Veenendaals dagblad Johnson vraagt Hanoi weer om teken van vredeswil Vlissingse raad wil ontslagen wethouder terug Buiten Repatriëring Jordaniërs stokte al eerste dag Ultimatum Moboetoe aan huurlingen Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Verkiezingsdag mogelijk pauze in aanvallen Grote schade bij brand in hoofdstad Iets beter Muiterij in Kanton Drie Groningse werven gaan korter werken K.V.P.-bestuur vroeg Bogaers al eerder om verslag ideeën radicalen Lijk gevonden op Amerongseberg Auto in ravijn; 18 doden Bredase politie zoekt verkoper van marihuana 1SIET LOYAAL Gulden raderen CHINA WERELDRAAD Meisjes zagen agent voor aanrander aan ctetJ&e VOOR INTERN BERAAD Fedor den Hertog's toestand verbeterd Prehistorische vondst in Ethiopië Betoging in Athene Weer gevechten in Rhodesië Vier „rokers" in arrest FEESTJE WEG BELONING VOOR TIP OYER GESTOLEN SIGARETTEN De Bur voor redactie en administratie: Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef. 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red.), Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. Waiboer en Reel.- bureau J. Baars. VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opge richt in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert, losse mm-prijs 17 cent. Kleine 'annonces „Vraag en Aanbod" op dl., do. en za. 1-10 woorden ƒ1,50, ieder woord meer 15 cent. ZATERDAG 19 AUGUSTUS I967 416 JAARGANG VLISSINGEN Burgemeester mr. B. Kolff van Vlissingen heeft gisteren in een speciale gemeenteraadsvergade ring herhaaldelijk erkend dat er fouten zijn gemaakt bij de financiering van de bouw van een nieuwe sporthal. „B. en W. en de Stichti ig Sportbelangen Vlis singen hebben op bepaalde punten on juist en onwettig gehandeld", zei de burgemeester. De overschrijding van de bouwkosten van de sporthal (een miljoen gulden) met vierhonderdduizend gulden was voor wethouder J. Filius (financiën) aanleiding op 1 augustus zijn ontslag in te dienen. Na bijna vijf uur vergaderen besloot de raad met algemene stemmen tot herbenoeming. De wethouder zal volgende week beslissen of hij de be noeming aanneemt. „De gemeentesecretaris, de afdeling financiën en ik hebben er steeds op ge wezen dat de overschrijdingen de goed keuring van de raad vereisten, maar maatregelen werden niet genomen. De gedragslijn van de heer Ch. J. Gillissen- Verschage, de wethouder voor sportza ken eri tevens voorzitter van de Stich ting Sportzaken, was niet in overeen stemming met de goede opvattingen over loyale en correcte samenwerking onder collegiale verantwoordelijkheid", zo motiveerde de heer Filius gisteren zijn ontslagaanvraag. De kritiek van de wethouder spitste zich toe op de besteding van een ge schenk voor de sporthal van vierhon derdduizend gulden van Esso. In ruil daarvoor zou Esso het recht krijgen een benzinestation bij de nieuwe hal te ope nen. In plaatst van met dit bedrag de door de gemeente verstrekte leningen af te lossen (in een clausule in het raadsbesluit en in een van de statuten van de Stichting Sportzaken bepaald) hield de Stichting het geld om de over schrijding te dekken. De raad werd noch van de schenking noch van de over schrijding op de hoogte gesteld. Zowel de burgemeester als wethouder Gillissen - Verschagen betuigden om standig hun spijt over het gebeurde. Wethouder Filius luchtte tegen de zin van de burgemeester in zijn hart door uiteen te zetten hoe hij met zijn collega van Sportzaken in conflict was geko men. De sporthal wordt volgende maand ge opend. Of Gedeputeerde Staten van Zeeland hun vereiste goedkeuring aan de schen king van Esso zullen geven is nog een open vraag. gelden zien wij ten onzent de zonne- bloem in cultuur genomen als landbouwgewas, terwijl zij hier toch zeer goed gedijt en haar grote pitten een voor voedsel bijzonder geschikte olie leveren. Het ligt blijkbaar vooral aan het moeilijk drogen der zaden, want ze zijn pas in oktober rijp, maar ook aan het bewerkelijke en gecom pliceerde uitpersen ervan. Neen, in hoofdzaak benut men de grijze en witte vruchten als prima vogel- en kippevoer, doch dat men ze vers of gebakken zoals in oostelijke landen, tot menselijk voedsel bestemt, geloof ik niet. Voorts kan zonne bloemolie tot spijsvet worden ver werkt, zoals we nu en dan op de S.T.E.R. van de televisie zien (marga rine-industrie), doch alles met es wordt onze helianthus toch het est als sierplant aangetroffen en et als oliegewas. Men heeft haar wel koorts- werend genoemd, doch zelden zal iemand naar mijn mening >-oor dit doel zonnebloemen bij zijn huis poten. We hebben volop genoeg aan de in drukwekkende gestalten in de border en tegen het huis, die de grote, voor over gebogen bloemschijven altoos zo plezierig naar de zon draaien, want het zijn ware zon-aanbidders. De gouden straalbloemen werden door kwekershanden tot rode, purperen, zwavelgele en nog anders gekleurde eenjarigen, vaste planten, enkel- en gevuldbloemigen in de schoonste tuin- vormen geteeld. Niettemin ge kunt het geloven of niet heb ik de meeste hang naar onze gewone soort, die het tegen al die kunstmatigheid best kan bolwerken. 19 augustus '67 A. B. WIGMAN WASHINGTON President Johnson heeft gisteren in een persconferen tie te kennen gegeven dat de Verenigde Staten nog altijd uitzien naar een teken van Noord-Viëtnam waaruit blijkt, dat een Amerikaanse boinbarde- mentspauze een bijdrage zou zijn voor de vrede. De Amerikaanse president liet de moge, kheid open dat de Verenigde Sta ten een pauze in de bombardementen zullen afkondigen ter gelegenheid van de verkiezingen in Zuid-Viëtnam op 3 september. Het Amerikaanse staatshoofd ver klaarde graag een aanwijzing van Noord-Viëtnam te krijgen, dat dit land geen misbruik zal maken van een eventuele opschorting van de lucht aanvallen. De huidige president van Zuid-Viëtnam, generaal Thieu, heeft onlangs verklaard, dat hij wellicht om een dergelijke pauze zal vragen, als hij bij de verkiezingen op 3 septem ber zou worden gekozen. President Johnson heeft verder ver klaard, dat de communisten in Viët- nam zich de laatste tijd terughoudend betonen bij het aangaan van gevech ten met Amerikaanse troepen, maar dat de Amerikaanse politiek in Viët- nam gericht blijft op een voorkomen van een machtsoverneming door ge weld van Zuid-Viëtnam. In een overzicht van de situatie in Viëtnam zei Johnson dat er zowel op de grond als in de lucht sprake is van een verminderde activiteit. Tegelij kertijd boekt Zuid-Viëtnam voortgang in de richting van een representatieve regering in een verkiezingscampagne, die door Amerikaanse senatoren is gekritiseerd. Hij weet het teruglopen van de oor logsactiviteiten aan het slechte weer en aan de opvatting van de comman danten, dat het nodig is „zich te be perken en geen aanvallen te doen op bepaalde doelen, waartoe ze de moge lijkheid hebben". Hij lichtte dit niet nader toe. Johnson zei te geloven dat de rege ring van communistisch China weet dat de V.S. niet streven naar een uit breiding van de oorlog in Viëtnam, ondanks de Amerikaanse luchtaan vallen dicht by de grcïwi n met China. De terughoudendheid van de vijand in Zuid-Viëtnam bij het aanvallen van Amerikaanse troepen bij grondacties, weet hij aan de verliezen die de vijand heeft geleden. Johnson zei in antwoord op vragen dat de aanvallen op vijftien km van de Chinese grens gericht waren tegen militaire verzamelplaatsen en verbin dingslijnen. „Wij zijn van mening dat deze doelen rechtstreeks in verband staan met de mogelijkheden van de vijand om wapens Zuit-Viëtnam bin nen te brengen met het doel Ameri kaanse jongens te doden", zei hij. Gezien de gevaren van de militaire escalatie in Viëtnam „die verschrik kingen zonder einde in het vooruit zicht stelt", doet de Wereldraad van Kerken een beroep op alle betrokken partijen onverwijld stappen te nemen om tot onderhandelingen te komen. GRONINGEN Op drie scheeps werven in Groningen is een verkorting van de arbeidstijd ingevoerd. Vijf an dere bedrijven hebben werktijdverkor ting aangevraagd. Deze maatregelen zijn genomen in verband met de sterk teruglopende werkgelegenheid op de Groninger wer ven. Als gevolg van de slechte gang van zaken in de Nederlandse kustvaart worden vrijwel geen schepen meer be steld. De weinige opdrachten die er komen, zijn van buitenlandse opdracht gevers. Op de werven van Ferus Smit in Foxhol en Coops in Hoogezand wordt per week nog maar 22 uur gewerkt. Kortere werktijden kennen ook de werknemers van Barkmeijer in Stro- bos. De werven, die eveneens de arbeids tijd willen inkrimpen zijn: Bodewes en Bij holt in Hoogezand, Sanders in Delf zijl, de werf Appingedam in Appinge- dam en de scheepswerf voorheen G. J. Broërken in Westerbroek. Bij de werf Volharding in Foxhol zijn vijftien van de dertig medewer kers ontslagen. De scheepswerf Fik kers in Foxhol gaf aan tien mensen ontslag. AMERSFOORT Doodsbenauwd dat zy met een aanrander te doen had den zijn donderdagavond drie meis jes op de loop gegaan voor een man, die zich legitimeerde als politie-agent en een van hen uitnodigde met hem in de auto te stappen. De man was in burger. i een korte achtervolging was het de man toch gelukt het meisje in zijn auto te krijgen. De twee andere meis jes belden daarop vanuit een garage het politiebureau om te vertellen, dat hun vriendin was ontvoerd. Hun werd verzocht naar het bureau te komen, ét hun vriendin en de verontschuldi gingen van de politie zijn zij gedrieën naar huis gebracht. De meisjes die wérkelijk werden ge zocht en van wie er één met een van het benauwde drietal was verward, zijn later op de avond aangehouden. ADVERTENTIE voor overhemden in 5 mouwlengten DEN HAAG Het is nu gebleken, dat het bestuur van de KVP reeds geruime tijd geleden aan drs. Bogaers had gevraagd om zyn ideeën op schrift te zetten. Het bestuur had daarvoor van drs. Bogaers ook de toezegging ge kregen. De bedoeling was om een uit eenzetting van de opvattingen van de christelyke-radicale groep te gebruiken in het interne partijberaad als mate riaal ter voorbereiding van de in de cember te houden vergadering van de partijraad, waarop zal worden beslist over de nieuwe lijn van het partybeleid. Het stuk zou met tal van andere worden rondgestuurd aan de afdelingen en kringen van de KVP in de vorm van een discussienota met toelichting. Uit de reacties daarop zou het partijbestuur een aantal voorstellen doen, die vol gens de uitgestippelde werkmethode in openbare vergaderingen van de afdelin gen en de kringen hadden moeten wor den behandeld. Aldus zou volgens deze opzet de organisatie van de KVP op de partijraad beslagen ten ijs kunnen komen. Hoewel voorzitter mr. P. J. M. Aal- berse tot drie maal toe over een derge lijk stuk met drs. Bogaers overleg heeft gepleegd, is dat tot nu toe niet ver schenen. Wel kwam de groep-Bogaers met haar actie aan de hand van het bekende adres. Het is vooral deze gang van zaken die, zoals wij vernamen, de verontwaardiging van het dagelijks be stuur van de KVP heeft opgewekt. Drs. Bogaers heeft nu laten weten dat zijn bijdrage voor de discussienota volgende week komt. AMSTERDAM Er is hoopvol nieuws uit Esneux, waar amateur-weg renner Fedor den Hertog na een zeer ernstig ongeluk in het ziekenhuis is opgenomen. Nadat de toestand van Den Hertog vrijdag overdag nog als zeer kritiek werd beschouwd, is in de loop van de avond een duidelijke verbetering inge treden. Vrijdag is ook gebleken dat Den Hertog minder ernstige fracturen heeft dan aanvankelijk werd gevreesd. Hij heeft een zware hersenschudding, een kaakfractuur, een gebroken midden- handsbeentje en voorts diepe verwon dingen aan zijn linkerdij en aan het gezicht. ADDIS ABEBA Archeologen heb ben de kaak opgegraven van een mens, die naar men aanneemt anderhalf mil joen jaar geleden in Ethiopië geleefd heeft, aldus heeft vrydag het Ethiopi sche archeologisch instituut bekend ge maakt. De prehistorische kaak van een men selijk wezen is een maand geleden ge vonden in het dal van de rivier de Omo, in zuidwest-Ethiopië, door een team van de Sorbonne. Deskundigen van het Ethiopische in stituut zeggen, dat de kaak de oudste is van zijn soort en overeenkomst ver toont met menselijke resten die gevon den zijn in Tanzanië en Zuid-Afrika. Acheologen uit Frankrijk, Kenya, Ethiopië en de Verenigde Staten heb ben gedurende enkele maanden in het dal van de Omo gegraven en verschil lende prehistorische resten van zoog dieren gevonden. ATHENE Een tiental jongelieden heeft vrijdagavond in een straat in het centrum van Athene een korte betoging gehouden. Zij riepen „weg met de dic tatuur" en „leve de democratie". Toen de politie arriveerde waren de betogers al verdwenen. Er zijn geen ar restaties verricht. AMSTERDAM In het Wilhelmina- gasthuis in Amsterdam is gistermiddag overleden de 53-jarige heier W. van den Heuvel. De man was woensdagmorgen op een bouwwerk in de Oostzanerwerf in de hoofdstad getroffen door een 600 kilogram wegend draglineschot, dat uit een heistelling viel. HONGKONG Twee brigades van de veiligheidstroepen oin de Chinese stad Kanton zyn openlyk in opstand ge komen en hebben een heuvel bezet van waaraf 't vliegveld kan worden bestre ken, zo meldde de „Hongkong Standart" heden. Een uit Kanton aangekomen rei ziger had gezegd, dat de troepen in op stand waren gekomen wegens de onver klaarbare verdwyning van de plaatse lijke militaire commandant, Wong Wing-sjing. Volgens berichten van de afgelopen dagen kan er in Kanton bijna gespro ken worden van een burgeroorlog. Er was sprake van felle strijd tussen Mao-isten en aanhangers van het in on genade gevallen staatshoofd Lioe Sjao- tsji. De „Hongkong Standard" meldde, dat 15.000 militairen uit de noordelijke pro vincie Honan, op last van premier Tsjoe En-lai stellingen langs de rivier rond Kanton hebben betrokken. Vrijdag avond werden herhaaldelijk schoten en granaatexplosies gehoord, aldus het blad. UTRECHT Bosarbeiders hebben gisteren op de Amerongseberg in de gemeente Rhenen (op de grens met Amerongen) het stoffelijk overschot ge vonden van een man. Het lijk, dat in vergaande staat van ontbinding ver keerde, lag vijftien meter van een bos pad af in dicht struikwgewas. De man is nog niet geïdentificeerd. Er wordt een onderzoek ingesteld onder leiding van mr. I. H. G. Boekraad, officier van justitie in Arnhem, SALISBURY Rhodesische veilig heidstroepen hebben zes Afrikanen ge dood in het tweede gevecht dat zij deze week aan de noordelijke grens hebben moeten voeren met verzetslieden, aldus meldt de Zuidafrikaanse Pers Associa tie in een bericht uit de Rhodesische hoofdstad. De veiligheidstroepen zouden geen verliezen geleden hebben. Men neemt aan dat de mannen behoorden tot een groep van ongeveer 30 leden van het Afrikaanse Nationale Congres LUGO, (Spanje) Een vrachtauto is vrydag in Spanje van een hoge helling gerold naby Lugo, in een 20 meter diep ravyn gestort en in de rivier de Sil te rechtgekomen. 18 arbeiders zyn bij het ongeluk om het leven gekomen, zes zyn gewond en drie andere verkeren in levensgevaar. Volgens ooggetuigen is de vrachtwa gen onverwacht van de weg af geraakt en met een vaart van 30 km het ravijn in gereden. Enkele van de arbeiders sprongen uit de wagen in een vergeefse poging hun leven te redden. Het ongeluk gebeurde bij de Sequei- ros dam, 70 km ten zuidoosten van Lu- go, waar de slachtoffers werkten. AMSTERDAM Grote schade werd gisteren aangericht door een brand waarbij de vlammen torenhoog oplaaiden uit een fabriekshal van de Nederlandse Dok- en Scheepsbouwmy. in Amsterdam-Noord. De brand brak vlak na de werktijd uit, om even over vyven. Daardoor was er niemand meer in het gebouw. De vuurzee ontstond mogelijk door een weggeworpen sigaret op de 125 meter lange en 25 meter diepe zolder. Binnen tien minuten na het eerste brandalarm schoten de vlam men ver boven het gebouw uit. De schade is zeer groot. ALLENBY BRIDGE De eerste Jordaanse vluchtelingen zyn over de Allen- bybrug en een brug 16 km stroomopwaarts, Israël binnengekomen en naar hun oude woonsteden overgebracht. Het waren er echter slechts 355 en niet duizend zoals door de Israëli's verwacht was en waarvoor vervoer naar Nabloes, Jenin, Toekarm en Kalkilya gereed stond. Israëli's en Jordaniërs beschuldigen elkaar wederzyds ervan de oorzaak te zyn van het geringe resultaat van deze eerste repatriëringsdag. BRAZZAVILLE De Kongolse auto riteiten hebben de blanke huurlingen in de oostelijke plaats Boekavoe de eis gesteld, dat zij binnen tien dagen deze stad moeten ontruimen. Volgens in Kinsjasa aangekomen reizigers, zou het nationale leger al een deel van Boe kavoe hebben veroverd. De huurlingen zouden nog een wijk onder hun gezag hebben. President Moboetoe heeft voorspeld dat de Kongolese troepen een snelle overwinning zullen behalen op de huur lingen. Daarna zal er een geslaagde topconferentie worden gehouden en zul len de Europeanen terugkeren. Het pro gramma zal worden afgesloten met een stabilisatie van de valuta. Hij zei dit vrijdag in een veelomvattend interview met het Kongolese persbureau. In tegenstelling tot wat de „buiten landse propaganda" zegt, heeft het na tionale leger overwinningen geboekt op de huurlingen te Kindoe en Kisangani de vorige maand, zei hij. Hij voorspelde dat het in Boekavoe net zo zal gaan in de komende dagen. Hij zei dat de Belgen „na de storm" zullen beseffen, dat het huidige be- KERNPROEF Op het proefterrein in Nevada is vrijdag een ondergrondse kernproef genomen, zo heeft de Ameri kaanse commissie voor kernenergie be kend gemaakt. De kracht van de ont ploffing was gering, d.w.z. kleiner dan die van 20.000 TNT. ADVERTENTIE vormt een uitgelezen entourage voor zakelijke en feestelijke bijeenkomsten. Capaciteit: bij lezingen, vergaderingen en conferenties 100 personen. Bij diners 80 personen. Het Rijnhotel ligt uniek aan de Rijnoever met een prachtig uitzicht over de rivier. Er is een grote parkeerruimte. En onze gerenommeerde keuken voldoet aan uw hoogste culinaire- ver wachtingen. Inlichtingen omtrent reserveringen en condities Onderlangs 10, Arnhem. Tel. 08300-27141 winti hen heeft gei-olpc/i in tegenstel ling tot vroegere regeringen. Hij ver klaarde een order te hebben uitgevaar digd aan alle geledingen van zijn partij, de revolutionaire volksbeweging MPR, maar hij zei niet wat er in stond. Er zijn veel geruchten geweest over scheu ringen binnen de partij. Het Kongolese staatshoofd zei een grote opkomst te verwachten op de topconferentie van de Organisatie voor Afrikaanse Eenheid, die op 11 septem ber te Kinsjasa zal beginnen. BREDA In Breda is een omvang rijk onderzoek op gang gekomen naar het gebruik van en de handel in ver dovende middelen. Vier marihuana- rokers zijn door de Bredase politie ge arresteerd en opgesloten. Het zyn de 21-jarige C. van der S., een kok, de 23- jarige G. II., een varensgezel, de 21- jarige M. B., een buffetbediende, en de 33-jarige verwarmingsmonteur A. K., alle vier uit Breda. Er wordt nog gezocht naar de man die dit viertal het verdovende middel heeft verkocht. Zijn identiteit is bij de politie bekend. De man houdt zich echter schuil of is voortvluchtig. Al lang is bekend dat Breda een schakel is in de smokkellijn van ver dovende middelen, die van Antwerpen tot Amsterdam loopt. Amsterdamse handelaars zouden de smokkelaars van verdovende middelen in bars en louche cafés in Breda ontmoeten. De politie kwam de overtreding van de Opiumwet op het spoor toen de be manning van een patrouillewagen in het Wilhelminapark een man bemerk te, die waggelde alsof hij was aange schoten. Nauwelijks hadden de politieman nen een praatje aangeknoopt of de man vertelde dat hij niet dronken was, maar onder invloed van verdo vende middelen. Hij vertelde dat hij met enkele vrienden op een feestje in een huis aan de Baronielaan was ge weest waar marihuanasigaretten wa ren gerookt. Op het aangeduide adres vond de politie niemand meer, maar wel een aantal volle asbakken. De in houd werd naar het gerechtelijk labo ratorium in Den Haag gestuurd. Daar bleek dat de sigarettepeukjes Indi sche hennep bevatten. Kort daarna werden de andere marihuanarokers aangehouden. Zij verklaarden in een bar bij de Gedempte Haven en de Houtmarkt in Breda een man te hebben ontmoet, die zei dat hij wel voor „kief" zou kunnen zorgen. „Kief" is de Marok kaanse benaming voor een hennep- produkt dat tot de marihuana-groep behoort. Nadat de vier jongemannen hem 23 gulden hadden gegeven verliet de man de bar om na enige tijd met „het spul" terug te komen. Met zijn vijven gingen zij naar het huis aan de Baronielaan waar een „feestje" werd gehouden. Er werd geduchtig gerookt en de deelnemers aan het festijn wer den „high". In Breda doen al geruime tijd ge ruchten de ronde dat daar op vele plaatsen verdovende middelen worden gebruikt. De politie heeft op ongeveer veertig klachten hierover tot nu toe alleen nog maar jongelui kunnen achterhalen, die „tri" snoven. 50 Israëlische vrachtwagens stonden gereed om de vluchtelingen te vervoe ren. Grote hoeveelheden voedsel en drin ken waren voor de verwachte vluchte lingen in gereedheid gehouden, maar het grootste deel hiervan bleef onaan geroerd. Een wdbrdvoerder van het Israëlische ministerie van Binnenlandse Zaken ver klaarde zeer teleurgesteld te zijn en zei: „De organisatie van Jordaanse zijde heeft ons lelijk in de steek gelaten. Ztf kunnen blikbaar de repatriëring op zo grote schaal niet aan". Van Jordaanse zijde werd verklaard, dat Israël de namen van hen die vrij dag konden terugkeren pas donderdag had doorgegeven. Roland Troyen, van het Rode Kruis verklaarde dat waneer de repatriëring in dit tempo zou verlopen, de operatie nooit voor het einde van de maand vol tooid zou kunnen zijn. Wij hebben dan minstens zes maan den nodig, zei hij. Een ironische samenloop van omstan digheden: via de Damiyabrug waar over zy gaan, die uit het door Israël be zette gebied naar Jordanië willen gingen vrydag evenveel Jordaniërs naar het oosten, als over de Allenbybrug naar West-Jordanië terugkeerden. De termijn waarbinnen de Jordaanse vluchtelingen zich kunnen melden voor repatriëring naar het door Israël be zette deel van hun land, is vrijdagavond met twee dagen verlengd. Tot dusver hebben ongeveer 175.000 uitgewekenen een aanvraag ingediend. In totaal zou den ruim 200.000 Jordaniërs zijn ge vlucht. BREDA Er is een korting uitge loofd voor wie inlichtingen verstrekt die kunnen leiden tot het terugkrijgen van de partij van vier en een half mil joen sigaretten die in de nacht van woensdag op donderdag in Zundert werd gestolen. De beloning, waarschijnlijk uitgeloofd door een onder een particulier adres in Rotterdam adverterende verzekerings maatschappij bedraagt tien procent van de waarde van de eventueel terugge vonden sigaretten. O HOOFDDORP Bij een brand in een boerderij in Haarlemmermeer zijn gistermiddag een grote vlasberg, een veestal en een aan het woonhuis ge bouwde schuur in de as gelegd. Het vee kon tijdig worden gered. De schade wordt gesschat op f 200.000. (Van onze weerkundige medewerker) \e vooruitzichten voor het week einde zijn een tikkeltje beter. De kans op regen is geringer geworden, nu een hogedrukgebied over de Golf van Biscaje tot Midden-Europa wat meer invloed heeft gekregen in onze omgeving en de Oceaanstoringen er niet al te dreigend uitzien. De kans op opklaringen neemt ge leidelijk toe en een lichte tempera- t uursverhoging behoort tot de moge lijkheden. Hogere waarden dan 20-22 graden zijn in Gelderland vooreerst niet waarschijnlijk. Over het geheel genomen mist de weerstoestand de komende dagen nog wel de bestendig heid, die wij zo gewaardeerd hebben in vele achter ons liggende zomer weken en daarom blijft het verstan dig de regenjas niet te grondig op te bergen.

De Vallei | 1967 | | pagina 1