Camping in Middelbuurt Eigenaar: Terrein mooier dan weilandje in Betuwe Nu al bijna evenveel bezoekers als in Opritten Rijkswe (Nieuweweg) gestremd Autofabrikant Van Ginkel Liever sleutelen dan op kantoor j i Veiling Septer Tiel AUTO'S GAAN ZELFS NAAR SURINAME Eendracht" vergadert Bouw verordening Rhenens echtpaar slaagde voor privé-detective Postagentschap tijdelijk dicht Zwembad Geschikt Topjaar voor Bergbad MARKTEN MIST u uw Duitser op jacht naar automobilist Uitstapje van GV W-pupillen Man en liond geslaagd voor certificaat SPAAN Dumpwagens i Zondagsdiensten Verkeerd door de bocht 10550 11079 BURGERLIJKE STAND RHENEN i jgina 3 DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1967 (NOG) GEEN GOEDKEURING VEENENDAAL „De Middel- buurtseweg is de mooiste weg van Veenendaal," zegt de heer J. Hertog, bewoner van huize „Achter-Voor" aan die straat. Volgens hem is zijn terrein een uitgezochte plaats voor een camping, en daarop zijn ook zijn plannen gebaseerd om hier de eerste camping op Veenendaals grondge bied te vestigen. De plannen zijn nu enkele maanden oud en voorlopig heeft de heer Hertog niet veel succes met zijn pogingen de vakantieganger onderdak op Veense bodem te geven. Zijn verzoek aan burgemeester en wethouders is afgewezen, omdat het terrein in gebied ligt voor agrarische bebouwing of bosbouw. „Het college ziet geen termen om deze bestem ming te veranderen," zo ongeveer stond er in de brief, die de heer Her tog terugkreeg op zijn verzoek. „Door zo'n antwoord moet je je niet laten ontmoedigen," meent de heer Hertog, „dat heb ik al vaker bij de hand gehad. Mijn huis kon eerst ook niet, later werd een schuur eerst ook niet toegestaan en hetzelfde gebeur de met een schuur die ik nu aan het bouwen ben. Ik geloof, dat het colle ge eerst wil proberen of het werke lijk meent, als je een aanvraag in dient. Daar hebben ze ergens groot gelijk in, want als ze alles meteen toestaan, dan wordt er veel werk voor niets gedaan, omdat het toch nooit uitgevoerd wordt. Als ik met andere argumenten kan komen, is er vast nog wel iets aan te doen". De heer Hertog is momenteel graan handelaar. „Of je het leuk vindt of niet, alle kleine graanhandelaren moe ten net als de kleine aannemers bij voorbeeld verdwijnen. Dat kun je een RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen brengen ter open bare kennis, dat de door hun college op 2 mei 1967 vastgestelde nadere re gelen behorende bij de bouwverorde ning, alsmede hun besluit van gelijke datum tot wijziging daarvan geduren de drie maanden na dagtekening van deze bekendmaking voor een ieder ter inzage zijn neergelegd ter gemeente secretarie, afdeling financiën. De afgekondigde verordeningen zijn in druk tegen betaling der kosten al gemeen verkrijgbaar gesteld. Rhenen, 11 augustus 1967, B. en W. voornoemd, De seer. W. C. Pieters. De burgem. L. Bosch van Rosenthal. RHENEN De heer M. A. Stolk en mevrouw A. M. Stolk-Mathot zijn bij het studiecentrum voor Detective We tenschappen in Brunssum geslaagd voor het diploma privaat-detective. Beiden slaagden met het hoogst aantal punten dat tot nu toe ooit werd behaald. De heer Stolk en zijn echtgenote ge bruiken de opgedane wetenschap mo menteel reeds om licht te brengen in de tot nu toe onopgeloste moordzaak op Goos van Piggelen. Volgens de jongste berichten is de Rhenenaar hier reeds zeer ver mee gevorderd. RHENEN „Het postagentschap aan de Valleiweg zal in verband met vakantie van 14 t/m 25 augustus 1967 gesloten zijn. Zij die gewend zijn hun postzaken aan dit agentschap af te wikkelen gelieven zich gedurende deze periode aan het hoofdkantoor aan de Markt te Vervoegen". Aldus een mede deling van de directeur van het Rhe- nense PTT-kantoor. trieste zaak vinden, maar het is nu eenmaal zo. Daarom moet ik bijtijds naar iets anders uitzien, want zelfs als ik het nog tien jaar zou uithouden, moet ik toch nog omschakelen en dan is het waarschijnlijk te laat. Boven dien heb ik nog een zoon ook, waar aan ik denken moet". Volgens de heer Hertog is de situe ring van zijn terrein uitermate ge schikt. De. omgeving leent zich uitste kend voor fietstochtjes, het bergpad is niet al te ver verwijderd en als over een aantal jaren het recreatie gebied in wat nu nog het „zandgat van Schoonhoven" is, gereed is, zal dat zijn inziens de aantrekkelijkheid van zijn camping nog verhogen. Op het terrein van de heer Hertog is plaats voor een goede honderd ten ten. „Als het moet misschien zelfs 150, maar dat doe ik liever niet', zegt hij. De achterste schuur op het terrein, één van de drie, als men de in aanbouw zijnde meerekent, heeft een oppervlakte van ruim 120 m2 en zou als de plannen van de heer Hertog verwezenlijkt worden vrij gemakke lijk als kantine ingericht kunnen wor den. Een andere schuur kan kamp winkel worden en wat er verder nog nodig mocht zijn. Zijn plannen gaan nog verder. „Ik ben van de- zomer op een cam ping geweest en daar hadden ze zo genaamd een zwembadje voor de kin deren. In feite niet meer dan een mod derpoel, waarin allerlei rommel rond dreef', vertelt de heer Hertog. „Wat zou er op tegen zijn om dat hier goed te doen. Ik denk er over, om als die camping werkelijk goed zou gaan lo pen hier op het terrein een kinderbad te maken, met een betonbodem. Dat is netjes en door de sloot hier vlakbij kan ik het water afvoeren en dus re gelmatig verversen. Och zo heb ik nog veel meer plannen, maar eerst maar eens zien, dat de camping er komt. Dat de afwijzing van B. en W. definitief is, geloof ik nog niet, dat blijkt voor mij voldoende uit de toon, waarin de brief gesteld is", zegt hij hoopvol. De plannen van de heef Hertog zijn voorbereid in nauwe samenwerking met het WV-bestuur. Naar aanlei ding van het antwoord van het colle ge vertelde de heer Vroon, een der be stuursleden, dat men zal beraden op verder te nemen stappen. „Wij vin den het jammer, dat het plan nu zo maar zonder meer schijnt te zijn af gewezen door de gemeente, want wij willen wel graag een camping en we waren dan ook blij, dat de heer Her tog met zijn plannen bij ons kwam. De Middelbuurt lijkt een uitermate gunstige plaats. Het is er heerlijk rustig, iets wat bij andere campings niet altijd het geval is en bovendien is er van alles vlak in de buurt. Er moet volgens mij 'n mogelijkheid zijn, dat de gemeente toestemming geeft. Er wordt daar toch geen indus trie gevestigd, of iets anders dat de rust van de omgeving schade doet? Bovendien als we het toerisme willen bevorderen, dan moét er een cam ping zijn in Veenendaal", aldus de heer Vroon. Naar de mening van de heer Vroon VEENENDAAL Naar alle waarschijnlijkheid zal het bezoekersaantal van het natuurbad „Het Bergbad" te Veenendaal dit jaar hoger komen te liggen dan dat van vorig jaar. Dit is niet alleen te danken aan de bijzonder gunstige weersomstandigheden van deze zomer, ook de aanzienlijke verbete ringen, die het bad heeft ondergaan, hebben hiertoe bijgedragen. Het seizoen is nog niet eens ten einde en nu al komt het aantal bezoekers van dit jaar dicht in de buurt van het totale aantal van vorig jaar. In 1966 bezochten 81.000 zwemlustigen het bad, nu zijn er al ongeveer 74.000 bezoekers ge weest. Ongetwijfeld zal het totale aantal van 1967 dat van 1966 gaan over schrijden: Dit seizoen zijn vooral veel dagkaartjes verkocht. Het aantal abonnementen dat werd verkocht was ongeveer even groot als dat van verleden jaar. Top- weken in het seizoen waren de weken van 8 mei tot en met 15 mei en van 9 juli tot en met 16 juli. Het bad kreeg toen per dag enkele duizenden bezoekers te verwerken. Overigens verwacht men het komende weekeinde weer een top in verband met het Ritmeester-waterpolotoernooi. kan alles op de Middelbuurtseweg goed voor elkaar komen. „De heer Hertog zegt alle medewerking toe aan de gemeente en de kampeerraad bij de opbouw van zijn camping. Boven dien is het terrein tienmaal beter ge schikt dan die stukjes weiland in de Betuwe, die men daar al camping noemt". De heer Vroon besluit zijn opmer kingen met „Er kan niets op tegen zijn, want het bevorderen van het toe risme is in het belang van geheel Veenendaal en met deze camping wordt het toerisme bevorderd daar is trouwens ook de WV voor". dagblad DE VALLEI Bel: tot 17.30 u. van 17.30 19.30 ii. Zaterdags 16.30—17.30 uur Scherpenzeel, 9 augustus 1967. Eiermarkt. Aanvoer 900.000 stuks. Prijzen kippeëieren van f 14,25 tot f 15,- per 100 stuks. Henneëieren van f 9,- tot f 13.50 per 100 stuks. Handel redelijk. Varkensmarkt. Aanvoer biggen: 114 stuks. Prijzen van f76,- tot f82,- per stuk. Handel matig. VEENENDAAL De Duitser P. O. maakte dinsdag jacht op een medeweg gebruiker die hem bij het verkeersplein bij Utrecht aangereden had. De achtervolging voerde kriskras door Veenendaal, waarbij op de Eenvoudlaan zelfs bijna enkele spelende kinderen om ver werden gereden. Hier raakte de Duitser het spoor kwijt. Op het politiebureau vertelde hij zijn wederwaardigheden. Doordat hij het kenteken opgenomen had hoopt de poli tie de zaak te kunnen uitzoeken. VEENENDAAL. De ontspannings commissie van GWV heeft voor de pupillen van deze vereniging een uit stapje georganiseerd, dat morgenmid dag zal worden gehouden. Om half twee vertrekt vanaf de Holleweg de voetbaljeugd van GWV naar het auto museum in Driebergen, terwijl boven dien een respectabel aantal speeltuinen zal worden aangedaan. „Juist omdat altijd de seniorenelftal len volop in de belangstelling staan heb ben wij dit reisje voor de jongste ge neratie van onze vereniging op touw gezet", aldus een commissielid. „Het is in feite de toekomst van GWV...." SCHERPENZEEL Dezer dagen na men drie leden van de Politiehonden- dressuur vereniging Scherpenzeel deel aan de keuring voor het certificaat Po litiehond te Oosterbeek. Hierbij slaagden de heren G. H. ter Avest en H. E. van 't Spijker, beiden wachtmeesters le klas der Rijkspolitie, en de heer W. Wagensveld, met hun viervoeters voor het certificaat. Een prachtig succes voor de PHDV, die oefenen onder deskundige leiding van de heer A. Verschuur uit Wouden berg. DANSINSTITUUT Veenendaal - Telef. 08385-3557 VEENENDAAL De komende dagen zullen de op- en afritten van Rijks weg 12 in de richting Utrecht en Arnhem, ter hoogte van de Nieuweweg te Veenendaal gestremd zijn. Hoeveel tijd de werkzaamheden aan de op- en afritten, het verbreden van het wegdek en het aanbrengen van een nieuwe deklaag, in beslag zullen nemen is moeilijk te zeggen. Men kan nl. alleen werken bij droog weer. Het is echter een kwestie van enkele dagen. In de loop van de volgende week hoopt men met het werk klaar te komen. Het verkeer in de richting Utrecht ondervond gisteren moeilijkheden in verband met de afsluiting van de oprit richting Utrecht. Men was gedwongen via Woudenberg tot Maarsbergen gebruik te maken van de provinciale weg. Bij afsluiting van de oprit richting Arnhem kan men in Ede op de autosnel weg komen. Als de werkzaamheden aan de op- en afritten bij Veenendaal voltooid zijn, begint men bij Maarsbergen aan het verbreden van het wegdek. De stremming geldt overigens alleen overdag, 's Avonds en 's nachts kan op de normale manier van de op- en afritten gebruik worden gemaak. g m«u«umu«u«n«nmu«u«ummn nunmumumuwumummummnw EDERVEEN Het is al weer twaalf jaar geleden, dat de gebroe ders Van Ginkel voor het eerst een dumpauto kochten en deze tot een „bijna" nieuwe truck ombouwden. Het was een karweitje, dat in die dagen door heel wat handige mon teurs opgeknapt werd en vaak met goed succes. Een wagen, die uit de handen van de gebroeders Van Ginkel kwam kon er weer een jaar of acht tegen. Een nieuwe houdt het niet langer uit in het zware werk, waarvoor dit soort automo bielen gemaakt wordt: grondwerk en wegenbouw. Intussen is het werkplaatsje van de gebroeders Van Ginkel uitgegroeid tot een grote „autofabriek", waar ieder jaar zo'n 150 nieuwe trucks gemaakt worden. De „Ginaf'-trucks zijn bij de Nederlanders, die regelmatig ge bruik maken van een wagen van 612 ton een begrip geworden. De heer A. van Ginkel, één van de „gebroeders", is dadelijk bereid om iets van zijn bedrijf te vertellen. „We bouwen hier trucks, met een eigen merk, dat is eigenlijk het hele verhaal", zegt hij, gemakkelijk ach teroverleunend in zijn kantoorstoel, waar hij eigenlijk een hekel aan heeft: „In het begin deden we alles zelf, dat zou ik eigenlijk veel liever doen. Ik werk liever technisch, dan dat ik op hij. het kantoor bekent „Het eerste jaar bouwden we tien wagens, nu 12 jaar later halen we de 150. We zijn één van de drie bedrij ven in Nederland, die vergunning hebben om trucks te bouwen. Vroe ger kon iedereen dat doen, maar nu moeten de ontwerpen gekeurd wor den door de Rijksdienst voor het Wegverkeer. Wij hebben nu 5 ver schillende typen, allemaal voor het „zware werk". Die andere bedrijven zijn natuurlijk wel concurrenten, maar we hebben allemaal verschil len in de uitvoering en dus is het eigenlijk een voordeel voor de klan ten: ze kunnen kiezen", aldus de heer Van Ginkel. Allerlei verschillende onderdelen voor de zware trucks worden in an dere bedrijven vervaardigd. „Gi- naf" koopt ze en stelt ze samen tot trucks. De motoren komen vaak van de DAF-fabrieken. „Er moet na- ■tuurlijk een motor in'-, ze^t de heer Van Ginkel, welke, dat is minder belangrijk, als hij maar goed is". De wagens blijven meestal in het binnenland: „Daar is zoveel vraag, dat we het nauwelijks aankunnen, maar een enkele verdwijnt ook wel over de landsgrenzen. Dezer dagen gaat er een zestal naar Suriname". Die wagens voor Suriname bren gen direct een ander aspect van het bedrijf aan het licht: de „restaura tie" van dumpwagens. „Voor het buitenland maken we van die dump wagens weer nieuwe", vertelt de heer Van Ginkel. „Voor het binnen land kan dat niet meer, omdat ze gekeurd moeten worden. Die wagens zijn weer als nieuw als we ze afleve ren, al zijn de modellen dan wat oud. Veel van die wagens komen van het Amerikaanse leger. Ze heb ben nog allerlei dingen, die we er afhalen, omdat we er toch niets aan hebben. Zo zijn ze uitgerust met be platingen, waarmee ze eventueel door de Rijn zouden kunnen rijden. Dat is natuurlijk iets, wat in de praktijk nooit voorkomt". Door water rijden is ook met de nieuwe auto's van de gebroeders Van Ginkel mogelijk. Niet door diep water natuurlijk, maar ze kunnen flinke plassen aan: „Als er bij een afgraving water komt te staan, dan kunnen mijn auto's er meestal wel door. Dat is een van de voordelen van de aandrijving op alle assen. Het wordt iets anders, als er een erg zachte ondergrond onder dat wa ter, zit, maar dat zijn in de praktijk uitzonderingsgevallen". Als stunt zou de heer Van Ginkel wel eens met gen wagen door de Rijn willen rijden. Hij" zal ddtldeë wel nooiLuit- voeren, al blijft hij er wel mee spe len. In de wagens van Ginaf zijn ver schillende eigen vindingen aange bracht, onder meer in de „vertra- gingskast". „Och in het algemeen is alles wat we aan verbeteringen hebben uitgedacht bedoeld om de wagens zoveel mogelijk aan het zwa re werk aan te passen". De wagens uit Ederveen zijn geen kleine jongens. Voor de groenteman of schilleboer zijn ze niet bedoeld en ook niet geschikt waarschijnlijk. Al leen al door de prijs: tussen de 20 en 50 mille. Voor dat bedrag laat de schilleboer liever een huisje zet ten en doet hij zijn wijk met paard en wagen. t RHENEN Geboren: Mark, z. v. B. J. Bouhuijs en W. A. J. van Soest; Ellen Jaqueline, d. van J. Mol en T. Drost; Elisabeth, d. v. J. Roks en A. C. Popeijus; Sander, z. v. S. van de Pol, (overleden) en A. G. Schoeman, Veenendaal; Jantien, d. v. S. Aartse, en J. Padding; Hendrika Francisca Maria, d. v. J. C. P. M. Welkzijn en A. M. C. van den Boomen De Klomp; Marinus, z. v. A. van Manen en J. M. Hollemans; Jan, z. v. J. Verwoerd en E. van de Scheur; André, z. v. E. van Roekei en A. van de Vendel, Veenen daal; Adriaan, z. v. J. Tollenaar en J. Huiting, Veenendaal; Willem Marinus, z. v. J. Huibers en S. W. Mulder. Ondertrouwd: J. van Swetselaar en Jannigeje Hardeman; Andries van Laar en Reina J. Doornébosch. Gehuwd: Arend Jan Teunis Lande- wers en Agnieta Gijsberta van Veenen daal; Hendrik Jurianus van Barne- veld en Margaretha Cornelia Flora van Dijk; Johan Verkuijl en Gerritje Maria Rijksen, Aalbert Gerrit Steven van Nieuwamerongen en Barendina Adriana van den Oosterkamp. Overleden: Alida Everdina Blanke- stijn, 74 j., gehuwd gew. met K. van Baren, Eist; Janna van de Boven- kamp, 83 j., gehuwd gew. met W. van Engelenburg. VeenendaalGerrit Reyer Lekkerkerker, 37 j., echtg. van G. Teeuwen, Veenendaal; Hendrik, Loedeman, 68 j., gehuwd gew. met M. M. Tenten, Veenendaal; Gijsbertus Barten, 71 j., echtg. van A. C. van Kleef, Renswoude. KESTEREN. Ondertrouwd: A. H. J. van Arkelen, 23 jaar en M. H. Stoffelen 21 jaar; S. de Vree, 19 jaar (Dode- waard) en G. Verwoert, 19 jaar. Medische dienst Scherpenzeel-Wouden- berg. Zaterdag 12 en zondag 13 augustus а.s.: Arts jhr. H. Backer, Stationsweg Woudenberg, tel. 03498-1330. De dienst geldt van zaterdagmorgen 9 uur tot maandagmorgen 8 uur. VEENENDAAL De bij het NVV aangesloten bond van werknemers in 't textielbedrijf „De Eendracht" belegt za terdagmorgen een vergadering voor de leden werkzaam bij Hollandia-Tricot. De vergadering begint om 10 uur en wordt gehouden in 't NW-gebouw aan de Verl. Tuinstraat. Tijdens de verga dering zullen de moeilijkheden bij Hol landia-Tricot besproken worden die ont staan zijn door de opheffing van de On dernemingsraad, eerder deze week. SCHERPENZEEL Woensdagmor gen kwam mevr. V. uit Renswoude mei haar personenauto over de Eikenlaar in de richting Willaerlaan. Ter hoogt' van de Lindenlaan zag zij plotseling eer personenauto bestuurd door de heer I' uit deze zijstraat komen. De heer R die pas enkele weken zijn rijbewijs ir zijn bezit heeft maakte de bocht naa rechts en kwam daarbij in botsing met de auto van mevr. V. Beide auto's wer den aan de voorzijde zwaar beschadigd. Zowel mevr. V. met haar dochtertje, als de beide inzittenden van de ande re personenauto kwamen er met wat schrammen en een bloedneus af. Opgave na klasse mm maat. Appelen Early Victoria k.2 James Grieve k.l James Grieve k.2 x Stark Early k.l x Stark Early k.2 Mantet k.l Mantet k.2 75/opw 70/75 65/70 60/65 55/60 37—39 31—33 63—74 60—75 54—70 5663 55—65 50—59 78—80 73—78 58—71 44—59 23—35 59—67 47—61 24—49 20—32 1 55—59 31—50 24—31 15—22 2 51—53 2646 15—29 11—20 70—92 66—86 64—69 64—69 48—54 32—34 21—23 18—37 Perzik rode z.-appel k.l 3234 2123 Fabrieksfruit per 100 kg f 10.45; zuurkroet per 100 kg f 8.10. Peren: Clapps Favourite x Noordholl. suikerperen Precose de Trevoux k.l Precose de Trevoux k.2 41—57 31—41 36—46 21—39 71—73 63—67 48—52 Pruimen: x Szarpruimen 140285, 4264; Eldikse Blauwen 150160; Ontario 212—272, 73—120; Reine Claude d'Ouillin 238—250, 128—134; Washington 200—210. Aardbeien per doosje van 250 gram 3865, 2740. Frambozen per doosje van 250 gram 115120, 6878. x Bramen per doosje van 250 gram 2740, 2429 bloc per kg 65. Rode bessen per doosje van 250 gram 7982. Rode bessen per kg 195190; meloenen per stuk 70133; morellen 63100. Groenten: andijvie 2730; bloemkool per stuk 3942, 3133; komkommers witte per stuk 1930; kroten 1416; x prinsessebonen 2857; x pronkbonen 4049; x snijbonen 3369, 1834; stamprinsessebonen 5495; rabarber 912; rode kool 1012; spinazie 4143; tomaten per kistje van 6 kg 310380, 110300; aardappelen middel 1320. x Is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld.

De Vallei | 1967 | | pagina 3