Macro definitief bij K.N.M.V. AZ '70-VZC prestigeslag Opheusdense winkelweek staat weer voor de deur Auto na klapband over de kop Marinier verwondde marinier I ZORG AAN INDIVIDUELE EISEN VAN HET KIND D.Y.S.A. won overtuigend van Scherpenzeel (7-1) Dit jaar „vrije" markt Duizenden bezoekers O.W. welpen wonnen WAY.V. toernooi Dominent N. V. groeit: Nieuwe uitbreiding feestelijk geopend AGENI Poezenkater Tweede motorclub op komst Twee invaliden maken boottocht Padvinders gaan leiding werven V.L.O. III Vingertopje van jongen af gekneld REHABILITATIE WEG n „AsaP'-zangkoor hervat repetities DINSDAG 15 AUGUSTUS 1967 RHENEX De Macro, gisteravond in hotel „De Koning van Denemarken" in ledenvergadering byeen, is thans definitief aangesloten by de KNMV. Op korte termyn zal een onderhoud worden aangevraagd met het hoofdbestuur van de Zuid-Nederlandse Motorsport Bond om van deze beslissing mededeling te doen. De Macro is afkomstig uit de KNMV. De statuten getuigen daar nog van, want die zyn destijds samengesteld onder de KNMV en daarna nimmer meer gewijzigd, zo dat ze zonder meer kunnen worden gehanteerd. Blykens uitlatingen op de le denvergadering zouden er plannen zijn om in Rhenen een tweede vereniging op te richten. Het Macro-bestuur zal in dit opzicht echter een oogje in het zeil houden. Mocht blijken dat de geruchten juist zijn, dan zal onmiddellijk tot royering van desbe treffende Macro-leden worden overgegaan. De KNMV heeft inmiddels definitief besloten de cross voor Hemelvaartsdag 1968 op de internationale FIM-kalender te plaatsen voor de 250 cc senioren klasse en voor de zijspanklasse, mee tellend voor het kampioenschap van Ne derland. De ledenvergadering machtigde het bestuur om voor een bedrag van f 12.000,renners te contracteren. Overwogen zal worden het bestuur uit te breiden met een sportcommissie. Verder zullen er in de toekomst oriënteringsritten worden georgani seerd. Aanvankelijk alleen voor leden, wellicht later ook voor niet-leden. De VEENENDAAL Morgenavond wordt in het Mirandabad te Amsterdam de laatste promotiewedstrijd gespeeld door de ploegen van de AZ'70 uit Am sterdam en VZC. Beide ploegen zijn reeds gepromoveerd, doordat zij ZPB uit Barendrecht en MZ&PC uit Maas tricht een nederlaag hebben toege bracht. Dit schijnt dus een prestige- aangelegenheid te worden waarin beide ploegen willen tonen, wie van de twee de sterkste in deze promotiecompetitie is geweest. AZ'70 is op papier de sterk ste, maar gezien de uitslagen van de andere promotiewedstrijden is VZC geenszins kansloos. Mogelijk is, dat het secretariaat van de KNZB de wed strijd afgelast, omdat hij van geen be lang meer is. De AZ'70 won van ZPB slechts met 4-2 en van MZ&PC met 5-2. Daar staan voor VZC resp. een 10-7 en een 12-5 zege tegenover. Maar dat is uiter aard theorie. In feite zal het een strijd gaan worden, waarin vooral de achter hoede van de AZ'70 en de aanval van VZC een zeer goede dag moeten heb ben. Als VZC de zaak achter goed weet te organiseren, zit er duidelijk een Veenendaalse overwinning in. Al met al kan deze prestigestrijd een mooie afsluiting worden van een spectaculair zomerseizoen van de Veenendaalse he renformatie van VZO. AMERONGEN Zaterdagavond werd door het eerste elftal op verzoek van de voetbalvereniging „Scherpen zeel" een wedstrijd gespeeld ten be hoeve van het fonds voor de bejaar den in Scherpenzeel. Het werd, in het bijzonder van Amerongse zijde, een prima wedstrijd. Direct na de aftrap zette DVSA goede aanvallen en combi naties op. Het duurde tien minuten voordat het eerste doelpunt werd ge maakt. Hoewel Scherpenzeel zich hier niet bij neerlegde, zag de voorhoede ,geen kans om tot de gelijkmaker te ko men. Integendeel, voor de rust werd het zelfs 3-0 in het voordeel van DVSA. Na rust een wat kalmer DVSA en een onderling niet erg boterend Scher penzeel. Geleidelijk aan werd de score opgevoerd tot 7-0. Vlak voor het einde van de wedstrijd maakte 'n verdediger een fout door de bal te lang bij zich te houden. Hiervan werd door een Scher- penzeler onmiddellijk geprofiteerd en dit betekende 7-1. Het eerste zaterdag elftal vertrok voor een oefenwedstrijd naar Vreeswijk. Ook daar werd een goede wedstrijd gespeeld. Met een 5-2 overwinning konden de Amerongers weer huiswaarts keren. Voor zondag staat er weer een wedstrijd op het pro gramma. Dan gaat DVSA deelnemen aan bekerwedstrijden te Maarn. ledenstop zal gehandhaafd worden. De Macro heeft er nu 110. Uitvoerig werd gesproken over een schrijven van de N.V. tot exploitatie van de Grebbeberg over het gebruik van haar terreinen voor de jaarlijkse motocross. Deze maatschappij wil in het vervolg f 5000,ontvangen als huurbedrag. De onderhandelingen met genoemde maatschappij zijn nog gaan de. Uit de vergadering kwamen voor stellen deze huur vast te stellen op een bepaald bedrag per bezoeker. Wel staat vast, dat alleen de Macro de beschik king zal krijgen over dit terrein. WINKELCENTRUM VEENENDAAL 0 Winkels zijn tot 6 uur 's avonds open. 0 Vrijdagsavonds KOOPAVOND tot 9 uur. 's Woensdagsmiddags zijn de win kels na 1 uur gesloten. (De Hema aan de Markt is deze middag wel geopend en is 's maandagsmorgens gesloten). Kappers zijn 's maandags de gehele dag gesloten. Markt: dinsdagsmorgens tot 1 uur, 's zaterdags de gehele dag. VW-Inlichtingenkantoor: Hoofdatr. 84, tel. 08385-4607 en 4602. KESTEREN/OPHEUSDEN Twee inwoners van de gemeente Kesteren zijn gisteren vertrokken voor een bootreis door Limburg met het Rode Kruisschip „Henri Dunant". De tocht wordt georganiseerd voor invaliden en chronisch zieken uit Zuid-Gelder land. Uit de gemeente Kesteren nemen aan deze reis deel mejuffrouw G. den Hartog uit Kesteren en de heer M. Vermeer uit Opheusden. Een en ander werd mogelijk gemaakt door de afde ling Kesteren-Opheusden van het Ne- derlandsche Roode Kruis. Het Rode Kruis organiseert de boot tochten voor invaliden en chronisch zieken uit geheel Nederland. Gisteren vond echter de 250e inscheping plaats in Neerbosch voor personen uit Gel derland, waaronder beide ingezetenen van de gemeente Kesteren. Zaterdag middag vindt eveneens in Neerbosch de ontscheping plaats. KESTEREN Een inwoner van Kesteren vond dezer dagen op de Hoofdstraat een dode poes. Begaan met en ontdaan over het noodlot dat de poes had achtervolgd transporteer de hij het verongelukte dier op een dekentje naar een naburig gelegen woning. Samen met de heer des hui zes werd een graf gedolven, waarna beide „dragers" eerst een versterkend kopje koffie gingen nuttigen voordat zij de poes aan moeder aarde toever trouwden. Wie schetst hun verbazing toen zij tijdens het tweede kopje troost de bewuste poes in levenden lijve zagen binnenstappen. Spinnend en kopjes gevend gaf zij het bewijs dat beide mannen niet droomden. Naar men ons met stelligheid verze kerde was de verkeerde diagnose van de vinder niet te wijten aan een ka ter. OPHEUSDEN De traditionele Opheusdense winkelweek wordt dit jaar ge houden van zaterdag 14 tot en met zaterdag 21 oktober. De tweedaagse markt, die aan de winkelweek is verbonden vindt plaats op woensdag 18 en donderdag 19 oktober. Dit jaar wordt voor het eerst een zogenaamde „vrije" markt gehouden, zodat middenstanders uit andere gemeenten ook hieraan gunnen deelnemen. Win kelweek en markt worden evenals voorgaande jaren georganiseerd door de Op heusdense winkeliersvereniging. Ook nu weer is aan de winkelweek een groot scheepse verloting verbonden, waarvan de opbrengst bestemd is voor het natio nale poliofonds. AMERONGEN De afdeling Ame- rongen van de Vereniging De Neder landse Padvinders kan zich verheugen in een gestadige groei. De aanmelding van welpen en verkenners is de laatste jaren zelf groter dan de bestaande groe pen in de provincie Utrecht kunnen op nemen. Uitbreiding van het aantal groepen zou dus de meest voor de hand liggen de oplossing zijn, als niet de bestaande groepen reeds met een groot gebrek aan leiders en leidsters te kampen had den. Dit gebrek geldt zowel voor Ame- rongen, Bunnik, Driebergen, Den Dol- der, Doorn, Zeist als Austerlitz. In deze omgeving zijn zelfs groepen waarvan de opheffing zal moeten wor den overwogen, indien niet op korte termijn nieuwe leiding wordt gevonden. Onlangs heeft zich een „leidingwer- vingsgroep" gevormd bestaande uit commissieleden der bovengenoemde ge meenten. Duizenden bezoekers uit de gehele omgeving brengen jaarlijks een be zoek aan de winkelweek. Tot in de verre omtrek heeft de winkeliersver eniging 'n daverende reputatie weten op te bouwen, die tot nu toe ieder jaar heef geleid tot een overweldigend succes. Met name de tweedaag se markt die in de Lindelaan plaats vindt, trekt een grote belangstelling. Aan de markt wordt behalve door een groot aantal middenstanders ook deel genomen door' plaatselijke verenigin gen, zoals bijvoorbeeld de EHBO. De meeste winkeliers in Opheusden zullen hun zaak ook dit jaar tijdens de winkelweek weer verlichten. Ra diowagens zullen enige tijd van te vo ren in alle omliggende gemeenten de winkelweek en de markt aankondigen, terwijl een speciale krant huis-aan- huis zal worden verspreid. De verloting vindt waarschijnlijk op dezelfde wijze plaats als vorig jaar. Voor iedere bestede gulden wordt de koper een zegel verstrekt. Tien zegels in een speciale envelop RENSWOVDE De korte vakan tie van de heer B. uit Duisburg, die met twee vrienden aan de Nederland se kust had vertoefd kreeg op rijksweg 12 een wreed einde door een klapband van zijn wagen. Zijn auto raakte van de weg af en kwam op zijn kop tot stilstand. Geen der inzittenden liep letsel op. De auto werd zwaar bescha digd, maar het grootste deel van de lege flesjes waar de frisdranken voor het drietal ingezeten had was nog heel.... zijn benodigd om mee te kunnen din gen naar prachtige prijzen. Twee spe ciale enveloppen zijn voor het luttele bedrag van slechts vijf cent verkrijg baar bij alle deelnemende winkeliers. Verwacht wordt, dat in verband met de nieuwe maatregel inzake de martk vooral dit onderdeel van de winkelweek dit jaar enorm zal groeien Kooplieden van buiten Opheusden zul len zich zeker voor de marktdagen interesseren. Het bestuur van de winkeliersver eniging is momenteel bijzonder druk met de organisatie van de activitei ten. Binnenkort vindt een bestuurs vergadering plaats, waarna op korte termijn een ledenvergadering volgt, waar de leden-winkeliers over de plannen zullen worden ingelicht. ELST Het Oranje-Wit-toernooi werd in het afgelopen weekeinde op het sportpark in Eist onder minder gustige weersomstandigheden voortgezet. Het waren bij de tweede elftallen Wijk bij Duurstede en Candia'66 die zich in de finale plaatsten. Bij de derde elftallen waren het Ona en Wijk bij Duurstede. De uitslagen luidden Ona II Candia H'66 0-3 Ona II Wijk bij Duurstede II 1-4, Candia'66 Wijk bij Duurstede II 1-5. Ona Candia'66 3-2, Ona Wijk bij Duurstede 1-1, Candia'66 Wijk bij Duurstede 2-5. Zondag 20 augustus komen in de fina le Oranje Wit Wijk bij Duurstede; om de 1ste en 2de prijs. Om de 3de en 4de prijs Dorenstad Candia'66 en tussen de derde elftallen Dorenstad Ona; H.D.S. Wijk bij Duurstede. De welpen hebben in Wageningen het toernooi dat op grootse wijze door W.A.N.W. was georganiseerd, gewon nen. In hun poule behaalden zij met 7 punten de eerste plaats en zij wisten in de finale tegen Eendracht uit Arnhem door strafschoppen te winnen. Zondag gaat Oranje Wit I op bezoek bij Wijk bij Duurstede. VRI I 4 lil «FT ELST Morgen, woensdagmid dag, zal burgemeester J. C. Hoftij- zer uit Lienden de nieuwe pont die voortaan de oeververbinding vormt tussen zijn gemeente en Eist offici eel in gebruik stellen. De nieuwe pont eigendom van de heer F. Spies wordt met motorkracht aangedre ven maar kan bij voldoende stroom ook als gierpont worden gebruikt. De belangrijkste voordelen van de nieuwe pont zijn, de veel grotere snelheid en de aanzienlijk grotere capaciteit. AMERONGEN Maandagavond vond op het kruispunt Kon. Wilhelmina- weg-Koenestraat te Amerongen een aanrijding plaats tussen een bromfiet ser, rijdende op het fietspad en een automobilist die de Koenestraat in wilde rijden. De bromfietser, een ma rinier uit Doorn, kwam te vallen en liep een vrij ernstige beenwond op. De automobilist was eveneens een mari nier uit Doorn. AMERONGEN Nu de vakanties ten einde lopen, gaat het Christelijk Gemengd koor „Asaf" de repetities her vatten en wel op maandag 21 augustus. Het meisjeskoor begint om 19.00 uur en het gemengd koor om 20.00 uur in een der zaaltjes van het Dorpshuis. AMERONGEN Gistermorgen vond de officiële opening plaats van een nieuw pand van Dominent N.V., de fabriek van elektrische huis houdelijke apparaten te Amerongen. De directeur, de heer H. Boers, ver richtte de opening en benoemde bij die gelegenheid bedrijfsleider W. van Woudenberg tot adjunct-directeur. De feestelijke gebeurtenis werd door alle medewerkers van Dominent N.V., alsmede door vele genodigden bijgewoond, 's Middags brachten ve le vertegenwoordigers en relaties hun gelukwensen over. Zij lieten hun fe licitaties vergezeld gaan van bloemen en geschenken. De jonge, energieke directeur H. Boers (35) sprak in zijn openings woord over de geschiedenis van het snel uitbreidende bedrijf. Die geschie denis is nog niet zo lang, want het bedrijf bestaat slechts vier jaar. In 1963 begon men vierkante wasmachi nes te maken in een bedrijfsruimte, die bestond uit een hal en een piep klein kantoortje. Twee jaar later, in 1965, werd al een tweede hal bijge bouwd. Bovendien begon men toen met de produktie van wascombina- ties en met de import van koelkas ten en wasautomaten. Nu, weer na twee jaar, werd het noodzakelijk de bedrijfsruimte nog eens uit te breiden. Gistermorgen werd het nieuwe, ge heel uit geel baksteen opgetrokken gebouw van Dominent NV in gebruik genomen. Zowel het exterieur als het interieur van het gebouw is vrij eenvoudig gehouden. Wel is alles bij zonder efficiënt ingericht. In de ruime showroom, staan vele hypermoderne elektrische huishou delijke apparaten tentoongesteld. Was- combinaties, wasautomaten, centrifu ges, afwasmachines en koelkasten, zo wel import als uit eigen fabriek. Men vindt er ook het kampeerwagentje, dat Dominent NV twee jaar geleden op de markt bracht en waarvan men nu de orders vrijwel niet meet aan kan. In zijn openingswoord merkte direc teur Boers op: „De heugelijke ge beurtenis van vandaag is een mijlpaal, maar beslist geen eindpaal". Hij ver wacht, dat een verdere uitbreiding van het bedrijf binnen afzienbare tijd weer noodzakelijk zal zijn. Zowel de leiding als het personeel bestaat uitsluitend uit jeugdige perso nen. Zoals reeds gezegd: de directeur is 35 jaar. De heer Van Woudenberg, tot 1 augustus j.l. bedrijfsleider en gisteren benoemd tot adjunct-direc teur is achter in de twintig en ook de rest van het personeel komt niet ver boven de dertig uit. Dominent is een bruisende en vol wassen fabriek. Het is goed geoutil leerd. Alle gereedschappen, zoals bo ren en schroevedraaiers, worden bij voorbeeld pneumatisch aangedreven, wat een snelle en degelijke afwerking verzekert. Deze pneumatische instal latie is het begin van een lopende band-systeem, waarmee men in de DE SPIEGELS VAN UW AUTO ZUN ER NIET VOOR NIETS! VEENENDAAL. Wie nauwgezet de nieuwe onderwijswet, de Mammoetwet bestudeert, zal tot de overtuiging ko men, dat deze wet alle zorg besteedt aan de individuele eisen van het kind. Eigen lijk is het met deze wet zo, dat geen en kele leerling van het voortgezet onder wijs tweemaal eenzelfde klas behoeft te doen. De uitvoering van dit ideaal vraagt wel veel schoolruimte en ver schillende schooltypen. Of die overal zullen kunnen worden opgericht, blijft een grote vraag. Is er van de gewenste zorg, die het schoolgaande kind behoeft, reeds onder de oude wet iets te verwe zenlijken? In de Mammoetwet komen voor mavo III en mavao IV, dus het middelbaar al gemeen voortgezet onderwijs, zowel drie- als vierjarig. Deze beide school typen zullen veelal in één school het huidige ulo vervangen. De huidige ulo-school kent alleen een landelijk eindexamen met vreemde exa minatoren aan het eind van de vierde klas. De plaatselijke bladen stonden in juni en juli weer vol met geslaagden. Er is echter ook een groot aantal leerlingen, die wel op een ulo begonnen, maar nooit in de krant kwamen. Voor een ge deelte daarvan is nu reeds mogelijk het schoolexamen voor ulo III met eigen leraren als examinatoren onder toezicht van een gecommitteerde en van colle ga's van andere scholen, die ook voor ulo III opleiden. Leerlingen, die met een zwak rapport naar de gewone derde klas overgaan, hebben dikwijls geen kans het ulo diploma te halen. Voor deze leerlingen biedt ulo-III een goede kans. Ook en kele zittenblijvers in klas II maken door het verlichte programma in de examenklas ulo-III geen slecht figuur. Het onderwijs in de talen is bijv. geheel anders. Dat ligt deze leerlingen beter. Het aantal vakken is ook minder. Voor het komende cursusjaar 1967/'68 is het weer de bedoeling, dat aan de Herv. Ulo aan de Geerseweg te Veenen- daal voor dit examen zal worden opge leid. Vorige cursus slaagden alle vijftien kandidaten. In de maatschappij werden zij spoedig geaccepteerd. Vorig jaar werd landelijk een en quête ingesteld naar de bestemming van de leerlingen, die in 1966 in het bezit kwamen van het certificaat Ulo-III. Er waren in dat jaar 1082 kandidaten die het gewenste einddoel bereikten. Hier onder laten we enkele getallen uit deze enquête volgen, terwijl we van scholen en beroepen, die een klein aantal aan trokken alleen de mogelijkheden op noemen. Van genoemde kandidaten gingen naar: Kantoor 249 23 °/o; kantoor avondcursussen 98 9 mulo-IV 72 7 °/o; handelsavondschool 70 6V2 °/o; handelsavondschool (detail) 32 3 °/o; middelb. econ. administratief ond. 53 5 °/'o; huishoudschool (hogere afd. zoals oriëntatieklas) 71 7 vooropleiding verzorgende beroepen, verpleger en ver pleegster 89 9 °/o; uitgebr. techn. on derwijs 47 4Vï Werkzaamheden bij gemeente, boek handel, winkel, expeditie, kapsalon, P.T.T., doktersassistente, tandartsass., en verder naar scholen voor: muziek, textiel, meubelinr., typograaf, coupeuse, opticiën, laborant, Marine en Marva, land- en tuinbouw. KESTEREN De 8-jarige Herman van Hattem, die op het terrein van de veiling te Kesteren aan het spelen was, raakte hierbij met zijn handje tussen het kofferdeksel van een auto. Een van de vingertopjes werd bij het ongeval afgekneld. Een E.H.B.O.'er, die op de veiling werkzaam is, verleende eerste hulp en vervoerde het kind naar het ziekenhuis in Tiel, waar de wond werd gehecht. toekomst wil gaan werken. De uitbreiding waar de heer Boers tijdens de opening over sprak is zeer goed mogelijk. Achter de fabrieks gebouwen ligt een groot terrein braak, eigendom van Dominent, waar nog een ruime fabriekshal geplaatst kan worden. Die hal zal waarschijnlijk niet zo lang op zich laten wachten, want tijdens een rondleiding door het bedrijf komt enkele malen het woord „ruimtetekort" ter sprake. Het belangrijkste was nu kantoor ruimte. Het oude, kleine, kantoortje voldeed niet langer. Men kon er on mogelijk de vele relaties, die het be drijf regelmatig bezoeken, in ontvan gen. Men heeft nu de beschikking over een prachtige kantoorruimte, een di rectie-kantoor, een kantoor voor de adjunct-directeur en twee grote ka mers om relaties te ontvangen. Ook is er een zaal waar vergaderingen kunnen worden gehouden. Plaatsing geschiedt buiten verantwoordelijkheid van de redactie Scherpenzeel, 9 augustus 1967. Geachte redactie, Ondergetekende kreeg deze week „De Vallei" in handen van 3 augustus waarin door een bewoner van het bun galowpark „Proeftuin" werd geklaagd over de toestanden op „de Kaap". Ik ben het niet eens met de opmerking, dat er door de jaren heen gezinnen op „de Kaap" was voor de a-sociale gezin moeilijk aan het normale dorpsleven konden aanpassen of anders gezegd: „de Kaap" was voor de a-sociale gezin nen. Ondergetekende heeft veertien jaar met plezier op „de Kaap" ge woond, maar wat er zich de laatste ia- ren daar afspeelt, heeft niets met net verleden te maken. Daarentegen heeft de gemeente er ook geen goed aan ge daan. De heer Schimmel weet er van mee te praten. De eigenaar heeft altjjd met de lasten gezeten, zo werd er in het artikel gesteld. Dit kan ondergete kende wel anders vertellen. De uitla tingen zoals die in het artikel werden gedaan, werpen een blaam op de mensen die hier vroeger hebben ge woond. Dat de heer Roos er werk van wil maken is zijn goed recht, maar de achtergronden zijn wel even anders dan zoals ze werden voorgesteld. Gaarne had ondergetekende boven staande als ingekomen stuk geplaatst gezien. Bij voorbaat hartelijk dank voor de plaatsing. Hoogachtend, J. Hazeleger Industrielaan 8 Scherpenzeel Het artikel van 3 augustus „Koomen wil word2n gerehabiliteerd", dat betrek king heeft op het „incident" tijdens het waterpolotoernooi te Rhenen heeft mij ten zeerste verbaasd. De personen wie naar him mening gevraagd is, zijn al len VZC-ers, zelfs de „neutrale" scheids rechter is lid of althans supporter van VZC. Hoogstwaarschijnlijk is de ver slaggever ook een VZC-er. Waarom is hier geen objectiviteit betracht en heeft men bijv. de Forellen-midvoor Piet de Zwart niet om zijn mening gevraagd? De „neutrale" scheidsrechetr vindt het een „slechte propaganda voor het waterpolo", hiermee doelend op 't ver slag van het waterpolotoernooi. Volgens mij is het feit dat Koomen uit het wa ter werd gestuurd een slechte propa ganda voor het waterpolo. Scheidsrech ter Van Loosdrecht weet even goed als ik dat het uit het water sturen van een speler geen „normaal geval is dat vaak voorkomt", zoals hij zegt. Met de nieu we spelregels wordt een speler, evenals bij voetballen, slechts bij wangedrag van het veld gestuurd, terwijl de naam van de desbetreffende speler doorgege ven dient te worden aan de KNZB. De climax wordt echter bereikt als Koomen verklaart dat hij een straf- worp moest gaan nemen en De Zwart hem vasthield, waarna Koomen de Fo rellen-midvoor van zich afduwde. De hele affaire speelde zich af voor het doel van VZC, waar zich uiteraard ook de VZC-midachter bevond. Het is on begrijpelijk dat het „slachtoffer" Koo men beweert dat hij een straf worp ne men moest. Als Forellen-keeper moet die strafworp dan op mijn doel geno men zijn, hetgeen absoluut onwaar is. Indien het de bedoeling van de VZC-er was Piet de Zwart van zich af te du wen, deed hij het toch wel op een ge weldig agressieve manier; voor een routinier als Koomen is er toch wel een minder in het oog vallende manier om een speler van zich af te duwen? Toen Koomen het water verliet rukte hij met een nijdig gezicht de polopel van het hoofd en spoedde zich snel naar huis. Dit naar huis gaan is dan ook geen verstandelijke reactie zoals de midachter doet vermoeden in het des betreffende artikel maar een zeer emotioneel „met een kwaaie kop weg lopen". Het is geenszins mijn bedoeling VZC in een kwaad daglicht tê stellen ik heb altijd met het grootste plezier te gen VZC gespeeld. Het enige waaraan ik mij erger is de aaneenschakeling var chauvinisme, waaruit bijna elk verslag van een VZC-wedstrijd bestaat en waar van bovengenoemd artikel weer eens het bewijs levert. Klaas Aalten, Opheusden. (Een kort commentaar onzerzijds. Wie voor ons blad schrijft schrijft niel als lid van VZC of van de Forellen, maar als verslaggever van De Vallei dat moet voorop staan. Even goed als voorop dient te staan dat 'n scheids rechter onpartijdig is. Die onpartijdig heid, hetzij van de verslaggever, hetzij van een scheidsrechter in twijfel trekken is geen prettig uitgangspunt. Daar staat tegenover: aan een verslag gever is evenmin iets menselijks vreemd als aan een scheidsrechter. Beiden zullen wel eens een beslissing nemen die niet helemaal vrij is van subjectiviteit. Dat hoort niet zo, maar het is plicht van sportiviteit dat te aan vaarden. Wie sport beoefent weet van de menselijke tekortkomingen! En voor het overige: de discussie binnen onze krant over dit incident is hiermee wel gesloten. Wanneer er iets hapert tussen de Forellen en VZC, praat het met elkaar uit. En wees ervan over tuigd dat wij van onze krant de grootst mogelijke objectiviteit zullen (blijven) betrachten Red.).

De Vallei | 1967 | | pagina 4