TE MIDDEN VAN REVOLUTIE, GRAUWHEID EN HARD WERK Volkshelden zorgen Schramme wil bestand voor „opkikkertje r>r> Egypte bezat in Sinai ondergronds centrum Russen openen archieven voor Duitse justitie Griep? Chetarine ,'4' doet wonderen I Illegale immigranten in Engeland gesmokkeld „Hippies" leven ongezond Neo-nazi blad misschien vervolgd Rust keert weer in New Haven H. Rap Rrown vrijgelaten VERZET TEGEN OLIEBOYCOT Jacht verdween in mist Parijse bedelaar had lepra SCOTLAND YARD SPEURT NOG NAAR DADERS AANSLAG OP Y.S.-AMBASSADE Ontvoerd meisje vermoord W eerrapporten uit Europa s China hoos over cartoon Slaghoedjes uit depot verdwenen Spionagevliegtuig zou in Algerije betrapt zijn REKRUUT REDDER MONSTERS „SPAAR ACHTER AF m Nederland. De bank waar zich thuisvoelt! Einsatz Polen TOP De vier middelen, verenigd in Chefarine >|4" - elk afzonderlijk al beroemd - wer ken tezamen nög beter en helpen vaak ook dan wanneer andere middelen falen. De combinatie is ideaal om pijn of griep doeltreffend te bestrijden. Grieks oud-minister vrijgelaten MET RENTE WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1967 ADVERTENTIE Volksheld Wang Li-tjing. KINSJASA, (Kongo) De 150 huur lingen die Boekavoe hebben veroverd en daar een eigen regering hebben uit geroepen, dringen aan op een wapen stilstand om hun veilige terugtocht uit Kongo te waarborgen. „Kolonel" Jean Schramme schijnt een wapenstilstand van 48 uur te heb ben aangeboden, die maandag om 12 uur 's middags moest ingaan. Dit aan bod volgde op luchtaanvallen van Kon golese vliegtuigen op de rebellen-stel lingen in de buurt van Eoeanda. Schramme deed zijn aanbod aan de Kongolese minister van Buitenlandse Zaken Justin Bomboko via de Pause lijke nuntius, terwijl Bomboko in Kigali, de hoofdstad van Roeanda was. Schramme schijnt te hopen dat zijn mannen zich via Roeanda over de Roezizi rivier in veiligheid kunnen stellen en dan verder per vliegtuig kun nen vluchten. Ook voor zijn Katangese soldaten en de leiders van de voorlo pige regering zouden bij een wapen stilstand voorzieningen getroffen moe ten worden. Een diplomaat die in de omgeving van Boekavoe was geweest sinds de inval van Schramme verklaar de, dat de huurlingen vermoedelijk op hulp van buiten hebben gerekend die uit is gebleven. SAN FRANCISCO Dokter David M. Smith, directeur van het medisch cen trum in de Haight-Ashbury wijk, de „hippies"-wijk van San Francisco, heeft verklaard dat de algemene ge zondheidstoestand in zijn district „alarmerend" genoemd mag worden. Smith maakt zich met name grote zor gen over de kinderen van de hippies, die naar de regels van de „Zen-filo sofie" worden gevoed volgens een „marco-biologisch" dieet van orga nisch voedsel waaraan geen che mische bestrijdingsmiddelen of kunst meststoffen te pas zijn gekomen en dat voornamelijk bestaat uit granen, vis en kip. De volgelingen van Zen wijzen medi sche hulp voor zichzelf en hun kinde ren af. Het dieet is niet geschikt voor babies, aldus Smith, omdat deze „allerlei voe dingsstoffen nodig hebben die dit dieet niet bevat". Onlangs is van verschillende kanten de vrees gehoord dat de hippiebeweging bedreigd wordt door een reeks van ziekten met name hepatitis, ge slachtsziekten en aandoeningen van de luchtwegen. ALGIERS. Radio-Algiers heeft dinsdagavond omgeroepen, dat een Amerikaans „spionagevliegtuig", dat gevlogen werd door Zwitsers, in het zuiden van het land in beslag is geno men. Het vliegtuig zou strategische in stallaties hebben gefilmd. Het is een tweemotorig toestel dat van Agades in Niger was opgestegen en is volledig uit gerust met speciaal toebehoren voor het vervullen van spionage-opdrachten door de inzittenden. De bemanning is gearresteerd en dinsdagochtend door de rechter in staat van beschuldiging gesteld. Zij worden verdacht van het in gevaar brengen van de binnenlandse en buitenlandse veiligheid van het land, hoog- en landverraad. SJANGHAI Volkshelden en volksheldinnen Mao's rode rijk kan niet zonder hen. Het zijn mensen, die zich opofferen voor anderen, die hun leven geven om dat van een kameraad of kameraden te redden. Hoewel men overal op de wereld dappere en onzelfzuchtige lieden aantreft, hebben de communistische demagogen er grote behoefte aan. Normale daden van naastenliefde worden door hen in het kader van het volksheldendom ge plaatst. Ook worden de feiten en de omstandigheden vaak verdraaid om de aanpassing aan de massaregie der verheerlijking mogelijk te maken. In het historisch materialisme is geen plaats voor sprookjes met een leerzame moraal. Men put uit het le ven, uit de werkelijkheid, om bij de arme, alleen in zichzelf gelovende mens standvastigheid aan te kweken, of geloof in de dogma's, waarin deze is verstrikt. De bijbel, de geschriften van apostelen en profeten, zijn verge ten. God is dood; de Verlosser, de Za ligmaker, wordt niet erkend. Niet van Confucius, die in de Chi nese communistische leer voor een reactionair wordt versleten de in vloed van deze wijze denker is overi gens nog zo groot dat de partijleiding het niet aandurft hem te laten kruisi gen moeten zelfverloochening en on baatzuchtigheid worden geleerd, maar van volksheld Norman Bethune, een Canadese chirurg, die in China zijn le ven gaf voor de boven alles verheven gemeenschap. In een herdenkingsgeschrift, dat voorzitter Mao aan de laatste wijdde, en dat een grote plaats in de Grote Proletarische Culturele Revolutie in neemt, wordt gezegd: „Van hem moeten wij allen de geest van absolute zelfverloochening leren. Alleen hierdoor kan iedereen van groot nut zijn voor het volk". De morgenzon kleurt de hemel vlammend rood; het water van de Tjentangrivier stuwt eindeloos voort. Voor de hele natie rijst het heldhafti ge beeld omhoog van Tsai Yoen- tsjang, een communistische strijder van het grote tijdperk van Mao Tse- toeng. Zo begint een artikel over een nieu we volksheld, dat ik in Sjanghai onder ogen kreeg. Tsai was een nieuwe recruut van het Volksbevrijdingsleger. Hij had tot opdracht de spoorbrug over de Tjentangrivier te bewaken. Bij het na deren van een trein, waarin zich le den van de Rode Garde bevonden, zag hij plotseling een zwaar stuk hout dwars over de rails liggen. „Kenne lijk een sabotagedaad van klasse vij anden". De jonge soldaat bedacht zich geen moment Hij stormde óp het obstakel af, zag nog net kans dit van de rails te sleuren, doch werd door de aan stormende locomotief dodelijk ge raakt. Het grootste offer, dat hij bren gen kon, was echter niet tevergeefs geweest. „De brug en duizenden rode gardisten bleven gespaard". Het leven en het milieu van Tsai werden daarna uitgediept. Natuurlijk was hij een volbloed com munist geweest en een voortreffelijke volgeling van Mao Tse-toeng. Diens werken en diens moraalfilosofie had hij uitgespeld. Omdat hij slechts een eenvoudige opleiding genoten had, moest hij elk woord, dat hij niet be greep, met een potlood aanstrepen. Tijdens de indoctrinatielessen hadden zijn kameraden hem dan tekst en uit leg gegeven. De recruut, voor wie een rouwdienst was georganiseerd, waarvoor niet min der dan 60.000 mensen waren opge trommeld, zou geen goede volksheld zijn als zijn ouders niet door meedo genloze grootgrondbezitters waren uit gebuit. Even vanzelfsprekend is dat hij tijdens zijn studie van Mao's wer ken in een stroom van zelfkritek werd meegesleurd, en dat hij van de ver achting, die hij voor het eigen denken en doen had, pas verlost werd nadat hij in het openbaar zijn schuld had be leden. Pas daarna kon hij de eed op de partij, voorzitter Mao Tse-toeng en het volk afleggen. „Zoals Oejong Hai", had hij gezegd, „zal ik elke beproe ving doorstaan. Ik zal onbevreesd zijn in het aangezicht van de dood zoals Wang Tji. Ik zal mijn leven aan ande ren wijden zoals Lioe Ying-sjoen. Zelfs als de hemel valt, zal ik volhouden! Zelfs als het om een crisis van leven en dood gaat, zal ik aanvallen!" Dat was dan Tsai Yoen-tsjang. Een andere nieuwe volksheld is Wang Li- tjing, een „waarlijk rode jonge pio nier", een 15-jarige „revolutionair", die eveneens zijn leven „voor de ge meenschap" gaf. Wang, wiens ouders bittere armoe de hadden gekend, toen deze nog over- TEL AVIV Tijdens de oorlog tus sen Israël en Egypte hebben de Israëli sche troepen in het hart van de Sinai- woestijn een uitgestrekt ondergronds Egyptisch commandocentrum ontdekt, dat twee by drie kilometer lang is en uit een netwerk van kamers en tunnels bestaat. Het bevindt zich te Jebel Jalek, 60 kilometer ten oosten van het Suez- kanaal, tussen de twee luchtmachtbases Bir Gafgafa en Bir Tmadeh. Het onder grondse hoofdkwartier was volledig uit gerust met kaarten en radiokwartier. De antennes waren horizontaal langs het zand opgericht om ze zo onzichtbaar mogelijk te houden. De ingang werd verborgen door twee tenten, waarin generators waren opge steld. Het geheel kon luchtdicht worden afgesloten tegen gasaanvallen en was ook bestand tegen voltreffers van bom men. De Egyptenaren bezaten eenzelfde maar kleinere installatie te Khan Yeunes, in de strook van Gaza. Dit alles staat te lezen in het boek „Rood Blad" (de codenaam voor de Is raëlische Sinai-operatie) geschreven door de Israëlische journalist Samuel Segev, politiek en militair commentator van het avondblad Maariv. Segev schrijft hierin ook, dat de helft van het Israëlische kabinet gekant was tegen militair optreden door Israël, voordat er vijandelijkheden waren uit gebroken. Onder de tegenstanders was de Israëlische minister van Buitenland se Zaken, Abba Eban, die wilde wach ten op gezamenlijk optreden van de zee varende mogendheden tegen de blok kade van de Straat van Tiran. Premier Esjkol daarentegen was van begin af aan voor „met geweld open- brekeh van de Straat van Tiran". In het begin van de zesdaagse oorlog had Israël helemaal niet gerekend op een aanval door Jordanië, het achtte Jor daanse interventie niet mogelijk en had daarom zelfs geen plannen klaar voor een tegenoffensief tegen dat land. De Jordaanse verliezen waren lang niet zo hoog als eerst werd gemeld, zegt Segev. De eerste berichten spraken van 10.000 doden, het waren er in feite 1.500, schrijft hij. Later bleek namelijk, dat er ongeveer vijfduizend Jordaanse mili tairen waren gedeserteerd en zich in burgerkleding in West-Jordanië be vonden. geleverd waren aan „het onrecht van de oude orde", redde een vriendje uit het water, maar verdronk zelf. „Toen het volk van zijn glorierijke of fer hoorde, werd het vervuld met droefheid en waardering. Degenen die hem kenden, herinnerden zich dat hij altijd voor anderen in het vuur trad zonder aan zichzelf te denken". Als leider van een afdeling van de Jonge Pioniers had Wang (uiteraard) het warmste gevoel van liefde voor voorzitter Mao gehad. Z'n hele slaap kamer was volgeplakt «met portretten van de laatste. Al zijn zakgeld en al zijn bijverdiensten werden in de aan koop van diens boeken en geschriften gestoken. Tijdens een zomervakantie, zo gaat het epos verder, ging Wang met zijn kameraden op het platteland werken. Ze werden ingezet bij het omspitten van akkers een zwaar werk voor jongens van veertien en vijftien jaar. Toen de jonge revolutionair zag dat sommige van zijn vriendjes niet diep genoeg spitten, riep hy de groep by elkaar. „Voorzitter Mao", zei hij, „leert ons te werken- met hetzelfde grote verantwoordelijkheidsbesef als Norman Bethune had. We moeten doen wat ons bevolen wordt. Als we slechts oppervlakkg graven, zal de produktie er later onder lyden. Wang had van jongsaf aan een gro te bewondering voor de volkshelder van het nieuwe China gehad. Dooi zich op elk gebied dienstbaar te ma ken, wilde hij het voorbeeld, dat de laatsten hadden gesteld, zo dicht mo gelijk benaderen. Hij kwam 's winters altijd als eer ste op school om de kachel aan te ste ken. Hij hielp mensen op straat bij het voortduwen van hun karretje. Hij bracht hoeden en jassen naar bouw vakkers als het regende. Jazeker, Wang bevocht ook de „monsters" in zijn school: degenen, die de voorkeur gaven aan het bewan delen van de „kapitalistische weg", de reactionaire autoriteiten uit academi sche bourgeoiskringen, de grootgrond bezitters, de rijke boeren, de contra revolutionairen, de rechtsen en de on gure elementen. „De jongen was rood tot in 't diepst van z'n hart en dat gaf hem de moed voor het volk te sterven". ADVERTENTIE MENSEN MET WENSEN SLUITEN 'N PERSOONLIJKE LENING BIJ DE N.M.B. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK 215 vestigingen BONN Voor de eerste maal zal de Westduitse justitie in Rusland actief mogen speuren naar gegevens over na zimisdaden uit de oorlogsjaren. West duitse officieren van justitie, die "ver bonden zijn aan het Centraal Bureau voor de opsporing van nazimisdaden in Ludwigsburg, zullen hiervoor naar Moskou reizen. Tot nog toe had de Westduitse justi tie tevergeefs geprobeerd toegang tot de Russische documentenverzameling te krijgen. De onderdirecteur van het Centraal bureau nazimisdaden in Ludwigsburg, dr. Heinz Arzt, zei gisteravond: „Wij BONN Bondskanselier Georg Kie- singer's christendemocratische partij, heeft voorgesteld het extreem rechtse weekblad National und Soldaten Zei- tung gerechtelijk te vervolgen om de buitenlandse publieke opinie tevreden te stellen. Een exefnplaar van het blad werd vo rige maand in beslag genomen wegens een foto van Adolf Hitler op de voorpa gina. Hij werd vergeleken met de Isra ëlische minister van Defensie Mosje Dayan. De Westduitse wet staat voorgoed verbieden van een krant niet toe, maar volgens de grondwet, kan worden opge treden tegen personen die misbruik ma ken van de persvrijheid. Minister van justitie Gustav 'Heinemann heeft deze procedure voorgesteld, maar de kwestie valt niet onder zijn bevoegdheid. Minister van Binnenlandse Zaken Paul Lücke, die de verantwoordelijke man is in deze kwestie, beraadt zich over rechtsvervolging. Als hij hiertoe besluit, aldus de persdienst van de christen-democraten, is „één ding be reikt de buitenlandse publieke opinie die ten dele hoogst verontrust is, zou een beetje gekalmeerd worden". Optreden zal misschien toch weinig effect hebben, vervolgde hij. Op de lange duur kunnen dergelijke uitga ven slechts bestreden worden door de democratie zo aantrekkelijk mogelijk te maken en dictatuur zo doorzichtig dat ze hun lezers kwijt raken. NEW HAVEN (Connecticut). De autoriteiten van New Haven halen wat verlichter adem nu het dinsdagavond rustig is gebleven in die straten, waar de vorige avonden rassenonlusten woedden. Vrijwel alle inwoners van de wijken, waar de onlusten woedden, hielden zich aan de avondklok, waaraan streng de hand gehouden wordt. Verdachte bran den hebben dinsdagavond niet gewoed. Eén poging tot brandstichting kon ver ijdeld worden. Een 30-tal personen werd gearresteerd daarbij werden 26, die ondanks de avondklok toch op straat waren, en drie, die een gevaarlijk wapen droegen tijdens een autorit. In de uren, die aan het begin van de avondklok voorafgingen, werden door kerkelijke organisaties en buurtvereni gingen vrouwen, kinderen en bejaarden naar omliggende plaatsen overgebracht, om daar de nacht door te brengen. weten nog geen bijzonderheden over de Russische toestemming. Ons bureau heeft alleen nog maar een telefonische boodschap gekregen. Wij wachten nu op schriftelijke mededelingen." „Het werk dat onze mensen in Rus land hopen te doen, bestaat uit het door werken van archieven op zoek naar ma teriaal dat voor de vervolging van na zimisdaden bruikbaar is. Wij denken vooral aan de misdaden die zijn ge pleegd in Oost-Eropa, o.m. door de z.g. Einsatzkommandos. Wy zullen zeker proberen in het Russische archiefmate riaal tot nog toe onbekende complexen van misdaden te vinden." De beruchte Einsatzkommandos wa ren de Duitse moordbrigades die in Oost-Europa vele honderdduizenden mensen hebben vermoord. Het Centraal bureau in Ludwigsburg, waar meer dan honderd man werken, onder wie veel officieren van justitie, zal nog zeker tot 1971 werken aan het opsporen van nazimisdaden. Mocht de verjaringstermijn voor deze misdrijven die nu op eind 1969 is bepaald op nieuw worden opgeschoven, dan zal het bureau nog langer kunnen werken. Ook Polen heeft de Westduitse justi tie gelegenheid gegeven haar onderzoek naar nazimisdrijven voort te zetten op Pools grondgebied. Na lange onderhan delingen tussen Bonn en Warschau heb ben de Polen West-Duitsland vergun ning gegeven getuigenverhoor te komen bijwonen in de zaak tegen de voorma lige minister voor vluchtelingenzaken, dr. Hans Krüger. Krüger, die in de Tweede Wereldoor log rechter in het bezette Polen was, zou verantwoordelijk zijn geweest voor misstanden in gevangenissen en voor de terdoodveroordeling van twee Polen. Toen Krügers verleden bekend werd, trad hij in 1964 uit het Westduitse ka binet. NEW YORK De militante neger leider H. Rap Brwn is vandaag uit de federale gevangenis ontslagen. Hij had niets te verklaren toen hij in een particuliere auto stapte en naar een bijeenkomst van „black power" ging. Brown werd vrijgelaten tegen een ver laagde borgstelling van 15.000 dollar. Aanvankelijk was de borgsom op 25:000 dollar geplaatst. Toen hij naar buiten kwam werd hij door volgelingen begroet met „black po wer" en „hier is onze Rap". Brown werd vrijgelaten tegen 'n ver- Künstler, wandelden over Foley Square temidden van ongeveer 150 leden van de studenten coördinatie commissie voor geweldloosheid, die meer dan twee uur op hun leider hadden staan wachten. Op de stoep van het gerechtsgebouw sprak Brown een groep van meer dan 100 mensen toe en zei: „Recht is een grap in Amerika. Er bestaat géén recht in Amerika". „Als Lyndon Johnson denkt dat ik 25.000 dollar ga betalen om uit de ge vangenis te komen, is hij gek. Ik zou zo veel niet betalen voor lady Bird". Met betrekking tot het beweerde ge weer dat de oorzaak van zijn arrestatie was, zei Brown: „Als hij (Johnson) zich zorgen maakt over mijn geweer, laat hij dan wachten tot ik mijn atoombom heb". 9 Volksheld Tsai Yoen-tsjang. BEIROET Saoedi-Arabië en Koe weit hebben zich verzet tegen een drie maanden durende algemene olieboycot tegen landen, zoals die door Irak was voorgesteld op de Arabische ministers conferentie in Bagdad (Irak). Saoedi-Arabdë had vooral gewezen op de ernstige economische en financiële schade die een dergelijke boycot voor de Arabische landen heeft. Koeweit en Saoedi-Arabië beide belangrijke olie producenten keerden zich ook tegen de nationalisering van buitenlandse ken. Deze twee landen waren de enige banken. Deze twee landen waren de enige spelbrekers op de conferentie. De zesdaagse bijeenkomst van de Arabische ministers van Financiën en Economie die zondag werd beëindigd, was bijeengeroepen om de „liquidatie van de Israëlische agressie" te bepra ten. Na afloop werd in een communi qué gezegd, dat „positieve aanbeve lingen" waren gedaan, die zouden wor den doorgegeven aan de Arabische mi nisters van Buitenlandse Zaken. Deze ministers zullen elkaar op 26 augustus ontmoeten in een topconferentie in Kar- thoem (Soeodan). De Egyptische minister van Economi sche Zaken, Hassan Abbas Zaki, die de conferentie in Bagdad bijwoonde, heeft inmiddels laten weten, dat zijn land vast besloten is het Suez-Kanaal geslo ten te houden tot alle sporen van Is raëlische agressie zijn uitgewist." Het dagblad Al Ahram uit Cairo noem de de blijvende sluiting een economische maatregel tegen alle landen die de Ara bische wereld misbruiken om Israël te steunen. Volgens Zaki zullen de Arabi sche ministers van Economische Zaken elkaar in oktober ontmoeten voor een gesprek over handelsuitbreiding tussen hun landen. V/er middelen in één tablet helpen elkaar en— doen wonderenl LONDEN In de ochtendmist van gisteren, op een verlaten strand aan de zuid oostkust van Engeland, is het bewys geleverd dat er een complot bestaat om immigranten uit het Gemenebest die geen werkvergunning hebben, Engeland binnen te smokkelen. PARIJS De Parijse politie heeft maandagavond een bedelaar gearres teerd die bleel^ lepra te hebben een ziekte die naar men aannam in de grote wereldsteden van het westen niet meer voorkwam. Het is de 43-ja- rige Edouard Bourguignon. De politiepatrouille die hem vond, kreeg argwaan omdat hij trachtte zijn gezicht te bedekken met zijn vinger- loze handen. Toen hij zijn hanpen wegnam, zagen de politiemannen tot hun afgrijzen dat zijn gezicht bedekt was met abcessen. Men heeft nu vastgesteld dat Bour guignon veertien jaar geleden in een ziekenhuis te Parijs is behandeld we gens lepra. Hij wilde echter absoluut weg uit het ziekenhuis voordat de be handeling voltooid was. Omdat zijn geval als niet meer besmettelijk werd beschouwd, hadden de artsen geen an dere keus dan hem te laten gaan. Sindsdien schijnt hij 'n goedbelegde boterham te hebben verdiend als be delaar. „Niemand wilde me in dienst heb ben", verklaarde hij. Hij had zijn standplaats bij het Louvre en kreeg vooral van toeristen veel grtd. Hij hield genoeg over om een huis aan de Rivièra te kopen, waar hij de winter doorbracht. LONDEN Deskundigen van Scot land Yard buigen zich vandaag over een lijst van enige tientallen Ameri kaanse agigatoren in Londen, die mis schien de hand hebben gehad in de beschieting met een machinegeweer van de Amerikaanse ambassade. Uit politiebron wordt vernomen, dat men denkt aan een Cubaan of in ie der geval 'n Latijns-Amerikaans aan hanger van Castro. In het briefje dat de aanslag va* zondagavond ver gezelde, werd het meervoud van ne ger bijvoorbeeld gespeld als „negros" i.p.v. negroes. De FBI stuurde uit Washington een lijst van aanhangers van Castro. Het persbureau Reuter ontving een briefje waarin opnieuw gewag werd gemaakt van „negros", luidende: „stop met de misdadige moorden van het Amerikaanse leger. Solidariteit met alle mensen die strijden tegen het Yankee-fascisme. Wij staan aan de kant van alle Latijns-Amerikaan- se „guerrilleros" en Amerikaanse ne gers die tegen racistische en econo mische onderdrukking door het Yan- kee-kapitalisme vechten." De brief was ondertekend door de „revolutionaire solidariteitsbeweging" evenals het briefje dat bij de ambas sade werd achtergelaten. De politie bewaakte de ambassade op Grosvenor Square streng, terwijl werklieden nieuwe ruitjes inzetten, 't Amerikaanse personeel ging intussen gewoon zijn gang zonder dat specia le veiligheidsmaatregelen werden ge troffen. Een woordvoerder zei: „het is een zaak voor de Britse politie". CANNOCK, (Engeland) Een gro te opsporingsactie van militairen en politie heeft dinsdagavond geleid tot het ontdekken van het gedeeltelijk ont klede lykje van het zeven jaar oude meisje Christine Darby, die zaterdag is verdwenen, meegenomen in de auto door een onbekende. Het lijkje werd gevonden in een dicht dennebos op vijf km afstand van de plaats waar vorig jaar de lijkjes van twee vermoorde meisjes zijn ge vonden. Aan het zoeken is deelgenomen door 800 man politie en troepen, ge holpen door 59 politiehonden. Christine werd door soldaten gevon den op 80 meter van een grindweg. Het lijkje was bedekt met takken en struik gewas. De politie onderzoekt of er ver band bestaat met de dubbele moord van vorig jaar op de zesjarige Mar garet Reynolds en de vijfjarige Diane Tift ATHENE. De Griekse oud-minis ter van Buitenlandse Zaken, Evange- los Averoff-Tossizza, is gistermiddag uit de gevangenis ontslagen. De Griekse koning Constantijn had hem gratie «verleend op verzoek van de huidige regering om de „schijn te vermijden, dat de Griekse regering politici zou vervolgen''. Averoff was vorige week woensdag tot vijf jaar gevangenisstraf veroor deeld omdat hij in zijn huis een bij eenkomst van meer dan vijf mensen had georganiseerd. Dergelijke verga deringen zijn door het Griekse mili taire regiem verboden. Premier Kol- lias heeft nu ook gratie gevraagd voor allen die zijn veroordeeld om de zelfde redenen als Averoff. Oud-mi nister Arvantakis, die tot acht maan den was veroordeeld voor een derge lijke bijeenkomst, is ook vrijgelaten. c O co W Den Heidér Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon onbew. licht bew. onbew. licht bew. onbew. half bew. onbew. licht bew. zw. bew. licht bew. zw. bew. zw. bew. half bew. geh. bew. half bew. zw. bew. licht bew. geh. bew. half bew. onbew. licht bew. onbew. onbew. mist zw. bew. zw. bew. onbew. mist half bew. onbew. onbew. onbew. onbew. licht bew. licht bew. T3 o ono no ono ono ono o zo n nnw windst. nno windst. windst. ozo ono windst. windst. windst. n windst. nno zo windst. wnw windst. windst. windst. windst. n no n windst. windst. nw o. B on 2 x co s 19 0 21 0 22 0 18 0 20 0 19 0 22 0 24 0 18 10 20 0 23 0 22 0 22 0 25 0 26 0 24 0 27 0 29 0 29 0 27 0 21 0 24 0 23 0 23 0 24 0 27 0 21 0 25 9 25 0 31 0 30 0 29 0 35 0 31 0 30 0 Acht Pakistaanse mannen zijn daar door een snel motorjacht aan land ge bracht na een tocht in het nachtelijk duister uit België of Frankrijk, Het achttal werd onmiddellijk gearresteerd en wordt vandaag of morgen het land uitgezet. Dit speelde zich af op het strand van de Sandwich Bay tussen Ramsgate en Deal, ten noorden van Dover. Een vrou welijke badgast en een man uit Deal die op het strand naar wormen zochten, za gen een snel wit jacht van ongeveer 10 meter lengte de baai binnenvaren. Op enkele tientallen meters van het strand ging het voor anker. Er werd een roeibootje neergelaten en even la ter kwam dit met drie donker uitziende mannen naar het strand. De Pakistani sprongen vlug uit het bootje, dat nog tweemaal heen en weer voer om de andere mannen te halen. Zij hadden niets bij zich, maar zij za gen er keurig gekleed uit. Zij togen te voet landinwaarts. Na anderhalve kilometer werden zij gearresteerd. Van alle kanten waren overvalauto's van de politie en ambte naren van de emigratiedienst naar de baai gereden, nadat de twee ooggetui gen de politie hadden 'gewaarschuwd. Men was de laatste dagen op zeker drie stille stranden aan de Zuidkust al op de uitkijk naar illegale immigran ten als gevolg van een stroom van ge ruchten over een smokkeloomplot. Uit België kwam tijdens het weekeinde be richt dat in Oostende zeventien Paki staanse mannen uit een hotel waren verdwenen. Men vermoedde al dat die naar Engeland waren gesmokkeld. Men meent dat er duizend gulden per man wordt betaald voor deze mense lijke smokkelwaar, later door de immi granten met rente terug te betalen aan de organisatie, die dit smokkelwerk ver zorgt. Zodra de landing was gemeld stegen helikopters met politiemannen op die op zoek gingen naar het witte motorjacht. Motorboten van de immigratiedienst en de douane kozen zee. Een gebied van twintig mijl rondom de Sandwich Bay in de Straat van Dover werd intensief onderzocht, maar de boot vond men niet. Die was in de ochtendmist verdwenen in de richting van de Franse kust. De politie in België en Frankrijk werd on middellijk gealarmeerd. KOPENHAGEN De Deense re gering heeft een Chinees protest te gen een politieke tekening van partij voorzitter Mao Tse-toeng van de hand gewezen. De cartoon heeft gestaan in het sociaal democratische blad Ak- tuelt, dat eigendom is van de vakbe weging. Op de tekening werd Mao afge beeld, terwijl een Chinese draak zijn lange nek om hem wikkelde. Mao zwaaide daarbij met een boekje. In een gisteren uit Peking ontvan gen nota, werd dit kwaadaardige laster genoemd". Op de regering van premier Jens Otto Krag werd een be roep gedaan ervoor ie zorgen dat dergelijke tekeningen niet meer ver schijnen in de Deense pers. Er werd gedreigd met „ernstige gevolgen" als het wel gebeurt. Krag, die momenteel in Finland is, heeft zijn ministerie van Buitenland se Zaken aan Peking laten meedelen, dat Aktuelt een particulier eigendom is en op geen enkele wijze verplicht kan worden orders aan te nemen van de regering. Bovendien is de persvrij heid in de Grondwet en in de Deense samenleving verankerd, aldus het antwoord. De Deense regering kan dan ook onmogelijk voorkomen dat de pers cartoons als de gewraakte publiceert. HANAU De bevolking van de West duitse stad Hanau is gewaarschuwd uit te kijken naar een aantal slaghoedjes die vermist worden uit een depot van de Amerikaanse genie. Er worden 48 van de gevaarlijke slaghoedjes vermist. Buiten het bewaakte explosievenpak- huis van de genie, zijn gisteren enkele slaghoedjes gevonden. Bij een controle bleken er 48 te ontbreken. De plaatse lijke politie is met luidsprekerwagens rondgegaan en de waarschuwing is ook verspreid via de radio. Twee jaar geleden is op een speel plaats van een school een granaat ont ploft, waarmee een jongen aan het spe len was. Er zijn daarbij dertig kinde ren gewond. Een Amerikaanse woordvoerder heeft verklaard, dat het ontploffen van de slaghoedjes waarschijnlijk niet levens gevaarlijk zl zijn, maar wel ernstig letsel kan veroorzaken. Er wordt onder zocht hoe de explosieven kunnen zijn verdwenen uit de bewaakte opslag plaats.

De Vallei | 1967 | | pagina 6