DOVO won tijdens plensbuien van sterk GVVV: 1-2 VRC veroverde beker in Bennekoms toernooi Dapper Roda liet Veenendaal niet sterker winnen Matti de Koning winnaar algemeen klassement Merino's versloeg met 5 goals Desto voor rust Jan Cozijnse snelste in Amersfoort dwong „Watervrees Advendo DOVO-combinatie gelijk spel af Forellen" won fraaie tweede prijs in Yelp Ben Oosterhuis nationaal kampioen 350 cc-klasse Weinig voetbal in Opheusden Matige vlucht van „De Ordonnans' Unitas-bokaal gewonnen door RVW uit Renkum „Candia '66" in overwinningsroes Gerard Hoedeman: „Ik verwacht gelijk spel" Riny van Bruxvoort: „De beste zal wel winnen" Kees Gerritsen terug in verdediging van Veenendaal Nationale wielerdriedaagse in Noord-Oostpolder Beker nederlaagtoernooi voor Veenendaal V.R.C. Preek Vuur Teus van Laar nu ook speler Tegen verhouding Hoger tempo 50 km Wegraces in Hengelo Krachtsverschil MAANDAG 21 AUGUSTUS 1967 VEENENDAAL De veelbesproken krachtmeting tussen GWV en DOVO is zaterdagmiddag een rustige en spor tieve ontmoeting geworden, waarin DOVO zich pas in de tweede helft sterker toonde. Zowel voor de spelers als voor het duizend-koppige publiek was de regen echter de grote spelbre ker en het overvloedige hemelwater ontnam voor velen dan ook de sfeer en het plezier van een topwedstrijd tussen twee rivalen. Desondanks een prettige wedstrijd met redelijk voetbal onder de gegeven omstandigheden. Want bar en boos striemde de regen over het glad geschoren veld, dat er door de goede zorgen van Sportstichting en terrein knechten keurig verzorgd uitzag. Twee doelpunten voor DOVO en een doel punt uit 'n penalty van GVW brach ten de score na anderhalf uur op een verdiende 12 overwinning voor de rood-witten. Nico Diepeveen scoort hier het eerste doelpunt voor D.O.V.O. Jeugdig publiek rent langs de verslagen G.V.V.V.'ers naar de in een vreugderoes verkerende D.O.V.O.-spelers. gelegenheid het initiatief over te nemen en met snelle combinaties, veelal over reohts, trok het op het doel van Teus Hardeveld af. De zwaargebouwde Piet van Soest had het op dit gladde veld bijzonder moeilijk met GVVV's gevaar lijkste man van deze middag, Dick van Manen. Keer op keer kwam Van Ma nen langs van Soest en steeds weer volgden er voorzetten. De afwerking ontbrak en doelpunten bleven uit. De twee rivalen bleven elkaar op sportieve wijze belagen en uit het wisselende spel viel nu geen enkel krachtsverschil af te leiden. Voor het lang verwachte duel werd een bijeenkomst van alle spelers in de bestuurskamer van het sportcomplex „Panhuis" belegd. De gladiatoren van beide clubs, bewierookt door sigaren- en sigarettenwalm van de bestuursle den, werd ingeprent een sportieve wed strijd te spelen. Eenmaal terug in de kleedkamers werd de „preek" gelaten voor wat hij was en gaven de trainers hun laatste instructies. „Het weer zit niet mee, maar de stemming is best. „Ik verwacht een gelijk spel", was de mening van Gerard Hoedeman. In de kleedkamer van DOVO ging het wat rumoeriger toe. Aanvoerder Riny van Bruxvoort: „Ik durf geen voorspelling te doen, de beste zal het winnen". Ge lijktijdig kwamen de rivalen het veld op, gevolgd door scheidsrechter Laus- berg uit Culemborg. GVVV opende de echte strijd, toen na vijf minuten Piet van de Bovenkamp een schot afvuurde, dat de bal tegen de lat deed ketsen. DOVO ging na een kwartier wat feller spelen en bleef daarna overwegend in de aanval. De aanvallen gingen voorna melijk over links, waar Henk van Koo- ten een moeilijk te passeren tegenstan der had in Henny Beyer. Een goede voorzet van de DOVO-linksbuiten werd voor open doel gemist door Gerritsen en Visscher. Een in paniek gekomen Tijs van de Bovenkamp speelde de bal gevaarlijk terug op doelman Van Dijk, die hem op het laatste moment te pak ken kreeg. DOVO bleef komen, maar te ver doorgevoerde acties konden atlijd weer onderschept worden door Hoede man en Gerard van de Bovenkamp. Te veel „pingelen" van DOVO gaf GVW AMERSFOORT Zaterdagdagmid- werd door de Ren- en Tourclub Amers foort weer een rit van de zaterdagmid dagcompetitie georganiseerd. Vanaf de start werd het tempo behoorlijk omhoog geschroefd. De Veenendaler Hendrik- sen werd hiervan het slachtoffer. Hij moest lossen. Verschillende uitlooppogingen draai den echter op niets uit. Drie ronden voor het einde kreeg de Veenendaler Herman Hummel een lekke band, waar door hij moest overstappen op een ad- spirantenfiets. Inmiddels was de groep uit het oog verdwenen. Bij de A nieuwelingen was Jan Co zijnse uit Scherpenzeel de snelste. Bij de B nieuwelingen ging de eer naar: 1. A. Schwink, Amersfoort 2. M. de Vries, Amersfoort 3. Hans Huibers, Veenendaal 4. Cees Bogaard, Veenen- daal 5. Geert Hummel, Veenendaal 6. Jan van Garderen, Hamersveld 7. Nol Wildeman. Putten 8. Herman Hummel, Veenendaal. Adspiranten: 1. R. Sas, Scherpenzeel 2. J. Zwaagman, Barneveld 3. Jetse Reienga, Veenendaal 4. Van Wagens- irlfNV» VN/-»r*rr Direct na rust kwam er meer (nat) vuur in 't spel en werd 't duidelijk, dat er doelpunten zouden vallen. Na tien minuten bracht Roel Schoeman met 'n fraaie kopbal gevaar voor het doel van GVVV. Een machtige actie van Dick van Manen en Henny Beyer richtte de aandacht van het publiek op de andere kant van het veld. Beyer kwam alleen voor net doel van DOVO, maar Harde veld liep op tijd uit en weer was de bal gestopt. Bij DOVO ruilden Henk van Kooten en Bert Visscher van plaats. Dit bracht verwarring in de GVVV-de fensie. DOVO werd sterker en het ge volg daarvan was 'n aantal hoekschop pen, waardoor keeper Van Dijk handen vol werk kreeg. Hfl deed het echter pri ma en wierp zich steeds weer met veel moed op de bal. Nadat 'n kopbal van Schoeman naast ging, kwam Henk van Kooten in actie. Hij nam de bal mee naar voren en wenkte z'n medespelers. Keurig deponeerde hij de bal daarop voor het doel, waar Nico Diepeveen klaar stond om te scoren: 0-1. Nauwe lijks een minuut later kwam de „ter rier" van DOVO weer voor het doel, maar nu stuitte zijn schot af op de lat. Aart Gerritsen schoot van amper tien meter in, maar weer stopte Van Dijk meesterlijk, evenals bij 'n harde schui ver van Demoed. DOVO bleef komen en uit een snelle combinatie kwam de bal bij Diepeveen, die de uitlopende keeper van GWV passeerde: 0-2. Enkele mi nuten voor het einde beging Jaap Re- bergen tegen Beyer een overtreding, die door arbiter Lausberg bestraft werd met een penalty. Gerad Hoedeman gaf Hardeveld geen schijn van kans: 1-2. Daarmee was de strijd gestreden en had DOVO verdiend gewonnen van een sterk GVVV. Interessant waren de kop duels tussen Aart Gerritsen en Gerard v. d. Bovenkamp, die steevast werden beslist in het voordeel van de GVVV-er. Bij GVVV kwam Jan van Manen, ner veus spelend, niet tot z'n normale pres taties en viel Wim van Eyk helemaal niet op. Uit dit duel is gebleken, dat het mo gelijk is twee plaatselijke rivalen een prettige wedstrijd te laten spelen. GVVV's voorzitter Hertog feliciteerde dan ook met een zeker gevoel van op luchting de heer Hiensch van DOVO met „zijn" overwinning. Scheidsrechter Lausberg gaf na afloop het volgende commentaar: „Ik vond het een prettige wedstrijd, in een goede verstandhou ding gespeeld. De kwaliteit van beide ploegen viel me bijzonder mee. DOVO beschikt, dacht ik, over meer routine en conditie. Bij GWV viel me vooral het spel op van rechtsbuiten Van Ma nen, een jongen die er wat van kan. GVVV moet meer stootkracht in zijn aanval hebben. Keeper Van Dijk deed het bijzonder goed". Zonder twijfel is de jubileum-wed strijd tussen GVVV en DOVO een hoog tepunt geworden in de viering van het 20-jarig bestaan van GWV. Een spor tieve krachtmeting is mogelijk gebleken, ondanks alle sombere voorspellingen. Wellicht mag dat beschouwd worden als het grootste winstpunt van deze wed strijd. BENNEKOM Door een 02 over winning op Bennekom heeft VRC za terdagmiddag de beker veroverd van het door „Bennekom" ge organiseerde nederlaagtoernooi. Het was dank zij twee doelpunten in de tweede helft van Wim Verwoerd. Hoe wel VRC opnieuw niet volledig kon uitkomen, bleken de Veenendalers des ondanks aanmerkelijk sterker dan de thuisclub. VRC, zonder Cor Aalbers, C. Reber- gen en G. v. d. Weerdhof, begon veel belovend. Een rustige verdediging zorg de ervoor, dat elke Bennekomse aan val tijdig werd onderbroken. In de voorhoede werd Aalbers gemist en doelpunten bleven aanvankelijk uit door gebrek aan snelheid. Toch waren enkele uitvallen van VRC gevaarlijk. Een Bennekoms doelpunt werd afge keurd door scheidsrechter De Black, wegens ongeoorloofd aanvallen van keeper Cornelissen, deze middag weer betrouwbaar op zijn post. De rust brak aan met een 0-0 stand. Na de hervatting moest Bennekom zich voornamelijk beperken tot verde digend spel. De opbouw en combinaties lukten beter dan voor rust in het VRC- team. Uit een dergelijke combinatie kreeg Wim Verwoerd de bal toege speeld en van zestien meter afstand Bosbranden Bosbranden hebben de afgelopen twee dagen 1500 hectare bos en bouwland in het zuiden van Frankrijk in de as gelegd. Een van de grootste vuurhaarden bevindt zich 20 kilometer van Marseille en 15 kilome ter van Aix-en-Provence, tweeëntwin tig brandweerkorpsen bestrijden het de Bennekomse 0-1. doelman te wist hij passeren: VRC bleef daarop aanvallend spelen. Henny Schoeman kreeg een fraaie kans maar miste. Beter lukte het toen rechtsback Van Kooten naar voren ging en een afge meten voorzet gaf naar Verwoerd, die met een enorme kopstoot de score op 0-2 bracht. Bennekom was niet in staat terug te komen en kort daarna floot scheidsrech ter De Black voor de laatste maal. VRC sloot met deze wedstrijd een goed verlopen oefenprogramma af. VEENENDAAL De plaatselijke ont moeting tussen N.S.V.S. en Kulan is zaterdagmiddag letterlijk en figuurlijk in het water gevallen. Nauwelijks was de aftrap verricht of het begon te regenen. Manmoedig bleven de twee tegenstanders elkaar belagen, zonder evenwel tot scoren te komen. Ruim tien minuten duurde het natte voetbal festijn. Toen vond scheidsrechter Van de Heuvel (zonder paraplu) het wel letjes. Met een „waterig" fluitsignaal staakte hij de wedstrijd. Mogelijk had de arbiter watervrees! Of hij naar de kleedkamer toe gezwommen is weten we niet EDERVEEN Zaterdag heeft Ad vendo in een thuiswedstrijd tegen een combinatie van DOVO een verdienste lijk gelijk spel behaald. Trainer Teus van Laar. oud-speler van DOVO, speel de in het Advendo-elftal mee. Op het middenveld kwam hij tot bijzonder goed werk. Hetzelfde werk, dat hij eens bij DOVO verrichtte. Waarschijnlijk zal hij in de komende competitie behalve trai ner ook speler van het Ederveense elf tal worden. Goed voetbal van Advendo leidde in de eerste helft tot twee verdiende doel punten. Linksbinnen T. Schoeman, deze keer in de voorhoede operend, nam de ze treffers voor zijn rekening. DOVO op zijn beurt kreeg eveneens goede sco ringskansen, maar keeper C. Donkelaar wist voor de rust de Veenendalers van doelpunten af te houden. Na de hervatting was hij hier echter niet meer toe in staat. Een fel offensief van DOVO bracht de stand op 2-3. Voor de drie treffers zorgden Vink, Davelaar en Hartog. Advendo gaf de strijd nog lang niet op en C. Ruiswijk en T. Veer deden Ad vendo uitlopen tot 43. Kort voor het einde schoot Bos de verdiende gelijk maker van de Veenendalers in de tou wen. Advendo 2 speelde eveneens thuis. De Ederveners wonnen met 51 van Merino's 3. Voor de doelpunten zorgden C. Greuter (3), H. van Beek (1) en E. v.d. Weerd (1). ff RHENEN Het was voor de RZ en PC „De Forellen" een druk weekein de. De zwemwedstrijden in Scherpen zeel, waaraan met 45 leden zou worden deelgenomen, gingen weliswaar niet door, maar een combinatie van heren 1 en 2 ging naar een toernooi in Velp en de adspiranten namen deel aan een toernooi van VZC. In Velp waren de deelnemende ploe gen Flamingo's, Bevers, Pluvius, Esca, Poseidon en Forellen. De ploeg uit Rhe- nen, die samengesteld was uit heren van het eerste en tweede zevental won- hen met 101 van Pluvius door doel punten van Hans de Jong (3), Aart Tim mermans (1), Wim Brouwers (3) en Ge rard Evers (2). Met 20 won de ploeg uit Rhenen van Poseidon door doelpun ten van Hans de Jong en Wim Brou wers. In de cross-finale moest Forellen uit komen tegen Esca uit Arnhem, dat niet minder dan eerste klas bond speelt. De Arnhemmers wonnen met 82, hetgeen met het oog op het klasseverschil niet te verwonderen valt. De twee tegenpun- ten kwamen van Aart Timmermans. De heren uit Rhenen namen een prachtige tweede prijs mee naar huis. VEENENDAAL Gistermiddag heeft v.v. Veenendaal op eigen veld een goede wedstrijd gespeeld tegen de eerste klasser uit de onderafdeling Roda uit Hamersveld. De eindstand werd 22 waarmee Roda, pas gepromoveerd uit de tweede klas, blij mocht zijn en waarmee Veenendaal eigenlijk enigszins teleurgesteld was. Veenendaal was ster ker, er zat meer lijn in het spel dan in vorige vriendschap pelijke duels, maar Roda kon met hulp van de pijl snelle linksbinnen Jan Drost toch de score in evenwicht houden. Drost zag twee keer kans door de Veenendaalse verdedigingslinie met in het midden Hennie van de Bovenkamp en Kees Gerritsen te komen en twee keer te scoren. Drost wilde met zijn twee doelpunten blijkbaar laten merken, dat hij vorig jaar in de competitie 26 van de 43 doelpunten gescoord had. De eerste helft liet een aardig stuk voetbal zien. Vooral door Veenendaal werd doordacht gecombineerd. Ook op het zonovergoten Veenendaal-veld leek het de eerste 45 minuten op een Love- In, zoals de 'verslaggever bij de wed strijd Feyenoord-Sparta een periode on der woorden bracht. Gijs Heykamp was de eerste, die een scoringskans kreeg. In de 10e minuut fabriceerde hij staande tussen enkele verdedigers, een effectschot, dat hij echter over de lat zag draaien. Blankespoor had het rustig. In de 20e minuut moest hij een laag schot van linksbinnen Drost on schadelijk maken. Uit een moeilijke positie wist de meester-dribbelaar Jan Henzen een draaiend schot te lossen, dat hij evenals Gjjs Heykamp naast zag gaan. Jan Sukkel drong meerma len over de linkervleugel snel op en liet harde, lage schoten los; alleen de richting ontbrak nog. Toch was het het dappere Roda, dat het eerste doelpunt liet aantekenen. Jan Drost kreeg de bal goed toege speeld, ging door en loste van 20 me ter een schot en dat betekende 01, een stand die tegen de verhouding in was. In de 40e minuut schoot Jan Henzen zijn ploeg naar een 11-stand. Gijs Heykamp kopte uit een scherpe voor zet van Henk Stuivenberg de bal via de paal in het doel: 21. Deze score zou het verschil in krachten voor de rust goed weergegeven hebben. Links binnen Drost dacht er anders over en wrong zich vlak voor de rust door de Veenendaalse achterhoede en scoorde Roda's tweede treffer: 22. Met veel goede moed begon Roda, dat vorige week slechts met 21 ver loor van het Rhenense Candia, aan het volmaken van de 90 minuten. Al gauw werd duidelijk, dat beide ploegen en thousiast trachtten als enige de derde treffer te scoren. Co van Barneveld was de eerste, die een redelijke kans kreeg, maar de bijzonder goed in vorm zijnde keeper Kooymans wierp zich op de schuiver. Roda kwam opdringen en de van stal gehaalde Kees Gerritsen met helpers moesten reserve-krachten aanboren om de felle, maar niet erg doordachte aanvallen van Roda af te breken. Aan de andere kant was het echter ook onrustig. Jan Henzen schoot in het zijnet en Jan Sukkel liet de bal in de richting van de kruising paal-lat verdwijnen. In het laatste geval was Kooymans tot een mooie duik geko men. Het tempo ging bij beide ploegen omhoog; de combinaties van Veenen daal waren goed, maar misten vol doende verrassing. Telkens weer zat er een been uit Hamersveld tussen. Veenendaal probeerde het met scho ten. Die waren echter te hoog of Kooy mans verscheen in de baan van het schot. Na een half uur kreeg Jan Sukkel een waarschuwing en liet zich na enke- SCHERPENZEEL-NAGELE Donderdag, vrijdag en zaterdag werd in de Noordoost-Polder ter gelegenheid van de viering „25 jaar droog" een nationale wielerdriedaagse georganiseerd. Uit elke provincie was een ploeg van zes ren ners gekomen om aan deze wedstrijden mee te doen. In totaal waren pl.m. 60 renners aanwezig. Noord-Holland was niet vertegenwoordigd. De Utrechtse ploeg was samengesteld uit drie Scherpenzeelse renners, Matti de Koning, Arnold Voogd en Jan Vlastuin. Verder bestond de ploeg uit Bakker uit Soest, Klinkenberg uit Utrecht en Zeeman uit Huizen. Donderdag werd 40 kilometer gere den op een parcours in Emmeloord. Matti de Koning zat in een kopgroep van vijf renners. Vier renners vielen en De Koning ging als eerste over de eind. streep. Jan Vlastuin was de pechvogel op die dag. Hij kwam te vallen en be zeerde daarbij zijn hand. Dit heeft hem de hele driedaagse nog parten gespeeld. Vrijdag moesten de renners in Mark- Matti de Koning uit Scherpenzeel zegevierde in de Nationale Wielerdriedaagse, gehouden in de Noord-Oostpolder. Links de winnaar van de derde etappe, Hulzebos uit Beilen. nesse 50 km rijden. In de laatste bocht, 100 meter voor de finish, toen De Ko ning de leiding zou nemen, brak zijn ketting. Hard lopend met de fiets aan de hand, ging hij toch nog als vierde over de finish. Een ploegmaat van hem remde voor de finish nog af om De Ko ning als vierde voor te laten gaan. Een sportief gebaar! Eerst in Marknesse was Bruinsma uit Westerbork, 2e was Berkhout uit Schipluiden, 3e Hassing uit Neede en 4e De Koning uit Scherpenzeel. Zaterdag werd in Nagele 60 km ver reden op een parcours van 1 km. Bij de start regende het en het gevolg daar van was, dat het parcours gevaarlijk glad werd, de renners doornat en door modderspatten onherkenbaar. Al gauw zaten de drie Scherpenzeelse renners De Koning, Vlastuin en Voogd in de kopgroep van tien man. Vlastuin viel later terug door een lekke band. Hulzebos uit Beilen werd eerste, Matti de Koning, 5e en Arnold Voogd 6e. Vlas tuin kwam in het peloton binnen. De Utrechters hadden twee dagen het ploegenklassement aangevoerd en na de derde dag stonden ze gelijk met de Drentse ploeg. Door de lekke band van Vlastuin ech ter werd de eerste plaats toegewezen aan Drente, zodat Utrecht tweede werd. De eerste drie ploegen kregen een medaille en De Koning leider van het algemeen klassement, kreeg een grote krans. Na de wedstrijden hadden we nog even een gesprek met Matti de Koning. Hij vond het zwaar, drie dagen achter elkaar te rijden. Zondag ging hij weer naar Vlijmen. Verder sprak hij zijn waardering uit voor ploegleider Teunissen en over de particulieren, die hun gastvrij onder dak hadden verleend, tijdens deze drie daagse in de N.O. Polder. Ie minuten op de rechtsbuiten plaats vervangen door Jansen. Na de periode van hoog tempo zakten beide ploegen wat terug. Er werd wat ondoordacht om het derde doelpunt gevochten. Het laatste kwar tier werd een Veenendaalse aangele genheid. Roda had te veel van zijn krachten gevergd en kon zich nu al leen nog maar beperken tot verdedi gen en enkele van kracht ontstoken aanvallen, die de Veense achterhoede niet in paniek konden brengen. In de 40e minuut schoot Jan Henzen uit een voorzet tegen de lat en was het linkbuiten Jansen, die met veel in spanning en veel bewegingen de terug springende bal probeerde in het doel te werken. Het lukte hem niet. Roda had geluk, toen Gijs Heykamp de bal ge vaarlijk in de richting van de onder kant paal liet verdwijnen. Het einde kwam met de 22-stand. Roda kon tevreden zijn en Veenendaal had te weinig gekregen. Er zat in het Veenendaalse spel meer lijn dan in de vorige ontmoetingen. Er werd goed ge combineerd over de vleugels gespeeld, waarmee het veld opengetrokken werd. VEENENDAAL Merino's heeft za terdagmiddag Desto uit Utrecht ver slagen met 52, waarde.>r de beker van het nederlaagtoernooi, georgani seerd door De Merino's naar het Vee nendaalse VRC gaat. Had Merino's verloren, dan zou daarvan het gevolg zijn geweest, dat Desto zich winnaar - Norton; 3. Dolving BMW; 2. 3. Voor- HENGELO (Gld) Tijdens nationa le motorwegraces in Hengelo (Gld.), die onder ideale weersomstandigheden werden gehouden, is Ben Oosterhuis uit Groningen Nederlands kampioen 350 cc klasse geworden. Hij hoefde daarvoor zelf niet eens deel te nemen, want zijn enige concurrent, Cas Swart uit Alk maar, kwam niet verder dan een zeven de plaats, wat hem niet genoeg punten opleverde om Oosterhuis voorbij te kunnen streven. Wel had Swart gedu rende zes ronden de leiding, maar hij moest zich in de tweede helft van de wedstrijd steeds verder laten terugzak ken. De uitslagen van de wegraces luid den: 50 cc nationaal: 1. Foekema (Den Haag) - Kreidler; 2. Van Beek (Zelhem) - Mijbeek; 3. Zoombelt (Oldebroek) - Sachs. 125 cc nationaal: 1. Van Leeuwen (Leidschendam) - Honda; 2. Bastiaan (Haarlem) - Hon da; 3. Van de Goorbergh (Breda) - Tohatsy. 250 cc nationaal: 1. De Graaf (Oudkarspel) - Suzuki; 2. Den Boer (Callantsoog) - Jamasaki; 3. Rotting (Koog aan de Zaan) - Du- cati. 250 cc internationaal: 1. Kostwinder (Rotterdam) - Jama- ha; 2. Leenheer (Den Haag) Suzuki; 3. Van de Goorberg (Breda) - Jamaha. 350 cc intern./nationaal: 1. Louwes (Schildwolde) 2. Moojen (Edam) - Honda; (Beilen) - Honda. 500 cc nationaal: 1. Keesen (Woubrugge) - Noorlander (Gouda) - BMW; zaat (Rotterdam) - Honda. 500 cc internationaal: 1. Zijlstra (Amsterdam) - Norton; 2. Oosterhuis (Groningen) - Norton; 3. Van de Sanden (Drunen) - Honda. OPHEUSDEN Er was zowel za terdag uls zondag weinig voetbal in Opheusden te beleven. Zaterdagmiddag speelde „Sparta" 2 een thuiswedstrijd, die bij een 2-0 voorsprong gestaakt moest worden wegens de zware regen val. De veteranen van „Sparta" brachten een bezoek in Wageningen bij WAW. Ondanks de regen ging deze wedstrijd wel door. Het werd een gelijk spel: 3-3, zodat de Sparta veteranen nog steeds ongeslagen zijn. OPHEUSDEN De leden van de Or donnans hadden voor de vlucht vanaf Noyon over een afstand van ruim 321 km 212 duiven meegegeven, die gelost werden om 9.10 uur met WzW wind. In rayon 3, afdeling Oost, kwamen de leden van de Ordonnans er niet aan te pas want van de 660 duiven werd pas de 18e plaats bezet door A. v.d. Kolk die van de vereniging als le binnen kwam in de tijd van 13.21.20 uur met een snelheid van 1276.96 m. Als 2e kwam enkele seconden later Arend Pe ters in de tijd van 13.21.40 uur met een snelheid van 1275.89 m. De laatste prijsduif was van D. Lindner om 13.45.26 uur. De uitslag van de vereniging was als volgt: 1, 21, 38 A. v.d. Kolk; 2, 11 Arends-Peters; 3, 4, 5, 9, 13, 22, 23, 26, 43 D. Lindner; 6, O. de Wit; 7, 17, 29 D. Arends; 8 Gebr. v. IJmeren; 10, 30, 36 A. Aalbers; 12 H. Verwoert; 14, 41 G. Kerkstra; 15, 35, 37 R. Vink; 16, 19, 42, 32 H. Prijs; 18, 20, 27 J. v. Neer bosch; 24, 40 H. J. Cornelissen; 25 C. Verwoert; 28 G. Huibers; 31 W. Ver meer; 33 J. v.d. Wardt; 34 J. Prijs; 39 r# van de eerste prijs mocht noemen. Ook aan de Wageningse Laan stroomde de regen neer en maakte van de grasmat de bekende gladde substantie. De wei nige bezoekers zochten een goed heen komen in de bijna gereed zijnde grote kantine. Het krachtverschil werd in de eerste helft al snel zichtbaar. Maar liefst vijf keer drongen de Merino's-aanvallers met goed gevolg door de Utrechtse verdediging. De Veenendalers schenen weinig hinder te hebben van de glad heid. In de 5e minuut was het Henk van de Berg, die de grondslag voor het eerste doelpunt legde. Zijn schot kon door de Utrechtse goalie nog maar juist tot corner verwerkt worden. Uit de cornern, die Van de Berg mocht nemen was het linkshalf Cobi Sukkel, de scoor de: 1-0. Tevergeefd viel de doelman uit, waarna zijn trui, die eerst wit was, nu de weinig opwekkende kleur van modder had. In de 20e minuut scoorde Verheugen 2-0 en in de 25e minuut was het Tonny van de Berg, die voor de derde goal zorg droeg. Merino's bleef fel doorgaan. Er wer den kansen geschapen en J. C. Sukkel en Aartse wisten uit deze kansen de vierde en vijfde goal te scoren. Sukkel zorgde met zijn hak-doelpunt temidden van het natte geweld voor een laconieke score-verhoging. Merino's was zeker van de zege en wa ser ook zeker van dat de beker naar plaats genoot VRC zou gaan. Na de rust lieten de Veenendalers de teu gels wat vieren en konden de Utrechters de eer redden met twee doelpunten. VEENENDAAL Het jaarlijkse toernooi om de grote Unitas-bokaal is zondagmiddag gewonnen door 't Ren- kumse RVW. Op het sportpark „Pan huis" werd duchtig strijd geleverd door de zes deelnemende verenigingen, RVW (Renkum), ONA (Wageningen), Limvio (Baarn), EWV (Eek en Wiel), Edese Boys en Unitas. In de eerste wedstrijd kwam Unitas uit tegen EWV en moest in de Betuw- naren de meerderen erkennen: 1-2. Te gelijkertijd won ONA van Edese Boys met 4-0. De volgende serie ging tussen Unitas en het Baarnse Limvio. De Veenendalers wonnen op overtuigende wijze met 3-1. ONA speelde gelijk tegen RVW, 1-1. EWV behaalde een kleine overwinning op Limvio, 1-0 en RVB verwees Edese Boys met 8-0 naar de laatste plaats van dit toernooi. Derde en vierde De strijd om de derde en vierde plaats ging tussen Unitas en het Wage ningse ONA. Reeds voor rust had ONA een 0-2 voorsprong bereikt en wist ook in de tweede helft door goed verdedigen te behouden. De finale bracht EWV en RVW tegen elkaar in het veld. Het werd een uitste kende wedstrijd door scheidsrechter Van de Scheur op voortreffelijke wijze geleid. In de eerste helft toonden de Renkummers zich sterker en wisten dat uit te drukken in een goed doelpunt. Na de hervatting kwam EWV goed te rug, maar door stug verdedigen wist RVW de scor eongewijzigd te houden en won daarmme de grote Unitas-bokaal. De voorzitter van R.K.-Unitas '48, de heer ZUppelli reikte na afloop de prij zen uit. De einduitslag werd: 1. RVW 2. EWV 3. ONA 4. Unitas 5. Limvoi en 6. Edese Boys. RHENEN „Candia '66" is nog steeds bezig de verschillende elftallen, zowel van de zaterdag- als van de zon dagelftallen, „uit" te proberen in een reeks vriendschappelijke wedstrijden. Van de zaterdagafdeling won het eerste met 6-0 van „Rhoda" en het tweede met 7-0 van „Rhoda" 2. Het eerste van de zondagafdeling won za terdagavond op eigen terrein met 4-2 van het Utrechtse „Voorwaarts". Voor komende zondag staat opnieuw een vriendschappelijke ontmoeting op ei gen terrein op het programma en wel tegen Utrechtse Boys.

De Vallei | 1967 | | pagina 7