Raadsleden over t.v.-kwestie Th. Haan: Scheef beeld L. v. Eldik: Te eenzijdig H. Remmelink: Kinderachtig T. v. Eldik: Niets dwingen Kerk en scholen verhogen leefbaarheid nieuwe wijk W ijkgemeenschap „de Engelenburg" koos een bestuur Kantongerecht Wageningen Verklaringen timmerman klopten niet met p.v. Bliksem trof t.v.-antenne Jeugddienst Verkoop woningwetwoningen alleen in hele blokken Gift in dank aanvaard AGENDA MIST U UW Overdracht Gemengd Zebra Te ruim Zo vader Commissie B. en W. adviseren Nieuw leven in reisclub „Grebbe" iË?1 Drogisterij-Parfumerie „DE KOENHOEK" dagblad DE VALLEI 10550 11079 't Ging niet EEN BONTMANTEL... Hoe lang droomde V er reeds van. Koop er nu een. Veel keus en veel voordeel door ZOMERPRIJZEN bij VAN SCHUPPEN GESELECTEERD EN GECONTROLEERD ZATERDAG 12 AUGUSTUS 1967 gg mm sS.' KESTEREN. Het televisie-verbod in de recreatiezaal van het bejaarden centrum „Het Anker" te Kesteren heeft bij de verschillende raadsfracties reeds een voorlopige mening opgeroepen. In gesprekken met de raadsfracties kwam in enkele gevallen reeds een duidelijke zienswijze naar voren. In vele gevallen werd stelling genomen tegen de eenzijdige samenstelling van het dagelijks be stuur. Naar wordt aangenomen zal tijdens de komende raadsvergadering de situatie in „Het Anker" ongetwijfeld ter sprake komen. VEENENDAAL Donderdagavond sloeg via een centrale televisie-antenne op het dak van een der flatgebouwen in De Engelenburg de bliksem de zeke ringen van de lift door. Op het gebouw staat een bliksemafleider, maar de bliksem is er langs geschoten. Gisteren is men begonnen met de reparatie werkzaamheden aan de lift. Hoe groot de schade is was gisteren nog niet be kend. RHENEN Vrijdagmorgen heeft de heer Devilé als afgevaardigde van de „MAC"-Veenendaal een bedrag van f 400,overhandigd aan burgemeester mr. L. Bosch ridder van Rosenthal, zijnde de opbrengst van de vorige week gehouden oriënteringsrit. Burgemees ter Bosch dankte voor de mooie gift, die hij op zijn beurt weer terhand gaat stellen aan de directie van het insti tuut „Heimerstein" aan de Cunera- weg. VEENENDAAL De hervormde wijkgemeente „Sola Fide" houdt zon dagmorgen 13 augustus weer een jeugd dienst. De dienst begint om 9 uur. De jeugddienst zal geleid woyden door de heer W. Visee uit Geldermalsen, ter wijl het orgel bespeeld zal worden door de heer G. van Zanten. Ook zullen enke le trompettisten een bijdrage leveren. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „De grote goudroof". Morgen, zondag BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 15 uur: „De grote goudroof" en 19.30 uur: „Spel met vuur". TENTOONSTELLING Gemeentehuis Amerongen: tot 18 aug. dagelijks, behalve zaterdagavond en zondag 10-12, 14-17 en 18-21 uur: Zo- mertentoonstelling „Delta; dijken en sluizen, techniek en schoonheid". VEENENDAAL Wie over „De Palmengriff' van de „Tinne Weide" naar het „Boompjesgoed" rijdt, ziet links van zich een paar nieuwe gebouwen en „iets" in aanbouw. Binnen een aantal maanden zal op dat terrein een ge bouwengemeenschap voor geestelijke" en „wereldlijke" vorming gevestigd zijn. Vlak bijeen zijn of worden namelijk drie scholen en een kerk gebouwd. Indien alles vlot verloopt kan ook dit terrein in de nieuwbouw van Veenendaal medio volgend jaar „vol" zijn. Reeds vorig jaar kwam de openba re lagere school, de „Dokter Hekster- school" gereed. Over enkele weken zal een kleiner gebouwtje van hetzelfde ty pe in gebruik genomen worden als her vormde kleuterschool. In de omgeving van die hervormde kleuterschool is op hetzelfde terrein een hervormde lage re school gepland, waarvoor de rijks goedkeuring echter nog niet is afgeko men. Zodra die binnen is kan men met de bouw beginnen. Ook die hervormde lagere school zal in systeembouw uit gevoerd worden en dus eigenlijk wei nig verschillen met de „Dokter Hek- sterschool". Het bouwen in systeembouw, zoals te genwoordig voor de nieuwe scholen in Veenendaal veelal gebeurt, heeft enke le voordelen voor de schoolbesturen. Deze systeembouw is semi-permanent, maar heeft voldoende goede eigenschap en om een vergelijking met de zoge naamde permanente bouw te kunnen doorstaan, zoals de wethouder van on derwijs, de heer R. Koppenberg meer malen heeft verzekerd. Het grote voor deel is echter, dat voor een semi-per manent gebouw de bouwvergunning sneller verleend wordt, zodat minder kans op een achterstand in de scholen bouw ontstaat. Men acht het namelijk van het allergrootste belang, dat in nieuwe .woonwijken zo spoedig moge lijk allé voorzieningen getroffen wor den, die de wijk zo leefbaar mogelijk maken. Scholenbouw is een van de eer ste vereisten voor die leefbaarheid, vooral ook omdat het voor de jongsten onder de schoolkinderen vaak bezwaar lijk is een verafgelegen school te be zoeken waar men zonder dit bouwbe leid toe genoodzaakt zou zijn. Wie wel eens een blik in het interieur van de „Dokter Heksterschool" gewor pen heeft, weet dat deze bouw zeker van binnen niets onderdoet voor de ADVERTENTIE Tot ons genoegen kunnen wij U mededelen dat aan de Koenestraat 4 te Amerongen zal worden geopend op woensdag 16 augustus a.s. Iedere belangstellende is hartelijk welkom de zaak te bezichtigen op die dag 's avonds na 7 uur. De verkoop begint donderdag 17 augustus a.s. 's morgens om 8 uur. Voor speciale aanbiedingen verwijzen wij U naar de folder welke dezer dagen wordt bezorgd. Gaarne zullen wij trachten U steeds op prettige wijze van dienst te zijn. Onder voortdurende aanbeveling E. C. A. Bouman, apothekers-assistente-drogiste, tel. 1924. VEENENDAAL De wijkgemeenschap „de Engelenburg", een initiatief van het K.V.P.-raadslid de heer M. Hendriks, heeft deze week gestalte ge kregen. Donderdagavond werd een bestuur gevormd, dat voorlopig de be staande planen zal bundelen en pogingen zal ondernemen ze te realiseren. Richtlijn voor dit bestuur zal ondermeer zijn de uitslag van de indertijd ge houden enquête. Het doel van de bijeenkomst, die don derdag werd gehouden, was, om nader van gedachten te wisselen over de toe komstige uitbouw van deze wijk gemeenschap. Indertijd werd hiervoor de basis gelegd tijdens een bijzonder druk bezochte vergadering. Overeengekomen werd voor de wijk gemeenschap de verenigingsvorm te kie zen, waardoor de mogelijkheid op de mocratische inspraak en medezeggen schap van alle bewoners die lid zullen worden aanwezig blijft. Plannen uitvoeren kost geld, zo rede neerde het bestuur en vandaar dat ook de financiële aspecten uitvoerig werden besproken. Besloten werd met ingang van de maand september een contri butie van een gulden per maand te vragen. Voor een verdere versteviging van de financiële basis wordt gedacht aan een oud-papier-actie. Een van de eerste taken die het be stuur van de wijkgemeenschap op zijn schouders neemt is te zorgen dat er zo spoedig mogelijk aandacht wordt be steed aan het speeltuinwerk. Een werk groep zal zich binnenkort intensief met voorzieningen op dit gebied gaan bezig houden. Ook stelt het bestuur zich voor om regelmatig over allerlei zaken over leg te plegen met Patrimoniums Bouw vereniging. Verder zal men een handleiding sa menstellen waarin algemene wenken en verzoeken zullen worden opgenomen om de leefbaarheid van de wijk te be vorderen. Het bestuur ziet er als volgt uit: de heer Koot, voorzitter; mevr. De Jong, Boompjesgoed 77, secretaresse; de heer Wilbrink, penningmeester en leden de heren Hendriks, Dijxhoorn, Van de Lustgraaf, Kroes en Hament. ADVERTENTIE Bel: tot 17.30 u. van 17.30 19.30 11. Zaterdags 16.3017.30 uur traditionele bouw. De lokalen zijn ruim en licht en door de isolatie van de wanden in de zomermaanden beslist niet warmer dan traditionele lokalen. Het laatste gebouw in deze „gemeen schap" wordt het kerkgebouw voor de gereformeerde kerk (vrijgemaakt). Op 13 juni ging de eerste paal de grond in, maar eerst na de bouwvakvakantie is er tekening in de activiteiten geko men. Men hoopt dit gebouw eind dit jaar, begin volgend jaar gereed te heb ben". Dan moet ijs en weder wel die nen. Vooral het ijs, dat dienen moet door weg te blijven", merkte ds. H. Pool, de predikant van deze gemeente op. Indien alle plannen realiteit zijn, zal Veenendaal een mooi stukje rijker ge worden zijn. Als overgang tussen de hoogbouw langs de Palmengrift en de laagbouw aan Boompjesgoed, Poortjes- goed en omliggende straten zal het ze ker geschikt zijn. Op deze manier krijgt de wijk een rustiger aanblik en dat is stedebouwkundig altijd belangrijk. De heer Th. Haan (PvdA) frac tieleider de heer R. de Jongh was met vakantie merkte op: „De be woners van „Het Anker" hebben vol gens mij volkomen het recht om de ontspanning te kiezen, die zij wen sen. Het bejaardencentrum is toe gankelijk voor iedereen en dan ge loof ik dat het bestuur hier ook de consequenties van moet aanvaarden". De heer Haan vond de opvattingen, die momenteel in het bejaardencen trum gelden volkomen uit deze mo derne tijd. „Het is jammer en het woord bestuurskracht is dikwijls in de raad gevallen, dat door dergelijke toestanden hier in de gemeente de bestuurskracht inderdaad achteruit gaat. Vooral omdat dit noodzakelijker wijs in de pers gepubliceerd wordt en dat is geen visite-kaartje voor on ze gemeente. De bevolking van Ne derland krijgt een scheef getrokken beeld van de mentaliteit in onze ge meente", aldus de heer Haan, die nog aan zijn commentaar toevoegde, dat nog geen overleg met de fractie heeft plaatsgevonden. „Ik betreur het, dat zoiets hier in de gemeente nog voor kan ko men", zei de heer L. van Eldik (Boeren Partij)." In de mentaliteit, die van het bestuur uitgaat heb ik zeer weinig vertrouwen". De heer Van Eldik achtte de mogelijkheid, dat het bejaardencentrum niet wordt overgedragen aan de stich ting, niet uitgesloten. Een en ander hangt af of een grote wijziging van het dagelijks bestuur wordt toege staan. De huidige samenstelling is te eenzijdig. Als men van de zijde der stichting niet akkoord gaat met een bestuurswijziging ben ik er een sterk voorstander van om het be jaardencentrum in eigen beheer te houden", aldus de heer Van Eldik. De heer T. van Eldik (SGP) vond het feit, dat men op de kamers tele visie mocht kijken voldoende. Vol gens zijn mening kan iedere bejaarde momenteel een televisie betalen. „Als men televisie in de recreatiezaal zou zetten, dwingt men iemand die er te gen is om weg te gaan. Men mag een ander nooit iets dwingend opleg gen", aldus de heer T. van Eldink. De heer J. den Hartog (AR) gaf te kennen voor de raadsvergadering geen commentaar te willen verstrek ken. Namens de fractie Gemeente Be lang merkte de heer H. Remmelink het volgende op: „Ik vind het een kinderachtige situatie. Het is erg jam mer, dat burgemeester D. J. Pott juist in deze periode met vakantie is. Waarschijnlijk is de rem weg ge weest. Ik ben het helemaal niet eens met de gvig van zaken. Men kan iemand niet verplichten om te kij ken. Maar men dient wel de moge lijkheid te scheppen, zo mogelijk in een afgescheiden ruimte. Ik heb het vermoeden, dat in de eerstvolgende raadsvergadering de ze zaak aan de orde zal komen en dat men er ook vrijuit al deze pun ten naar voren zal brengen. Wij zul len dan moeten bepraten welke stap het gemeentebestuur zal moeten ne men voor men tot overdracht komt aan het bestuur. Ik zou graag een gemengd dage lijks bestuur willen zien, zodat exces sen zoals dit eigenlijk niet voor kun nen komen. Daarnaast dient het ge meentebestuur de supervisie te hou den over de gang van zaken in het bejaardencentrum, zodat alsnog kan worden ingegrepen." De heer Remmelink vond dat de WAGENINGEN „Verschillende omstandigheden wijzen er op dat van grove schuld geen sprake was." Het waren woorden van de officier van justitie mr. J. A. Kopp, bij de behandeling van de zaak tegen de Wekeromse loonwerker Breunis van D. die een paar maanden ge leden een bejaarde voetganger aanreed, die later aan zijn verwondingen bezweek. De 23-jarige Breunis stond zwijg zaam voor de kantonrechter mr. A. C. van den Brand en het was hem aan te zien, dat hij zich de zaak bijzonder aantrok. Uit het proces-verbaal was alles overduidelijk, zodat er weinig verdere vragen te stellen waren en de officier van justitie zijn requisitoir kon beginnen. Hoewel hij grove schuld niet ten laste legde was hij er toch van overtuigd dat Breunis enige schuld aan de aanrijding had, ondanks de straatverlichting die ter plaatse niet honderd procent bleek te zijn en ondanks het feit dat het 74-jarige slachtoffer bij donker aan de gevaarlijke rechterkant van de weg wandelde. Deze twee punten vond hij de schuld absoluut geringer maken, maar, zo was de officier van mening, men moet toch ook altijd z'n snelheid zo regelen dat men de wagen binnen de lichtkegel tot stilstand kan brengen. Gezien de ernstige gevolgen meende hij toch de strafmaat enigszins te moeten aanpassen. Hij eiste een geldboete van 250 of vijfentwintig dagen. De raadsman van Breunis noemde het voorval dat zijn cliënt overkomen was een afschuwelijke, nare en verdrietige zaak en ver zocht in zijn pleidooi Breunis schuldig te verklaren zonder oplegging van straf of toch tenminste de boete te ver minderen. Kantonrechter Van den Brand zag wel wat in de punten die door de raadsman werden aangevoerd en vonniste tenslotte met ƒ200 subsidiair twintig dagen hechtenis. Zestig gulden boete of zes dagen was het vonnis waar de 63-jarige Oosterbe ker Cornelis v. d. Z. het mee moest doen omdat hij op een kruising in zijn woonplaats geen voorrang had gege ven. Verdachte wist eigenlijk niet hele maal precies meer hoe het gebeurd was maar dacht wel dat het te hard gegaan was. Uitvoerig vertelde hij dat hij al eventjes had staan wachten om verschillende wagens voorrang te ge ven en op een zeker moment had ge dacht: „Nu gaat het wel". Laconiek liet hij er, op zijn stok leunend, op volgen: „Maar het ging niet." Meele vende kantonrechter: „Was het een harde klap?" Van der Z.: „Viel wel mee." De officier van justitie vond dat ver dachte een ernstige beoordelingsfout had gemaakt en een „gevoelige geld boete" leek hem daarom ook op zijn plaats hij eiste een geldboete van f 100,of tien dagen, waar de kanton rechter de al genoemde f 60,van maakte. De zaak tegen de 18-jarige Veenen- daalse timmerman Dirk v. d. B. werd aangehouden omdat de officier het be ter leek een getuige te horen na de ver klaring van verdachte, die nogal wat afweek van bepaalde zinnen in 't pro ces-verbaal. Dirk had aan een voet gangster op een zebra geen voorrang verleend en had de dame geraakt die daardoor was gevallen. De vrouw had aan de politie verklaard dat Dirk met een enorme snelheid naderde, waar verdachte het helemaal niet mee eens was. Hij vertelde dat de vrouw onver hoeds de zebra was opgewandeld. De kantonrechter merkte op dat dit wel een heel andere lezing was en hij vroeg Dirk: „U houdt wel van hard rij de nhè?" Op het „helemaal niet" als antwoord vervolgde de kantonrechter met: „U hebt overigens pas een proces verbaal gehad voor te hard rijden." Toen volgde een dialoog tussen rechter en officier en werd de zaak tot een na der te bepalen datum aangehouden. „Ik ben er vast van overtuigd dat verdachte behoorlijk onder invloed was en daardoor tegen de boom terechtge komen is." Dit sprak officier van justi tie, mr. Kopp, in zijn requisitoir tegen de kantonrechter met voor de balie de 57-jarie Edese aannemer G. v. d. B. Verdachte v. d. B., die zei wel van een borreltje te houden, het ook wel te drinken, maar het die avond beslist niet had gedaan, had onderweg naar huis, van Rotterdam komende, een bocht zo ruim genomen dat hij tegen een in de wegberm staande boom was gebotst. Verdachte verontschuldigde zich met „Ik wier afgeleid." „Waar dat dan wel door kwam?" wilde de kantonrechter Van den Brand weten. „Door een of ander licht. Ik werd ver blind." „Had u ook niet wat drank op?" Verdachte ontkende dat laatste perti nent en legde uit dat het aan voorbij gangers zo geleken had kunnen hebben omdat hij bij de botsing met zijn hoofd op het stuur terechtgekomen was. Hij bloedde uit mond en neus en voelde zich wat versuft zodat hij na het uit stappen tegen de wagen aan moest steunen. Officier: „Verbalisanten verklaarden overigens dat u dronken was en ze u later slapend thuis aantroffen." Ver dachte ontkende die dronkenschap op nieuw en legde uit: „Toen ik thuis^ kwam heb ik een paar borreltjes geno men." Kantonrechter, aanvullend: „Als een hartversterking" De officier geloofde er kennelijk wei nig van en vond ook het gedrag van aannemer's zoon merkwaardig, die al lereerst na het ongeluk verklaarde dat hij gereden had. Ook bevreemdde het hem dat de verdachte aannemer het ongeluk niet aan de politie gemeld had. In zijn requisitoir herhaalde de offi cier deze punten nog eens en zei op nieuw dat hij in de vaste overtuiging leefde dat de aannemer teveel gedron ken had. Hij vond het spijtig dat hier voor niet het wettige en overtuigende bewijs geleverd was. „Wel staat vast dat u de veiligheid van het verkeer in gevaar hebt gebracht." Hij eiste een geldboete van f 250,of 25 dagen hech tenis met een voorwaardelijke ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor de tijd van vier maanden met een proeftijd van twee jaar. De raadsman van verdachte hamer de er in zijn pleidooi vooral op dat er absoluut geen sprake was van alcohol, althans niet voor de botsing. Dit achtte hij trouwens ook wel bewezen door het feit dat de twee jonge mensen die v. d. B. naar huis hadden gebracht geen dranklucht geroken hadden. De kantonrechter vond in de zaak wel enige dingen, die te denken gaven en vonniste wel heel wat milder dan de eis met f 75,of 7 dagen, waarna de tofficier zei hoger beroep in beraad te zullen houden. Twee generaties, vader en zoon, stonden voor de kantonrechter om te vertellen hoe het nu allemaal gegaan was met de bromfiets: Carel J. v. L. (57), hoofdopzichter uit Oosterbeek en zijn 16-jarige zoon Carel J. v. L.jr Juni.or had op een bromfiets gereden toen hij nog geen zestien was en senior had hem laten rijden zonder verzeke ring. Senior legde uit dat de bromfiets net gerepareerd was en eerst even moest proefdraaien om te kijken of het voertuig het wel waard was om het te verzekeren. Kantonrechter: „Ja, maar u wist toch wel dat uw zoon toen nog geen 16 ■was?" „Dat wel, maar ik ben reuma-patiënt en ik moet hem toch even proberen voordat ik hem verzeker." Dit was al lemaal wat te gemakkelijk gezegd naar kantonrechters zin en hij bulderde: „U doet net of het heel gewoon is dat u de wet overtreedt, dan vraagt u maar aan Jan, Willem of Klaas of die hem even willen proberen." Aan junior vroeg hij: „Waarom heb je gereden?" Junior, zijn vader niet in de steek latend antwoordde: „Even proberen." Senior probeerde nog even en zei dat hij de bromfiets van zijn va der had gekregen en dat ze hem dus pas hadden en daarom nog moesten re pareren en verzekeren. „Hebt u hem gekregen?" vroeg de kantonrechter. „Ja." „Dan zal het wel niet veel zaaks geweest zijn." De officier van justitie vroeg van se nior een geldboete van f 100,of tien dagen en van junior f 20,of twee da gen. De kantonrechter hield het bij de eis voor senior, hoewel deze zei het wel erg veel te vinden en vonniste junior met een geldboete van f 25,subsidair twee dagen. gemeente hier weer „op een zeer on wenselijke wijze in de belangstelling is gebracht, die voor de gemeente Kesteren nadelig is. Je krijgt zo gelei delijk aan de indruk dat Kesteren een achtergebleven gebied is", merk te hij op. „Het lijkt voor een buitenstaannder of een klein gedeelte van de bevol king het in onze gemeente voor het zeggen heeft. In werkelijkheid is dat niet waar". De heer Remmelink gaf te kennen de overdracht tijdelijk te willen op schorten totdat een gunstige regeling is getroffen wat betreft de leiding in het bejaardencentrum, welke uiter aard aanvaardbaar is voor beide par tijen." Gaarne zou ik nader kennis wil len nemen van de hele gang van za ken. Ik zou ook graag een gesprek willen hebben met de directrice van dit tehuis, wanneer zij daar prijs op stelt." Tot slot toonde het raadslid voor- Gemeente Belang zich een groot voor stander van een commissie van on derzoek, die met elkaar de situatie in het bejaardencentrum zou gaan on derzoeken. „Het is en blijft een zaak die de hele gemeente aangaat", aldus de heer Remmelink. ADVERTENTIE HOOFDSTRAAT 81 89 VEENENDAAL RHENEN Burgemeester en wethouders stellen opnieuw de overdracht van woningwetwoningen aan de orde. In de raadsvergadering van dinsdag avond wordt erover beslist of verkoop zonder beperkingen met betrekking tot het woningtype moet worden nagestreefd, of alleen woningwetwoningen moeten worden verkocht met uitzondering van flats, of dat alleen gehele blokken, ongeacht de grootte voor verkoop in aanmerking komen of dat alleen verkoop van enkele woningen van blokken van twee in aanmerking komen. Daarbij stellen b. en w. op de voorgrond, dat zij de voorkeur geven aan uit sluitend verkoop van gehele blokken. Al eerder was er een mogelijkheid woningwetwoningen aan te kopen. Deze regeling dateert van 1961. Thans is de ze regeling verruimd. Deze verruiming heeft betrekking op in hoofdzaak een vijftal punten, namelijk: aankoop is nu mogelijk door huurders met eon belast baar inkomen tot f 20.000,- per jaar; het rijk zal voor door de gemeente te garanderen hypothecaire geldleningen dezelfde gedragslijn volgen als bij de bóuw van nieuwe premiewoningen, te weten eventuele verliezen voor 50 pet. tegemoetkomen; de op de koopprijs in mindering te brengen bijdrage zal even tueel ook in de vorm van een tienjarige aflopende bijdrage kunnen worden ge noten; de nieuwe regeling kent geen beperkingen ten aanzien van de leeftijd van de koper; de koper moet de woning minstens drie jaar zelf bewonen. De minister vraagt in zijn circulaire waarin deze maatregelen bekend ge maakt worden aan de gemeentebestu ren, de bewoners van deze richtlijnen in kennis te stellen en medewerking aan de overdracht te verlenen. Alvorens hiertoe over te gaan komt het burgemeester en wethouders ge wenst voor de gemeenteraad van de ze nieuwe richtlijnen op de hoogte te stellen, omdat in het verleden is ge bleken dat Rhenen's raad ten aanzien van de te verkopen woningen beper kingen heeft aanvaard door te bepa len dat allen gehele blokken zouden mogen worden verkocht. Het woningbezit van de gemeente Rhenen omvat 57 blokken van twee en 3 blokken van drie woningen. De ove rige woningen zijn opgenomen in blok ken van vier of meer woningen, alsme de uit 204 flatwoningen. B. en W. zijn van mening, dat er met betrekking tot de verkoop wel min of meer tëchnische bezwaren zijn aan te voeren met be trekking tot onderhoud en dergelijke. Het verkopen van flats bijvoorbeeld zou met zich meebrengen, dat voor de exploitatie van gemeenschappelijke voorzieningen en terzake van het on derhoud zou moeten worden overgegaan tot het oprichten van coöperatieve ver enigingen of iets dergelijks, hetgeen de taak van de gemeente alleen maar zal verzwaren. Verkoop van woningen, uitgezonderd flatwoningen, zal in de praktijk ook veel moeilijkheden geven met betrek king tot achterpaden, onderhoud en der gelijke. B. en W. vinden de verkoop van al leen gehele blokken de meest aan trekkelijke mogelijkheid. Daarbij springt direct als moeilijkheid naar voren, dat een enkele bewoner de ver koop van een blok kan blokkeren zon der dat hij kan worden verplicht me de te werken aan een verhuizing ten behoeve van een eventuele adspirant koper. Bij de verkoop van enkele woningen van blokken van twee zien B. en W. al leen moeilijkheden ten aanzien van het onderhoud. Daarbij wordt echter wel direct gesteld, dat het in de praktijk herhaaldelijk voorkomt, dat een dubbel woonhuis eigendom is van twee eige naars, zodat de moeilijkheden slechts gering zullen zijn. De zaak ligt nu geheel open. Het col lege wil een uitspraak van de raad in deze, ofschoon de voorkeur uitgaat naar de verkoop van alleen gehele blokken. Nadat het standpunt van de raad is bepaald zal een besluit worden uitge lokt om burgemeester en wethouders te machtigen tot verkoop over te gaan. RHENEN Het bestuur van de reis club „De Grebbe" wil de vereniging weer nieuw leven inblazen. In een keu rig uitgevoerde circulaire worden de leden er aan herinnerd hoe men voor heen jaarlijks tweedaagse reizen maak te naar de omliggende landen, met on der andere als pleisterplaatsen Antwer pen, Brussel, Rüdesheim en Könings- winter. De reizen werden niet meer voortgezet wegens geringe deelname. Er zijn intussen stemmen opgegaan van oud-leden om weer te gaan sparen. De heer R. Jansen, Prins Bernhard- straat 3, heeft zich bereid verklaard de financiën te gaan beheren en het be stuur zal al het mogelijke doen om voor een gezellige reis te zorgen in 1968. Men wil echter één voorbehoud ma ken, namelijk dat men 46 liefhebbers heeft, precies één touringcar vol bezet. Wie mee wil kan zich opgeven bij de heren W. Stolk, Kloosterstraat 9, Jan sen en G. de Jager, Br. Engseweg 24. Het ligt in het voornemen in septem ber een gezellige avond te beleggen, waar dan tevens nadere afspraken zul len worden gemaakt. ADVERTENTIE uniebaas

De Vallei | 1967 | | pagina 3