Veenendaals dagblad Tito vindt in M.-Oosten „begrip" Curie moet macht afstaan Buiten WIJ Cals trekt zich terug uit „groep Bogaers" Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Capsule voor redding uit onderzeeboot inde Man toch niet akkoord met Engeland Fedor den Hertog bij botsing tegen auto ernstig gewond Wapens naar Nigerie Politieke oplossing gewenst Noodtoestand in Syr acuse „LAAT REPARATEURS LESSEN GEVEN AAN DOE 'T ZELVERS" BELGISCHE BEKENT NU AANDEEL T BANKROOF TE AMERSFOORT Commissie voor herziening van grondwet samengesteld Viji miljoen sigaretten jgeroofd uit j vrachtwagen Man zou brand (twee doden) hebben aangestoken Wisselvallig Platte peter HULP RAPPORT HOOFDBEDRIJFSCHAP AMBACHTEN Karweitjes door vaklieden worden te duur GEEN APPeL Voordracht naar koningin BOMAANSLAG OP VAN HEUTSZMONUMENT EINDELIJK VOOR „ITALIAANSE PROVO'S" EISEN VERTREK VAN KONINGIN JULIANA VOORZITTERSCHAP STAATSCOMMISSIE EIST AFZIJDIGHEID Wel achter doelstelling van oproep radicalen ANDERS VAN GROOT BELANG Bur voor redactie en administratie: Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red.). Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. Waiboer en Reel.- bureau J. Baars VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opge richt in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert, losse mm-prijs 17 cent Kleine 'annonces „Vraag en Aanbod" op di., do. en za. 1-10 woorden 1,50, ieder woord meer 15 cent. VRIJDAG 18 AUGUSTUS I967 4le JAARGANG ALEXANDRIË President Tito van Joego-Slavië heeft verklaard, dat hi overal onder de Arabische leiders begrip gevonden had toen hij met hen sprak over de noodzaak van een politieke oplossing voor de crisis in het Midden-Oosten. De Joegoslavische president had een korte ontmoeting met de pers na privé geconfereerd te hebben met president Nasser gedurende meer dan twee uur in zijn Ras El Tin paleis. Tito zei dat hij optimistisch gestemd naar huis terugkeert. TITO VATICAANSTAD Paus Paulus VI heeft vandaag een drastische hervor ming van het centrale bestuur van de Rooms-Katholieke kerk afgekondigd. De macht die de kardinalen van de conservatieve Curie eeuwenlang heb ben uitgeoefend, is beperkt ter wille van meer democratie. In een document van historische be tekenis heeft de Paus een einde ge maakt aan de vier eeuwen oude greep van de Curie op alle aspecten van het kerkelijk leven, van de liturgie tot het financiële beleid van de grootste chris telijke kerk. Functies in de Curie worden voort aan niet meer voor het leven aan kar dinalen en hun ondergeschikten toege wezen, zodat deze machthebbers niet langer de onwrikbare positie en steeds groeiende invloed uit het verleden zul len hebben. Alle curie-kardinalen treden automa tisch af bij de dood van een Paus, zo dat de nieuwe plaatsbekleder zijn ei gen staf kan benoemen. BEEMSTER Gisteren is de land arbeider R. van der Ley uit Beemster getroffen door de bliksem. Toen men hem aantrof in het land waren de le vensgeesten reeds geweken. Het slachtoffer was 56 jaar. WJat velen van het plukken der tuin- bonen (omtrent eind juli) afke rig maakt, zijn de zwarte luizen, waarmee planten niet zelden van bo ven tot onder bedekt zijn. Zeer tijdig zaaien en z.g. aftoppen helpt, want vroeg in het jaar treedt deze plaag nog niet op en verder besproeien met sterk geconcentreerde nicotine. Toch zien we altoos luis in de platte pe ters en wij hielpen als kinderen daar om niet graag bij de pluk. Mieren, die bekend staan als werkzame planten- beschermers, helpen de met luis be hepte bonen echter geenszins. Een be kend entomoloog (Heijmons) nam proeven met de bekende bruine weg- mier, die als ijverig bezoeker van bladluizen bekend staat. Hij beplantte twee bedden tegelijk met onze tuin boon en sloot ze zorgvuldig af. Van het ene bed, waaruit alle mieren te voren verwijderd waren, werd de af scheiding dagelijks vers geteerd, zo dat geen mier er van buiten in kon doordringen. Het andere kreeg daar entegen een complete kolonie weg- mieren. Weldra verschenen op de planten van beide bedden luizen en reeds na een week was het aantal in het bemierde gedeelte veel groter dan in het andere en na 4 weken zaten daarvan alle planten vol, terwijl in het vrijgebleven territorium bijna heel het gewas bladluisvrij was gebleven. Toen tenslotte de bonen werden ge oogst, leverde het van mieren vrij ge bleven gebied driemaal groter op brengst dan het bed met de trouwe luizenverpleegsters, die juist het on gedierte dat zij bij wijze van spre ken als miniatuur-melkkoetjes behan delen, wegens de zoete afscheidings- produkten sterk hadden doen ver meerderen. Hier kunnen we de mieren beter kwijt dan' rijk zijn. I8-8-'67 A. B. WIGMAN Verwacht wordt dal Tito Moskou en Washington zal inlichten over de resultaten van zijn besprekingen met de presidenten Nasser, Aref en Atas- si. Men vraagt zich in Egypte af, of Tito erin geslaagd is Nasser en Aref te doordringen van de noodzaak van het vinden van een politieke oplossing in het Midden-Oosler De reis naar Syrië wordt al min of meer als een mislukking beschouwd, na de verkla ring van de Syrische minister van Buitenlandse Zaken Ibrahim Markhos woensdag. Deze zei toen dat Syrië niet bereid is een vrede met Israël te aanvaarden, als prijs voor het terug geven van de door Israël bezette ge bieden. Waarnemers geloven dat het opti misme waarvan Tito blijk heeft gege ven, gebaseerd is op de houding van Nasser en Aref. Ze zijn van mening, dat de impasse alleen doorbroken kan worden als de voorstanders van een harde lijn zoals Syrië geïsoleerd worden. Het feit dat Tito in Alexandrië tot de pers heeft gesproken en niet in aan wezigheid van zijn gastheer, wordt gezien als een aanwijzing dat hijzelf de volledige verantwoordelijkheid op zich wil nemen voor de verklaring die door Arabische extremisten zeker gekritiseerd zal worden. Tito is per schip uit Alexandrië ver trokken onder de toejuichingen van duizenden Egypler.*r«Ch eh 21 saluut schoten. Hij maakt de reis naar huis aan boord van het Joegoslavische op leidingsschip Galib. Egypte en Joego-Slavië hebben de niet gebonden landen aangespoord al les te doen wat in hun vermogen ligt om de Arabische staten te helpen, de gevolgen van de oorlog met Israël te boven te komen. „De Israëlische agressie en de daaruit voortgesproten situatie, zijn absoluut onaanvaardbaar. Een oplos sing is onmogelijk, indien de wettige rechten van de Arabieren niet geëer biedigd worden", aldus het communi qué. Beide landen verklaren dat de situa tie in het Midden-Oosten een „gevaar lijk precedent" vormt en dat „de agressor niet mag worden toegestaan vruchten van zijn agressie te plukken" Nasser heeft volgens het communi qué een uitnodiging voor een bezoek aan Joego-Slavië aanvaard. SYRACUSE Met waarschuwings schoten en traangasbommen joeg de politie donderdagavond in de stad Sy racuse, in de staat New York, een me nigte van 200 negers uiteen, nadat voor de tweede achtereenvolgende dag ge welddadigheden waren uitgebroken. Kort nadat burgemeester William Walsh als voorzorgsmaatregel voor de negerwijk de noodtoestand had afge kondigd, begonnen jonge negers ruiten in te gooien en winkels te plunderen. De politie werd op een regen van ste nen en flessen onthaald. Een politie man werd gewond. Burgemeester Walsh heeft de nood toestand nu voor de hele stad van kracht verklaard en een avondklok in gesteld. De cafés en slijterijen zijn ge sloten en het dragen van wapens is verboden. Alle politieverloven zijn in getrokken. SUNNYVALE (Californië) Voor de Amerikaanse marine wordt thans in de Verenigde Staten een onderwater-reddingsccpsule gebouwd waarmee reddingen zullen kunnen worden verricht uit gezonken onderzeeboten tot een diepte van meer dan duizend meter. De capsule zal 24 man in één keer kunnen meenemen en zal een driehoofdige bemanning hebben. De capsule waarvan de foto een model toont zal volgend jaar worden afgeleverd. De heer Van de Poll te Veenendaal is het niet eens met wethouder De Rui ter in zijn reactie om de Hoofdstraat te transformeren tot een soort Rotterdamse Lijnbaan. De winkelier die het plan vo rige week lanceerde heeft echter van verschillende collega's veel bijval gekre gen. In Rhenen is het bestuur van „Kleur- vogel" druk doende met de uitwer king van de plannen om begin september een grote bloemen- en vogeltentoonstel ling in de Cunerastad te organiseren. Er bestaat nog een kleine kans op het behoud van de tabaksteelt in de om geving van Eist en Amerongen. Veel hangt af van het experiment om edeler tabaksrassen te telen, waarvan het blad geschikt is als dekblad voor sigaren. DOUGLAS Het eiland Man is het helemaal niet eens met het ver bod van de piratenzender „Radio Ca roline North", dat de Britse regering per 1 september van kracht wil laten worden. Dit heeft de voorzitter van het parlement van Man. Kerruish, donderdagavond verklaard bij zijn te rugkeer op het eiland uit Londen, waar hij de kwestie heeft besproken op het ministerie van Binnenlandse Zaken. Na afloop van het beraad was in de Britse hoofdstad meegedeeld, dat Man het hoofd had gebogen voor het Britse gezag en de piratenzender voor zijn kust het zwijgen op zou leggen. Kerruish, die in Londen bevestigde dat het radiostation tegen 1 septem ber uit de ether verdwenen zou zijn, zei bij zijn terugkeer, dat de betrek kingen tussen het eiland en de Britse regering nog nooit zo slecht zijn ge weest. Man moet naar zijn mening naar grotere onafhandelijkheid stre ven. Eerst zou het de status van „ge associeerde staat" binnen het Geme nebest moeten zien te verkrijgen, waarna het 't recht zou hebben volle dige onafhankelijkheid te vragen. DEN HAAG Omdat het opknappen van karweitjes door een vakman voor veel mensen een te dure aangelegenheid is geworden, zouden reparateurs er verstandig aan doen cursussen te geven voor doe-het-zelf-reparaties. Er zijn al enkele bedrijven die deze voorlichting geven maar om beunhazerij te voorkomen, moet worden nagegaan of die cursussen individueel of gezamenlijk door de be drijven moeten worden gegeven. Dit wordt gezegd in het rapport „Verzorgend ambacht en consument" dat door een werkgroep van het hoofdbedrijfschap ambachten is uitgebracht. Daarin wordt opgemerkt, dat het klimaat waarin dienstverlenend ambacht en consument elkaar ontmoeten verschraald is. Dat komt omdat het publiek zich vaak verkijkt op de hoogte van de bedrijfskosten van een ambachtsman en op het feit, dat in het verzorgend ambacht de loonkosten niet zelden driekwart van de bedrijfskosten uitmaken. Om moeilijkheden over de rekening voor verrichte werkzaamheden te voor komen, beveelt de werkgroep aan dat de consument van tevoren een kosten opgave vraagt of dat de ambachtsman die eigener beweging verstrekt. Wat de doe-het-zelf-cursussen betreft wordt gewezen op een plan van de elektriciteitsbedrijven voor voorlichting over reparaties aan lichtnetten in woon huizen. Daarvoor zou de hulp van technische scholen kunnen worden ingeroepen, waar voldoende gereedschap en oefenruimte is. De werkgroep beveelt aan de aard en omvang van de kleine karweitjes vast te stellen in gemeenschappelijk overleg tussen de consumentenorganisaties, het ambacht, de openbare nutsbedrijven en leraren van technische scholen. Ook zou er een lijst moeten komen waarop staat wat de consument zelf kan doen en wat hij aan een vakman moet overlaten. UTRECHT Hoewel de gewapende overval op de Nutsspaarbank in Amers foort, die op vrijdag 24 juni 1965 werd gepleegd, juridisch al .vas afgerond, is de zaak nu door een beket^nis achter af van een van de medeplichtigen rond gekomen. De Belgische Yvette B. die de overvallers in een kampeerboerde- rijtje bij Voorthuizen op de Veluwe had ondergebracht was wegens medeplich tigheid aan de overval door de recht bank in Utrecht tot vier jaar gevange nisstraf met aftrek veroordeeld. Tot nu toe had deze Belgische vrouw hardnek kig ontkend. Die houding had zij volgehouden tot voor de rechtbank, maar nadat de Amersfoortse politie alsnog enkele be zwarende feiten in handen had gekre gen, gaf zij nu opeens haar aandeel in de overval volledig toe. Haar relaas over haar aandeel in deze roof en hoe zij het buitenhuisje huurde van waaruit de bankrovers hun actie konden voor bereiden, klopt in alle opzichten met wat de politie reeds bij het vooronder zoek had vastgesteld. Deze bekentenis achteraf heeft in zoverre invloed op de verdere gang van zaken, dat Yvette B. haar hoger beroep tegen het vonnis van de Utrechtse rechtbank ingetrokken. Dit was voor de officier van justitie, mr. G. W. von Meyenfeldt, aanleiding om zijn appel tegen het vonnis even eens in te trekken. Yvette B. zal nu de haar opgelegde gevangenisstraf onder gaan. Haar late bekentenis heeft intussen geen invloed meer op de berechting van de bankrovers. Die zijn inmiddels in het buitenland veroordeeld, waar zij waren gearresteerd. DEN HAAG De veelomstreden staatscommissie voor de herziening van de Grondwet en de Kieswet is in kan nen en kruiken. Minister mr. H. K. J. Beernink (binnenlandse zaken) heeft gisteren, nog juist voordat hij met va kantie ging, de laatste hand aan de sa menstelling gelegd. De voordracht is nu onderweg naar Porto Ercole. De commissie, die zal bestaan uit ze ventien leden, krijgt een tweehoofdige leiding, die zal bestaan uit minister van staat mr. J. M. L. Th. Cals en dr. A. M. Donner, oud-hoogleraar in het staatsrecht aan de Vrije Universiteit en oud-president van het Europees ge rechtshof. Er zijn met de benoeming van des kundige leden door deze commissie nauwelijks moeilijkheden geweest, ook niet wat de afspiegeling van de politieke verhoudingen betreft, behalve dan met de nieuwe partij Democraten '66. Deze groep eiste namelijk twee plaatsen op in deze commissie en daarover hebben de politieke leider van D'66, mr. H. van Mierlo, en de waarnemend voorzit ter drs. G. Ringnalda gisteren nog uit voerig gepleit bij premier P. J. S. de Jong, nadat er reeds een uitgebreide briefwisseling over was gevoerd met minister Beernink. Deze heeft echter geen aanleiding ge vonden om meer dan één vertegen woordiger van deze groepering in de commissie op te nemen. Zo zal drs. J. Gruyters worden benoemd en niet ook de Groninger hoopieraar prof. dr. L. Brir>lrV»nrc4 j ZUNDERT In de nacht van woensdag op donderdag hebben en- kele dieven een vrachtwagen met 7.740.000 sigaretten, die geparkeerd stond op het plein bij het gemeente- J huis in Zundert, gestolen. De wa- gen werd op de dag ten zuiden van Nispen (gemeente Roosendaal en Nispen) teruggevonden. Toen bleek dat 4.930.000 sigaretten verdwenen waren. 5 De chauffeur van de wagen, die vier maal per week van een siga- rettenfabriek in Luxemburg naar S de Nederlandse importeur, N.V. Ci- j gareltes Import Company voorheen A. J. Blok in Scheveningen rijdt, S had de nacht doorgebracht in een hotel in Zundert. 's Morgens kwam hij tot de ontdekking dat zijn wa- gen weg was. De daders zijn in de wagen gekomen door een portier- raampje met een schroevedraaier te forceren. In de cabine lagen j geen contactsleutels maar wel sleu- tels om de oplegger te openen. Om S dit te doen hebben de dieven de S verzegeling moeten verbreken. Vrij- wel alle pakjes waren voorzien van sen Beneluxbanderolle. ••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••ft AMSTERDAM Levenslange gevan genisstraf kan de rechter opleggen aan de 27-jarige Amsterdamse lompenhan delaar J. R. als deze schuldig wordt bevonden aan brandstichting, zeven jaar geleden. Het vuur woedde in een huis aan de Buiten-Brouwersstraat in het centrum van Amsterdam. Twee mensen kwamen erdoor om het leven. De politie hield het er indertijd op, dat een oliekachel was ontploft en de vuurzee had veroorzaakt. De (ex-) schoonvader van de lompenhandelaar is nu mat een ander verhaal gekomen. De politie houdt er rekening mee, dat een echtscheidingszaak tussen de handelaar en zijn vrouw daaraan niet vreemd is. R. zou, aldus de verklaring van zijn vroegere schoonvader, gordijnen naar de oliekachel hebben gesleept om een groot vuur te maken. De vrouw meent zich te herinneren, dat zij haar man toen inderdaad met gordijnen heeft zien sjouwen. De bedoeling ervan was vol gens de schoonvader, tienduizend gul den verzekeringsgeld te incasseren. De handelaar zelf ontkent wat hem wordt aangewreven. Hij zegt dat de kachel werkelijk is ontploft. De vrouw, haar toen tweejarige zoon tje en de inwonende inmiddels over leden vader van de lompenhande laar waren gered, doordat de hande laar hen op de tweede verdieping had gedwongen uit een raam te springen. Zij waren heelhuids op een platje te rechtgekomen. Zelf had de man zich ook langs deze weg gered. Op driehoog was evenwel een vrouw van zeventig jaar verbrand. De 75-jari- ge man van deze vrouw was uit een raam gesprongen en ruggelings op straat gesmakt. Dit had hem het leven gekost. De schoonvader is de politie komen vertellen, dat de lompenhandelaar eens had gezegd de hele boel in de fik te zullen steken. Hij had geld nodig om voorzichzelf te kunnen beginnen. Een andere keer zou hij hebben gezegd, dat hij binnen een paar dagen tienduizend gulden zou hebben. De politie arresteerde R. Gerechtelij ke instanties verlengden het arrest eni ge malen. AMSTERDAM De strafkamer van de Amsterdamse rechtbank, gepresi deerd door mr. H. Pos, zal op vrijdag middag 25 augustus de btfïnaanslag op het Van Heutszmonument in Amster dam-Zuid in de prille ochtend van 10 maart jl. behandelen. Terecht staan de 20-jarige Amsterdamse student in de wis- en natuurkunde Alex J. M. en de 25-jarige uit Rotterdam afkomstige pro vo Jan J. G. B., die sinds hun arresta tie op 21 maart in voorarrest zitten (vijf maanden!). Destijds hebben zij de bomaanslag met een zelf gemaakt projectiel ge pleegd. De ontploffing bracht schade toe aan één der twee naast de vrou wenfiguur op de sokkel staande leeu wen, die verwijderd moest worden. LUIK De Harderwijkse ama teurwielrenner Fedor den Hertog, een der prominenten uit de nationale se lectie voor de wereldkampioenschap pen is gisteren tijdens de wegwed strijd Ougree-Aywaille-Ougree ernstig gewond geraakt. Den Hertog kwam frontaal in botsing met een vrachtwa gen. In bewusteloze toestand werd hij, naar een ziekenhuis in Esnaux ge bracht, waar men een gebroken lin kerhand, een kaakfractuur en een zware hersenschudding constateerde. Vanmorgen was er nog geen wijzi ging gekomen in zijn toestand. Van nacht hebben drie specialisten op het gebied van de elektro-encefalografie een hersenonderzoek verricht. Joop Middelink, de coach van de Nederlandse ploeg, die vanuit het trainingskamp in het Limburgse Nuth aan enkele wegwedstrijden in België deelnam, vertelde het volgende over het ongeluk: „Den Hertog maakte met Wagtmans, Pijnen, Zoetemelk, Harings en Nieuwkamp deel uit van een zeven man sterke kopgroep. Tij dens een afdaling kwam in een bocht plotseling een vrachtauto te voor schijn. Nieuwkamp schrok zo dat hij ten val kwam en enkele renners meetrok. Den Hertog, die de gevallen renners wilde ontwijken, reed toen frontaal te gen de vrachtauto". Den Hertog, die tijdens de Neder landse kampioenschappen tweede werd in de achtervolging achter Gert Bongers, zou tijdens de wereldkam pioenschappen starten in de achter volging ,de ploegentijdrit over 100 km op de weg waarschijnlijk ook in de individuele wegwedstrijd. PORTO ERCOLE De burgemees ter van Porto Ercole heeft een brief ontvangen, ondertekend door „De Ita liaanse provo's", waarin dezen drei gen, dat zij LSD in het drinkwater zul len doen als de burgemeester niet voor zaterdag aan koningin Juliana mee deelt dat zij Porto Ercole moet verla ten. Zondag had de burgemeester van Porto Ercole de koningin naar aanlei ding van het feit dat in de stad pam fletten waren aangeplakt door „de Ita liaanse provo's" met voor de koningin beledigende teksten, een telegram doen toekomen, waarin hij van zijn verontwaardiging blijk gaf over het verschijnen van de pamfletten LAGOS De federale regering van Nigerië krijgt wapens en munitie voor haar strijd tegen de afgescheiden deel staat Biafra. Een ruim 3.000 ton metende Poolse vrachtboot heeft in Lagos een lading ge lost die, naar van betrouwbare zijde verluidt, uit Oosteuropese wapens o.a. munitie uit Tsjecho-Slowakije - be stond. Per vliegtuig zouden in Kano, in Noord-Nigerië, Belgische geweren en zware munitie voor de Franse pantser wagens van het type Panhard zijn aan gevoerd. In Lagos arriveerden vorige week twee tweemotorige Tsjechische lesvliegtuigen van het type L-29 die met raketten kunnen worden bewapend. Vol gens onbevestigde berichten volgen nog vier van dergelijke toestellen. Uit Soedan zouden twee tweemotori ge straalvliegtuigen van het Britse type „Provost" naar Nigerië onderweg zijn. Uit Engeland zijn minstens twaalf stuk ken luchtdoelgeschut van 40 mm aan gekomen. Dit geschut heeft Nigerië ge kocht. De Nigeriaanse luchtmacht be staat hoofdzakelijk uit een dertigtal eenmotoriga les toestellen VAX DEN HAAG Oud-premier mr. J. M. L. Th. Cals zal zich terugtrek ken uit de groep-Bogaers. Hij zal ook bedanken als lid van de com missie van achttien, die studie maakt over politieke samenwerking tussen de KVP en ARP en de CHU. Mr. Cals bedankt voor belde functies met het oog op zijn benoeming tot voorzitter van de staatscommissie «voor de herziening van de Grondwet en de Kieswet. Omdat deze functie, zoals hij zegt, „een stringente terug houdendheid, vereist zal mr. Cals niet meer aan de openbare discussies over politieke vernieuwing deelnemen. Mr. Cals die gisteren van een maand vakantie terugkeerde, heeft zich hier over onmiddellijk uitgesproken. In de verklaring schaart mr. Cals zich „graag achter de doelstellingen van de oproep tot politieke vernieuwing en bevordering van een krachtig, vooruitstrevend beleid". „Al zou ik persoonlijk enkele onderdelen daar van anders hebben geformuleerd', voegt hij daaraan toe. „Ik vind het adres een positieve bij drage tot de verdere discussie in de kring van de KVP, omdat de kern punten waarom het thans gaat, er duidelijk in worden aangegeven. Het bestuur van de KVP heeft de leden opgeroepen aan de politieke menings vorming in de eigen partij actief deel te nemen. Ik zie dit adres als een krachtige impuls daartoe", aldus mr. Cals in zijn verklaring. De oud-premier zegt verder dat hij al voordat hij door het bestuur van de KVP was gevraagd deel te nemen aan de besprekingen tussen de KVP, AR, en CHU was benaderd door chris ten-radicalen die graag met enkele oudere politici wilden praten". Mr. Cals zegt eerst te hebben geïnfor meerd of de partijvoorzitter van de KVP mr. P. J. N. Aalberse, daarte gen geen bezwaar had. Die achtte .zulks zelfs van groot belang „hetgeen werd bevestigd toen de KVP nadien de heer Jurgens en mij aanwees als leden van de gespreksgroep van de drie christelijke partijen". Mr. Cals zegt dat in die gesprekken steeds voorop stond dat binnen de KVP en in volslagen openheid een op lossing voor de problemen moest wor den gevonden. „In die besprekingen", aldus mr. Cals „werd besloten een adres te richten aan het partijbe stuur en de partijraad om daardoor een goed voorbereide discussie te bevorderen". Zowel het bestuur van de KVP als de radicale groep-Bogaers ziet mr. Cals uit zijn gelederen verdwijnen. Zie elders in dit blad: „Liberalen stel len vorming van centrumpartij voor. SPAKENBURG Gistermiddag om halfvijf is in de rivier de Eem het 3V2-jarige dochtertje van de familie Van Doorn uit Amersfoort verdronken. Het meisje ontsnapte even aan de aan dacht van haar vader, die aan het vis sen was in de Eem. (Van onze weerkundige medewerker) XJet afgelopen etmaal is een depres- sie, die boven het noordelijke deel van de Noordzee was gelegen, naar Scandinavië weggetrokken en grotendeels opgevuld. Hierdoor nam de buiigheid donderdagavond snel af. Tegelijkertijd breidde een hogedruk- gebied zich van de Golf van Biscaje over Frankrijk oostwaarts uit tot bo ven Duitsland en Polen. Langs de noordflank van dit hogedrukgebied verplaatste een oceaandepressie zich naar Ierland. Deze depressie zal het komende etmaal over de Noordzee oostwaarts trekken, zodat op wissel vallig weer moet worden gerekend. De wind blijft daarbij zuidwestelijk, terwijl de temperaturen dezelfde zul len zijn als vandaag of iets lager.

De Vallei | 1967 | | pagina 1