de appek bloeien Nieuwe vertolker gezocht voor rol van James Bond UIT DE KERKEN Sfa fa' Vraag I Pipo komt zich even i A L i i i i voorstellen Arnhem koopt schilderij Britse kunstenaars overleden Heel duur boekje op veiling te Cannes 1 VANAVOND MORGEN \X\ Lager resultaat Dagbladunie WISSELMARKT piloot storm tekko taks :rm {r/ V, nr- RECHTER TIE TELEVISIE T.V. LANGENBERG Johnny Hart Advertenties zeer teruggelopen Nieuwe deelneming Bredero ragina 2 DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1967 60. Op dat moment kwam een leraar het schoolpleintje op. „Zo, Wynen- dael", zei hij, „wat betekent dat? Hm?..." Coen hijgde; vechten was zijn da gelijks werk niet. „Een klein verschil van mening, meneer", zei hij. Het klonk veel par- mantiger dan hij wist. „Wij zijn dat hier niet gewend", antwoordde de man bits. Maar Coen was over zijn toeren. Hij wist zich alleen te staan, en wens te nu ook dwars door alle moeilijkhe den te bijten. „Ach, nee, meneer?" zei hij. „Ik ben het thuis ook niet gewend, maar ik word er hier toe gedwongen, ziet u". Het antwoord was te brutaal. „Nee, dat zie ik niet", wees de le raar terecht. „Dat had ik kunnen verwachten", repliceerde Coen. „Ik heb hier tot nu toe mijn eigen pad moeten vegen, en dat moest vandaag eens een grote beurt hebben". „Kom jij maar mee naar binnen toe", snauwde de man. „Vooruit, Wynendael! Naar bin nen!' „Waarom?" informeerde Coen. Hij voelde, dat hij alle rechten, die hij als oppassend leerling had, ook nog verloor; maar het kon hem niet sche len. Er restte hem niets, niet eens het oordeel van de Lange. „Wil jij wel eens als de duivel bin nengaan, jongen?!" beet de leraar hem toe. „Welnee", antwoordde Coen. „Ik sta hier nota bene alleen tegen een troep van vier kerels en twee mei den, die mijn boterhammen weggeno men hebben „voor de grap", noe men ze dat, meneer! U zult dat ze ker kunnen begrijpen! en dacht u werkelijk, dat ik dan alles dulden zal?!" „Erin!" snauwde de man. Coen kookte. „Op die toon heeft nog nooit iemand mij toegesproken", zei hij. Wat natuurlijk olie op het vuur was, voor alle niet-adellijke aanwezi gen. Daar had Coen niet aan ge dacht, hij beschouwde zichzelf niet als iedereen. Het werd een rel. De directeur kwam erbij. De hele troep leerlingen werd naar binnen geveegd, Coen incluis. „Deze rebel smeekt erom, van school gezonden te worden", zei de leraar. „Zo, zo", knikte de directeur, alsof hij dit begreep. „Ik had werkelijk ge hoopt, dat hij zich zou leren aanpas sen". voegde hij er treurend bij, „maar dat schijnt ondoenlijk te zijn". Er viel een onverschilligheid over Coen, als een zware schaduw. De verlatenheid welke hem altijd bedreigd had van de kant der men sen, nog verhevigd met het eenzaam heids-waanbeeld van zijn leeftijd, werd binnen enkele ogenblikken tot een massief blok belemmering om normaal te zijn. Als slechts één volwassene had willen inzien, dat Coen een jongen was die teveel alleen was geweest, en geholpen moest worden, zich aan te passen... Indien niet juist op dit subtiel moment een van de meisjes giechelig haar neus had moeten snuiten met een lonk naar Geert, die anders spor tief genoeg geweest zou zijn om on gelijk te bekennen, nu hij zijn tegen stander eens en vooral als dapper en rondborstig had leren zien. Wan neer ook maar iemand een verlos send, mild woord had gesproken, en de jongens kalm naar hun klas had gezonden... „Wat heb je daarop te zeggen, Wy nendael?" informeerde de directeur. Had hij gehoopt, dat een vlegel van zestien, en dan nog van dit overdre ven-fiere bloed, bakzijl zou halen? „Als ik de overtuiging koesterde, iemand met hersens in de buurt te hebben, zou ik daarop heel veel zeg gen", antwoordde Coen. Dit was het ergste, wat enige leer ling ooit te verstaan had gegeven. Binnen drie minuten stond Coen op straat. De directeur had hem een brief mee willen geven „voor je tantes, de freules", zoals hij indrukwekkend be toogde. „Kak op m'n tantes de freules", 5 zei Coen. „Ik ben uw knechtje niet". En dat was hun afscheid. Coen slenterde de straten door, zich troosteloos bewust van een mis- 5 lukking. Het plaatsje lag stil in het HILVERSUM Om kleuters en vroege herfst-licht; geen mens be- ouders vast warm te maken voor de moeide zich met de jongen, die daar grote terugkeer 2 oktober van langzaam en schijnbaar op zijn dooie „Papa Pipo" verschijnt deze televisie gemak liep te wandelen. Geen hond g figuur zondagmiddag aanstaande even kefte naar hem, geen kind keek, op het scherm. Tussen vier uur en tien het was, of de bomen langs de lanen 5 over vier maakt Pipo zijn opwachting, van hem weg leunden: daar is die - mislukking van „Wynendael"... Er kon geen andere bestemming zijn, dan het station. Als Coen zijn zin had kunnen doen, zou hij ver weg- gereisd zijn, omdat een vreemde om- geving de alleen-heid minder accen- tueert. Doch de tantes hadden hem nimmer voldoende geld toevertrouwd, 5 MiiNCHEN In Starnberg bij München is woensdag overleden de Oosten rijks-Britse toneel- en filniae- om verder te kunnen reizen dan van teur Anton Walbrook. Hij was 66 jaar. huis naar school en terug. Hij wacht- Walbrook kreeg een hartaanval toen te een kwartier op een treintje, en hij op bezoek was bij de weduwe van rammelde ermee huiswaarts. Eenmaal in de eigen omgeving kon de weg naar het statige huis met de verwijtende, hoge vensters, niet in- slaan. Hij slenterde zo maar, de velden door, de bossen in; uren ver. Hij dacht en peinsde over het gebeurde, filmacteur Hans Albers. Anton Walbrook, op 19 november 1900 geboren als Anton Wilhelm Wohl- brück, was de zoon van een Weense circusclown. Hij stamde uit een ge slacht, dat al drie eeuwen lang in de wereld van theater en circus werkte. Zijn eerste filmrol kreeg hij in 1931 in Het gemeentemuseum te Arnhem heeft aangekocht het schilderij „Twee schedels" van Raoul Hynckes. In het gemeentemuseum is thans een grote overzichtstentoonstelling met ruim 40 werken van deze schilder, waarbij vele bruiklenen o.a. uit de col- en kon er geen ander einde bij fanta- Berlijn. Vervolgéns trad hij in een seren, dan dat wat hem beschorens twaalftal films op voordat het antise- was geweest. Hij was opstandig enmitisme van de nazi's hem verdreef uit zijn evenwicht. naar Engeland, waar hij zijn naam De wereld leek hem dreigend sa- veranderde in Walbrook en in 1947 de men te krimpen om hem heen, hij s Britse nationaliteit kreeg. Tot Wal- had het gevoel, dat hij omzichtig s brooks toneelsuccessen in Londen be- moest zijn als de veldmuis tussen het s hoorden Ibsens „De wilde eend" en koren, en de eekhoorn die voor zijn Irving Berlins musical „Call me ma- voetstap vluchtte. Hij zag evenmin dam". Hij speelde vervolgens in films zonlicht in de toekomst als in het als „La Ronde" van Max Ophul, „Sixty verleden. g glorious years", „Dangerous moon- Zijn leven leek verstard tot eens light", „The rat", „Gaslight", „49 the praal-betekenis, zoals zij daar in des parallel", „Colonel Blimp" en „The portretten-kamer te pronken hingen: man from Marocco". droog en gevernist, voor de eeuwen 5 gefixeerd met één voet naar voren g en de hand op een staatsie-degen. Coen liep maar. Hij ging een paar malen zitten op een berm, of een omgevallen boom. Maar de rust was te ver van hem g verwijderd; hij moest zijn benen be- wegen. Het leek, alsof opeens een ijs- korst van jarenlange grieven gesmol- ken irTde^troom dreigde te verdrin~ g LONDEN James Bond waarheen? Naar nieuwe filmavonturen met De beeltenissen kroesden door el- I karrevrachten sex er in, maar zonder Sean Connery. Dit bericht komt van kander: de vele bekrompen maatre- g A. R. Broccoli, de filmproducent die met zijn assistent Harry Saltzman heeft gelen van mensen, die hem door hetg ontdekt, dat spionage-travesties, zoals ze worden opgediend in de James Bond leven moesten leiden. De steeds weer s r* t i x* i» i j i.- i wijkende voldoening het verliezen. fllms» vajl »Dr- No tot »Je leeft maar tweemaal goud in de bioscoopkassa s Altijd weer het gestaag verliezen, brengen. Dat Connery de films niet zo best vindt en er niet veel voor voelt om droppel na droppel, tot hij geestelijk g n0g langer James Bond uit te hangen is algemeen bekend en nu klaar- doodgebloed zou zijn in vervreem- g blijkelijk definitief, evenals trouwens het besluit van Broccoli-Saltzman. ding van het leven, tot hij overal bui-s n i- -n -4. ten zou staan, en nergens meer zijn >»We zetten de serie voort zonder Sean, zegt Broccoli. „We willen niet, houding zou vinden, als een gek uit dat een acteur in films verschijnt, waarover hij niet enthousiast is." de weg gegaan door mensen, die het Zure druiven? Niet voor Broccoli, lectie van het Stedelijk Museum te Am sterdam, het Gemeentemuseum Den Haag en het museum Boymans-van Beuningen te Rotterdam. Ieder die de tentoonstelling bezoekt zal ervan overtuigd zijn, dat de grote kracht van Hynckes schilderkunst ligt in de jaren die aan de tweede wereld oorlog vooraf gaan. Zijn macabere le venssymboliek weet hij dan vast te leg gen in uitbeeldingen en composities, die stuk voor stuk toppunten in zijn werk werden. Uit deze tijd waren nog drie grote schilderijen eigendom van de kun stenaar n.l. „Zijn" van 1934, „Twee schedels" van 1937 en „De mast van Cocagne". Het gemeentemuseum heeft uit deze drie de „Twee schedels" ge kozen. De overzichtstentoonstelling van Raoul Hynckes blijft tot 27 augustus. Daarna zal men bovenstaand schilderij kunnen zien tesamen met drie reeds in het bezit van het Arnhemse museum zijnde schilderijen van Hynckes, n.l. het vroege „Stilleven met fruit" van 1930, „Stilleven met dode duiven" van 1932 en het prachtige schilderij „Kreu pelhout" van 1938, waarop het gemeen temuseum Arnhem terecht trots is. gemakkelijker hadden gehad. (Wordt vervolgd) uiniiiuiiniiiiimiiiii iiiiiiiiiiiiniiiiirtnutmiii! 3578 Het voortgaan over het „gelei-meer" was een hoogst zonderlinge gewaarwording. Arend en Sandra hadden' de vrees om opeens weg te zakken echter van zich afgezet en vorderden betrekkelijk vlug. Wie had ooit kunnen denken, dat hun ski-ervaring, in hun jeugd opgedaan in de Zwitserse Alpen, hen op de Ne gende Planeet nog eens zo van pas zou komen? Na ver loop van tijd bereikte het tweetal vastere grond of liever ijs aan de rand van het geleimeer en omziend konden zij het ruimteschip half verzonken middenin zien staan. Gedurende enige tijd gleden zij met lange ski-passen voort door de schemerige stilte, daarbij verschillende grillige rotspieken passerend, tot zij op eens een weg bereikten JTemidden van deze ijswe- reld leek zoiets als een geplaveide weg iets absurds en toch accepteerden de twee mensen het nogal laconiek. Zij bonden hun ski's af om verder te voet te gaan. Toen werd hun aandacht evenwel getrokken door en kele gigantische bouwwerken. „Het lijken wel Egypti sche tempels" vond Arend. „En kijk eens op deze muur Dat is het oude symbool voor Leven" I 44 - „U verwachtte een bezoeker, dat staat vast", zegt Rechter Tie als mevrouw Meng blijft zwijgen. „U wilt hem beschermen en dus bent u medeplichtig aan de moord op uw man". Mevrouw Meng schrikt hevig van deze woorden. „Nee, edelachtbare, nee, nee!" riept ze uit. „Mijn broer heeft niets met Meng's dood te maken dat weet ik zeker!" „Aha", zegt Rechter Tie, „we ko men al wat verder. Het was dus Shih Ming die u ver wachtte. Ik weet dat hij vroeger op uw zak teerde. Toen hij vorige week terugkwam, viel het hem natuurlijk erg tegen dat u getrouwd was en zelf niets meer verdien de. Wat wilde hij van u?" „Hij vroeg geld, edelachtbare, maar ik kon hem niets geven", antwoordt ze. „Toen is hij naar mijn man gegaan en„Is uw broer sinds dien nog teruggeweest?" „Nog één keer, edelachtbare. Hij heeft opnieuw ruzie gekregen met mijn man, maar onze hulp had hij niet meer nodig, beweerde hij. Hij liet een paar zilverstukken zien en hij beweerde dat hij over een paar dagen rijk zou zijn". „U vertelt me nog steeds niet alles", zegt Rechter Tie bars. „Hoe dacht hij dan rijk te worden en waarom had hij afgesproken om vanavond bij u langs te komen?" Mevrouw Meng valt op haar knieën en zegt met bevende stem: „Heus, edelachtbare, ik heb u alles verteld wat ik weet". voor een grote vriendelijke beer van een man die alleen maar prettige herinne ringen heeft aan de 007 serie. De films hebben hem vele malen miljonair gemaakt en waarschijnlijk zal hij nog nieuwe miljoenen aan de verhalen van Ian Fleming verdienen. Hij en Fleming bezitten de rechten op nog zeven Fle ming-boeken. „Onze volgende film heet „On her majesty's secret service" en zal in Zwitserland, Engeland en Frank rijk worden opgenomen", aldus Broc coli. „We beginnen pas in augustus 1968 te filmen, zodat we tijd genoeg hebben om een nieuwe James Bond te zoeken. „Ik geloof in dat het publiek rijp is voor een nieuwe. Sean Connery is een prachtige James Bond geweest, maar het is nu tijd voor een andere. ,.We krijgen e»n heleboel sollicitanten, de telefoon staat n*?t stil." Het publiek is reeds in verwarring gebracht door andere Bonds. Zo bracht de film „Casino Royale" van Columbia de spion in een hele reeks gedaanten, maar geen daarvan Connery. Toch ver scheen een vijfde van de officiële Ja mes Bond films, namelijk „Je leeft maar twee maal" kort daarop en zij is weer een geweldig kassucces. Er is in de hele affaire maar een ding dat Broccoli schijnt te steken. Het feit namelijk dat de Motion Pictu re Academy geen enkele onderschei ding van belang heeft willen geven. „Niemand schijnt te willen inzien dat de James Bond films de hele filmindus trie een injectie heeft gegeven" meent Broccoli. CANNES. Een gedichtenbundel met illustraties door Pablo Picasso is op een liefdadigheidsveiling te Cannes verkocht voor een bedrag van 47.000 franken (34.000 gulden). Het boek „Sa ble mouvant" (Drijfzand) is geschreven door Pierre Reverdy. De koper is de Spaanse Markies de Acevedo. De opbrengst is bestemd voor een ziekenhuis. De veiling vond plaats in het Casino van Cannes. Ned. Herv. Kerk Beroepen: te Pernis (vac. C. den Engelse) (toez.): K. v. d. Sluys te Her wijnen; te Giessendam-Neder-Hardinx- veld: C. Baart te Putten; te Twello (vac. J. B. Cats) (toez.): H. C. van Itterzon te Rhoon; te Varsseveld (vac. J. M. de Mey) (toez.): M. Fokkema te Nieuw- leusen. Aangenomen: naar Huizum (vac. J. Terpstra): R. K. de Jong te Goutum; naar Deventer (vac. G. D. J. Dinge- mans): J. van Hartingsveld te Luttel- geest. Geref. kerken Aangenomen: naar Heerde: E. Bos wijk te Jutrijp-Hommerts. Geref. kerken (vrijgemaakt) Bedankt: voor Orangeville (Ontario, Canada): J. Faber te Schiebroek-Hille- gersberg. 3 Chr. Geref. kerken Beroepen: te Kornhorn: H. Biesma te Stadskanaal. Aangenomen: naar Ermelo: N. Brand- i sma te Sliedrecht. Baptisten gemeenten Bedankt: voor Veendam: R. J. Voor- haar te Hengelo (Ov.) 3 ii minim ii ii in urn immuun ti HILVERSUM I 18.10 Sportrubr. 18.30 Halte: progr. voor twintigers. 19.00 Nws. en weerpr. 19.10 Radiokrant. 19.30 Gewijde muz. (gr). 20.00 Stereo: Licht strijkensem- ble (gr.) 20.30 Zomeravondmozaïek: ge varieerd progr. 22.15 Avondoverden king. 22.30 Nws. en herh. SOS-berich- ten. 22.40 Boekbespr. 22.45 Kerkorgel concert: oude muz. 23.15 Vers in het gehoor: poëzie en muz. 23.40 Stereo: Licht vocaal ensemble (gr.). 23.55 - 24.00 Nieuws. HILVERSUM II 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.30 Licht or kest. 19.00 Stereo: Holl. Festival 1967: Internation. Koorfestival (opn). IKOR: 19.30 De nieuwe Reformatie?, gesprek. 19.55 Kerk veraf en dichtbij. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Land der muzen: kunstkroniek. 20.30 Stereo: Radio Fil harmonisch Orkest en solist: semi-klas- sieke en mod. muz. 21.30 Het andere schip, documentair hoorspel. 22.30 Nws 22.40 Act. 22.55 't Mag geen naam heb ben: licht gevarieerd platenprogram- ma. 23.55-24.00 Nieuws. NEDERLAND I NTS: 18.45 De Minimolen. 18.50 Jour naal. STER: 18.55 Reel. NTS: 19.00 De Verrekijker: internation. jeugdjournaal 19.10 Van gewest tot gewest. 19.30 Men sen in de sport: dokumentair-informa- tief progr. 19.53 Toerist, tips. STER: 19.56 Reel. NTS: 20.00 Journ. STER: 20.16 Reel. VPRO: 20.20 Een mens is maar een mens: gesprekken. 20.45 We reld op wielen: magazine op automo biel- en verkeersgebied. 21.20 Progr. rond de toneelschrijver Jean Genet. 21.35 De Meiden, toneelstuk. NTS: 22.50-22.55 Journ. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nws in 't kort, STER: 20.01 Reel. AVRO: 20.05 The Beatles, tekenfilm. 20.25 Folkloristisch Festival Middelkerke (reportage BRT). 20.50 AVRO's televizier. 21.20 The wild wild West: De nacht waarin het mes aan twee kanten snijdt. TV-film. STER: 22.10 Reel. NTS: 22.15 Journ. CVK/ IKOR/RKK: 22.30-23.00 Film over het leven van Franciscus van Assisi. HILVERSUM I. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord, lezing. 7.15 Lichte grammofoon muziek. (7.30-7.32 Nws.). 7.55 Overwe ging. 8.00 Nws. 8.10 Voor de kinderen. 8.30 Nws. 8.32 Touringclub: vakantie- tips. 8.45 Lichte grammofoonmuziek. (9.35 Waterstanden). 10.00 De Platen- soos: verzoekprogramma voor oudere luisteraars. 11.00 Voor de zieken. 12.00 Stereo: Promenade-orkest: moderne muziek. 12.27 Mededelingen voor land en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Actuali teiten. 12.50 Platennieuws. 13.00 Ste reo: Lichte orkestmuziek en zangsolis ten. 13.30 Muziek uit vakantielanden (gr.) 14.00 Kamerorkest Pieter Hellen- daal en solist: klassieke muziek. 14.40 Omroepdubbelkwartet: geestelijke lie deren. 15.00 Pizzicato: muzikaal mid dag magazine. 17.00 Coda: muziek voor tieners en twens. HILVERSUM II. VARA: 7.00 Nws. en ochtendgymnas tiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. (7.30-7.35 Van de voorpagina, persoverzicht). VPRO: 7.55 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.10 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Stereo: Klassieke en moderne ka mermuziek (gr.) 10.00 Lichte grammo foonmuziek. 11.00 Nws. 11.02 En dan heb je een chanson: liedjesprogramma AVRO: 11.30 Musa Ibérica (VIII), le zing over de volksmuziek uit Spanje en Portugal. 11.55 Beursberichten. 12.00 Stereo: Metropole orkest: amuse mentsmuziek. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Over heidsvoorlichting: Uitzending voor de landbouw. 12.40 Sportrevue. 13.00 Nws. 13.10 Actualiteiten. 13.30 Kerkorgel- concert: moderne muziek. 14.10 Voor dracht. 14.20 Tot Uw orders, geva rieerd programma voor de militairen. VPRO: 15.30 Thuis: programma voor thuiszittenden. 16.00 Nws. 16.02 Namid dagconcert: A. Kamerorkest en het Nederlands Hoornkwartet: klassieke muziek. B. Omroeporkest: moderne muziek. C. Radio kamerkoor: klassie ke koorzang. 17.00 Voor de kinderen. 17.10 Stereo: Muzikale aanwinsten. 17.45 Actualiteiten. HILVERSUM III. AVRO: 9.00 Nws. 9.02 Actualiteiten. 9.05 Plaat maar raak!: vrolijk ochtend programma. 10.00 Nws. 10.02 Arbeids vitaminen: populair verzoekplatenpro- gramma. (11.00 Nws.) VPRO: 12.00 Nws. 12.02 Uit de buitenlandse pers. 12.05 Een uurtje Frans. 13.00 Nws. 13.02 Uit de buitenlandse pers. 13.05 El peé: gevarieerd platenprogramma. 14.00 Nws. 14.02 Uit de buitenlandse pers. 14.05 2 x Top 10. AVRO: 15.00 Nws. 15.02 Muziekkantjes: licht mu ziekprogramma. 17.00 Nws. 17.02 Ac tualiteiten. 17.05-18.00 Pop-Party. DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1967 DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journ. (herh. van gisteravond). 10.20 Sportspiegel. 10.50 Filmrep. 11.35 Act. en muz. 12.00-13.30 Act. kroniek. 16.40 Nws. 16.45 Voor de kinderen. 18.00-18.05 Nws. (Regionaal progr.) NDR: 18.05 Act. 18.19 Filmre portage. 18.53 Zandmannetje. 19.00 Act. 19.26 Muzikaal progr. 19.59 Program- ma-overzicht. WDR: 18.05 Regionaal nws. 18.10 Kookpr. 18.25 Hier und Heu- te. 18.50 Goedenavond. 19.00 Hier und Heute (II). 19.10 TV-film. 19.40 Filmreport.). 20.00 Journ. en weerbe richt. 20.15 Stella, toneelstuk van Goethe. 21.35 Filmreport. 22.20 Viool concert. 23.10 Journ., weerber. en com mentaar. DUITSLAND II 18.10 Nws. en weerber. 18.20 Actua liteiten en muz. 18.55 Eine franzö- sische Ehe, TV-serie. 19.27 Weerber. 19.30 Nws. en act. 20.00 Amusements- progr. Aansl.: Nws. 48. Hoewel Tekko niet begreep waarom Bombus zich zo druk maakte deed hij toch wat zijn vriendje hem toeschreeuwde. Hij maakte met armen en benen de beweging van klauteren maar kwam geen centimeter omhoog. Het droge korrelige zand gleed als water on der hem vandaan en hoe harder Tekko naar boven wil de klimmen des te dieper werkte hij zich naar om laag. Voorzichtig keek onze vriend eens achterom of hij de oorzaak daarvan kon ontdekken en toen zag hij tot zijn grote schrik, in de punt van het trechtervormi ge kuiltje, plotseling een paar dreigend zoekende scha ren boven 't zand uitkomen. „Help!" gilde hij. ,Wat heb ik nu weer aan mijn staart bungelen?" „Kijk uit!" riep Bombus die wanhopige pogingen deed om onze vriend te kunnen grijpen. „Als-ie je te pakken krijgt ben je er geweest. Je bent in de valkuil van een mierenleeuw terecht gekomen!" Tekko werkte als ra zend met handen en voeten met het gevolg dat hij steeds dieper wegzakte. Bombus, die een groot drama voorzag, nam plotseling een kloek besluit, spreidde de vleugels uit en tilde Tekko al vliegende omhoog. Een maal uit de kuil wilde Tekko beslist weten hoe degene er uit zag die hem dit koopje geleverd had en met be hulp van een heel dun takje wisten Bombus en hij de mierenleeuw te vangen en naar boven te trekken. AL M'JN VERZEN Z'JN GESCHREVEN IN HAAST a i 1 UsJl 4ï>/''i£Bé AV<S; EN ZITTEN ER DAARDOOR AFSCHUWELIJK NAAST ZU DIE ZE WAARDEREN GEVEN ME DE KICK j» N\\ x w\ DAT ZE ER NET ZOVER NAASTZITTEN ALS IK UUIIIIIIIIIIIIIIIIIII AMSTERDAM, 9 aug. De be langstelling voor Philips bleef aanhou den. De stijging ging echter niet meer zo hard als in de vorige dagen. Per saldo kon de koers ca. f 0.60 aantrek ken. In Olies ging het grootste ge deelte van de dag zorgden geruch ten omtrent een op handen zijnde bo nus in september voor wat belang stelling. De winst bedroeg bij het scheiden van de markt ca. f 1. Voor AKU werd een openingskoers vastge steld van f 54.80 hetgeen ruim f 1.50 onder het vorige slot lag. Koopjesja gers zorgden alweer gauw voor een stijging zodat het verlies tot f 0.80 werd gereduceerd. Hoogovens f 1 be ter. De scheepvaartmarkt lag wat zwak ker in de markt met verliezen van omstreeks een punt. De aandelen KLM werden f 4 duurder. Op de staatsfondsenmarkt ging niet zoveel om. De stemming was rustig. De veranderingen bleven binnen zeer nauwe grenzen. De lokale markt vertoonde niet meer zulk een uitgesproken vaste stemming als de laatste dagen het ge val was. Over een breed front kwam er winstnemingen voor. Circa tien punten lager kwamen o.a. Billiton, Key en Kramer, Gist en Spiritus, Ned. Vlas, Amev en Scholten carton-Zwa- nenberg. Organon en Kon. Zout blij ven om hun vorige koersen schomme len met soms vrij grote verschillen tussen de twee noteringen. In de belangstelling van de beleg gers staan thans de aandelen van De Bijenkorf (plus 9) en Bührmann-Tet- terode (plus 15). Ook Thomassen en Drijver steeg verder (plus f 1,30). In de verzekeringssector kwam de Natio nale Nederlanden naar voren met een winst van 15 punten. Meelfabrieken waren 9 punten beter terwijl Vredestein Rubber 7 punten omhoog ging. Ook de EMS ligt de laatste dagen wat beter (plus f 1). Hei- neken Bier gevraagd (plus 6) even als Misset (plus 11) en Blauwhoed (plus f 1.90). NABEURSKOERSEN Kon. Olie 134,40 - 135,50 en 135,60 - 136,30; Unilever 93,80 en 94 - 94,30; Philips 102,60 - 102,80 en 102,80 - 103 gl- DEN HAAG Gisteren is gehou den de buitengewone algemene verga dering van aandeelhouders van de Ne derlandse Dagbladunie NV. De president-commissaris, jhr. P. R. Feith, deelde mee dat het bruto- exploitatie-resultaat over het eerste halfjaar 1967 ongeveer 50 pet. lager is dan de overeenkomstige periode in 1966. Dit is veroorzaakt door een da ling van de advertentie-omzetten, in getreden in april, en door een nog steeds voortgaande sterke kostenstij*- gihg. De advertentieomzetten van de Ne derlandse dagbladen geven in het al gemeen een teruggang te zien, die voor een belangrijk deel te wijten is aan de invoering van reclame in de televisie; Daarom moet worden verwacht dat het resultaat van de Nederlandse Dag bladunie NV over het gehele jaar 1967 evenens lager zal zijn dan over 1966. hetgeen van invloed zal zijn op het dividend van het lopende boekjaar. Teneinde het evenwicht te herstel len zullen verhoging van de abonne mentsprijzen en kostenbesparende maatregelen noodzakelijk zijn. AMSTERDAM De hoeveelheid ad vertenties in de dagbladen is in het eerste halfjaar stevig teruggelopen. Het weekblad „Revue der reclame" becijfert de daling voor de landelijke bladen op gemiddeld 9,2 procent. Als oorzaken worden genoemd de reclame per televisie en de teruggang in de economie. De laatste is verantwoorde lijk voor het teruglopen van de perso neelsadvertenties sinds de herfst van vorig jaar. Het blad heeft berekend dat de tien landelijke bladen in de eerste helft van dit jaar 1400 advertentiepagina's minder telden dan in het eerste half jaar 1966. Vooral in april en mei trad een sterke daling op. Hoe groot de daling van het aantal advertentiepa gina's bij elk van de kranten was blijkt uit het volgende overzicht (ge middeld 9,2 procent): daling in pet. 4.7 5,5 8,7 9,3 10.1 10,4 11.0 11,8 13.1 Algemeen Dagblad Telegraaf Nieuws van de dag NRC Het Parool Algemeen Handelsblad Tijd/Maasbode Trouw De Volkskrant Het Vrije Volk (A'damse editie) 14,0 UTRECHT Redland - Braas -Bre dero Europa in Utrecht, een gezamen lijke onderneming van Redland Hol dings in Engeland, Braas en Co. in Frankfort en de Verenigde Bedrijven Bredero (die een belang van 45 pet. hebben), heeft met twee Zweedse be drijven Nordisk Redland opgericht voor de fabricage van betonnen dak pannen in Scandinavië. In het Zweedse Borensberg wordt een fabriek gebouwd met een capaci teit van ca. vijftien miljoen dakpan nen per jaar. De produktie geschiedt volgens het systeem van de installa ties van Redland - Braas - Bredero in Montfoort. Met de investering is in totaal ongeveer f 3,5 miljoen ge moeid. AMSTERDAM, 9 aug. Londen 10.015—10.02; New York 3.595—3.59.?; Montreal 3.34T1»3.34A; Parijs 73.295 73.345; Brussel 7.245—7.25; Frankfort 89.89—89.94; Stockholm 69.74—69.79; Zürich 82 9883.03; Milaan 57.661 57.711/2Kopenhagen 51.79%—51.84 Oslo 50.26—50.31; Wenen 13.93%- 13.94%; Lissabon 12.49%—12.51%.

De Vallei | 1967 | | pagina 2