w te seizoen Het begint traditie te worden dat wij onze lezers in augustus bij het begin van het nieuwe voetbalseizoen een bijzondere sportbijlage aanbieden. Gevuld met allerlei voetbalnieuws uiteraard, want vele duizenden zien met verlangen uit naar de komende zondag. Zij vinden in deze bijlage alles over de komende competitie, over de Europa Cup en wat verder het voetbal zo aantrekkelijk maakt. Toch hebben wij geen „voetbal krant" willen maken, ook al heeft het merendeel van de artikelen daarop wel betrekking. Wij hebben er naar gestreefd in deze bijlage iets duidelijk te maken van de enorme organisatie die de sport van vandaag nodig heeft. Daarom enkele interviews met mensen die de teugels in handen hebben van onze grote sportbonden. Want hun problemen zijn belangrijker dan het wel of niet in vorm zijn van v/elke ster-speler ook! Sport is een miljoenenzaak zo mag men het wel stellen. Komt daardoor niet maar al te vaak de amateurstatus in gevaar? Een belangrijke vraag zo kort voor een olympisch jaar. Om u de problematiek te laten zien hebben wij de schaatssport eruit gelicht juist die sport immers waarin wij olympische successen zullen kunnen boeken. Zijn onze schaatsers amateurs, is de vraag d*e op pagina 2 aan de orde is gesteld. Gelukkig zijn er vele duizenden aan wie die vragen van organisatie en amateurisme grotendeels voorbijgaan. Zij spelen hun sport in hum club en ze liggen er niet om wakker als hun naam niet boven aan de ranglijst prijkt. Zij voetballen of volleyen of zwemmen voor hun plezier en ze hebben wat over voor elkaar en voor hun club. Wij zouden geen goed regionaal blad zijn als we niet ruim aandacht hadden besteed aan al deze activiteiten dicht-bij-huis. pc SPORT '67 '68

De Vallei | 1967 | | pagina 11