Speelse beweging in het Kröller-Mllerm useum DOVO en GVVV gaan toegangsprijzen verhogen ASTRID SUURBEEK NAAR JAPAN i VERRASSENDE GVVV versloeg ESCA op verrassende wijze: 4-2 UITSLAGEN I Streng optreden tegen foutief parkeren Kaartje kost nu f 1.25 enige nette meisjes VZC III na zege op Zaltbommel nog kans op titel Adresboek in de maak MM Expositie Jean Tinguely en Bernard Luginbühl Dreigend geschil met Sportstichting van de baan T.U.C. TEGEN E.E.G. Invitatiewedstrijden Jan van Manen scoorde hattrick VLTC In Amsterdam: CHIR0P0DIE SPORTMASSAGE In 't nieuws Antwoord Moeilijke klip Kamerlid Lamberts: „Orthodontische hulp hoort thuis in ziekenfondspakket'' Protest van Kenva bij China Moeilijk DE JONG'S KOEK- EN BANKETFABRIEK N.V. DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1967 „Iedereen loopt erin. Ze willen alle maal weten was het is. En ze gaan allemaal lachend weer weg", zegt de suppoost van het Rijksmuseum Kröl- ler-Müller op de Hoge Veluwe, die tij dens ons bezoek aan de expositie van Jean Tinguely en Bemhard Luginbühl een oogje in het zeil houdt bij de ruim te, waarin een combinatie van beeld houwwerk en machine met diverse kleine strandballen speelt, die er door vrij enthousiaste vaders, moeders, kin deren en bezoekers van andere genera ties worden ingeworpen, gelijk snoep jes in de dierentuin-afdeling met de be delende wasberen. Er zal geen enkele bezoeker van de ze expositie zijn, die na afloop nog zegt: „Die moderne kunst? Ik snal er geen bal van". Juist door een balletje op te werpen in de ruimte waarin ge noemd stuk (officieel „Rotozaza I" ge naamd) zich als een keeper met talrij ke geledingen in allerlei bochten wringt, hebben zij een indruk kunnen krijgen van de compositie, de samen hang in zo'n beeldhouwwerk en van 't spelelement in de beeldene kunst van vandaag de dag. Een serieuze recensie over deze belangrijke facetten schrij ven is dan ook eigenlijk iets ontoerei kends. Men moet zelf naar de tentoon stelling gaan (dat kan tot en met zon dag a.s. nog en ik raad u warm aan zulks te doen) en persoonlijk deelne men aan het telkens weer mechanisch op gang gebrachte creatieve plezier, dat Tinguely bij de vervaardiging van een en ander moet hebben gehad. De in Freiburg geboren beeldhouwer die vorig jaar in Stockholm opzien baarde met een reusachtige figuur, waar men overheen kon wandelen en die dit jaar het Zwitserse paviljoen op de Expo te Montreal van een enorm raderreliëf voorzag, is in ieder ge val zelfs zo ver gegaan, de toeschou wer zijn eigen kunstwerk te laten ma ken. Er staat op de expositie een ma chine, waaraan men met een wasknij per een velletje blank papier moet be vestigen. Na inschakeling van een vilt stift kan men het geval in werking stel len door op een pedaal te trappen. De viltstift raakt dan, op een manier die door kenners als een combinatie van pointillisme en tachisme kan worden beschouwd, het papier meermalen in snel tempo. Bij volgende pogingen kan men telkens van een anders gekleurde viltstift gebruik maken. Men kan zijn eigen kunstwerk van zoveel krassen en kleuren voorzien als men zelf wenst. Er wordt van deze mogelijkheid tot betrokken zijn bij het creatieve proces een druk gebruik gemaakt. Duizen den „kunstwèrken" zijn op deze manier al vervaardigd. Vooral de kinderen uiteraard speelser, oorspronkelijker en spontaner dan de door hun verstande lijke ontwikkeling meer geremde vol wassenen hebben interesse voor het apparaat, maar men kan ook veel oude re bezoekers heel serieus en tegelijk met veel plezier hier aan 't werk zien. Dit alles te kunnen constateren is niet alleen maar leuk. Het contact dat hier, zij het langs min of meer machinale weg, tussen kunstenaar en publiek tot stand wordt gebracht, betekent een be langrijke stap vooruit naar de zo nood zakelijke intensivering van deze ont moeting. Het is ook een opvallende stap vooruit in een recente ontwikke ling van het expósitiebeleid in het Kröller-Müller museum. De machine achtige metaalplastieken van David Smith vormden vorig jaar de eerste fase. De tweede fase was het werk van de jonge Engelse kunstenaars Paolozzi en Caro op de eerste zomertentoonstel- ling van dit jaar. Naar aanleiding van hetgeen toen in de beeldentuin werd ge- exposeerd, betreurde ik het, dat de toe schouwer niet meer met die speelse plastieken kon doen dan er naar kij ken. Met Jean Tinguely mag hij echter meedoen. In overigens even beperkte als be langrijke mate, want er zijn natuurlijk ook inzendingen die alleen maar kun nen worden bezichtigd en beluisterd. Wie eerst via de genoemde gebeurte nissen letterlijk in aanraking is geko- Nauwer contact tussen kunstenaar en publiek. Toeschouwers gooien menig balletje op bij de Rotozaza van Jean Tinguely. Sommigen kunnen zelfs moeilijk de verleiding weerstaan om er mee te voetballen. Het Kröl- ler-Müllermuseum is echter (nog) geen Kruiver-Mullermuseum. VEENENDAAL. Gisteravond speel de het derde team van VZC in 't Berg- bad de laatste competitiewedstrijd van het seizoen tegen Zaltbommel I. De spe lers van Zaltbommel ondervonden wei nig plezier van hun reis, want zij wer den met een gedecideerde 71 neder laag naar huis gestuurd. Door deze overwinning blijft VZC III nog onver wacht een kans op de titel behouden daar het thans gelijk staat met Woest- duin I uit Doorn en er derhalve een beslissingswedstrijd moet worden ge speeld. In de eerste helft verkreeg VZC reeds een 40 voorsprong doordat de Zalt- bommel-defensie de vrij snelle VZC- voorhoede niet de baas kon. De Zalt- bommélspelers kwamen vrijwel niet voor het doel van de VZC'ers en de strijd speelde zich bijna geheel af voor het doel van de gasten. Na de rust vond VZC nog viermaal het doel van Zalt bommel. waar Zaltbommel één treffer tegenover kon stellen. Met 71 bleven de punten in Veenendaal en VZC III is nog vrij onverwacht gelijk geëindigd met de hoofdmacht uit Doorn, Woest- duin I. Deze beslissingswedstrijd zal in neutraal water, vermoedelijk in Rhe- nen, moeten worden gespeeld. De da tum is echter nog niet vastgesteld. Jean Tinguely laat zijn gasten niet alleen zijn eigen kunstwerk zien, maar hen met behulp van dat produkt ook hun eigen kunstwerk vervaardigen. Velen hebben al gebruik gemaakt van deze kans om mee te scheppen met de hedendaagse kunstenaar. men met Tinguely's werk, zal de andé- re stukken veel beter begrijpen. Zelf beleefde ik daarbij veel plezier aan „Ra diomobile" (met lawaai uit een oude luidspreker), „L'esprit du heipaal" en het poëtische reliëf, waarop dunne reepjes en schijfjes wit beschilderd metaal tegen een zwart fond bewegen en telkens andere composities maken. Het werk van Tinguely's vriend Ber nard Luginbühl lijkt in de in het ten- toonstellingsbeleid van het Rijksmu seum Kröller-Müller gesignaleerde ont wikkeling weer een stap terug te zijn. Maar men hoeft daar om verschillende redenen niet over te treuren. Zijn meer massieve metaalplastieken vormen een rustig contrast met de wereld van be wegende schijven, slurven, staven, ci linders, netten en buizen waar Tingue ly zijn toeschouwers in binnenleidt. Bovendien hebben zij evenzeer een in dustrieel karakter, wat nog verder aan getoond wordt door de „werktekenin gen" die van Luginbühl aanwezig zijn. En last but not least zijn deze statische plastieken soms van een grote artistie ke schoonheid. Ik denk hier vooral aan het kostelijke „Kleiner Punch". Nogmaals: gaat dat zien, horen en voelen. En laten we dan nog maar eens praten over het belang van de heden daagse kunst voor onze hedendaagse samenleving. VEENENDAAL Eind september zal in Veenendaal een adresboek verschij nen. Gedurende een aantal maanden is de NV Nederlandse Uitgevers van Han delsinformatie „Nuha" te Amsterdam bezig geweest met de voorbereidingen voor dit naslagwerk. Over ongeveer vier a vijf weken zal het in enkele Vee- nendaalse boekwinkels te koopzijn voor de prijs van f 25,-. Indien men het nu reeds bestelt krijgt men het boek te gen de voorintekenprijs van f 20,-. De gegevens waaruit het boek is sa mengesteld, zijn verkregen uit het be volkingsregister van Veenendaal. Het boek is, „zo volledig mogelijk bij", zo verklaarde een woordvoerder van de uitgeverij, „maar we zijn natuurlijk af hankelijk van de juistheid van de aan ons verstrekte gegevens. Die dateren van ongeveer twee maanden geleden. Het is met een dergelijk werk natuur lijk nooit te voorkomen, dat er bij het verschijnen al weer veranderingen plaats gevonden hebben." Het adresboek zal als volg ingedeeld worden: een alfabetische lijst met de gezinshoofden, een straatnamenlijst, waarop de gezinnen volgens huisnum mer voorkomen, een lijst met bedrijven als kerken, scholen en gemeentelijke diensten. VEENENDAAL De beide Veenen- daalse zaterdagvoetbalclubs DOVO en GVW hebben besloten met ingang van komende zaterdag hun toegangs prijzen te verhogen tot f 1,25. Zij heb ben daarmee het vorig jaar reeds gege ven advies van de Sportstichting opge volgd en daarmee is het ontstane ge schil met deze instantie eigenlijk van de baan. Want sinds vorige week is ook de pacht van de rijwielstalling overgegaan in handen van de vereni gingen die hun „home" op het sport park „Panhuis" hebben. Vorig jaar stonden deze clubs nogal wat huiverig tegenover een eventuele prijsverhoging. Enerzijds vroegen zij zich af of er wel voldoende „spelpres- tatie" geleverd werd aan het publiek, terwijl men aan de andere kant een mogelijke teruggang van het bezoek vreesde. Dat laatste is dan ook niet ondenkbaar, indien het deze clubs eens niet voor de wind zou gaan in de ko mende competitie. In dat geval zou een prijsverhoging juist een tegenge- Nu is f 1.25 geen geweldige uit gave voor iemand die een voet balwedstrijd wil zien. Toch zal juist de bezoeker die niet tot de zeer trouwe supporters gerekend kan worden zich meer en meer gaan afvragen wat er voor dit bedrag als tegenprestatie ge leverd wordt. Dat is dan voorlopig nog een tweede klasse voetbalwedstrijd, op zaterdag-amateur niveau. De kwaliteit van het zaterdagvoetbal is de laatste jaren aanzienlijk vooruit gegaan. Met de instelling van een eerste klasse over enkele jaren zal dat niveau er beslist niet op achteruit gaan. Dat zowel DOVO als GWV over meer inkomsten moeten kunnen be schikken is zonder meer een feit. Met name DOVO heeft het afgelopen jaar een enorme toeloop gekregen van jeugdspelers, hetgeen uiteraard veel kostep met zich meebrengt. DOVO heeft ook een uitstekend jaar achter de rug voor wat betreft de belangstel ling van het publiek. Verschillende competitiewedstrijden kregen 2000 be zoekers. GVW raakte enkele jaren geleden in financiële moeilijkheden. Deze zijn nu van de baan. Toch waren het medio juni de finan ciën die DOVO en GVW in het nieuws brachten. Nog niet denkend aan een mogelijke prijsverhoging voor toe gangskaartjes werd aan het bestuur van de Veenendaalse sportstichting om vermindering van de recette-afdracht verzocht. De sportstichting weigerde en even deigde er een conflict toen DOVO ging overwegen een andere mo gelijkheid te zoeken, waarbij geruch ten de ronde deden dat deze vereni ging naar een ander terrein zou zoe ken. Inmiddels zijn de besturen nog eens gaan rekenen en het resultaat is nu dat de toegangsprijs werd verhoogd. Het exploitatië-tekort van het sport park in aanmerking genomen lijkt het ons een redelijke oplossing, die echter de nodige risico's inhoudt. L ,sr- v. |m «Mil mm\ - LONDEN In een rapport ten behoe ve van het jaarlijkse congres schrijft de economische commissie van het Tra des Union Congress, het Britse vakver bond, dat toetreding van Groot-Brittan- nië tot de Europese Gemeenschappen zou leiden tot ontbinding van het ster- linggebied. De commissie zegt te heb ben gesproken met ministers die depar- tenmenten beheren welke rechtstreeks betrokken zijn bij een Brits lidmaat schap. In het rapport wordt de vrees uitge sproken dat toetreding schade zou toe brengen aan de Britse batalingsbalans, die toch al in moeilijkheden verkeert. Regeringswoordvoerders hebben de commissie volgens het rapport meege deeld, dat de regering de tijd tussen toetreding tot de gemeenschappen en het volledig van kracht worden van de verplichtingen van het lidmaatschap zo lang mogelijk zal proberen te rekken om de lasten te verlichten. Hierdoor zou Groot-Brittannië de eerste voordelen van het lidmaatschap genieten, voordat de kosten van toetreding vol beginnen te drukken. Naar het oordeel van de TUC-commissie zal bij toetreding de be talingsbalans zelfs bij een overgangspe riode van drie tot vijf jaar te lijden krijgen en zal dat leiden tot deflatoire economische maatregelen. Langdurige onderhandelingen zouden de vrees voor devaluatie van het Pond Sterling als vereiste voor toetreding kunnen aan wakkeren en dat zou weer nieuwe druk op het Pond Sterling tot gevolg kunnen hebben. Op lange termijn gezien, zo -meent de commissie, zal Brits lidmaat schap van de Europese gemeenschappen ontbinding van het sterlinggebied nood zakelijk maken. VEENENDAAL Gedurende de laatste dagen zijn de verrassingen tij dens de door VLTC georganiseerde in vitatiewedstrijden niet van de lucht ge weest. De meest verrassende uitslagen waren wel die van de jonge Henk Bek- ker, die de titelhouder van verleden jaar, René Lodder, in de kwartfinale uitschakelde. Tevens werd de titel- houdster van verleden jaar, de uit VEENENDAAL Op verrassende wijze heeft G.V.V.V. gisteravond het Arnhemse ESCA/VC verslagen. Hoe wel vooral in de eerste helft de gasten technisch de meerderen waren van G.V.V.V. konden zij niet op tegen het met volle inzet spelende elftal van de thuisclub. Jan van Manen herstelde zich volkomen van z'n minder goede wedstrijd tegen DOVO en scoorde op fraaie wijze zijn hattrick. Overigens moet gezegd worden dat de Arnhemse verdediging bepaald niet betrouwbaar was en menig steekje liet vallen. Dat lag evenwel niet aan spil Wannes, ESCA's aanvoerder, die het echter te veel in z'n eentje moest doen. GVVV steunde veelal op de verdediging, waar in Gerard v. d. Bovenkamp ontbrak, maar op uitstekende wijze werd ver vangen door Gerrit Beukhof. De cen trale man in de achterhoede van G.V.V.V. was uiteraard weer Gerard Hoedeman, die zich door zijn perfecte positiekiezen altijd weer op de juiste plaats bevond. De in oranje-wit tenue gestoken ESCA-ploeg begon vrij vlot en in de eerste minuten scheen GVVV zich te moeten terugtrekken. Toch voelde de Veenendalers daar blijkbaar niet veel voor want in de zevende minuut kwam Dick van Manen naar voren. Enkele meters voor het Arnhemse doel beging Wannes een overtreding teven Van Ma nen maar de Bunnikse arbiter Van Dijk was op dat moment niet thuis. Nauwe lijks één minuut later ging ESCA sco ren. Rechtsbuiten Van 't Veld maakte zich goed vrij en schoot van dichtbij langs keeper Van Dijk: 01. GVVV had het antwoord onmiddellijk klaar want een ver schot van Jan v. d. Bovenkamp werd door keeper Jansen geretourneerd en Jan van Manen scoor de daarop zeer beheerst. ESCA zocht het nu in snelheid en aanvalsdrift maar verder dan een aantal corners .kwamen zij niet. Weer ging GVVV het met een felle uitval proberen. Jan v. d. Boven kamp maakte zich vrij en knalde tegen de uitgelopen keeper Jansen op. Op nieuw was Jan van Manen er bij en door een snelle reactie bracht hij de stand op 21, tevens de ruststand. Na de hervatting bleef er weinig over aan klasseverschil en werd GVVV een volkomen gelijkwaardige tegenstander. In de 15de minuut onderschepte Jan van Manen de bal en wipte die over de Arnhemse keeper heen in het doel, 31. Op zeer fraaie wijze wist rechts binnen Jager een vrije trap van links te benutten, 32. Henny Beyer, die in pure snelheid nog wat tekort komt, deed het overi gens weer uitstekend en hij was het ook die de vierde treffer van GVVV voor z'n rekening nam. Alleen stormde hij op het ESCA-doel af en met een handi ge beweging passeerde „Pummy" keeper Janssen, om vervolgens rustig te doelpunten, 42. Het betekende tevens de eindstand, want ESCA, dat erg luid ruchtig maar onsamenhangend begon te spelen kreeg geen kans meer keeper Van Dijk te verschalken. Aangezien SML, eveneens uit Am- hem, aan GVW relatief de grootste ne derlaag heeft toegebracht is dus de ju- bileum-nederlaagtoemooi gewonnen door deze club. GVW deed het in de wedstrijd tegen ESCA bijzonder goed en heeft 'n waardevolle oefenwedstrijd gespeeld voor de competitie, die zater dag weer gaat beginnen. Amerongen afkomstige Anja Meijer door mej. C. Hazelhoff van de SKF in de eerste ronde al uitgeschakeld. Naast deze bijzonder verrassende uit slagen maakten de andere potentiële titelgegadigden tot nu toe geen fouten en zijn nog volop in the running. De uitschakeling van mej. Anja Meijer door mej. Hazelhoff sloeg als een bom in, want iedereen dacht dat de felle Amerongse wel weer tot de finale zou doordringen. Maar het manco aan training deed zich ditmaal duidelijk gelden met het bekende resultaat. Mej. Hazelhoff had overigens weinig plezier van dit resultaat, want een ronde ver der werd zij met 86 en 63 uitgeteld door mej. C. Visch uit Rhenen. Wilma de Haas kon het tegen de clubkampi oene van VLTC, Marijke van Stuyven- berg niet bolwerken in de halve finale en verloor met 64 en 63. A. s. zater dagmiddag komen dus in de finale van het dames-enkel uit de twee meisjes C. Visch uit Rhenen en Marijke van Stuy- venberg uit Veenendaal. Dat René Lodder in de kwart-finale door Henk Bekker werd uitgeschakeld was een verrassing van de eerste orde. Henk Bekker is de laatste maanden duidelijk in zijn spel vooruit gegaan en René Lodder kon het ondanks zijn ijzer- sterke en oerdegelijke verdediging niet bolwerken tegen de fanatiek aanvallen de jonge Henk Bekker. De heer G. Meijer uit Amerongen drong eveneens door tot de halve finale, waarin hij tegen Henk Bekker moet uitkomen. Henk van Schuppen en Jan Bekker, ongetwijfeld de twee sterkste heren spelers uit dit evenement speelden zich eveneens in de halve finale en moeten helaas daarin tegen elkaar uitkomen. In feite is dit de finale, want het ligt zeer duidelijk in de lijn der verwach tingen dat de winnaar van deze partij de beker zal gaan winnen. Ook dit zal zaterdagmiddag moeten worden uitge maakt. De gezusters C. en L. Visch uit Rhe nen hebben zich reeds in tie finale ge speeld door o.a. de moeilijke klip de Vries-Meijer uit Amerongen te omzei len. De andere finalist is nog niet be kend, maar verondersteld wordt dat dit het paar mevr. de Ruiter - mej. M. v Stuyvenberg zal zijn. In het onderdeel heren-dubbel viel de overwinning op van J. Budding-M. de Kleuver op het paar uit Amerongen Meijer-Eyfius in de 2e ronde met 75 en 60. Maar tot de halve finale kwam dit herenpaar niet. Voor deze halve finale hebben zich geklasseerd de sterke paren Jan Bek ker - Henk van Schuppen en Henk Bek ker - René Lodder. Van het gemengd-dubbel is nog wei nig te zeggen. In de halve finale hebben zich geplaatst mevr. de Ruiter met Re né Lodder, maar de andere paren moe ten deze dagen nog aan bod komen. De finales worden a.s. zaterdag vanaf twee uur gespeeld. SCHIPHOL Met een lijnvliegtuig van Japan Air Lines is woensdagmid dag de nieuwe Nederlandse tenniskam pioene, Astrid Suurbeek van Schiphol naar Japan vertrokken om in Tokio de eer van de Nederlandse studentenwe reld hoog te houden. Zij zal er met stu denten uit 40 andere landen deelnemen aan de Zomer-Universiade, die iedere twee jaar wordt gehouden. „Ik heb er geen flauw benul van, of ik er iets kan winnen", zo zei de kleine kampioene uit Egmond aan Zee, eerste jaars-studente in de sociologie te Am sterdam. Het enige dat ze wist is, dat ook een zusje van Christine Truman aan de Universiade deelneemt. De Nederlandse ploeg voor de Uni versiade, die van 26 augustus tot 4 sep tember in Tokio wordt gehouden, be staat uit 7 studenten, van wie naast Astrid ook nog Ada Bakker aan het tennistoernooi zal deelnemen. Ada stu deert peadagogie in Leiden en is even als de overige 5 al eerder naar Tokio vertrokken. Astrid Suurbeek was in het afgelopen weekeinde opgesteld in de nationale ploeg, die tegen België uitkwam en kon daardoor niet gelijk met haar ploegge noten vertrekken. De andere 5 studenten vertegenwoor digen Nederland bij het zwemmen, het schermen, het judo-toernooi en de atle tiek (2). Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het socialistische Tweede-Kamerlid dr. J. H. Lamberts heeft minister Roolvink (Sociale Zaken en Volksgezondheid) gevraagd nog voor 1 september orthodontische hulp ten laste van het ziekenfonds te laten ko men. Het gaat hier om medische hulp aan kinderen die afwijkingen hebben aan mond of kaken: ongeveer dertig pro cent van alle kinderen. Iedereen is het er over eens dat de operatiekosten voor deze kinderen ten laste van de zieken fondsverzekering moeten komen. De Ziekenfondsraad is echter in meerderheid van oordeel dat de kosten begroot op ongeveer 3,5 miljoen gul den per jaar ten dele moeten worden verhaald op niet-gesaneerde patiënten van de tandartsen. De ziekenfondsen hebben daar ge steund door de tandartsen bezwaar tegen. Volgens hen moeten de zieken fondsen de kosten dragen. Staatssecretaris Kruizinga hoopt bin nenkort met de betrokkenen hierover een gesprek te hebben. NAIROBI De regering van Kenia heeft bij de Chinese zaakgelastigde in Nairobi geprotesteerd tegen „georga niseerde en wanordelijke demonstra ties" voor haar ambassade in Peking. Herhaling van dergelijke incidenten zal als een onvriendelijke daad wor den beschouwd. In het protest wordt de Chinese ver tegenwoordiging in Nairobi gewaar schuwd niet meer deel te nemen aan „haatcampagnes tegen Keniase lei ders". De Chinezen zijn al eens be ticht van het verspreiden van leuzen en speldjes met de afbeelding van Mao Tse-toeng. Van onze Amsterdamse redactie. AMSTERDAM Foutief geparkeer de auto's, en vooral die welke daar door gevaar opleveren, moeten wor den weggesleept. Zo luidt de opdracht die Amsterdams nieuwe burgemeester dr. L. Samkalden aan de politie heeft gegeven. De chef van de verkeerspoli tie in Amsterdam, hoofdinspecteur H. Vos, vertelde ons inmiddels dat de mogelijkheden voor dergelijk drastisch ingrijpen hoogst beperkt zijn. Wegslepen van auto's op plaatsen waar ze niet mogen staan, is het doel matigste middel ter handhaving van stop- en wachtverboden. Er moet daar om veel sneller dan tot dusver toe worden overgegaan, aldus de burge meester. Dr. Samkalden kondigde deze scher pere controle gisteren aan in zijn ant- wooord op mondelinge vragen van het raadslid L. Schimmelpenninck (pro vo). Aanleiding tot de vragen was een ongeluk dat vorige week onder het oostelijk viaduct van het Centraal Sta tion aan een jongen het leven kostte. De jongen was overreden door een vrachtauto's toen hij met zijn brommer moest uitwijken voor auto's die daar niet geparkeerd hadden mo gen staan. Hoofdinspecteur Vos vergeleek de opdracht van de burgemeester met een opdracht om de maan naar bene den te halen. „Zo'n opdracht is alleen uit te voe ren, als ik er de nodige kraanwagens voor krijg met personeel om ze te be mannen. Er zou in de wet een moge lijkheid moeten worden geschapen om de sleepkosten meteen te verhalen op de man wiens wagen is weggesleept. Met dat laatste is men bezig geweest, maar er is niets van gekomen". „We hebben nu twee kraanwagens maar die zijn constant in gebruik, overdag en vaak ook nog 's nachts. Ze zijn permanent op straat om auto's die bij aanrijdingen betrokken zijn ge weest weg te slepen en om auto's weg te halen die onbeheerd staan op plaat sen waar ze de weg versperren of ui terst levensgevaarlijke obstakels vor men..." „Ik heb in de commissie van bij stand en in de verkeerscommissie er al meer op aangedrongen dat er iets zou moeten gebeuren met meer kraan wagens bijvoorbeeld of met een specia le parkeerpolitie", aldus hoofdinspec teur H. Vos, de chef van de Amster damse verkeerspolitie. O WINKEL BINNEN In Settmars- hausen bij Göttingen (West-Duitsland) zijn vier meisjes van 9 tot 12 jaar ge dood en vier vrouwen en een man ern stig gewond toen een landbouwtrekker een kruidenierszaak binnenreed. Een 27-jarige boerin die de trekker bestuurde had de macht over het stuur verloren. vraagt voor spoedige indiensttreding Aanmelden dagelijks aan de fabriek, Pr. Bernhard- laan 13, Veenendaal, tussen 9.00-18.00 uur. De INSCHRIJVING voor de AVOND-, MIDDAG- cc OCHTENDCURSUSSEN m (pedicure, algehele voetverzorging) es te Utrecht, Arnhem, 's-Hertogenbosch, Eindhoven, Zwolle en Groningen zijn VANAF HEDEN WEDER OM OPENGESTELD VOOR DAMES EN HEREN. Praktische en theoretische opleiding. Inlichtingen ec aanmelding: Ned. Opleiding» bist. voor Chlropodle en Sportmassage NO ICS, Schoolstraat 11 - UtrechtTeL («30) M165. Dir. M. P. van EmpeL

De Vallei | 1967 | | pagina 8