Vriendschapstoernooi besloten Rijnpost-beker bleef in bezit van v.v. De Merino's Veel records gesneuveld op SKF-sportdag Veenendalers ongenaakbaar in finale Ritmeester-bokaal voor tweede maal in successie naar VZC Forellen eervol op vierde plaats Bezoek van Sparta-delegatie is bepaald nuttig geweest Verkeerde taktiek kostte GWV in Soest de titel Cross staat op KNMV-agenda Laatste fluitsignaal werd „rusf-signaal Twee vluchten van „De Ordonnans" Opnieuw nederlaag van v.v. Yeenendaal Candia '66 won met 2-1 van Rhoda '46 Opheusden stelde teleur tegen Victoria Druk oefenprogram voor v.v. Renswoude Donkelaar weer zeer produktief bij Advendo Turnstertjes hebben in Suriname zeer hard gewerkt Matig Crossfinale Noodlijdend Ministers Finale *.jina 7 MAANDAG 14 AUGUSTUS 1967 VEENEND AAL Op twee velden van het sportcomplex „Panhuis" werd zaterdagmiddag de laatste ronde ge speeld van het Vriendschapstoernooi 1967. De finale werd een geheel Vee- nendaalse aangelegenheid, want SVP en De Merino's wisten zich voor dit slotduel te plaatsen. Door een 31 overwinning bleef De Merino's in het bezit van de Rijnpostbeker. De strijd om de derde en vierde plaats ging tus sen Renswoude en NSVS. De Veenen- dalers wonnen deze ontmoeting en verwezen Renswoude daarmee naar de vierde plaats. De prijsuitreiking zal op zaterdag 26 augustus plaatshebben, te gelijk met de prijsuitreiking van het Veteranentoernooi en" de verkiezing van de voetballer van het jaar. De tweede wedstrijddag van het Vriendschapstoernooi begon met de wedstrijden tussen NSVS en Kulan en de ontmoeting Scherpenzeel-SVP. Er was weinig krachtsverschil te ontdekken bij NSVS en Kulan. Beide ploegen kwamen niet tot scoren, zodat NSVS zich door een beter doelgemiddelde had geplaatst voor de strijd om de derde en vierde plaats. De Merino's werden zonder meer finalist in groep I. Scherpen zeel kon niet op tegen de goed combinerende SVP-ploeg en verloor met 2-5. Unitas had z'n formatie enigszins ge wijzigd en won verrassend van De Merino's met 3-2. Hoewel Renswoude in de wedstrijd tegen Advendo alle be lang had een zo hoog mogelijke score te bereiken kwam men niet verder dan een overigens verdienstelijke 4-0 zege. SVP en Renswoude behaalden een gelijk puntenaaltal en beslissend voor de finale was het doelpuntengemiddel- de. De berekening daarvan nadat in formatie werd gedaan bij de KNVB het geen een half uur in beslag nam) bracht SVP in de finale. Daarvoor echter kwam Renswoude uit in de strijd om de derde en vierde plaats tegen NSVS. Na twintig minuten veroverde Rens woude een voorsprong door een doel- VEENENDAAL De Veenendaal se scheidsrechter Arie Blankespoor gaf zaterdag het laatste fluitsignaal van de finale in het Vriendschaps toernooi. Het was daadwerkelijk het laatste signaal dat deze bekende Vee- nendaler als arbiter liet horen, want de heer Blankespoor stopt met het leiden van voetbalwedstrijden. De weg naar de kleedkamer werd hem min of meer belemmerd door een groot aantal bloemstukken, aangeboden door verschillende Veenendaalse ver enigingen en scheidsrechters. Wat be duusd aanvaardde de heer Blanke spoor deze hulde na 12 jaar „trou we dienst". Na een aantal jaren in het afde lingsvoetbal wist hij door te dringen tot de KNVB-kringen waar Blanke spoor veelal arbitreerde in de derde en vierde klasse, voornamelijk in de omgeving van Utrecht en Amsterdam. Het eindsignaal van het Vriendschaps- tpernooi was voor hem zelf dus een „rustsignaal"Terug in de kleedkamer frapte de referee: „Ik kan wel een loemenzadk beginnen; bedankt jon gens In de lange-afstandvlucht vanaf Bor deaux over een afstand van 919 km heeft „De Ordonnans" goed gevlogen. Voor de vlucht werden 50 duiven mee gegeven, die gelost werden op 13.15 uur met n.o.-wind. De le duif die werd ge klokt was van D. Lindner om 13.41 uur. Ook de tweede prijsduif was van D. Lindner (14.05,11 uur). In rayon 3 afdeling Oost werd D. Lindner met zijn beide duiven le en 2e van de in totaal 173 meegegeven dui ven. De verenigingsuitslag was als volgt I, 2, 4, 6, 7, 8. D. Lindner; 3, 10. T. Ver- woert; 5. J. v. Neerbos; 9, 13. G. Huibers II, 12. H. J. Cornelissen. Aan de vlucht vanaf St. Quintin nam De Ordonnans met niet minder dan 233 duiven deel, die een afstand moesten afleggen van ruim 283 km. Gelost werd met z.w.-wind om 7 uur. De eerste duif die in Opheusden aankwam was van A. v. d. Kolk om 10.54.53 uur. De verenigingsuitslag was als volgt: 1. A. v. d. Kolk; 2, 39. O. de Wit; 3. H. Verwoert; 4, 20, 21, 30, 41. J. van Neer bos; 5. 16, 28. R. Vink; 6, 7, 8, 27, 32, 33, 42, 44. D. Lindner; 9, 17, 31, 29, 38, 47. A. Aalbers; 10, 23, 40. T. Verwoert; 11, 12, 18. Gebr. Van IJmeren; 13, 37. H. J. Cornelissen; 14, 25, 46. G. Kerkstra; 15, 35. R. v. Leijen; 19, 43. D. Arends; 22. G. Hendriksen; 24, 34, 45. H. Prijs; 26. J. Roelof se; 36. G. Huibers. punt van Vink (1-0). Vijf minuten later maakte De Ruiter gelijk en een kwartier na rust wist P. Bleyenberg een pass van Binsbergen te benutten door de stand op 1-2 te brengen. SVP legde daarmee beslag op de derde plaats in dit toernooi. De finale bracht De Merino's als fa voriet in het veld tegen SVP. Het werd een matige wedstrijd, waarin ook de wind een belangrijk aandeel nam. Na bijna een half uur kreeg linksbuiten Aartsen een schitterende pass van Ton- ny v.d. Berg. In vrije positie kopte Aartsen echter naast. Vijf minuten la ter knalde Aartsen tegen de lat. De te- rugketsende bal kwam terecht bij Tony v. d. Berg, die zich handig vrij maak te en inschoot (1-0). Tien minuten na rust scoorde V. d. Berg opnieuw (2-0). Een penalty stelde Rebergen in staat een tegenpuntje te maken, doch binnen enkele minuten was het weer Tonny v. d. Berg die met een goedgericht Een moment uit de finale van het Vriendschapstoernooi, welke ging tussen De Merino's en SVP. schot doel trof (3-1). Hoewel De Meri no's in de slotfase nogal terugviel bleef de score ongewijzigd en werd Me rino's onbedreigd winnaar van het Vriendschapstoernooi. Nadat scheids rechter Blankespoor voor de laatste maal had gefloten kon de stand worden opgemaakt. De eerste plaats was dus voor De Merino's, tweede werd SVP, 3. NSVS en 4. Renswoude. Al met al kan gezegd worden dat ook dit jaar het Vriendschapstoernooi geslaagd is. Over de opbrengst van de verschillende toernooien wilden de orga nisatoren zich nog niet uitlaten. Daar voor wacht men tot de feestavond op 26 augustus, wanneer de prijzen wor den uitgereikt en ook het bedrag dat bijeengebracht werd zal worden over handigd aan de betreffende comités van de tocht voor ouden van dagen en va kantie voor chronisch zieken. VEENENDAAL Zaterdag organiseerde de S.K.F.-korfbalvereniging haar jaarlijkse sportdag. Deze onderlinge wedstrijden voor alle leden en adspiranten omvatten onder meer naast een paar loopnummers (100, 200 en 800 meter) enkele specifieke korfbalnummers zoals tijddoelen, streepschieten en balwerpen. Hoewel de opkomst dit jaar wat tegenviel en vooral het zwakke geslacht het af liet weten, werd op de verschillende onderdelen een hevige strijd uitgevochten. Dat resulteerde in een groot aantal recordverbeteringen, waarbij vooral de oudste clubrecords uit de jaren 1956-1958 het moesten ontgelden. De weersomstandigheden, die aan vankelijk een somber beeld gaven te zien, bleven met uitzondering van een stevige wind vrij gunstig. De resulta ten van de verschillende nummers werden in een puntentelling samenge voegd. Bij de dames won Ted van Kooten in de seniorenklasse. Bij de junioren was Elly Faber eerste. De adspiranten wa ren onderverdeeld naar leeftijd. Van de groep 13-14 jaar won Netty van Kooten en bij de 11-12-jarigen Sarie van de Weerd. Pupillenkampioene werd Ansje Smits. 6 Voorzitter J. Kaspers overhandigt de wisselbeker aan Ted v. Kooten, die eerste werd bij de dames. Het jonge tje op de voorgrond kijkt nauwlet tend toe De heren waren in groten getale aan wezig, waardoor de strijd extra span nend werd. Hier was het resultaat: se nioren: Breunis v.d. Pol; junioren: Jan v.d. Klift; adspiranten (13-14 jr.) Job Dorpema; 11-12 jr. Georg Farber. Pu- pillenkampioen werd Arthur Kaspers. Het werd een geslaagde sportdag van SKF, waarop sportief om de wissel- prijzen werd gestreden en die tevens beschouwd kan worden als een goede voorbereiding op het nieuwe korfbalsei zoen. VEENENDAAL In een oefen wedstrijd tegen Oosterbeek verloor Veenendaal zondagmiddag met 1— Opnieuw kon Veenendaal nog niet in goede vorm op de (overigens zeer natte) grasmat verschijnen. In de eerste helft draaide de achterhoede heel aardig maar de voorhoede kon bepaald niet tot leuke prestaties komen. Er werd te kort en in een te laag tempo gespeeld en vooral Heikamp en Henzen gingen zich te buiten aan langdurig „pingel werk", waardoor Oosterbeek steeds weer tijdig kon ingrijpen. Oosterbeek begon in een hoog tempo en toonde zich deze middag nog al schietlustig. Toch duurde het twintig minuten voor de Veenendaalse defensie werd gepasseerd. Spijker wist de ver uit zijn doel gekomen Blankespoor han dig te omzeilen en dat betekende 01. Voor rust kregen de Oosterbekers geen kans meer, maar na de hervatting was het vrij spoedig raak. Reeds in de 50e minuut scoorde Spijker 02 en drie minuten later maakte Jansen er 03 van. Oosterbeek ging het nu wat kalmer aan doen en Veenendaal kreeg daar door ruimte. Uit een der weinige goede aanvallen scoorde Gijs Heikamp 13, doch slechts één minuut later werd het 14 toen Dick van Dijk een voorzet van Spijker in eigen doel werkte. Daarmee was tevens de eindstand bereikt van een matige wedstrijd. Vee nendaal zal in de komende weken hard moeten aanpakken om by de aanvang van de nieuwe competitie zijn vorm van vorig jaar te hebben teruggevonden. RHENEN Het eerste zondagelftal van „Candia '66" heeft het afgelopen weekend een vriendschappelijke wed strijd gespeeld tegen „Rhoda '46" en won met 2-1. Verschillende nieuwe spelers werden in deze wedstrijd ge probeerd. Gedurende de eerste twintig minuten werd door de Rhenense forma tie bijzonder goed gespeeld. Daarna zakte het peil wat, hoofdzakelijk ver oorzaakt door het feit dat de conditie nog niet honderd procent is. Het klasse- verschil kwam goed tot uiting. „Rhoda" speelt, zoals bekend, eerste-klasafdeling. De overwinning was voor de bewo ners van „Candia" verdiend. Het vierde speelde tegen „Rhoda" 2 en verloor met 21. „Candia" heeft nog enkele andere vriendschappelijke wed strijden voor de boeg. Woensdagavond om kwart voor zeven wordt gespeeld tegen „V.R.C." en zaterdagavond speelt het eerste zondagelftal tegen „Voor waarts" uit Utrecht. Deze wedstrijd vangt aan om half zeven. Daarna ko men er nog twee oefenwedstrijden, waarvan de tegenstanders nog niet be kend zijn. OPHEUSDEN V.v. Opheusden speelde zondag zijn 3e nederlaagwed strijd en verloor, na eerst van Uchta gewonnen te hebben en een 20 neder laag tegen WAVV van het Afferdense Victoria met 24. Victoria was de beste ploeg. Bij Opheusden ging het nog niet zo best. Men miste de Ambonese spelers erg in de voorhoede. Reeds na 5 minuten spe len nam Victoria een voorsprong toen Vermeulen een misverstand tussen kee per Van Eldik en Broekhuijze afstraf te (0-1). Uit een vloeiende combinatie van Afferden was het E. Jansen die de stand opvoerde tot 0-2 en na een half uur spelen was het dezelfde speler die er 0-3 van maakte. Na de rust kwam Opheusden er iets beter in en het team begon beter te combineren en Winkelman kon met een goede omhaal de stand op 1-3 brengen. Opheusden bleef doorgaan, maar de thuisclub kon het korte overwicht niet uitbuiten. Na 75 minuten schoot Geurts Victoria naar een 1-4-voorsprong. Uit een vrije trap van invaller H. de Wit wist Arends de stand op 2-4 te bren gen. Beslist een matige wedstrijd van de zijde van Opheusden. VEENENDAAL Zaterdagmiddag en -avond vond in het Bergbad het jaarlijkse Ritmeester-vvaterpolotoernooi plaats, waaraan acht ploegen deelna men. Het werd een lange waterpolodag. waarop maar liefst zestien wedstrijden werden afgewerkt. VZC verloor in de poule van De Gouwe, doch wist de ove rige twee wedstrijden te winnen, waardoor het zich samen met De Gouwe in de finalepoule speelde. VZC won de crossfinale met 61 van Woerden en De Gouwe bleef met 31 de baas over het bijzonder goed voor de dag komende Forellen uit Rhenen. Woerden won de strijd om de 3e prijs van de Forellen met 52 en VZC klopte onverwacht het één klasse hoger spelende De Gouwe met 51 in de finale, waardoor VZC zich voor de tweede achtereenvolgende maal in het bezit stelde van de grote Ritmeester-bokaal. Deze finale werd een prachtige afsluiting van een geslaagd waterpolofestijn. In poule A, waarin de beide finalis ten waren ondergebracht, kwamen en kele krappe uitslagen voor. In poule B wisten Woerden en de Forellen beide twee wedstrijden te winnen en tegen elkaar speelde men gelijk. VZC had in de openingswedstrijd niet veel moeite met De Fuut uit Maars- sen. Het won verdiend met 4-0, maar VZC speelde duidelijk niet in de beste vorm. Dit laatste bleek toen VZC voor de tweede maal te water moest om het op te gaan nemen tegen favoriet De Gouwe uit Waddinxveen. De Vee nendalers speelden zeer onnauwkeurig en aanvallend werden er te veel kan sen gemist. De Gouwe won de strijd verdiend met 3-2. Doch in de laatste poulewedstrijd revancheerde VZC zich prima door van De Kroosduikers uit Westzaan met 4-2 te winnen, waardoor het zich toch in de finalepoule speelde. De Gouwe won eveneens van De Fuut uit Maarssen met 5-0 en bleef krap met 3-2 de baas over De Kroosduikers. In poule A plaatsten De Gouwe en VZC zich derhalve in de crossfinale. In poule B won Woerden ruim van een incompleet Pluvius uit Nijmegen en verpletterde daarna favoriet AZC uit Apeldoorn, dat met slechts drie spe lers naar Veenendaal was gekomen, waardoor deze formatie met jeugdspe lers van VZC werd gecompleteerd. De Forellen uit Rhenen konden in dit mi lieu van poule B zeer goed meekomen en wisten met ruime cijfers Pluvius en AZC eronder te houden. Door deze twee overwinningen plaatste Forellen zich in de crossfinale, evenals ZC Woerden. In de laatste wedstrijd van deze poule speelden Forellen en Woer den met 2-2 gelijk, nadat Forellen een 2-0 voorsprong had gehad. In de crossfinale moesten De Gouwe en de Forellen het tegen elkaar opne men. Wederom wisten de mensen uit Rhenen zich prima te weren en verlo ren slechts met 3-1 van het gerenom meerde De Gouwe. VZC had daarna weinig pardon met Woerden en won ruim met 6-1. Door deze uitslagen plaatsten De Gouwe en VZC zich in VEENENDAAL ,JEr is in Suri name op gymnastiekgebied beslist een kentering op komst". Dat is de me ning van de heer W. Vaartjes, de tech nisch leider van de Sparta-groep die dezer dagen van een iedereen weet het zo onderhand wel bijzonder succesvolle trip uit Suriname terug keerde. Over het feit, dat door de Vereniging Rijksspelen juist een Veenendaalse turndelegatie werd uitverkoren voor de demonstraties in de West, de huidige stand van zaken op turngebied in Suri name en de uitwerking, welke de oefe ningen van het Nederlandse gezelschap hebben gehad op de verschillende ver enigingen en instanties hadden wij een gesprek met de Veenendaalse gymnas tiekleraar. die over de prestaties van zijn pupillen bijzonder content is. Waarom is juist een Sparta-delegatie gekozen voor de demonstraties? Er zijn toch ongetwijfeld betere turnsters in Nederland te vinden. „Ja, onmiskenbaar. Maar dan wordt het in de meeste gevallen een keur korps, waarin meermalen de homogeni teit zoek is. De heer De Sanders van de Vereniging Rijksspelen heeft maan denlang de prestaties van de Sparta- groep gadegeslagen en is tot de con clusie gekomen, dat er hier weinig groepen van gymnastiekverenigingen zijn in deze leeftijdsgroep, die over zo veel talent beschikken. Het groepsver band bij ons is geweldig. Bovendien hebben de prestaties op de kampioen schappen van de Stichtse Turnkring in januari (Sparta-meisjes kampioen op het nummer springen) ook meegespro ken. Het belangrijkste is echter naar mijn mening, dat de groep all-round is en dat het programma, zoals wij dat in Suriname hebben afgewerkt, is gefun deerd op allerhande facetten van de gymnastiek". Er is volgens de heer Vaartjes in Su riname een gebrek aan goede leiding en niet minder aan een goede accom modatie: „Er is op dit gebied wel veel activiteit geweest, vooral ongeveer 20 jaar geleden. Nu zijn de verschillede verenigingen vrijwel allemaal noodlij dend. In de zalen is relatief bijzonder weinig materiaal aanwezig en het feit, dat er op de 300.000 inwoners één lange mat te vinden is illustreert dit nijpende gebrek op overduidelijke wij ze. Ik heb geen damesturnen gezien in de West. De herengymnastiek benadert in ruwe lijnen meer de acroba tiek en krachtpatserij. Frappant is het, dat de oefeningen en training zeer doods verlopen. Van het vreugde-ele ment viel weinig of niets te bespeuren. Het seriewerk, dat wij daar ook voor de tv hebben gedemonstreerd, had men nooit gezien. De leden van gymnastiekverenigin gen trainen per week gemiddeld drie uur. Op deze avonden oefenen de lera ren (die overigens bijzonder slecht in de oefenstof zitten) de gehele vereni ging. Van kleuters tot de oudere he ren". De totaal-indruk, die de heer Vaar tjes heeft opgedaan gedurende zijn verblijf in Suriname, komt ongeveer hierop neer, dat de dames daar nog nooit de turnsport zo aantrekkelijk heb ben gedemonstreerd als dat in Neder land het geval is. „Het vrouwelijk ele ment ontbrak daar te enen male. Oefe ningen op de evenwichtsbalk waren vol komen nieuw voor de inwoners, op de brug-ongelijk was nog niet gedemon streerd en de ritmische gymnastiek ge noot wel bijzonder veel belangstelling. Die was helemaal vreemd voor de Su- nnamers In het doel van de uitwisseling de gymnastiek in Suriname nieuw leven in te blazen is de Sparta-groep beslist geslaagd. Vrijwel alle ministers heb ben op de demonstratiedagen van het Veenendaalse gezelschap acte de pré- sence gegeven en zij waren bepaald enthousiast. Dat er een kentéring zal plaatsvinden op sportgebied is volgens de Sparta-leider een uitgemaakte zaak. „Momenteel is de topsport alles in Suriname, terwijl er voor de massa maar weinig wordt gedaan. Wanneer er een betere leiding komt en de ac commodatie drastisch wordt uitgebreid zie ik de toekomst voor het turnen in Suriname gunstig in. Wat de prestaties van de meisjes uit mijn groep betreft ben ik van oordeel, dat zij het beslist niet beter hadden kunnen doen. Ze heb ben enorm hard gewerkt. Zo hard zelfs, dat ik het grootst mogelijke respect voor hen heb", aldus de heer Vaartjes. de finale. In de strijd om de derde prijs bekampten Woerden en Forellen elkaar. Ook nu moest Forellen het hoofd buigen voor het één klasse ho ger spelende Woerden en verloor met 5-2, waardoor Woerden in het bezit kwam van de derde prijs. De Forellen behaalde een verrassende vierde prijs op dit toernooi en toonde zich (in tegen- steling) een waardig representant uit Rhenen. Een feit, waarover trainer Ton van Dijk en zijn mannen zich onge twijfeld zullen verheugen. In de eerste helft van de finale te gen De Gouwe heeft VZC het bijzon der moeilijk gehad. De Gouwe toonde zich vooral voor het doel een zeer han dige en gevaarlijke ploeg en herhaalde lijk moest de defensie van VZC aan de noodrem trekken. Tot driemaal toe mochten de mensen uit Waddinxveen in deze periode een strafworp nemen, waarvan er één werd gemist, één prachtig door keeper Henk van der Meer werd gestopt en één van werd benut. De achterhoedespelers van VZC hadden het zeer moeilijk. Yvo Koo- men kon de middenvoor van De Gou we moeilijk de baas, mar speelde een prima partij. Juul van de Bovenkamp en Henk Uri moesten alles geven om de snelle Gouwe-spelers bij te houden. De voorhoede van VZC combineerde beter dan in de poule-wedstrijd tegen De Gouwe. Wim van der Meer en Evert van den Dïkkenberg verschaften VZC nog voor rust een 3-1 voorsprong en in de tweede helft wisten Evert van den Dïkkenberg en Gel Slotboom de score tot 5-1 op te voeren. Tot in de tweede helft bleef De Gouwe echter nog sterk aandringen. Deze overwinning van VZC werd VZC-keeper Henk v.d. Meer blok keert hier een schot van de midden voor van ZC Woerden. door het talrijke publiek met gejuich ontvangen en VZC won deze Ritmees terbokaal voor de tweede achtereenvol gende maal, hetgeen niet in de lijn der verwachtingen heeft gelegen. Na afloop werden de prijzen uitge reikt door de burgemeester van Vee nendaal mr. dr. J. Hazenberg, die in zijn toespraak duidelijk liet blijken, dat vooral de bouw van het nieuwe overdekte bad de weg zou openen tot een veelvuldiger zwemsportbeoefening en de uitbreiding van de wedstrijdsport toe te juichen was. Hierna werd op het badpaviljoen voor de jeugd van Venendaal en uiteraard voor alle deel nemers een feestavond georganiseerd door VZC met muzikale medewerking van beatgroep AS 203 uit Veenendaal. De organisatie van de gehele dag was in handen van de heer R. J. Sip- kema. Als scheidsrechters traden op de heren B. Zweers uit Dieren, W. Kok uit Ede en H. van de Loosdrecht uit Veenendaal. De einduitslag werd: 1. VZC, 2. De Gouwe, 3. ZC Woerden, 4. Forellen, 5. Kroosduikers, 6. De Fuut, 7. AZC en 8. Pluvius. RENSWOUDE Dit weekend had v.v. Renswoude een druk oefenpro gramma af te werken. De eerste uitga ve speelde in Veenendaal in het Vriend schapstoernooi en eindigde op de vierde plaats. Renswoude 2 bezocht Lunteren om daar op het terrein van Groot-Bate laar aan te treden tegen Valleivogels. De Scherpenzelers onderschatten het Renswoudse team en moesten genoe gen nemen met een 4-2-nederlaag. G. Hardeman en de juniorenspeler C. Overeem scoorden beiden tweemaal. Klinkhamer van Vallei vogels liet evep- eens twee treffers aantekenen. Hierna speelde een combinatie van Renswoude en Valleivogels een wed strijd tegen een mengeling van Gr.-Ba- telaarspelers en militairen. Dit werd een 5-0 zege voor eerstgenoemd team. Zaterdag a.s. gaat Renswoude met twee elftallen naar Ermelo voor wed strijden in het nederlaagtoernooi van EFC. SOEST GVVV verloor zaterdag in Soest zyn titel door een 32 nederlaag tegen SEC. Het is overigens een leerzame oefenwedstrijd geworden, waarin de zwakke plaatsen van het Veenendaalse team op genadeloze wyze werden aange toond. Alleen Gerard en Jan van de Bovenkamp en aanvoerder Hoedeman kwamen tot goed spel. In de voorhoede en middenlinie werd byzonder slecht geplaatst. SEC speelde verdedigend en deed dat uitstekend. De gastheren scoorden driemaal met snelle uitvallen en GVVV kon daar met moeite twee doelpunten tegenover stellen. Het begin was veelbelovend voor GVVV. Enkele snelle aanvallen over rechts brachten evenzovele schietkansen voor Jan van Manen. Door met zeven man te gaan verdedigen kon SEC dit geweld keren, zij het met wat geluk. De uitvallen van de Soester ploeg wa ren echter zeer gevaarlijk. Keeper v. Dijk greep bij een hoge bal finaal mis en dat betekende 10. Nog een tweede doelpunt, overigens uit buitenspelposi tie, bracht de score op 20. De scheidsrechter zag even later niet dat Gerard v. d. Bovenkamp op de doellijn de bal met de hand stopte, toch kwamen er ook voor GVVV wel. doelrijpe kansen. Een voorzet van Jan van Manen stelde Dick van Manen in staat de stand op 21 te brengen. Op bepaald niet zachtzinnige wijze werd GVW's nieuwe aanwinst, W. van Eyk, het scoren belet. De arbiter floot wel, maar het betekende dat de rust was aangebroken. Na de hervatting heeft SEC zich voor namelijk beperkt tot verdedigen. De opbouw en de combinaties van GVVV lukten in het geheel niet en ook tak- tisch speelde GWV een zwakke partij. Jan van Manen scoorde de gelijkmaker door een schot van Van Eyk van rich ting te veranderen. Maar met een schitterend doelpunt wist SEC de over winning te behalen. Het was een nutti ge wedstrijd voor GWV... RHENEN De KNMV heeft al staande de onderhandelingen met de Macro over de aansluiting bij deze bond, rekening gehouden met de Lec- cius de Ridder-cross van Hemelvaarts dag 1968, door deze voor de 250 cc op de vorige week vastgestelde internatio nale sportkalender te plaatsen. Ook de zijspannen zullen op de Greb- beberg uitkomen. Deze wedstrijd telt bovendien mee voor het kampioen schap van Nederland, zodat een groot veld te verwachten is met een spannen de strijd. EDERVEEN Het afgelopen week end nam een Advendo-team van spelers van 16 tot 20 jaar deel aan een groot toernooi, dat was georganiseerd door v.v. Edese Boys ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van deze club. Advendo, dat was ingedeeld in poule B samen met Otterlo, Bennekom, Blauw- Geel en Lunteren, eindigde op de derde plaats met vier punten uit vier duels. Winnaar in deze poule werd Otterlo. In poule A werd DTS '35 winnaar met op de tweede plaats Fortissimo. De fi nale tussen DTS en Otterlo eindigde In een 30 zege voor de Edenaren. AdvendoBennekom (12): Een gelijkopgaande strijd. Na twee minuten keken de Ederveners al tegen een ach terstand aan door een eigen doelpunt van H. Donkelaar. Het werd voor rust nog 02. J. Donkelaar scoorde het verdiende tegenpunt. AdvendoOtterlo (11): Otterlo was de gehele wedstrijd iets sterker en nam na een kwartier de leiding. Voor rust maakte J. Speelziek gelijk. Na de hervatting bleef de Advendo-defensie overeind. Advendo—Blauw-Geel (30): In deze match waren de Ederveners opper machtig en namen reeds voor rust een 30 voorsprong door de hattrick van J. Donkelaar. Ondanks zeer goede kan sen bleef deze stand ongewijzigd. Advendo—Lunteren (11): De laat ste wedstrijd van Advendo was verre weg de beste. Ook nu scoorde J. Don kelaar de openingstreffer. Doordat de keeper van Lunteren een sublieme wed strijd speelde, kwamen de Ederveners niet meer tot doelpunten, vyf minuten voor tijd viel de gelijkmaker. De stand in poule B werd: Otterlo

De Vallei | 1967 | | pagina 7