Veenendaals dagblad Doel: vrijlating van Tsjombe Huurlingen bezetten Boekavoe in Kongo Buiten WL inde J VAL) Hl Vijf doden bij verkeerd inhalen STROOMSTORING LEGDE NOORDOOST NEDERLAND LAM Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei BOMMEN OP LAGOS Loopings voor over-oma Oud echtpaar lag 4 dagen hulpeloos in woning Regelrechte burgeroorlog in Tsjoenking Zon en buien BIJDRAGE LANDMACHT IN BESTRIJDING WERKLOOSHEID ONDER JONGEREN Burgers naar Roeanda Bolivianen lieten Nederlander vrij ABERFAN ZIET AF VAN PROCES HEIBLOK (400 kg) VERPLETTERT MAN Uitbreiding van NAVO-smaldeel tegen opdringen van Russen Verwarring duurde drie uur Bottleneckin Rijksweg l gaat verdwijnen Afrika-top op 13 september Camerajager II SCHADE BEDRAAGT RUIM 1 MILJOE1S GULDE1S T reinverkeer Uit de lift Gestold Rijen auto's Bur voor redactie en administratie: Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red.). Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. Waiboer en Recl.- bureau J. Baars. DONDERDAG 10 AUGUSTUS I967 VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opge richt in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert, losse mm-prijs 17 cent Kleine -annonces „Vraag en Aanbod" op dl., do. en za. 1-10 woorden /•1,50, ieder woord meer 15 cent. 4le JAARGANG jyjisschien heeft Bengt Berg's relaas over de morinel-plevier, een won derlijk vertrouwd vogeltje, waarvan het mannetje in de eenzame toen dra de eieren uitbroedt en de jongen grootbrengt, op het publiek nóg meer indruk gemaakt, dan de reis der kraanvogels. Het is een intiem epos, een spannende roman en toch naakte werkelijkheid, die de lezer voort durend in spanning houdt. Met even grote liefde werd ook zijn boek „De laatste arenden" geschreven, zijnde eigenlijk een pleidooi voor het behoud dezer onvervangbare luchtbeheersers, voorts het wonderbaarlijke werk over de uitstervende neushoorns in Ben galen en vooral Abu markub, de gro teske reuzenooievaar van de Nijl, om toch vooral de vliegende draak, de lammergier in de Himalaja, en de avonturen met tijgers, niet te ver geten. Het is alles van een heel bij zondere kwaliteit, die in natuurfoto- grafische en eraan verwante jour nalistieke kringen hoogst zelden werd geëvenaard. Alle missen het droge, encyclopedische. Deze in een onderwijzersgezin ge boren man hebben pen en lens geen windeieren gelegd. Hij bewoonde in Zuid-Zweden (Hallstorp), waar hij zijn jeugd doorbracht en de liefde voor de natuur ontwaakte, een fraai land goed, waar hij teruggetrokken leefde, tenzij hij in een ver werelddeel om zwierf. Hoogst zelden liet hij zich interviewen, noch vertoonde hij zich op feesten of bijeenkomsten van cul turele aard. Het grote publiek van zijn vaderland heeft hem min of meer miskend, doch zijn oeuvre werd in ik weet niet hoeveel talen overgezet en zal na zijn dood stellig weer herlezen worden. Dat zie je vaak. 10 augustus '67 A. B. WIGMAN MOBOETOE ultimatum van huurlingen BOEJOEMBOERA (Boeroendi, Kongo) Blanke huursoldaten, vroegeT in het Kongolese leger vechtend, gesteund door Katangese gendarmes hebben gisteTen de in het noordoosten van Kongo gelegen grensplaats Boekavoe ver overd en stellen nu onderhandelingen met president Moboetoe voor. De gevechten begonnen dinsdag en gingen de gehele nacht door. Gistermorgen verdreven de huursoldaten de Kongolese militairen uit de stad en stootten door tot de strategisch belangrijke brug tussen Kongo en Roeanda. Naar schatting driehonderd Kongolese militairen maakten van deze brug gebruik om naar Roeanda te vluchten, waar zij werden ontwapend. De huurtroepen zeggen, dat aan hun kant slechts een gewonde is gevallen. Huurlingenaanvoerder Jean Schram- me, een Belg, verklaarde tegenover de correspondent van Reuter in Boe kavoe: „Wij staan nu in een sterke positie en hebben laten zien dat het Kongolese nationale leger niet in staat is ons te verslaan. Wij zijn be reid met president Moboetoe te onder handelen." De voorwaarden van Schramme waren onder meer de vrij lating van de thans in Algerije gevan gen gehouden oud-premier Tsjombe en een plaats voor hem in het Kongo lese kabinet. De huurtroepen waren niet van plar naar een naburig land uit te wijken „Wij hebben voldoende voorraden, wc zijn tot de tanden bewapend en kun nen het gedurende onbepaalde tijc uithouden" zei majoor Schramme, die door zijn ondergeschikten „Black Jack" wordt genoemd. Zijn troepen hadden Boekavoe ver overd, om de 120 Europese burgers, die zich bij hen bevonden, in staat te stellen naar Roeanda te gaan. „Nu dit gebeurd is, zullen wij onze positie versterken en het onder controle staande gebied uitbreiden", aldus Schramme. Over de 900 km lange tocht van Ki sangani, waaruit zij na een opstand op 12 juli door Kongolese troepen ver dreven werden, zei de majoor, dat de huurtroepen verscheidene malen in Kongolese hinderlagen waren geval len, doch daaruit steeds als overwin naar tevoorschijn waren getreden. Zij hadden meer dan 1.000 leden van het nationale leger gedood en zelf tien man, alsmede elf Katangese gendar mes verloren. Een van de Europeanen, die met de huurtroepen waren meegetrokken, zei dat zich op de lange tocht geen ern stige ziekten hadden voorgedaan. On ze enige zorg was het slechte water, waarvan sommigen darmstoornissen kregen. Hij zei dat de burgers, onder wie zestig vrouwen en kinderen, af komstig waren uit Poenia en dat zij zich vrijwillig bij de huurlingen had den gevoegd. Radio-Kinsjasa zei vandaag dat de strijd in het gebied van Boekavoe voortduurt en dat „alle huurlingen in kleine stukjes zullen worden gehakt". DEN HAAG De 25-jarige Hagenaar J. Duynisveld, die de vorige week in Bolivia was gearresteerd op verden king van het deelnemen aan guerrilla activiteit, is vrijgelaten. Hij is op weg naar Peru. Duynisveld werd aangehouden op een basis van waaruit Boliviaanse rege ringstroepen tegen verzetsgroepen ope reren. LAGOS. Een bommenwerper van 't type B-26, vermoedelijk van de Bia- fraanse luchtmacht, heeft gistermiddag boven de industriewijk vin de Nlgeriaan se hoofdstad Lagos, twee bommen la ten vallen die dicht bij olieinstallaties neerkwamen. Er is geen melding gemaakt van slachtoffers en de schade schijnt ge ring te zjjn. Gisteravond werd opnieuw lucht alarm gegeven, waarbij het luchtdoel geschut in actie kwam, maar het is niet bekend of opnieuw gebombardeerd werd. De politie van Lagos heeft de bevol king aangeraden zich 's nachts niet op straat te begeven en de verduistering van woningen en voertuigen gelast. Een Europese automobilist die de wind had geslagen werd door middel van waarschuwingsschoten op het goe de pad gebracht. Biafra bezit 2 min of meer opgelapte B-26 vliegtuigen die door Poolse huur lingen worden gevlogen. ABERFAN (WALES). De Inwo ners van Aberfan hebben besloten af te zien van een proces tegen de Brit se functionarissen van de kolenin- dustrie inzake de ramp van oktober. Na een onderhoud met advocaten ga ven zij een verklaring uit waarin ge zegd wordt, dat zij geen „vendetta" willen en geen vergoeding eisen van degenen die gefaald blijken te heb ben. De inwoners van Aberfan waren gerechtigd een proces te beginnen. Het is nog mogelijk, dat particulie ren op eigen gelegenheid rechtsver volging zullen instellen, maar het is waarschijnlijk dat de gemeenschap zal trachten dergelijk optreden af te raden. 0 In Gelderland is behoefte aan niet minder dan 21 nieuwe bruggen. Dat staat te lezen in het rapport dat de pro vinciale commissie Oeververbindingen dezer dagen heeft uitgebracht. Er is een schema opgesteld naar gelang de nood zaak van de nieuwe oeververbindingen, waarmee ettelijke miljoenen guldens zijn gemoeid. 0 In de eerstvolgende gemeenteraads vergadering van Rhenen op dinsdag 15 augustus komt de burgemeester met een nota inzake het verbod voor het houden van speelautomaten in openbare gelegenheden. 0 Hoewel het zwemseizoen nog lang niet achter de rug is heeft het Vee- nendaalse Bergbad nu al bijna evenveel bezoekers gehad als in het gehele vorige jaar. 0 Als de eigenaar toestemming krijgt zal binnen niet al te lange tijd de eerste camping op Veenendaalse grond worden opgebouwd. Q Deuren open, muren dicht in de Joh. Calvijnschoöl te Veenendaal (Van een onzer verslaggevers) RILLAND BATH Vijf Ameri kaanse toeristen, allen inzittenden van één auo, kwamen gisteravond op de weg van Bergen op Zoom naar Goes om het leven bij een ge vaarlijke inhaalmanoeuvre. Hun wagen sloeg te pletter tegen een uit de tegenovergestelde richting ko mende zwaar geladen vrachtauto met aanhanger. De Amerikanen wa- ren eergisteren in Nederland aange komen. t ongeluk gebeurde om ongeveer half '.even. De Amerikanen reden in een 'ange file in de richting Bergen op Zoom. Vlak -voor Rilland Bath zwenk te de bestuurder van de Amerikaanse wagen op de smalle tweebaansweg plotseling naar links. De tegemoetko mende vrachtwagen kon hem onmo gelijk meer ontwijken. De chauffeur van deze wagen verzekerde de politie huilend: „Ik kon er niets aan doen. Ze kwamen plotseling op af". Hij werd met een shock naar het zieken huis gebracht. Vier inzittenden van de personenauto waren op slag dood. Het waren het echtpaar M. L. KainMendelssohn (beiden 27 jaar) uit Cleveland en de ouders van de vrouw, de heer Gulbert S. Mendelssohn (61) en zijn vrouw G. Mendelssohn (52). Ook zij kwamen uit Cleveland. Een éénjarig meisje, kind van het jon ge Amerikaanse echtpaar, leefde nog na het ongeluk. Op weg naar 't zie kenhuis in Bergen op Zoom echter overleed het. Een half uur eerder op de avond was op deze dodenweg ook een ernstig on geluk gebeurd. Om ongeveer zes uur wilde een Volkswagenbusjr dat in een lange file reed bij Kruiningen een vrachtwagen passeren. Toen er tegen liggers aankwamen wilde het busje voor de vrachtwagen invoegen. Hier bij kraakte de vrachtwagen het busje, dat vervolgens over de kop sloeg. Twee inzittenden, de heer C. Simon sen en zijn kleinzoon, beiden uit Bre da, werden zwaar gewond naar het ziekenhuis gebracht. LEEUWARDEN. De 59-jarige L. Blom uit Zwolle is gisteren in Leeuwar den om het leven gekomen toen een hei blok van 400 kilo op zijn schouder te recht kwam. De heer Blom was op een dekschuit samen met een collega bezig met hei ing. Toen het heiblok niet goed was af geremd en zijn collega die het bedien de de heer Blom toeschreeuwde dat hij op zij moest gaan struikelde deze. Hij was op slag dood. SAARBRUCKEN Wat kreeg overgrootmoeder voor haar 75ste verjaardag? Twee loopings en een stunt-vlucht! Mevrouw Sofie Weber, die nog nooit had gevlogen, kreeg het verjaardagecadeautje van neefje Gerd Brumm, een kampioen stunt vlieger en vlieg-instructeur. Over-oma's reactie? „Als ik jonger was, zou ik er ook nog mee beginnen!" DEN HAAG. Eind deze week zul len de eenheden van het zogenaamde „Matchmaker-squadron" na zes maan den oefenen weer uit elkaar gaan. Voor de derde achtereen*, wi, e/y maal was dit squadron samengesteld uit eenhe den van de Verenigde Staten, het Ver enigd Koninkrijk Canada en Nederland. De squadron-staf werd gevormd uit of ficieren van de Amerikaanse, Britse, Canadese, Nederlandse, Westduitse en Noorse marines. Er wordt gestreefd naar uitbreiding van het huidige „Matchmaker-con cept", zowel in tijdsduur als in het aan tal deelnemende landen. Dit streven komt voort uit de behoef te, reeds in tijd van vrede te kunnen beschikken over een kleine, parate ma ritieme macht als demonstratie van de NAVO-saamhorigheid tegenover de steeds meer opdringende Russische macht ter zee. Zo werd het idee gebo ren van een „standing naval force" een NAVO-smaldeel in vredestijd permanent samengesteld uit eenheden van de verschillende NAVO-marines, voornamelijk van het jager-fregattype. Ook andere eenheden zouden inciden teel aan dit smaldeel kunnen worden toe gevoegd. De commandant, alsmede de officier van de multinationele staf van het smaldeel zullen afkomstig zijn van de deelnemende landen en op rotatiebasis jaarlijks worden afgelost. Het hoogste militaire orgaan van de NAVO het militaire comité heeft het samenstel len van dit smaldeel inmiddels reeds goedgekeurd, terwijl ook de NAVO- raad met deze conceptie heeft inge stemd. De besprekingen over de uitein delijke deelneming zullen binnenkort plaatsvinden tussen de Atlantische be velhebber en de betrokken landen, waaronder Nederland. ZWOLLE De directie van de N.V. Electriciteitsmaatschappij IJssel- centrale in Zwolle meent, dat de bijna drie uur durende stroomstoring, die gistermiddag in de provincies Groningen, Friesland, Drente en Overijssel voor ernstige moeilijkheden zorgde, een schade van ruim één miljoen gulden heeft veroorzaakt. De storing begon om half twaalf was om tien voor half drie opgeheven. Het bedrijf gaat ervan uit dat de sto ring in feite maar anderhalf uur heeft geduurd. „Het merendeel «van de be drijven en fabrieken had toch stilgele gen door de middagpauze", vertelde mr. D. A. J. Zaal, hoofd van de afde ling publiciteit van de IJsselcentrale. „Bovendien is een half uur na het uibre- ken van de storing, zij het mondjes maat, alweer stroom geleverd". De oorzaak van de stroomstoring, ontstaan in de centrale in Harculo, zal vermoedelijk pas over enkele dagen bekend worden. Het bedrijf heeft zelf een (niet verzekerde) schade geleden van vijftigduizend gulden, doordat een miljoen kilowatt-uren niet is verkocht. Voor de aan derden toegebrachte scha de kan de maatschappij, een semi-over- heidsinstelling, niet aansprakelijk wor den gesteld. Dit is in alle contracten op genomen. BUSSUM. In de beruchte bottle neck in Rijksweg 1 (Amsterdam-Hoeve laken) tussen Muiden en Bussum gaat nu eindelijk een verandering komen. Gisteren zijn in vier Noordgooise ge meenten (Bussum, Naarden, Huizen en Muiden) de plannen van de Rijkswater staat voor een geheel nieuw wegvak ter visie gelegd. Het gaat hier .om een wegvak dat een moderne dubbele autoweg van V/s kilo meter lengte tot stand zal brengen tus sen Muiden en het punt aan de Rijks weg waar ongeveer het bekende blin deninstituut ligt. In deze V/s km komen 11 kunstwerken: viaducten, tunnels, enz. De oude weg was voor een gedeel te zelfs maar tweebaans en daardoor bijzonder gevaarlijk. In verband met de aanleg van het nieuwe vak dat ten noorden van de ves ting Naarden langs de rand van het IJsselmeer wordt gelegd (over een klein gedeelte zelfs door het water) is het nodig een vrij groot aantal percelen grond en ook diverse huizen waaronder kapitale villa's in Bussum en Huizen te onteigenen. De hearing voor belangheb benden is in de vier genoemde gemeen ten op donderdag 24 augustus. HAARLEM Vier dagen lang heeft een bejaard echtpaar in zijn woning aan de Molenaerstraat in Haarlem in volkomen ontreddering zonder eten of drinken en in zijn eigen vuil ge leefd. De 77-jarige vrouw J. van den A.-U. werd dinsdagmiddag ernstig verzwakt en met een shock door de politie gevonden. Zij lag onder een fiets in de gang en beefde over haar hele lichaam. De man, die invalide is, werd voor zijn bed in de huiskamer gevonden. Zij zijn beiden in een ziekenhuis opge nomen en maken het nu weer rede lijk goed. De vrouw moet onder de vallende fiets zijn terechtgekomen en heeft zich zelf niet meer kunnen bevrijden. Haar man heeft waarschijnlijk ge probeerd haar te hulp te komen, maar is bij zijn bed gevallen. Hun hulpgeroep is door niemand gehoord, •■t echtpaar was sinds vorige week vrijdag niet meer door buren gezien. Dat wekte aanvankelijk geen ergwaan Het echtpaar staat als eenzelvig be kend en laat zich zelden met bewo ners van de rustige buurt in. ïsdag waarschuwden buren echter de politie. Toen die op haar bellen niet werd opengedaan, foweerde zij een raam .De toestand in het huisje wordt door de politie chaotisch en ten hemel schreiend genoemd, lgens de G.G.D. van Haarlem wil len veel bejaarden en bejaarde echt paren zelfstandig blijven wonen ook als zij daartoe eigenlijk niet meer in staat zijn. Zij willen vaak hun huis, waarin zij tientallen jaren hebben gewoond niet ruilen voor onderdak in een verzorgingstehuis. ^-tige tijd terug is in Haarlem een be jaarde man die in een kolenhok leef de, tegen zijn zin in naar een zieken huis gebracht, omdat hij volkomen vervuild was. Hij is daar toen enige dagen later overleden. TAIPEI Het persbureau van nationalistisch China meldt, dat de strijd tussen voor- en tegenstanders van Mao Tse-toeng in Tsjoengking, een belangrijke stad in Zuidwest-China, zich tot een echte burgeroorlog ontwikkeld heeft. Bij de gevechten zouden tanks en artillerie worden gebruikt. Het persbureau weet voorts te melden, dat de toestand in Kanton snel slechter wordt. Er waren daar 3.000 rode gardisten bijeengekomen, die een gemeenschappelijke actie willen voeren. Verder waren 10.000 jonge mensen die naar het platteland waren gestuurd om de boeren te helpen, naar Kanton teruggekeerd, waar nu op grote schaal geplunderd en geroofd werd. Een uit Hongkong naar nationalis- DEN HAAG. De Koninklijke Landmacht heeft de behoefte aan technische specia listen uitgebreid van 7000 tot 10000 mensen om een aandeel te kunnen leveren in de be strijding van de werkloosheid on der de jongeren. De Landmacht wil 2500 technische specialisten per jaar gaan opne men. Bovendien overweegt zij om deze mensen jongelui die een aantal jaren die nen en dan een burger-vakoplei ding krijgen ook te gaan wer ven voor de kader functies. Staatssecretaris Haex heeft dit gisteren laten we ten, toen hij op het ministerie van de fensie in Den Haag de tweeduizendste technische specia list begroette, die een contract met de Landmacht heeft gesloten. Het was de zestienjari ge Gerrit Tomas sen uit Santpoort tisch China uitgeweken invloedrijke linkse uitgever heeft in Taipeh ge zegd, dat Peking niet van plan is Hong kong van de Britten af te nemen en ook geen plannen heeft de Maoistische culturele revolutie tot de Britse kroon kolonie uit te breiden. Peng Tsjen, oud lid van het Politburo van de Chinese communistische partij heeft eind juli, zo is woensdag bekend geworden, terecht gestaan voor een „openbaar tribunaal" in de universiteit van Peking op beschuldiging van reac tionaire activiteiten. Peing Ribao, het communistische dagblad van Peking, schrijft woensdag dat Peng Tsjen's „zonden" daaruit be stonden, dat hij de universiteit van Peking wilde veranderen in een „re actionair bolwerk van waaruit de strijd tegen de partij, tegen het socialisme en tegen de leer van Mao" gevoerd kan worden, aldus meldt het Joegosla vische persbureau Tanjoeg uit Peking. CAIRO Verscheidene Afrikaanse staten zijn overeengekomen 13 septem ber een Afrikaanse topconferentie in de Kongolese hoofdstad Kinsjasa bijeen te roepen, zo meldde vandaag het Egypti sche persbureau voor het Midden-Oos ten. De Afrikaanse ministers van Buiten landse Zaken zouden 6 september reeds bijeenkomen om de agenda op te stel len. Dit zou de vijfde gewone jaarlijkse bijeenkomst van Afrikaanse leiders on der auspiciën van de organisatie voor Afrikaanse eenheid zijn. Van welingelichte zijde wordt verno men dat het waarschijnlijk is dat Kon go en Guinee op de conferentie de kwestie van de blanke huurlingen aan de orde zullen stellen. Grote moeilijkheden leverde de sto ring op voor het treinverkeer in de vier provincies. Van omstreeks kwart voor twaalf af stonden alle treinen stil op de baanvakken Zwolle-Groningen, Zwol- le-Leeuwarden, Zwolle-Deventer en De- venter-Enschede. Op sommige lijnen werden dieseltreinen ingelast. Ruim een uur later liepen alle treinen weer zo goed als normaal. Bijna overal had de politie de zorg voor de knipperlichten op zich genomen. De meeste grote bedrijven in de be trokken provincies hadden van de stroomstoring betrekkelijk weinig last. In veel gevallen konden zij overschake len op eigen energievoorzieningen. Zo kon men in vele bedrijven van de AKU en van Philips zelf elektriciteit opwek ken, omdat kon worden teruggevallen op eigen generatoren. In Zwolle was de storing om twee uur verholpen. In de ziekenhuizen daar was men onmiddellijk overgegaan op nood- aggregaten. In de bejaardentehuizen en flatgebouwen werkten de liften niet. In een flatgebouw moest de portier drie mensen uit een weigerende lift ha len. In Emmeloord moest een aantal brui loftsgasten een tijdje met het feest maal wachten. In het restaurent werd elektrisch gekookt. Ook de broodwin kels moesten hun verkoop staken. De snijmachines weigerden. In een zuivelfabriek in Blokzijl waren juist duizenden kilo's melk gestort toen de stroom uitviel. De kaas die hiervan wordt gemaakt, zal van mindere kwali teit zijn. Ook bij het maken van beton ging het mis. De specie werd te snel hard. De plasticfabrieken zullen zeker een halve dag nodig hebben om de ma chines schoon te maken, waarin het vloeibare plastic ging stollen. In Emmen heeft de politie het bijzon der druk gehad met het omleiden van het verkeer. Vele spoorbomen waren automatisch omlaag gegaan. In Leeuwarden werden in de zieken huizen, in enkele fabrieken en in een groot warenhuis noodaggregaten inge schakeld. Op enkele banken waren de moeilijkheden iets groter. Bedienden moesten veelal uit het hoofd gaan reke nen, omdat de telmachines waren uit geteld. Op een van de banken heeft dat tot overwerk geleid. Ook moest men overwerken in een ijsfabriek. Het net bereide ijs was gaan smelten. Bij de benzinepompen in de stad stonden lange rijen auto's te wachten, omdat de pompen niet meer werkten. In de stad Groningen ondervond voor al het verkeer veel overlast, door het uitvallen van alle verkeerslichten. Duizenden jonge kuikens vonden de dood en tienduizenden eieren gingen verloren doordat de warmtebronnen in de broedmachines op een aantal broe- derijen in de provincie Gronnigen uitvielen. Ook verdween de steunzender in Hoo- gezand, die het programma van Hilver sum II in het noorden uitzendt, een uur uit de lucht. Op de Waddeneilanden heeft men van het uitvallen van de stroom niets ge merkt. Elk van de eilanden heeft een eigen elektriciteitscentrale. (Van onze weerkundige medewerker) JLJet weer blijft de komende 24 tot A 36 uur nog wat onevenwichtig. Aan de ene kant zullen er zonnige perioden voorkomen, anderzijds komt het plaatselijk tot enkele regen- of onweersbuien, die wellicht zware neerslag brengen. In Engeland zijn voor het tweede achtereenvolgende etmaal enkele wolkbreuken voorge komen, o.a. in Lancashire. Bij de hui dige weerstoestand kunnen sommige gebieden het evenwel geheel droog houden. De verdere vooruitzichten wijzen op wat stabieler weer, maar vermoedelijk niet voor het weekeinde. De tempera tuur blijft op een aangenaam niveau van 20 tot 23 graden in de namiddag. In Oost-Europa wordt het 25 tot 30 graden, in de landen om de Middel landse Zee 30 tot 34 graden.

De Vallei | 1967 | | pagina 1