.Z.B.) 5.33.8. 400 m wisselslag dames: 1. Betty Heukels (P.S.V.) 5.32.2; 2. Els Hulsebos (G.D.Z.) 5.38.8; 3. Hella Rentema (G.D.Z.) 5.40.3; 4. Toty Heu kels (P.S.V.) 5.49.5; 5. Cora v.d. Veer (V.Z.C.) 6.04.0. 400 m wisselslag heren: 1. Wim Mulder (Zwemlust) 5.08.5; 2. Wim de Boer (De Reest) 5.13.1; 3. Ron Verroen (Zian) 5.18.2; 4. Edwin Bo gaard (Za'70) 5.22.7; 5. Peter Jonker (Z.P.C.) 5.31.0; 6. Paul van Dalen (D.V.Z.) 5.17.0, gediskwalificeerd. 100 m vrge slag meisjes onder 14 jr.: 1. Liesbeth Klumper (H.Z.P.C.) 1.07.3 (serie 1.06.8); 2. Tineke Maat (V.Z.C.) 1.08.0; 3. Rita Bloos (H.P.C.) 1.08.5. 200 meter vrUe slag heren: 1. Dick Langerhorst (H.Z.P.C.) 2.02.0 (Nw. Nederl. record); 2. Aad Oudt (Zian) 2.03.7; 3. Elt Drenth (Zwemlust) 2.05.6; 4. Bob Kammeijer (Zian) 2.06.4; 5. Rinus van Beek (Het IJ) 2.07.8; 6. Johan Schans (Vechtstreek) 2.10.0. 200 m vrije slag dames: 1. Nel Bos (A.DZ.) 2.18.0 (Nw. Nederl. record); 2. Mirjam van Hemert (V.Z.C. VI.) 2.20.2; 3. Dolly Maanema (R.Z.C. '90) 2.23.5 4. Carla Janssen (Njord '59) 2.25.7; 5. Bep Weeteling (Nereus) 2.25.9; 6. Ina Mulder (G.Z.F.C.) 2.26.6. 100 m vrije slag jongens onder 14 jr.: 1. Bert Hoetmer ('t Gooi) 1.00.3; 2. Jan Elbertsen (De K.kker) 1.01.7; 3. Fredie Beekers (Mosa) 1.04.5. 200 m vrije slag meisjes onder 14 jr.: 1. Yvonne van Kuilenburg (H.P.C.) 2.22.8; 2. Ëllie van Leuven (E.S.C.A.) 2.22.9; 3. Madeleine v.d. Velden (Zian) 2.29.2. 200 «i vrije slag jongens onder 14 jr.: 1. Harrie Dokter (Z.Z.P.C.) 2.14.6; 2. Paul Spangenberg (H.Z.P.C.) 2.14.7; 3. Herman Suichies (De Kikker) 2.16.0. Dicfe Langerhorst: 't kan niet op PARIJS Jacques Anquetil heeft na een langdurige bespreking met zijn ploegleider Raphael Geminiani bekend gemaakt, dat hij eind september een aanval gaat doen op het werelduur record, dat sinds 23 september 1958 op naam staat van de Fransman Roger Rivière, met een afstand van 47 kilo meter en 347 meter. „Monsieur Chrono" heeft tevens laten weten, dat hij op 13 augustus in Felletin bij het Franse weg kampioenschap voor beroepsrenners zijn uiterste best zal doen om zich in de ploeg te rijden, die zal worden uitge zonden naar het wereldkampioenschap op de weg, dat op 3 september in Heer len zal worden gehouden. PARIJS Naar eerst nu blijkt heb ben bergkoning Julio Jimenez en de Fransman Desire Letort bij de beklim ming van de Puy de Dome gebruik ge maakt van doping. De commissie die de leiding had in het onderzoek naar het gebruik van stimulerende middelen in de Ronde van Frankrijk, heeft dit vrij dag in Parijs bekendgemaakt. Deze con trole heeft tevens aan het licht ge bracht, dat Gimondi, Pingeon, Poulidor en Aimar geen gebruik hebben ge maakt van „dope". MOSKOU Rusland heeft vrijdag ook de tweede wedstrijd tegen Polen voor de voorronden van het Olympisch voetbaltoernooi 1968 gewonnen. De ont moeting, waarmee de Spartakiade in Moskou werd afgesloten, leverde een 2-1 zege voor de Russen op, die bij de rust met 1-0 leidden. De eerste wed- rust met 1-0 leidden. De eerste wed strijd tussen beide ploegen, op 28 juli in Wroclaw gespeeld, eindigde in een 1-0-zege voor Rusland. Met de win naar van de ontmoetingen Tsj.-Slowa kijeZuid-Slavië speelt Rusland om 1 plaats in het eindtoernooi, dat in Mexico wordt verwerkt. VICHY Frankrijk heeft in de hal ve finales van het tennistoernooi om de Coupe Galea in Vichy met 2-1 de leiding genomen tegen Italië. Nadat Frankrijk en Italië donderdag elk een enkelspel hadden gewonnen, zegevier de de Franse combinatie Goven/Chan- freau vrijdag met 6-2, 8-6, 6-1 in het dubbelspel over de Italianen Marzano- Gillardelli. Wmm. Anquetil: in Heerlen van de partij? FRANKFURT Het Amsterdamse D.W.S. zal in de eerste ronde van het toernooi om de Jaarbeursstedenbeker het Schotse Dundee ontmoeten. Voor de tweede Nederlandse vertegenwoordiger in dit toernooi het Utrechtse DOS kwam bij de vrijdag in Neu Isenburg (bij Frankfurt) gehouden loting het Spaanse Real Zaragoza uit de bus. Bei de Nederlandse clubs spelen de eerste wedstrijd thuis. De loting had het volgende resultaat: Eerste ronde: Malmö (Zwe) Liver pool (Eng); Lokomotive Leipzig (O-Dld) Linfield Belfast (N.-Ierland); Bo logna (It) Lyll (Noorw); Florentina (It) Olympique Lille (PY); Eintracht Frankfurt (W.-Dld) Nottingham Fo rest (Eng); Hibernian (Schotl) FC Porto (Port); FC Brugge (Belg) Sporting Lissabon (Port); St. Patricks Athletic (Ierl) Girondins Bordeaux SERAJEWO Wim Deelen, donder dag tweede in de algemene rangschik king van de wielerronde van Zuid-Sla vië voor amateurs, heeft vrijdag in de vijfde etappe aanmerkelijk op zijn con currenten verloren. De Nederlander, die als 14e over de streep ging, viel terug naar de zevende plaats in het al gemene klassement. De Zuidslaviër Valencic won de rit over 130 km van Tuzla naar Serajewo. Hij finishte na 3 uur 40 min. 1 sec. De Italiaan Sanantonio werd in 3.41.27 tweede. Deelen had 3.48.35 nodig. De Zuidslaviër Skerl behoudt de lei derstrui. Ook na de vijfde etappe staat Zuid-Slavië eerste in de ploegenrang- schikking. Algemeen klassement: 1. Skerl (Z.- S.) 15.11.16, 2.Cubric (Z.-S.) 15.14,05, 3. Sanantonio (It.) 15.15,22, 7. Dee len (Ned.) 15.19.10. Ploegenklassement: 1. Zuid-Slavië 45.35.40; 2. Italië 45.58.27, 7. Nederland 46.55.01. SALT LAKE CITY (Utah) Ver wacht wordt dat Japan zijn traditione le overwicht zal behouder op de we reldkampioenschappen judo, welke hier van 9-12 augustus zonder de sterkste judoka ter wereld, Anton Geesink, wor den gehouden. Het zal de eerste wereldtoernooi zijn dat in de V.S. wordt gehouden. De voor gaande zijn tweemaal in Tokio en zowel eenmaal in Parijs als Rio de Janeiro gehouden. Er worden 140 judoka's uit een 25-tal landen verwacht. De voorronden zullen woensdag, don derdag en vrijdag worden gehouden, waarna de finales in de verschillende klassen volgen. Het wedstrijdschema luidt: woens dag: zwaar- en halfzwaargewichten; donderdag: midden- en halfmiddenge- wichten; vrijdag: lichtgewichten en al le categorieën. De intercontinentale kampioenschap pen zullen zaterdag worden gehouden. Hiervoor hebben Europa, Amerika, Azië, Afrika en Oceanië ingeschreven. Japan, Canada en de V.S. hebben elk met een twaalftal judoka's ingeschre ven, verder komen op de inschrijvings- lijst voor: Argentinië, Brazilië, Cuba, Nederland, Porto Rico, Guatemala, Ni caragua, West-Duitsland, België, Frank rijk, Luxemburg, Groot-Brittannië, Zwitserland, Joegoslavië, Rusland, Oos tenrijk, Nieuw-Zeeland, Korea en Indo nesië. Volgens het reglement van de Inter nationale Judo Federatie moet iedere partij minstens drie en maximaal 20 minuten duren. (Fr); C.A. Spora (Lux) Leeds United (Eng); Wiener SK (Oost) Atletico Madrid (Sp); Glasgow Rangers" (Schot land) Dynamo Dresden (O.-Dld); FC Vojvodina Novi Sad (Z.-Sl) Cuf Bar- reiro Setubal (Port); Servette Genève (Zw) München 1860 (W.-Dld); Atle tico Bilbao (Sp) Frem Kopenhagen (Den); DWS Amsterdam (Ned) Dun dee (Schotl); FC Napels (It) Hanno ver (W.-Dld); FC Zürich (Zw) Bar celona (Sp); FC Luik (Belg) A.S. Pack Saloniki (Griek); Dynamo Zagreb (Z.-Sl) Petrolul Ploesti (Roem); FC Antwerpen (Belg) -• Goetztepe Izmir (Turk); DOS Utrecht (Ned) Real Za ragoza (Sp); FC Köln (W.-Dld) Sla- via Praag (Tsj .-SI); Dynamo Pitesti (Z.-Sl) Lokomotive Plovdiv (Buig). OPHEUSDEN Sparta komt zater dag in het- veld tegen Dodewaard om deel te nemen aan een nederlaag-toer nooi. Enkele weken geleden speelde Sparta thuis tegen Dodewaard en won toen met 5-2, maar of dit nu ook zal lukken blijft een grote vraag, want Sparta mist in de voorhoede B. v. d. Pol (ziekte) en achter een van haar beste spelers. Akkerman (vakantie). De wedstrijd begint om 6.30 uur. Sparta's opstelling voor zaterdag luidt als volgt: D.: C. v. Eist; A.: D. Hom- merson, A. v. d. Wardt; M.: K. Schaap Pzn, A. v. Ommeren, A. Roodbeen; V.: J. v. Kleef, K. Schaap, J. W. Vermeer, M. C. Roelofsen, J. Stunnenberg. Lichaamsbeheersing is op de Nige- riaanse scholen verplicht als bij ons gymnastiekonderwijs. Geen wonder, dat de jongens hun kunnen ook graag buiten schooltijd demonstreren. BERLIJN Negen Oostduitse atle ten zullen samen met de Europese At- letiekselectie op 9 en 10 aug. in Mon treal tegen Noord-Amerika aantreden, zo deelt het persbureau ADN vandaag mee. De visa-moeilijkheden zijn blijk baar opgelost. Ir. Paulen uit Nederland en Artur Takac uit Joegoslavië, twee leden van het Europese bestuur van de Interna tionale Amateur Atletiekbond, hebben in Berlijn de gerezen moeilijkheden uit de weg geruimd. Oost-Duitsland wordt niet erkend door de Atlantische Alliantie, waar Canada lid van is. Daarom moeten reispapie- ren verkregen worden door tussen komst van het geallieerde reisbureau in West-Berlijn, waar de communisten vaak bezwaar tegen maken. Behalve de negen Oostduitsers bestaat de Europese ploeg uit 62 atleten uit 16 landen. AMSTERDAM De roeiontmoet tussen de dames- en herenteams v. Nederland en West-Duitsland, in 196u voor het eerst gehouden en dit jaar ge ëindigd in een overtuigende zege voor Nederland, zal worden omgezet in een drielandenwedstrijd. Denemarken, een van de sterkste Westeuropese roeilan- den, toont namelijk bijzondei veel be langstelling voor de krachtmeting. De ontmoeting Nederland-West-Duitsland- Denemarken zal volgend jaar tijdens de wedstrijden van de Koninklijke-Hol- land beker op zaterdag 29 en zondag 30 juni op de Amsterdamse Bosbaan wor den gehouden. HAMBURG. De Duitse tennisters zijn vrijdag in de kwartfinales enkel spel van het toernooi om de interna tionale tennistitels in Hamburg allen uitgeschakeld. De halve eindstrijden zullen worden betwist door Frangoise Durr (Fr.) tegen Judy Tegart (Austr.) en Annette v. Zyl (Z.-Afr.) tegen Lesley Turner (Austr.). De resultaten van de kwartfinales waren: Frangoise Durr (Fr.)Pat Walkden (Rhod.) 6-1, 6-3; Judy Tegart (Austr.)- Helga Schultze (Did.) 64, 63; Lesley Turner (Austr.)—Helga Niessen (Did.) 60, 6—2; Annette van Zyl (Z.-Afr.) Edda Buding (Did.) 8—6, 2—6, 6—4. Achtste finales heren enkelspel: Ni- cola Pilic (Z.-Sl.)—Jan Kukal (Tsj.-Sl.) 63, 64, 61; Tony Roche (Austr.) Harald Elsenbroich (Did) 61, 60, 61; Roy Emerson (Austr.)Bob Maud (Z.-Afr.) 6—3, 6—2, 6—3. Heren dubbelspel kwartfinales: He- witt/Mcmillan (Z.-Afr.)Elschenbroich/ Gottschalk (Did.) 6—3, 6—3, 6—2. Dames dubbelspel kwartfinales: DurW Gail Sherrif (Fr./Austr.)Helmes/Sche- diwy (Did.) 6—1, 6—0. COWES Na de derde race in de strijd om de Admiraalsbeker (in de om geving van het eiland Wight) heeft Australië zijn leidende positie, met nog maar een wedstrijd voor de boeg aanstaande zaterdag aanmerkelijk verstevigd. Weliswaar won de Ameri kaan Dick Carter met heft jacht Rabbit de derde race, maar zijn landgenoten eindigden in de achterhoede zodat het team van de Verenigde Staten geen be dreiging kon vormen voor Australië, dat met een derde, vierde en vijfde plaats veel beter voor de dag kwam. In de al gemene rangschikking heeft Australië met 285 punten de leiding voor beker houder Engeland, dat er 241 heeft. West-Duitsland bezet de derde plaats met 198 punten. Nederland staat met 104 punten als zevende geklasseerd. DEN HAAG In het tennispark „Klein Zwitserland" in Den Haag is vrijdag net traditionele internationale clubtoernooi van Leimonias, dat tot en met zondag duurt, begonnen. Behalve Leimonias nemen deel de All England Club uit Wimbledon, Stadion Rot-Weiss uit Keulen en Aarhus 1900 uit Aarhus in Denemarken. Titelverde digers zijn bij de dames Stadion Rot- Weiss en bij de heren de All England Club. ADVERTENTIE AMERONGEN Vanmiddag wordt om twee uur op de Burgwal een korf balwedstrijd gespeeld tussen de Ame- rongse korfbalvereniging HemurEnge en leden van de voetbalvereniging DVSA. Om drie uur wordt er gewisseld en spelen de teams een voetbalwedstrijd. De zes dames ruimen dan het veld en worden vervangen door 5 heren. Aan sluitend aan dit gebeuren wordt om vier uur eveneens op de Burgwal ge speeld de wedstrijd DVSA 3 tegen Val leivogels. AMERONGEN Voor de a.s. com petitie is voor sommige Amerongse elf tallen de indeling bekend. Voor het eer ste zondagelftal Jat uitkomt in de eer ste klasse B is de indeling: Brederodes (Vianen), DVSA (Amerongen), DWSV (Utrecht), Hoogland (Hoogland), De Meeuwen (Utrecht), Patria (Zeist), Ro- da '46 (Hamersveld), Stichtse Boys (Utrecht), Soesterberg (Soesterberg), Utrechtse Boys (Utrecht), VSK (Utrecht). Zo op het eerste gezicht is deze inde ling voor Amerongen niet ongunstig. De gedachtegang is over het algemeen, dat de klasse A wat sterker is dan B klasse. Desondanks zal er met volledi ge inzet gevoetbald dienen te worden om weer terug te kunnen komen in de K.N.V.B. Voor het tweede en derde elf tal is nog niets bekend. Het eerste elf tal van de zaterdag is ingedeeld in de 3e klasse A. Deze klasse bevat de volgende ver enigingen: Beverweertse Boys (Werk hoven, CDN (Driebergen), Bunnik (Bunnik), DEV (Doorn), DVSA (Ame rongen), Dolderse Boys (Den Dolder), Langbroek (Langbroek), Montagnards NSVS (Veenendaal), Woudenberg (Woudenberg). Het tweede elftal is ingedeeld in de res. 3e klasse F. Deze bestaat uit Dol derse Boys 2 ,Dosc. 4, DVSA 2, Jona than 5, Langbroek 2, Posta 2, SSVU 5, UHSV 2. VEENENDAAL In de kantine van het sportpark Panhuis hield voetbalver eniging GVVV dezer dagen haar jaarlijkse ledenvergadering. Voorzitter J. Hertog opende de vergadering en heette in het bijzonder erevoorzitter Schoits hartelijk welkom. HU blikte terug op het afgelopen seizoen en kon een vooruitgang van de vereniging constateren. Het bestuur van GVVV had het afgelopen jaar veelvuldig vergaderd en de heer Hertog sprak er zUn vreugde over uit, dat de samenwerking tussen de plaatselUke clubs op een aanzienlek hoger peil was gebracht. Hij bedankte verder de ontspannings commissie voor het vele werk, dat zij had verricht. Voorzitter Hertog wees hierna nog uitdrukkelijk op het gedrag in de wedstrijden: „Wees te allen tijde de verstandigste bij eventuele moeilijk heden in het veld", aldus het bestuurs lid, dat verder memoreerde, dat de ko mende jaren bijzonder belangrijk wa ren voor GVW en het gehele zaterdag voetbal, één en ander met het oog op de toekomstige eerste klasse. Tot slot van zijn rede deed hij een beroep op alle spelers en leden om in de komende jaren alles in te zetten voor hun vereniging, daar het vanzelfspre kend uitermate moeilijk zou worden. Vervolgens werd door secretaris Bruys het jaaroverzicht voorgelezen, waarin hij meedeelde, dat GVW een kleine ledenwinst had geboekt. Uit het verslag van de penningmeester bleek dat de veelbesproken financiële positie van GVW aanmerkelijk verbeterd is. Het bestuur werd in zijn geheel herko zen en zal bestaan uit: voorzitter J. Hertog, vice-voorzitter W. v. d. Boven- kamp, secretaris C. Bruys, 2e secreta- HAMBURG De Nederlandse UEFA- jeugdploeg (16-18 jaar) heeft vrijdag avond in het trainingskamp te Hamburg met 1-1 gelijk gespeeld tegen Jutland. De PSV-er Bish zorgde ervoor, dat de Denen met een 0-1 achterstand moesten gaan rusten. ris R. v.d. Bovenkamp, Penningmees/ ter: H. de Kruif, 2e penningm.: W. v. Dijk, wedstrijdsecr.G. Leppers en commissarissen J. W. v. Scherrenburg en L. Hardeman. Hierna kon de voorzitter meedelen dat de problemen rond de jeugdcommissie volledig waren opgelost. Er zijn nu o.l.v. de jeugdvoorzitter A. v. d. Craats ge noeg jeugdleiders. De elftalcommissie, waarvan de samenstelling nogal wat problemen opriep, zal bestaan uit de he ren: C. v. Kooten, J. Leppers, J. Dave- laar, H. v. Essen en G. Diepeveen. VEENENDAAL/AMERSFOORT Voor de donderdagavondcompetitie van Ren- en Toerclub „Amersfoort" was veel belangstelling. Direct vanaf de start werd er in een hoog tempo gere den, waardoor er halverwege de strijd een kopgroep ontstond met de volgende renners: Jan Sandbrink, F. Kisner, D. Vervloet, M. de Koning, A. van de Veen, de Veenendaler Herman Hummel en G. Brouwer. T. Brands moest, toen deze kopgroep werd gevormd, juist van fiets verwisselen en kwam daar door tussen de kopgroep en het peloton terecht. Amateur Sandbrink was iets sneller dan Dick Vervloet, terwijl Gijs Brouwer de derde plaats voor zich opeiste. De verdere uitslagen waren: A-nieuwelingen: Frans Kisner (Amers foort), Matti de Koning (Scherpenzeel). B-nieuwelingen: H. Hummel, A. van de Veen en Ton Brands. Adspiranten: W. Pater (Barneveld), J. Zwaagman en Jetze Reijenga (Veenen daal).

De Vallei | 1967 | | pagina 7