Soms worden tegenstellingen opzettelijk opgeblazen tot hevige conflicten 's Werelds topruiters in Nederland C.H.I.O.-Rotterdamvierhonderd ruiters uit vijftien landen Ir. A. Paulen verdraaide feiten Misleiding Fusiebesprekingen begonnen Zuidamerikaanse voetbalbeker Ook Russen, Poien en Japanners Blancs versloeg Belg Poeis op sprint Dame in het wit „Mooie Hugo" Broederschap I I Merckx won Ronde van Belgisch Brabant ROND WIELERVEDETTEN ZIJN ALTIJD DE FRAAISTE VERHALEN GEWEVEN Nederlandse vertegenwoordiging Record Westduitse atletiekbond: Ongemotiveerd Weerrapporten uit Europa f oo Voetbal in Amerika 100.000 Arabieren willen terug Half miljard nodig voor beter leven in 't Noorden Pagina 4 AUGUSTUS 1967 Kuebler had het in zijn strijd- om-de-gunst niet gemakkelijk tegen zijn landgenoot „mooie Hugo" Koblet. Soms zocht hij achter de piano zijn populariteit nieuw leven in te blazen. Rivaliteit in wielersport doet kassa extra rinkelen De legende wil dat Jacques Anquetil een vraag over zijn tegenstander Raymond Poulidor beantwoordde met de opmerking: „Poulidor? Nooit van gehoord. Is dat iemand die fietst?" Dit grapje past uitstekend in het spel van de rivaliteit, waar mee wedstrijdorganisatoren het publiek lokken. Anquetil heeft dan ook nooit nagelaten de «strijd op leven en dood" tussen hem en Poulidor aan te wakkeren als dat in de kTaam van het wielercircus te pas kwam. De allesoverheersende maatstaf was het geld. Zolang dat tijdelijk vloeide op de geruchtenstroom inzake ruzies tussen de twee Franse wieteridolen hadden alle partijen er vrede mee. Deze wat doorzichtige vorm van „geldwinnerij" werd trouwens niet alleen in Frankrijk gehanteerd. Ook in Italië kende men dat kunstje. Zwitserland was er niet vies van en de Belgen wakkerden de animositeit gretig aan met een rijkelijk gebruik van kalk. De kasseien hielden het fraais over Rik van Steenbergen en Rik van Looy lang genoeg leesbaar om ook de leek te informeren. Niettemin moet men het Tijl Uilenspiegel nazeggen: „Er is geen rook zonder vuur." Want het misbruik dat de wielersport van alle vormen van rivaliteit maakt, verhult niet de kern van waarheid die schuilgaat achter dikke bombastische slag zinnen, kleine en grote leugens. Natuurlijk komen er tijden ki 't leven van de grote wielerheld die hem duidelijk maken dat zijn alleenheerschappij wordt bedreigd. De man die hem naar de kroon steekt, wordt tegen hem uitgespeeld en dat zet kwaad bloed. Eerst voor de schijn, doch later als blijkt dat de troonpretendent eveneens een enorme gage mee naar huis neemt wil de als doorzichtig blijspel begonnen affaire nog wel eens een dramatische wending nemen. De eeuwige rivalenvan het jongste verleden waren Anquetil en Poulidor. twee wielergroten die elkaar inderdaad niet erg mochten, maar die men toch dikwijls naast elkaar kon zien voortzwoegen, zich lavend soms uit dezelfde bidon. Ook Jan Derksen en Rik van Steenbergen 'zijn op de baan niet altijd eikaars vrienden geweest, maar toen Derksen afscheid nam als actief wielrenner was Rik er om hem te huldigen. werp „Rik van Looy en ik" wat te vaag gebleven. Het vervolg, onder de titel „Rik van Looy, heerser en verde ler", was beter, smeuïger en vooral openhartiger. Dat mocht ook wel want het forse boekwerk was een produkt van twee journalisten die met de wie lersport opstonden en naar bed gingen. Hier was een stuk realiteit aan het papier toevertrouwd ten bewijze van het feit dat er inderdaad rivaliteit, ve tes, achterdocht, verdachtmakingen en omkoperijen rond de kopstukken van de wielersport staan uitgestald. Een van de ware verhalen behoort APELDOORN Met een kleine vierhonderd paarden en enkele honderden ruiters uit vijftien landen waaronder Japan, de Sovjet-Unie, Polen, Brazilië en Zuid-Afrika, wordt vanaf zaterdag 26 augustus a.s. in Rotterdam het grootste internationale concours hippique gehouden, dat ooit in Nederland en dit jaar zelfs in Europa plaatsvond. Acht dagen lang zal de Kralingse manege, dat dit jaar het twintigste CHIO viert, door topruiters uit de hele wereld in beslag genomen worden. Eerst vier dagen voor het Europees kampioenschap der springruiters en ver volgens vier dagen voor het jaarlijkse CHIO met als hoogtepunten de Prix des Nations op zaterdag 2 september en het internationaal springconcours om de Grote Prijs van de stad Rotterdam. 9 Anton Ebben: zeer moeilijk NEW YORK De twee voetbalbon den in de Verenigde Staten zijn dins dag in New York hun fusiebesprekin gen begonnen. Jim Mc Guire (vice- president van de FIFA en voorzitter van de „erkende" United Soccer Asso ciation) heeft in verband met deze be sprekingen gezegd, dat een fusie tussen zijn organisatie en de „wilde" National Professionnal Soccer League de beste oplossing voor het beroepsvoetbal in Noord-Amerika zou zijn. BUENOS AIRES Voor ruim 70.000 toeschouwers is het eerste treffen tus sen Racing Buenos Aires en National Montevideo in de finale van het toer nooi om de Zuidamerikaanse voetbal beker dinsdag in Buenos Aires in een doelpuntloos gelijk spel geëindigd. De returnwedstrijd wordt op 25 aug. in Montevideo gespeeld. De winnaar heeft het recht met de Europese beker winnaar Celtic Glasgow om het officieu ze wereldkampioenschap voor clubs te spelen. De deelnemerslijst voor het Euro pees kampioenschap springruiters schittert van de kampioenen: de Euro pese titelhouder Nelson Pessoa, die zich het vorige jaar in Luzern (Zw) revancheerde op de Duitser Schridde, de Duitse troeven Hauke Schmidt en Alwin Schockemöhle, de tweevoudige Olympische kampioen der springruiters Pierre Jonqueres d'Oriola, het Engel se springfenomeen Harvey Smith, de Italiaan Graziano Mancielle, die de ti tel behaalde in 1963, en de Ierse rui ter Seamus Hayes. Men is geneigd in dit gezelschap dat nog aangevuld moet worden met rui ters uit Polen, Rusland en Japan van wie men niet helemaal de sterkte kent, maar die kennelijk toch kansen AMMAN, (Jordanië) Meer dan 100.000 Arabische oorlogsvluchtelingen hebben bij Israël vergunningen aange vraagd om naar hun huizen in West- Jordanië terug te mogen keren, zo deelt het internationale Rode Kruis mee. De autoriteiten in Amman achten het onwaarschijnlijk, dat alle vluchtelingen voor de door Israël bepaalde vervalda tum van 31 augustus over de Jordaan kunnen worden gebracht. Maar Israël is niet voornemens de termijn te ver lengen. Na de 4900 gezinsaanvragen van maandag en de 17.000 van gisteren zul len heden nog aanvragen voor 5.000 ge zinnen van vier tot vijf vluchtelingen worden ingediend. Israël heeft de repatriëring bemoei lijkt door het herbouwen van drie verwoeste bruggen over de Jordaan te verbieden. De bezettingsautoriteiten heb slechts een brug vrijgegeven. Over de meest uiteenlopende vormen van rivaliteit z(jn niet alleen vaten drukinkt over de dagbladkolommen ge stort, er xijn zelfs boekwerken versche nen die er geenszins om liegen. Nau welijks was het grote werk over Rik van Looy door de uitgever verzonden of men werd geconfronteerd met de memoires van de heer Rik van Steen bergen. Fred de Bruijne had zich, nadat hij de actieve fietserij vaarwel had ge zegd, gretig gewijd aan de levensloop van iedereen die er met wat goede wil voor in aanmerking kon komen. Zijn onthullingen werden in België ontvan gen met een interesse waarop samen stellers van de regeringsverklaring tot hun dood jaloers zullen blijven. Maar tof hët h^fdstuk wereldk^pVoenséhap- toch wu De Bruijne over het onder- I pfn W5S op dp weR ,n Kopenhlgen. Daar kon (en mocht) Rik van Looy wereldkampioen worden. In de beslis sende situatie plegen de kopstukken de finish op te' zoeken nadat er al rijdend een intens en diepgaand overleg heeft plaatsgevonden. Zo ook hier. De heer Guillaume Driessens (bijge naamd „De Lepe") had zijn pupil Van Looy een papier in de hand gedrukt met het bedrag dat kon worden uitgege ven om zich te voorzien van geallieer den in de eindfase. Helaas verkeerde Van Looy ten onrechte in de waan dat hij niemand nodig had. Bij het overleg hield hij zich afzijdig en over de som die hij te besteden had, zweeg hij in al le talen. Hij ging zelfs zo ver dat hij het deed voorkomen alsof hij toch niet meer meetelde omdat hij „dood" (vak jargon voor een inzinking) zat. Gesprekspartners bleken derhalve De Bruijne, Schulte en Rik van Steenber gen, de „keizer" die de gunst tegen een enorme som weg te geven had. Dit trio brak de staf over de heer Van Looy, die vergeefs had getracht iedereen zand in de ogen te strooien. Want toen de fi nish lokte, was hij meer dan springle vend. Het baatte hem evenwel niet, want nu hij de hand op de portemon nee had gehouden, sloten de heren Schulte en Van Steenbergen hem de pas naar de regenboogtrui, die altijd goed is voor een burgermansfortuin, keurig af. Op deze situatie heeft jarenlang een onvervalste rivaliteit tussen de twee Belgen gestoeld. De kloof tussen de he ren werd zelfs zo groot dat ze bij vol gende wereldkampioenschappen (1958 Reims) tegen elkaar in het harnas gin gen. Tenslotte koos de voorzitter van de Belgische wielerbond partij voor Rik van Looy en dat betekende het einde van het tijdperk Van Steenbergen. Het geld, dat eens tweespalt veroor zaakte, bracht de wielerkeizers later weer tot elkaar. Het werd geen boe zemvriendschap, maar in hoofdzaak een zakelijke alliantie, die vooral de oude moeder van Rik van Steenbergen veel verdriet heeft gedaan. Zij kon niet begrijpen dat haar Henri (Henricus was verbasterd tot „Rik") die reeds zo ontzagwekkend rijk was, terwille van 'die „paar centen" zo nodig met zijn vijand Van Looy moest aanpappen... zien het Nederlandse tweemanschap nauwelijks enige kans te geven. Toon Ebben en Jan Maathuis en hun paar den Kairouan, King's Pride, Fliegette en Nenuphar zijn op het ogenblik ech ter in topvorm en het is niet uitgeslo ten dat zij in de vier onderdelen van de zware vierdaagse titelstrijd voor eigen publiek naar boven opdringen. Hans Brugman is de reserve voor Ne derland. Voor het eerste is men dit jaar bij het Europese kampioenschap afgestapt van een finale tussen de vier beste ruiters, die voor de beslissing op el- kaars paarden moeten uitkomen. Er voor in de plaats is gekomen een se rie van vier proeven, waaronder een jachtspringconcours en een puissance springconcours. Het eindklassement wordt bepaald door de punten die elke ruiter over de vier wedstrijden heeft behaald op te tellen. De nadruk valt bij een dergelijke klassement dus meer op de combinatie ruiter-paard dan op de ruiter alleen. In de ring zullen de Russische rui ters mogelijk nog voor een verrassing kunnen zorgen. De laatste tijd boekten zij zij het dan niet in groot interna tionaal verband opmerkelijke suc cessen op hun paarden, die voor het me rendeel uit hengsten bestaan. Ook het CHIO-programma, met liefst twintig springconcoursen en dessuur- nummers, breekt een internationaal re cord, o.m. met een ongeacht groot aan tal deelnemers en een landen wedstrijd met elf nationale equipes. Voor de dressuurproeven die op de ochtenden van woensdag 30 augustus tot en met zaterdag 2 september in het Kralingse bos worden gehouden, hebben zich deel nemers gemeld uit België, Denemar ken, Duitsland, Frankrijk, Engeland, Nederland, Rusland en Zweden met als favorieten de zeer sterke Duitse dres suurruiters Harry Boldt, Kurt Capel- mann en de Europese kampioen Rei ner Klimke, onze Engelse landgenote Joke Hall-Carp en de vertegenwoordi gers van de Russische dressuurschool: Ivan Kalita en Viktor Prikhodko. Het wedstrijdprogramma zal gedu rende de acht concoursdagen worden afgewisseld door verschillende show nummers, met als de kleurrijkste at tractie het optreden van de carrou selformatie van de Belgische Rijks wacht, o.l.v. luitenant Bruyère. LEUVEN Tijdens internationale at letiekwedstrijden in het Belgische Leu ven versloeg de Nederlander Blancs de Belgische international Poels, op de 100 meter, beiden hadden overigens dezelf de tijd: 10.8. Op de 800 meter dames was er ook een close-finish. Mia Gom- mers en de Engelse Laanen hadden bei den 2.10.9 nodig. De Engelse werd echter eerste. Op de overige nummers kwa men de Nederlanders er niet aan te pas. Henk Snepvangers bleef op de 1500 me ter ver achter bij de Belg Andre de Her- toghe en No op den Oordt kon het ge weld van de Belg Gaston Roelants niet weerstaan. De belangrijkste uitslagen luidden: Heren: 100 meter: 1. Blancs (Ned.) 10.8; 2. Poels (Belg.) 10.8. 400 meter horden: 1. Neys (Belg.) 54.1; 2. Van Naes (Ned.) 54.4. 400 meter: 1. Wijnants (Belg.) 49.6; 2. Damme (Ned.) 50.4. 800 meter: 1. Van den Wijngaerden (Belg.) 1.52.0; 2. Medinger (Lux.) 1.52.1; 3. Dan Loen (Ned.) 1.52.7. 1500 meter: 1. Den Hertoghe (Belg.) 3.46.8; 2. Snepvanger (Ned.) 3.53.0. 5000 meter: 1. Roelants (Belg.) 14.06.6; 2. Op den Oordt (Ned.) 14.40.8. Dames: 800 meter: 1. Laanen (Eng.) 2.10.9; 2. Gommers (Ned.) 2.10.9. Poulidor en Anquetil zijn in hoofd zaak rivalen op papier. Weliswaar kan men niet spreken van echte vriend schap (het milieu van de „boer" Pou lidor en de „professor" Anquetil ligt te ver uiteen), maar vijanden zijn ze niet. Daar was ook geen enkele reden voor aanwezig. Anquetil is en „Poupou" heeft dat dikwijls ondervonden rij ker aan klasse en h(j weet zich de hulp van geallieerden te werven. Poulidor was niet bereid geld uit te geven aan hulptroepen. Zolang hij de hand op de knipbeurs houdt, kan An quetil rustig slapen in de wetenschap dat Raymond Poulidor op het tweede plan zal blijven. Niettemin: de wielersport leeft bij de gratie van de publiciteit en die eist dat sport wordt bedreven op basis van ri valiteit. Bij gebrek aan echte tegenstel lingen verheft men in zulke gevallen de vermeende vijandschap tot aller hoogste waarheid, gebaseerd op de stel ling dat het publiek zich altijd nog graag laat bedriegen door schone schijn en door fraai geformuleerde verdacht makingen. Voor dergelijke roddelarijen heeft men in Italië stof in overvloed gevon den tijden de periode Coppi-Bartali. Op het hoogtepunt van de strijd tussen de ze „campionissimi" waren de „tifosi" dag voor dag dicht bij de grens van moord en doodslag. Ook hier waren de nevenverschijnse len gevaarlijker dan de tegenstellingen die tussen Fausto Coppi en Gino Bartali waren opgeroepen. Als echte, warm bloedige Italianen waren zij geen figu ren voor het compromis in de wed strijd. Zij meden eikaars gezelschap. Wanneer Coppi naar de Ronde van Frankrijk ging, bleef Bartali thuis. Zo ontdoken zij op handige wijze (want de publiciteit hielden zij toch gaande) ve le moeilijkheden. Bij dit spel paste de Italiaanse sport journalistiek zich maar al te graag aan. Men sleepte er de intiemste za ken bij en men vond uiteraard voldoen de gegevens in de huiselijke omstandig heden om van het ene schandaal naar het andere te hollen. De noeste wroeter Bartali gaf men smalend de bijnaam van „monnik" om dat hij als gelovig Italiaan dol op uiterlijk vertoon alle zegebloemen steeds naar de kerk bracht. De fantasie van de pers is zelfs zo ver gegaan dat men Bartali beschreef als de man die vroom biddend en de hulp inroepend van alle heiligen in de hemel over de Au- bisque trok. Toen Bartali over zyn hoogtepunt heen was en iedereen bereid was toe te ge ven dat Coppi het fenomeen der feno menen was, was er geen reden meer de rivaliteit ten tonele te voeren. Toch voelde men zich gedrongen de publici teit gaande te houden. Coppi verschaf te zich stof in overvloed voor de schan daalrubrieken. In Italië, waar het uitspreken van het woord „echtscheiding" destijds beteken de dat men zich buiten de gemeen schap plaatste, zorgde Coppi voor de affaire die de gemoederen lang heeft bezig gehouden. Giulia Locatelli vrouw van een arts verliet het echtelijk dak voor Coppi, die op zijn beurt zijn vrouw Bruna Ciamponini in de steek liet. Men kan zich voorstellen wat dat alles bete kende voor Italië. Fausto Coppi, in ve ler ogen een halfgod, kon men op grond van deze privé-zaak niet aan de schand paal nagelen. Het kostte hem slechts een stuk van zijn populariteit. Toen Fausto ten gevolge van een in Afrika opgelopen virusziekte juist na het beëindigen van zijn wielerloop- baan overleed, vergaten de „tifosi" in hun smart het menselijke drama der liefde. Mevrouw Locatelli (bekend als „de dame in het wit") raakte in verge telheid. De faam van Coppi is geble ven. Zwitserland heeft destijds de ver dichtsels rond de figuren van Koblet en Kuebler graag aan buitenlanders over gelaten. De Helveten maken zich als zakelijk ingesteld volkje niet druk over een paar wielrenners. Toch hebben Hu- go Koblet (die men „mooie Hugo" noemde) en Ferdinand Kuebler nooit een oprechte, grote vriendschap nage streefd. Vooral Kuebler stond te boek als een „duitendief" en hij zag somber toe hoe Koblet met weinig moeite popur lair werd en veel geld verdiende. Terwijl de vrouwen voor „mooie Hu- go" gratis bezwijmden, moest Kuebler naar andere wegen zoeken om populair te blijven. Publiciteit is voor de carriè re van een renner even hard nodig als de biefstuk voor zijn prestatievermogen. Kuebler gebruikte de grove borstel om de aandacht van Koblet weg te trekken naar eigen richting. Hij deed drieste dingen, haalde gevaarlijke toe ren uit, speelde voor pias en zorgde op tijd dat hij (desnoods met gebruikma king van de zwaar wegende goudfranc) zijn overwinning kreeg. Zo bleef de po pulariteit tussen de twee Zwitsers onge veer in evenwicht en de zorg omtrent de rivaliteit lieten zij graag over aan de fantasie van anderen. Zij hadden er nauwelijks last van. Integendeel! Zij waren zelfs bereid een nors ge zicht te trekken als zij elkaar in het openbaar ontmoetten. Daar immers keek het publiek, dat op het gegeven van de overdreven rivaliteit was toege stroomd, toe en zo lang dat alles geld opleverde, moest de schijn worden opge houden. Dat Kuebler en Koblet in de wedstrijd samen uit een busje dronken, was de gewoonste zaak van de wereld. Dat hadden zij gemeen met heren als Anquetil, Poulidor, Bartali en Coppi. De „dwangarbeiders van de weg" vormen een stevige broederschap waar goede verstandhouding en collegialiteit door het eendere geldbelang overheer sen. Men ziet met welgevallen toe hoe lichte onenigheid en rivaliteit, die in de beste families voorkomen, van mug tot olifant worden vergroot. In de top van de wielersport staat men op het standpunt dat het niet zo veel uitmaakt wat er geschreven, ver zonnen en soms zelfs gelogen wordt. Men vraagt zich slechts af of het vuur van stokebranden voedsel blijft geven aan de welstandsrook. KASSEL In verband met uitlatin gen, die ir. A. Paulen gedaan heeft na de terugkeer van de Europese atletiek- ploeg uit Montreal en die door hem zoals ze in enkele Westduitse kranten werden gepubliceerd gedeeltelijk werden ontkend, heeft de Westduitse at letiekbond het volgende standpunt be kendgemaakt: De Westduitse atletiek bond betreurt buitengewoon de verkla ring die de voorzitter van het Europese comité van de Internationale Atletiekfe- deratie (IAAF), de heer A. Paulen, aan het Nederlandse persbureau ANP gege ven heeft over de gebeurtenissen na de terugkeer van de Europese atleliek- ploeg uit Montreal. Het is een poging van de heer Paulen zich te verontschul digen voor zijn door de pers en televisie gekritiseerde houding. Het is bovendien in feite onjuist. Het idee voor de wedstrijd tussen Amerika en Europa was afkomstig van de voorzitter van de .Westduitse atle tiekbond, Max Danz. Dat deze naast de heer Paulen in de ploegleiding kwam, Was een logisch gevolg hiervan. De Westduitse atletiekbond heeft het groot ste gedeelte van de gezamenlijke voor bereidingen van het Europese comité overgenomen en heeft daarmee op on dubbelzinnige wijze weer eens gezorgd voor een stap vooruit in de samenwer king in de Europese atletiek. De, uit dit werken voor een gezamen lijke zaak, getrokken conclusies van de heer Paulen, met zijn ongemotiveerde bewering, dat de Westduitsers met Danz voorop steeds gedaan zouden hebben alsof het voor alles een Westduitse at- letiekploeg betrof, versterkt met deel nemers uit een paar andere landen, en dat zij door aanmatigend optreden de eenheid in de Europese ploeg verstoor den, wordt met klem van de hand ge wezen. De Westduitse atletiekbond laat met een gerust geweten het oordeel over z'n afvaardiging van de ploeg en zijn lei dinggevend medewerker over aan bui tenlandse atletiekvrienden. Door deze situati heeft de Westduitse atletiek- situatie heeft de Westduitse atletiek bond zich genoodzaakt gezien de uit nodiging voor de heer Paulen, om als jurylid op te treden bij de wedstrijd West-DuitslandVerenigde Staten in te trekken (de heer Paulen vertelde zelf bedankt te hebben). GRONINGEN Voor de verbetering van het industriële woonklimaat van het Noorden zal van 1969 tot en met 1972 ongeveer een half miljard gulden nodig zijn, zo meent de bestuurscom missie Noorden des lands. Zij heeft een uitgebreid programma aan het ministe rie van economische zaken gezonden, waarin vooral de gemeentelijke ver- keersvoorziening de aandacht krijgt. Voor de havenontwikkeling wordt voor Groningen 70 miljoen, voor Fries land 6 miljoen en voor Drente bijna 80 miljoen gulden gevraagd. Voor de pro vinciale verbindingen is volgens de com missie 110 miljoen nodig, voor afvoer en zuivering van afvalwater ruim 100 miljoen. G ra oo Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven T3 C zw. bew. zw. bew. zw. bew. mist mist motregen motregen Zd.-Limburg zw. bew. Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Innsbruck Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon mist regen regen regen zw. bew. regen half bew. licht bew. mist licht bew. geh. bew. zw. bew. zw. bew. half bew. licht bew. licht bew. geh. bew. onbew. onbew. onbew. half bew. half bew. half bew. licht bew. z zw wzw zzw windst. zw zzw zzw o z z zw z zzw z zzw zzw no nnw zzw zzw z zzo w o O nnw windst. windst. windst. ono nnw 18 5 18 9 19 19 19 4 19 14 19 18 20 22 22 0.1 20 3 22 4 19 21 19 15 22 21 24 31 0.5 30 0.2 26 0 22 4 23 0 21 25 27 0 26 0 21 0.1 32 0 27 0 20 0 36 0 32 0 28 0 TOURNEPPE De Belgische wiel renner Eddy Merckx heeft de Ronde van Belgisch Brabant, een rit over 168 km waaraan 91 profrenners deelna men, gewonnen. Merckx liet een tijd van 4 uur 35 min 5 sec voor zich note ren. Zijn landgenoten De Bal en Don- nie bezetten met 15 sec en 1.10 min de tweede en derde plaats. De Nederland se renners Bart Zoet, Jef Drummen en Hans de Hartog, finishten met een ach terstand van 2 min 40 sec. ADVERTENTIE WOENSDAG 16 AUGUSTUS 1967 580ste STAATSLOTERIJ VIERDE KLASSE 20 zijn gevallen 50 zijn gevallen 100 zijn gevallen 200 zijn gevallen 400 zijn gevallen f 1000 zijn gevallen f 2000 zijn gevallen Prijzen van op nummers op nummers op nummers op nummers op nummers op nummers op nummers eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op Een prijs van f 5000 is gevallen op het nummer Een prijs van f 5000 is gevallen op het nummer Een prijs van 5000 is gevallen op het nummer Een prijs van 5000 is gevallen op het nummer Een prijs van 5000 is gevallen op het nummer De prijs van De prijs van De prijs van De prijs van De prijs van Let wel f 10.000 is gevallen op f 20.000 is gevallen op f 25.000 is gevallen op f 50.000 is gevallen op f 100.000 is gevallen op op dit nummer zijn twee het nummer het nummer het nummer het nummer het nummer prijzen geval 0 78 08 25 705 585 0464 004477 017640*) 013360») 092743 040698 019303 021076 029593 053475 040599 len.

De Vallei | 1967 | | pagina 4