Veenendaals dagblad Na woedend protest Kosygin Zware aardschokken in Spanje en N.-Frankrijk Buiten Vijf doden bij frontale botsing Alleenwonende boer gruwelijk vermoord Boeddhisten weer actief mm m Kiesinger komt praten Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Hervorming in Curie Handgranaten in Hongkong Treinbotsing in V.S.; 6 doden GROTE STROOMSTORING ZAL ZICH NIET KUNNEN HERHALEN WL jj^.inde J Beledigend pamflet in Porto Ercole Jongen bedolven VERKEER IN WEEKEIND EISTE ZWARE TOL BIJNA DODE DOOR LOOS ALARM Onvast weer Onbemind haantje BESMEURD RODE GARDE GEPEPERD IN APELDOORN OVEREENKOMST BOERDERIJ AFGEBRAND Bur voor redactie en administratie: Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef. 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red.), Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. Waiboer en Reef.- bureau J. Baars. VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opge richt In 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert losse mm-prijs 17 cent Kleine 'annonces „Vraag en Aanbod" op dl., do. en za. 1-10 woorden ƒ1,50, Ieder woord meer 15 cent MAANDAG 14 AUGUSTUS I967 4le JAARGANG CHINEZEN LIETEN SOVJET-SCHIP LOS y' ■HU VATICAANSTAD Paus Paulus heeft bepaald dat bisschoppen die ge kozen worden uit diocesen in de gehe le wereld functies bij de curie krijgen. Het decreet is het gevolg van een aan beveling van het concilie, om de curie te internationaliseren. De Paus heeft verklaard dat hij de benoeming van de residerende bisschoppen, gewoon lijk zeven voor elke congregatie van de curie, aan zich voorbehoudt. Ter vermijding van een te grote be lasting zullen de benoemde bisschop pen normaal slechts naar Rome ko men voor een jaarlijkse voltallige ver gadering van de congregatie waarbij zij zijn benoemd. De bisschoppen zul len echter dezelfde rechten hebben als de curie-kardinalen die in Rome ver blijven. Het besluit kan een belangrijke stap vooruit zijn naar internationalisering van het bestuur der kerk. De bisschop pen hebben reeds lang geklaagd over de macht van de Curie bureaucraten. HONGKONG Voor de eerste maal sinds de communistische onlusten in deze Britse kolonie, hebben de terroris ten ruw vervaardigde, maar krachtige, handgranaten gebruikt. Drie mensen werden zondagavond ge wond door een 20-tal ontploffingen. Een der gewonden was een Britse deskundi ge van de mijnopruimingsdienst, die een bom op de tramrails in Hongkong on schadelijk probeerde te maken. De politie wierp ruim 40 traangas granaten en verdreef met de gummi stok een schreeuwende en joelende me nigte pro-communistische demonstran ten in de Wanchaiwijk op het eiland Hongkong. PEKING Een boos telegram van de Russische premier Kosygin aan zijn Chinese ambtgenoot Tsjoe En-lai heeft gisteren geleid tot de vrijlating van het Russische vrachtschip Swirsk. De Chinese communisten hadden het schip in de Mandsjoerijse haven Dairen vastgehouden en de kapitein gearresteerd. Nog geen twaalf uur nadat premier Kosygin in zijn telegram had gewaar schuwd voor mogelijke gevolgen in de handelsbetrekkingen tussen de Sovjet- Unie en China, werden schip en kapitein vrijgelaten. De Swirsk was gisteravond al in volle zee op weg naar Vladivostok. Het telegram van Kosygin bewerk te in enkele uren wat diplomatieke activiteit in enkele dagen niet kon be werkstelligen. De Russische premier had zijn zomervakantie onderbroken, nadat de acties van de Chinezen te gen het Russische schip een steeds ernstiger karakter aannamen. Ver scheidene opvarenden, onder wie de kapitein, waren gemolesteerd en gote groepen Rode Gardisten hadden op 't schip de boel kort en klein geslagen. In een telegram dat in zeer scher pe bewoordingen was gesteld, eiste Kosygin de onmiddellijke vrijlating van de kapitein en toestemming aan de Swirsk om de Chinese havenstad te verlaten. Als hieraan geen gevolg gegeven zou worden, zou dit ernstige gevolgen kunnen hebben voor de be staande handelsovereenkomsten tus sen de Sovjet-Unie en China, aldus de Russisch premier in zijn telegram. KOSYGIN wenkbrauwen gefronsd PORTO SANTO STEFANO Veer tig pamfletten met een voor koningin Juliana beledigende tekst heeft de poli tie van Porto Santo Stefano in beslag genomen. De pamfletten waren aange plakt in de buurt van de villa Porto Er cole, waar de koninklijke familie va kantie houdt. De biljetten, waarvan de inhoud nog niet bekend is, waren on dertekend met „De Italiaanse provo's". De burgemeester van het stadje heeft de Nederlandse vorstin een telegram gestuurd waarin hij zijn verontwaardi ging uitspreekt. Hij heeft de indruk dat het 't werk van één man betreft. BORDEAUX Zondagavond is het zuidwesten van Frankrijk getroffen door ernstige aardschokken. Een per soon kwam om het leven, velen werden gewond. In het gebied van de Pyreneeën werd schade aangericht aan huizen en ge bouwen. Het dorpje Arette is voor 30 procent verwoest. In een gehucht in dezelfde streek, La Mouline, is een 80-jarige vrouw om het leven gekomen toen haar huisje boven haar instortte. In Arette kwam de toren van de kerk naar beneden. Een aantal woningen zijn volledig vernield. Vier personen liepen verwondingen op. In Montory zijn eveneens een aantal WJie 's zomers langs de elzen komt, wordt bijna elk jaar getroffen door de vele geperforeerde bladeren. Onbeschadigd is er nauwelijks een en dit komt door de vraatzucht der el zenhaantjes ook goudhaantjes ge heten wier mooi blauw-metaal- glanzende 6-7 mm grote kevers, als ook de zwarte larven, het blad ske leteren en er gaten in knagen. In pas uitgeplant plantsoen kunnen deze die ren veel schade doen. Voor de toerist op de heide is het werk van een an der, iets kleiner kevertje, echter veel meer opvallend. Het behoort ook tot de goudhanen en heet heide ke ver of -haantje; ge wordt zijn aanwezigheid spoedig gewaar, door dat grote en kleine callunapercelen er als rood-verbrand uitzien. Het zal 'n 40 jaar geleden zijn, dat deze schending begon op te treden en sindsdien signaleert men het optreden dezer kleine vernielers in bijna elk bloeiseizoen van de hei. Imkers heb ben er concurrenten aan. Ook dit jaar zag ik de heide alweer hier en daar koperrood aangetast en op zulke plek ken komt van de bloei niets terecht. Oppervlakkige voorbijgangers schrij ven 't toe aan zonnebrand, doch ook in de schaduw van heesters en jong naaldhout komt de calamiteit voor. Haantjes en larven vreten lustig aan de hei en we zien zelden wat van de boosdoeners, want bij de minste ver ontrusting laten ze zich op de grond tussen de ruigte vallen en zijn dan onzichtbaar. Elzenhaantjes zoeken de activiteit hoger in de voedselplant en werken meer in 't openbaar. 14-8-'67 A. B. WIGMAN personen door neervallende muren ge troffen. De aardschokken deden zich te rond 23.15 uur W.E.T. voor, en duurden van 5 tot 20 seconden. Zondagavond zijn ook in verscheidene Noord- en Oostspaanse steden aard schokken gevoeld. Niemand werd ge wond en er ontstond geen materiële schade. De steden, waar de schokken gevoeld werden waren: San Sebastian, Pamplo na, Tudela, Alsasua en Mirando de Ebro in Noord-Spanje, alsmede in Va lencia, Lerida, Jaca, Tolosa, Barcelona en Logrono in Oost-Spanje. De schokken werden om 23.00 uur en 23.08 uur gemeld. Zij duurden slechts enkele seconden. De streek van Bordeaux in Zuidwest- Frankrijk is zondagavond laat eveneens gealarmeerd door aardschokken. De schokken waren het ergst in Saint- Vincent de Tyrosse, Arcachon en Bor deaux. Persoonlijke noch materiële schade deed zich voor. De schokken duurden vijf tot twintig seconden, aldus is officieel bekend ge maakt. Een reeks zware aardschokken heeft naar verluidt vanochtend vroeg het on der Australisch bestuur staande eiland New Britain bij Nieuw-Guinea getrof fen. Over slachtoffers of schade is nog niets bekend. In een periode van vijf en een half uur deden zich acht schok ken voor. Er worden al evacuatieplan nen opgesteld voor het geval er nog meer bevingen optreden. Ook in heel Japan werd vanochtend een lichte aardschok gevoeld, maar de ze schijnt geen ernstige gevolgen te hebben gehad. Het epicentrum lag in het westen van het land. BALLSTON SPA, (New York) Zea mensen zijn omgekomen en minstens 49 werden gewond, toen een passa- gierstrein uit New York op weg naar Montreal in de omgeving van Ballston Spa (New York) in botsing kwam met een goederentrein. Vele anderen zaten opgesloten in drie van de acht wa gons van de trein, die gisteravond uit New York was vertrokken. De goede rentrein bevatte ruim 100 auto's. Het ongeluk gebeurde toen de goe derentrein bezig was te rangeren om de trein naar Montreal te laten passe ren, op het eenbaansspoor. ULICOTEN In Ulicoten (gemeen te Baarle-Nassau) heeft het 12-jarige zoontje van de graanhandelaar Theeu- wes de dood gevonden tengevolge van een val in een der silo's waarin zich meel bevond. Hulp was spoedig aanwe zig, doch toen men de jongen onder het meel vandaan haalde waren de levens geesten reeds geweken. Gisteravond, ongeveer 12 uur nadat premier Kosygin het telegram had verzonden, kreeg de kapitein van de Swirsk het verlof waarom hij de vori ge week vergeefs had gevraagd: hij mocht met zijn schip de haven van Dairnen verlaten. Begeleid door zeven sleepboten vol met Rode Gardisten, stoomde de Swirsk de haven uit, de romp besmeurd met anti-Russische slagzinnen. De Swirsk is 21 dagen in de Chine se havenstad geweest. Het Russische schip had de haven aangedaan om zout in te nemen voor de Russische vissersvloot in de Stille Oceaan. De moeilijkheden met de Chinezen waren al begonnen op de dag van aankomst. De kapitein van de Swirsk werd er van beschuldigd dat hij zijn aankomst niet onmiddellijk bij de autoriteiten had gemeld. Later eisten de Chinezen de uitlevering van een van de officie ren van de Swirsk, die een insigne met de afbeelding van partijleider Mao Tse-toeng overboord zou hebben gegooid. De kapitein wees de Chinese eis af. De vorige week vrijdag hielden de Chinezen de kapitein aan toen deze zijn papieren in orde wilde laten ma ken voor het vertrek. Korte tijd later verzamelde zich een groep van onge veer duizend Gardisten bij het schip die de bemanning begon lastig te val len. Het Russische ministerie van Bui tenlandse Zaken in Moskou zond een scherpe protestnota maar de Chine zen reageerden er niet op. Zaterdag bereikte de actie tegen de Swirsk haar hoogtepunt. Een menigte van naar schatting 2500 Rode Gardisten be- stormdn het schip en sloeg alles kort en klein. Deuren werden uit de schar nieren gelicht en vernield, kasten werden ingetrapt en de radiokamer van de Swirsk werd in een puinhoop veranderd. Toen het verontrustende nieuws de Sovjet-Unie bereikte, onderbrak pre mier Kosygin zijn zomervakantie voor het opstellen van een gepeperd tele gram aan de Chinese regering. Het was voor het eerst dat de Russische regering gebruik maakte van een per soonlijke boodschap van haar premier aan de Chinese leiders in het steeds ernstiger wordende conflict tussen de Sovjet-Unie en China. Radio-Peking maakte gisteravond geen gewag van het telegram van Ko sygin. In een van de nieuwsuitzendin gen werd alleen meegedeeld dat Chi na krachtig bij de Sovjet-Unie had ge protesteerd tegen het optreden van 2 opvarenden van de Swirsk, die Mao zouden hebben beledigd. Omdat de kapitein had geweigerd de 2 opvarenden uit te leveren, heb ben de Chinese autoriteiten besloten de kapitein te „deporteren' en de Swirsk onder gewapend geleide bui ten de Chinese territoriale wateren te brengen. De desbetreffende Russische zeelieden mogen niet meer naar Chi na terugkeren. Herhaling van een dergelijk incident zal streng worden gestraft, aldus Radio-Peking. MEERKERK In een weekeinde met volle wegen en met vaak zeer slecht weer hebben ten minste 22 men sen in het verkeer het leven verloren. Bij Meerkerk kwamen gisteravond omstreeks zeven uur vijf mensen om toen twee auto's met zeer grote snel heid frontaal tegen elkaar botsten. Het ongeluk gebeurde toen een per sonenauto uit de richting Vianen in een slip raakte, door de middenberm reed en tegen een uit de richting Gorinchem komende Duitse auto botste. De gevolgen waren verschrikkelijk. In de slippende auto verloor de 47-jari- ge Dordtse aannemer C. Voets het le ven. Ook zijn naast hem zittend drie jarig kleindochtertje kwam om. In de Duitse wagen waren mevrouw J. Domrath (57) uit Bochum en de 38- jarige H. Dubbert eveneens uit Bochum, op slag dood. De heer Dom rath (58) overleed kort na het ongeluk in een ziekenhuis. De auto van de heer Voets had zeer gladde banden. De familie J. Koppers uit Schermer heeft het ongeluk zien ge beuren. De heer Koppers was op de vluchtstrook gestopt, omdat enkele kleppen van zijn motor waren ver brand. „Het was ontzettend", zei hij, ,als je zoiets ziet gebeuren krijg je ge woon schrik om in een auto te stap pen". APELDOORN Zaterdagavond is op de Loenenseweg te Apeldoorn de 45-jarige J. H. Benedictus uit Leeuwar den verongelukt toen hij met zijn perso nenauto door nog onverklaarbare oor zaak achterop een bij de halte stil staande bus van de Veluwse Autodienst reed. De heer Benedictus werd bij de ze aanrijding zo ernstig gewond dat hij kort daarna ter plaats overleed. De naast hem zittende mej. I. de V., 74 jaar oud, werd bij deze aanrijding le vensgevaarlijk gewond en is naar het ziekenhuis overgebracht. Zondag verongelukte op de Arnhem- seweg in Beekbergen de 63-jarige bromfietser J. W. Schut toen hij plotse ling de Arnhemseweg (een voorrangs- weg) opreed en gegrepen werd door een personenauto. De heer Schut was vrijwel op slag dood. (Zie verder elders in dit blad). NIEUW-VENNEP Net op tijd om te voorkomen, dat het slachtoffer zou doodbloeden, arriveerde zaterdag op een kruispunt in Nieuw-Vennep een zie kenwagen, die een 37-jarige vrouw kwam ophalen. Met drie andere gewon den werd zij naar een ziekenhuis over gebracht. De ambulancedienst van Haarlem mermeer had eerder die dag melding gekregen van een ernstig ongeluk op een andere plaats in Nieuw-Vennep. Meegedeeld werd dat er negen zwaar gewonden waren. Toen drie ziekenau to's en de politie ter plaatse aankwa men bleek, dat het loos alarm was. Als gevolg van het valse alarm kwam de ziekenauto nu veel later bij de hevig bloedende vrouw dan nor maal het geval zou zijn geweest. ZWOLLE De elektriciteitsmaatschappij De IJsselcentrale in Zwolle heeft elf honderd brieven naar gemeenten, gemeentelijke elektriciteitsbedrijven en grote verbruikers gestuurd in Noord- en Oost-Nederland. In die brieven wordt spijt be tuigd over de stroomstoring van vorige week woensdag. De technisch-directeur, ir. C. R. M. Eversdjjk, deelt in de brief de verbruikers mee, dat het heel onwaarschijnlijk zal zijn, dat er zich ooit weer een dergelijke storing zal voordoen. De elektrische voedingen van de vier TUBU-generatoren worden nu volkomen van elkaar gescheiden. Het uitvallen van twee van deze generatoren tegelijk de oorzaak van de storing van vorige week zal in de toekomst onmogelijk zijn. Als gevolg van een mislukte inhaalmanoeuvre geraakte in de afelopen nacht bij Muiden een Ford Cortina in een slip en botste frontaal op een uit tegenoverge stelde richting komende Fiat. LINSCHOTEN In de grote boerderij Nieuw Welgelegen in Heeswijk (gemeen te Linschoten) is gisterochtend de 47-jarige veehouder Reyer de Bruyn dood in de woonkeuken gevonden. Deze alleenwonende ongehuwde man bleek zaterdagavond op beestachtige wijze te zijn vermoord. Nadat hem de schedel was ingeslagen had de moordenaar hem ook nog de hals afgesneden met het broodmes dat op tafel lag tijdens het avondeten van het slachtoffer. Ofschoon de doorzochte laden en het opengebroken kabinet duidelijk op roof wezen heeft de brute overvaller van de heer De Bruyn waarschijnlijk geen geld gevonden. De vermoorde veehouder was een wat eenzelvige man met enkele han dicaps: hij hoorde zeer slecht, liep ge bogen als een oude man en was bijzon der traag in zijn bewegingen. Sinds het overlijden van zijn vader in 1963 woonde hij alleen in de grote boerderij langs de provinciale weg die van Montfoort aansluit op Rijksweg 12 Een van de overburen, de heer H. Middag, kantonnier van provinciale Waterstaat, ontdekte de moord gister ochtend. Zoals gewoonlijk ging de heer Middag gisterochtend omstreeks acht uur naar de boerderij om melk te ha len. „De luiken waren open", zei de heer Middag ons. „Daaruit leidde ik af dat Reyer al op was en klaar was met melken. Ik vond de achterdeur openstaan wat op zich zelf niets bij zonders was. Wel vond ik het vreemd, dat de melkemmer leeg naast de deur stond. Mijn dochter 'brengt de emmer altijd de avond tevoren en als ik dan 's morgens de melk kom halen staat hij gevuld naast de achterdeur". „Op de deel was niemand te zien. De verbindingsdeur tussen deel en keu ken stond half open. Ik dacht dat Reyer zich misschien aan het omkle den was. Daarom floot ik een paar keer. Toen ook daarop geen antwoord kwam duwde ik de keukendeur verder open. Toen zag ik Reyer op de vloer /liggen in een grote plas bloed. Hij was nog in zijn blauwe werkkiel. Hij lag half onder de keukentafel. Het brood mes lag naast hem op de grond. Ik zag onmiddellijk dat hij was vermoord. „De sporen en omstandigheden doen ons sterk denken aan de moord op de eveneens alleen wonende Gerard van Piggelen uit Eist bij Rhenen", zei ons majoor mr. W. Buitendijk, de districts commandant van de Rijkspolitie in Utrecht. „Ook hier was de moord op zaterdag avond gepleegd (1 april). Ook hier hadden omwonenden een auto gezien. De dader was ook daar op vrijwel de zelfde beestachtige wijze te werk ge gaan en ook hier had de moordenaar slechts één kamer doorzocht". De auto waarmee de moordenaar van Reyer de Bruyn zaterdagavond naar de boerderij Nieuw Welgelegen is gereden, werd het eerst opgemerkt door de zevenjarige Cor Kamper, en buurjongetje dat de vermoorde veehouder het laatst in leven heeft ge zien. De kleine Cor was zaterdagavond van kwart voor zeven tot kwart voor acht bij de heer De Bruyn op bezoek geweest. Hij heeft daar een uurtje met hem in de woonkeuken zitten babbelen. Om kwart voor acht liep Cor terug naar de overkant. Om ongeveer kwart over acht riep hij naar zijn moeder die op het erf bezig was: „Moe, kijk eens, er gaat een auto naar oom Reyer". Mevrouw Kamper zag op dat moment een donkere oude auto, waarin zij een Mercedes meende te herkennen, achteruit het erf oprijden. Nadat ik tegen de jongens had gezegd: Wat rijdt die oude kar hard achter uit", ben ik gewoon doorgegaan met mijn werk. De auto had stadslichten aan en verdween opzij achter het huis. Andere omwonenden hebben aan de politie verklaard dat zij de auto ook hebben gezien. Zij hadden er echter geen Mercedes in herkend. Zij dach ten eerder aan een oude, grote Ford. De verdere nasporingen naar deze auto lopen parallel met een onderzoek naar een vreemde veekoopman die woensdag of donderdag op het erf van de heer De Bruyn is geweest. Toen was een onbekende, lichtgekleurde auto op het erf gezien, met een klein model veewagentje erachter gekoppeld. „In huis hebben wij praktisch geen geld aangetroffen", zei majoor Buiten dijk. „Volgens familieleden en kennis sen van het slachtoffer is dat niet vreemd. Men twijfelt er zelfs aan of er meer geld in huis is geweest dan het beetje kleingeld dat wij hebben aangetroffen". De overvaller heeft danig huisgehou den in het woonvertrek. Overal lagen de houtsplinters van het opengebroken kabinet verspreid. De kleine brandkast die in de slaapkamer was gecamou fleerd, was onaangeroerd. Toen die gis teren werd geopend bleek ook daarin geen geld te liggen. SAIGON In een krachtige ver klaring hebben de militante Boeddhis ten van An Quang een protest inge diend tegen de erkenning door de rege ring van een andere Boeddhistische sec- te als de officiële Boeddhistische kerk van Zuid-Viëtnam. De „strijd-kaders" van de extremis tische Boeddhisten hebben in het ver leden genoeg macht bezeten om rege ringen omver te werpen en groot scheepse demonstraties uit te lokken. Maar het schijnt dat zij ten gevolge van hun botsing met premier Ngoejen Cao Ky verleden jaar, veel van hun politieke macht hebben ingeboet. De Boeddhisten beschuldigen in hun verklaring de regering en met name het staatshoofd Ngoejen Van Thie, ervan „het Boeddhisme te willen onderdruk ken en uitroeien". De An Quang Boeddhisten vergelijken de ondertekening van het charter door Thieu, met „het neerhalen van de Boeddhistische vlaggen door Ngo Dinh Diem bij gelegenheid van de herdenking van Boeddha's verjaardag in 1963". Dit incident leidde tot grote Boeddhistische demonstraties en ongeregeldheden en had uiteindelijk de val van het regime- Diem ten gevolge. ONGELUK Een 37-jarige Duitse toeriste is zondag bij een ongeluk met een stoeltjeslift op de „Hohe Muth" bij Obergurgl in Tirol om het leven geko men. Haar man werd ernstig gewond, maar hun achtjarig zoontje dat bij de vader op schoot zat bleef ongedeerd. De stoeltjes waarin zij zaten waren losgeschoten van de kabel waardoor het drietal van grote hoogte omlaag stortte. De Belangengemeenschap Gelders Ri vierengebied heeft zich in een pro- testschrijven tot een aantal ministe ries gewend tot behoud van de Betuwe spoorlijn. De staking van het reizigers- vervoer door de Ned. Spoorwegen is na delig voor ontwikkelingen op velerlei ge bied, aldus de Belangengemeenschap. 0 In Eist is de Trekkersronde in dubbe le betekenis in het water gevallen. Het kampvuur verregende en de activi teiten die binnenshuis waren gepland, werden overschaduwd door het optre den van het KRO-televisieteam, dat uren lange repetities wijdde aan het program ma „Everyboy happy". De Eendracht-leden die bij de Hol- landia Tricotagefabriek werken heb ben zaterdag vergaderd om uitleg te ho ren over de crisis rond de Ondernemings raad. De vakbond wil een gesprek met de directie over deze zaak om zo spoedig mogelijk tot een oplossing van het ge schil te komen. 0 Aan het echtpaar Stolk te Rhenen werd in het afgelopen weekeinde het detective-diploma ter hand gesteld. Bondskanselier Kiesinger van Duits land is zondagavond in Washington aangekomen voor besprekingen met pre sident Johnson, waarbij Europese en At lantische aangelegenheden in het cen trum zullen staan, o.a. de gevolgen van de Duitse defensiebegroting voo de NAVO. Het overleg op het Witte Huis begint dinsdag en zal twee dagen duren. Het is Kiesingers eerste bezoek als kan selier aan Amerika. Vandaag wordt ook de Duitse minster van Buitenlandse Za ken, Brandt, in Washington verwacht. OOSTER-BLOKKER Vermoede lijk door hooibroei is zaterdag de boer derij van A. Groot in Ooster-Blokker tot de grond toe afgebrand. Van de in ventaris konden twee trekkers worden gered. De rest, met een waarde van een ton, ging verloren. In Dalfsen moest zaterdag de 150 jaar oude boerderij van B. Lindeboom het ontgelden. Twee hooibergen en een varkensschuur gingen mét het huis in vlammen op. Veel varkens zijn verbrand. Ook hier bedraagt de scha de honderdduizend gulden. (Van onze weerkundige medewerker) gedurende het weekeinde stond het weer in het teken van een depres sie, die via het midden van de Noord zee naar Denemarken trok. Hierom heen werd over ons land onstabiele lucht aangevoerd, waarin talrijke bui en tot ontwikkeling kwamen. In het binnenland werd plaatselijk meer dan 20 mm neerslag afgetapt. In de loop van zondagmiddag breid de een zwakke rug van hoge lucht druk zich over ons land uit, zodat op klaringen de overhand kregen. Er heerst op de oceaan een leven dige depressieactiviteit. Eén van de depressies is over Ierland naar het oostnoordoosten getrokken en zal het weer in de komende 24 uur bij ons beïnvloeden. Er wordt een onbestendig en koel weertype verwacht met regen, ge volgd door buien, maar weinig opkla ringen en vrij veel wind.

De Vallei | 1967 | | pagina 1