Ajax zeker van winst op Telstar Feyenoord zal het tegen Sparta niet gemakkelijk krijgen Engelse voetbalcompetitie vandaag van start Risto Luukkonen overleden „DE FORELLEN" PROMOVEERT Britse voetbalofficials beginnen campagne tegen overlast van supporters Nederlandse Antillen versloeg Suriname Dunne spoeling in sporttoto Tennis- allerlei Drie trainingsgroepen in tafeltennisstop Pers krijgt toegang bij Y.Y.V. Nederland speelt tegen Amerika Oostduitse ploeg voor W.K. Oostenrijkse renner geschorst wegens gebruik van doping Jan Timman kwam remise overeen „Yeenendaal" gaat zondagmiddag oefenen Geen raad Tottenham Hotspur favoriet Honda start niet in Canada Nieuwe buitenspelregel bij hockey Lagere regionen Straffen te licht Nederlanders maken fouten op de Autobahn Stierenkeuring VEEMARKT UTRECHT Koninkrijkspelen Waterpolo Jeugdschaken Intrekking van bestemmingsplan Uitbreiding bij De Betuwe 1/1.25 Uw collega's noemen u objectief. Bij een geschil vraagt men üw mening. U steekt daar rustig een pijp bij op. Zijn we er dus vèr naast als we denken dat u Coopvaetf rookt? ZATERDAG 19 AUGUSTUS 1967 Hans Kraay: vermoedelijk niet van de partij Terwijl de Ajaxploeg zijn wel haast vaste overwinning op Telstar in IJmuiden behaalt, staan twee van zijn mogelijk meest serieuze belagers, Feyenoord en Sparta, tegenover elkaar in het Stadion Feyenoord te Rotter dam. Dat betekent verlies voor één van de twee of voor beide, als het op een gelijk spel uitdraait. Gezien de re sultaten van elf voorgaande ontmoetin gen is een puntenverdeling niet bijster waarschijnlijk. Daar deden deze twee clubs tot dusver in het stadion nooit aan. Vermoedelijk zal Feyenoord het zon der Kraay moeten stellen, Sparta zon der Madsen en Verdonk. Voor Sparta lijkt de handicap het grootst. PSV komt na zijn mager debuut tegen Volendam, echter met de reputatie nooit in Amsterdam van DWS te hebben ver loren, naar het Olympisch Stadion, waar het een goed gestarte tegenstan der zal aantreffen die op de goede weg lijkt met de hergroepering van zijn strijdkrachten. NEC bij DOS en GVAV in Groningen LONDEN De Engelse voetbal lers beginnen vandaag aan het nieuwe seizoen met in hun achterhoofd de ge dachte een plaats te veroveren in het volgende toernooi om de wereldbe ker. Het grote toernooi in Mexico is nog drie jaar verwijderd, maar Sir Alf Ramsey, de leider van de Engelse ORANJESTAD In de tweede wed strijd van het voetbaltoernooi van de Koninkrijkspelen, heeft het elftal van de Nederlandse Antillen donderdag met 2-1 van Suriname gewonnen bij de rust was de stand nog 0-0. Prins Claus verrichtte in deze wedstrijd de aftrap. HELSINKI Na een korte ziekte is in Helsinki op 36-jarige leeftijd de Finse bokser Risto Luukkonen overleden. Luukonen, geboren op 13 juli in Hel sinki, behoorde van 1957 af tot een van de beste Europese boksers. In de jaren 1957 tot en met 1959 verloor hij geen enkele wedstrijd en onder meer onze landgenoot Gerard Berkhout liep een k.o-nederlaag tegen hem op. Hij werd in 1959 Europees kampioen in het vliegge- wicht bij de beroepsboksers door een overwinning op Young Martin. Deze ti tel verloor hij in 1961 na een gevecht met Salvatore Burruni. In 1963 werd Luukkonen, geboren op 13 juli in Hel- bantamgewicht door Mimun Ben Ali op punten te verslaan. Hij verdedigde deze titel in 1964 met succes tegen Pierre Vertroff. De jaren daarna, toen zijn leef tijd zich deed gelden, brachten Luuk konen meer nederlagen dan overwin ningen. DEN HAAG De cijfers van sport toto 1 van het afgelopen weekeinde luidden: Aantal deelnemers: 423.378; totale inleg f 566.785,80; prijzenbedrag: f 187.035,71. Eerste prijs: f 102.871,62 (43 meldin gen, bruto f 2.392,36 per kolom); twee de prijs: f 56.111,79 (828 meldingen, bru to f 67,12 per kolom); derde prijs: f 28.055,90 (722 meldingen, bruto f 38,27 per kolom). TORONTO. De Britse autocoureur John Surtees zal op 6 augustus niet met zijn Honda deelnemen aan de Grote Prijs van Canada voor formule I-wa gens, die in Toronto wordt gehouden. Noodzakelijke technische veranderingen aan de Honda maken een start in To ronto onmogelijk. José-Luis Arilla, Juan Gisbert, Manuel Orantes en Manuel Santana zullen Spanje vertegenwoordigen in de wedstrijd tegen Equador in de halve eindstrijd van het tennistoernooi om de Davis-Cup (Europees-Amerikaanse zo ne), die op 21, 22, en 23 september in Barcelona wordt gespeeld O In het tennistoernooi om het kam pioenschap van Essex voor dames, heeft Wimbledon-winnares Billie Jean King uit Amerika in de kwartfinales met 6-1, 6-2 gewonnen van de Engelse Virgina Wade. Ook Rosemary Casals (Verenigde Staten) behaalde een duidelijke zege op haar landgenote Betty Pratt: 6-2 en 6-3. De verdere uitslagen luidden: Ker ry Melville (Austr.)Maryna Godwin (Zuid Afr.) 6-2, 6-4 en Joyce Williams (Eng.)Karen Krantz Ecke (Austr.) fi-2 fi-4 ploeg, is reeds bezig plannen te maken om de beker te behouden. „Ik weet dat iedere speler probeert te bewijzen dat hij de beste speler voor zijn plaats is", zei Ramsey. „De eisen voor de spelers zullen veel hoger wor den". Het Engelse elftal heeft het er het laatste seizoen een beetje bij laten zit ten en de belangrijke wedstrijd in de voorronde van het Europese bekertoer nooi tegen Schotland verloren. Om zeker in dit toernooi te komen moet Engeland van Wales en Noord- Ierland winnen en dan in februari in het Hampden Park-stadion in Glasgow revanche nemen op Schotland. Ramsey zei dat hij bij het samenstel len van de Engelse ploeg slechts op de kwaliteit van de spelers zal letten en niet op de leeftijd. Dat betekent dat Bobb en Jackie Charlton twee van de grote sterren, die voor de triomf in de wereldkampioenschappen ge zorgd hebben niet afgeschreven zijn voor de volgende wereldkampioen schappen. Bobby Charlton, die kaal be gint te worden en nu als tacticus steeds meer een rol op het middenveld speelt, heeft zijn club, Manchester United, het vorig seizoen geholpen de Engelse ti tel te veroveren. De Engelse bekerhouder Tottenham Hotspur wordt door deskundigen als één van de favorieten in de nieuwe competitie beschouwd. Een week gele den hebben de Spurs met 3-3 tegen Glasgow Celtic, de winnaar van de Europese toernooi voor landskam pioenen, gelijk gespeeld. Jimmy Grea ves was terug in zijn oude vorm en nam twee van de doelpunten voor zijn rekening. De Spurs hebben in 1961 zo wel de titel als de beker gewonnen en in 1963 wonnen zij het Europese toer nooi voor bekerhouders. DEN HAAG. De 34-jarige Zuidsla- viër Tigerman, die per 1 september a.s. in dienst treedt als trainer van de Ne derlandse, tafeltennisbond, heeft voor het komende seizoen de volgende trai ningsgroepen samengesteld: een A- groep, die donderdagmiddag en zondag middag in Amsterdam traint, bestaan de uit Bert Schoofs, Carel Deken, Bert van der Helm, Ed van der Berg, Robbie Hogendorp, Peter Joels, Ria Bog- mans, Ellen Kort, Mieke ten Broek en Mary van Ruiten. Een B-groep, die dinsdagavond in Den Haag traint en drie C-groepen, waar van de trainingen plaats vinden op woensdagavond in Den Haag, vrijdag avond in Vught en maandagavond in Zwolle. Tigerman is de eerst full-time trai ner, die de NTTB ooit heeft aangesteld. Het is de bedoeling dat hij de Neder landse top zal voorbereiden op de Euro pese kampioenschappen 1972, die zo als bekend in ons land worden ge houden. In verband met dit vijfjaren- programma heeft de Zuidslaviër, die als gastdocent van het CIOS in Over- veen al enig inzicht kreeg in het Ne derlandse spelmateriaal, de wat oude re spelers als Bert Onnes (30), Frans Schoofs (29) en de dames Ursula Stule- meyer en Annemarie Wijnants buiten de selectie gelaten. Indien hun presta ties daartoe aanleiding geven zullen zij echter wel worden opgesteld in de lan- den-wedstrijden, vooropgesteld dat zij dan van tevoren enkele weken mee- trainen bij de A-selectie. DEN HAAG De Koninklijke Ne derlandse Hockeybond gaat een proef nemen met een nieuwe buitenspelregel. Een speler zal pas buitenspel staan in dien hij dichter bij het doel staat dan de laatste veldspeler van de tegenpar tij d plus de doelman. Bij de huidige regel zijn dat twee veldspelers plus de doelman. Bovendien zal iemand alleen maar buitenspel kunnen staan binnen de 25 yard-lijn, d.wz. voor driekwart van 't veld is buitenspelstaan dus onmogelijk geworden. Een tweede proefneming be helst het vervangen van de inrol, wan neer de bal over de zijlijn is gegaan door een push langs de grond. Beide experimentele regels zullen worden toegepast bij de wedstrijden om de HTTC-beker, waarvan de eerste ronde wordt gehouden op 15 oktober a.s. In de competitie blijft voorlopig de oude buitenspelregel van kracht. tegen MVV kunnen zich in de groep der winnaars handhaven. In Volendam wacht Xerxes/DHC een moeilijk karwei. Xerxes kreeg in zijn promotie jaar te Volendam de eerste nederlaag te slikken met 21 in de twaalfde wedstrijd van dat seizoen. Fusiegenoot DHC verloor dit jaar in Vo lendam met 42 hoewel het opvallend goed speelde. In de eerste divisie gaan de twee de butanten HVC en FC VVV het tegen elkaar opnemen. Laatstgenoemde ploeg heeft verleden week tegen DFC een 42 nederlaag geleden. De Amers- foorters daarentegen trekken „schoon" ten strijde en zullen er wel op belust zijn hun eerste wedstrijd in winst om te zetten. Heracles, dat het vorige week met SVV op een akkoordje gooide, speelt op eigen terrein tegen FC Den Bosch. De Bosschenaren begonnen de competitie goed met een overwinning op Holland Sport en zullen zich ook in de tweede wedstrijd de kaas niet van het brood laten eten. Vitesse, dat afge lopen zondag met Velox een compro mis sloot, zal het tegen DFC heel wat moeilijker krijgen. Zwolse Boys, dat verleden week een verrassend gelijk spel afdwong van Roda JC, is thuis misschien wel in staat om NO AD met een tweede neder laag in de nieuwe competitie naar huis te sturen. Wat het duel Wageningen-De Graafschap betreft houden we het op een overwinning voor de degradant uit de eerste divisie. En Hermes DVS zal er voor eigen publiek wel niet in sla gen om PEC aan de verkeerde kant van de score te houden. PEC versloeg verleden zondag Limburgia, de club die AGOW voor het tweede competitieduel gaat bezoeken, met 32. De Apeldoorn- se formatie gaat ongetwijfeld een zeer lastige uitwedstrijd tegemoet. AMSTERDAM Het bestuur van de Nederlandse Sportpers heeft in ant woord op zijn protesttelegram aan de FC VVV te Venlo van het stichtings bestuur het volgende bericht ontvan gen: Het stichtingsbestuur van VW, of schoon door vakantie nog niet com pleet, heeft de regeling van de pers kaarten besproken en voorlopig beslo ten dat elke journalist welkom is mits zijn komst tevoren door zijn krant wordt aangekondigd. RHENEN Het eerste waterpoloteam van „De Forellen" is gepromoveerd naar de derde klasse bond. De Rhene- naren bereikten dit resultaat door gis teravond de mede-promotiekandidaat W.Z. en P.C. in eigen huis een gedeci deerde 62 nederlaag toe te brengen. De eerste promotiewedstrijd te Rhe- nen werd door de Forellen met 73 gewonnen. Het promotiefeest werd tot laat in de nacht gevierd in „De koning van Denemarken" te Rhenen. De foto: Het gepromoveerde team, dat wordt gehuldigd door de actieve Forel len-voorzitter de heer J. Bovenschen. DEN HAAG Het Amerikaanse Olympische waterpolo-team zal op za terdag 2 september a.s. in Leiderdorp een wedstrijd spelen tegen het officieel Nederlands waterpolo-zevental. De ont moeting wordt omlijst door een wed strijd tussen het Nederlands jeugdze- vental en Dukla-Praag (Tsj. SI.). Ver der speelt de nationale kampioen de Robben, een wedstrijd tegen HZFC. LONDEN Het Britse voetbalsei zoen begint vandaag evenals een gro te campagne om uitspattingen van de toeschouwers tegen te gaan. De Britse voetbalofficials willen dat de kantonrechter strenger moet optre den tegen toeschouwers, die beledigin gen of projectielen het veld opslinge ren of tot handgemeen overgaan. Zij hebben verklaard dat zij zich veel meer zorgen maken over het optreden van de toeschouwers dan over gemeen spel op het veld. Len Shipman, voorzitter van de En gelse league, zei tegen journalisten: „Wij kunnen eenvoudig niet dulden dat twee procent van de toeschouwers blijft voortgaan -de andere toeschou wers, de politie en de clubs overlast te bezorgen". De league heeft naar de 92 aangeslo ten clubs een brief gestuurd met een concept van een brief die zij aan hun parlementslid kunnen sturen. Hierin wordt gezegd dat de gerechtelijke OOST-BERLIJN De Oostduitse ploeg voor de wereldkampioenschappen wielrennen is als volgt samengesteld: Baan: Heren: Sprint: Jürgen Geschke, Werner Otto en Karl Richter; achtervolging 4 km: Klaus Ampler en Heinz Richter; ploeg achtervolging 4 km: Siegfried Kohier, Wolfgang Schmelzer, Rudolf Franz en Heinz Richter; Reserve: Mandred Ul- bricht; tijdrit 1 km: Erhard Hancke; tandem: Werner Otto/Karl Richter. Dames: Sprint: Heidi Blobner, Karin Stüwe en Helga Johanny; achtervolging 3 km: Hannelore Mattig. Weg: Ploegentijdrit 100 km: Günter Hoffman, Axel Peschel, Manfred Dahne en Die ter Grabe. Wereldkampioenschap op de weg: Siegfried Huster, Karl-Heinz Kazmier- zak, Bern Knispel en Klaus Ampler (mogelijk starten hierin ook nog twee van de deelnemers aan de ploegentijd rit). Dames: Gisela Grassman, Monika Israel, Hannelore Mattig en Heidi Blobner. WENEN De Oostenrijkse wielren- federatie heeft de 18-jarige Willi Hesse voor een jaar geschorst, omdat hij tijdens de Oostenrijkse wielrenkam- pioenschappen op de weg voor ama teurs doping heeft gebruikt. Hesse werd in deze wedstrijd, die jl. zondag werd gehouden derde. Gistermiddag is op Schiphol de Mexi caanse wielerploeg voor de komende wereldkampioenschappen aangeko men. Op de foto de renners met hun fraaie sombrero's op de lucht haven. JERUZALEM De Westduitser Ro- ber Hübner heeft vrijdag zijn voor sprong behouden in de finalegroep van het jeugdschaaktoernooi. Hij won zijn partij in de tweede ronde tegen de Ca nadees Lawrence Day, nadat hij ook zijn partij in de eerste ronde had ge wonnen. De Nederlander Jan Timman speelde in de tweede ronde remise tegen Ray mond Keene van Engeland. De partij tussen de Noor Terje Wibe en de Por- toricaan Julio Kaplan werd afgebroken in een voor Kaplan gunstige stelling. Ook Lennard Asplund van Zweden en Dumitru Ghizdavu van Roemenië bra ken hun partij af. De Israëli Amikam Balsjan had een vrije ronde. In de finale groep heeft Hübner de leiding met 2 punten, gevolgd dor Kap lan en Keene met 1 punt en een afge broken partij. Balsjan, Ghizdavu en Asplunn delen de vierde plaats met V* punt en een afgebroken partij. Timman is zevende met Vi punt en Day en Wi be delen de achtste plaats met 0 punten en een afgebroken partij. De afgebro ken partijen zullen vanavond worden gespeeld. Zondag is een rustdag, de derde ronde begint maandag. In het internationale tennistoer nooi van Quebec behaalde de Span jaard Manuel Santana een 2-sets (6-4 en 8-6) overwinning op de Australiër Roy Emerson. De Braziliaan Ronald Barnes won achtereenvolgens van Ni- ki Pilic (Zuidsl.) met 6-1, 6-2 en van Jaideep Mukerjea (India) met 3-6, 6-4 en 6-2. straffen tegen dit soort toeschouwers te licht zijn geweest. De laatste twee jaar hebben de onge regeldheden op de Britse voetbalvel den een ernstige vorm aangenomen. Het vorige seizoen hebben een aantal clubs uit de eerste divisie commissies van waakzaamheid ingesteld. Zij be stonden uit gekozen supporters die rond het veld een oog in het zeil hiel den en de oproermakers bij de politie meldden. De voetbalfunctionarissen maken zich zorgen over de lichte straffen wel ke opgelegd zijn voor ordeverstoringen tijdens de onlangs gespeelde vriend schappelijke wedstrijd tussen Arsenal en Glasgow Rangers. Verscheidene mensen werden gewond bij vechtpar tijen in het Londense Highbury Sta dion. Toen zij voor de rechter werden gebracht kregen slechts vijf van hen boeten variërend van 10 shilling tot drie pond. George Cohen, de back van Fulham, die ook meegespeeld heeft in het En gelse elftal, dat de wereldbeker heeft gewonnen, had als commentaar: „Wij willen geen steun van mensen die ste nen en flessen het veld opgooien. Als de politie het veld moet opkomen voor incidenten van dit soort, dan worden de spelers uit hun concentratie ge haald." MüNCHEN De Algemene Duitse Automobielclub (ADAC) heeft de ver enigingen van automobilisten in de buurlanden verzocht hun leden de be langrijkste verkeersregels voor de Duit se snelverkeerswegen onder ogen te brengen. Uit een enquête onder de Duitse verkeerspolitie was gebleken dat buitenlanders de voorschriften onvol doende kennen en te weinig ervaring op de snelwegen hebben. Onvoldoende afstand bewaren en (soms) achteruitrijden was geconsta teerd. Volgens de politie rijden de Oos tenrijkers te hard en slaan de Fransen, Nederlanders, Belgen en Scandinaviërs vaak geen acht op het parkeerverbod op de snelwegen. De Italianen rijden te lang waardoor ze oververmoeid raken en Engelsen hebben de neiging tot links houden. VEENENDAAL Het eerste en tweede elftal van de vv „Veenendaal' spelen zondagmiddag om 14.30 uur oefenwedstrijden tegen Rhoda. De wed strijden vinden plaats op het terrein „De Salamander". KESTEREN De raad der gemeen te Kesteren komt in augustus niet in maandelijkse vergadering bijeen. De eerstvolgende vergadering is vastgesteld op vrijdag 29 september. Aanvankelijk zou aanstaande vrijdag door de raad worden vergaderd, doch bfj gebrek aan voldoende belangwekkende agendapun ten Is besloten de vergadering uit te cellen. RHENEN De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat vanaf 1 september 1967 ter gemeente secretarie voor een ieder ter inzage ligt een besluit van gedeputeerde staten van Utrecht van 26 juli 1967, afdeling 5, nr. 40V/1436, houdende goedkeuring van het besluit van de raad der ge meente Rhenen van 29 november 1966, nr. 13a tot gedeeltelijke intrekking van het bestemmingsplan d.d. 6 december 1960, nr. fll, regelende de herziening van het bestemmingsplan voor de gehe le gemeente met uitzondering van de bebouwde kommen. Rhenen, 17 augustus 1967. De burgemeester van Rhenen. L. Bosch v. Rosenthal. TIEL De toenemende vraag naar vruchtenlimonadesiroop die door Kon. Mij. De Betuwe in Tiel onder de naam Tri Top Squashes naar Duitsland wordt geëxporteerd, maakt het noodzakelijk dat de sapfabriek van dit moderne Unileverbedrijf wordt uitgebreid. Hier door kan de produktie met 50 procent worden opgevoerd. De produktieverho- ging vraagt een investering van f 1 mil joen. Bovendien zal het aantal arbeids plaatsen met circa 45 personen vast personeel moeten worden uitgebreid. LEERSUM De K. I. vereniging „Leersum Langbroek en Woudenberg en Omstreken" organiseert op woens dag 23 augustus om 10 uur op het ter rein van „Valkenheide" een afstamme lingenkeuring van de stieren Wimke's Steffen en Jelsumer Gerard Wouter 67. Aangezien Winke's Steffen door zijn gunstige vererving gerekend kan wor den tot de beste produktie-verervings- stieren van ons land, ïykt een be zoek aan deze keuring voor de ingewij den de moeite volop waard. UTRECHT, 17 aug. 1967. Totale aanvoer 4165 stuks. Runderen 1166; vet te kalveren 258; graskalveren 20; nuch tere kalveren 417; schapen 1195; var kens boven 100 kg 336; varkens beneden 100 kg 28; biggen 684; bokken en geiten 61 stuks. Prijzen (in guldens): melk- en kalf- koeien, per stuk f 11001375; kalf vaar zen p. st. f 10251250; vare koeien p. st. f 9001085; pinken, per st. f 600700; stieren, p. st. f 8501150; graskalveren p. st. f 340540; nuchtere kalveren p. st. f 4080; fokkalveren p. st. f 125 275; schapen, per stuk f 80125; lam meren, p. st. f 85140; drachtige var kens, p. st. f 350450; lopers, p. st. f 85110; biggen p. st. f 60—71; bokken en geiten, p. st. f 1565; vette koeien le kwal. p. kg gesl. gew. f 3,754,00; idem 2e kwal. p. kg. gesl. gew. f 3,50 3,70; idem 3e kwal. p. kg gesl. gew. f 3,203,40; vette kalveren le kwal. per kg lev. gew. f 3,55—3,70; idem 2e kwal. p. kg lev. gew. f 3,25—3,35; idem 3e kwal. per kg lev. gew. f 2,503,25; nuchtere kalveren, p. kg. lev. gew. f 1,401,80; zware vette varkens p. kg lev. gew. f 1,801,85; zouters p. kg, lev. gew. f 2,102,15; slachtzeugen p. kg lev. gew. f 1,551,60; jonge slachtzeugen per kg lev. gew. f 1,601,65. Overzicht (resp. handel en prijzen). Melk- en kalf koeien: rustig, ruim prijs houdend; vette koeien: flauw, prijshou dend; vare koeien: rustig prijshoudend; vette kalveren: redelijk, hoger; graskal veren: matig, niet geheel prijshoudend; nuchtere kalveren: willig, prijshoudend; fokkalveren: idem, idem; schapen: idem, idem; lammeren, idem, idem; varkens: matig, niet geheel prijshoudend; biggen: idem, idem. ADVERTENTIE C32

De Vallei | 1967 | | pagina 7