Bekendmaking Betuwe maakt zich op voor: Groots fruitfeest in V ier stromenland KERKDIENSTEN RECHTER MAAKT UIT OF SPEELAUTOMAAT IN STRIJD IS MET WET VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. Snackbar in Ederveen Nationale paardenshow in Irenehal te Utrecht Zingende Urkers in kuitbroeken naar Ede PILOOT VLOOG TE LAAG Corso, volksdansbeurs verlichting en vuurwerk 5 V/ VAN MANEN B. en W. in nota: Attractieve dag voor landbouw in de Harskamp en=JJ HORLOGERIE VAM WOUT BLAUWKOUS Permanent FORD-show in showroom Beurs Mozaïeken Vuurwerk ZONDAGSDIENSTEN i BURGERLIJKE STAND VEENENDAAL EDE VRIJDAG II AUGUSTUS 1967 Er zijn verschillende mensen die be paalde uitdrukkingen als „dat heb ik wel voorzien", „dat heb ik jaren ge leden al gezeid" vrij los op de tong hebben liggen. Zo'n slagzin vloekt me altijd een beetje in de oren. Het zijn de mensen met de permanente vooruitziende blik, die echter te wei nig aftrek heeft bij het overige deel van de massa, want er gaat nog te veel verkeerd. Hoewel ik dus in beginsel ben tegen het gezegde „dat heb ik jaren gele den al gezeid", voel ik me toch ge drongen om er persoonlijk voor één keer mee te schermen. Namelijk naar aanleiding van het idee van een handelaar in kunstartikelen en aan verwante dinsigheidjes, die zijn zaken afdoet in een pand in onze Hoofd straat. „Maak van de Hoofdstraat een Lijnbaan" heeft deze meneer ge opperd en onze eigen „Vallei" wees hem een halve pagina voor zijn idee toe. Zijn gedachte staat er dbor hem zelf uitgetekend bij en degenen die hem nog nooit achter de toonbank aangetroffen hebben omdat ze hun kunst betrekken van de koppies- en bordenwinkel kunnen met hem ken nis maken via zijn portret in de krant. Een heer met aan zijn hoofd enige denkrimpels, kennelijk vanwe ge het Idee, en iets lager een mooi opgekomen knevel, zeer waarschijn lijk vanwege de kunst. Ik ben met z'n idee zeer ingenomen. Dat zou ook moeilijk anders kunnen, omdat ik zoals ik hierboven al be weerde hetzelfde jaren geleden al heb „gezeid" en ik intussen niet van gedachten ben veranderd. Voordat u nu de indruk krijgt, dat ik me als overjarige Veenendaler in de luren gelegd voel door een nieuwbak ken kunsthandelaar, verre van dat. Het is alleen mijn bedoeling om een paar dingen nog eens duidelijk te stellen. Er zijn naar aanleiding van het plan van de kunsthandelaar een paar uit spraken gevallen van officiële zijde. Onder andere deze: de Hoofdstraat kan het verkeer niet meer verwer ken. Het plan is erg leuk, maar niet te betalen. Dat de Hoofdstraat in de eerste plaats geen verkeersweg is, maar een win kelstraat is al gezegd toen de weg, zoals ie er nu bij ligt, nog niet klaar was. Onder andere door mijn per soontje. Niet één keer, maar om de zaak warm te houden bij her haling. Ik kan u de Vallei's uit die da gen niet meer leveren, want Driek legt al zo lang dit blad bestaat twee maal per week een schone onder het gasstel. Maar voor degenen die ze er wel bij jaargangen hebben liggen: sla ze d'r maar op na. Nogmaals ik zeg dit niet om me zelf op de ribben te tikken, want wat ik schrijf is vaak al in de commissie gezegd. Er waren toentertijd meer mensen niet zo ver guld met het mooie gladde asfalt dat Bruil over de volle breedte van de Hoofdstraat neerstreek. Het waren maar gewone mensen die eigenlijk iets anders in hun hoofd hadden. Helemaal geen autoriteiten, laat staan verkeersdeskundigen. Maar wel personen, die de hun toegemeten positieven even lieten werken en toen dachten: „dat wordt niks, dat wordt rauswerk. Gooi meteen alles wat wie len heeft er omheen. En als 't heel niet anders kan neem dan de helft van de straat voor groot verkeer in één richting, dan blijft er tenminste nog een flinke lap over voor „gezel lig winkelen", hetgeen in die jaren de lokroep van onze middenstand was. Maar nee, alles moest en zou door de Hoofdstraat gewurmd worden. Geen verkeer door de straat, een dood cen trum in plaats van een koop-centrum. Jan en alleman moest, van noord naar zuid of in omgekeerde richting gaande, met de neus op onze bloeien de winkelstand gedrukt worden. Het deed er niet toe met wat voor bedoe lingen iemand onze plaats aandeed. Dat kon iemand zijn, die uit pure va kantiepret van de Betuwe naar de Veluwe wipte. Het kon ook iemand zijn, die met een paar ton stenen ach ter zich van de steenoven naar Amersfoort reed. Ze zochten niks bij ons, maar ze moesten tussen de win kels door. En wie weet, dat ze dan later nog 'es 'n keer met winstgeven de bedoelingen terugkwamen. Jawel. We zien 'et. Het is nog geen tien jaar geleden en we krijgen het nu al op onze goed-belegde boterham. De Hoofdstraat kan het verkeer niet meer verwerken. Geen gaande en geen staande auto meer. Maar we kunnen niet anders, want dat kost miljoenen en die komen we te kort. Ik zou zeggen, „doe 'et toch maar. Voordat het miljarden kost". Dan hebben we nooit iets „gezeid". WOUT BLAUWKOUS. ADVERTENTIE RHENEN Burgemeester en Wet houders hebben aan de gemeenteraad uitvoerig rapport uitgebracht over de speelautomaten. Uit de nota blijkt, dat de burgemeester op advies van de justitie alle vergunningen heeft inge trokken, doch dat in laatste instantie de rechter zal hebben te oordelen of een speelautomaat al of niet in strijd met de wet op de kansspelen wordt geëxploiteerd. Deze zaak is aan de orde gesteld bij de behandeling van de verordening op de heffing van leges. De afgevaardigde van de Vrije Partij de heer M. v.d. Berg maakte bezwaren tegen speel automaten, omdat naar hem ter ore was gekomen in de gemeente wantoe standen zouden bestaan. Vaders van huisgezinnen zouden hun hele trakte ment erop verspelen. In het voorstel om de legesverorde ning te wijzigen werden de vergunnin gen voor het hebben van speelautoma ten onderworpen aan een legesbedrag van f 25,- per automaat. Voorheen be droeg de leges f 15,-. Over 1966 beteken de dit voor de gemeentekas een op brengst van f 435,- en voor 1967 f 480,-. Op grond van het tarief, opgenomen in de laatste wijziging zou voor 1968 gere kend kunnen worden op f 800,-. Nu al bij voorbaat een streep door deze rekening is gehaald komt ook het legesbedrag van f 800,- op losse schroe- speelautomaten uit de horecabedrijven ven te staan. Vandaag (11 augustus) moeten alle in Rhenen zijn verdwenen. RHENEN De burgemeester van Rhenen maakt bekend: 1. dat ter secretarie van deze ge meente en ter provinciale griffie van Utrecht (kamer 313), Achter St. Pieter 20 te Utrecht van 4 september 1967 tot en met 3 november d.a.v. voor een ie der ter inzage ligt het ingevolge artikel 4. derde lid, van de Wet op de Ruim telijke Ordening op 12 juli '67 door ge deputeerde staten van Utrecht vastge stelde ontwerp van een plan tot eerste herziening van het Streekplan voor de Utrechtse Heuvelrug, met de daarbij behorende bijlagen; 2. dat gedurende de onder 1 genoem de termijn een ieder bij provinciale sta ten van Utrecht schriftelijk bezwaren tegen het hierboven vermelde ontwerp kan indienen. Rhenen, 8 augustus 1967. De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal. ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Veenendaal Telefoon (08385)12244 EDERVEEN Het dorp Ederveen is sinds vandaag een mobiele snack bar rijk. Tot dusver waren de inwo ners van Ederveen voor een hartige hap aangewezen op de omliggende plaatsen Veenendaal of Lunteren. De patates-friteskraam, een initiatief van slager De Koning en de heer Van Laar uit Veenendaal, heeft standplaats geko zen aan de Hoofdweg. De modern inge richte kraam is ondergebracht in een grote caravan waarvan een grote lui fel is bevestigd. In de beginperiode zal de mobiele snackbar geopend zijn van 's avonds half acht tot half twaalf en zaterdagsmiddags vanaf vier uur. VEENENDAAL 9 Winkels zjjn tot 6 uur 's avonds open. 0 Vrijdagsavonds KOOPAVOND tot 9 uur. 's Woensdagsmiddags zfln de win kels na 1 uur gesloten. (De Hema aan de Markt is deze middag wel geopend en is 's maandagsmorgens gesloten). 0 Kappers zijn 's maandags de gehele dag gesloten. Markt: dinsdagsmorgens tot 1 uur, 's zaterdags de gehele dag. 9 VW-InlichtingenkantoorHoofdstr. 84, telefoon 08385-11602 en 11607. Heden, vrijdag BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „De grote goudroof". Morgen, zaterdag VEENENDAAL NW-gebouw 10 uur: vergadering „Een dracht" voor werknemers van Hollan- dia-Tricot. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „De grote goudroof". TENTOONSTELLING Gemeentehuis Amerongen: tot 18 augus tus dagelflks. behalve zaterdagavond en zondag 1012, 1417 en 1821 uur: zomertentoonstelling „Delta, dij ken en sluizen, techniek en schoon heid". LEERSUM Heden, vrijdag H.D.S.-terrein 19.00 uur: vliegtuigde monstratie. BIOSCOOP ,,'T CENTRUM" Zaterdag 12 aug. 8 uur, zondag 13 aug. 8 uur: The Great Race. UTRECHT Op vrijdag 18 en zaterdag 19 augustus wordt in de Irenehal van de Jaarbeurs in Utrecht voor de 39ste maal een nationaal hippisch festijn ge houden, waaraan ditmaal ongeveer duizend paarden deelnemen. Deze grootste paardenshow van West-Europa wordt georganiseerd door de vereniging voor nationale vee- en paardententoonstellingen en concoursen hippique in Utrecht. Op deze concoursen hippique worden vijf nationale kampioenschappen verre den, te weten die van de eenspannen warmbloeddekhengsten, de eenspannen fokmerrietuigpaarden, de eenspannen goedgekeurde hengsten en merries, de eenspannen tuigpaarden open klasse en de bestgaande rijpony, terwijl boven dien de finale zal plaatsvinden van het nationale springconcours voor Neder landse ruiters. De landelijke ruiterunie zal enkelen van Nederlands beste ruiters in het ve.ld brengen. Voorts zijn er tentoon stellingen van verschillende rassen paarden, pony's, schapen, geiten, run deren en varkens. Het publiek zal zich volgens de organisatoren geen ogen blik vervelen, omdat men voor een goed gevuld programma heeft gezorgd. Zo zullen onder meer de bekende welsh-ponydekhengsten worden getoond. Daarnaast zijn er demonstraties, defi- lé's en verschillende shownummers in het programma opgenomen. Voor een passende muzikale omlijsting is ge zorgd in de vorm van de winnaar van het internationale muziekconcours 1966 in Kerkrade, het 110 man sterke „Kunst en Genoegen" uit Leiden. Ook renpaarden en dravers zullen acte de i présence geven. Behalve wisselbekers en ereprijzen zijn voor de winnende paarden tevens geldprijzen uitgeloofd. Aan het hippische feest gaan uitgebrei de keuringen vooraf van onder meer rund, fok-, handels- en slachtvee, warmbloedpaarden en halfbloedpaarden hackney's, shetland-pony's en kleinvee. De warbloedpaardenstamboeken ko men met 150 fokmerries, een aantal dat nog nimmer zo groot is geweest. De Gelderse fokkerij komt onder meer met typische tuig- en rijpaarden. Op uitnodiging van het comité orgel concerten Ede wordt zaterdagavond 19 augustus een grote zangavond gehou den in de Nieuwe Hervormde Kerk aan de Verlengde Maanderweg te Ede. De medewerkenden aan deze avond zijn: het Christelijk Urker Visserskoor „Crescendo", o.l.v. Meindert Kramer met solozang van de heer Teun Schenk, terwijl de bekende organist van de Gro te Kerk uit Gorinchem Jan Bonefaas het orgel zal bespelen. Het Christelijk Urker Visserskoor „Crescendo" werd 5 september 1953 op gericht onder de naam Chr. Jongeman- nenkoor „Crescendo" met als dirigent L. Kramer de vader van de tegenwoor dige dirigent Meindert Kramer. Bij de oprichting bedroeg het ledental 23 en is nu gestegen tot ruim 100 leden. Onder de bekwame leiding van Mein dert Kramer worden maandelijks con certen gegeven overal in het land. Vele verzoeken moeten worden afgewezen; vorig jaar werden uitnodigingen ont vangen voor Canada en de Ver. Staten en voor kort uit Antwerpen (België). Aangezien 80 pet van de leden uit vis sers bestaat, is na veel overwegingen voor deze eervolle uitnodigingen be dankt. In veel gevallen werd geconcerteerd voor liefdadige instellingen als Kanker bestrijding, T.B.C., Poliofonds, Blinden instituut etc. Vorig jaar werd samen met het Scheveningse Vrouwenkoor een concert gehouden in de Willemskerk te Den Haag ten bate van de nagelaten betrekkingen van de omgekomen be manning van de Scheveningse vissers- kotter Sch. 225. Aan de nabestaanden kon f 4000,worden ter hand gesteld. Het programma voor zaterdagavond 19 augustus luidt als volgt: 1. Koor: Ambrosiaans Lofgezang, E. Gebhardt. 2. Opening. 3. Samenzang Psalm 105 vers 1 en 24. 4. Koor: a. Psalm 42 bew. M Kra mer; b. „O, blijde dag, als 't woord des Heren", bew. M. Kramer; c. „Meester, hoe kunt Gij zo slapen", bew. M. Kramer; d. „Aan U, o Ko ning der eeuwen", Leo Smets; e. „Lof zij den Heer",- F. Pijlman. 5. Solozang door de heer Teun Schenk. 6. Koor: a. Psalm 1, bew. M. Kra mer; b. „Ga mij niet voorbij, o Heiland", bew. M. Kramer; c. „Je zus, die mijn ziel bemint", bew. M. Kramer; d. „Nader mijn God, tot U" H. J. v. Oosten. 7. Orgel: improvisatie. 8 Koor: a. Psalm 113 bew M. Kra mer; b. „Zie ons wachten aan de stromen", bew. M. Kramer; c. „Ik zie een poort wijd open staan", W. H. Zwart; d. „Mannen broeders: ziet het teken", F. Pijlman; e. „O, eeuwige Vader", bew. M. Kramer. 9. Samenzang Psalm 146 vers 1 en 8. 10. Sluiting. 11. Koor: „Ode", Herman de Wolf Vanaf maandag 14 augustus zjjn toe gangsbewijzen a f 2.50 verkrijgbaar bij muziekhandel Robbers, Maandereind IS te Ede. In deze prijs is inbegrepen het programma met volledige tekst dat in de kerk wordt uitgereikt. RHENEN Dit zijn de schamele res ten van wat eens een keurige personen auto was. De 25-jarige chauffeur J. W. v.d. B., afkomstig uit Bandt (N.-O. Polder) vloog op de toeristische autoweg door de Rhenense stadsbossen gister avond laat uit de scherpe bocht nabij de picknickplaats. Zijn snelheid moet on geveer 150 km per uur hebben bedra gen. Voor Van de B. kennelijk een ma tig gangetje, vooral als men weet dat hij van beroep piloot is bij de marine- vliegdienst. Toen de politie bij de plaats van het ongeluk arriveerde en daar aan de enige aanwezige man vroeg: ,JZijn er nog over levenden f" antwoordde Van de B.: }/Ja, EDE De Gelderse Mij. van Land bouw en Jong-Gelre, afdeling Hars kamp - Otterlo - Wekerom organiseren op woensdag 13 september op het bui tencentrum „De Harscamp" te Hars kamp weer ee nlandbouwdag die in het teken van een grote „boeldag" zal staan. In de loop van de morgen zullen er verschillende ploegwedstrijden worden gehouden, 's Middags .om 1 uur is er een grote verkoping van ongeveer 300 percelen land, een groot aantal werk tuigen en verder- van rundvee, paar den, schapen en landbouwproducten. Te veilen goederen kunne worden op gegeven bij de heer A. van Santen, boerderij „De Immenkamp" te Otter lo of bij de heer A. J. Jonkers, Apel- doornseweg te Otterlo. De veiling ge schiedt ten overstaan van notaris D. Neervoort uit Ede. Als bijzondere attractie op deze land- bouw-boeldag zal een os worden gebra den waarvan later porties zullen wor den verkocht. ADVERTENTIE Veemarkt Utrecht, 10 augustus 1967 Totale aanvoer 4481 stuks; runderen 1134; vette kalveren 304; graskalveren 20; nuchtere kalveren 559; schapen 1401; varkens boven 100 kg 339; varkens be neden 100 kg 60; biggen 615; bokken en geiten 49. Prjjzen (in guldens): melk- en kalf- koeien, per stuk ƒ10001350; kalf vaar zen, per stuk ƒ9751225; vare koeien, per stuk ƒ9001100; pinken, per stuk ƒ600760; stieren, per stuk ƒ825 1175; graskalveren, per stuk ƒ400575; nuchtere kalveren, per stuk ƒ4080; fokkalveren, per stuk 125275; scha pen, per stuk 80120; lammeren, per stuk ƒ90140; drachtige varkens, per stuk 350450; lopers, per stuk 90 110; biggen, per stuk ƒ60—73; bokken en geiten, per stuk ƒ1462; vette koei en le kwal., per .kg gesl. gew. 3,75 4.00; vette koeien 2e kwal. per kg gesl. gew. ƒ3.203.40; vette kalveren le kwal., per kg lev. gew. ƒ3.403.55; vet te kalveren 2e kwal., per kg lev. gew. 3.103.20; vette kalveren 3e kwal., per kg lev. gew. ƒ2.403.10; nuchtere kalveren, per kg lev. gew. 1.401.80; zware vette varkens, per kg lev. gew. ƒ1.751.80; zouters, per kg lev. gew. 2.052.10; slachtzeugen, per kg lev. gew. ƒ1.601:65; jonge slachtzeugen, per kg lev. gew. ƒ1.651.72. Overzicht (resp. handel en prijzen): melk- en kalfkoeien, traag, niet prijshou dend; vette koeien, flauw, prijshoudend; vare koeien, matig, niet prijshoudend; vette kalveren, traag, lager; graskalve ren, redelijk, prijshoudend: nuchtere kalveren, willig, prijshoudend; fokkalve ren, willig, prijshoudend; schapen, vlot, prijshoudend; lammeren, willig, ruim prijshoudend; varkens, traag, lager; big gen, traag, lager. Barneveld, pluim veemarkt, 9-8. Aan voer pl.m. 14.000 stuks. Handel rustig. Prijzen (in f per kg): slachtkippen lichte f 1.001.20, zware f 1.30—1.60; slacht- kuikens f 1.45—1.60. BETUWE Tiel betekent voor veel inwoners van het Gelders Rivieren gebied de stad waar men inkopen doet en verpozing zoekt. Ettelijke malen per jaar trekken activiteiten elders de aandacht, maar geen is zo groot en krijgt een zo grote belangstelling als het jaarlijks door de Stichting Vierstromenland georganiseerde oogst- en fruitcorso. Dan pas bewijst deze eeuwenoude stad op vorstelijke wijze welk een be langrijke plaats ze inneemt in de streek. Ze ontvangt duizenden bezoekers en toont trots de schoonheid van het Betuwse fruit. De Oogstfee, die stad en streek in deze tijd in haar ban heeft, werd op 5 augustus aan Tiel voorgesteld. Zij was een charmante voorbode van het feestelijk gebeuren. tussen prozaïsche elektrische apparaten een tafereeltje van fruit? En welk een coincidence als tussen de elegante cre aties van modehuizen plotseling een grote mand met groenten opduikt. De plaatselijke kunstenaars brengen hun ideeën met dit ongewone materiaal tot expressie. Zij verzorgen de ontwerpen en vaak ook de uitvoering van de mo zaïeken. Wanneer de avond valt over de met fruit getooide stad, komt het moment dat de feestverlichting wordt ontstoken, 's Avonds van 7.30 tot 10.30 uur gedu rende de corsoweek baden de grachten, wallen en straten van Tiel in de schijn van duizenden gekleurde lampjes. Dinsdagavond 5 september is er op 't plein van de St. Maartenskerk een spel van 't Nederlandsche Roode Kruis dat ter gelegenheid van 't 100-jarig bestaan van deze organisatie in 4 gemeenten in Gelderland wordt opgevoerd. Muziek, voordracht, zang, film en dans vormen de elementen van dit Rode Kruis-spel, dat door de heer Van Mierlo werd ge schreven. Een corsoweek met tal van surprises gaat aan het corso vooraf. Deze verras singen beginnen al op vrijdag 1 septem ber, als 's avonds in de tuin van de his torische St. Maartenskerk een volks dansgroep uit de Franse Provence sier lijke dansen presenteert. „La Respeli- do Provencalo" bestaat uit een twintig tal danseuses, die in kostbare orginele provencaalse kostuums die vaak gene raties in een familie zijn, verschillende volksdansen uitvoeren. Op de klanken, die de muzikanten van deze groep aan fluit en trommel ontlokken, beginnen de danseuses aan deze speciale voorstel ling. Zaterdag 2 september wordt de laat ste appel en peer gelegd aan de fruit- mozaïeken, die gedurende de corsoweek de Tielse stadswallen, de Veemarkt en de Koninginnewal zullen verlevendigen. Mozaïeken waarvoor zoveel vruchten worden gebruikt, dat men de groente en fruitwinkels leeggeplunderd denkt aan te treffen. Dit vermoeden blijkt al snel onjuist. Integendeel er is zo'n over vloed aan ooft, dat ook andere, zaken hun etalages met Betuwse produkten hebben aangevuld. Hetgeen grappige resultaten heeft. Want wie verwacht Woensdag 6 september opent de Streekbeurs op de Nieuwe Kade haar poorten voor het publiek. Handel, indus trie, nijverheid, land- en tuinbouw en fruitteelt zijn hier bijeengebracht. Naast de grote hallen waar de tentoonstelling plaatsvindt, staat de feesthal, hier wordt iedere avond een gevarieerd pro gramma gebracht. De stad Tiel bereidt zich voor op de apotheose: Het zevende Oogst- en Fruitcorso op zaterdag 9 sep tember. Niet alleen in Tiel echter wordt ijve rig gewerkt aan het ophanden zijnde corso. Vele plaatsen in het Vierstromen land houden zich reeds lang met hun aandeel daaraan bezig. Eind juli begint men met de bouw van de praalwagens, en onafgebroken gaat men ermee door. Elk dorp en stadje levert een eigen wagen, waarvan de ontwerpen zo lang mogelijk geheim worden gehouden. De bouwers van de wagens zijn vrijwilli gers, die hun vrije tijd, fantasie en energie hiervoor ter beschikking stel len. Pracht teams zijn het, die een ge wone wagen weten om te toveren tot 'n praalwagen met behulp van hout, ce ment, ijzer, appels, peren, zaden, lijm en nog veel meer soorten materiaal. Meer dan 50.000 bezoekers werden vorig jaar geteld, terwijl men dit jaar een nog groter aantal verwacht. Het ruime parcours schept voor ieder de gelegenheid een goede kijk op de gang van zaken te krijgen. Vooral door de amateurfotografen, die verwoed be zig zijn alles te vereeuwigen, wordt de ze kans benut. Het is alleen jammer, dat het niet mogelijk is om werkelijk alles vast te leggen, want naast de kleur van de wagens is er ook hun geur. 's Avonds kan men Tiel het best even de rug toekeren, want vanaf de dijken langs de Waal heeft men dan een pracht overzicht op het vuurwerk dat in de uiterwaarden aan de overzijde van de rivier zal worden afgestoken en onge veer een half uur duurt. Het water weerkaatst de lichtexplosies in ontelba re rimpelende golven, vandaar de naam die dit vuurwerk kreeg: „De Waal in vlammen". dat ben ik. Ik zoek naar m'n sigaretten, maar ik kan ze niet zo gauw vinden". Van de B. is tegen een boom tot stil stand gekomen, maar toen was hij al uit de auto geslingerd. Dat is zijn geluk geweest. Hij mankeerde niets! De on fortuinlijke chauffeur werd verblind door een tegenligger. zondag 13 augustus 1967 Veenendaal. N.H.K. Oude Kerk, 9.30 u. ds. Wisgerhof; 17.00 u. dr. Graafland. Julianakerk, 9.30 u. ds. Schuurman uit Putten; 17.00 u. ds. Jongerden. Vredeskerk, 9.00 en 10.30 u. ds. Lange- rak; 17.00 u. ds. Wisgerhof. Sionskerk, 9.30 u .ds. Jongerden; 17.00 u. ds. A. Vroegindeweij. Bejaardencentrum „de Engelenburgh" 9.30 u. dr. Graafland. Dijkstraat, 15.00 u. dhr. Meijer. Veeneind, 14.45 u. ds. Vroegindeweij. Woensdag 16 aug. a.s„ 19.30 .uur: de heer v. Ostende uit Opheusden. Herv. Gemeente Sola Fide, 9.00 u. Jeugd dienst, dhr. Visee uit Geldermalsen; 10.30 u. ds. Vijzelaar; 17.30 u. ds. Nijeboer. Geref. Kerk, Oude Kerk: 9.30 uur ds. Van Enk: 17.00 u. ds. Overduin. Petrakerk, 9.30 u. ds. Overduin; 17.00 u. ds. Van Enk. G.K. (O.C.B.) 9.30 en 17.00 u. ds. Pool. Chr. Geref. Kerk, Bethelkerk 9.30 en 17.00 ds. Langbroek. Pnielkerk, 9.30 en 17.00 u. ds. Roos uit Middelharnis. Geref. Gem. (Ned.) 9.30 en 18.30 u. ds. Mallan. Geref. Gem. (syn.) 9.30 en 17.00 u. lees- dienst. Donderdag 17 aug. a.s., 19 30 uur: ds. v. Haren uit Amersfoort in 't Hollegoed. N.P.B. geen dienst. R.K. Salvatorkerk, 9.00 en 11.00 u. H. Mis; 18.00 u. Lof. St. Willibrorduskerk, 8.00 en 10.00 u. H. Mis. Leger des Heils 10 u. Heiligingssamen komst; 19.30 u. Verlossingssamen komst. Jehova's Getuigen N.V .V .-gebouw, Tuinstraat) 1-4.30 u. Openbare ver gadering; 15 30 u. Bijbelbespreking. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur. ds. J. T. Cazander. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. D. Scheele, em. pred., Hollandsche Rading; 18.30 uur: ds. H. W. Engelkes uit Amers foort. Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: dhr. B. Roest. Vrije Evang. Gem.: 10.30 uur: evang. G. Dolman uit Utrecht. De dienst wordt gehóuden in het Verenigingsgebouw aan de Molenweg. R.-K. Kerk: 8.30 uur: H. Mis. De dienst wordt gehouden in het Verenigings gebouw aan de Molenweg. LIENDEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur: ds. E. S. de Lint AMERONGEN Ned. Hèrv. Kerk: 10.00 uur: ds. J. van Noort; 18.30 uur. ds. G. Kaastra. Dorpshuis: geen Jeugdkapel. Geref. Gem.: 10.00 uur: ds. Zwaan; 18.30 uur: ds. Hoorweg. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. W. F. Monné uit IJsselstein (N.-H.). LEERSUM R.-K. Kerk: 8.15 en 10.15 uur: H. Mis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. N. Koo reman; 18.30 uur. ds. C. van Viegen. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: Leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. Over- gaauw uit Leersum; 18.00 uur: ds. A. N. Langhout uit Bennekom. Oud Geref. Gem.: donderdag 17 augus tus 19.00 uur: ds. Wiltink uit Doetin- chem. RHENEN Ned. Herv. Kerk: Bergschool, 9.00 uur: ds. A. Westra Cunerakerk, 9.00 uur: ds. L. Brasser uit Voorthuizen; 10.30 uur: ds. A. Westra; 18.30 uur: ds. N. Kooreman. Geref. Kerk, 10.00 en 17.00 uur: ds. A W. T. Nijenhuls. VEENENDAAL: Zaterdag 12 augustus: G. J. Verschoor, J. C. Sandbrinkstraat 2, telefoon 12529. Zondag 13 augustus: J. H. Kets, Hoofd straat 26, telefoon 10056; apotheek: Zui- dersma, Hoofdstraat, telefoon 12123. AMERONGEN: De praktijken van de doktoren Kars en Ossendorp uit Amerongen, Bakker en Van de Burg uit Leersum en Van Ommeren uit Eist, worden het a.s. week end waargenomen door dokter W. A. Ossendorp, tel. 034341678. RESTEREN: Voor Lienden, Ommeren en Resteren neemt waar dr. Van der Veen uit Lien den, tel. 03443—220. OPHEUSDEN: Voor Opheusden, Dodewaard, Ochten en Echteld neemt waar dr. Van Driel uit Ochten, tel. 03444—220. RENSWOUDE: Voor De Klomp, Ederveen en Rens- woude neemt waar dr. Heij, De Klomp, tel. 200. LEERSUM Wijkzuster: zuster A. van Rijsbergen, Kon. Julianalaan 50, tel. 1423. Apotheek: weekeinde-, avond- en nacht dienst van Ï2 augustus 12 uur t.m. 19 augustus: apotheek Van de Meene, Driebergen. Geref. Gem. (Synodaal), 10.00 en 17.30 uur: leesdienst. Woensdag 16 aug. a.s. 19.30 uur: ds. Chr van Dam uit Werkendam. Oud Geref. Gem„ dinsdag 15 augustus a.s., 19.00 uur: ds. Wiltink uit Doetin- chem. EDERVEEN Oud Geref. Gem. 9.30 en 19.00 uur: lees dienst. Donderdag 17 augustus 2.30 en 19.30 uur: ds J. van Prooyen uit Grafhorst. RESTEREN Ned. Herv. Kerk, 10.00 en 18.30 uur: ds. C. van de Berg. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk, 10.00 en 18.30 uur: ds. J. Catsburg. Geref. Gem (Synodaal), 10.00 en 18.30 uur: leesdienst. Geref. Gem. (Nederland), 10.00 en 18.30 uur: ds. M. van Beek. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk, 9.30 uur: ds. A. O. Zijlstra uit Amersfoort; 18.30 uur: ds. E. E. de Looze uit Hilversum. Geref. Kerk, 10.00 en 18.30 uur: ds. Slin- genberg. j i Geboren: Dirk Gerard, z.v. C. Schans en J. B. Wennekes; Annetje, d.v. D. v. d. Weerdhof en P. C. v.d. Weerdhof; Sandra, d.v. A. Pronk en A.v. EdenRo nald Ernö W. z.v. A. L. Weil en A. E. Vogels; Sigrid Maaike I., d.v. W. Jongs- ma en G. J. Middelkoop; Cornelis, z.v. N. Achterberg en A. M. de Kleuver; Yvonne, d.v. J. A. Weigraven en E. H. Roelofs; Dirk Jan, z. van D. J. v.d. Bos en A. G. v.d. Berg; Hendrikus Gerar- dus, z.v. M. v. Voorst en G. Slotboom; Geertruida, d.v. A. Janssen en C. Zute- kouw; Jeanette Cornelia, d.v. G. Vlas- tuin en R. W. v. Veldhuizen; Willem, z. v. H. v. Dijk en J. Teunissen; Peter Winand, z.v. L. F. Twilt en T. Klomp; Janna, d.v. H. v. Wijk en A. v. Nieuw- amerongen; Maatje Albertha, d.v. A. v. d. Bovenkamp en M. v. Hensbergen. Ontertrouwd: W .v. Willigen en C. A. Sukkel; J. v. Barneveld en L. Hardeman A. T. v. Binsbergen en W. Quint; A. Muller en M. E. Grijs; A. v.d. Berg en M. G. v. Ginkel; H.'J. v.d. Leeden en D. J. E. A. M. Labee; F. v. Doorn en S. Honk; E. Schoeman en P. Vink; D. G. Sjoer en J van der Hoek; J. H. Wie- gers en A. v. d. Weerdhof, C. Smit en J. M. v. Baaren; C. W. v. Voort- huizen en H. C. v. Putten; J. Hunteler- slag en H. v. Doornik; J. A. Diteweg en L. J. Folmer; C. v.d. Maat en S. van Leeuwen. Getrouwd: E. J. Drost en J. v. Da- pelle; J. W. v. Ginkel en J. Versteeg; C. J. Veenhuis en H. Heikamp; H. J. v. Barneveld en M. G. F. v. Dijk; A. G. S. v. Nieuwamerongen en B. A. v.d. Oos terkamp. Overleden: Janna v.d. Bovenkamp, 83 jaar, wed. v. Van Engelenburg; Gerrit Reyer Lekkerkerker, 37 jaar, geh. m. G. Teeuwen. Geboren: Antoon, z. v. H. J. Haze laar en G. A. Scholten; Arie, z. v. H. J. van Omme en G. van Deuveren; Ru- dolf, z. v. B. van den Brandhof en H. C. Roseboom; Engelbertus J. F„ z. v. J. E. Bloem en J. G. M. Stolwijk; Leo nard T. A., z. v. J. M. T. van de Laar schot en M. M. T. Vredebregt; Eduard G. z. v. E. Dirkse en C. D. Rengelink, Marinus, z. v. M. Schoester en P. van Ginkel, Monalisa H. C„ d. v. D. I. Sui- tela en J. Silawanebessy; Petronella M. D„ d. van G. J. Bosch en B. H. J. Bekker; Anita, H. E„ d. v. M. van Donkelaar en G. A. ten Haken; Steven, W. R„ z. v. W. F. Oosterheert en N. Rengers; Willempje, d. van J Pater en L. Hulleman; Simon, z. v. D. van Dijk en E. J. Overduin; Hendrik, z. v. J. Maassen en H. Burgers; Lydia, d. v. G. Breedveld en A. den Engelsen; Hei di T., d. v. J. J. Ronk en G. Roke; Dirk, z. v. H. van Roekei en H. Har deman; Adrie, d. v. H. Slotboom en K. van Spanje; Marinus G„ z. v. H. M. J. Rijsdijk en J. W. Rozenboom; Jolanda M. d. v. B. Bosman en W. E. van Beek, Bartholomeus M„ z. v. G. J. Beune en M. Hoonhout. Ondertrouwd: Peter P. Berkhout en Henriëtte H. Prangsma; Hendrik B. de Vos en Regula Hausammann; Cornelis C. Meulenkamp en Gerritje J. Heij; Jacobus A. Vogel en Elly Jansen; Ger rit van Veldhuizen en Adriana Deur; Gerrit M. van Winkelen en Wilhelmina P. Pijl; Wouter C. van de Kuit en Rei- niera Ruiter. Getrouwd: L. J. Jonkers en E. Rut ten; R. G. van Zwetselaar en G. van Santen; J. Schoeman en G. Brouwer; J. van Offeren en H. van Beek; R Ger ritsen en W. C. H. Machiels; H. J. van Asselt en A. Vonk; H. Haal- boom en M. M. van Aggelen. Overleden: Lutje Melissen, geh. gew met C. Montfrans, 83 jaar Samuel J. Montijn, 79 jaar Sara C. Overeem, 81 jaar Johannes de Jager, 61 jaar Jan G. Eijlander, 81 jaar Christina M.Jan sen e/v G. Freriks, 78 jaar. Dirk Huijs- man, 84 jaar Teunisje Veldjesgraaf, 63 jaar Luutje de Koning, geh. gew. met J. Idema Greidanus, 89 jaar, Cent P. van der Bie, 77 jaar.

De Vallei | 1967 | | pagina 5