grote Treets wedstrijd met onze fchaats- kampioenen de Olympische /Vinter- spelen! SKF en Hemur-Enge komen dames te kort Golf en cricket winnen snel aan populariteit Gezellige mensen drinken Heineken... uit en thuis! Forellen" had uitstekend zwemseizoen VLTC slechts met één team in de competitie Na 6 jaar weer overgangsklasser in Gelderse Vallei Golf Cricket Korfbal Lawntennis HIER ZIJN DE VRAGEN: TREETS SMELT IN UW MOND NIET IN UW HAND TAFELTENNIS 009* Spanning op het veld. Spanning op de tribune. En dan na zo'n wedstrijd lekker uitblazen met een glas tintelende ontspanning. Heerlijk, helder Heineken. Drink dat gulle gezelligheidsbier en opeens is er die onovertroffen Ha, Heineken! - sfeer. 11 Beantwoord onderstaande vragen. Schrijf ze op een briefkaart (let 0p de juiste frankering: 15 cent) en zend deze vóór 16 augustus1967 naar postbus 65,te Veghel N.B. U hebt dan kans op één van de tien reizen voor twee personen naar de Olympische Winterspelen in Grenoble! Tevens 100 troostprijzen. Een deskun dige jury zal de beste inzendingen uitkiezen. De uitspraak van de jury is bindend; over de wedstrijd wordt niet gecorrespondeerd. Personeelsleden van Mars en haar reclamebureau zijn, evenals hun gezinsleden, van deel name uitgesloten. 1 Wat is in werkelijkheid de kleur vari het pakje A? Is het geel/groen/rood/oranje? Wat is in werkelijkheid de kleur van het pakje B? Is hetblauw/violet/oranje/geel? pakje A pakje B 2 Welk van de Treets-pakjes bevat pinda's in melkchocolade, pakje A of B? Welk van de Treets-pakjes bevat melkchocolade-pastilles in een krokant suikerlaagje, pakje A of B? 3 Onderstaande slagzin geeft het voordeel aan van Treets met de pinda en Treets met louter melkchocolade van binnen. Maak deze slagzin af. Treets smeltniet- 4 Bedenk een eindregel voor onderstaand rijmpje. Schrijf deze regel op uw briefkaart. Wie wil er Treets? No.u asjeblieftNa school;op feestjes, tussendoor Treets is bij groot en klein geliefd Vergeet vooral niet op de briefkaart duidelijk in blokletters uw naam. straat en woonplaats in te vullen. VEENENDAAL Nu het STV-CIi- max is gelukt om via een ongeslagen kampioenschap en promotiewedstrijden, waarin' alleen JCV 2 uit Vught sterker bleek, weer naar de overgangsklasse door te stoten, zal er voor het eerst in zes jaar weer overgangsklassespel in Veenendaal te zien zijn. Vorig jaar lukte het de Veenendalers nog niet, daar het team toen strandde in de promotiewedstrijden. Maar nu in het afgelopen jaar ook de oud-Climax speler Eep Vos de gelederen weer kwam versterken werd het beoogde doel ge realiseerd. In de loop van het seizoen bleek, dat ook Henk Vermeer, die enige jaren voor SVE uit Utrecht was uitgekomen, weer animo had om terug te keren naar STV-Climax, waarbij de ereklasse speler als voorwaarde stelde, dat de Veenendalers dan naar de overgangs klasse moesten promoveren. Voor de ereklasse was Vermeer weliswaar nog niet helemaal sterk genoeg, doch in de hoofdklasse draaide hij uitstekend mee. Toch zal deze versterking nog wel eni ge moeilijkheden met zich meebrengen voor de samenstellers van de Climax teams, daar nu een van de andere spe- HENK VERMEER van ereklasse naar overgangsklasse O Iers het veld zal moeten ruimen. Rijn van Wely kan wel zeker zijn van een plaats in de eerste uitgave, daar hij van de 24 wedstrijden er 21 won (score 88 pet). Daar Van Dam en Vos vrijwel dezelfde resultaten boekten in de pro motiecompetitie is het moeilijk te voor spellen, wie de derde man zal zijn in het team. Het tweede team (tweede klasse) zal in ieder geval ook aanmerkelijk kunnen worden versterkt en op deze grond heeft het bestuur een verzoek gericht tot de competitieleiding om bij keuze naar de eerste klasse te mogen promoveren. De beslissing van de leiding is nog niet be kend. Al met al staan er interessante wed strijden op het tafeltennisprogramma voor het volgend seizoen. STV-Climax zal naar insiders verwachten in deze opstelling uitstekend mee kunnen komen in de overgangsklasse. VEENENDAAL Korfbalvereniging SKF uit Veenendaal zal het komende seizoen waarschijnlijk met één twaalftal minder starten dan het afgelopen competitiejaar, waarin de Veenendalers met 12 teams uitkwamen. Oorzaak hiervan is het feit, dat er een tekort bestaat aan dames, respectievelijk meisjes, waardoor de verhoudingen uit evenwicht zijn gebracht. Met de regelmaat van de klok verdwijnen er soms veelbelovende meisjes, die vaak door hun werk zaamheden niet meer in staat zijn zich op zaterdag vrij te maken. Er wordt door het SKF-bestuur dan ook een dringend beroep gedaan op het zwakke ge slacht! Evenals trouwens het Amerongse Hemur-Enge, dat met hetzelfde pro bleem kampt. Het afgelopen seizoen zijn er leuke re sultaten behaald door deze korfbalver eniging. Het constant spelende eerste twaalftal werd kampioen in de derde klasse KNKB en promoveerde naar de tweede klas van de bond. Het derde twaalftal handhaafde zich in de tweede klas GUKB, terwijl de vierde uitgave een eervolle tweede plaats bezette in haar afdeling. SKF 2 degradeerde van de eerste naar de tweede klas GUKB, hoofdzakelijk door vele langdurige bles sures van enkele goede spelers. De SKF-junioren werden zonder één verliespunt kampioen en dit team bracht zelfs zijn enige concurrent Altius uit Hilversum twee nederlagen toe. Ju- RHENEN De R.Z. en P.C. „De Forellen" heeft een uitstekend zwem-en waterpoloseizoen achter de rug. De prachtige zomer is daaraan uiteraard niet vreemd. Er kon regelmatig ge traind worden in het open bad op de Grebbeberg en in de waterpolocompeti- tie ging praktisch alles naar wens. Het eerste werd kampioen van de derde klas bond, de aspiranten hebben nog al tijd kans op het kampioenschap in de afdeling G en het tweede heeft ook alle wedstrijden vrij goed gespeeld, alhoe wel dit zevental wat minder sterk was. Maar de zomer is nog niet afgelopen. Op 12 augustus neemt „Forellen" deel aan het Ritmeestertoernooi, op 27 au gustus aan het Vierstromenlandtoernooi in Tiel en op 2 september aan het Ve- luwezoomtoernooi in Ede. Op diezelfde dag worden ter afsluiting van de zomer de clubkampioenschappen gehouden. Dan zijn inmiddels de beide promo tiewedstrijden van het eerste tegen EZNPC (Eist) achter de rug en weten we of de ploeg van de Grebbeberg is gepromoveerd of dat het team nog een jaartje in de vierde klas moet mee draaien. In feite is dit laatste voor de verzwakte ploeg wel beter. Er is vol doende jeugd, maar deze is waarschijn lijk nog niet genoeg gehard om een plaats in het eerste in te gaan nemen. Voor de komende winter heeft de Rhenense vereniging drie avonden ge huurd in het overdekte zwembad „Lijs- terberg." Er zijn ongeveer driehonderd leden. Een gehuwde-herenafdeling is in op richting, terwijl de gehuwde-damesaf deling al enige tijd draait. In de wintercompetitie zal met drie zeventallen worden uitgekomen» herenr, jeugd- en adspirantenteams. nioren 2 en 3 en de adspiranten speel den het afgelopen seizoen met wisse lend succes. SKF 1 gaat een zwaar seizoen tege moet in de tweede klasse KNKB en het bestuur hoopt vurig op handhaving van een plaats in deze afdeling. Door de de gradatie van het tweede twaalftal dreigt de opbouw van de verschillende teams in diverse klassen verstoord te worden en het tweede zal dan ook al les in het werk moeten stellen om de eerste klas GUKB weer te bereiken, daar drie klassen verschil tussen het eerste en tweede team van een vereni ging te veel is. Hemur-Enge uit Amerongen komt dit seizoen met vier twaalftallen uit in de competitie. Het eerste twaalftal werd eind april in Leusden kampioen van de derde klasse en promoveert naar een hogere afdeling. Het kampioensteam wordt voor het a.s. seizoen enigszins gewijzigd. Ook bij deze korfbalclub komt men dames en meisjes te kort. Bovendien wordt het terrein veel te klein voor de groeiende vereniging. „Éen nieuw ter rein zal ons voorlopig nog wel niet ter beschikking worden gesteld", aldus een woordvoerder van de vereniging. „Dat heeft hier zoveel voeten in de aarde!" ER is in de naoorlogse jaren en met name in het laatste decen nium een duidelijke verschuiving te constateren in de interesse van het sportlievend publiek. Terwijl de be langstelling voor de voetbalsport al thans relatief terugliep, groeide de interesse voor sporten als tennis, honk bal, golf en cricket. Het aantal be oefenaren van laatstgenoemde sporten toonde en toont een duidelijke voor uitgang. Golf en cricket telden in de na oorlogse jaren aanvankelijk de meeste beoefenaren in het westen des lands, maar gedurende de laatste jaren is er een onmiskenbare uitbreiding naar andere „windstreken" waar te nemen. Voor een belangrijk deel is dit ver moedelijk wel het gevolg van het feit, dat men de beschikking heeft ge kregen over meer vrije tijd, met daar aan verbonden een toenemende be hoefte aan meer mogelijkheden voor actieve recreatie. De voorzitter van de Apeldoornse Sportraad, de kolonel b.d. K. J. H. Poll, die zich bijzonder actief toont voor de uitbreiding van de golfsport in Nederland en met name voor de uitbreiding van het aantal mogelijk heden om die sport te beoefenen ver telt, dat er in het westen des lands talrijke golfbanen zijn, maar dat het aantal per plaats gemiddeld toch to taal onvoldoende is. Bovendien zijn vele banen te klein en is uitbreiding een dringende noodzaak. Hetgeen in de Randstad steeds een moeilijke zaak blijft wegens het enorme tekort aan geschikte terreinen. Desondanks is Noordwijk druk doende met het uitwerken van uitbreidingsplannen, evenals Zandvoort, terwijl in Rotter dam een nieuwe en grotere baan zal worden aangelegd. De grootste uitbreiding ziet men echter ontegenzeglijk in het oosten en noorden des lands, terwijl ook in het zuiden de belangstelling snel toe neemt. Apeldoorn kreeg in 1953 een schit terende baan in Hoog-Soeren na een primitief begin op de bosweide van het natuurpark „Berg en Bos"; in Glimmen en Beetsterswaag werden banen geopend en Laag-Keppel werd uitgebreid. Ook de Twentse golfclub in Enschede heeft uitbreidingsplan nen in voorbereiding en Rozendaal bij Arnhem eveneens. Wittem kreeg tien jaar geleden en nieuwe baan en Gespannen concentratie tijdens de (cricket)-match. Het beeld is uit de wedstrijd ACCBloemendaal met aan bat (midden) N. Maas van Bloemen daal, D. Griebeling van ACC (op de rug) als bowler en R. Jansen van ACC als wicketkeeper met een scherp oog op de komende dingen. in het Braakman-recreatie- en Indus triegebied tussen Terneuzen en Sas van Gent, vordert men ook al flink met de plannen. Het voordeel van de aanleg van golflinks is volgens kolonel Poll, dat er geen terrein voor de recrea tie verloren gaat. Integendeel, golf links kunnen met enig inzicht zo worden aangelegd, dat ze het ge bied verfraaien en overal prachtige doorkijkjes bieden. Golf is ook per se geen sport voor oude mensen, zoals velen denken. Het heeft wel het enorme voordeel, dat het tot op zeer hoge leeftijd kan worden be oefend, omdat men zijn eigen tem po kan bepalen en toch het wed strijdelement kan handhaven door middel van een goed uitgedacht handicapsysteem. Bovendien heeft dit het grote voordeel, dat men niet aan een bepaald aantal spelers is gebonden. Met name bij de jeugd neemt de belangstelling snel toe en in dit kader moet waarschijnlijk ook het plan wor den gezien om bij het NSF-sportcen- trum in Wolfheze golfbanen aan te leggen. Deze plannen staan evenwel nog niet geheel vast. Wat in het bovenstaande over de ontwikkeling van de golfsport in ons land is gezegd, geldt in grote lijnen eveneens voor de ontwikkeling van het cricket. De secretaris van de Nederlandse Cricket Bond, de heer L. C. F. Wun- der te Utrecht, zegt dat het aantal aan de landelijke competitie deelne mende elftallen in korte tijd aanzien lijk is gestegen en dat er daarnaast nog druk gespeeld wordt in de diver se regionale afdelingen. Die regionale afdelingen zijn van groot belang, om dat het voor de vele jeugdige cricket spelers bezwaarlijk is grote reizen te ondernemen. Vooral in het oosten des lands is de groei van het aantal spelers op merkelijk. Vele hockeyclubs sticht ten een afdeling cricket en zij be reikten daarmee een tweeledig doel: het aantal clubleden nam toe en voor vele hockeyers was er in het gesloten seizoen een prachtige gelegenheid in de eigen vereniging toch aan sport te blijven doen. Vele .verenigingen die deel uit maakten van de nu 85 jaar geleden gestichte cricketbond, schakelden over op voetbal, zoals onder andere het Zwolse ZAC en het Apeldoornse Robur et Velocitas. Momenteel ziet men een omgekeerde werking via het hockey. Hoewel Nederland zich op geen stukken na kan meten met de cricket grootmachten als Zuid-Afrika, West- Indië, Australië en Engeland, kan toch zonder overdrijving worden ge zegd, dat het spelpeil momenteel op een redelijk niveau staat en nog steeds beter wordt. Dat is voor een niet onbelangrijk deel te danken aan de contacten met Engeland. Het valt op, dat op het vasteland VEENENDAAL De Veenendaalse lawn-tennisdub, VTC, had gedurende de zomer van 1966 een zeer goed ten- nisseizoen. Er werd veelvuldig en hard getraind op de banen aan de Dennen laan en men kwam met drie teams uit in de jeugdafdeling van de zaterdag- competitie. De resultaten waren ge weldig, want twee van de drie teams werden kampioen. Ook individueel werden aardige successen geboekt, waaronder die van Henk van Schup- pen en René Lodder op diverse toer nooien. Dit jaar werd er met slechts één team gestart in de competitie. Dit nog jonge team werd weliswaar kam pioen, maar in de eerste de beste pro motiewedstrijd werd het al uitgescha keld. Over het ledental heeft men bij VLTC niet te klagen. Doch steeds weer blijkt zonneklaar, dat het van de jeugd moet komen. De seniorspelers en -speelsters verschijnen slechts spora disch op de baan. Verleden jaar was de jeugd bijzonder actief en het bestuur deed er goed aan om drie teams in te schrijven voor de zaterdagcompetitie. De prestaties van deze jeugd waren zeer goed en het bleek al spoedig, dat deze ervaringen bijzonder veel bijdroe gen tot de wedstrijdmentaliteit van de deelnemers. Maar dit seizoen liet ook de jeugd het afweten en men kon slechts één team inschrijven. Dit is te betreuren, daar de accommodatie van de banen op de Dennenlaan goed is. Het vorige sei zoen heeft getoond, dat er wel degelijk een goede wedstrijdsport te brengen is, maar thans ontbreekt het de leden aan tijd, animo en doorzettingsvermogen om op gezette tijden de strijd aan te binden met andere verenigingen. Men volstaat thans met enkele leden indivi dueel in te schrijven voor deelneming aan toernooien. Deze aantrekkelijke sport, waarmee verleden jaar in Veenendaal zo'n mooi begin is gemaakt, schijnt voor een groot deel verloren te zijn gegaan. Vooral de seniorleden komen praktisch niet uit in wedstrijden. Jeugd is er ech ter ruimschoots en het „Wie de - jeugd heeft, heeft de toekomst" geldt in dit geval dus zeker voor VLTC. Het volgend jaar hopen wij in elk ge val meer competitie-spelende teams op de banen aan de Dennenlaan aan te treffen. van Europa eigenlijk alleen Neder land en Denemarken cricket-min ded zijn. Want evenmin als golf kan men cricket een oude-heren-sport noemen. Steeds meer jongeren wor den lid van een cricketclub en de vrees, dat honkbal een geduchte concurrent zou worden, is volkomen ongegrond gebleken.

De Vallei | 1967 | | pagina 14