Nederlander na solovlucht over oceaan veilig op Teuge ONGELUK OP OVERWEG EIST TWEE DODEN 4 DODEN BIJ BAYER Chinezen schoten uit ambassade Jongeman bracht bejaarde nachtelijk bezoek Bus in ravijn ARABISCHE TOP NOG NIET BIJEEN Koninklijke familie in Italië W eerrapporten uit Europa Vuur op demonstranten in Djakarta Bankroofster in Quebec Bondgenoten in Vietnam willen uitbreiding van bom-aanvallen Overstromingen in Australië Heinrich Muller in Albanië Eisenhower had ingewand stoornis Onenigheid duurt voort D '66 zal deelnemen aan verkiezing in O.-Flevoland MISLUKT OP TEXEL TEGEJX BOOM Twee dorpjes willen samenvoeging TWAALF UUR MOORD OP OUDE VLAARDINGER KLEUS PENSIOEN SOEKARNO BANKEN Juwelendiefstal in Y.S. Chef-staf in Nigeria verongelukt VOLGENS DUITS BLAD. Paratyfus in Duits ziekenhuis MAANDAG 7 AUGUSTUS 1967 De vader van de succesvolle amateur vlieger Van Mesdag was ook op Teuge aanwezig om zijn zoon te ver welkomen en te feliciteren. (Van onze correspondent) DALEN De 23-jarige mejuffrouw A. L. Berghoeff uit Emmen en de 24-jarige student W. van der Start uit Leiden ztfn zaterdagmiddag gedood toen hun auto op een overweg tussen Coevorden en Dalen op een goederentrein botste, he overweg is niet beveiligd. Het meisje werd by de botsing uit de auto geslingerd e gewond, dat het kort daarna overleed. De jongeman werd in 150 meter door de trein meegesleurd. en werd zo zwaar de auto ongeveer ANTWERPEN De brand in de chemische fabriek van Bayer in Ant werpen heeft vermoedeiyk aan vier mensen het leven gekost. Het stoffe lijk overschot van een Griekse arbei der is gevonden; drie Westduitse technici worden nog vermist. De schade, die aanvankeiyk was ge schat op een miljard Belgische frank (ruim 72 miljoen gulden), zou meeval len. Zij wordt door de verzekering ge dekt. Omdat slechts én van de zes produktieafdelingen is vernield, zou de produktie (van een grondstof voor de vervaardiging van plastic) binnen drie weken kunnen worden hervat. De blussing ondervond ernstige moeilijkheden toen in de nacht van vrijdag op zaterdag het vuur weer oplaaide. Een deel van de installaties brandden zaterdagochtend nog. Twee mensen, onder wie een Belgische brandweerman, werden ernstig ge wond. Dertig personeelsleden van na burige fabrieken, die te hulp kwamen, werden licht gewond. DEN HAAG. D '66 zal deelnemen aan de verkiezing van een adviesraad voor de polder Oost-Flevoland. De ad viesraad zal in oktober worden geko zen en is bedoeld om de landdrost van Oost-Flevoland te steunen bij het be stuur van het gebied. c o ca W "O c a 2 M <W S Z Den Helder onbew. zo 20 0 Ypenburg licht bew. o 21 0 Vlissingen licht bew. ono 21 0 Eelde onbew. 0 20 0 De Bilt onbew. 0 21 0 Twente onbew. windst. 21 0 Eindhoven half bew. 0 22 0 Zuid-Limburg onbew. ozo 22 0 Helsinki regen wnw 18 10 Stockholm licht bew. nw 21 0 Oslo onbew. windst. 22 0 Kopenhagen onbew. w 19 0 Aberdeen zw. bew. zzw 19 0 Londen zw. bew. windst. 20 0.2 Brussel half bew. zzo 23 0 Luxemburg onbew. no 22 0 Parijs zw. bew. no 23 0 Bordeaux zw. bew. ozo 26 0 Nice licht bew. n 26 0 Berlijn zw. bew. ono 20 0 Frankfort licht bew. o 22 0 München half bew. windst. 16 3 Zürich zw. bew. windst. 16 0 Genève licht bew. windst. 21 0 Locarno licht bew. o 19 5 Wenen regen ono 17 3 Innsbruck zw. bew. windst. 14 4 Belgrado mist nw 26 0 Athene onbew. n 35 0 Rome onbew. windst. 28 0 Barcelona zw. bew. windst. 26 0 -'-id licht bew. windst. 30 0 HcM bew. windst. 29 0 TEUGE Precies om kwart over drie zette de sportvlieger-zakenman G. J. P. van Mesdag zondagmiddag zijn „Mooney MK 21" met het Ame rikaanse kenteken N 2684 W op het zonovergoten en door een talrijk publiek omzoomde platform van het vliegveld Teuge neer na een solovlucht over de Oceaan, via de zuidelijke en volgens insiders moeilijkste route, ge maakt te hebben. De vlucht, die in de kringen van de luchtvaart als een bijzondere prestatie geldt en derhalve dan ook door de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart met een bijzondere onderscheiding, het gouden ere- insigne, werd beloond, was eigenlijk het gevolg van een weddenschap, door vrienden van de heer Van Mesdag, een Nederlander van origine, maar thans Amerikaans staatsburger, met de ervaren vlieger aangegaan. Op het laatste gedeelte van zqn vlucht, die zondag van Perpignan in Zuid- Frankryk naar Luxemburg en vandaar in de middag naar Teuge leidde, werd de heer Van Mesdag geëscorteerd door een lid van de Vliegclub Teuge, de heer W. van Orden. Deze steeg omstreeks twee uur in de middag op om de via de radio al aangekondigde in kringen van de sportvlieger^ alom bekende Van Mesdag namens tal van collega's naar Teuge te begeleiden. De heer Van Mesdag, die op 't vlieg veld door zijn ouders en zijn echtge note werd verwelkomd, ervoer de hem bereide ontvangst, waarby vele honderden belangstellenden aanwezig waren, als een ware verrasing. Hij werd door de voorzitter van de Vliegclub Teuge, tevens lia- venmeester, de heer A. L. Bauling, persoonlijk het platform opgeloodst, waar hem een bloemenhulde van zijn echtgenote en een der damesleden van de vliegclub wachtte. DJAKARTA Leden van de Chinese ambassade in Djakarta hebben zaterdag het vuur geopend op een menigte demonstranten, die probeerde de kanselarij binnen te dringen. De kogelregen verwondde vier Indonesiërs. Door dit diplomatieke incident zijn de toch al koele betrekkingen tussen Indonesië en China dit weekeinde nog verder verslechterd. Indonesië wees een Chinees protest tegen de bestorming van de ambassade zonder meer af; in Peking kregen de Indonesische diplomaten huisarrest opge legd. Het zal worden opgeheven, zodra de Indonesische regering de veiligheid van de Chinese diplomaten in Djakarta garandeert. De demonstranten voor de Chinese ambassade in Djakarta waren allen lid van het Pantsjasila-front. Zij eisten dat de Chinese diplomaten binnen drie da gen het land zouden worden uitgezet, omdat zij zouden hebben meegewerkt aan de mislukte, door communisten ge- inspireerde staatsgreep in 1965. WOLVEGA. De tienjarige Dirk de Vries uit Langezwaag is bij Wolvega onder een trein geraakt en gedood. Het kind stak plotseling de spoorbaan over. TEXEL. Op het eiland Texel zijn gistermiddag een Nederlandse en een Duitse auto frontaal óp elkaar gebotst, nadat de Nederlandse auto door onbe kende oorzaak naar links was uitgewe ken. De bestuurder van deze wagen, de 25-jarige J. Braam uit Weesp, was op slag dood. Drie mensen werden ernstig, één werd licht gewond. ZUIDWOLDE De veertienjarige Geesje Scheper uit Zuidwolde is zater dagavond omgekomen, nadat zij op een onverlichte fiets door een tegemoet komende auto was aangereden. De auto raakte door de aanrijding van de weg en botste tegen een lichtmast. De vijf inzittenden werden min of meer ernstig gewond. ZIJPE Het zestienjarige Duitse meisje Edith Gerj uit Hilden bij Düssel- dorf is zaterdagmiddag in het Noord hollandse Zijpe met haar bromfiets op twee haar naderende auto's gereden. Zij overleed op weg naar het zieken huis. OOSTERHOUT. De 28-jarige J. P. Maas uit Oosterhout is gisternacht in het ziekenhuis overleden nadat hij en kele uren eerder met zijn auto tegen een boom was gebotst. DEN HELDER Het 3-jarige meis je Sabrind Wendland uit het Duitse Oberhausen is gisteren in een Helders ziekenhuis overleden. Zij was enkele uren eerder plotseling de rijweg opge lopen en onder een auto geraakt. LOSSER. De 35-jarige Spanjaard R. Lopez-Dias is gisternacht in Losser met zijn bromfiets verongelukt. De man wil de op een kruispunt linksaf slaan, maar kwam tegen het trottoirband en schoot van de bromfiets tegen een dikke etala geruit. Bij aankomst in het ziekenhuis bleek de man te zijn overleden. HAARLEM. De 42-jarige mevrouw M. M. J. A. Habich-De Mijs uit Zand- voort is gisteren in een Haarlems zie kenhuis overleden. Zij was vorige week dinsdagavond gewond geraakt, toen zij als duopassagiere meereed op de motor van haar man. De motor werd aange reden door een auto. JISP De twee Noordhollandse dorp jes Wijdewormer en Jisp willen samen één gemeente gaan vormen. Als Gede puteerde Staten de besluiten van beide gemeenteraden goedkeurt, zal de nieu we gemeente, waarvoor nog geen naam is bedacht, drieduizend hectaren groot zijn en 2.300 inwoners hebben. De raad van Wijdewormer had nog geen vijf minuten nodig om te besluiten het dorpje op te heffen als zelfstandi ge gemeente. De Jispse raad had het wat moeilijker. De twee communisten in de zeven man tellende raad waren tegen het voorstel om samen te gaan met Wijdewormer. Zij spraken over„machtsinvloeden die het op de ondergang van Jisp" hadden gemunt. Na een discussie van anderhalf uur bleek dat de overige vijf raadsleden hun bezwaren niet deelden. Jisp en Wijdewormer hebben tot sa mengaan besloten omdat beide dorpjes bekneld dreigden te raken tussen de ^zich snel uitbreidende Za ^meenten 'n Groot-Purmerend. Direct nadat hij uit zijn toestel was ge stapt werd hij toegesproken door de voorzitter van de afdeling motorvlie- gen van de K.N.V.v.L., mr. W. J. Blaissè, die de heer Van Mesdag har telijk gelukwenste met diens prestatie. „Wij zijn daarop bijzonder trots", al dus de heer Blaisse, „ook al bent u geen Nederlands staatsburger meer". De heer Blaisse deelde vervolgens mede, dat het hoofdbestuur van de K.N.V.v.L. de sportieve zakenman, die jarenlang leider is geweest van de Nederlandse afdeling van het Heinz- concern, het gouden ere-insigne van de vereniging, dat op een later tijd stip zal worden uitgereikt, had toe gekend. De heer Van Mesdag heeft de over steek over de oceaan gemaakt van af Sydney op Nova Scotia by New Foundland en had voor zijn vlucht, die wegens weersomstandigheden over de langere zuidelijke route ge maakt moest worden voor 32 uur ben zine aan boord. Hij heeft de over steek in circa twaalf uren volbracht. Daarvan heeft hij meer dan tien uur in zijn eentje over de onmetelijke wa tervlakte van de oceaan gevlogen. De tocht was echter, naar wij van met de heer Van Mesdag bevriende zijde vernamen, technisch bijzonder goed voorbereid. Er was geregeld contact met verschillende grote vliegvelden zodat men vanuit Europa en vanuit de VS de vlucht van de heer Van Mesdag van minuut tot minuut kon volgen. Woensdag kwam de sportvlieger reeds in Lissabon aan, maar hij kon zijn vlucht toen niet voortzetten wegens moeilijkheden met zijn radio en sto ringen in zijn brandstofleidingen. Na dat deze eind dezer week verholpen waren, steeg hij zondagmorgen weer op om via Perpignan en Luxemburg naar Nederland te koersen, waar hij tijdelijk, in Arnhem, een bungalow bewoont. Van Mesdag, die 43 jaar is, trachtte in de tweede wereldoorlog per kano ons land te ontvluchten. Dat is hem toen niet gelukt, want vlak voor de Engel se kust werd hij door een Duitse pa trouilleboot opgepikt. Hij werd in ver schillende concentratiekampen ge vangen gehouden, wist echter alle el lende te overleven en ging kort na de bevrijding naar Amerika van waar uit hij later gedurende vele jaren de belangen van het Heinz-concern in Europa heeft behartigd. Hij is sinds vele jaren een gerenommeerde sport vlieger die vooral veel ervaring heeft in het vliegen over lange afstanden. MONTREAL. Een moeder van twee kindertjes die een machinepis tool kan bedienen als een beroepsmi litair is bankroofster no. 1 in de pro vincie Quebec. Zaterdag heeft de vrouw, die van de politie de bijnaam „Machine gun Molly" heeft gekregen, opnieuw haar slag geslagen. Ditmaal was het een financieringsmaatschap- PÜ in het oosten van de stad, waar zij en twee gemaskerde mannen met 9.000 dollar wisten te ontsnappen. Volgens een raming van de politie heeft de vrouw, die iets langer is dan 1.50 m en die nog geen 45 kg weegt, in de afgelopen 12 maanden deelgeno men aan zeker 12 bankovervallen. Zij is er mee begonnen, kort nadat haar echtgenoot wegens een gewa pende overval naar de gevangenis was gestuurd. „Eerst chauffeerde zij alleen de wa gen waarmee de bende na een bank overval ontsnapte" zo vertelde 'n re chercheur. „Maar toen de jongens za gen hoe zij met een machinepistool kon omgaan en wat voor stalen zenu wen zij had, werd zij gepromoveerd tot plaatsvervangend leidster". Rechercheurs wijzen er op dat zij verder nog het voordeel heeft van haar twee jonge kinderen. „De jongens brengen de buit en revolvers uit de eerste ontsnappingswagen naar die van haar over. En wie gaat nu een wagen controleren met eemmoeder en twee kinderen er in?" Omdat de bende altijd geheel ge maskerd is, heeft de politie pas ge merkt dat zij met een vrouw te ma ken had, toen zij in een bank op luide toon haar bevelen gaf. AMSTERDAM Het consulaat-ge neraal van België deelt mede dat by k.b. van 6 juni 1967 de heer E. B. H. Franken, directeur-generaal van de N.V. Lederfabriek Gebr. Naeff, Lochem is benoemd tot ridder in de Kroonorde van België De versierselen zijn de heer Franken uitgereikt door de heer H. R. de Vlee- schouwer, gevolmachtigd minister, con sul-generaal van België, te Amsterdam. De ongeveer driehonderd jongeren klommen over de viereneenhalve me ter hoge muur om het ambassadecom plex en forceerden de grote yzeren toe- VLAARDINGEN Acht Vlaardingse rechercheurs hebben het afgelopen weekeinde tevergeefs gezocht naar een jonge man van ongeveer 25 jaar, met donker haar en in een blauw zomerjasje, die donderdagnacht op bezoek is weest by de 76-jarige opa Willem van der Plaat. Waarschijniyk is dat dezelfde man, die zyn bejaarde gastheer die nacht met een hamer de schedel heeft inge slagen. WASHINGTON Amerika's bond genoten in Viëtnam zijn zonder uit zondering voor voortzetting en zelfs uitbreiding van de bombardementen op Noord-Viëtnam. Dat hebben twee speciale afgevaar digden van president Johnson, Max well Taylor en Clark Clifford, na een reis door Zuidoost-Azië in Washington meegedeeld. De bondgenoten die Taylor en Clif ford bezochten (Zuid-Viëtnam, Thai land. Australië. Nieuw-Zeeland, de Philippijnen en Zuid-Korea) waren unaniem van mening, dat de tijd rijp was voor een „marimale inspanning" in Viëtnam. In het algemeen, zo zei men, was men tevreden met de „voor uitgang die in de oorlog op de grond" werd geboekt. Volgens Taylor en Clifford waren de geallieerden het er tevens over eens dat de oorlog in Viëtnam niet een Zuitdviëtnamese aangelegenheid was, maar „een oorlog van Zuidoost- Azië". Johnsons vertegenwoordigers wil den zich niet uitlaten over de vraag of Amerika zijn bondgenoten had ver zocht meer troepen naar Zuid-Viët nam te sturen. Ze wekten echter sterk de indruk dat het onderwerp op hun rondreis uit en te na was besproken. Inmiddels is het conflict in Viëtnam ook onderwerp van bespreking ge weest tussen de Westduitse minister van buitenlandse zaken, Willy Brandt en de Roemeense premier, Ion Gheor- ghe Maures. Brandt heeft eer be zoek gebracht aan Roemenië. Vandaag reist hij terug naar West-Duitsland. Maurer zou er bij Brandt op aange drongen hebben zijn invloed te gebrui ken om Amerika te bewegen de bom bardementen op Noord-Viëtnam stop te zetten. Over het antwoord van de Westduitse minister was niets bekend. Er waren echter aanwijzingen dat hij de Roemeense leider weinig hoop had gegeven. De Griekse regering heeft zaterdag het ontslag aanvaard van de gouverneur en de vice-gouverneur van de Bank van Griekenland, dat zij die dag hadden aan geboden. Een reden voor het ontslag werd niet genoemd. Er is al een opvol ger benoemd. Hoofdinspecteur J. W. F. Dorleijn van de Vlaardingse recherche, die tot taak heeft deze mysterieuze moordzaak op te lossen, vertelde ons gisteren: „Als die nachtelijke bezoeker niets op zijn kerfstok zou hebben, dan had hij zich wel bij de politie gemeld na alle publi citeit die deze moord heeft gehad. Wij verdenken hem sterk. Ons hele onder zoek is er op het ogenblik op gericht om deze man te vinden." Nadat vrijdag, de dag waarop een buurvrouw het lijk van de heer Van der Plaat in zijn woning aan de Vlaar dingse Van Kinsbergenplaats op het toi let aantrof, een groep rechercheurs nauwgezet alle buren had ondervraagd heeft hoofdinspecteur Dorleijn dit week einde opdracht gegeven 't buurtonder zoek te heropenen. Ook vandaag zal de politie daaraan nog de handen vol hebben „Gebleken i§ dat niet één maar verscheidene buren de vreemde bezoeker 's nachts om onge veer half één samen met de heer Van der Plaat in diens kamer hebben zien zitten. De vage signalementen die deze buren konden geven komen met elkaar overeen", aldus de heer Dorleijn. Volgens de politie had de heer Van der Plaat veel kennissen die regelmatig bij hem over de vloer kwamen. Al deze mensen zullen de komende dagen nog worden gehoord. Het motief voor de moord is ook nog steeds niet duidelijk. Inmiddels heeft de politie al wel kun nen vaststellen dat de heer Van der Plaat, in tegenstelling tot grapjes daar over, géén geld had. Hij moest leven van zijn AOW en van 'n klein pensioen van het Bouwfonds. De heer Van der Plaat was vroeger uitvoerder op bouw werken. Het enige houvast dat de politie bij het onderzoek heeft, is gebaseerd op de inlichtingen die het buurtonderzoek op levert. „Het is teleurstellend, dat er zo weinig tips binnenkomen die ons wat meer op weg zouden kunnen helpen", aldus hoofdinspecteur Dorleijn. SYDNEY Stormen en aanhouden de regenval hebben gisteren in de kust gebieden van de Australische staat Nieuw-Zuid-Wales zware schade aan gericht en overstromingen veroorzaakt. Op sommige plaatsen viel vijftien cen timeter regen. De Australische winter bezorgde Oran ge en omstreken, ten westen van Syd ney, de hevigste sneeuwval sinds jaren. Het vliegveld van Melbourne moest zes uur worden gesloten wegens zware mist. gangsdeur in de muur. Zij staken twee bijgebouwen van de ambassade in brand gooiden de ruiten van het complex in en probeerden het hoofdgebouw te bestor men. Dat mislukte. Inmiddels waren In donesische militairen verschenen en hadden de Chinezen in de ambassade het vuur op de menigte geopend. De In donesische soldaten schoten niet terug. Nadat de rust bij de ambassade was hersteld, ging de Chinese zaakgelastig de in Djakarta, Lu Tsu, onmiddellijk naar het Indonesische ministerie van buitenlandse zaken om tegen de bestor ming van de ambassade te protesteren. Soekarno kreeg dit weekeinde een nieuwe teleurstelling te verwerken: De afgezette president zal 17 augustus niet worden betrokken bij de viering van de Indonesische onafhankelij kheidsdag. Soekarno, die voordat hij werd afge zet steeds werd bejubeld als „vader van de onafhankelijkheid", krijgt zelfs geen uitnodiging om de feestelijkheden te komen bijwonen. De Nederlandse Overzeebank en Pier- son, Heldring en Pierson zullen binnen kort in Indonesië kantoren openen. Prof. Mohammed Sadli, ecoomisch adviseur van de Indonesische regering, heeft za terdag bekendgemaakt dat een voorlo pige overeenkomst met deze banken is gesloten. De Indonesische regering heeft de eis laten vallen, dat buitenlandse ban ken in het land een werkkapitaal van één miljoen dollar moeten hebben. De helft van dit bedrag wordt nu voldoende geacht. Drie Amerikaanse banken en een Thaise bank zullen eveneens bin nenkort filialen in Indonesië openen. SARATOGA SPRINGS (New York) Uit het zomerverblijf van mevrouw C. Vanderbilt Whitney te Saratoga Springs, in de Amerikaanse staat New York, is voor een waarde van bijna drie miljoen gulden aan juwelen gestolen. Naar de politie meedeelde, had de dief stal vermoedelijk woensdag plaats, maar de familie had niet eerder aangifte ge daan, omdat men meende dat de juwelen op een andere plaats lagen. LAGOS De federale regering van Nigeria heeft zondagavond bekendge maakt, dat kolonel Joseph Akahan, staf chef van het Nigeriaanse leger, zater dagavond om 't leven kwam bij een on geluk met een helikopter. De twee piloten van de helikopter kwamen eveneens om het leven. Het toestel stortte neer tussen Gboko en Ma- koerdi na een bezoek aan de frontlijn in de sector van Nsoekka. De 30 jaar oude Akahan werd in 1959 tot officier beëdigd na aan de Britse militaire academie te Sandhurst opge leid te zijn. Hij werd in november 1966 tot stafchef benoemd. Naar de oorzaak van het ongeluk wordt een onderzoek ingesteld. De kolo- zal met militaire eerbewijzen te Lagos worden begraven. ULM (Baden/Wiirtemberg) De voormalige Gruppenführer van de SS (brigade-generaal) en meerdere van Adolf Eichmann, Heinrich MUller, die in de gehele wereld wordt gezocht, zou zich in Albanië bevinden. Dit heeft de vroegere geheimagent Helmut Lill ge zegd in een vraaggesprek met de „Schwabische Donau-Zeitung". Lill zet Müller te hebben geholpen by diens vlucht naar Albanië. Müller zou onder de naam Jergj Ko- voc wonen in „Villa Gorrice" de woning van een zekere professor Mihal Hanx- hari in Tirana. Volgens het verhaal van Lill, heeft hij in 1949 de vlucht van Müller uit Italië, waar hy zich sedert 1945 had ver borgen, naar Tirana voorbereid. Heinrich Müller, plaatsvervanger van Heydrich als leider van de Gestapo, wordt sedert 28 april 1945 gezocht. Hy bevond zich de laatste oorlogsdagen in de bunker van Hitler in Beriyn. Müller is nu 67 jaar. Een tijdlang heeft men aangenomen dat hij dood was. In 1963 werd zelfs in opdracht van de officier van Justitie in Berlijn een graf geopend waarvan men dacht dat het de stoffeiyke resten van Müller bevatte. Maar een onderzoek wees uit dat er een ander dan Müller was be graven. WASHINGTON De Amerikaanse oud-president Dwight D. Eisenhower is zaterdag opgenomen in het Walter Reed Hospitaal in Washington om te worden behandeld aan een ingewands stoornis. In mei was de 76-jarige generaal ln hetzelfde ziekenhuis acht dagen be handeld aan een ingewandsontsteking. Vorige maand was hij nog opgenomen voor een routine-onderzoek. Zijn artsen hadden zijn gezondheistoestand toen goed genoemd. Zolder stortte in. ELL De 36-jarige champignonkwe ker M. Heykens uit het Limburgese plaatsje Ell bij Hunsel is zaterdag avond omgekomen toen een betonnen zoldering instortte. De dertig ton we gende zolder stortte in toen de man be zig was met het afbreken van een oude champignonkwekerij. UNNA Onder de patiënten en het personeel van het ziekenhuis te Unna in de Westduitse deelstaat Noordrijn land-Westf alen zijn zaterdag bij 38 men sen symptomen van paratyfus gesigna leerd. In de komende dagen zullen zy, even als de ongeveer 2.000 mensen met wie zij de laatste tijd contact hebben ge had, uitvoerig worden onderzocht. BELGRADO Een bus met vakan tiegangers, is zondag tussen Serajevo en Split in Zuid-Slavië van de weg ge raakt en 30 meter omlaag gestort. Zes inzittenden werden gedood en 27 ge wond, voor vier daarvan bestaat levens gevaar. KARTHOEM De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische landen hebben zaterdagavond besloten 26 aug. opnieuw in de Soedanese hofd- stad bijeen te komen om de definitieve De koninklijke familie in het zomerverblijf „De Gelukkige Olifant". agenda op te stellen voor een Arabische topconferentie. Dit staat in een commu niqué dat na de sluiting van de confe rentie werd voorgelezen door premier Mahgoeb van Soedan, die de conferen tie heeft voorgezeten. Op 15 augustus zullen de ministers van Economische Zaken, Financiën en Olie kwesties in Bagdad bijeenkomen om de Arabische economie te bestuderen. In het communiqué wordt voorts ge zegd, dat alle aspecten van de huidige toestand zijn bestudeerd en dat besloten is de „inspanningen te bundelen om de sporen van de imperialistische en zionis tische agressie tegen de Arabische we reld uit te wissen". Voorts zijn aanbe velingen gedaan om de Arabische sfeer te zuiveren en militaire, politieke en eco nomische maatregelen te nemen, die in de crisis nodig zijn. „De aanbevelingen zullen worden voorgelegd aan de con ferentie van Arabische vorsten en staatshoofden." Uit conferentiekringen was eerder vernomen, dat men het niet eens had kunnen worden over kwesties als de olie-boycot tegen landen, die volgens sommige Arabische staten, Israël heb ben geholpen tijdens de oorlog. Soedan zou openlijke tweespalt op de conferentie hebben kunnen voorkomen, maar de verschillende standpunten over bepaalde kwesties zouden onge wijzigd zijn gebleven. Tunesië, Libië, Saoedi-Arabië en Koeweit zouden sterk voor een gematigde politiek zijn, in tegenstelling tot andere landen. Egypte zou zich in het algemeen niet verzetten tegen gematigdheid. Algerije en Syrië, welke landen werden beschouwd als het meest militant, zouden tijdens een groot deel, van de besprekingen het stilzwij gen hebben bewaard. Buiten de conferentie zouden Egypte en Saoedi-Arabië in aanwezigheid van premier Mahgoeb van Soedan het Egyptische voorstel voor regeling van de kwestie-Jemen hebben besproken. Naar verluidt was Saoedi-Arabië geër gerd, omdat Egypte dat land niet di rect had benaderd, maar het voorstel had gepubliceerd alvorens er officieel kennis van te geven.

De Vallei | 1967 | | pagina 4