Wereldtitel voor Wim Ruska Japanners misten weer grote slag Bloed, zweet en trane. in tennistitelstrijd De man die snel kwam Zilver voor Poglajen Ada Bakker verslagen EUROPA VERSLOEG AMERIKA Hollandse Regenbogen versloegen Friezen Koopman en Jansen een maand geschorst UEFA-elftal won opnieuw WK Wielrennen op televisie Duitse profploeg voor WK Heerlen Schorsing voor drie Duitse amateurs Strenge controle op doping bij titelstrijd Slechte dag voor Nederlandse renners Wienese geklopt Jan Harings eerste in Grobbendonk Astrid Suurbeek maakte indruk Kans Troeven Japanners Eugster Vechten Klap GOLDEN 5 Streng Dames Onbereikbaar Te dik Beheerst Rustig op en top drop 25 ct. Medailles Eerste treffen in atletiekontmoeting SALT LAKE CITY. Al na de eerste ronde wist Anton Gee- sink het: „Wim wordt wereld kampioen". Weinige uren later sprong de man die voor het eerst bewezen had dat de Japan ners in „hun eigen" tak van sport te verslaan waren, op van vreugde: de blonde, zeer stoere Amsterdammer Wim Ruska had de judotitel in het zwaargewicht overgenomen van hem. Zijn eigen pupil volgde hem op. Wat was er meer te wensen? Ideaal voor mannen die nog moeten rijden en niet van zoete drankjes houden VRIJDAG II AUGUSTUS 1967 DEN HAAG Het veroveren van een plaats in de halve finales van i Nederlandse tenniskampioenschappen ging gisteren op de Metsbanen ii Scheveningen over het algemeen ten koste van bloed, zweet en tranen. Uit puttende duels, waarin de kansen vaak voortdurend wisselden, drukten hun stempel op een lange dag tennis. Aan het eind van die dag viel er één min of meer verrassende uitslag te noteren: Ada Bakker verloor in drie sets van Marijke Jansen, 64,.57, 86. De belangstelling in de stad van de Mormonen was niet groot: nog geen 2500 toeschouwers zaten in de zaal die plaats biedt aan zesduizend man. Maar die 2500 hebben een finale gezien, die de aloude slag bracht tussen Japan en Nederland: Nobuyuki Maejima tegen Wim Ruska, allebei zonder dat er wat tegen te zeggen viel naar de finale opge- stoomd, allebei boordevol hoop op winst, boordevol kracht en klasse. Goed, er was een duidelijk verschil in dan-graad: Ruska was derde, de Ja panner vijfde dan, maar wat zou het? Ruska straalde van zelfvertrouwen en had Anton Geesink niet voor men naar Salt Lake City vertrok al ge zegd tegen hem: „Ach, neem wat me dailles vbor me mee, ik voel me nog altijd een beetje wereldkampioen". Wim Ruska had toen geen direct ant woord gegeven. Had hij ja gezegd en was het avontuur op niets uitgelopen dan had men hem een opschepper kun nen noemen. Ruska dacht het zijne en concen treerde zich. De kansen schenen gering. Niet al leen dat de Japanners na het besluit van Geesink zich uit de wedstrijdsport terug te trekken feller dan ooit op de zwaargewichttitel waren gebrand, maar ook de concurrentie uit Rusland en West-Duitsland leek een niet te overzie- ne handicap. Alfred Meier en Anzor Kiknadze wa ren gevreesde tegenstanders, maar Ne derlands „tweede man" behoefde tegen hen in de hoofdstad der Mormonen niet in actie te komen. Meier verloor in de kwartfinales van Kiknadze, die op zijn beurt in de halve finales het hoofd moest buigen voor Nobuyuki Maejima. De twee troeven, die Japan naar Salt Lake City had gestuurd om de zwaar gewichttitel naar het land van de rij zende zon terug te halen, begonnen goed. Nobuyuki Maejima behoefde in de eer ste ronde niet in actie te komen, toen de Canadees Douglas Rogers in Tokio winnaar van de zilveren medaille in de ze klasse niet verscheen. In de tweede ronde was Maejima echter dicht bij een nederlaag, maar de scheidsrechter keurde een (goede) worp van de Braziliaan Casemro da Silva af. Ook Wim Ruska, Anzor Kiknadze en Alfred Meier hadden inmiddels de twee de ronde bereikt. Ruska, die in de eer ste ronde de Brit Paul Eales had uitge schakeld, kwam ook de tweede ronde door. Hij versloeg de Westduitser Klaus Glahn. Alfred Meier zou echter niet verder komen, want Kiknadze bleek te sterk voor hem. Vier van de vijf kanshebbers stonden toen in de halve finales: Rus ka, Kiknadze, Matsusaka en Maejima en de Japanners geloofden in een Ja panse finale. Maejima rekende met de Rus af, maar Takeshi Matsusaka struikelde. Wim Ruska bleef de Japanner de baas en bracht een eerste slag aan het Ja panse optimisme toe. Nog was echter niets verloren. Maejima zou in de fina le alleen maar met „die Hollander" hoeven af te rekenen. In Salt Lake City, de stad met de op vallende brede straten en de grote Mor monen-tempel, herhaalde de geschiede nis zich echter. Wat Anton Geesink drie maal had gedaan, deed nu Wim Ruska en na Parijs, Tokio en Rio de Janeiro moesten de Japanners weer een zwar te bladzijde in hun langzamerhand niet meer zo roemrijke judoboek bijschrij ven. In veertien minuten was Maejima verslagen. De derde plaats in het zwaargewicht was voor de Jpanner Matsusaka en de Rus Kidnadze. De titel in het halfzwaargewicht ging naar de Japanner Nobuyoki Sato, die zijn landgenoot Osamu Sato in de vijf tiende minuut van de finale op beslis sing van de scheidsrechter versloeg. De derde plaats werd gedeeld door Ernst Eugster (Ned) en de Westduit ser Peter Hermann. Na deze resultaten is uiteraard Ruska favoriet voor de titel kampioen alle categorieën. De wedstrijd voor deze titel wordt zater dag gehouden. SNEEK De Sneekweek werd be sloten met een mooie zeildag. De lopen de wind werd in de middaguren wat zwakker, maar desondanks werden de banen vlot afgevaren .In de ochtend bracht het Hollandse Regenbogenteam de Friezen een derde nederlaag toe. Ditmaal waren de Friezen bij de start niet slecht weg. Johan Alberda voerde het veld aan, maar de snelle Hollanders John Hofland en Bouw van Wijk maak ten hier bij het ronden van een merkte ken een einde aan. Van Wijk, met binnenpositie, nam Alberda mee en Hofland kon de kop overnemen. Hofland en Van Wijk fi nishten als 1, en 2., terwijl de vierde plaats eveneens door een Hollander, ir. G. A. Bakker, bezet werd. Johan Alber da werd derde en Jack de Wilde vijfde. Holland kreeg uit deze derde ontmoe ting 31,1 punten tegen Frieland 24. De einduitslag is Holland 98,3 punten tegen Friesland 67 punen. Het is wel duidelijk, en dat blijkt ook uit de open wedstrijden, dat de Friese Regenboogzeilers sterk de minderen Zoals in Salt Lake City Anton Gee sink naast de mat zat en opsprong toen zijn pupil Wim Ruska wereldkampioen judo in het zwaargewicht werd, zo zat Wim Ruska in Tokio tijdens de Olym pische Spelen (1964) mee te leven met Geesink, die daar het goud 'veroverde. Twee zeer sterke mannen met waarde ring voor het wederzijds kunnen. Wim Ruska, die op 29 augustus 1942 in Amsterdam werd geboren, kwam, toen hij in militaire dienst was, voor 't eerst in contact met judo nadat hij ook en vooral in die diensttijd al een paar maal blijk had gegeven „het ge vecht" in het algemeen niet te schu wen. De opmars naar de zwarte band ging snel en zijn eerste titel bij de open Duitse kampioenschappen in Freiburg (1963) bracht hem ineens op een niveau dat voor velen alleen na heel veel lan ger en moeizamer oefening bereikbaar Dat was eind 1963. De Spelen in Tokio stonden voor de deur, voor het eerst waren de veelvuldige ruziënde judobon den vereend in het streven er in Tokio een echt nationale zaak van te maken. Voor het eerst ook werd Ruska kampi oen in het zwaargewicht. Toen kwam de klap: na een selectie wedstrijd tegen Gouweleuw bleek Rus ka net onder de maat voor Tokio. Goed, hij ging op eigen kosten toch, maar het bleef een klap dat hij niet deel kon ne men aan de Spelen. zijn van de Hollanders. Door het optre den van Van Wijk en Hofland in de Re genboogklasse hebben de Hollandse zei lers hun peil sterk op kunnen trekken. Hofland besloot zijn succesvolle sa menwerking met een vijfde dagzege. Bouw van Wijk werd 2e voor ir. G. A. Bakker, Leen de Wit en M. Oppen huizen. De hoofdprijs was vanzelfspre kend voor John Hofland. Bijzonder spannend was de eindstrijd in de 16 m2 streepklasse A.I. Hier va ren diverse pretendenten voor de hoofd prijs. J. Alkema, die slechts eenmaal in de prijzen viel. won de wedstrijd voor Henny Minks, Joop Helder, .W B. Kort en Jaap Helder. De tweede plaats van Henny Minks bracht diens totaal op 143 punten. De vijfde plaats van Jaap Helder verhoogde diens score tot 142. Met één punt verschil werd dus Minks hoofdprijswinnaar. Ongeslagen in de Sneekweek bleef R. Weser in de O.K. jollenklasse, waar hij met kop en schouder boven zijn te genstanders uitsteekt. SALT LAKE CITY De Limbur ger Martin Poglajen is donderdag avond op de tweede dag van het we reldkampioenschap judo in Salt Lake City als tweede geëindigd. De Neder lander verloor in de finale van de strijd om de middengewichttitel door Ippon van de Japanner Eiji Maruki. Ensh (Japan) .en Jacks (GB) kre gen beiden een bronzen medaille. HAMBURG Het Nederlands UEFA- elftal (16-18 jaar) heeft donderdag avond in het jeugd voetbaltoernooi in Hamburg met 51 gewonnen van Zwit serland. Onze landgenoten speelden een klasse beter dan de Helveten, die slechts via een strafschop tegen konden scoren. Voor de Oranje-doelpunten zorgden de PSV-er Bish (2x), de Go-Ahead speler Smid (lx) en de AFC'er Hüsers (2x). In de algemene rangschikking staat Ne derland op de tweede plaats achter Jut land, dat twee punten meer heeft. De Denen hebben echter vier wedstrijden gespeeld, tegen Nederland drie. Stand: 1. Jutland 4 gesp., 7 pun ten, doelcijfers 82 2. Nederland, 3, 5, 92 3. Luxemburg, 3, 4, 46 4. Zwitserland, 3, 2, 36 5. Hamburg, 3, 0, 1—9. De eerste dag heeft niet de verwach te wereldrecords opgeleverd. De bitu- menbaan in het stadion dat plaats biedt aan 25.000 toeschouwers, is bijzonder ongelijk en ook de kwaliteit van de technische accommodatie laat veel te wensen over. De prestaties werden bo vendien gedrukt door het slechte weer. Tot kort voor de wedstrijd had het ge regend en toen het droog werd, bleef een benauwde atmosfeer in het stadion hangen. Een van de weinige hoogtepunten van de eerste dag was de overwinning van Roger Bambuck (Fr.) op de 100 meter. De Fransman, die twee weken geleden het Europese record op de 200 meter evenaarde, gaf zijn Amerikaan se tegenstanders Willie Turner en Jer ry Bright geen schijn van kans. Bam buck viel precies in het startschot en de ruim twee meter voorsprong, die hij nam, bleken ondanks de sterke finish van wereldrecordhouder Turner, vol doende voor de overwinning. Met 10.2 sec. evenaarde Bambuck het Franse record. De 400 meter leverde een dubbele Amerikaanse overwinning op. Vince Matthews, die tijdens de Panameri- kaanse spelen zijn meerdere had moe ten erkennen in Lee Evans, zegevierde in 45 sec. Evans finishte 0.1 sec. later. De kleine Pool Badenksi had geen ver weer tegen het Amerikaanse geweld. Met 46.1 sec. liet hij niettemin de snel ste Europese seizoentijd afdrukken. HILVERSUM De NTS begeleidt de wereldkampioenschappen wielren nen op de baan in Amsterdam en de wegkampioenschappen in Heerlen met in totaal zestien uur tv-reportage voor binnen- en buitenland. Er komen tussen 23 augustus .en 3 september vijftien reportages op het eerste net en vier op het tweede. Alle hoogtepunten, inclusief halve en hele finales, komen op het scherm. In het Olympisch Stadion wordt een Eurovi siecentrum ingericht. Voor de reporta ges van de wegkampioenschappen zul len dertien camera's langs het circuit worden opgesteld. BONN De Duitse profploeg voor 't wereldkampioenschap op de weg dat op 3 september in Heerlen wordt gehouden is als volgt samengesteld: Rudi Altig, Hans Junkermann, Rolf Wolfshol, Win- fried Bölke, Horst Oldenburg en Die ter Wiedemann. GIESSEN. Na de schorsing van An dreas Troche, de wegrenner, die we gens het gebruik van stimulerende mid delen uitgeslpten werd in de Ronde van de Toekomst, heeft de Duitse Wieler bond om andere redenen ook drie van zijn sterkste baanrenners voorlopig ge schorst. Klaus Kobusch (houder van drie Duit se titels), Karl Heinz Henrichs (winnaar van een gouden medaille in Tokio) en Karl Lunk zijn voorlopig geschorst we gens onbehoorlijk gedrag bij de natio nale Duitse kampioenschappen in Han nover. ADVERTENTIE Op de 1500 m knapten Kvalheim en Wadoux het zware werk op. Op 200 m voor de eindstreep spurtte Van Ru- den langs zijn tegenstanders en won ge makkelijk. Wadoux had nog de groot ste moeite om de sterk finishende Blair achter zich te houden. Tijd van Van Ruden: 3.41. Jurgen Haase, de Europese kampioen op de 10 km was een klasse apart. De Oostduitser nam na drie kilometer re soluut de kop en liep toen bijna een halve ronde uit op Juan Martinez, de Mexicaan, die ook tijdens de Paname- rikaanse kampioenschappen al een goe de indruk had gemaakt. Haase won in 29.05.4. Wereldrecordhouder Ralph Boston liep bij het verspringen een verrassen de nederlaag op. Het nummer werd met 8.04 meter gewonnen door Bob Bea- mon, die eerder dit jaar Boston ook al eens versloeg. Lynn Davies, de Olym pische kampioen bezette met 3 cm ach terstand de tweede plaats. Voor Boston was het de eerste maal in zeven jaar dat Hij lager dan een tweede plaats eindigde. De Amerikane behaalden dubbele overwinningen op de 110 m horden en het kogelstoten. Op de horden bracht Davenport, wereldrecordhouder Mc- Cullough een verrassende nederlaag toe. Eddy Otoz, de beste Europeaan op dit nummer, kon zich wel in technisch opzicht meten met de Amerikanen, maar hij schoot te kort in pure snel heid. Kogelstoter Randy Matson kwam voor de zoveelste maal in zijn carriè re boven de twintig meter. Ditmaal was 20.45 m ruim voldoende voor de over winning. De Europese vertegenwoordi gers Varju en Prollius bleven nog bij na een meter achter op de tweede Amerikaan, Neil Steinhauer. De enige dubbele overwinning van de Europese ploeg kwam op naam van de speerwer pers Kulcsar en Nemeth (beide Hong), die over de tachtig meter wierpen. A Jan Hajer: hard zwoegen AMSTERDAM Daar de amateur wielrenners Koopman en Jan Jansen geen gebruik hebben gemaakt van de mogelijkheid hun resenveflesjes met Het ligt in de bedoeling, dat er tij- dat in de naar België opgestuurde fles jes resten van doping waren aange troffen, heeft de sportcommissie van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie het tweetal met onmiddellijke in gang voor een maand geschorst. Bo vendien werd Koopman de nationale sprinttitel ontnomen. De namen van Koopman en Jansen ontbreken dus op de lijst van de gese lecteerden voor de wereldkampioen schappen, uit wie straks de definitieve ploeg zal worden samengesteld. De professional Dolman is wél opge nomen in de rijen der kandidaten. Zo als bekend, kreeg hij wegens doping enige tijd geleden een boete van f750 en werd hij van zijn in Beek behaalde kampioenschap vervallen verklaard. Hij werd echter niet geschorst. Het lift in de bedoejing, dat er tij dens de wereldkampioenschappen in Amsterdam en Heerlen (23 augustus 4 september) door de Internationale Wieier Unie streng zal worden gecon troleerd op doping. De lijst van de Nederlandse geselec teerden luidt: Amateurs sprint: Balk, Dijksman, Loeveseyn, Ruikers. Tijdrit over 1 ki lometer: Balk, Dijksman. Tandem: Balk, Dijksman, Loeveseyn, Ruikers. Ploegachtervolging: Balk, Bongers, Harry Jansen, Van Midden, Nieuw- kamp, Pennings, Van Piere, Van der Ruit, Stayers: Groenewegen (gangma- gers, Den Hertog, Pennings, Van der Ruit, Stayers: Groenewegn (gangma ker Pelser), Helsloot (Wiersma), Stam (Van Rooey), De Wit (Koch). Ploegentijdrit op de weg over 100 ki lometer: Du Bois, Den Hertog, Holst, Piet Tesselaar, Wagtmans, Zoetemelk. Weg: Du Bois, Duyndam, Gerrie Ha- Het treffen tussen de 4 x 100 m-ploe- gen liep op een teleurstelling uit om dat de Amerikanen gediskwalificeerd werden wegens het overschrijden van de wisselsector. Wyoma Tyus. de Olympische kam pioene op de 100 meter, zorgde bij de dames voor een verrassing door de langzaam gestarte Irena Kirszenstein te verslaan. De Poolse kwam op 50 me ter wel langs wereldrecordhoudster Barbara Ferrell maar niet voorbij Tyus, die zich op de finish door het lint wierp. De donkere Amerikaanse kwam ten val, en schoof zeker twaalf meter door. Volgens de finishfoto was Tyus eerder over de streep dan Kirs zenstein. Beiden kregen 11.3 sec. toege wezen. De 400 meter leverde een zege op voor de Zweedse Karen Wallgren, die op het laatste rechte stuk de snel ge starte Jane Burnett passeerde. Bur nett, die op de laatste 80 meter met een zware inzinking te kampen kreeg, moest ook nog Una Morris en Lilian Boord voor laten gaan. Tijd van Wall gren: 53.7. De Westduitse Ingrid Becker, die zich dit seizoen heeft ontwikkeld tot een verspringster van wereldformaat, was met 6.41 meter onbereikbaar voor haar tegenstandsters. Mary Rand, de Olym pische kampioene, bezette met 6.23 de tweede plaats. De Amerikaanse deel neemsters kwamen niet over de zes- metergrens. Ondanks slecht wisselen werden de Amerikaanse dames op de 4 x 100 mé- ter geen moment bedreigd. Het kwar tet Ferrell, Piotrowski, Tyus, Charlton noteerde een tijd van 44.4 sec. Europa werd gediskwalificeerd. Ada Bakker, bij wie een al twee maanden oude knieblessure wordt be handeld met pijnstillende injecties, leek zich te herstellen bij de stand 52 voor Marijke Jansen, die ook al de eerste set op haar naam had gebracht. Ze overleefde drie matchpunten, haal de op tot 55 en drukte vervolgens vechtlustig door naar setwinst. In de derde set werd Marijke Jansen haar zenuwen echter de baas en deed nu zelf een matchpunt teniet en plaatste zich met 86 voor de halve eindstrij den, waarin ze uitkomt tegen Lidy Jan sen Venneboer. A Koopman: geschorst A Jansen: zelfde lot O rings, Den Hertog, Harry Jansen, Nieuwkamp, Pijen, Piet Tesselaar, Wagtmans. Professionals: Sprint: Captein, Koel, Mahn. Individuele achtervolging: Groen, Schroder, Stayers: Donker gangmaker Van Roey), Legrand (Stakenburg), Marinus (Pelser), Oud- kerk (De Graaf). Weg: Breure, Dol man, Den Hartog, Han Hartings, Jan Janssen, Karstens, Ottenbros, Post, De Roo, Wim Schepers, Steevens, Vianen, Van der Vleuten. Dames: Individuele achtervolging: Katie en Bella Hage. Henny Hondeveld, Janny Jonkers, Irene Paul, Truus Smulders, Elly Meskers (reserve), en Annie Tims (reserve). In totaal komen er 725 deelnemers, afkomstig uit 35 landen. BRATISLAVA De Tsjechische wielrenner Svorada heeft gisteren de vijfde etappe van de Ronde van Tsje- choslowakije gewonnen. Na een 147 ki lometer lange rit van Rimafska naar Zvolen zegevierde hij in de eindsprint over negen landgenoten. Jan Hesse was met een twintigste plaats de beste Ne derlander. Zoontjes werd 21ste en Hans Tesselaar 33ste. De Nederlanders ver speelden ruim zeven minuten op de kopgroep. ST. CATHARINES De Nederland se skifféur Jan Wienese heeft zich tij dens de internationale Noordameri- kaanse roeikampioenschappen die in Sin Catharines worden gehouden niet rechtstreeks voor de finale kunnen plaatsen. De Amsterdammer werd in zijn heat tweede achter de Deen Niels Secher en zal zich nu via de herkan singen in de eindstrijd moeten zien te roeien. Ada Bakker, studente in de pedago gie, bleef er opgewekt onder ..Weet je wat het hele eieren eten is?' "telde ze na afloop deskundig vast. „Ik ben te te dik. Dat kan die knie niet dragen. Wanneer ik terugkom uit Tokio ga ik eerst eens proberen flink af te slan ken." Volgens de dokter is de blessure veroorzaakt door teveel trainen. Na de Universiade in Tokio, waarnaar Ada Bakker samen met haar sociologie studerende dubbelspelpartner Astrid Suurbeek is afgevaardigd door de Ne derlandse Studenten Sportbond, wil ze daarom voorlopig volstrekte rust ne men. Overigens vertrekken de beide meisjes een week later dan de andere atleten naar Japan, omdat de Konink lijke Nederlandse Lawntennisbond het nodig heeft gevonden ze hier te houden voor de landenwedstrijd tegen België. Lidy Jansen Venneboer raakte in grote moeilijkheden tegen de jeugd kampioene van Wimbledon Judith Sa- lomé, die deze winter onder de deskun dige leiding van de Engelse Angela Mortimer duidelijke vooruitgang heeft geboekt. Het zeer beheerste, met veel overleg spelende meisje pakte gedeci deerd de eerste set met 64. Haar lis tige dropshots en haar soms verras send snel uitschietende linkshandige fo rehand brachten Lidy Jansen Venne boer volkomen uit haar evenwicht. Na een aantrekkelijke eerste set viel het spelpeil om onnaspeurlijke redenen plotseling naar een aanzienlijk lager niveau, waarbij zenuwen het spel aan tastten. Lidy Jansen Venneboer, die bij elke poging om naar het net te ko men prompt met een berekende pas sing werd afgestraft, worstelde zich tenslotte moeizaam langs haar koel bloedige rivale heen. Grote indruk maakte de vechtlustige Astrid Suurbeek in haar partij tegen Jenny Ridderhof. Agressief en vast houdend rende ze via 60 in de eerste set onmiddellijk door naar een voor sprong van 4—0 in de tweede. Een paar fouten van Astrid Suurbeek schonken Jenny Ridderhof op dat mo- net iets van haar zelfvertrouwen terug en ze kwam terug tot 45. Het was uitstel van executie, want met 60, 64 drong Astrid Suurbeek op overtui gende wijze door tot de halve finales. Bij de heren handhaafde Jan Hajer zich met moeite. De in serene rust ope rerende Jan Coebergh bood uitstekend partij en capituleerde pas in de vijfde set. Na een vlotte overwinning van Ha jer in de eerste set zakte de Eindhove- naar sterk terug en hij moest hard zwoegen om de stoïcijnse Coebergh ten slotte aan de kant te zetten. Van daag komt Hajer uit tegen Richard Kasten, die na vijf veeleisende sets de jeugdige Hordijk met moeite over meesterde. Evert Schneider versloeg in een van de beste partijen die er totnutoe in dit toernooi zijn gespeeld de hardnekkige en soms ineens zeer sterk spelende Ron van Gelder in vier slopende sets. Schneider ontmoet nu Okker, die zich als enige moeiteloos langs Peter Soe- ters sloeg. De Haarlemmer, die in ieder geval niet zal deelnemen aan de Amerikaan se tenniskampioenschappen in Forest Hills en die ook de grote toernooien in Australië zal laten schieten, heeft voor lopig nog een vrij rustig programma na afloop van de „Nationale". Na de landenwedstrijd tegen België speelt hij een toernooi in Oostenrijk. Daarna gaat hij met Piet van Eijsden naar Perzië, om vervolgens precies op tijd in Nederland terug te zijn voor de wedstrijd tegen West-Duitsland. Waar schijnlijk gaat Okker wel de toernooien in Zuid-Amerika aflopen. DE UITSLAGEN: Heren enkelspel:, kwartfinales: Ha jer versl. Coebergh 62, 46, 64, 46 62. Kasten versl. Hordijk 75, 86, 06, 26, 64, Okker versl. Soeters 61, 61, 61, Schneider versl. Van Gelder 2—6, 6—2, 6—1, 11—9. Damesenkelspel, kwartfinales: Tine Zwaan versl. Herma Noordhoek Hegt 63, 6—1, Marijke Jansen versl. Ada Bakker 64, 5—7, 8—6, Astrid Suur beek versl. Jenny Ridderhof 60, 64, Lidy Jansen Venneboer versl. Judith Salomé 4—6, 7—5, 6—3. Herendubbelspel: Halve finales: Van Eysden/Okker - Kasten/Soeters 63, 6—2, 6—1; Hajer/Schneider - Feury- Van Gelder 64, 8—6, 64. Gemengd dubbelspel, tweede ronde: Lidy Jan sen Venneboer/Okker - Hetty Tap- hoorn/Hartog 61, 63. GROBBENDONK De Nederlander Jan Harings heeft de prof ronde van Grobbendonk (België) gewonnen. Hij reed de 139 kilometer in 3 uur en 10 mi nuten. De Belg Jan Boonen werd op één ronde tweede. De uitslag luidde: 1. Jan Harings (Ned) 3 uur 10 min.; 2. Jan Boonen (Belg) op 1 ronde; 3. Lu- cien Willekens (Belg); 4. Jos van der Vleuten (Ned.); 8. Henk Nijdam (Ned); 9. Leo Knops (Ned); 18. Jean Tummers (Ned); 21. Nico Lute (Ned); 23. Dies Kosten (Ned); 26 Gerard van Vianen (Ned): 27. Jo de Roo (Ned). ADVERTENTIE MED BANO MOOSE NDAAl Om te bevestigen dat het geen toe valstreffer was werd Ruska in 1964 weer open Duits kampioen in 't zwaar gewicht en 'van toen af kon hij rekenen op een regelmatig doorgaande stroom medailles. Sinds gisteren zjjn er een paar din gen zeker: De mensen die gezegd heb ben dat er nooit een tweede Geesink zou komen, kunnen het wel eens bij het verkeerde eind hebben. De Japanners hebben voorts de tweede rots gevonden waarop zij stuk liepen. Terwijl Wim Ruska stralend naar het erepodium liep, zuchtte de Japanse de legatie diep... MONTREAL Het eerste treffen tussen de atletiekploegen van Amerika en Europa, dat woensdag en donder dag in Montreal werd gehouden, is op een complete Europese overwinning uitgelopen. Zowel bij de dames als de heren eindigde Europa als eerste. De totaal eindstand was 169155. De Europese heren zegevierden met 109 100 en de dames met 6055.

De Vallei | 1967 | | pagina 9