Reorganisatie op komst bij A'damse politie SCHEEPSBOUW KAN VELE HANDEN GEBRUIKEN Senator naar Noord-Viëtnam Tussen het socialisme en het liberalisme ligt de scheidslijn Vele reacties op adres van „radicalen" Het gaat goed met de wegenbouw Conflict onder houders van rijscholen HOOFDSTAD HEEFT WEER BURGEMEESTER Telefoneren met hindernissen Geen beslag op Het Beste uit Provo Dr. Samkalden kondigt aan: NADER BESCHOUWD I i^i die móéten wel P^~,goed zijn I Mr. Blaisse en dr. Patijn gaan niet naar Zuid-Vietnam Mr. Toxopeus acht de regering nu nog niet in gevaar „Wel 'n gezonde ontwikkeling" KRITIEK Belastingverdrag met Finland t SOLIDARITEIT ANDERE TERREINEN WISSELWERKING VERBETERING IN SOM VAN AANBESTEDINGEN VIJANDSCHAP GROTE DINGEN DINSDAG 22 AUGUSTUS 1967 tin ma tVwct» m*** o r s >o »tt naiïïtttuf »a «a «wrn aa» g»»s>ci <rBTt«i»r n DEN HAAG Het inderhaast begin vorige week opgerichte secretariaat van de christen-radicalen uit de KVP heeft tot nu toe honderden reacties ontvan gen op het adres dat deze groep naar het bestuur van de KVP heeft gestuurd. Deze waren overwegend van leden van de KVP maar ook van kiezers, die niet of niet meer lid van die partij waren. Een woordvoerder van de christen-ra dicalen maakte gisteren een nieuwe lijst van ondertekenaars van het adres bekend. Het aantal parlementsleden dat zich achter de christen-radicalen heeft gesteld, is inmiddels gestegen tot elf; vier leden uit de Eerste Kamer en ze ven leden uit de Tweede. Onder de senatoren die hun instemming betuig den zijn pater mag. dr. J. G. Stokman, lid en een van de woordvoerders van de K.VP.-structuurcommissie, die be gin vorig jaar een rapport over de her ziening van de K.V.P. samenstelde. Dit rapport, Grondslag en karakter van de K.V.P.werd goedgekeurd door het par tijbestuur. De overige Eerste-Kamerleden die zich achter het adres stelden, zijn F. T. van der Maden, J. A. Middelhuis, en mr. W. E. Siegmann. De zeven leden uit de fractie der K.V.P. in de Tweede Kamer zijn: mej. A. A. M. Kessel, drs. J. M. Aarden, mr. H. W. van Doorn, drs. P. J. Janssen, mr. J. A. Mommersteeg, dr. Th. E. E. van Schaik en drs. Th. E. Westerterp. Het Democratisch Centrum Neder land, dat onder leiding staat van mr. dr. S. W. Couwenberg, lid van de Rot terdamse raad voor de K.V.P., heeft gisteren laten weten dat het de christen-radicalen ten aanzien van de partijvernieuwing tekort vindt schieten in radicaliteit, zo lang zij op hun ma nier christelijk geloof en politieke machtsvorming met elkaar blijven ver binden. Het D.C.N. streeft naar de vor ming van een algemene volkspartij van vooruitstrevende signatuur. Het zal regionale groepen gaan vor men die in hun streek gaan optreden als studie-, discussie- en propaganda- centrum van het D.C.N. Vertegenwoor digers van deze groepen zullen een landelijke contactcommissie vormen, die het algemene beleid zal uitstippe len, zo heeft mr. Couwenberg gisteren laten weten. DEN HAAG. Nederland en Finland hebben een aanvullend verdrag tot ver mijding van dubbele belastingheffing gesloten. Het gaat om belasting op di videnden. Volgens dat verdrag gaan met ingang van 25 augustus beide lan den vrijstelling van dividendbelasting verlenen over dividendbetalingen door een vennootschap van het ene land aan een vennootschap van het andere land, die tenminste 25 procent van haar aan delen bezit. In alle andere gevallen mogen beide landen 15 procent dividendbelasting heffen over dividenden die aan inwo ners van het andere land worden be taald. Tijdens een bijzondere vergade ring van de Amsterdamse ge meenteraad heeft gistermiddag de installatie van dr. I. Samkalden als burgemeester plaatsgevonden. Ook oud-premier Cals was er met zijn echtgenote om de nieuwe burgemeester de hand te druk ken. HAARLEM Een kabelstoring tus sen Haarlem en Amsterdam heeft gis termiddag en -avond grote stagnatie in het telefoonverkeer veroorzaakt. De oorzaak van de storing had de PTT gisteravond nog niet opgespoord. Wel wist de PTT, dat de storing optrad in een kabel met zeventienhonderd ver bindingen. Via omleidingen kon de PTT een deel van het telefonisch ver keer weer op gang brengen. Gistermiddag trad ook een kabelsto ring op in de buurt van Deventer. AMSTERDAM De officier van jus titie in Amsterdam, mr. J. F. Hartsui ker, zal niet voldoen aan het verzoek van de voormalige provo Rob Stolk om de oplage van het al in de handel zijn de boek Het Beste uit Provo in beslag te nemen. Dit boek bevat een bloemle zing uit de nummers van het b<:>d Pro vo, waaronder de zogenaamde subver sieve brief uit Provo 7. In deze brief werd opgeruid tot moord, doodslag en het opblazen van de IJtunnel. Rob Stolk schreef in zijn verzoek tot inbeslagneming aan de officier van jus- tie dat hij zich gekwetst voelde in zijn rechtsgevoel. Het gerechtshof ver oordeelde hem indertijd in hoger be roep voor zijn aandeel in de versprei ding van Provo 7 tot vijf weken gevan genisstraf. „De misselijkmakende middenstand, die nog nooit een num mer van Provo heeft willen verkopen verdient nu ongestoord geld aan iets waarvoor ik vijf weken moet gaan zit ten", zo schreef Stolk. „Niet geheel te rijmen met deze brief dunkt mij", zo merkte mr. Hart suiker op, „de brief van 10 juli van de zich noemende liquidatiecommissie Provo waarvan Stolk deel uitmaakt aan de uitgeverij De Bezige Bij, waarin wordt verzocht om de opbreng- sen van Het Beste uit Provo te stor ten op de girorekening van de voorma lige provo-beweging en niet op die van Roel van Duyn", aangezien de voorma lige provobeweging nog enige duizen den guldens schuld heeft te voldoen. (Van onze Amsterdamse redactie) AMSTERDAM De nieuwe burgemeester van Amsterdam, dr. I. Samkalden, zal zich intens met de politie bezig gaan houden omdat hy het van het grootste belang vindt, dat de politie niet omstreden is, maar by de hele burgerij de grootste waardering kan genieten, die zjj door haar dienst aan de vrijheid ver dient. Deze nieuwe belichting van de taak van de politie: „In dienst van de vrij heid", gaf mr. Samkalden gisteren bjj zyn officiële installatie tydens 'n buitenge wone vergadering van de Amsterdamse raad. Minister Polak, de burgemeesters van Rotterdam, Den Haag en randge meenten van de hoofdstad en vele an dere autoriteiten woonden de installa tie bij van de eerste Amsterdamse bur gemeester, die in Rotterdam werd ge boren. Er was ook grote belangstelling uit politieke kringen: drs. Den Uyl, mr. Van Mierlo, prof. De Gaay- Fortman en oud-premier Cals, die opviel door een zwarte, radicale snor (ook de christen radicalen Mommersteeg, Van Doorn en Jurgens dragen een snor). Loco-burgemeester dr. P. J. Koets bracht in herinnering dat wethouder Wibaut indertijd bij de installatie van burgemeester De Vlugt opmerkte: „Wij zouden u niet zelf hebben geko zen". Dr. Koets wees erop dat dit gelukkig nu niet kan worden gezegd omdat voor het eerst wethouders en raadsleden in spraak hadden bij de benoeming. Dr. Koets zei te verwachten dat de heer Samkalden zeker spoedig-vertrouwd zal zijn met zijn werk, gezien de functies, die hij in het verleden bekleedde. „De moeilijke combinatie van doelmatig heid en menselijkheid is de grote taak", aldus dr. Koets. Na de installatie sprak de heer L. Seegers (comm.) als nestor van de raad een sober welkomstwoord. „Een minderheid in de raad heeft reserves ten aanzien van uw mentale houding tot de burgerij van Amsterdam, de stad van de februari-staking. De rege ring blijf verantwoordelijk voor deze benoeming". De nieuwe burgemeester reageerde hier direct op: „Ik aanvaard de reser ves van de heer Seegers. Juist mijn verbondenheid met de februaristakers heeft het mij mogelijk gemaakt de be noeming te aanvaarden. Mijn solidariteit zal blijken." Dr. Samkalden kondigde voorts een reorganisatie van de politie aan om de decentralisatie bij de bevelvoering te verminderen. Hij zei dat er op korte termijn een actie begint om iets aan het personeelstekort te doen. Dr. Sam kalden verwacht kortsluiting tussen de Het scheepsbouwconcern Verolme heeft laten weten dat het tweeduizend man kan toevoegen aan zijn huidige personeelsbestand. De recente opdrach ten voor twee kolossale tankers voor Esso en op korte termijn te verwachten andere bestellingen zijn volgens dit be drijf reden voor deze opvallende uit breiding van werkkracht. Een en ander wekt de indruk dat voor Verolme de kou uit de lucht is. Er zou werk in overvloed zijn. Als dit het geval is, kan dit alleen maar een geruststellend gevoel geven voor de duizenden mensen die al bij de zes in ons land gevestigde ondernemin gen van Verolme werken. Tot het con cern behoren immers de werven op Ro zenburg, in Alblasserdam en Heusden, het scheepsinstallatiebedrijf in IJssel- monde, het elektrotechnische bedrijf in Maassluis en het schoonmaakbedrijf van tankers op Rozenburg. Elk van de ze vestigingen zal wel meer mankracht nodig hebben. Het lijkt niet overdre ven dat zij een aanmelding van een tweeduizend mensen zullen toejuichen. De zaak komt enigszins anders te lig gen als de nieuwe werkkrachten alleen nodig zouden zijn in de sector nieuw bouw. Als men van tweeduizend man alleen het minimum-loon plus de so ciale lasten in aanmerking neemt, komt dit neer op een jaarlijkse extra investering van circa twintig miljoen gulden. Dit lijkt een nogal forse belas ting op de nieuwe orders. Dit is immers een nieuwe loonpost op het bedrag dat al aan het bestaande leger van wer kers moet worden betaald. Overigens roept niet alleen Verolme om arbeiders. Bij tien andere belang rijke scheepsbouwbedrijven in het dis trict Rotterdam (Waterweggebied tot aan de Noord) van de Metaalbond de organisatie van werkgevers in de metaalindustrie kunnen op slag drie- duizend mensen worden geplaatst. De ze situatie dateert niet van vandaag of gisteren, maar dit is sinds ongeveer twee jaar het geval. Ook Verolme heeft steeds mensen kunnen gebruiken. Ondanks het sterk verminderde aan tal opdrachten voor nieuwe vracht- en passagierschepen, tankers en bulkcar riers, is de behoefte aan werkkracht gebleven omdat de scheepsbouwbedrij ven activiteiten op ander gebied ont wikkelden. Zij besteden veel aandacht aan de sector machine- en apparatenbouw. Op het gebied van booreilanden voor de olie-industrie heeft onze scheepsbouw- industrie aardige opdrachten verwor ven. De reeks orders voor baggermate- rieel vormt een interessant object. Ver scheidene werven hebben belangrijke verbouwingen van tankers uitgevoerd. Zij waren aantrekkelijke aanvullingen op de sector nieuwbouw. Voor al dit werk zijn veel mensen nodig. Wellicht zouden op deze terrei nen nog wel meer bestellingen zijn ver kregen als de werven niet waren onder bezet. In scheepsbouwkringen leeft de overtuiging dat men intensiever had kunnen acquireren als het personeels bestand sterker was geweest. De factor werkkracht verhinderde dit. In de jongste vijf jaren is vrijwel geen enkel bedrijf kunnen ontkomen aan vermindering van zijn personeels sterkte. Deze daling had verschillen de oorzaken. Vele goedgeschoolde krachten ko zen een baan in dienstverlenende sec toren bijv. als monteur omdat zij daar hun financiële positie konden verbeteren. Dit waren vooral de jon geren. De ouderen blijken meer te zijn gebonden aan het bedrijf waar zij dikwijls hun „halve leven" hebben doorgebracht. Het gevolg is dat de werven een relatief groot aantal oude ren in dienst hebben, van wie elk jaar weer een aantal wegens pensionering aan de bezetting wordt onttrokken. Het lijkt een afgezaagde bewering dat aan de jeugd de toekomst is. De werven tobben evenwel met de moei lijkheid dat de jongeren veel van hun enthousiasme voor de scheepsbouw hebben verloren. De belangstelling voor verscheidene eigen bedrijfsscho- len zou best heel wat groter kunnen zijn. Het feit dat veel jongens na de lagere school gaan doorlererf is hier ook debet aan. De slotsom is dat er ondanks de slechte tijden niet alleen nu werk is op de grote en middelgrote scheeps bouwbedrijven in en rondom Rotter dam, maar dat zij er allang was. Een merkwaardige wisselwerking van fei ten en omstandigheden gaf de indruk dat de dood in de pot was bij de wer ven. De bedrijfsuitkomsten zijn onge twijfeld nog niet florissant, maar het verbreden van die basis heeft de be drijven de kracht gegeven om werk te krijgen voor meer mensen dan er nu zijn. politie en de justitie in de toekomst te kunnen voorkomen. „Wij zullen wegen weten te vinden om de belangstelling uit de raad voor de politieproblemen te bevredigen. Ik ben er voor ook over het politiebeleid verantwoording aan de raad af te leg gen", aldus het nieuwe hoofd van de politie. Hij sprak zijn waardering uit voor de methode die de regering bij zijn be noeming heeft gevolgd, omdat het een verrijking van de democratie is. Deze methode van inspraak bij benoemingen van burgemeesters dient zeker gehand haafd te blijven, zei hij. Burgemeester Samkalden kondigde aan dat een aantal structuurvragen van Amsterdam opnieuw in de raad besproken zullen worden. „Het is nood zakelijk kritisch te bezien of de prak tijk van het beleid nog overeenstemt met de vastgestelde hoofdlijnen. De commissie-vergaderingep zullen waar schijnlijk bij de bëgrotingopenbaar worden. Voorts zal de jeugd grote aan dacht krijgen", aldus dr. Samkalden in zijn eerste toespraak als burgemeester. ADVERTENTIE IPHILIPS BATTERIJENI 1966, aldus ir. H. D. Prins, voorzitter van de Nederlandse vereniging van we genbouwers. Hij sprak gisteren op de algemene vergadering van zijn vereni ging in Scheveningen. „Deze verheugende verbetering" kwam volgens de heer Prins vooral op rekening van het Rijk, dat in totaal voor 123 (eerste helft 1966: 31) miljoen aanbesteedde. De gemeenten zorgden voor 125 (92) miljoen aan opdrachten, de provincies voor 86 (91) miljoen. Een deel van deze stijging is volgens de heer Prins het gevolg van maatre gelen ter bestrijding van de werkloos heid. Toch zou de wegenbouw volgens hem nog meer kunnen worden inge schakeld. Vooral de kleinere werken in de bebouwde kom van de gemeenten zijn arbeidsintensief. De voorzitter pleitte voor meer con tinuïteit in de wegenbouw. De laatste jaren werd voor ruim 1,5 miljard gul den in apparatuur gestoken, wat een geregeld afkomen van opdrachten nood zakelijk maakt. Bij een terugval als vorig jaar ontstaat onmiddellijk een moordende concurrentie, waarbij ook de opdrachtgevers niet zijn gebaat: De bezuiniging van de aannemer gebeurt dan meestal op de kwaliteit van het werk. Volgens de heer Prins wordt bij het aanbesteden van werk in Nederland te uitsluitend naar de laagste prijs geke ken, dit in tegenstelling tot het buiten land. Over de ontwikkelingshulp zei de voorzitter: Wij hopen dat de regering de hulp meer gericht zal geven en daarbij het bedrijfsleven meer zal in schakelen. Hij dacht hier speciaal aan Indonesië. Het buitenland is ons op dit punt al voorgegaan, aldus de heer Prins. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG. Twee vroegere leden van de Tweede Kamer, mr. P. A. Blaisse van de KVP en dr. C. L. Pa tijn van de Partij van de Arbeid, Wil len niet naar Zuid-Viëtnam om daar in september als Nederlandse waarne mers de presidentsverkiezingen bij te wonen. Zij hebben de uitnodiging van premier De Jong afgeslagen. De rege ring in Saigon had aan Den Haag om twee waarnemers gevraagd. „De opdracht wijkt teveel af van het werk waarmee ik me de laatste tijd bezighoud. Bovendien kan ik mij moei lijk een aantal weken vrijmaken voor iets wat toch altijd nog een avontuur is. Daarbij komt nog dat ik geen Azia tisch specialist ben, ik spreek de taal van dat volk daar niet", zei mr. Blais se ons gisteren. Dr. Patijn was gisteren onbereikbaar. Hij is met vakantie. Het Eerste-Kamerlid O. Boetes is maandagochtend naar Noord-Viëtnam ver trokken op uitnodiging van het Vietnamese Vredescomité. De reis van de heer Boetes zal 710 dagen duren. Hier staat hij met vrouw en kinderen in het stationsgebouw van Schiphol voor zijn vertrek. SCHEVENINGEN De Nederland- se wegenbouw is door het dieptepunt heen. In de eerste helft van dit jaar werd voor 334 miljoen gulden aanbe steed, een verbetering van 120 miljoen vergeleken met het eerste halfjaar van (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG „Cals wilde duidelijkheid. Welnu, die krijgen we dan, al is het wat anders dan hij zich zal hebben voorgesteld", aldus mr. E. H. Toxopeus, fractievoorzitter van de V.V.D. in de Tweede Kamer, in een gesprek over de jongste gebeurtenissen in de K.V.P. „Uit deze hele gang van zaken blijkt wel dat de scheidslijn in Nederland ligt tussen het socialisme en het liberalisme. Dit wordt wel ontkend en dat doet vooral ook D'66, maar de praktijk van alledag laat toch wel zien dat die schei dingslijn wordt getrokken". „Overigens zie ik het zo hard nog niet lopen. Noch binnen de P.v.d.A., noch binnen de K.V.P. is men er klaar voor. De zaak is bovendien, als ik goed ben ingelicht, ontijdig in de publiciteit beland". „Op zichzelf is het wel een gezonde ontwikkeling. Wie socialistisch denkt en voelt al zal Bogaers dat woord niet willen gebruiken behoort daarvoor uit te komen en die kan ook niet met partijen die niet dirigistisch denken 'n regering vormen. Gevaren voor het kabinet-De Jong zouden er volgens mr. Toxopeus wel kunnen voortkomen uit deze ontwikke ling, maar hij verwachtte deze niet in de naaste toekomst. In Amsterdam zijn ruim driehonderd adressen waar men voor rijlessen terecht kan. „In de Aru", aldus de heer Colle- wijn, „zijn echter de meeste erkend-ge- diplomeerde beroeps-rijschoolhouders verenigd, de mensen die er verder geen baan bij hebben. De meeste andere ge ven lessen om een bijverdienste te heb ben of. om hun particuliere auto renda bel te maken". De Aru wil bevorderen dat daar een eind aan wordt gemaakt, waarmee zij zich de vijandschap van een aantal instructeurs op de hals heeft gehaald. „Er is eigenlijk nog betrekkelijk wei nig verschil met vroeger. Het was be kend dat er in de KVP mensen waren die zo voelden en dachten. Dat is nu eindelijk gezegd. Wel is het de vraag of men als het er op aan komt als poli ticus gezichtsverlies wil lijden door toch met de fractie mee te gaan". „Het gaat op het ogenblik maar om zeven leden van de Tweede-Kamerfrac tie van de KVP, maar ook dezen heb ben zich achter het kabinet-De Jong ge schaard. Zij hebben niet bedankt toen dat tot stand kwam. Men zou dus mo gen aannemen dat zij het blijven steu nen". „Het gaat er eigenlijk om hoe vast het kabinet-De Jong in het zadel zit. Dan is het wel belangrijk dat dit kabi net goed in de publieke mening ligt". „Maar nog belangrijker is dat het er in de politiek het allermeeste en het al lereerste om te doen is ons land behoor lijk geregeerd te krijgen en niet om 'n spel te spelen. En ik hoop dat men dit goed voor ogen zal houden". „Als er echter een afscheiding komt in de KVP mogelijk ook een afsplit sing bij de anti-revolutionairen en in veel geringere mate bij de christelijk- historischen is het duidelijk dat de confessionele partijen dan niet meer met de PvdA kunnen samenwerken. De genen die dat wilden zijn dan uit de confessionele partijen weg. Indien het wel zou gebeuren, zou men gaan samen werken met diegenen die juist daarom het huis hebben verlaten". „Men zou de verschrikkelijkste on duidelijkheid krijgen. Dan zou de kiezer helemaal niet meer weten waar hij aan toe is". „Bogaers wil afspraken voor de ver kiezingen en de kiezers laten weten wie minister moeten worden als er een meerderheid uit de bus komt. Welnu, dat is iets wat wij al lang voorstaan. Het is goed eraan te herinneren dat wij bij de formatie-Zijlstra hebben voorge steld het overgangskabinet te vormen met program dat als inzet van de ver kiezingen kon dienen, zowel wat het be leid als wat de minister betreft." „Dat is toen niet gebeurd, maar het is wel exact hetzelfde als wat Bogaers nu wil. Dat was toen mijn opvatting en de ze had de volledige steun van de frac tie". „Het zou duidelijkheid hebben ge bracht, maar die krijgen we dan nu. Wij hebben altijd gezegd dat het onmo gelijk is verschillende politieke opvat tingen in één politieke partij bijeen te houden. Het is een publiek geheim dat dit in de KVP het geval is". „Voor de WD zijn de zaken niet we zenlijk anders komen te liggen. De KVP heeft getoond heel goed te kunnen samenwerken in drie verschillende ka binetten en wij hebben daarbij niet hoe ven te zeggen: Nu zijn wij een tijdje li beraal". „Er is een aantal grote dingen van beslissende betekenis onderhanden ,zo- ADVERTENTIE AMSTERDAM Rijschoolhouders in Amsterdam hebben de oorlog verklaard aan de ARU, een club van zestig Am sterdamse rijschoolhouders die haar branche wil saneren. Op de buiten muur van het kantoor van het Cen traal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen aan de Dr. II. Colynstraat in Amster dam stond gistermorgen met grote let ters gekalkt: „Weg met de Aru". „Dat is nog lang het ergste niet", vertelt de heer J. H. Collewijn, één van de leden van deze vereniging. Eén van ons werd 's nachts telefonisch gedreigd dat zijn wagens zouden worden bescha digd. Bij anderen zijn de auto's al be schadigd. Het zullen wel lieden zijn die door de Aru als lid zijn geweigerd". De Aru, de Autorijschoolunie, wil al leen beroepsrijschoolhouders in haar ge lederen, mensen die er geen nevenfunc tie op na houden en die een erkend di ploma bezitten. Eén van de doelstellingen is: De leer ling niet aan een lijntje houden, maar hem na vijf lessen of na tien, als hij ouder is dan 65 laten weten of men hem in staat acht een rijbewijs te ha len of niet, en hem in het laatste geval adviseren ermee te stoppen. „Een hoop beunhazen laten leerlingen maar een tijd aanmodderen". Om in haar eigen gelederen de zaken bonafide te houden heeft de Aru een „klachtenkamer" ingesteld. Wordt een klacht van een leerling terecht bevon den, dan wordt die leerling door de Aru schadeloos gesteld en wordt de betrok ken rijschoolhouder als lid geroyeerd. MR. E. H. TOXOPEUS wèi duidelijkheid als de hervorming van het onderne mingsrecht, de overgang naar de vrije re woningbouw, de herziening van de structuur van de belastingen". „Met de partijstructuur in ons land is de VVD zelf al geruime tijd bezig. Er is het Liberaal beraad tussen de partij, de jongerenorganisatie, het Libe raal Democratisch Centrum en de Fe deratie van liberale studentenverenigin gen. Dit beraad wordt gevoed door een werkgroep partijstructuur, waarin men sen zitten als dr. Korthals, mevrouw Fortanier-de Wit en afgevaardigden van alle samenwerkende groeperingen". „Er is ook nog een werkgroep kiezer- gekozene onder leiding van mr. Geert- sema en ten slotte is er een commissie voor de grondwetsherziening. Bij dit al les gaat het ook om de ontwikkeling van het partijbestel en de plaats van de liberalen hierin". „M&ar als Bogaers dan zegt dat als reactie op zijn linkse concentratie rechs van het centrum ook een beweging zal ontstaan, dan moet ik daartegen toch wel bezwaar maken. Van die etiket-op- plakkerij moet ik niets hebben". „Het is allemaal aan de gang en ook in de WD gaan we er rustig mee door. Ook als het na een scheiding der gees ten misschien wat makkelijker zou worden bij een kabinetsformatie en dat is toch immers de bedoeling dan ben ik er zeker van dat het beslist geen club is die overblijft".

De Vallei | 1967 | | pagina 7