'openingsreclame 20% KORTING MARKT KOOPJES op li. van Schuppen stal de show VLTC-invitatiewedstrijden Candia versloeg Utrechtse Boys met 2-1 Musketiers draaide op voile toeren en won van NSC4-1 Japanner Yoshiro beheerste elfde marathon van Enschede Renswoude oefende tegen Uithoorn DINSDAG: WOENSDAG: Wimbledonfinale der op YZC organiseert club- kampioenschappen Advendo moest oPdersnit delven HYC benutte kansen tegen Yitesse niet professionals tussen Rosewall en Laver Veiling Resteren Lawn-tennis Aad Steylen prolongeerde nationale titel Favoriet Fraai debuut in KNVB-competitie Zware pakhuisbrand in Lissabon veenendaal Irhenen IUENDEN amerongen 203 SUPERMARKT BRENGT JAMES GRIEVE l'/a kilo 69 Grote KOMKOMMERS per stuk 29 VERSE WORST 500 gram 1.59 Gesneden SNIJBONEN Gesneden RODE KOOL Prima GEHAKT 500 gram 1.79 SPORT van hier en daar Nerveus MAANDAG 28 AUGUSTUS 1967 ENSCHEDE Yoshiro Mifune is het geld waard gebleken. De kleine Ja panner, die vele duizenden kilometers gereisd had om in Enschede de klassie ke afstand van 42 kilometer en 195 meter te lopen, heeft de organisatoren van de elfde Enschedese marathon, die in zijn tweeëntwintigjarig bestaan is uitgegroeid tot een evenement van naam in Europa, niet teleurgesteld. Mifune, met zijn twintig jaar de jong ste deelnemer uit het bijna honderd tachtig man sterke veld, demonstreer de op de zonnige wegen tussen Ensche de en Haaksbergen zo'n verbluffend meesterschap, dat zijn solo in de laat ste tien kilometer een ware triomftocht was. Voor Aad Steylen werd „Enschede" een lichte teleurstelling. De tweevoudi ge Nederlandse kampioen, die niet al leen zijn titel wilde prolongeren maar ook op een snelle tijd rekende, slaagde alleen in zijn eerste opzet. Hij had dat grotendeels aan zich zelf te wijten. De Heenvlietse sportleraar, die dit seizoen al twee maal een tijd van internatio naal formaat (rond de 2 uur en 22 mi nuten) had gemaakt, verviel in dezelf de fout als tijdens de Europese kam pioenschappen in Boedapest, door di rect na de start zelf het hoge tem po in de kopgroep aan te geven. Uiter aard kwam daarvoor de terugslag na het keerpunt. Hij moest de leiders toen definitief laten gaan en finishte tenslot te als eerste Nederlander op de dertien de plaats. Een pleister op de wonde was het uitstekende lopen van Steylen's pupil Wim Hol, die op slechts veertig seconden achter zijn leermeester, veer tiende werd. In zijn eerste marathon maakte de 25-jarige Sliedrechtse tim merman, duidelijk dat er in de toe komst van hem nog wel het een en an der te verwachten valt. Steylen was de eerste die zijn pupil gelukwenste door hem aan de finish zijn lauwerkrans om te hangen. De strijd om de ereplaatsen in En schede is dus een volledige buitenland se aangelegenheid geworden. Door het hoge tempo, dat Steylen zijn tegenstan ders opdrong, kwam er vrijwel direct na de start al tekening in het veld. Na dat Steylen met de pezige Engelsman Newsome de eerste vijf kilometer (16.15) had afgelegd, ontstond een elf man sterke kopgroep met de sterke En gelsen Hill en Taylor, de Oostduitsers Böttger en Lange, de Turk Ackay, Mi fune, Sharankov (Bulgarije) en de rij zige Hubert Reisner (W.Dld.). Luid toegejuigd door de vele duizenden langs het parcours onderhielden de koplopers een scherp tempo. Toch zorgde dat niet voor de eerste afscheiding. In een flau we bocht kwamen Reisner en Ackay met elkaar in botsing en door de daar op volgende valpartij raakte het duo achter. Voor Reisner, die later bij de verver- singsposten telkens het contact verloor, bleek dat geen bezwaar, want met zijn lange pas kwam de Westduitser korte tijd later weer terug. Ackay kreeg in zijn achtervolging weer steun van Stey len, die na ruim vijftien kilometer te rugviel. Na de doorkomst in Haaksbergen, waar het hele dorp was uitgelopen, werd de selectie op de snelle rechte weg naar het keerpunt verder doorge zet. Böttger, Lange en Sharankov zak- RENSWOUDE VV Renswoude is het afgelopen weekeinde tweemaal naar Uithoorn gereist om daar op uit nodiging enkele vriendschappelijke wedstrijden te spelen. „Uithoorn", dat in de 2e klasse AVB uitkomt heeft te gen Renswoude een gevoelige 0-10 ne derlaag geleden. Ook de tweede for matie van Renswoude keerde met de volle winst huiswaarts: 3-5. Het derde elftal kwam tegen Uithoorn III niet zo goed uit de bus en moest met een 4-1 nederlaag de aftocht blazen. LISSABON In de haven van Lissa bon is een groot pakhuis afgebrand waar invoerartikelen ter waarde van 20 miljoen dollar lagen opgeslagen. Meer dan 250 brandweerlieden namen aan het blussen deel. Vijf brandweer lieden en vijf andere mensen moesten voor lichte verwondingen of rookbe- dwelming worden behandeld. In het pakhuis lagen verf, whiskey, radio- en televisietoestellen, fotografi sche apparaten en auto-onderdelen op geslagen. ten terug en toen werd het duidelijk dat de winnaar in het overgebleven vijftal moest worden gezocht. Steylen, die twee maal last van maagkrampen kreeg, was reeds enkele minuten ach ter op de leiders en liep alleen nog voor prolongatie van zijn titel. In de kopgroep maakte de benauwde atmosfeer en het hoge tempo zijn eer ste slachtoffer in de Brit Graham Tay lor, die in enkele kilometers veel ter rein verloor. Vooraan het langgerekte lopersveld snelden nu alleen Mifune, Hill, de oud-wereldrecordhouder op de dertig km., Terrier Newsome en Reis ner. Met 'n tussensprint velde Newsome het vonnis over zichzelf en de Westduit ser. Eerst ging Reisner wegens maag krampen langs de weg en korte tijd la ter moest Newsome het effectief en soepel lopende duo Mifune en Hill los laten. Met nog ruim negen kilometer voor de boeg moest ook Hill buigen voor de klasse van de Japanner. Na een teken van coach Uchikawa ging het tempo nog verder omhoog en in nauwe lijks twee kilometer raakte de Britse De Japanner Yoshiro werd na zijn zege beloond met de overwinnings- kus. O biochemicus vele honderden meters achter. Onbedreigd, met een felloos rit megevoel legde Mifune de laatste kilo meters af. In het stadion kreeg de klei ne Aziaat, die na 2 uur 20 minuten en 53,8 seconden finishte hij miste het wedstrijdrecord van Jim Peters met bijna anderhalve minuut een ovatio neel applaus van de ruim zestiendui zend toeschouwers. Drie minuten later arriveerde Ron Hill. John Newsome moest in de laatste ronde op de sintel- baan zijn derde plaats nog laten aan de sterk teruggekomen Bulgaar Sha rankov. De bronzen medaille van het Neder landse kampioenschap ging naar de 39- jarige Jacques Smits, die op de twintig ste plaats eindigde. Van de 177 lopers haalden 127 de eindstreep, van wie de laatste bijna tweeënhalf uur na Mifune door de finish kwam... ter gelegenheid van de OPENING van de nieuwe fabriek te Eist (Utrecht) op CHEMISCH REINIGEN en SCHOENREPARATIE. Fabriek Elster- straat- weg 30 ELST - Telefoon U belt... 08377- Wij halen en bezorgen. Washette Schrijverspark. Herenstraat 68. Brinkstraat 5. Burgemeester van de Boschstraat 120, depot. COMBI met zakje kruiden gratis VEENENDAAL Gedurende tien dagen zijn op het tennispark aan de Dennenlaan de VLTC-invitatiewed strijden gespeeld, een evenement dat jaarlijks wordt georganiseerd. Er was dit jaar meer deelneming dan ooit met spelers uit Veenendaal, Doom, Ame- rongen, Ede, Rhenen en Opheusden. Henk van Schuppen van VLTC stal de show ditmaal geheel, want fiij kwam in niet minder dan drie finales uit, maar was tevens de beste speler. Hij won 't heren-enkelspel, samen met Jan Bekker het heren-dubbel en komt hedenavond nog uit in de finale ge- mengd-dubbel, samen met Wilma de Haas. Hoewel enkele spelers en speel sters in de finalepartijen de grote druk niet helemaal de baas konden, werden er een aantal goede wedstrijden ge speeld. In het dames-enkelspel moest de nog zeer jonge Marijke van Stuyvenberg het opnemen tegen Corry Visch uit Rhenen. Marijke won met 6-4 en 6-2, maar moest er zeer hard voor knokken. In beide sets moest zij een achterstand wegwerkeh, doordat zij enkele malen haar service-game verloor. Heel ver standig speelde zij op de beslissende momenten zeer hard op de back-hand van Corry Visch, die te veel op de base-line bleef opereren en vandaar met haar back-hand te zwak was. De zege van Marijke van Stuyvenberg was verdiend. In het heren-dubbel was heel onverwacht Henk Bekker doorgedron gen door zeges op René Lodder, die kampte met een verkoudheid, en rou tinier Maijer uit Amerongen. Maar te gen favoriet Henk vam Schuppen kreeg hij weinig kans in de finale. Henk van Schuppen, die verleden jaar om studie redenen niet van de partij kon zijn op deze wedstrijden, vierde een prachtige rentree. Hij won deze finale met 6-1 en 6-0 heel ruim en verdiend, want Henk Bekker maakte teveel fouten en vocht vaak meer tegen zichzelf dan te gen zijn tegenstander. Ook in het heren-dubbel trad Henk van Schuppen aan samen met Jan Bek ker tegen René Lodder en Henk Bek ker. Dit werd de mooiste strijd van de dag. Het duo Henk van Schuppen - Jan Bekker was favoriet maar de eerste iet werd gewonnen met 4-6 door de VEENENDAAL Hedenavond en donderdagavond a.s. organiseert VZC de jaarlijkse zwemclubkampioenschap- pen in het Bergbad. Op beide avonden wordt vanaf kwart voor zeven gestre den op alle onderdelen in alle catego rieën. Vanavond komen hoofdzakelijk jongeren tot 12 jaar en tot 16 jaar aan de beurt met de schoolslag en de rug slag, terwijl de dames en de heren al leen de 100 meter rugslag zullen gaan afwerken. Donderdagavond maken de jongeren de race op de vrije slag, ter wijl de ouderen zich gaan begeven in de strijd om de 100 meter schoolslag en vrije slag. Over het algemeen be staat er in VZC-kringen weinig belang stelling voor deze zwemmerij. Veelal specialiseert men zich op waterpolo, maar de jongeren zullen zoals altijd wel weer in groten getale aanwezig rijn. De zwemtraining bij VZC is inmid dels weer begonnen in het overdekte lnstructiebad. 's Woensdagsavonds van af zeven uur start de jeugd en om 8 uur de dames met de heren van wat oudere leeftijd. Vrijdagavond vanaf ne gen uur traint dan de selectiegroep he ren, waaruit men het volgend jaar weer de nodige krachten voor de he renteams van VZC hoopt te kunnen se lecteren. EDERVEEN Advendo speelde za terdag de laatste oefenwedstrijd in ver band met de nieuwe competitie, die volgende week van start gaat. Adven do verloor in een matige wedstrijd met 42 van Veense Boys uit Nijkerker- veen. Advendo was niet de mindere van de gasten maar de roodwitten hielden het spel veel te kort om ge vaarlijk te worden. Veense Boys daar entegen zocht het in de lange trap van uit de achterhoede en de snelle voor hoede van de gasten gleed herhaalde lijk langs de Advendo-verdediging, die het in de eerste helft moeilijk had, maar na de hervatting steeds beter ging spelen. Vanaf de aftrap zette Veense Boys •en hevig offensief in dat na vijf mi nuten al succes had. Een hard inge schoten bal werd door spil v. Hunen met de hand uit het doel gewerkt het geen hem een penalty kostte waar doelman Donkelaar geen antwoord op had en dat betekende 01. Veense Boys behield het beste van het spel en drong ver op de Advendo-speelhelft. Na 20 minuten werd het 02 toen de middenvoor in buitenspelpositie keeper Donkelaar passeerde. Advendo kwam wel tot tegenaanvallen maar het spel werd te kort gehouden en men liep her haaldelijk in de buitenspelval die door de gasten goed was opgezet. Toch kwam Advendo op 12 toen Greuter een goede pass van H. Donke laar uitstekend afrondde. Kort daarop werd een doelpunt van Greuter wegens buitenspel afgekeurd. In de 40e minuut werd het 13 voor de gasten toen de linksbinnen door de Advendo-verdedi ging gleed en beheerst scoorde. Na de hervatting zette Advendo alles op alles om de achterstand weg te werken. Vooral rechtshalf H. Donkelaar speelde uitstekend op het middenveld en zette zijn voorhoede goed aan het werk maar die profiteerde er niet van. In de 65e minuut werd Advendo een penalty toegewezen wegens hands. Donkelaar benutte deze feilloos (23). Advendo bleef in deze tweede helft sterker maar het beslissende doelpunt viel aan de andere kant toen de rechts buiten de ver opgedrongen Advendo- verdediging te vlug af was en de bal langs de uitlopende Donkelaar in het net schoot (24). zeer hard vechtende Lodder-Henk Bek ker. Maar de tweede set werd resoluut gewonnen door de favorieten v. Schup pen-Jan Bekker met 6-1. In de derde en beslissende set leek het erop alsof René Lodder en Henk Bekker voor een sensationele verrassing zouden gaan zorgen, want met een 5-1 voor sprong kon deze partij vrijwel niet meer verloren gaan. Maar vanaf dat moment konden Lodder en Henk Bek ker weinig goeds meer doen en werden zij getroffen door een volslagen black out. De anders altijd fantastisch ver dedigende René Lodder kon bijna geen bal meer retourneren en Henk Bekker verviel weer in te veel slordigheden. Alle service-games gingen verloren. Henk van Schuppen en Jan Bekker roken de kans van de dag en gingen genadeloos door met keiharde smashes. Bij dit paar lukte wel alles en won de- RHENEN Zondag vond op het ge meentelijk sportpark een vriendschap pelijke voetbalontmoeting plaats tussen „Candia '66" en Utrechtse Boys. Zowel het eerste als het tweede elftal van bei de clubs betrad het veld. „Candia"- 1 won met 2-1 en „Candia"-2 verloor met 5-2. Er was behoorlijke publieke belangstelling. Het eerste kreeg al direct en kele fraaie kansen, maar het duurde toch nog tot de één en twintigste mi nuut, voordat een vrij gespeelde Hans Krenting zijn ploeg de leiding kon be zorgen, 1-0. „Candia" bleef in het offensief. De ploeg had een uitstekende verdediging. De aanval was minder fortuinlijk. Ve le scoringskansen gingen om zeep. Er viel tot aan de rust geen doelpunt meer. Dat was wel het geval toen het spel nog maar nauwelijks was hervat. In de eerste minuut van de tweede helft kreeg Jan ten Braak al een vrije trap te ne men, die hij keihard benutte 2-0. Utrechtse Boys antwoordde onmiddel lijk. Nog geen minuut later brachten de gasten de stand op 2-1. Hoewel er nog een man van Utrechtse Boys door de scheidsrechter naar de kant werd ver wezen en de ploeg uit Utrecht met tien man verder speelde, zagen de „Can- dia"-bewoners geen kans meer deze Utrechtse minderheid te overspelen. De eindstand kwam met 2-1 in het voordeel van de gastheren. „Candia"-2 moest in Utrechtse Boys 2 met 5-2 haar meerdere erkennen. Voor „Candia" maakte Van Willigen beide doelpunten. Later werd deze spe ler door de scheidsrechter het veld uit gestuurd. „Candia"-2 zaterdag verloor van Lun- teren 2 met 4-1. Komende zondag om twee uur speelt het eerste zondagelf tal van „Candia" thuis tegen het sterk ste amateurelftal van het Utrechtse Velox een vriendschappelijke wed strijd. Woensdagavond om half zeven speelt het tweede van de zondag een wedstrijd tegen een militair elftal. AMERSFOORT HVC heeft tegen Vitesse (8000 toeschouwers) kansen te over gehad om aan de uiteindelijke 1-2 nederlaag te ontkomen. Weliswaar had de ploeg van trainer Frans de Munck wat meer tempo en een grotere inzet dan de Amersfoorters, technisch was de thuisclub toch wel zoveel beter, dat het merendeel der doelkansen' op geëist werd. Te ver doorgevoerde combinaties en slordig gerichte schoten waren er ech ter de oorzaak van dat Vitesse door enkele gevaarlijke uitvallen de opge bouwde 0-1 voorsprong slechts tot 1-2 zag slinken. Het eerste kwartier was voor HVC, dat in Temming, Veenen daal, Harmsen en Wisse gretige aan vallers bezat, die echter weigerden hun gave combinaties met een doel treffend schot te besluiten. De Arn hemmers verstonden deze kunst beter. Hun aanvallen mochten dan minder talrijk zijn, de afwerking was uitste kend. Na 16 minuten lanceerde Fle mings goalgetter Wieringa (0-1) en kort na de hervatting was het ander maal Flemings, die Verhagen in staat stelde er 0-2 van te maken. HVC vocht nog wel fel terug, maar verder dan een schitterend doelpunt van uitblin ker Van der Lugt brachten de Amers foorters het niet. Corry Visch in actie tijdens het da- rpes-enkelspel tegen winnares Marijke van Stuyvenberg. O ze set toch nog met 7-5 en daardoor deze finale met 2-1. Het dames-dubbel werd een aangele genheid tussen de Rhenense zusters Corry en Lucie Visch die tegenover de dames v.d. Meene en v.d. Steeg van de tennisclub De Klomp kwamen te staan. De Rhenense combinatie won in een wat kleurloze strijd verdiend met 6-3 en 7-5 en veroverde daardoor de eerste prijs, hetgeen in de lijn der verwach tingen lag. Het gemengd-dubbelspel liep wat uit op de laatste zaterdag, zodat men niet tot de finale toekwam. Deze wordt he denavond gespeeld. Ook hierin zal Henk van Schuppen samen met Wilma de Haas opereren tegen het paar uit Ame rongen, mej. Meijer en de heer Eyf- fius. Eerstgenoemd koppel speelde zich in de finale door een 6-4 en 6-3 zege op mevr. De Ruyter en René Lod der, terwijl het Amerongse paar zich heel moeilijk in de finale speelde via een langdurige strijd op zijn clubgeno ten mej. De Vries heer Meyer met de cijfers 10-8, 7-9 en 6-3. Dit tiendaagse evenement werd vrij wel geheel begunstigd door fraai weer, hetgeen de zaak zeer aantrekkelijk maakte voor zowel de deelnemers als het publiek. De prijzen zullen dit jaar worden uitgereikt op een te houden feestavond a.s zaterdagavond in het NW-gebouw, waarmee dit sportieve evenement een feestelijk einde zal krij gen. LONDEN Ken Rosewall, de ver liezende Wimbledonfinalist van 1954 en 1956, zal vandaag, op 32-jarige leeftijd, uitkomen in zijn derde Wimbledonfina le. Ditmaal als professional in het eer ste proftoernooi, dat ooit op het gehei ligde gras van het Mekka van de ama teursport wordt gehouden. Zijn tegen stander is de 29-jarige Rod Laver, of ficieus wereldkampioen bij de ama teurs in 1961-62. De inzet is een eerste prijs van f 30.000,terwijl de runner- up f 20.000,zal ontvangen. Het tota le prijzenbedrag bedraagt f 120.000, In de halve finales van zaterdag won Laver met 63, 64 van de Spanjaard Andres Gimeno en Rosewall versloeg zijn oude dubbelspelpartner Lew Hoad met 62, 62. De verliezers spelen om de derde plaats, die f 13.000,waard is. Laver, de favoriet voor de titel, had zijn beste passing shots nodig om de lange, als derde geplaatste, Spanjaard te verslaan, wiens overhead-werk en keihard serveren grote indruk maak ten op de 14.000 toeschouwers. De linkshandige Australiër kwam in de 5e game van de openingsset in moeilijk heden, maar redde zich prachtig en won de set op een doorbraak in de 8e game. Rosewall had slechts drie kwartier nodig om een late revanche te nemen voor de Wimbledonfinale van 1956 op zijn vriend en stadgenoot Lew Hoad. Deze laatste heeft zich gedeeltelijk uit de wedstrijdsport teruggetrokken. Wel produceerde hij met ijzeren pols enke le passing shots, maar hij was toch on voldoende getraind om een antwoord te hebben op het all-round spel van „Mus cles". De herendubbelspelfinale, die ook vandaag zal worden gespeeld, gaat tussen de Australiërs Laver/Fred Stol- le en de Spaans/Amerikaanse combi natie Gimeno/Gonzales. In de halve fi nales van zaterdag wonnen Laver/ Stolle met 119, 61 van Hoad/Buch- holz en Gimeno/Gonzales met 64, 79, 64 van Rosewall/Ralston. KESTEREN De prijzen van de op de veiling te Kesteren aangevoerde pro- dukten waren vrijdag 25 augustus als volgt: James Grieve EI 65—75; 3140; EI 75—85, 31—38. Gele James: EII 65—70, 48; EII 7080, 76. Totale aanvoer 29 ton. Zoete Bloemee: EI 6070, 3544; EI 7080, 5455. Aanvoer 13 ton. Tijd. E. Worcester: EI 60—70, 57—66; EI 7080, 7584. Aanvoer 1 ton. Mank's Codlin: EI 60—70, 25—28; EI 70—80; 2831. Aanvoer 10 ton. Zigeunerinnen: EII 65—75, 20—22; EII 75—85; 25—31. Aanvoer 6 ton. Clapps Favorite: E I 55 —65, 51—56, EII 55—65, 46—52; EI 65 —75, 57—62, EII 65—75, 52—58. Aan voer 28 ton. Precose de Trevoux: EI 50—60, 40—53; EI 60—70, 63. Aanvoer 3 ton. Franse Wijnperen: EI 5060, 45; EI 6070, 47. Aanvoer 1 ton. Prijzen genoteerd in centen per kg, tenzij an ders is vermeld. ELST Op verrassende wijze is het Elster Musketiers begonnen aan de competitie, voor het eerst in KNVB- verband. Met een ruime overwinning werd het bezoekende NSC geklopt en verdienden de Musketiers hun eerste winstpunten. Na een nerveus begin van beide ploegen was Musketiers het eerst de zenuwen de baas en via een 20 ruststand kwamen zij op een A1 eindstand, die aan duidelijkheid niets te wensen over laat. Het is eveneens een feit dat de aan winst van Jan Versteeg en Teus Hei- kamp (beiden ex-Veenendalers) de Musketiers een geduchte versterking heeft gegeven. Na het nerveuze begin van de eerste tien minuten begon Musketiers de nodi ge druk uit te oefenen op 't doel van NSC. Het duurde evenwel tot de 20ste minuut voor het eerste doelpunt tot stand kwam. Na goed voorbereidend werk van Teus Heikamp gaf Van Da lem een voorzet waarmee hij Cees Henzen wist te bereiken, die regelrecht Jan Versteeg scoorde 't tweede doel punt in de wedstrijd Musketiers-N SC. scoorde, 1-0. Even later knalde Henzen nog eens tegen de paal. In de achter hoede van Musketiers werd uitstekend verdedigd, waarbij Z. van Kranenburg de hoofdrol vervulde. Zijn broer Cees had dan ook een gemakkelijke eerste helft en hield de weg naar het Muske tiers-doel volkomen afgesloten. In de 38ste minuut volgde weer een combina tie tussen Heikamp en Van Dalem. Nu was het Versteeg die de bal toege speeld kreeg en ook hij miste niet, 2-0. In de tweede helft kwam NSC wat te rug en even kregen de Musketiers het benauwd. De gasten konden hun aan vallen echter niet goed afwerken. In de twintigste minuut kwam NSC plotse ling gevaarlijk naar voren en moest Cees van Kranenburg zwichten, 2-1. Vanaf de aftrap ging Teus Heikamp zigzaggend door de verdediging van NSC heen en sloot zijn solo af met een doelpunt, 3-1. Daarop was het met NSC gedaan en kon Musketiers de winst grijpen. Kort voor het einde van de wedstrijd wist Cees Henzen de voorsprong te vergro ten tot 4-1. Een verdiende overwinning voor de Musketiers, die daarmee de eerste buit hebben binnengehaald.

De Vallei | 1967 | | pagina 8