de appelc bloeien Icarus verhaal klopt niet na archeologische vondst Vast Zes auto's rond de zesduizend gulden worden „doorgelicht" Algerijnse film over Tsjombe in dit land Schilderijenzwendel op het spoor Bliksem trof Frans radiostation Amsterdam krijgt „Love-festlval" Niki de St.-Phalle in Stedelijk Museum Zuiver Bewijs VANAVOND MORGEN ELEVISÏEPROÏMMA'S WISSELMARKT „Wereld op wielen" PILOOT STORM RECHTER TIE TEKKO TAKS TELEVISIE T.V. LANGENBERG ERM Johnny Hart Grafische export steeg fors Kwartaalverlies bij Am. Motors V.C.F. aanvaardt bod-Scholten I Pagina 2 WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1967 Hij besefte, ontzaglijk veel te hou den van het dorp en van zijn eigen bezit: „Wynendael". Hij kon niet zon der de frisse morgenlucht en de dauw op het gras bij de ronde vij ver. Hij wilde elke ochtend de lange oprijlaan zien, in de winter hardbe- vroren met kale boomwachters stram in de rij; in het voorjaar met eme- raldgroen lover; in de zomer over huifd door het trotse blad, dat koele schaduw gaf tot tussen de jubelende madelief-tapijten; in de herfst een gouden koepel met verre, melancho lieke stammen. Ja, al vond Coen weinig begrip om zich heen, dan was hij daarom toch innerlijk niet alleen. Hij hield op een bijna heidense manier van de natuur, die hem bedwelmde, en inspireerde tot zulke heerlijke gedachten, dat hij soms duizelde van geluk. Hij had een hart, dat altijd nog wel ergens in bloei stond. De dinsdag daarop zocht Coen des middags tevergeefs naar zijn boter hammen: zij waren niet in de tas. Hij kon zich niet voorstellen, dat Braam dit vergeten had, en meende zich te herinneren, dat hij het pakje 's morgens tussen de boeken gezien had. Het hinderde hem niet. Hij liep het plaatsje in en kocht een brodje, dat hij droog opat. Meer kon hij niet be talen: de tantes hielden hem krap met zakgeld. Reeds om één uur verschenen er enkele klassegenoten op het school plein, waaronder Coen's grootste plaaggeest, een donkere jongen die Geert heette. Coen zat op een bankje naar de lucht te kijken, zich volkomen be wust van een hevig onbehagen over dit gezelschap. „Ha, die Coenraad Willem Antho- nie Borgh van Wynendael", zei de plager, „hoe smaakte je lunch van daag, edelman?" Terwijl Coen de ogen op hem richt te, begreep hij plotseling twee volko men'los van elkander staande feiten: dat de jongen jaloers was op zijn naam, en dat hij de boterhammen weggenomen had. „Best", zei Coen rustig. „Heb je geen honger meer?" infor meerde de ander. „Waarom zou ik?" vroeg Coen. Ze stonden toen in een wijde kring om de bank heen: vier jongens en twee meisjes. „Je bent zeker verstrooid geweest", zei de jongen, „want ik vond je bo terhammen bij mijn thuiskomst in mijn tas". Hij hield het pakje in de hoogte. „Sorry, hoor, smakelijk eten!" Hij wierp het Coen met een boogje toe. Coen stak geen vinger uit. Het pak je boterhammen rolde over de grond. „Ik ben nooit verstrooid met an dermans vingers", zei hij. „Je schijnt ze niet te lusten", ging de jongen voort. Het was duidelijk dat hij dit alles van tevoren had be dacht. „Kan ik me best voorstellen, baron! Boterhammen met hagel slag!... en één met 'n dun plakje kaas, en één met niets!..." Coen trok zijn wenkbrauwen op. Hij ziedde inwendig, maar wilde het niet tonen. „Ja, ik vind dat lekker", gaf hij toe. „Voor mij is dat goed ge noeg". „Eet ze dan op", drong de jongen aan. „Of had je nog een andere lunch bij je?" „Als je dat geweten had, zou je 'm zeker ook gepikt hebben", zei Coen. Ze konden weinig vat op hem krij gen. Maar hun gegrinnik maakte hem duivels, omdat het zo dom en onrechtvaardig was. Hij bukte zich en raapte het pakje brood op. „Bij ons ligt brood nooit op de grond", zei hij, „en wij gooien er niet mee ook al heten wij Borgh van Wynen dael". „Dat is heel loffelijk, graaf!" ant woordde Geert. De hilariteit van de anderen hinder de Coen onuitsprekelijk. Langzaam ging hij opstaan, tot hij zijn volle lengte bereikt had en die, dat wist hij met genoegen, was op zijn zestiende respectabel. „Ik geloof, dat ik je es 'n paar klappen ga geven, Geert", zei hij toen kalm. „Kom es hier, jongen, dat ik me niet te zwaar hoef in te spannen". Dit was de enig juiste taal om vij anden nader te brengen. Geert likte zich de lippen. „Zo", 5 ademde hij, „het blauwe bloed begint s te bruisen". „Dat kan niet", weerlegde Coen, „want je verveelt me. En daaraan moet een einde komen, vind ik". De ander wilde niet voor laf aange- zien worden, en kwam met dreigende stappen naar hem toe. Twee grote, 'n beetje uit de kracht gegroeide jon- gens van de derde klas HBS. De ove- rigen hitsten hun held aan, de meis- jes gierlachten sensationeel. Geert begon demonstratief boks-be- 5 wegingen te maken, met uitvallen 5 naar Coen. Deze stond als een blok. jj Zijn armen hingen bewegingloos s langs zijn romp, de handen waren 5 niet eens gebald. De ander danste om hem heen met schijnstoten. Tot hij zich te na waag- s de. Opeens greep Coen hem met één S hand in de borst, trok hem naar zich g toe en gaf hem een kletterende slag f in het gezicht. Meteen duwde hij de jongen zo fors weg, dat deze achter- uit tussen zijn makkers viel. a „Sta op, en kom terug voor de rest", zei Coen. Hij had het wonder lijke besef gekregen, dat de Lange's lessen zeer succesrijk moesten zijn. Geert krabbelde overeind. Er heerste een rare stilte. „D'r opaf, Geert", vuurde dan een van de andere jongens de geslagene aan. „Kom, joh!" en hij richtte zich ook tot Coen. „Het heldendom", zei die kalm, „komt met twee gelijk. Waar blijven de overigen? Jullie kunt me toch met z'n zessen gemakkelijk aan!..." Toen was Geert weer vlak bij hem. g Zijn gezicht was vlammend rood en s een beetje gezwollen. Terwijl hij een aanval wilde doen, greep Coen hem met bliksemsnelheid bij zijn polsen, en smeet hem als een blok tegen de tweede aanvaller. Ze tuimelden sa- men in het gras. „Blijf niet liggen", zei Coen, wiens hersenen plotseling zo helder waren als nimmer in de klas, „dat is heel ongezond. Kom hier, dan kan ik mijn werk afmaken". De tweede jongen, die zich flink s bezeerd had aan de ellebogen en hak- s ken van zijn vriend, stormde op Coen s los. Coen week, en liet hem tegen de muur vliegen. Hij gaf hem een zijde- lingse duw na, zodat de jongen mach- teloos overstag ging. Toen kwam Geert weer opzetten, s Doch nu had Coen het goed te pak- s ken. Hij ontweek een stoot, en gaf de s kerel een stomp in zijn maagstreek. De s jongen sloeg dubbel. Coen greep hem bij de rug van zijn jasje en bij zijns riem, en smeet hem tussen de toekij- s kers. (Wordt vervolgd) ATHENE. Italiaanse archeologen hebben op Sicilië, eens één van Grie- kenlands rijkste kolonies, een aarde werken plateau gevonden waarop een afbeelding staat die het hele Icarus- verhaal zoals dat tot nu toe bekend was op losse schroeven zet. Dat neemt niet weg dat de Griekse regering doorgaat met haar plannen voor een groot Icarus-monument op het eiland Icaria, dat klaar moet zijn als in 1969 de Internationale Luchtvaart Conferentie in Athene bijeenkomt. Professor Achille Adriani, van de universiteit van Palermo, zegt dat hij een tegelplateau gevonden heeft waar op Deadanus, de vader van Icarus, met vleugels staat afgebeeld, rijdend op een stier, met zijn stervende zoon Ica rus in de armen. Maar volgens de oude legende is DEN HAAG „Wereld op wielen" van de VPRO heeft met „Koning klant" van de VARA een opvallend plaatsje veroverd onder de Nederland se tv-produkten. Het zijn programma's waar kijkers beter van (kunnen) wor den, omdat ze dingen vertellen en laten zien, die vaak onbekend en soms on zichtbaar zijn. De elfde aflevering van Wereld op Wielen is een bijzondere. Van de tien sinds april vorig jaar geteste auto's heeft samensteller Fred van der Vlugt er zes uitgepikt, die hij tegelijk aan huis bezorgt. De VW 1500. DAF 44, Opel Kadett, Simca 1000 MLS, Skoda 1000 MB en Renault 10 worden opnieuw „doorgelicht". Beter dan bij de afzonderlijke tests kan de kijker/consument dit keer be kijken wat er om en bij zesduizend gulden op wielen te koop is, hoewel de enorme hoeveelheid gegevens een directe keus waarschijnlijk niet ge makkelijker maakt. De VPRO biedt een zuivere vergelijking op belangrijke punten als remmen, sturing, weglig- ging, veiligheid en meer. Daarmee wordt een interessante tussentijdse ba lans van Wereld op wielen getrokken. 3577 Men moet bij het betreden van vreemde plane ten bereid zijn zekere risico's te nemen het gehele ruimte-onderzoek brengt uiteraard doorlopend risico's met zich mee en daarom zetten piloot Storm en Sandra slechts na een korte aarzeling hun ski's op de gestolde „nevel-gelei" die zich direct na de landing om het schip had gevormd. De Naald stond tot aan z'n „middel" in een soort meer van vastgeworden gas en dus niet bepaald in een gunstige positie, als basis voor exploraties. Toch zou deze plek nog hun behoud blij ken te zijn! De vage angst om pardoes door de be vroren bovenlaag van de gelei heen te zakken, ver dween al spoedig, toen zij enige voorzichtige stappen hadden gedaan. De korst was stevig genoeg. Zij wuif den nog eens opgewekt naar Buck en de professor, die hen door een der vensters bezorgd nakeken. Toen werd het tweetal door de kille nevels aan het oog onttrokken. Soms hadden zij zelfs moeite om elkaar te onderschei den, maar de verbindingslijn gaf hun een veilig gevoel. 43 - Na het gooien van een kei in de kikvorsvijver en het daarop volgende kikkerconcert loopt Rechter Tie naar het landhuis van de dichter. Hij blijft staan in de schaduw van het portiekdak en klopt aan. Als hij voor de tweede,keer klopt gaat de deur op een kier open. „Kom gauw binnen", fluistert mevrouw Meng. De Rech ter is verbaasd. Mevrouw Meng verwachtte l<>inelijk iemand. „Ik ben het", fluistert hij, zo zacht dat zijn stem niet te herkennen is. „Ja kom dan", zegt ze drin gend. „Het is veilig. En^s niemand thuis". Op dat ogen blik duwt Rechter Tie Me deur wijd open en schuift de vermomming van zijn*ezicht. Mevrouw Meng deinst met een kreet van schrik achteruit. „Ik dacht al dat u een heleboel voor mij verborgen hield, mevrouw Meng", zegt de Rechter. „Vertelt u me eens wie u hier zo kort na de moord op uw man verwachtte? De moordenaar misschien, op wie u verliefd was, en met wie u een vro lijker huwelijk hoopte te sluiten dan met Meng?" „Waar achtig niet, edelachtbare", stamelt de verbijsterde vrouw. Ik zweer u dat ik veel van mijn man hield en op nie mand anders verliefd was". „Zozo", zegt de Rechter schamper. „Maar u opent wel de deur op een kier en fluitert „kom gauw binnen" en „alles is veilig." Wie verwachtte u, mevrouw Meng, en voor wie moest het veilig zijn? Vooruit, ik verwacht een antwoord. Als u niet meewerkt, zal ik u als medeplichtige moeten ar resteren!". 47. Tckko zag nog hoe de graafwesp een holletje groef en zijn slachtoffer daar naar toe sleepte. „Kom mee!" zei hij toen tegen Bombus. „Ik heb er genoeg van. Ik wil naar professor Starreveld! Het is bij jullie niet anders dan vechten, vechten en nog eens vechten. Bah, wat een narigheid allemaal!" „Je kunt het ook anders bekijken," vond Bombus terwijl hij met Tekko verder wandelde. „Alles gaat nu eenmaal zoals het gaan moet. Dat is de natuur, dat is wet en daarmee basta! Die wesp doet niet meer dan zijn plicht Hij legt zijn eieren netjes in die rups. Dat hoort nu een maal zo. De larven die uit die eitjes komen kunnen zich dan tenminste voeden met het vlees van die rups. Het beest is niet dood. Het is enkel maar verlamd en dus blijft-ie vers. Nee beste Taks, moeder natuur maakt geen fouten. De rupsen worden op die manier trouwens ook verdelgd". „Ja, dat is waar!" beaamde Tekko. „Oh...eh...Help! Ik val!" Tekko had zich een beetje teveel verdiept in de grillen van moeder natuur en dreigde daar nu 't slachtoffer van te worden. Hij had namelijk niet opgelet waar hij liep en zakte plotse ling weg in een klein zandkuiltje. „Oh...eh gelukkig, ik schrok al!" lachte Tekko, die niet begreep welk gevaar hem nu weer bedreigde. Maar Bombus die van alles op de hoogte was schrok echt en schreeuwde: „Klimmen! Vooruit, pas op dat je niet naar beneden glijdt! Klim men, krabben en klauteren zeg ik!" Fred van der Vlugt vindt die balans vooral ook interessant omdat het een controle is op het werk van zijn team. „Alle positieve en negatieve punten ko men er opnieuw uit zoals wij ze al sig naleerden", zegt hij, „en dat vind ik 'n bewijs voor onze nauwkeurige werkwij ze." Om kwart voor negen morgenavond stormen de zes autootjes in grote stof wolken het-tv-scfoerm op, eerste net, voor een harde wedstrijd van 35 minu ten. ALGIERS De Algerijnse staatsra dio- en -televisiemaatschappij heeft een film van een half uur over „Tsjombe in Algerië" te koop voor 200.000 dollar (714.300 gulden), aldus is van betrouw bare zijde vernomen. Voor dit bedrag zal de koper exclusieve wereldrechten hebben op de film, die in zwart-wit is en gedeeltelijk een gesynchroniseerde geluidsweergave heeft. De film begint met de landing van het vliegtuig van Tsjombe, dat op 30 ju ni tot landing in Algerië werd gedwon gen. Het „hoogtepunt" van de film is de verschijning midden-juli van de voor malige Kongolese premier voor het Al gerijnse hooggerechtshof. Het feit dat de aankomst van het toestel is verfilmd, heeft waarnemers in Algers zich doen afvragen of de Alge rijnse autoriteiten wellicht van de aan komst van het toestel op de hoogte ge steld waren. Anderen sluiten de moge lijkheid niet uit, dat een cameraman aan het betrokken militaire vliegveld verbonden is, die bijvoorbeeld bijzon derheden van oefenvluchten opneemt. MONTREAL De politie heeft dins dag meegedeeld dat zij meent een in ternationale bende van kunstzwende laars op het spoor te zijn na een reeks huiszoekingen waarbij 448 olieverfschil derijen in beslag werden genomen. Twee mannen zijn gearresteerd om dat zij de schilderijen, die van middel matige kwaliteit waren ,in Europa met valse cheques hadden gekocht. De schilderijen waren hoofdzakelijk in Ita lië, Nederland en Duitsland aange kocht. PARIJS De studio van het radio station Europe I in het centrum van Parijs is door de bliksem getroffen. Er werd niemand gewond, maar er werd enige schade aangericht aan de studio apparatuur. 'n Nieuwsuitzending werd onderbroken na het inslaan van de bliksem, maar werd even later voort gezet vanuit een andere studio. Deadalus die het labyrinth bouwde, uit de gevangenis van Kreta ontsnapt met zijn zoon door weg te vliegen met be hulp van vleugels die met was aan hun schouders waren bevestigd. Icarus vloog toen in jeugdig enthou siasme te hoog en door de zonnewarm te smolt de was. Hij stortte in zee neer, en verdronk. Maar als nu blijkt dat Icarus in de armen van zijn vader is gestorven dan kan hij niet verdronken zijn. En als hij niet in zee gevallen is en verdronken dan heeft hij niet gevlo gen, en zijn Deadalus en Icarus niet de eerste aëronauten geweest. De Grieken laten zich echter door de archeologen niet afbrengen van het plan een monument voor Icarus op te richten. AMSTERDAM Vrijdag 11 augus tus a.s. zal in het oude RAI-gebouw in Amsterdam een groots „Love-Festival" worden gehouden. Het feest wordt door het Bureau Jeugdzaken van de ge meente Amsterdam in samenwerking met de Amsterdamse Jeugdraad en de ge meentelijke inspectie voor lichamelij ke opvoeding georganiseerd „om in tegenstelling met hetgeen door velen wordt beweerd te bewijzen, dat iets dergelijks in Amsterdam inderdaad mogelijk is." Diverse Nederlandse pop-groepen zullen tijdens het „popfeest" optreden. Er worden doorlopende licht- geluid en bewegingsshows gegeven en allerlei kraamjes met diverse artikelen wor den er opgesteld. De gehele zaal zal versierd zijn met bloemen. Als het experiment slaagt, zo deelde men van de zijde van het Bureau Jeugdzaken mede, zullen waarschijn lijk meer van dergelijke evenementen worden georganiseerd. De toegangs prijs is bewust laag gehouden, n.l. f 2,-. Het eventuele tekort wordt door de ge meente bijgepast. Men verwacht 1.500 éi 2.000 jongelui. SAN FRANCISCO Beatle George Harrison, gefotografeerd toen hij van daag door Haight-Ashbury („Hippie- vitte") wandelde. Hij' draagt een don kere bril met hartvormige „love"- glazen en een buttonmet de woorden: „Ik ben het hoofd van mijn huishouden". AMSTERDAM Van 25 augustus af zal in het Stedelijk Museum in Am sterdam werk worden getoond van Ni ki de St. Phalle. In 1962 bouwde zij in dit museum een schiettent op de ten toonstelling Dylaby. Op de komende expositie zullen voor het eerst in Ne derland haar bekende „Nana's" te zien zijn. Speciaal voor het stedelijk maakt Niki de St. Phalle een enorme vier me ter hoge Nana, de „Nana Maison" of „Nana Dreamhouse". Voor het moder- na Museet in Stockholm ontwierp en bouwde zij vorig jaar samen met Tin- guely en Ultvedt de reusachtige lig gende „Nana Hon", waarvoor het pu bliek grote belangstelling toonde: in lange rijen stond men toen te wachten om een tocht door dit gigantische vrou wenlijf te maken. De exposite zal du ren tot 16 oktober. HILVERSUM I 18.00 Tijd vrij voor muziek in vrije tijd: A. Stereo: Eindhovens Vocaal Dubbelkwartet: oude liederen; B. Mo no: Harmonie-orkest. 18.30 Stereo: Lichte grammofoonmuz. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Muziek van het Leger des Heils (gr.). 19.45 Wereldpanorama. 19.55 Stereo: Lichte orkestmuziek en koorzang. 20.40 Stereo: Radio Filharmonisch orkest: klassieke en moderne muziek. 21.30 Evangelisatie: introductie op de agen da van de bijeenkomst v.h. Centraal Comité van de Wereldraad van Kerken op Kreta. 21.45 Stereo: Lichte orkest muziek (gr.). 22.15 Avondoverdenking 22.30 Nieuws en herhaling SOS-berich- ten. 22.40 Stereo: NCRV-Vocaal ensem ble: klassieke liederen. 23.00 De uni versiteiten en de hervorming (I), le zing. 23.15 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II 18.15 Actualiteiten. 18.30 Stereo: Vo caal-instrumentaal ensemble en zang solist. 18.55 Voor de kinderen. 19.20 Artistieke Staalkaart. 20.00 Nieuws. 20.05 Akkoord: gevarieerd platenpro- gramma. 20.40 Spreekt U maar wedstrijdprogramma. 21.15 Samen uit - zelden thuis: interviews. 22.00 Accent: actuele feiten van nabij bekeken. 22.15 Franse chansons. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Stereo: Holland Fes tival 1967: moderne kamermuziek. 23.30 Stereo: Amerikaanse koperkwin tet: klassieke muziek. 23.55-24.00 Nws. NEDERLAND I. NCRV: 17.00-17.30 Voor de kinderen. NTS: 18.45 De Minimolen. 18.50 Jour naal STER: 18.55 Reclame NTS: 19.00 Er was eensEen serie sprookjes voor jong en oud: De Wilde Zwanen. 19.51 Uitzending Stichting Socutera. STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Jour naal en weeroverzicht. STER: 20.16 Re clame. NTS: 20.20 Oude humoristische film. 20.35 De mooiste tijd van je leven, speelfilm (beide keuringen: alle leeftij den). 21.55 The Italians, film over Ita lië en de Italianen. (CBS-produktie). 22.40-22.45 Journaal. NEDERLAND II. NTS: 20.00 Nieuws in 't kort. STER: 20.01 Reclame. NCRV: 20.05 Eén hori zontaal, quizprogramma. 20.30 Das Kriminalmuseum erzahlt: Dl. 9: De Kist, TV-thriller. 21.30 Avondsluiting. 21.35 Pondspondsgewijs, Tsjechisch tv-spel. STER: 22.10 Reclame. NTS: 22.15-22.30 Journaal. HILVERSUM I KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord, lezing. 7.15 Lichte gr. muziek (7.30-7.32 Nws). 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.10 Voor de kinderen. 8.30 Nws. 8.32 Touringclub: vakantietips. 8.45 Lichte gr. muz. (9.35 Waterstanden). 10.00 Aubade: mod. muz. (gr). 11.00 Voor de zieken. VPRO: 11.30 Moderne kamermuz. (gr). 12.27 Mededelingen voor land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.40 Pro memorie, pr. 12.45 De aarde en haar volheid, lezing. 13.00 Klass. gr. muz. 13.45 Voor de vrouw. 14.15 Gitaar recital: klass. en mod. muz. TROS: 14.45 Boemmm: licht progr. 15.05 Ac tualiteiten. 15.10 Accordeonmuz.: mo derne en klass. muz. 15.25 Sphinx: pro gramma voor de vrouw. NCRV: 15.45 Klavecimbelrecital (gr): mod. muziek. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Utrechts kamermuz. Gezelschap: klass. muziek. 17.00 Stereo: Metropole-orkest: amuse mentsmuziek. 17.30 Stereo: Zuid-Ame rikaanse klanken (gr). HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Lichte gr. muz. VPRO: 7.55 Deze dag. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Act. 8.15 Lichte gr. muz. (8.30-8.35 De groente man). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Stereo: Moderne orkestmuz. (gr). 9.30 Toppers van toen: lichte gr. muz. voor oudere luisteraars. 10.00 Voor de kl. 10.10 Ar- beidsvit.: populair verzoekplatenprogr. (11.00-11.02 Nws). 11.55 Beursberichten. 12.00 Stereo: Licht vocaal ensemble. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Licht orkest. 13.00 Nws. 13.10 Act. 13.30 Stereo: Sopraan en pia no: mod. en klass. liederen. 14.00 Holl. Festival 1967: Internation. Beiaardcon cours Hilversum. 14.15 Cabaret en sa menleving: lezing. 14.30 Stereo: Om roeporkest: klass. muz. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nws. 16.02 Brasiliana: licht muz.progr. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Bereisde Roel zag op zijn toch ten...: amusementsprogramma. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Lichte vocale muz. 10.00 Nws. 10.02 Mengelmuze: nieuwe lanspeelpl. 11.00 Nws. 11.02 Licht platenprogr. 12.00 Nws. 12.02 Transistor: gevarieerd progr. met een toeristische inslag. 13.00 Nws. 13.02 Top Dertig: Ned. hitparade van deze week (14.00 Nws). 14.30 Lagelanders (gr). KRO: 15.00 Nws. 15.02-18.00 We gens vakantie gesloten: licht muziek- progr. (16.00 en 17.00 Nws. Aanslui tend: actualiteiten). WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1967 DUITSLAND I. 10.00 Nws. 10.05 Journaal (herhaling van gisteravond). 10.20 Heimweh nach dem Silberwald, Deense speelfilm. 11.45 It's a wonderful life, TV-film. 12.00- 13.30 Actuele kroniek. 16.40 Nieuws. 16.45 Filmreportage. 17.10 Tekenfilm. 17.15 Tienerprogramma. 18.00-18.05 Nieuws. (Regionaal programma: NDR 18.05 Actualiteiten. 18.19 Von Nachbar zu Nachbar. 18.55 Zandmannetje. 19.00 Actualiteiten. 19.26 TV-film. 19.59 Pro grammaoverzicht. WDR: 18.05 Regio naal nieuws. 18.10 Filmreportage. 18.25 Hier und Heute (I). 18.50 Goedenavond. 19.00 Hier und Heute (II). 19.10 Land- arzt dr. Broek, TV-film. 19.40 Brieven- beantwoording). 0.00 Journaal en weer bericht. 20.15 Filmreportage. 21.00 In ternationaal stedentoernooi. 22.20 Film- reportage. 23.00 Journaal, weerbericht en commentaar. DUITSLAND II. 18.10 Nieuws en weerbericht. 18.20 Actualiteiten en muziek. 18.55 Ein Fall für Titus Bunge, TV-film. 19.27 Weer bericht. 19.30 Nieuws en actualiteiten. 20.00 Filmportret. 20.45 Filmreportage. Aansluitend: Nieuws. 21.15 In Lemgo 89, TV-spel. (Niet geschikt voor jeugdi ge kijkers). 22.45 Nieuws, weerbericht en actualiteiten. aiiiiiuiiiiiiiiuuiiiiii iiiiraniiiiiniiiiiiiiiiiiiii MUMo* r<9ar#t» fj» ?trtu^l l? IIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIMM AMSTERDAM, 8 aug. Het Dam rak heeft zich vandaag gekenmerkt door een vaste stemming voor enke le internationale waarden. Ondanks de gepubliceerde lagere nettowinstcij fers van het AKU-concern over het tweede kwartaal 1967 lag dit fonds toch vast in de markt op circa 56, te gen maandag als slotprijs 54.60. Ge zegd moet worden, dat genoemde winstcijfers volkomen in overeen stemming waren met de verwachtin gen. De 65 pet. dochteronderneming van AKU in Spanje is met de proef- produktie van Acrylvezel begonnen. Mogelijk dat dit van invloed is ge weest voor de vraag in de AKU-hoek voor buitenlandse rekening. De han del in deze hoek was kalm. Wat de laatste dagen niet lukte is vandaag een feit geworden. In Philips werd namelijk de „brug" van 100 zonder slag of stoot doorbroken met een eer ste verhandeling op 101.10. Daarna liep de koers op tot 101.80 door lokale vraag in een kalme markt. Kon. Olie verbeterde een halve gulden tot 133.90. Unilever liep op van 92.80 tot 93.20 (92.45). Hoogovens werd een gulden hoger op 90 geadviseerd, doch KLM was lager door de koersval in Wall Street met anderhalve dollar. De handel in de scheepvaartsector droeg een zeer kalm karakter. De stemming was hier licht verdeeld. Holland-Amerika Lijn en Scheepvaart Unie waren gemakkelijker terwijl Kon. Boot gevraagd in de markt lag. Van de cultures was HVA een klei nigheid hoger op 117. Wall Street heeft maandag tegen 't slot verkooporders te verwerken ge kregen, waardoor de markt er wat lager sloot. De Nederlandse waarden lagen er goed gedisponeerd in de markt, behalve voor KLM. De West- duitse beurzen waren vandaag weder om zeer vast, hetgeen een goede sti mulans voor Amsterdam betekende. De Staatsfondsenmarkt gaf een krachtig koersherstel te zien na de gedrukte stemming van de laatste voorgaande beursdagen. Vooral be- ginbeurs ging er in de Staatsfondsen- hoek veel om. De ontkenningen van de Algemene Bank Nederland en Hollandse Bank Unie in verband met geruchten ter beurze over een bod op de aandelen en certificaten HBU door de ABN, heeft verkoopopdrachten in de HBU stukken tot gevolg gehad. De koers van deze stukken werd lager geadvi seerd. Hoogovens steeg 3 gulden tot 92 doch KLM gaf 2 gulden prijs. Verder verbeterde AKU tot 56.40, Unilever tot 93.70 en Philips tot 102.30. Kon. Olie daarentegen zakte iets in tot 133.60. In de eerste periode waren 5 pun ten hoger: Brocades, Calvé, Porce- leyne Flesch, Meelfabrieken, Geveke, Fokker, en de Spaarnestad. Tien pun ten hoger waren: Bührmann, Ned. Gist, Utrechtse Asfalt en de Wereld haven. De biedkoers voor Rommen- höller werd 10 punten hoger gesteld. Ind. Mij Zutphen ging 6 en Bredero Ver. Bedrijven 7 punten omhoog. Van de bankaandelen was Holl. Bank Unie 2V» punt in reactie. Aan de verlieszij- de noteerden wij KEMO met Vit, Wey- ers met 10, Emba 5, terwijl Zeeuw se Confectie 5 punten lager niet was af te komen. Udenhout verloor 20 pun ten door de drastische dividendverla ging. AMSTERDAM De Nederlandse grafische industrie heeft in het eerste halfjaar goede zaken met het buitenland gedaan. De export steeg met 15 procent in guldens en met 12 procent in kilo's. De gemiddelde prijs per kilo ging van 4,60 naar 4,80 gulden, aldus het Gra fisch exportcentrum. Voor het eerst sinds lange tijd is de export naar Engeland iets teruggelopen. De zaken met België, West-Duitsland, Frankrijk en Italië blijven echter toene men. De verkoop naar de Verenigde Staten verdubbelde zelfs, voornamelijk door de grote vraag naar boeken en tijdschriften. DETROIT American Motors heeft in het 30 juni geëindigde derde kwar taal van het boekjaar 1966/1967 een ver lies van bijna 18 miljoen dollar geleden of 0,74 dollar per aandeel, tegen een winst van 22,4 miljoen dollar in dezelf de periode van 1966. De onderneming heeft voor het laatst dividend betaald over het derde kwar taal van 1965. Dat was toen 0,12Vs dol lar. Over de eerste negen maanden van het lopende boekjaar komt het verlies nu uit op 47,98 miljoen dollar tegen 4,1 miljoen dollar in de overeenkomstige periode van 1965/1966. HOOGEVEEN Alle aandeelhou ders van de Veendammer Cartonnage- fabriek hebben het bod van Scholten Carton en Papier aanvaard. Tot 15 augustus kunnen zij hun stukken bij het kantoor in Sappemeer inleveren. Het is de bedoeling, dat de V.C.F. met Debee, Golfkarton- en Papier- warenfabriek en Nazeppo Cartonnage- fabriek en Drukkerij, die Scholten al bezat, verder werkt onder de naam Vedena Golfkarton- en Cartonnage- fabrieken, die Hoogeveen als plaats van vestiging krijgen. Het geplaatste gewone aandelenkapitaal van Schol ten is door de transactie met f 312.500 uitgebreid tot f 2.225.000. AMSTERDAM, 8 augustus Contan te prijzen: Londen 10.01%10.02%; New York 3.59%3.59%; Montreal 3.34^—3 34A; Parijs 73.30—73.35; Brussel 7.24%—7.25%; Frankfurt 89.83 —89.88; Stockholm 69.76%—69.81%; Zürich 82.99—83.04; Milaan 57.66%— 57.71%; Kopenhagen 51.81%—51.86%; Oslo 50.27%—50.32%; Wenen 13.94- 13.95; Lissabon 12.49%—12 51%.

De Vallei | 1967 | | pagina 2