Herma Noordhoek-Hegt: „IK HEB HAAR ERUIT GEPRIKT" Favoriete Els Veentjer was al gewaarschuwd Hewitt-Mcmillan versloeg Santana-Emerson in vijf sets finale herendubbelspel Middelink vraagt onderzoek Veenendaal start competitie met streekderby tegen Candia '66 Sneekweek met drijfpartijen KNVB overweegt strafmaatregelen Toch Zuidslaaf voor FC Twente OMYL Ritmeester-toernooi is geheel rond Ned. zwemploeg voor Blackpool Betty Stöve naar ziekenhuis Sportieve krachtmeting Hemur-Enge-DYSA Training Ned. elftal voor wedstrijd tegen Oost-Duitsland Ned. roeiploeg voor E K. in Deelen weer beste Neder^nder Cricketelftal in Londen verslagen V.V. Kesteren op 30 september contra Sparta Nederlandse tenniskampioenschappen Skikampioene valt van fiets Westduitse kampioenschappen Dopingaffaire Cees Groot speelde voor Zaandijk Waterpolo Gevaarlijk Schaken Koel Absenten 4e klasse F-Oost insectendoder. Eén spuitbus voor alle kamers van uw huis. Niet gerechtigd Ronde van Zuid-Slavië DINSDAG 8 AUGUSTUS 1967 JJEN HAAG Op de eerste dag van de Nederlandse tenniskampioen schappen, waar het aantal deelneemsters aan het damesenkelspel door gaans zonder veel opwinding geruisloos wordt teruggebracht tot de helft, voltrok zich gisteren op de zonnige Metsbanen in Scheveningen in alle stilte een klein drama. Ergens achteraf, op één van de bijbanen, speelde Els Veentjer, in dit toernooi gelanceerd als favoriete voor de titel nu de top bij de dames is afgebrokkeld, haar eerste partij. ALLEVARD (Frankrijk) De wereld- kampioene skiën Marietle Goit- schel, die 's zomers op een fiets traint, is gisteren gevallen, waarbij zij haar rechter-schouderbeen heeft gebroken. Slechts een handjevol intimi van de tennisspeelster uit Rotterdam en wat toevallige passanten waren getuigen van het weinig belovende duel tussen de als eerste geplaatste en derhalve veel sterker geachte Els Veentjer en de twee jaar jongere nog nimmer op nationaal niveau gesignaleerde Herma Noordhoek Hegt van Leimonias. Het grootste deel van het geringe aantal betalende bezoekers las het schokkend nieuws met ongelovige blikken van het uitslagenbord. Els Veentjer had verloren met 3-6, 7-5, 7-5. Het was niet de eerste keer dat zij tegen de in tenniskringen als „wande lende oefenmuur" te boek staande Herma Noordhoek Hegt een nederlaag leed. Op de eerste dag van de inmid dels al afgewikkelde tenniscompetitie ontmoette Els Veentjer haar voor het eerst. Herma Noordhoek Hegt, verleden jaar afgestudeerd als fysio therapeute en daarna aanzienlijk meer aandacht schenkend aan tennis dan in het verle den, debuteerde dit seizoen in het eer ste team van het Haagse Leimonias. Zij startte in de hoofdklasse A met een overwinning op Els Veentjer. De zeer voortvarende en' hardslaande Els Veentjer onderschatte haar tegen standster gisteren dan ook in geen en kel opzicht. „Welnee", zei ze nog steeds diep geschokt door haar teleur stellende nederlaag. „Ik wist dat ze ge vaarlijk was. Maar het heeft met ten nissen natuurlijk niets meer te maken. Ik vind het niet erg om te verliezen, maar als het op zo'n manier gebeurt, vind ik het niet leuk". Herma Noordhoek ongeveer zeven jaar geleden uitsluitend voor haar ple zier met tennis begonnen, genoot deson danks met volle teugen van haar Zeer verrassende overwinning. „Ik heb haar eruit geprikt", sprak ze opgetogen, met deze woorden tevens een aardige illustratie leverend voor het spelpeil van de partij. Het zeer gebruinde Haagse meisje, werkzaam in het Julianaziekenhuis in Den Haag, en op het ogenblik met vakantie, had zich uitvoerig op de wedstrijd voorbe reid. Herma Noordhoek Hegt: „Omdat ik al eens van Els had gewonnen was ze natuurlijk wel een beetje zenuwachtig. Hoewel ik moet zeggen dat ze die eer ste keer ongetraind was en dat er toen verschrikkelijk slecht werd gespeeld-. Toch vond ik het niet zo heel erg dat ik al in de eerste ronde tegen haar had geloot. Ik had me voorgenomen om alles gewoon hoog op haar back hand terug te spelen. Wanneer ik te gen haar hard ga slaan, krijg ik ze drie keer zo hard terug. Dat heb ik dus niet gedaan. Het was eigenlijk net een beet je schaken". Toch won Els Veentjer de eerste set, 6-3. Maar Herma Noordhoek Hegt, uitgaande van het principe: „Zolang de laatste bal nog niet geslagen is, is er nog niets verloren", bleef koelbloedig haar slimme spelletje spelen- en slaag de er tenslotte in haar tegenstandster uit haar evenwicht te brengen. Na bijna twee uur martelen moest Els Veentjer de laatste twee sets met tweemaal 7-5 afstaan. Herma Noordhoek Hegt, die voor het begin van de nationale kam pioenschappen nog gauw even een paar lessen had genomen, houdt zich dit jaar intensiever met tennis bezig dan anders. Ze traint ongeveer vier keer in de week en kwam dit seizoen in drie toernooien. Morgen ontmoet ze Joyce Sluyter. Door het ontbreken van titelhoudster Trudy Groenman, Betty Stöve en Elly Krocké zijn nu al Nederlands vier hoogst aangeslagen speelsters van het toneel verdwenen. De kansen van de twintigjarige Lidy Jansen-Venneboer, sinds drie jaar met grote ijver langs vele tennisbanen trekkend, op haar eer ste Nederlandse titel zijn opnieuw ge stegen. Bij de heren trok Niek Fleury, als derde geplaatst, zich terug uit het he renenkelspel wegens een drie weken oude enkelblessure. Dat houdt in dat de als tweede geplaatste Jan Hajer op zijn weg naar de finale aan geplaatste speler alleen nog maar Piet van Eys- den en Peter Scholtz tegenkomt. Een herhaling van een eindstrijd tussen Okker en Hajer staat daarmee vrijwel vast. Tom Okker, die op het ogenblik met de Australische Gail Sheriff nog in de strijd zit in het toernooi om de West- duitse titels in Hamburg, heeft van de wedstrijdleiding toestemming gekregen zijn eerste partij, die vandaag zou moeten worden gespeeld, een dag uit te stellen. De belangrijkste uitslagen: Herenenkelspel, eerste ronde: Knol versl. Welschen 6-1, 6-1: Hem mes versl. Lansdorp 6-2, 2-6, 7-5; Kas ten versl. Kranenberg 6-4, 6-3: Hordijk versl. Dogger 6-4, 7-5. Damesenkelspel tweede ronde: Herma Noordhoek Hegt versl. Els Veentjer 3-6, 7-5, 7-5; Tine Zwaan versl. Els Sluyter 6-1, 6-1; Astrid Suurbeek versl. mevr. Verschuren 6-0, 6-1; Jenny Ridderhof versl. Edith Kramer 6-0, 6-2; Lidy Jansen-Venneboer versl. Lucy Suurbeek 6-2, 6-1: Judith Salo- mé versl. Nora Blom 6-4, 6-2; Ada Bak ker versl. Hilda van Loon 6-1, 6-1; Ma- rijkse Jansen versl. Joke Weisfeit 6-0, 6-0. DEN HAAG zwemploeg voor De Nederlandse de tweedaagse ont moeting (25 en 26 aug). in Blackpool tegen Groot-Brittannië is als volgt sa mengesteld: Dames, 100 meter vrije slag: Nel Bos, Corrie Mulder, 400 meter vrije slag: Ada Kok, Dolly Maaneman, 100 meter vlinderslag: Ada Kok Nel Bos, 200 meter vlinderslag: Ada Kok, Bettie Heukels, 100 meter rugslag: Coby Bu- ter, Coby Sikkens, 400 meter wisselslag persoonlijk: Bettie Heukels, Els Hul- sebos. De ploegen voor de estafettes zul len uit - bovenstaande zwemsters plus Mirjam van Hemert en Bep Weeteling worden gekozen. Schoonspringen: Ma- nette Dommers en Eljo Kuiler. Heren, 100 meter vrije slag: Bob Kammeijer, Aad Oudt, 400 meter vrije slag: Dick Langerhorst, Johan Schans, 1500 meter vrije slag: Dick Langerhorst, Johan Schans, 200 meter schoolslag: Wieger Mensonides, Ben Sliphorst, 200 meter rugslag: Bob Schoutsen, Rinus van Beek. 200 meter vlinderslag Elt Dretnh, Paul van Dalen, 400 meter wis selslag persoonlijk: Wim Mulder, Wim de Boer, schoonspringen: Ton van Oud- heusden, Hans Feis. HAMBURG Bob Hewitt en Frew Mcmillan, de Zuidafrikaanse Wimbledon-kampioenen, hebben maandag in Hamburg de herendubbel- speltitel van de 61ste Westduitse ten- Astrid Suurbeek tijdens haar niskampioenschappen op hun naam gebracht. In een bijna drie uur duren de finale versloegen Hewitt en Mc millan, die dit jaar ook het dubbel spel van de Zuidafrikaanse en Ita liaanse kampioenschappen wonnen, Manuel Santana en Roy Emerson in vijf sets: 86, 46, 26, 75, 61. In de vierde set keek het Zuidafri kaanse duo tegen een 13 nederlaag aan Vooral McMilland lukte in deze fa se van de strijd niets en een nederlaag leek onafwendbaar. Toen echter maak te Santana fout na fout en Hewitt wist zijn partner over de inzinking heen te helpen: 75. De tweede titel werd door het Au stralische duo Lesley Turner en Judy Tegart 'veroverd. Zij versloegen in de finale van het damesdubbelspel Fran- goise Durr en Gail Sheriff met 86, 61. Bob Hewitt en Frew Mcmillan be reikten de finale door eerder op de dag Tom Okker en de Spanjaard Juan Gis bert met 36, 119, 6—2, 62 uit te schakelen. Santana en Emerson ver sloegen in de halve finales Newcombe en Roche: 16, 64, 61, 75. Tom Okker speelt nu alleen nog met de Australische Gail Sheriff in het ge mengd dubbel. Vandaag ontmoeten de Nederlandse kampioen en zijn Austra- liche partner in de halve finales Anet- te van Zyl en Frew Mcmillan. Tot de finale drongen reeds de Westduitse Ed- da Buding en Stan Smith door, die Frangoise Durr en Jim Mcmanus uit schakelden. DEN HAAG. Betty Stöve wordt vandaag opgenomen in het Rotterdamse St.-Franciscus-ziekenhuis. De Rotter damse speelster, wier conditie na een tournee van bijna 'n half jaar met ver ontrustende sprongen achteruit ging, blijkt iets aan haar schildklier te heb ben. Men neemt aan dat ze zeker vier weken in het ziekenhuis zal moeten blijven. Op Wimbledon bereikte de teruggang van de speelkracht van Betty Stöve een dieptepunt. Tennismoe, stelden de ex- pers vast, maar haar ouders schudden het hoofd. „Betty had verleden jaar de conditie van een gemiddelde eredivisie voetballer", vertelde haar vader onge lovig, „en nu hijgt ze al wanneer ze al leen maar de trap opkomt". Herma Noordhoek-Hegt en. Els Veen tje voor hun wedstrijd in het dames enkelspel, die zo verrassend door Herma werd gewonnen. AMSTERDAM De wegcoach voor de amateurs, de Amsterdammer Joop Middelink, heeft de Koninklijke Nederlandse Wielrenunie (KNWU) verzocht Evert Dolman, Eddy Beugels en Arie den Hartog verantwoording te laten afleggen over de uitlatingen, die zij de laatste dagen hebben of zouden hebben gedaan inzake de doping affaire. Het betreft vooral de beweringen, dat bij de wereldkampioenschappen en de Olympische Spelen van de laatste jaren met medewerking van de officials, waar bij de naam van Middelink werd ge noemd, de renners doping toegediend zouden hebben gekregen. Van de drie genoemde renners zegt Arie den Hartog overigens van niets te weten. „Vorige week dinsdag ben ik naar Frankrijk vertrokken en ik ben pas maandagmorgen weer thuis gekomen. Ik begrijp niet hoe mijn naam in de krant is kunnen komen. Met de hele dopingaffaire heb ik niets te maken en ik hoef toch niet voor anderen in het vuur te springen?" De woedende Den Hartog ontkende voorts ten stelligste, dat hij zoals Eddy Beugels zou hebben beweerd de initiatiefnemer zou zijn om een actie onder de Nederlandse renners tegen de KNWU op touw te zetten. „Ik weet van een dergelijke actie helemaal niets af. Wanneer ik bij de dopingaffaire betrok ken zou zijn, dan zou ik m'n eigen boon tjes wel doppen. Maar aan deze berich ten heb ik part nog deel. Wanneer ik iets op mijn hart zou hebben, zou ik er rond voor uitkomen. Dit gaat echter te ver", aldus Den Hartog. VEENENDAAL Ook het wed- strijdprogramma van de eerste helft van het voetbalseizoen voor v.v. Veenendaal, het Rhenense Candia '66 (4de klasse H, district West 1) en v.v. Opheusden (4de klasse F, Oost) is be kendgemaakt door de KNVB. Het seizoen van de zondagamateurs wordt op 10 september ingeluid met de spannende streekderby Candia '66- Veenendaal. Het verdere programma luidt als volgt: 17 september: Veenendaal - Vrees wijk, Zw. Vooruit - Candia. 24 september: De Meern - Veenen daal, Candia - Fortitudo. 1 oktober: Veenendaal - KDS, SVF - Candia. 8 oktober: Veenendaal - EMS, Can dia - JSV. 15 oktober: Zw. Vooruit - Veenendaal, Midlandia - Candia. 22 oktober: Veenendaal - Fortitudo, Candia - Utrecht. 29 oktober: SVF - Veenendaal, EMS- Candia. 5 november: Veenendaal - JSV, Vrees wijk - Candia. 12 november: Midlandia - Veenen daal, Candia - De Meern. 19 november: Veenendaal - Utrecht, KDS - Candia. De teams ontmoeten elkaar voor de eerste maal in een return op 26 novem ber aanstaande. v.v.Opheusden start de competitie met een wedstrijd tegen een newcomer in deze afdeling, RVVV, op 10 septem ber. De Opheusdenaren werken hierna het navolgende programma af: 17 september: Oosterbeek-Opheusden. 24 september: Opheusden-Arnhemia. 1 oktober: EWV - Opheusden. AMERONGEN Op initiatief van beide verenigingen werd zaterdag een kojfbal- en voetbalwedstrijd gespeeld om eens na te gaan of men als korf baller ook kan voetballen en anders om. Eerst vond de korfbalontmoeting plaats. Het twaalftal bestond uit zes DVSA-spelers aangevuld met zes dames tegen een twaalftal van Hemur-Enge. Reeds direct bleek dat het samen spel bij de voetballers niet slecht was, doch dat zij veel moeite zouden heb ben om de korf te vinden. Bovendien paste Hemur-Enge een goede man dekking toe, zodat men ook niet veel kans kreeg om te scoren. Juist deze mandekking was bij DVSA nogal eens zoek, en als men als korfballer een vrije positie krijgt is het vaak raak. In het begin liep Hemun-Enge wel gauw uit tot 2-0, doch door behoorlijk veldspel kon DVSA deze stand een poos handhaven. Toen DVSA bijna een doelpunt scoorde hadden we er nog vertrouwen in, doch langzamerhand liep Hemur-Enge uit tot een voor sprong van 6-0 en uiteindelijk werd een 11-0 overwinning behaald. Voor het goede volhouden had DVSA wel en kele doelpunten verdiend, doch het kwam er niet uit. Hierna volgde de voetbalwedstrijd, waarbij alle dames het veld moesten ruimen voor heren, zodat men uitein delijk tot twee elftallen kwam. In deze wedstrijd heeft Hemur-Enge zich hoofdzakelijk op verdedigen moeten toeleggen en alleen door het uitsteken de doel verdedigen van Johan Vooren kon Hemur-Enge voorkomen dat de dubbele cijfers werden bereikt. Hij stopte o.a. een keurig genomen penal ty. Hemur-Enge kwam niet veel in de aanval en slechts enkele malen hoefde de DVSA-keeper de bal op te rapen. Een 5-0 overwinning van DVSA was hier het resultaat. 8 oktober: Excelsior 2 - Opheusden. 15 oktober: Opheusden - Eendracht. 22 oktober: AVW - Opheusden. 29 oktober: Opheusden - Oosterbeek- se Boys. 5 november: Driel - Opheusden. 12 november: Opheusden - Hertog Hendrik. 19 november: Geen speeldag. SNEEK. De derde zeildag van de Sneekweek werd gekenmerkt door ein deloze drijfpartijen, waardoor het wed strijdelement geweld werd aangedaan. Wegens windstilte besloot men tegen 5 uur de nog varende klassen in te kor ten. De velden lagen toen volkomen stil. Vele jachten beëindigden de wed strijd voortijdig door van hun peddels gebruik te maken. In de Regenboogklasse wist John Hof land een voorsprong te nemen, die hij tot het einde met succes verdedigde. De volgorde van aankomst was: 1. Hof land, 2. De Wilde, 3. Van Wijk en 4. De Goederen. De groepswedstrijden van de 16 m2- klasse eindigden in een zege voor het Friese team, met 99,1 pnt., voor Gro ningen 83,1 pnt. en Overijssel 57 pnt. In de Flying Junior-klasse ging de over winning naar Zwagerman. Van Noppen werd tweede en v.d. Torren derde. In de in Friesland populaire O.K.-jollen zegevierde Wester voor de derde maal, zodat de hoofdprijs binnen zijn bereik is gekomen. Tweede was Martens, der de Pabbuwee. Ulbe de Vries voer in de Valkenklasse naar de overwinning, met Staartjes op de tweede plaats. De verdere uitslagen waren: Solo klasse: 1. mej. Van Baaren, 2. De Son- neville. Jeugdklasse: 1. Heerema, 2. De Vlaming. Vaurienklasse, I: 1. Eibers, 2. v.d. Broek. Sternklasse: 1. De Vries, 2. Leeuwrik. Flitsklasse: 1. Schaap, 2. Fa- ber. Flying Dutchmanklasse: 1. Van Eisen, 2. Kraak. Olympiajollen: 1. Loogman, 2. Hof. Schakelklasse: 1. Bouma, 2. Schurink. Topklasse: 1. Tim mer, 2. v.d. Zwaag. Spankerklasse: 1. De Jong, 2. Hoekstra. DEN HAAG. De Koninklijke Ne derlandse Voetbalbond (KNVB) over weegt strafmaatregelen te nemen tegen het bestuur van Zaandijk (tweede klas se amateurs). Zaandijk heeft zondag Cees Groot opgesteld in een vriend schappelijk! wedstrijd tegen JOS. Zoals bekend, is Cees Groot, die een contract had met de FC Zaanstreek, te gen het eind van het vorige seizoen naar Amerika vertrokken, waar hij wedstrijden heeft gespeeld voor de niet door de internationale voetbalfederatie erkende National Professional Soccer League (NPSL). ENSCHEDE De Zuidslavische voetballer Zvonko Bego zal nog dit seizoen als amateur bij FC Twente gaan spelen. In de tweede transfer periode zal hem een contract worden aangeboden. De 26-jarige Bego, die voor Had juk Split speelde, maar het laatste jaar niet binnen de lijnen kwam wegens het ver vullen van zijn dienstplicht, zou aan vankelijk naar de Westduitse club Bay- ern München gaan. De Westduitse voet balbond gaf evenwel geen toestemming omdat de Zuidslavische speler niet tij dig op de transferlijst was geplaatst. De ex-internationaal van het Zuidsla vische elftal was eerder topscorer van zijn land, waarin hij in één seizoen 87 doelpunten wist te scoren. DEN HAAG Het Nederlands elftal zal ter voorbereiding op de wedstrijd tegen Oost-Duitsland, die in het kader van het toernooi om de Europese be ker voor landenteams op woensdag 13 september in Amsterdam wordt gespeeld, twee keer trainen in Zeist. De eerste training van de geselec teerden is op woensdag 30 augustus in het sportcentrum van de KNVB, de tweede volgt een week later. DEN HAAG De Nederlandse Ka- nobond heeft de dames- en herenploeg bekendgemaakt, die van 25 tot 27 augus tus op de Wedaubaan van Duisburg zal deelnemen aan de Europese kampioen schappen. Tot de ploeg behoort ook de K-II Jan Verhaard en Arend Bloem, die ook wa ren ingeschreven voor de Europese jeugdkampioenschappen in Karlstad (Zweden). Het tweetal kwalificeerde zich daar met een goede serietijd voor de finale, maar werd uitgesloten omdat Bloem te oud zou zijn. Deze uitsluiting, volgens de Nederlandse Kanobond, een gevolg van een onduidelijkheid in de reglementen, trof in Karlstad niet al leen de Ned. ploeg, maar ook deelne mers die door het organiserende land Zweden, Hongarije en Noorwegen wa ren ingeschreven. De Ned. ploeg voor de Europese kampioenschappen ziet er als volgt uit: K-l Mieke Jaapies (De Geuzen) en Thea Duif (De Geuzen); K-II Mieke Jaapies, Thea Duif en Maria Blijlevens (HWC), Thea Helder (De Argonau- ten); K-IV Mieke Jaapies/Thea Duif/ Maria Blijlevens/Thea Helder. 500 meter. K-I Paul Hoekstra (TWV); K-II Jan Wittenberg/Chuck Lagerwij (DKV) en Jan Verhaard (Beatrix), Arend Bloem (De Zwetplassers). 1000 meter: K-I Anton Geurts (Beatrix) en Paul Hoekstra; K-II Anton Geurts/Paul Hoekstra en Bram Muusse/Paul Bun schoten (Quo Vadis); K-IV Anton Geurts/Paul Hoekstra/Jan Wittenberg/ Paul Bunschoten en Bram Muussel Chuck Lagerweij/Jan Verhaard/Arend Bloem. Estafette K-I 4 x 500 meter: de ploeg wordt in Duisburg samengesteld. Nederland heeft niet voor de num mers op de 10.000 m ingeschreven. ADVERTENTIE VEENENDAAL Zaterdagmiddag a.s. wordt in het Bergbad in Veenen daal het jaarlijks terugkerende Ritmeeester-waterpolotoernooi gespeeld, ge organiseerd door VZC. De ploegen hebben alle ingeschreven en het ziet er naar uit, dat het een lange waterpolodag zal gaan worden. Er nemen acht ploegen deel aan dit evenement, meer dan ooit tevoren. Maar liefst zestien wedstrijden worden er gespeeld vanaf twee uur. De finales worden om zes uur en zeven uur gespeeld. De acht teams komen overal vandaan. Naast VZC uit Veenendaal, komen op bezoek: de Forellen uit Rhenen, De Fuut uit Maarssen, Pluvius uit Nijmegen, De Gouwe uit Waddinxveen, Zwemclub Woerden, AZC uit Apel doorn en De Kroosduikers uit Westzaan. Een mixture van 2e, 3e en 4e-klas zeventallen, ondergebracht in twee poules. Om zes uur begint de crossfinale, terwijl om zeven uut de strijd om de eerste twee plaatsen ontbrandt. Men moet er thans al rekening mee houden, dat a.s. zaterdag 12 augustus vanaf twaalf uur het diepe bassin gesloten zal zjjn. Het bad zal verder normaal zjjn geopend, terwql er een bedrag van 25 cent boven de normale entreeprijs zal worden geheven, ook voor houders van abonnementen. De KNVB heeft in december 1966 een circulaire aan de betalende clubs ge stuurd, waarin werd gesteld dat spe lers, die een contract aangingen met verenigingen uit de NPSL, voor het le ven konden worden geroyeerd. Voor Zaandijk Cees Groot opstelde voor' de wedstrijd tegen JOS heeft een bestuurslid van de Zaanse vereniging aan de heer J. Huijbregts (secretaris van de sectie betaald voetbal van de KNVB) gevraagd of Groot, van wie een aanvraag tot overschrijving naar Zaan dijk bij de bond ligt, kon worden opge steld. De heer Huijbregts heeft daarop geantwoord, dat Groot volgens hem niet gerechtigd is om in Nederland te spelen. Officieel heeft de KNVB echter nog geen maatregelen genomen tegen de spelers, die al of niet met toestem ming van hun oude Nederlandse clubs, voor de NPSL zijn gaan spelen. Het bondsbestuur zal in zijn vergade ring van 23 augustus de maatregelen bespreken, die moeten worden geno men tegen die Nederlandse voetballers, die uitkomen voor clubs, die bij de NPSL zijn aangesloten. Voorlopig stelt de heer H. A. Burgwal, secretaris-pen ningmeester van de KNVB, zich op het standpunt, dat spelers die bij de NPSL in Amerika hebben gevoetbald, niet ge rechtigd zijn om in wedstrijden in Ne derland uit te komen. LJUBLJANA De Pool Demel heeft maandag de achtste etappe van de Ron de van Zuid-Slavië gewonnen. Demel legde de 129 kilometer van Rijeka naar Ljubljana af in 3 uur 20 min. 7 secon den. In de grote groep, waarvan Demel de sprint won, finishte onze landgenoot Deelen als veertiende en Aardoom als twintigste. In het algemeen klassement behoudt de Zuidslaviër Franz Skerlj de leiding. De uitslag van de achtste etappe luidde: 1 Demel (Pol.) 3.19.47 (met bon.), 2. Kuvelja (Zd.Sl) 3.19.57 (met bon.), 3. Cubric (Zd.Sl.) 3.20.02 (met bon.), 4. Pavlik (Zd.Sl.) 3.20.07, 14 Dee len zt., 20. Aardoom z.t., 43. Kroonen 3.48.08. Het algemeen klassement: 1. Skerlj (Zd.Sl.) 28.35.50, 2. Boltezar (Zd.Sl.) 28.43.32, 3. Bozicnik (Zd.Sl) 28.43.37, 6. Deelen 28.45.40, 28 Aardoom 29.51.05, 37. Kroonen 30.53.05. Het Nederlandse team dat aan bat 'n bijzonder sterke indruk had gemaakt, werd overweldigd door de hardslaande Engelse batters en in het laatste uur moesten onze landgenoten 120 runs toe staan. Captain Michael Murray maakte snel duidelijk dat de 227 runs, die Neder land in 165 minuten geslagen had, niet onoverkomelijk waren door in 77 minu ten 63 uit 86 te scoren. De Zuidafrikaan Russell Endean, een voormalig testcric keter, begon het laatste uur met een zes in het paviljoen en met Rogers zorg de hij voor een derde wicketstand van 90. Endean gaf de Nederlandse spinbow- lers geen enkele kans en in zijn 135 mi nuten aan het bat sloeg hij 73 runs. Het was een trieste nederlaag voor de Nederlanders vooral na hun goede werk aan bat. Van der Vegt en Nico Spits zorgden voor de hoogste openingsstand door in 63 minuten evenveel runs te scoren. Dit was een goede springplank voor de 40 van Bakker en de 44 van Wijkhuizen, die als laatste uitging en daarmee het derde slachtoffer van Dobson achter de stumps werd. De gedetailleerde uitslag luidt: Nederland batting: 226 all out; v. d. Vegt 27, Nico Spits 45, Bakker 40, Schoonheim 13, Van Arkel 21, Frans Spits 7, Bouwman 20, Wijkhuizen 44, Onstein 0, v. d. Bosch 1, Vriens 1 not out. Bowling MCC: Musson 0/47, Pont 1/ 36, Robins 2/59, Bakker 1/30, Way 6/ 47. MCO Batting: 227 voor vier; Murrayy 63, Maclurin 4, Endean 73, Rogers 48, O'Gorman 21 not out, Bakker 4 not out. Nederland bowling: "Frans Spits 1/24, Onstein 0/27, Vriens 0/49, Nico Spits 1/45, Wijkhuizen 0/28, v. d. Bosch 2/40. VEENENDAAL Het programma voor de 4e klasse A, district Oost van het zaterdagvoetbal is op het laatste ogenblik nog door de KNVB gewijzigd. Het wedstrijdprogramma voor deze afdeling, waarin o.a. uitkomen De Me rino's uit Veenendaal, Sparta '57 uit Opheusden en v.v. Kesteren, ziet er nu als volgt uit: $6 augustus: Sparta - WS '65, Meri no's - Otterlo, Bl.-Geel - Kesteren. 2 september: DTS '35 - Sparta, Os- trabeke - Merino's, Kesteren - Benne- kom. 9 september: Sparta - Otterlo, Meri no's - SKV, Redichem - Kesteren. 16 september: Ostrabeke - Sparta, Kesteren - Merino's. 23 september: Sparta - SKV, ESA - Kesteren, Merino's - Bl.-Geel. 30 september: Kesteren - Sparta, Bennekom - Merino's. 7 oktober: DTS'35 - Kesteren, Sparta - Bl.-Geel, Merino's - Redichem. 14 oktober: Kesteren - Otterlo, Ben nekom - Sparta, VVS'65 - Merino's. 28 oktober: Ostrabeke - Kesteren, Sparta - Redichem, ESA - Merino's. 4 november: Kesteren - SKV, Meri no's - Sparta. 11 november: WS'65 - Kesteren, DTS'35 - Merino's en Sparta - ESA. Op 18 november spelen de clubs de return van 26 augustus.

De Vallei | 1967 | | pagina 7