Nederlandse dames veroverden wereldrecord 4 x 110 yards Voetbal in het buitenland Anton Ebben op negende plaats Nederland p00| jan Kowalczyk dé grote verrassing in CHIO Rotterdam tweedel achter Duitsers Frans Sigmans klasse apart in nationale motocross VVR Van Dorst (Apeldoorn) op elfde plaats jmr** Engeland won zwem-interland: Geen reden tot juichen Wel voldaan Engeland Duitsland Frankrijk Geslaagd, maar stoffig evenement op circuit „Orderbos" 250 cc junioren Te licht Schoonheidsfoutje Boeiend rnmmm EK zeilen sharpy-klasse De MOTOR-, RACE- en CROSSKLEDING werd geleverd door DE VAKMAN (Fa. Ohmann] T „ripr- Pti snMe-Spedaiist Koninainne'<i"n 40 Zeslandentoernooi MAANDAG 28 AUGUSTUS 1967 BLACKPOOL Drie wereldrecords en toch een zware nederlaag (72-103). Dat is de uiterst merkwaardige balans geworden van de interland-zwemwed strijd Groot-Brittannië-Nederland in het bremzoute 55 yards-bad van Black pool. Ada Kok, de machtige heerseres van de vlinderslag, trok de opgaande lijn van Oldenzaal en Groningen door. Zij vestigde vrijdag op de aan het pro gramma toegevoegde 220 yards vlin derslag met 2.21.0 wereldrecords op zowel de yards- als de metrieke af stand .Zaterdag, toen opnieuw bleek, dat het merendeel van de ploeg de vorm van de laatste drie weken niet had kunnen vasthouden en de achter stand op het sterk zwemmende Enge land steeds groter werd, versomberde het gezicht van coach Kerkhoven geenszins. Hjj zinde op een apotheose, die de teleurstelling goeddeels zou weg nemen. Ada Kok kreeg opdracht zich op de 440 yards vrije slag te sparen. De Amsterdamse werd op de laatste me ters zelfs voorbijgestreefd door Dolly Maaneman. Blonde Ada keek vreemd op, toen zij het 17-jarige Rotterdamse meisje twee banen verder langs zich heen zag gaan. Het was de eerste ne derlaag tegen een landgenote in twee jaar, die resulteerde in een voor Ada zeer ongewone plaats: de laatste. Maar een uurtje later bleek in het slotnummer van de interlandontmoe ting, hoe juist Kerkhoven had gehan deld. De Nederlandse coach had alles op 1 kaart gezet: een aanval op het niet scherp staande wereldrecord van de 4 x 110 yards wisselslag dames. Groot-Brittannië was daarop sinds de Gemenebestspelen van vorig jaar recordhouder met 4.40.6 Ter vergelij king: het kwartet Coby Sikkens, Gretta Kok, Ada Kok en Toos Beumer werd vorig jaar in Utrecht Europees kam pioen met een Europese recordtijd van 4.36,4. Het wereldrecord van de Ver. Staten op de meterafstand staat nog een stuk scherper, nl. 4.30.0. De estafetteploeg, die in Blackpool aan de start kwam, was in vergelij king met vorig jaar in Utrecht op drie plaatsen gewijzigd. Coby Buter verving Sikkens, die de pokkenvaccinatie voor Mexico niet te best heeft doorstaan. Klenie Bimolt werd in de estafette te ruggehaald nu Gretta Kok definitief is gestopt en Nel Bos nam de plaats in van de in Amerika trainende Toos Beumer. Dit drietal zou de entourage vormen van weer een krachtsexplosie van Ada Kok, de nimmer falende. Haar 1.05.6 op de derde 110 yards was beslissend. De totaaltijd van 4.38.8 be tekende het dertiende wereldrecord van de Amsterdamse in vier jaar tijd. De overige drie weerden zich beter dan in het persoonlijke nummer. Coby Buter tikte op de rugslag eerder aan dan Janet Franklin, die haar een dag tevoren had verslagen. Met 1.10.1 bleef zij slechts 0.3 sec. verwijderd van het Nederlandse record van Kor- rie Winkel. Klenie Bimolt nam goed over en legde haar twee banen af in 1.19.8. en Ada Kok verdriedubbelde met enorme kracht de gekweekte voorsprong. Nel Bos rondde de zaak af met een vrijeslag van 1.03.3, ook al beter dan haar optreden in het per soonlijk nummer. Ondanks een ra zendsnelle vrije slag van Alex Jackson (1.01.2) finishte Groot-Brittannië 4-Vt sec'later. De landenwedstrijd was ver loren, maar het prestige gered. Voor het overige gaven de dames weinig aanleiding tot juichen. De heren per traditie het zwakste deel van de ploeg behaalden zelfs meer punten: zij verloren slechts met 41-52, de da mes met 31-51. Het schoonspringen, dat buiten de puntentelling werd ge houden en als een aparte wedstrijd gold, leverde zowaar een Nederlandse zege op (21-19), hetgeen hoofdzakelijk te danken was aan Eljo Kuiler, die voor het eerst de stevig gewaardeerde 1-Vi salto binnenwaarts gehoekt in haar repertoire had opgenomen en daarvoor een waardering kreeg tussen de 7-1/» en 8. ADVERTENTIE LISSABON De Portugees Alfonso Santos heeft zaterdag na de zesde en laatste race op de baai van Setubal het Europees kampioenschap in de Sharpie- klasse veroverd. Hij eindigde in het eindklassement met acht punten op de eerste plaats. Van Dorst uit Apeldoorn was met de elfde plaatst de beste Ne derlander. De eindstand luidt: 1. Santos (Portugal) met „Roca 1" 8 pnt.; 2. Doring (O. Did.) met „Capricio" 20 pnt.; 11. Van Dorst (Ned.) met „Ma- riandel" 93 pnt.; 12 Kuin jr. (Ned.) met „Aeolus" 102.7 pnt; 14. Willemsen (Ned.) met „Deugniet" 107.7 pnt.; 20. Udo (Ned.) met „Sines" 110 pnt. De heren-zwemmers wonnen vier on derdelen, de dames slechts twee, Dick Langerhorst zegevierde zowel op de 440 als op 650 yards, Bob Schoutsen won de 220 yards rugslag en Wim Mul der greep de zege op de 440 yards wis selslag. Deze Utrechtse zwemmer be gint zich steeds meer te ontplooien als een waardig opvolger van Jan Jiskoot, getuige zijn nieuwe persoonlijke re cordtijd van 5.07.9. Bij de dames wa ren alleen de 110 yards vlinderslag en de wisselslagestafette voor Nederland. Bij een dergelijke verlies- en winstre kening moet men echter niet uit het oog verliezen, dat de tijden van de verliezende dames in sommige geval len internationaal beter waren dan die van de winnende heren. In de Britse ploeg ontbraken nl. de azen: Bobby McGregor, John Thurley en Alan Kim- ber. Bij de Britse dames daarentegen zwommen voor het eerst drie 15-jari gen: Alex Jackson (vrijeslagsprint), Susan Williams (440 yds) en Shelagh Ratcliffe (440 yds. wisselslag), die evenzovele overwinningen behaalden in zeer goede tijden. Met de wat oude re Jill Slattery (schoolslag) en Janet Franklin (rugslag) vormden zij vrijwel niet te kloppen equipe. een Rest dus de vraag, of Nederland aan de gestelde verwachtingen heeft vol daan. Coach Kerkhoven meende van wel. Hij heeft de nationale kampioen schappen steeds als het hoogtepunt van het seizoen gezien. De terugval daarna was inderdaad niet al te groot. Maar de wedstrijd in Blackpool krijgt andere aspecten als inen herr ziet in het licht van Mexico City. De Olympi sche Spelen vallen volgend jaar in ok tober. Dat heeft een verlenging van het seizoen tot gevolg. De Australiër Forbes Carlile heeft daar eens een mislukte proef mee genomen. Kerkho ven heeft van een dergelijke proefne ming afgezien.Derhalve zal hij in het Olympisch jaar zelf door experimente ren moeten uitvinden, hoe men een ploeg in het normaliter „gesloten sei zoen" in topvorm brengt. Dat is een uiterst riskante zaak en geeft grote moeilijkheden bij het vaststellen van het interlandprogramma van het vol gend seizoen. LONDEN Sheffield Wednesday is ook na de zesde competitiewedstrijd ge vrijwaard gebleven van puntenverlies. Tegen Burnley kwamen de lijstaanvoer ders van de Engelse eerste divisie tot een nipte 21 overwinning op eigen veld. Er konden twee grote zegepralen genoteerd worden: Liverpool versloeg New Castle United met niet minder dan 60 en Tottingham Hotspur herstelde zich op ondubbelzinnige wijze van het woensdag behaalde gelijke spel (11) tegen Everton door nu met 5—1 van Westham United te winnen. Landskampioen Manchester United moest zich tegen Leicester City met een puntenverdeling (11) tevreden stel len. Ook deze speeldag werden weer ge vechten op de tribunes waargenomen. In totaal moesten ruim 50 personen on der politiebewaking een voetbalterrein verlaten. Twintig arrestanten telde men op het veld van Stoke City, dat Man chester City met 30 versloeg. Hier was men over de omheining geklommen om de scheidsrechter lastig te vallen. Coventry City—Sheffield United 2—2; LiverpoolNewcastle United 60; Man chester UnitedLeicester City 11; Nottingham ForestArsenaal 2-0; Shef field WednesdayBurnley 21; South amptonWest Bromwich Albion 21; Stoke CityManchester City 30; Sun derlandEverton 10; Tottenham Hot spurWest Ham United 51; Wol verhampton WanderersLeeds United 2—0. Na de tweede speeldag van de West- duitse Bundesliga is de houder van de Europese beker voor bekerwinnaars, Bayern München, de enige club zbnder verliespunt. De ploeg van Beckenbauer versloeg het als „outsider" voor de titel beschouwde Hannover met 10. De Westduitse kampioen Eintracht Braun schweig herstelde zich van de nederlaag in de eerste competitiewedstrijd tegen 1860 München door een krappe 10 overwinning op Schalke '04. Het gemis van de aan zijn meniscus geopereerde international Lothar Ulsass was bij de Brunswijkers duidelijk kenbaar. Flohe schonk zijn club, de FC Köln, de over winning tegen 1860 München. Met een prachtige kopbal scoorde hij het enige doelpunt van de wedstrijd. De score had aanzienlijk hoger kunnen zijn als de Keulenaren niet steeds in de buitenspél- val waren gelopen. Voor een grote ver rassing zorgde de FC Kaiserslauteren door in Hamburg met 11 gelijk te spelen tegen de HSV. De Hamburgers, die door Uwe Seeler de leiding hadden genomen, zagen met lede ogen toe hoe Kentschke vijftien seconden voor het einde gelijk maakte. Wederom leed Bremen zijn tweede nederlaag. Het verloor met 53 in Frankfort van de Eintracht. Voor de enige gewonnen uitwedstrijd zorgde MSV Duisburg. Het behaalde een 20 zege op de Karlsruher SC, dat weer een moeilijk seizoen tegemoet lijkt te gaan. Nieuweling Neunkirchen boekte zijn eerste winstpunt in de ontmoeting met de FC Nürnberg. Het 22-resultaat was na de voortreffelijke competitie start voor de club van Strehl een grote teleurstelling. Borussia München Glad- bach kwam tegen de VFB Stuttgart niet verder dan een gelijk spel (11). Door een doelpunt van Wosab liet Borrussia Dortmund het nog niet op Bundesligga- niveau spelende Allemannia Aachen aan de verkeerde kant van de score. Eintracht BraunschweigFC Schalke '04 10; Bayern MünchenHannover '96 10; Borussia München Gladbach VFB Stuttgart 11; Karlsruhe SC ADVERTENTIE MSV Duisburg 02; Eintracht Frank furtWerder Bremen 53; Borussia Neunkirchen 1F.C. Nürnberg 22; Hamburg SV1. FC Kaiserslautern 1—1; 1. FC Köln—München 1860 1—0; Borussia Dortmund-Allemannia Aachen 1—0. Red Star—Monaco 20; Ajaccio Rennes 20; RijsselLyoh 11; St. EtienneLens 30; BordeauxMar seille 12; NiceSedan 10; Aix Angers 13; NantesStraatsburg 30; Valenciennes—Metz 12; Rouaan Sochaux 10. BARCELONA Het Nederlandse waterpolo-team heeft dit weekeinde in Barcelona geen enkele wedstrijd verlo ren, maar is desondanks geen winnaar geworden van het vierde zeslanden toernooi. Met drie ruime overwinnin gen en twee gelijke spelen (33 tegen Zweden en eveneens 33 tegen West- Duitsland) eindigde ons land op de tweede plaats achter West-Duitsland, dat in totaal één punt meer behaalde. Na de voorlaatste wedstrijdenreeks was zondagmiddag de situatie zo, dat indien Spanje won of gelijkspeelde te gen West-Duitsland de eindzege naar Nederland zou gaan. Spanje nam in derdaad de leiding, maar Duitsland kwam in de derde periode voor. Tien seconden voor tijd was er nog een unieke kans voor Nederland, toen Spanje een strafworp kreeg te nemen. De Duitse doelman Hoffmeister ran selde de bal echter uit het doel en daarmee ontging ons land de eindover winning. Nederland gaf zondagmiddag de kan sen uit handen door gelijk te spelen te gen West-Duitsland. De ploeg van Van Feggelen startte te traag tegen deze bijzonder harde tegenstanders, zodat het tot de vierde periode duurde eer de superieure conditie van de Neder landers tot uiting kwam. Op dat mo ment hadden de Duitsers al een voor sprong van 31 opgebouwd. Door he vig aan te vallen, kwam Nederland een minuut voor tijd gelijk, te kort om als nog te winnen. Lou Geutjes scoorde al le drie de Nederlandse doelpunten, waarvan twee uit strafworpen. Zater dag won Nederland in een regelmatige wedstrijd door doelpunten van Geutjes (2x), Hermsen en Bongers met 40 van België en later op de avond met 52 van Spanje. Ook in deze wedstrijd duurde het tot de vierde speelperiode eer de superioriteit van de Nederland se ploeg tot uidrukking kwam. Het werd toen van 22 ineens 5—2. De doelpunten werden gescoord door Van der Voet, die vrijdag last had gehad van een bedorven maag (driemaal) en Fred van Dorp (tweemaal). Nederland besloot het toernooi met een overwin ning van 7—2 op Engeland. Hier wer den de doelpunten gemaakt door Hoog veld (tweemaal), Hermsen (driemaal), Geutjes en Tom Schmidt (strafschop). In deze ontmoeting speelde Lou Geutjes zijn 50e interlandwedstrijd. Het volgende zeslandentoernooi zal over twee jaar in Zweden worden ge houden. De eindstand luidde: 1. West-Duits land 9 p; 2. Nederland 8 p; 3. Spanje 6 p; Zweden 4 p; 5. Groot-Brittannië 2 p; 6. België 1 p. ROTTERDAM Jan Kowalczyk, de 26-jarige Poolse kampioen, is na de eerste twee dagen van het toernooi om het Europese kampioenschap springen te Rotterdam de grote verrassing. Voor ruiters met grote reputatie zoals Alwin Schockemölhle, de titelhouder Nelson Pessoa, de Zwitserse kapitein Paul Weier en de oud-Europees kampioen David Broome, bezet hij na het jacht- springconcours en 't puissance spring concours, welke laatste echter door z'n zeventien winnaars een farce was, de eerste plaats in het totaalklassement, zowel met de achtjarige merrie Drob- nica, waarmee hij het jachtspringcon- cours won, als met de tienjarige hengst Ronceval bewees Kowalczyk zijn grote talenten en eindigde hij in de beide springconcoursen in het voorste gelid. Met Drobnica maakte hij zelfs nog geen enkele fout, terwijl Ronceval al leen in het jachtspringconcours 'n steek liet vallen. APELDOORN Franske Sigmans uit Bakel heeft gistermiddag tijdens de nationale motocross, georganiseerd door de Apeldoornse motorclub VVR in het Orderbos, weer eens duidelijk bewezen tot een uitzonderlijke klasse te behoren. Hij won beide manches van de 500 cc-senioren met groot machts vertoon. De klasse 250 cc-senioren, die in drie series werd verreden, leverde een overwinning op voor Brord Haaker uit Badhoevedorp, die zijn CZ net iets sneller over de finish stuurde dan Rui nemans uit Steenwijk. Laatstgenoemde presteerde het om in de finale van de twintigste positie naar de tweede plaats op te rukken. Wel heel onfortuinlijk was J. Roes- sink uit Diepenheim, die in bijna ge wonnen positie door een gebroken ket ting de strijd moest staken. De junioren-klasse 50 cc werd volle dig beheerst door de jeugdige Bertus van de Brink uit Harskamp. Deze ta lentvolle rijder, die zowel zijn serie als de finale won, heeft praktisch geen te genstand ondervonden van andere ren ners. De circa 10.000 toeschouwers zijn vooral aan hun trekken gekomen bij het gevecht tussen de „zware jongens". Frans Sigmans, die volgende week zon dag in Markelo bij de Cross des Na tions deel uitmaakt van de Nederland se vertegenwoordiging en gistermiddag als favoriet aan de start verscheen, heeft op het uitermate hobbelige cir cuit van het Orderbos een staaltje rij- techniek ten beste gegeven, waarop geen renner antwoord had. Hoewel hij in de eerste manche bij de start sterk gehinderd werd en na één ronde als vijfde doorkwam, slaagde hij erin in een fel gevecht met Driessen uit Stein na zes ronden de kop over te nemen en deze niet meer af te staan. De tweede manche gaf hetzelfde beeld. Gebroederlijk stonden Sigmans en Driessen naast elkaar voor de start lijn om even later bijzonder snel weg te komen. Sigmans, die nu een „nor male" start had, demonstreerde in de ze manche zijn uitzonderlijke klasse. Op kundige wijze nam hij de steeds dieper wordende gaten, die het par cours bijzonder zwaar maakten. Op het tweede plan was er een felle strijd tus sen Driessen en Plötz, die elkaar geen duimbreed toegaven. Hoewel Plötz in de eerste ronden zijn naaste belager voor kon blijven, moest hij hem na de vijfde ronde in de rug kijken. Driessen liep steeds verder uit, echter niet ge noeg om Sigmans in gevaar te brengen. Fons van Heugten en Frits Selling, die een dagje ouder wordt, konden in het O O Er waren nogal wat valpartijen, maar ernstige gevolgen hadden die niet. fv b Zwnlepu- AMnnml begin de kopgroep nog wel bijhouden, maar verder dan respectievelijk een vierde en vijfde plaats kwamen zij niet. De junioren van de 250 cc klasse gin gen in de eerste serie bijzonder hard van stapel. Het zou een gevecht wor den tussen drie renners, waarbij vooral Brord Haaker op CZ voortdurend het initiatief toonde en tenslotte ook als triomfater tevoorschijn kwam. De tweede serie telde direct enkele pech vogels. De mensen in de voorste gele deren bleven waar zij waren en finish ten in dezelfde volgorde als waarin zij vertrokken waren. Huisman uit Gouda en Pons uit Bergambacht zorgden hier voor enige spanning door om beurten de kop te nemen. In de derde serie van deze categorie vloog de Apeldoorner Eltink uit de baan. In de buurt van de finish ging hij wat te hard door de diepe kuilen en belandde, nadat hij en passant een vlaggemast had meegenomen, heelhuids naast het circuit. In deze serie werd Ruinemans uit Steenwijk winnaar. tein Weier, die met zijn tweede paard, Junker, de Pool voorlopig van de eer ste plaats stootte. De tweede kans om zijn leiderspostie te heroveren liet Ko walczyk zich echter niet ontvallen. Met Drobnica ging hij feilloos over de hin dernissen en zijn tijd (84,2) was een waarborg voor een hoge klassering. De Pool zou nog wel benaderd worden door Nelson Pessoa op Huipil (85,6) en Awin Schockemöhle op Donald (84,5) die beiden ook geen fout maakten, maar hem overtroeven konden zij niet. Zo de overige combinaties al scherp op tijd reden, vervielen zij of in de fouten, of kwamen toch nog snelheid te kort. 9 De Pool Kowalczyk in actie op Drob nica. O Van de Nederlandse vertegenwoordi ging, bestaande uit Antoon Ebben en Hans Brugman, staat Ebben het hoogst genoteerd: negende, echter met een ruime puntenachterstand op de Pool, hetgeen het gevolg was van minder goede resultaten bij het jachtspringen. Weliswaar kwam hij met King's Pride, het laatste paard van wijlen Tonny Timmer, foutloos rond, maar met zijn tijd van 100,3 sec, die nog vermeerderd werd met vijf straf seconden wegens tijdsoverschrijding, viel hij ver buiten de ereplaatsen. Twee springfouten wierpen hem met Kairouan ook ver te rug in de rangschikking. Weliswaar herstelde Eben zich zondag voortref felijk door met beide paarden onder de eerste, zeventien te eindigen na twee feilloze parcoursen, de op de openings dag geleden schade was daarmee niet hersteld. Hans Brugman, die in het kampioenschap alleen met Sky High uitkomt, kon er beide dagen niet in sla gen aansluiting met de top te krijgen. In het klassement over beide spring concoursen staat hij op de zestiende plaats. Het jachtspringconcours op zaterdag, waarvoor een mooi parcours was uitge zet, dat echter één schoonheidsfoutje had: een wit hek, waarop een balkje, dat bij de minste of geringste aanra king ja, eigenlijk reeds bij een vluegje wind - op de grond rolde, heeft voorlopig de klassering bepaald, want van de hoogst geplaatsten handhaafden bijna allen zich de volgende dag in de puissance. In de strijd om de overwin ning en daarmee voor een hechte basis voor de Europese titel eiste Kowalczyk al spoedig een hoof rol voor zich op. Na dat de tweevoudige Olympische kam pioen, de Fransman Pierre Jonqueres d'Oriola, als eerste deelnemer een on gelukkige start had gehad hij kwam ten val en het gevolg hiervan was, dat hij zondag in allerijl voor een spoedbe- handeling naar het ziekenhuis moest worden gebracht wegens een aanval van ischias - wierpen de Zwitser Wei er en de Engelsman Broome, die bei den 'n foutloos parcours reden, zich als lste kanshebbers op. Hun tijden, resp. 91,- en 90,6 seconden vormden- een baken, dat als eerste Kowalczyk voorbij streefde. Ondanks een springfout, die hem zes seconden kostte, kwam hij door zijn met Ronceval snel gereden parcours (81,9) uit op het voorlopig beste totaal: 87,9 sec. Weliswaar was Harvey Smith met Harvester sneller: 79,2 sec., maar twee fóuten maakten hem een illusie armer. Het was kapi- De winnaar in de 250 cc-klasse ju nioren, Haaker uit Badhoevedorp. Het puissance op zondag miste de spanning, die dit type springconcoursen altijd kenmerkt, enerzijds doordat het parcours voor de ruiters en paarden van deze hoge klasse te licht was, an derzijds doordat er slechts één barrage was. Van de 34 combinaties, die in het tien hindernissen tellende puissance springconcours uitkwamen, werden er in de eerste omloop slechts tien geëli mineerd, waarbij geen der Nederlandse deelnemers. De barrage over vier hin dernissen, waarvan de grijze muur met •1,80 m de hoogste was, kon al evenmin een grote scheiding teweeg brengen. De 1.60 m hoge oxer en de grijze muur waren enkelen te machtig ook Hans Brugman struikelde op de muur maar zeventien combinaties galoppeer den en sprongen ook spelenderwijs door dit parcours en zij moesten onderling 't prijzengeld delen. Daarmee werd de spoeling dun. Iedere ruiter kon 180 gul den beuren voor zijn twee foutloze ritten en zij, die dit met twee paarden pres teerden, zoals Ebben, kregen het dub bele. Het was natuurlijk meegenomen, maar liever ware het de ruiters ge weest, wanneer de puntenwinst groter was geweest. Nu veranderde er be trekkelijk weinig. Ebbens achterstand in punten op Kowalczyk bleef gelijk (13), hij won alleen vijf plaatsen. In 't klassement klom hij op van de veer tiende naar de negende plaats. Vandaag wordt het Europees kam pioenschap voortgezet met een uit twee manches bestaand zwaar sprincon- cours volgens de bepalingen van de landenwedstrijd. De uitslag van het springconcours om de Prijs van de Rotterdamsche Jockey Club ('n parcours van 624 meter, toe gestane tijd 107 seconden, 15 hindernis sen met een hoogte van 1.40 meter, 18 sorongen) luidde: Categorie A (twee keer het parcours met verschillende paarden): 1. Hart- wig Steenken (O Did), met Porta West- falica en Patella, totaal aantal straf- punten: 8, totaaltijd: 163,7; 2. Janou Lefèbvre (Fr) met Or Pailleur en Quitus, 8 - 169; 3. Marcel Rozier (Fr), met Kilt en Quo Vadis 8 - 171; 4. Caroline Bradley (GB), met Franco en Ivanovitch, 8 - 183.9. 5. Peter Roboson (GB), Firecress en Joycott, 8 - 188.8; 6. Caroline Hofmann (VS), met Salem en Qut Late 12 - 166; 7. Luitenant R. M. MacMahon (Ierl.), met Cluain Locha en Carn, 12 - 201; 8. Gert Wiltfang (W. Did), met D8- mon en Athlet, 16 - 172.5; 9. Monica Bachmann (Zwitserland) met Apa en Erbach, 16 - 182,6; 10. A. Muil (Fr), met Nairobi en Kili- mandjaro, 6 - 183,4; Categorie B (1 paard met 1 keer het parcours) 1. Mej. M. von Geijer (Zwe), met Im perial, 4 - 91,6; 2. W. Byszewski (Pol), met Klawa, 4 - 97,6: 3. E. Kouzine (Rusl), met Figliar, 8 - 92.2; 4. Majoor W. A. Rongrose (Ierl), met Cinn Sai- le, 8 - 96.6; 9. C. du Roy de Blicquy (Belg), met Condylus, 8 - 99.4. Dressuurproef om de prijs van de jeugd (juniores, nationaal): 1. Machteld Bergsma (Amsterdam), met Pepita, 256 pnt.; 2. Harriet de Vries (Eindhoven), met Tanja, 251 pnt; 3. Frederika Beeke (Hilversum), met Shamrock, 243 pnt. De uitslag van het internationaal springconcours om de Prijs van de Rijn (iedere ruiter met twee paarden, parcours 1.306 meter, toegestane tijd 244 sec., 24 hindernissen, maximale hoogte 1.40 meter, 28 sprongen, voor el ke springfout 10 strafseconden). 1. Herman Schridde (W-Dld) met Fer- rara V. en Donzent ,tijd 140.6; Hartwig Steenken (W-Dld) met Patella en Por ta Westfalica 151.2; 3. Mej. M. M. Mac- Dowell (Ierl) met Sweep Control en Knorr Swiss 153.7; 4. A. Oliver (G.B.), met Sweep 3 en Tiffany 3 160.6; 5. Mej. Janou Lefèbvre (Fr) met Quitus en Or Pailleur 162,2; 6. M. Rozier (Fr), met Quo Vadis B en Prince Charmant 166.6 7. Gert Wiltfang (W.-D) met Farrara 3 en Damon 170.2; 8. Mej. Caroline Hofmann (VS) met Out Late en Salem 171.7 en 9. George Hernalsteens (Belg) met Wiltling en Lars 178. De finale werd een boeiend schouw spel. Direct na de start was er een hels gevecht op de kopplaatsen. Roes- sink uit Diepenheim had een mooie voorsprong opgebouwd. Achter hem vochten Haaker en Wemmenhove een hevig duel met elkaar uit, maar laatst genoemde wilde nog geen terrein prijs geven. In de vijfde ronde echter moest hij er wel aan geloven. Heel listig werd hij door Haaker gepasseerd. Roessink. die toen nog steeds vorstelijk op kop lag, werd wreed in zijn illusie gestoord toen hij met een gebroken ketting het strijdtoneel moest verlaten. Haaker, die hierdoor in eerste positie was geko men, werd op de finishlijn bijna nog verslagen door de verrassend snel op gekomen Ruinemans. De lichtste klasse, die van de 50 cc junioren, werd een volledig succes voor Bertus van de Brink uit Harskamp, d e lid is van de VVR. Met een gemak als een volleerd rijder raasde hij over het zware circuit, de hele meute aan zijn laars lappend. Deze tweede Sigmans zo wordt hij in de sportkringen al ge noemd won overtuigend zijn serie en de finale. De beker, beschikbaar gesteld door café Kanaalzicht in Beekbergen voor de best geklasseerde renner van de VVR, ging naar J. Schotpoort uit Beekber gen, die in de 250 cc-klasse junioren op gseiry t aw ef M 1 ««JA

De Vallei | 1967 | | pagina 6