NEC maakte fraai debuut Moeizame overwinning van Ajax op stug verdedigend Go Ahead „Eén titel vond ik voldoende" Niet alle aanwinsten in eredivisie hadden goede vorm al te pakken Hajer weerde zich dapper in finale tegen Nederlandse kampioen OKKER PROLONGEERDE TITEL Damestitel voor Astrid Suurbeek Scorebord Wereldkampioen Ruska Magertjes Geen geld Geen excuus Zelfvertrouwen Verdienste Tweede divisie Eerste divisie Ontgoocheling in Delft Matig PSV NEC: goed begin NAC-ADO: desolaat Winst voor DWS MW: doelpuntenregen Nederlaag voor DOS GVAV: uitvallen I MMW» APELDOORN De beide grote kan didaten voor de landstitel, Ajax en Feyenoord, hebben de eerste ronde van het seizoen 1967/68 goed genomen. Ajax stuurde Go Ahead met een 2-0 neder laag huiswaarts en Feyenoord hield van het bezoek aan Xerxes/DHC een 0-3 score over. In de eredivisie vielen op deze eerste zondag maar weinig ver rassingen te noteren. GVAV haalde de volle winst bij Fortuna '54 weg en NAC en ADO sloten een compromis: 0-0. NEC maakte voor eigen publiek een goede entree in de eredivisie. Telstar werd met 2-0 geklopt. Sparta had aan vankelijk moite genoeg om tot doelpun ten te komen maar later ging het be ter. DOS moest met een 3-0 nederlaag genoegen nemen. PSV kon Volendam niet geheel aan en moest zich vereni gen met een 1-1 eindstand en FC. Twen te kwam op eigen bodem tegen DWS klasse tekort: 1-3. Tenslotte hield MVV het bezoekende Sittardia op de veelzeggende cijfers 6-4. Go Ahead gaf de landskampioenen een voorproefje van wat hun misschien in het verdere competitieverloop te wachten staat. Zonder uitgesproken het accent op verdedigen te leggen had dr. Fahdronc toch wel het parool gegeven, de meeste aandacht aan verdedigen te schenken. Dat heeft Ajax duidelijk on dervonden. Cruyff en Van Duivenbode toonden zich na afloop blij dat de wed strijd achter de rug was. „Wat een de fensief voetbal. Ze zaten soms met acht NOAD—Hermes DVS 1—4. Van Kooten 01, Klein 02, v. d. Ven 12, rust, Klein 13, v. d. Griendt 1—4. T. 4.000. Roda JCZwolse Boys 22. Over- mars 01, rust, Ederveen 11, Gie- lissen 2—1, Pfeiffer 2—2. T. 3.500, Hilversum—EDO 0—0. T. 3.000. VeendamZFC 00. T. 4.000. De Graafschap—Helmond Sport 1—0. 0—0 rust, Mölders 1—0. T. 4.500. SC DrenteWageningen 21. Doldersen 10, H. Janssen 11, Kracht 21 rust en eindstand. T. 25.000. ExcelsiorBaronie 10. Bassant 10, rust en eindstand. T. 3.000. Fortuna VI.Heerenveen 31. Van Koningsveld 01, Oudheusden 11, rust, Verweel 21, Kruit 31. T. 3.500. AGOVV—Gooiland 0—3. Voogd 01, Riechelman 02, rust, Leni 0—3. T. 4.000. PECLimburgia 32. 00 rust, Kick 1—0, Hendriks 2—0 en 3—0, Kloosterman 31, Schreven 32. T. 4.500. FC Den BoschHolland Sport 10. Mulders 10, rust en eind stand. T. 10.000. Holland Sport heeft Den Bosch onderschat en daarvoor moeten boeten met een verdiende nederlaag. SVV—Heracles 2—2. Veen 0—1, Hazebroek 11 (pen.). Van Meele ren 21, Stapper 22, rust en eind stand. T. 3.500. Voor de rust een zeer aantrekkelijke wedstrijd waar in Heracles iets sterker was maar de SVV-defensie goed op dreef zijnde kon de Almeloërs een gelijke stand 'afdwingen. Na rust een erbarme lijke vertoning. SC CambuurRCH 32. Weering 10, Maslo 11, Weering 21, rust. Roelfsema 31, Meyer 32. T. 7.500. Een sterker Cambuur heeft RCH, geen kans gegeven om in de tweede helft, toen de Heemstede naren een fel offensief openden, naast de Friezen te komen. Een ver diende overwinning. Blauw WitEindhoven 80. Van Dijk 1—0, De Groot 2—0, rust, Schemmekes 30. T. 3.500. Schemmekes is de grote aanwinst voor Blauw Wit dat verdiend van een teleurstellend Eindhoven won. VeloxVitesse 00. T. 5.000. Een aantrekkelijke wedstrijd waarin ech ter beide aanvalslinies door te krampachtig voetbal vele goede kansen ongebruikt lieten. Overigens een juiste uitslag. DFC—FC VVV 4—2. Zegers 0—1, Derix 02, Luiten 12, rust, Luiten 22, Van Sluisdam 32, Klijnjan 42. T. 4.000. Een in de eerste helft sterker VW bleek in de tweede helft conditie tekort te komen om de fel aanvallende DFC-ers van de winst af te houden. ElinkwykDe Volewyckers 10. 00 rust, Ommens 10. T. 6.000. In een matige wedstrijd heeft de routine van Elinkwijk de doorslag gegeven waardoor een magere 10 overwinning werd behaald maar beide ploegen hebben veel te defen sief voetbal getoond. Haarlem—RBC 4—1. De Wolf 10, rust, Houben 20, Peijs 30 en 40, Verhagen 41. T. 8.000. Het gepromoveerde Haarlem had een uitstekende start tegen het uitermate zwak spelende RBC. De nieuwe aanwinsten bij de roodbroe- ken speelden goed. Alkmaar/ZaanstreekWillem II 2—2. S. Tym 1—0, rust, S. Tym 20, Timmermans 21, Hakkens 22. T. 9.000. S. Tym, de grote man deze maal bij Alkmaar, bracht zfln ploeg aan een verdiende 20 voor sprong, maar in de tweede helft vie len de gastheren terug en mede door het missen van een penalty en een opleving bij Willem n moest men genoegen nemen met een geiyk spel. man in de achterhoede en speelden ook op buitenspel." In de tweede helft schakelde Ajax wat meer over op dieptepasses in de richting van Cruyff, die dan zijn weer galoze behendigheid en trefzekerheid wellicht produktief zou kunnen maken. De ruim 23.000 toeschouwers moesten tot voor kort voor het einde wachten, aleer dit lukte. Uit een bekeken diepte pass van Swart omspeelde Cruyff de gehele Deventer-defensie, inclusief de uitblinkende doelman Van Zoghei, en tikte de bal vervolgens juichend tegen het net Daarmee was de stand op 2-0 gekomen, omdat Nuninga niet tot zijn recht komend op de links-buiten plaats een hoekschop van Cruyff met een kopbal, kort voor de rust, had afgerond. Een benauwde overwinning voor de Ajacieden, die afgemeten naar de kan sen van Go Ahead, voor hetzelfde geld een verrassende nederlaag hadden kun nen lijden. Wat voor Delft een topduel had moe ten worden de wedstrijd van de nieuwe combinatie Xerxes - DHC tegen Feyenoord is voor de achttiendui zend toeschouwers in een grote ont goocheling geëindigd. Matig voetbal van een vroegtijdig ge handicapt elftal uit Delft: Jacobs werd na een kopduel met Kraay met een hersenschudding van het veld gedragen en nauwelijks enkele minuten daarna moest Xerxes/DHC met tien man ver der spelen, toen Spinhoven bij een ver keerde draai een knieband scheurde. Maar ook matig voetbal van Feyen oord, dat geen kans heeft gezien een zwaar gedemoraliseerd Xerxes/DHC een grotere nederlaag te bezorgen. Wèl hadden de Rotterdammers gedurende de gehele wedstrijd een grote meerder heid, maar tot spel van allure kwam het niet. Natuurlijk, er kwamen drie doelpun ten en alle drie voor Feyenoord, maar de zege van de Rotterdammers miste gistermiddag alle glans. Vooral van de zijde van PSV was de competitie-ouverture in Eindhoven te gen Volendam een. matige vertoning. De achttienduizend toeschouwers hadden er zich heel wat meer van voorgesteld. De voorhoede van de Eindhovenaren toonde gebrek aan stootkracht, ondanks de soms lofwaardige acties van de nieu we aanwinst, de Deen Schmidt-Hansen, die alle ogen op zich gevestigd wist. Al leen kon ook hij niet veel uitrichten te gen de achterhoede van Volendam, die zo gesloten bleef als een oester. NEC heeft een goed debuut gemaakt in de eredivisie. Voor rust deden de Nijmegenaren allerminst onder voor Telstar dat toen verdedigend een beste indruk maakte. In de tweede helft durf de NEC meer initiatief te nemen en vooral Venneker leidde gevaarlijke ac ties in. De nieuwe doelman van Tel star, Van der Meeren, bleek van bij zondere klasse en het duurde tot de laatste fase van de wedstrijd voor Geut jes en Venneker twee gaatjes vonden. Hans Venneker bleek een grote aan winst voor NEC en het was jammer dat de buitenspelers van NEC, Weber en Geutjes, de acties van de oud-speler van Feijenoord niet altijd begrepen. „Er wacht ons elftal direct al een zware strijd, waarin de spanning weer hoog zal oplaaien". Het bestuur van NAC dat deze alinea in het welkomst woord van het programmaboekje ver werkte, bleek er na twee maal 45 mi nuten voetbal hopeloos naast gezeten te hebben, maar dat was nauwelijks een schande. Men mocht immers van tevoren ge rust vaststellen, dat NAC ADO een aardige wedstrijd kon worden. Het lwas mogelijk. In theorie dan. De wer kelijkheid zag er heel anders uit. Voor dertienduizend toeschouwers maakten NAC en ADO er een bijzonder teleur stellende wedstrijd van, die geen doel punten opleverde. En dat verergerde de troosteloze aanblik. Twente, dat met zijn nieuwe aanwin sten Dick van Dijk, Achterberg en Kick van der Vall vooral voor de rust een uitstekende indruk maakte, moest in de slotfase van een boeiende wedstrijd de winst aan DWS laten. De stand was bij de rust 1-1, maar door Simokovic en Kruiver kwamen de Amsterdammers tot een royale zege van 1-3. Twente had vooral in de eerste helft geruime tijd een overwicht, doch doel punten bleven vooralsnog uit. Na de rust zorgden Simokovic en Kruiver nog vrij onverwacht voor een duidelijke ze ge voor DWS. Achteraf zal men bij MW het als een gelukkig keerpunt in de derby tegen Sittadia zien, dat rechtsbuiten Willems in de tweede helft geblesseerd raakte. Daardoor kwam namelijk Breikers in het veld en hij zou in het verdere ver loop van de wedstrijd een grote rol gaan spelen. Sittardia leek in de tweede helft de beste kansen op de overwinning te heb ben. Invaller Breikers maakte echter aan alle illusies een einde door drie maal te scoren voor MW. Een sensa tionele Limburgse derby vol doelpun ten... DOS begon tegen Spata energiek met veel dieptepasses en enkele scherp op gestelde spelers. Zeven minuten speel de het spel zich op de Rotterdamse helft af, maar toen kregen de gasten een dubbele klap. Bij een lange trap van Kemper snelden zowel Heyerman als doelman Theo Hoogeveen op de bal af. Het leder kwam bij Vermolen, die in tweede instantie zijn inzet door de hand van de op de grond liggende Aarts zag gekeerd. Schalks kende geen pardon: strafschop. Theo Hoogeveen raakte bij de actie voor zijn doel ge blesseerd en moest zich laten .vervan gen door naamgenoot Hans. Deze keer de de door Bosveld te slap ingeschoten bal en speelde ook verder een goede partij. Sparta werd van dat moment af steeds sterker. De aanvallen werden breder opgezet en de nederlaag begon zich toen voor DOS af te tekenen. Uit een hoekschop maakte Bosveld zijn ver zuim goed en tien minuten later was het al drie nul. GVAV had tegen Fortuna '54 zater dagavond een üitgesproken verdedigen de tactiek uitgestippeld. De Groningers zouden Fortuna rustig laten komen en dan via uitvallen proberen zelf tot sco ren te komen. Zo had trainer Ludwig Veg bepaald. En Fortuna kwèm, ver overde een groot veldoverwicht en leek te gaan winnen. Naarmate de wedstrijd vorderde, be gon ook Tonny van Leeuwen steeds meer zijn stempel op de gebeurtenis sen te drukken. Het was voor de aan vallers van Fortuna '54 om er wanho pig van te worden. Toen eenmaal de geroutineerde ver dedigingslijn van GVAV met harde sli dings de aanvalslust van de thuisclub brak, snelde GVAV via uitvallen naar voren, waarbij de Deense tandem Pe- dersen-Fritsen het gevaarlijkst was. Uit twee van die uitvallen zou GVAV sco ren. SALT LAKE CITY Wim Ruska is niet in alle opzichten de opvolger van Anton Geesink geworden. Vrijdag avond in Nederland was het toen al zaterdag heeft hij zich teruggetrok ken uit de judostrijd om de wereldtitel „alle categorieën". Woensdag was hij wereldkampioen in de zwaargewicht- klasse geworden. „Eén titel is genoeg", zei de 26-jari- ge Amsterdammer die pas zes jaar ge leden met judo begon. „Ik ben in de judosport terechtgekomen zuiver voor m'n plezier, maar ik ben eigenlijk pas enthousiast geworden door de succes sen van Geesink. Ik zag mogelijkheden voor mezelf en Anton heeft mij hard maar voortreffelijk getraind". De blonde Nederlandse reus, nog steeds vrijgezel, is hier in het Ameri kaanse Salt Lake City ongeveer twintig pond afgevallen en weegt nu 105 kilo. „Ik heb nooit behoefte gehad aan het behalen van titels", aldus Ruska, „maar toen ik een jaar met judo bezig was ben ik overgehaald om te gaan trainen voor internationale wedstrijden." Ruska's ster steeg, maar kon naast de stralende veelvoudige kampioen Geesink geen licht verspreiden. In 1964 ging hij naar Japan, het Mekka van de judosport, niet als deelnemer aan de Olympische Spelen maar als toeschou wer en om zeven weken te trainen in de harde Japanse judoschool. „Ik heb die reis zelf betaald", vertel de Ruska, „want ik wilde die training met de Nederlandse ploeg niet missen. Ik zou wel naar Japan terugwillen om verder te trainen, maar ik heb er geen geld voor." Ruska en de andere leden van de Ne derlandse ploeg hebben slechts één klacht over de wereldkampioenschap pen: zij vonden de scheidsrechters uit gesproken slecht. „We hebben gehoord, dat deelnemer» uit andere landen klagen dat het bier hier in Amerika te koud is", zei één van de Nederlanders, „maar daar kun nen we niet over oordelen, omdat wij geen bier krijgen.' Judo is voor verscheidene Nederlan ders, die hebben deelgenomen aan de wereldkampioenschappen, een familie aangelegenheid. Ruska, die zelf drager is van de zwarte band, heeft een broer van 32 jaar, die gevorderd is tot de groene band. Peter Snijders en zijn broer Jan vor men ook een soort familieploeg. Peter is een eerste dan zwarte band. Euro pees kampioen middengewicht en twee maal Europees jeugdkampioen. Jan Snijders, een derde dan zwarte band, was in 1962 Europees kampioen licht gewicht. Ernst Eugster heeft géén familie in de judosport. Eugster: „Ik heb twet broers, maar die geven niets om judo, alleen maar om meisjes!" Telstar-doelman Van de Meeren is een NEC-aanvaller net iets te vlug af O Johan Cruyff, die het tweede doel punt voor de Amsterdammers maak te, in duel met de Deventer verdedi ger Creving. De nieuwe aanwinsten by Sparta, Pys en Heyerman, speelden een goede wed- stryd. Pys viel dan wel niet zó op, hy was op het middenveld moeilijk te passeren. Witzand (Zwolse Boys) en Van Arnhem (Velox) bij DOS deelden mee in de malaise by de Utrechters, die het dit seizoen wel eens héél moei lijk kunnen krijgen. Doesburg heeft zijn talenten bij PSV niet kunnen tonen eenvoudig omdat hij niet veel te doen kreeg. Het ene doel punt van Sier behoorde tot de categorie „onhoudbaar". De Deen Schmidt- Hansen werd door de Volendammers sterk bewaakt. De keren, dat hij enige vrijheid verkreeg, was hij gevaarlijk en speciaal zijn voorzetten van de vleugel waren uitstekend. Soetekouw kon in zijn nieuwe om geving slechts een matige prestatie halen in een over het geheel matige defensie. Schalks deed het in die ver dediging de eerste helft aardig maar zakte daarna af. De ex-NAC'er Ad Graaumans kon in geen enkel opzicht imponeren. Zijn commentaar: „Het ging eenvoudig niet". Fortuna's nieuwe doelman Wings deed het redelijk goed. De Duitser Ernst had moeite met de snelheid van de GVAV'er Visser. Op het midden veld liet Hermans (ex-Minor) goed spel zien. Met zijn afstandschoten had hij bij een Van Leeuwen in grootse vorm geen succes. Piet Giesen is nog steeds niet in zijn beste PSV-vorm gestoken. Bert Theu- nissen deed wel nuttig werk mar ook hij was er nog niet in. Bij GVAV bleek de Deen Pedersen een gevarlijk aanvaller die veel schoot. Tevens was hij echter een los element in de Groningse aanval, dat nog moet gaan passen in het systeem. Van Laatum heeft in Sittardia niet overtuigd. Aanvakelijk kwam hij goed langs Brassé, maar in de tweede helft won hij geen duel meer van de MW-verdediger. Dormans, bekend om zijn snelheid in Limburgia, had een matig debuut, hij werd na een helft vervangen door de jonge Geyselaars. De Belg Guido Schoep bij MW faalde op een binnenplaats in de aan val. De nieuwelingen in Twente kunnen op een goede wedstrijd terugzien. Voor al de ex-SVV'er Dick van Dijk en Kick van dér Vall (ex-Feijenoord) waren in de Enschedese aanval uitstekend op dreef. Van Dijk speelde veel sterker dan in de vriendschappelijke wedstrij den. Ook de ex-DOS-er Achterberg bleek een goede versterking. Van NAC's drie nieuwe spelers de buteerde er slechts één: Frie Nouwens (ex-Willem II). Hij liet een goede in druk na en dat was vooral te danken aan zijn manier van plaatsen: lange trappen die bijna in alle gevallen cor rect waren afgestemd op de pc '*'e van een clubgenoot. DEN HAAG Op de Metsbanen in Scheveningen heeft het fenomeen Jan Hajer zich opnieuw gemanifes teerd. Ongeïnspireerd spelend was de onberekenbare Eindhovenaar op wei nig indrukwekkende wijze tenslotte de finale van de Nederlandse tenniskam pioenschappen binnengesloft De eind strijd 1967, zo voorspelde men, zou er een zonder historie worden. Gisteren echter was Jan Hajer volkomen onher kenbaar. Natuurlijk veroverde de on bereikbare Tom Okker zijn vierde na tionale titel, maar zijn eeuwige rivaal Jan Hajer, heeft het hem niet cadeau gegeven. Alles wat Hajer deze week aan ener gie had opgespaard barstte gisteren los boven het hoofd van Okker, die nota bene de eerste set aan zijn doorgaans langzaam op toeren komende tegen stander moest afstaan. Ondanks dat is de Haarlemmer niet serieus in gevaar geweest, ook al kwam de hardnekkige Hajer in de vierde set nog met 65 voor te staan. De inzet en de verbeten heid waarmee hij speelde waren niet genoeg om het verschil in pure klasse te overbruggen. Tom Okker won in 4 sets: 4—6, 6—1, 6—3, 8—6. In de finale van het damesenkelspel redde de kleine, altijd lachende Astrid Suurbeek uit Egmond aan Zee het ge zicht van de Kon. Ned. Lawntennis- bond. Marijke Jansen, de 22-jarige on derwijzeres uit Den Haag, had twee van de door de KNLB met zorg ge koesterde talenten voortvarend aan de kant gezet Voor Ada Bakker lag het excuus van een pijnlijke knieblessure klaar, maar voor Lidy Jansen Venne- boer, bij afwezigheid van titelhoudster Trudy Groenman, Betty Stöve en Elly Krocké te beschouwen als de favoriete voor het kampioenschap, was er géén excuus. Zaterdagmiddag werd ze in 2 vlotte sets kansloos van de baan ge veegd door de blonde, alleen maar in de tenniscompetitie uitkomende Marij ke Jansen. Gisteren strandde de doodnerveuze Marijke Jansen (14 dubbele fouten) op de vastberadenheid van de op zeker spelende Astrid Suurbeek, 75, 62. Aan het slot van de nationale tennis kampioenschappen 1967 werd Marijke Jansen voor het eerst in haar leven uit genodigd voor een interlandwedstrijd. Volgende week speelt ze mee tegen België. Marijke Jansen: „Het hele jaar tennissen zou ik vreselijk vinden. Ik zou het niet eens kunnen. Maar om eens een keertje in het buitenland mee te doen vind ik wel leuk." En na een klei ne aarzeling: „Ach, natuurlijk heeft 't me wel eens dwars gezeten dat ik nooit eens werd gevraagd." Astrid Suurbeek, die haar 4e „Natio nale" zag bekroond met de Nederland se titel, was door het dolle heen. Met een glas sherry in haar hand („eigen lijk houd ik er helemaal niet van...") reageerde zy haar gespannen zenuwen af in een uitbundige schaterlach. Marij ke Jansen, die geen backhand heeft, maar die haar racket razendsnel van de ene hand in de andere hand neemt, had zelfs de meestal onbekommerd spelende Astrid Suurbeek, angst aange jaagd. Het was gisteren in een nogal matige eindstrijd duidelijk merkbaar. Astrid Suurbeek, als vierde geplaats te begonnen aan dit toernooi, beperkte zich tot degelijk vakwerk en wachtte, geduldig als een kat, tot de vinnige, veel agressievere Marijke Jansen fou ten zou maken. Het kwam het spelpeil niet ten goede. „Ik denk nooit zoveel", bekende Astrid Suurbeek, „maar ik heb toch wel gedacht: Als het publiek het nou maar leuk vindt. Anders is het zo'n afgang." Pas in de tiende game van 'n door zenuwen beheerste eerste set, slaagde Astrid Suurbeek erin een keer haar eigen service te winen. Daarmee kwam ze op 55 en profiteerde van een heftige inzinking van Marijke Jansen, en drukte ze meteen door naar set winst. Het versterkte het zelfvertrouwen van Astrid Suurbeek, dat in het prille begin van de partij stelselmatig was ondermijnd door de flitsende, diep in het achterveld neerknallende forehand slagen van haar tegenstandster. Ge steund door die rustgevende voor sprong probeerde ze nu alleen nog maar de bal in het spel te houden. Ma rijke Jansen, die het spel tot dan toe had gedirigeerd, voelde haar kans op de Nederlandse titel langzaam maar zeker wegglippen. De ontmoedigende vastheid van haar rivale bracht haar nog meer van streek en na de zevende game was ze zo in de war dat ze bij het verwisselen van helft, met een verkeerd, nog in de hoes ver pakte racket de baan wilde opstappen. De stand was toen al 5—2 in het voor deel van Astrid Suurbeek, die vervol gens voorzichtig en oplettend tot de laatste seconde de partij op het vier de matchpunt besliste. Innig tevreden vader Suurbeek, immer bewogen mee levend met de verrichtingen van zijn dochter en al tijdens de finale van het herenenkelspel uitvoerig recipiërend in de kantine van het tenniscomplex, sprak na afloop opgewekt: „Ik heb het wel gezegd, Astrid, zei ik, jij speelt op de dertiende in de finale. Gek hè? D« dertiende brengt geluk in onze familie. Mijn vader had zelfs een gouden speld met een getal dertien erop. Ik ben hele maal niet bijgelovig hoor, maar die 13e spreekt me toch wel aan." Het duel tussen Jan Hajer en Tom Okker bracht geen nieuwe gezichtspun ten. Okker ls voor Nederlandse begrip pen een klasse apart en dat Hajer een set heeft kunnen pakken is een niet ge ringe verdienste. Tegen de verwach ting in heeft de Eindhovenaar zijn te genstander gedwongen zich aanzienlijk in te spannen, waardoor de finale 1967 toch een levendig aanzien kreeg. De uitslagen: damesenkelspel, halve finales: Marijke Jansen vesl. Lidy Jan sen Venneboer 64, 63, Astrid Suur beek versl. Tine Zwaan 6—3, 75; fina le: Astrid Suurbeek versl. Marijke Jan sen 75, 682. Herendubbelspel, finale: Hajer/ Schneider versl. Okker/Van Eijsden 16, 64, 64, 46, 75; gemengd dubbelspel, finale: Lidy Jansen Venne- boer/Okker versl. Jenny Ridderhof/ Arends 1210, 6—3. O 0 Tom Okker: voor de vierde achter eenvolgende maal nationaal kam pioen.

De Vallei | 1967 | | pagina 5