Arnhemmers benutten defensie- fouten van G WV-team2-3 Vriendschapstoernooi gestart Verontwaardigd SVP ging vijf minuten in staking Ernlo Terrell door Spencer verrassend verslagen Agostini liep aanmerkelijk uit op Hailwood Atletiekprestaties van formaat Vera Caslarska in film 120 gouden medailles voor Ver. Staten Paul Friedrichs nog vaster in het zadel Een dode en elf qewonden Judith de Nijs derde in Canada Jaarvergadering van YRC WAVY bracht Opheusden 0-2 nederlaag toe Candia - zaterdag versloeg Valburg5-4 Wim Deelen beste Nederlander Rudi Mol zegevierde Recordpogingen mislukten Intertotocompetitie Eintracht Brunswijk in tweede ronde Europa Cup I Cubaanse atleten trokken zich terug Yan der Vleuten sneller dan Hugens Yan Schalen tweede in Tsiecho-Slowakije Duitse amateurp!oeg voor WK op de baan SML aan de leiding in nederlaagtoernooi Voorsprong Over „Slachtoffer" Toernooi vacante titel zwaargewicht Pan Amerikaanse Spelen Motocross Op Nürburgring Ronde van Zuid-Slavië Voor ontmoeting VS-Europa MAANDAG 7 AUGUSTUS 1967 Trainer Aarsman keek kritisch toe VEENENDAAL GVW heeft zaterdagmiddag in een vrij aardige wedstrijd met 2-3 het onderspit moeten delven tegen het Arnhemse SML, dat het afgelopen seizoen degradeerde uit de eerste klasse van de amateurs. De Veenendalers niet compleet kwa men aan het eind van de match wat conditie te kort en ook het ploegver- band was zoek. Hoewel de Arnhem mers zeer enthousiast speelden, was de opbouw van de aanvallen nogal traag, bepaald gelukkig voor de GWV- defensie, die deze middag haar oude vorm niet kon vinden en meermalen misgreep. Dick van Manen, deze wedstrijd op de rechtsbuitenplaats, bleek een aan merkelijke versterking van de voor hoede, waarin b.v. A. van de Boven kamp zijn draai nog niet vond. De voorhoede van GWV was het sterkst en de vaak magistrale reddin gen van SML-keeper Folmer voor kwamen een nederlaag van de Arn hemmers. SML startte met de (sterke) wind in de rug en door het hoge tempo van Ook dit kanonharde schot van P. v. d. Bovenkamp werd prachtig gestopt door de S. M. L.-keeper. IMATRA Giacomo Agostini heeft zondagmiddag in de Grote Prijs van Finland, op het circuit van Imatra gereden, zijn positie in de competitie om de wereldtitel 500-cc-klasse aan merkelijk versterkt. De topcoureur van MV-Agusta zegevierde onbe dreigd. Aangezien zijn voornaamste concurrent Mike Hailwood uitviel liep Agostini aanmerkelijk uit op de Brit. Hailwood was succesvol bij de kwart liters, waar hij de Yamaha-rijder Bill Ivy geen kaAs gaf. Hij ging anderhalve minuut voor zijn landgenoot over de streep. De uitslagen waren: 125 cc-klasse (120,6 km): 1. Stuart Graham (G.B.) met Suzuki 55 min. 15,9 sec. (gem. 130,9 km/u); 2. Bill Ivy (G.B.) met Yamaha 56.58,9. Op één ronde: 3. Dave Simmond (G.B.) met Kawasaki. Stand wereldkampioenschap: 1. Ivy 44 pnt.; 2. Read (G.B.) en Graham, bei den 34 punten; 4. Katayama (Japan) 19 punten. 500 cc-klasse (138,7 km): 1. Giacomo Agostini (It.) met MV-Agusta 69.55.4 (gem. 119.0 km/u); 2. John Haryle (G.B.) met Norton 71.16.4; 3. Bil Nelson (G.B.) met Nelson 72.23.5. Stand wereldkampioenschap: 1. Agostini 44 punt.; 2. Hailwood 30 p.; 3. Williams (G.B.) 16 p. 250 cc-klasse (138,7 km): 1. Mike Hail wood (G.B.) met Honda 64.52.4 (gem. 128,3 km/u); 2. Bill Ivy (G.B.) met Yamaha 66.31.5. Op twee ronden: 3. Derek Woodman (G.B.) met MZ. Stand wereldkampioenschap: 1. Read 42 p.; 2. Ivy 40 p.; 3. Hailwood 38 p.; 4. Bryans (Ierl.) 36 p. Zijspanklasse, (120,6 km): 1. Enders Engerhardt (W.-Dld.) met BMW 53.26.5 (gem. 115,1 km/u); 2. Attenberger— Schillinger (W.-Dld.) met BMW 54.34.8; 3. AuerbacherDein (W.-Dld.) met BMW 56.33.4. Stand wereldkampioenschap: 1. En ders 52 p.; 2. Schauza (W.-Dld.) 31 p.; 3. Auerbacher 27 p. STUTTGART. Tydens de West duitse atletiekkampioenschappen, die het afgelopen weekeinde in het Neckar- stadion in Stuttgart z\jn gehouden, heeft Liesel Westermann by het discuswerpen met een worp van 58,92 m de beste we reldprestatie van dit seizoen geleverd. Voor andere hoogtepunten in deze kampioenschappen, die zondag door 30.000 toeschouwers werden bijgewoond, zorgden Uwe Beyer, die de kogel 68,80 meter ver slingerde en Hans Jürgen Rückborn, die het hinkstapspringen met 16,65 meter won. De Rudolf Harbig- prijs, die jaarlijks wordt uitgereikt aan de meest verdienstelijke atleet, viel dit jaar Klaus Lehnertz ten deel, die het polsstokhoogspringen (5,10 meter) won en daarmee zijn zesde nationale titel behaalde. De Westduitse topatleten hebben zich in Stuttgart allen kunnen handhaven. Franz-Josef Kemped (800 meter in 1.47,5), noch Bodo Tümler (1500 meter in 3.45,0) en Harald Norpoth (5000 m in 14.06,8) ondervonden onweerstaan bare tegenstand. Bij het speerwerpen leed Kurt Bendlin, wereldrecordhouder op de tienkamp, een nederlaag. Reeds bij zijn eerste worp kwam de 29-jarige Hermann Salomon tot 79.83 m, een afstand die Bendlin (79,36 m) niet kon overtreffen. de Arnhemmers kwam de thuisclub het eerste kwartier onder hevige druk te staan. Er ontstonden gevaarlijke si tuaties voor het doel van keeper Van Dijk, terwijl de tegenaanvallen van GVW zonder stootkracht waren. De eerste reële kans was toch voor GVW. J. van Manen lanceerde Dick van Manen, doch vrij voor het doel schoot deze naast. Gestuwd door de goede kanthalfs Van Tongeren en Bronkhorst kwam SML hierna opzetten. Gerard Hoede- man had echter goed vat gekregen op het SML-spel, dat soms te doorzichtig was. Het plaatsen was mede door de sterke wind niet best. Jan v. d. Bo venkamp als linksback ging soms ver mee naar voren en kreeg zelfs een goede schietkans. Het meeste gevaar kwam echter van Dick van Manen die soms snel van rechts naar binnen kwam. Een schot van hem belandde op de kruising van paal en lat en even later kon Folmer met een katachtige sprong een doel punt voorkomen. Men ging met een 0-0-stand op het scorebord rusten. Na rust schoot GVW al snel raak. Piet v. d. Bovenkamp bracht Jan van Manen in een schietpositie. Het harde schot stuitte van de borst van Folmer terug, waarna dezelfde speler, be heerst scoorde. (1-0). De vreugde was van korte duur want SML, dat het middenveld beheerste, kwam bijzon der goed terug. De GVW-achterhoede verzuimde op links in te grijpen en Wanjon liet 1-1 aantekenen. Even later werd GVW een penalty onthouden toen Dick van Manen nogal fors werd gestuit. De beste kansen wa ren voor GWV, dat hard maar nog onnauwkeurig schoot. Het werd 2-1 voor SML door een blunder van Wim vón Dijk die bij een vrij zachte schui ver van v. d. Mey finaal over de bal dook. Even later een mooie aanval over rechts waarna Dick van Manen de bal prachtig voortrok. Jan van Ma nen schoot hard in en hoewel de bal nog door een Arnhemse speler werd aangeraakt betekende dit de gelijkma ker (2-2). SML behield hierna een licht over wicht maar had weer een fout van Wim v. Dijk nodig om een voorsprong te nemen. Hennie Beyer kon linksbui ten Van 't Blik niet houden, deze zette de bal voor en v. Dijk kwam uit zijn doel. De goalie verzuimde in te grijpen en Bouman kopte de bal over de lijn (2-3). Met nog 10 minuten te spelen pro beerde GVW nog om gelijk te maken en A. v. d. Bovenkamp en Piet v. d. Bovenkamp kregen goede kansen, maar schoten over. Renee Schinkel lanceerde Jan van Manen maar diens schot werd met een geweldige sprong door Folmer uit zijn doel geranseld. Na enkele aanvallen aan beide zijden floot arbiter Kiers voor de laatste PRAAG Vera Caslavska, wereld- en olympisch turnkampioene, zal de hoofdrol spelen in een Tsjechische film over een dag uit het leven van een top-turnster. De filmzoals regis seur Bruno Sefranka in de „Lada Fronta" schreefheeft het karakter van een documentaire en wil een studie van de beweging en het esthetische in de sport zijn. WINNIPEG Op de voorlaatste dag van de Pan-Amerikaanse spelen in Win nipeg hebben de Verenigde Staten hun oogst aan gouden medailles gebracht op 120 en daarmee de topprestatie van 1959 bij de spelen in Chicago geëvenaard. De overmacht van de Verenigde Sta ten was het grootst bij de atletiek, waar zaterdag nog vijf eerste plaatsen werden veroverd. De prestaties vielen enigszins tegen, want alleen de estafetteploeg op de 4 x 100 meter maakte een toptijd. Voor het Amerikaanse viertal werd 39,0 seconden afgedrukt, slechts een-tiende seconde boven het wereldrecord, dat Frankrijk bezit. De Verenigde Staten verspeelden een zekere gouden medaille op de 4 x 100 m estafette dames doordat de laatste wissel onreglementair verliep toen de ploeg een aantrekkelijke voorsprong op Cuba be zat. De meest bejubelde overwinning te Winnipeg was die van de Canadees Adre Boychuk, die in een zinderende warmte de marathon aflegde in 2 uur 23 minuten en 3 seconden. Zijn landgenote Nancy Mac Credie (22 jaar, 1,77 meter en 69 kilo zwaar) veroverde een gouden me daille bij het kogelstoten. De Canadese, die ook eerste was bij de vorige Pan- Amerikaanse spelen en die pas hersteld is van een vrij ernstige knieblessure, ver drong bij haar laatste poging met een afstand van 15,18 meter de Amerikaanse Lynn Graham van de eerste plaats. maal. De toeschouwers hadden een aardige wedstrijd gezien met een GVW, waarvan de voorhoede met een veelschietende J. v. Manen en een snelle rechtsbuiten D. van Manen be paald veelbelovend is. De achterhoede was echter nog lang niet ingespeeld en Wim van Dijk had een complete off day. SML heeft door deze 2-3 zege de lei ding in het nederlaagtoernooi van de Veenendalers. Woensdag a.s. speelt GWV een match tegen een B-selec tie van Wageningen. NAMEN - De Oostduitser Paul Friedrichs, die reeds zeker is van de wereldtitel 1967 motocross in de 500 cc-klasse, heeft zondag te Namén uit een veld van 32 rijders de Grote Prijs van België gewonnen. Friedrichs eindig de in de eerste manche achter de Belg Jef Teeuwissen op de tweede plaats en zegevierde in de tweede manche. De Nederlander Pierre Karsmakers, even als Friedrichs rijdende op een CZ, be zette in het eindklassement de zesde plaats na in de eerste manche vierde en in de tweede manche veertiende te zijn geworden. De uitslagen luidden: le Manche: 1. Jef Teeuwissen (Belg.) op CZ, 43 min. 53 sec., 2. Paul Fried richs (O. Did.) op CZ, 43.54,4, 3. Roger de Coster (Belg.) op CZ, 44.25,8. 4. Pierre Karsmakers (Ned.) op CZ 45.07,2, 5. Jeffrey Smith (G.B.) op BSA, 45.12,5. 2e Manche: 1. Friedrichs 43.51,1, 2. Dave Bickers (G.B.) op CZ, 44.01,4, 3. Smith 44.03,2, 4. De Coster, 44.38,6, 5. Valek (Tsjech.) op CZ, 46.01,3, 14. Kars makers 47.31,8. Eindklassement: 1. Friedrichs 3 pnt., 2. De Coster 7 pnt., 3. Smith, 8 pnt., 4. Valek 11 pnt., 5. Ake Jonsson (Zwe.) 15 pnt., 6. Karsmakers 18 pnt. NÜRBURGRING. Op de Nür burgring is zaterdag een toeschouw ster om het leven gekomen en raak ten elf anderen zwaargewond. Het ongeluk gebeurde tijdens de eerste ronde van de race om het Westduitse toerwagenkampioenschap, toen Roland Cantz met zijn Mercedes 300 cc van de baan raakte, door een vanghek reed en een groepje toe schouwers raakte. De toeschouwers, van wie er twee een schedelbreuk en zwaar innerlijk letsel opliepen, be vonden zich op een gedeelte dat voor het publiek verboden was. Zij waren een hek overgeklommen om de wa gens beter te kunnen fotograferen. De coureur bleef ongedeerd. SAINT JEAN (Quebec) De Neder landse professional zwemster Judith de Nijs is zaterdag bij de zwemwedstrijd door het meer van Saint Jean in de Canadese provincie Quebec op de derde plaats geëindigd. Herman Willemse werd vierde. De wedstrijd, over een af stand van veertig kilometer, werd ge wonnen door de Argentijn Iglesias. De uitslag: 1. Horatio Iglesias (Arg) 8 uur 55 min. 15 sec.; 2. Rejean Lacour- sire (Can) 9.18.15; 3 Judith de Nijs 9.21.20; 4. Herman Willemse 9.38.28. VEENENDAAL Voetbalvereniging VRC hield dezer dagen haar jaarver gadering, welke door voorzitter J. H. H. Jansen werd geopend. In zyn rede me moreerde de heer Jansen het vyftien- jarig bestaan van de vereniging en ver heugde zich in het bijzonder over de ge weldige prestaties van de elftallen in de afgelopen competitie. Ook het ledental van VRC vertoonde n stijging. Bestuursleden en spelers waren verheugd over het feit, dat G. van de Weerdhof nu zal optreden als speler/trainer van de Racers, hetgeen een belangrijke versterking betekent, mede in verband met de toekomstige eerste klasse in het zaterdagvoetbal. Uit het verslag van de penning meester bleek dat de financiële positie van de vereniging zeer gunstig te noe men is. De heer J. Ziel werd als negen de bestuurslid gekozen en A. van Beek werd toegevoegd aan de jeugdcommis sie. De elftalcommissie was een groot struikelblok. Daar er geen gegadigden voor deze functies aanwezig waren, werd besloten dat het bestuur voorlopig de elftallen zal samenstellen. OPHEUSDEN In het kader van haar nederlaagtoernooi moest v.v. Op heusden zaterdag een 02 nederlaag incasseren tegen het Wageningse WAW, dat twee klassen hoger speelt dan Opheusden. WAW was vx'ijwel vol ledig en gaf technisch goed voetbal te zien. Vooral de eerste 20 minuten waren de Wageningers heer en meester en na 5 minuten was het de snelle Seynave die WAW naar een 10 voorsprong schoot. In de 12e minuut bracht dezelf de speler de stand op 02 met een goed gericht schot. Daarna zakte het spelpeil bij WAW en Opheusden kon iets meer loskomen. WAW gaf echter weinig kansen weg en alleen Winkelman zag zijn harde schot net over gaan. Na rust hetzelfde spelbeeld een sterker WAW en een ploetesend Opheusden dat met alle mid delen probeerde een tegenpuntje te ma ken. Ook de voorhoede van WAW kreeg weinig kansen, zodat de eindstand 02 bleef voor WAW, dat momenteel de leiding heeft in het toernooi van de Opheusdenaren. RHENEN Candia 1 en 2 van de zaterdagafdeling hebben dit weekeind vriendschappelijk gespeeld tegen Val burg. Het eerste, dat met niet minder dan vier invallers uitkwam, won met 54. Het tweede verloor met 30. De vijf doelpunten werden gescoord door K. v. d. Berg (2), R. Kooymans (2) en Ten Braak (1). Het was een leuke en bijzonder spannende wedstrijd, waar in als nieuweling Willems uit Kesteren werd geprobeerd. Beide zat^rdagelftal len spelen komende week tegen SKV 1 en 2 in Wageningen. BANJA LUKA De vijfde etappe van de Ronde van Zuid-Slavië voor amateurs is gewonnen door de Poolse renner Strahura, die de 223 km van Serajevo naar Banja Luka aflegde in 5 u. 30 min. en 46 sec. Strahura won de eindsprint van deze langste etappe uit de Ronde van Boltezar (Zd. SI.). Bijna drie minuten na Strahura kwam het vrijwel volledige peleton over de streep. De sprint van de grote groep werd ge wonnen door de Zuidslaviër Kuvelja. De beste Nederlander in de vijfde etappe was Deelen, die op de 14e plaats ein digde. De uitslag van de vijfde etappe luidde: 1. Strahura (Polen) 223 km van Seraje vo naar Banja Luka in 5.30,46 (met bon. 5.30,26), 2. Boltezar (Zd. SI.), 5.30,46 (met bon. 5.30,36), 3. Kuvelja (Zd. SI.), 5.33,30, 4. Kudra (Polen), 14. Deelen (Ned.), 28. Aardoom (Ned.), 43. Burg (Ned.), 44. Kroonen (Ned.) 632.00. De zevende etappe een rit van Za greb naar Reijeka over een afstand van 180 km is gewonnen door de drager van de gele trui, de Zuidslaviër Skerl in 4 uur 30 min. 52 sec. Wim Deelen werd zesde op 46 sec. Hij was daarmede de best geplaatste Nederlander. Aardoom en Kroonen werden 23ste en 28ste op bijna zes minuten. In het algemeen klas sement bleef Skerl op de eerste plaats, gevolgd door zijn landgenoot Boltezar, die met nog twee ritten voor de boek, al bijna acht minuten achterstand heeft. Wim Deelen staat zesde op bijna tien min. Aardoom is eenendertigste en Kroonen achtendertigste. VEENENDAAL Op het sport park „Panhuis" is zaterdagmiddag de strijd begonnen in het Vriendschaps toernooi. Er werd met volle inzet ge speeld, al was het bij een aantal clubs duidelijk merkbaar, dat de conditie training na de vakantie nog op gang moet komen. In groep I behaalde De Merino's tweemaal een overwinning en stelde zich daarmee opnieuw kan didaat voor de reeds in hun bezit zijnde Rijnpostbeker. In groep II bleek minder klasseverschil aanwezig te zijn. SVP gaat na het eerste deel van dit toernooi aan de leiding met een gelijk aantal punten als Renswoude, doch met een beter doelgemiddelde. Toch zouden in deze groep nog wel eens verrassingen kunnen voorkomen, ge zien de tegenstanders van de volgende wedstrijden. Om precies één uur begon het Vriend schapstoernooi met de wedstrijden tus sen NSVS en De Merino's in groep I en Scherpenzeel - Renswoude in groep II. Uiteraard gold Merino's als favoriet, gezien het klasseverschil tussen deze KNVB-club en het NSVS-team. Toch gaven de NSVS'ers bijzonder goed par tij en pas in de laatste minuten lukte het Tonny v. d. Berg het winnende doel punt te scoren. In groep II won Rens woude van zijn rivaal Scherpenzeel met 1—2. Unitas kwam deze middag bepaald niet tot indrukwekkende prestaties. In de ontmoeting tegen Kul an werd er bar slecht gespeeld en Kulan won dan ook met 72, mede dank zij vier doelpun ten van Jan Henzen. Voor Unitas scoor de Nuyten beide goals. Advendo ver loor tegelijkertijd van SVP met 03. In de derde serie moest Unitas na en kele minuten rust opnieuw binnen de lijnen komen voor de ontmoeting met NSVS. Nu bleek er minder krachtsver schil te zijn want NSVS won met ge ring verschil: 10. Scherpenzeel reken de af met Advendo door een 5—3 over winning te behalen. De laatste 2 wedstrijden gingen tussen De Merino's en Kulan en Renswoude SVP. Nu liet Merino's wel degelijk klas severschil zien en moest Kulan het „slachtoffer" worden. Met 71 won Me rino's dit duel. Renswoude en SVP bleken uitstekend tegen elkaar opgewassen. In dit duel deed een ongepaste opmerking van Bol man scheidsrechter Nelissen besluiten deze speler van het veld te sturen, waarop de overige spelers van SVP in staking gingen. Arbiter Nelissen bleef echter bij zijn besluit en na heftige dis cussies in het SVP-kamp verkozen de Panter-mannen toch maar door te gaan. De wedstrijd leverde tenslotte een ge lijk spel op (11). Al met al bracht de eerste dag van het Vriendschapstoernooi geen groots voetbal, maar er was een flinke riva liteit en strijdlust om de titel te bespeu ren. Hoewel de Merino's als bekerhou der toch mocht deelnemen lijkt ons het verschil in klasse te groot geworden. Voorlopig echter kan 't de overige deel nemers inspireren om De Merino's toch de cup te ontfutselen. Volgende week worden in beide groepen eerst nog twee HOUSTON Nadat de World Boxing Association Cassius Clay; zijn wereldtitel in het zwaargewicht had ontnomen, omdat hij weigerde zijn dienstplicht in het Amerikaanse leger te vervullen, heeft de W.B.A. een toer nooi met acht deelnemers op touw ge zet om een opvolger voor 's werelds beste bokser te kunnen aanwijzen. In het Astrodome de immense sport hal van Houston in Texas zijn zaterdag nacht de eerste twee, geheel Amerikaan se, partijen van dit toernooi gehouden. De grote verrassing was de nederlaag van Ernie Terrell, die precies zes maan den daarvoor op dezelfde plaats het titelgevecht van Cassius Clay had ver loren, tegen Thad Spencer. De 23-jarige Spencer werd na het gevecht over 12 ronden unaniem door de juryleden als winnaar op punten aangewezen. Jimmy Ellis, tot nu toe de belangrijk ste sparringpartner van Cassius Clay, won het andere gevecht. In de negende ronde van de strijd tegen Leotis Martin staakte de scheidsrechter de strijd om dat Leotis door verwondingen rondom beide ogen niet langer in staat was om partij te geven. Ellis had op dat moment een duidelijke voorsprong op punten. Deze twee wedstrijden werden bijge- BREDA De Hilversummer Rudi Mol is zondag in Breda winnaar gewor den van een 25 km wegwedstrijd. Mol legde de afstand af in 1 uur 27 min. en 31 sec. en versloeg daarmee zqn naaste concurrent Jean Smits met ruim negen tien seconden. De uitslag luidde 1. Mol (GAC) 1.27.31,0; 2. Smits (AV Holland) 1.27.50,5; 3. Weusten (Sprint) 1.28.04,2; 4. Van Oorschot (Olympia) 1.28.24,0; 5. Roelofs (HAC) 1.30.57,6; 6. Schoonen (Metro) 1.31.19,8. Larry Young passeert de finishlijn om als winnaar te eindigen op de 50.000 meter snelwandelen tijdens de Pan- Amerikaanse spelen. Hij won daar mee de 98ste gouden medaille voor de Verenigde Staten. Het scorebord geeft nog geen uitslag aan, maar hoogst waarschijnlijk wel de gedach ten van de wandelaars weer. woond door ongeveer 15.000 bezoekers, die voor een rgcëtte vaii 80.000 dollar (250.000 gulden) zorgden. De televisie betaalde aan rechten ruim het dubbele van dat bedrag. In dezelfde competitie zullen op 16 september in Frankfort Karl Midlen- berger (Did.) en Oscar Bonavena (Arg.) elkaar ontmoeten, in oktober volgt de vierde „kwartfinale" tussen de Amerikanen Floyd Patterson en Jerry Quarry in Los Angeles. Ernie Terrell: op punten verloren AMSTERDAM Tijden., de jubileum wedstrijd van het Amsterdamse Blauw Wit zijn zondag twee recordpogingen mislukt. Klaas Kanis, met 1,97 m hou der van het nationale hoogspringrecord, haalde de 1,95 ruim, maar slaagde er (nog) niet in over de 2,00 m te springen. Ook Servee Wijsen lukte het niet zijn nationaal record scherper te stellen. Hij haalde met de polsstok de 4,41 meter wel, maar faalde toen de lat op 4,52 m (2 centimeter boven zijn record) was ge legd. Veel belangstelling trok ook de 400 meter race dames, die werd gewonnen door Stans Brehm in 56,7 sec. Hilde Sla- man noteerde een tijd van 59,9. Speerwerper Piet Olofsen toonde aan nog steeds in vorm te zyn door 70,52 m te werpen. Bij het kogelstoten tenslotte werd recordhouder Piet van der Kruk verslagen door Cees van Wees, de oud recordhouder. Van Wees stootte 16,29 m, Van der Kruk 16,18 meter. DEN HAAG De uitslagen van de intertotowedstrijden, die dit weekeinde werden gespeeld, uit de groepen waarin ook Nederlandse clubs uitkwamen, zijn: groep 1: Bordeaux (Fr.)Lugano (Zwi) 21; groep 3: Olympique Lille (Fr.) FC Sion (Zwi) 00; groep 4: FC Rouen (Fr.)FC Grenchen (Zwi) 11. In twee van de Oosteuropese groepen ein digden Duitse ploegen op de eerste plaats, namelijk Fortuna Düsseldorf en Hanunover '96. Een spelmoment uit de wedstrijd N.S.V.S.Unitas, welke eindigde in een 10-zege voor N.S.V.S. wedstrijden gespeeld. In groep I zijn dat NSVS - Kulan en Merino's - Uni tas. In groep II wordt gespeeld Scher penzeel - SVP en Renswoude - Adven do. Daarna volgen de wedstrijden om de derde en vierde plaats en de finale. De stand is momenteel: Groep I: De Merino's 4; Kulan 2; NSVS 2; Unitas 0. Groep II: SVP 3; Renswoude 3; Scher penzeel 2; Advendo 0. BRUNSWIJK De Duitse lands kampioen Eintracht Brunswijk komt zonder te spelen in de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen. De tegenstander van Eintracht, de Albanese kampioen Di- namo Tirana heeft zich teruggetrok ken uit het toernooi. De wedstrijden zouden op 20 september in Brunswijk en 4 oktober in Tirana worden gespeeld. DEN HAAG Zowel in de Ameri kaanse als in de Europese atletiekploeg voor de ontmoeting in Montreal op 9 en 10 augustus moeten een aantal verande ringen worden aangebracht. De Cubaan se atleten hebben zaterdag bekend ge maakt zich terug te trekken uit de Ame rikaanse ploeg, waarin naar hun mening te veel atleten uit de Verenigde Staten zijn opgenomen. Ook de Europese ploeg kampt met moeilijkheden. De Poolse sprintster Eva Kobukowska heeft we gens een blessure afgezegd. Om dezelfde reden zullen ook de Franse hordenloper Marcel Duriez en de Poolse kogelstoter Vladislav Komar in Montreal verstek laten gaan. ELSLO Jos van der Vleuten heeft de Ronde van Elslo voor beroepsrenners gewonnen. Van der Vleuten ontsnapte samen met Jan Hugens al snel na het begin van deze wedstrijd over 103 kilo meter. In de 32e van de 80 te rijden ronden had het duo de rest van het veld een ronde achterstand bezorgd. Van der Vleuten en Hugens voorkwamen daar na dat andere ontsnappingen succes zouden kunnen hebben. De eindsprint tussen dit tweetal was voor Van der Vleuten, Johnny Brouwer won 1 minuut en 42 seconden later de sprint van het peloton. De uitslag luidde 1. Jos van der Vleuten (Mierlo-Hout) 103 kHometer in 2 uur 34 minuten en 58 seconden; 2. Jan Hugens (Amsten- rade); op 1 minuut 42 seconden: 3. Johnny Brouwer (Rotterdam) 4. Jo de Roo (Kruiningen)5. Peter Post (Am stelveen); 6. Rinus Paul (Den Haag); 7. Ge r ben Karstens (Leiden); 8. Cor Schuuring (Amsterdam); 9. Maarten Breure (Rotterdam); 10. Gerard van Vianen Kockengen BRATISLAVA De eerste etappe van de Ronde van Tsjecho-Slowakije voor amateurs is gewonnen door de Tsjech Vaclav Doudera. Hij legde de 156 km tussen Bratislava en Prievidza af in 3 uur 33 min. 40 sec. De Nederlander Leo van Schalen werd tweede, terwjjl de winnaar van Olympia's Toer door Nederland Cees Zoontjes op de derde plaats beslag legde. De uitslag luidde: 1. Vaclav Doudera (Tsjech) 3.33.40; 2. Leo van Schalen (Ned.) 3.34.10; 3. Cees Zoontjes (Ned.) 3.34.41; 4. Hrazdira (Tsjech) 3.34.43; 14. Hans Tesselaar (Ned) z.t.; 21. Jan Hesse (Ned) z.t. HANNOVER De Duitse wieler bond heeft voor de wereldkampioen schappen op de baan, die van 23 tot en met 29 augustus in Amsterdam worden gehouden, de volgende ploeg samenge steld Sprint Gerhard Schöfer en Rainer Erdmann; 1 km tijdrit: Herbert Onz; tandem: Klaus Kobusch/Martin Sten zei; achtervolging: Rupert Kratzer; ploegachtervolging: Karlheinz Hen- richs, Jürgen Kissner, Karl Link, Rai ner Podlesch (reserve: Udo Hempel); achter grote motoren: Günther Weil.

De Vallei | 1967 | | pagina 7