de appek bloeien Hoofdstad Operette wil me Z.-Ned. Opera samenwerken r Mahalia Jackson in ziekenhuis t Lodewijk-Henri Wiener verliest kort geding E.M.S. omhoog door vraag uit buitenland Bijzonder tv-concert Boy's Big Band Johnny Hallyday ontsnapte aan dood Gelderse kunst in Arnhems museum Geraert ter Borch- prijs Overijssel „Theater"-première in Nijmegen UIT DE KERKEN VANAVOND MORGEN RM vSv -vJ Handel Benelux groeide flink Claimhandel Amro-bank start donderdag RECHTER TIE TEKKO TAKS TELEVISIE T.V. LANGENBERG Johnny Hart raft Omzet Elsevier met 14 pet gestegen Santosa stelt haar vordering op Luxor Plastics achter 2 DINSDAG 29 AUGUSTUS 1967 „U bent boos", stelde het meisje met zachte stem vast. ,,'t Is voor u niet belangrijk", zei Coen. „Jawel", antwoordde het meisje. „Neem me astublieft niet kwalijk, ik had niet moeten lachen. Maar zeg eens eerlijk: heeft u nog nooit van Mona de Rez gehoord?..." „Nee", zei Coen grof. „Nog nooit". En hij vond haar een ingebeeld, op zichtig mormel. Dat was natuurlijk de soort vrouwen, waar de Lange zo voor gewaarschuwd had. Net of hij, Coen, daar in zou lopen Die zaten dus overal langs de weg met een ka potte auto en dergelijke, en lachten als je zei, nog nooit hun naam ge hoord te hebben. Maar het meisje draaide een pi rouette van verrukking, pakte hem bij de revers van zijn jasje, en zei: „Zeg dat alstublieft nog eens!" „Ik heb uw naam nog nooit ge hoord", herhaalde Coen prompt. En hij keek er niet vriendelijk bij. Toen werd ze opeens stil, en keek hem met nadenkende blikken aan. „U zult wel denken, dat ik krank- zinnig ben", zei ze, „maar u maakt me zo blij..." „Gelukkig", antwoordde Coen grimmig. Ze bezag hem nu aandachtiger. „Als u maar niet zo boos was, zou ik vragen, of u met me eten wilt", zei ze zacht. „Zoudt u niet zo vriende lijk willen zijn?" Coen zweeg daarop even. „Ik ben nog maar eenmaal in een bioscoop geweest", zei hij als tegen- beleefdheid, „en of", hij moest er toch nog aldoor van trans pireren „worden uw films niet in „Jawel", gaf het meisje toe. Ze boog zich over een mand, die in de wagen stond, en maakte een zonder ling proest-geluid. Coen was er niet zeker van, of ze lachte dan wel nies de. In elk geval had ze er geen zak doek bij nodig, en dat leek hem ver dacht. Daarna wendde ze zich echter om met een volmaakt onschuldig gezicht, en een open mand. Daar bleken sand wiches in te zijn, met gerookte zalm; en een stuk gebraden kip, en appel taart en vruchtensla en een flesje met iets om te drinkn. Coen was ervan overtuigd, dat dit een gevaarlijke vrouw was. Hij vond haar verleidelijk-ook, al kon hij niet tot de rauwe gevoelens van lichame lijk welbehagen komen, die de Lange hem in heel vertrouwelijke ogenblik ken wel eens als volwassen getekend had. Maar misschien was hij wel heel anders dan de Lange. Het meisje had ook een vork en een mes en een lepel en een bordje en een servetje tevoorschijn gehaald, uit een zijkastje van de wagen. Was ze nou heus van plan, hier zo-maar op de openbare weg te gaan eten? Ver beeld je, dat zijn tantes in hun wa gentje, met ouwe Lène ervoor, gin gen zitten te eten... „We hebben niet veel tafelgerei", zei Mona de Rez. „Als u het bordje neemt, zal ik me vergenoegen met het servetje. En eten kunnen we wel met de vingers, niet?" „Ja", antwoordde Coen verbaasd. Toen hij al met een bordje vruch tensla zat te likken, bemerkte hij pas, dat hij Mona de Rez (die toch altijd een vrouw was, al was het dan een onfatsoenlijke) het bordje had moeten afstaan, en zelf uit de jam pot had moeten likken, zoals zij nu deed. Zonder overigens haar gelaats kleuren te bederven... Mona de Rez was drieëntwintig. Ze was als meisje van zeventien uit een kloosterschool geschaakt door haar eerste geliefde. Ach, dat was nu al zes jaar geleden. Een Zuidamerikaans meisje, dat in vurige liefde meende, eeuwig ge bonden te zijn. Het was een vreselijk drama ge weest, met veel gesis en rook. Er was door de familie gedreigd met recht en met wraak en met dood en verderf en zélfs met de hel. Later, toen het verstand zijn koelte deed gevoelen, had Mona pas inge zien, dat gesis en rook niet door het vuur veroorzaakt worden, maar door het water der ontnuchtering, dat elk vuur dooft. De schaker was wellicht niet zo'n schoft, als het haar eerst geleken z had. E Na twee jaar was ze gescheiden. Ze was toen al in Los Angeles, een E opkomende ster aan het film-firma- E ment; want haar man had daar zijn werk. Haar type viel juist in de pu- jj blieke smaak. De wereld was eens- jj klaps beu van alle romige blondheid, en kon wel een scheutje Zuidelijke 5 koffie verdragen. Mona de Rez steeg snel. Te snel, misschien? Ach, de carrière van elke mooie S vrouw is in zekere zin dezelfde. At- E tentie, liefdesverklaringen, bloemen, E juwelen, kleren. Het is de primitieve versiering van het altaar des levens. Zij was uit een deftig, fijn-Rooms gezin. Dat had zijn invloed niet ge- mist. Al had ze aanvallen van wilde ongebondenheid, dan lag er toch al tijd nog het waas over, dat een dure kostschool had gegeven, en de terug getrokkenheid van het voorname Spaanse bloed. Ze was éénmaal hertrouwd. Dat had ook niet lang geduurd. Mannen zijn speelgoed, als vrouwen het niet zijn. Drie jaren had ze gewerkt, om al les te vergeten. Het was prachtig gelukt. Maar zo gek is nu het leven: dèèrvan raakte ze overstuur Er was een dag geko men, dat ze bijna begon te gillen, jj als ze publiek zag; dat ze de entou- rage van een zilveren auto en herme- lijnen avond-jassen en goudkleurige oogschaduw verfoeide met alle woes te haat van haar donker, Zuidelijk hart. Ze zocht iets, en wist zelf niet, wat. Ze zocht overal, en vond nergens. Alle mannen hadden die speciale ogen, als ze haar aankeken. Allen schenen dezelfde allure te hebben, al lemaal gepommadeerd haar en een lichtelijk gepoederd facie zelfs de knechts van de belichting en de hel per van de klankcel... Je moest ze niet in hun vrije tijd tegenkomen. Toen had ze verder werk kortaf ge- 5 weigerd. Will Bend, haar producer, had zijn wenkbrauwen opgetrokken; hij wist een ogenblik heus niet, wat hij eraan had. Maar zijn handigheid was gren- zeloos, meende hij. Een kleine staf van specialisten werd uitgezonden naar Europa, om gegevens te verzamelen voor de film van Mona de Rez. Ze was er zelf bij, met haar secretaris en haar kame nier. Na een maand kreeg Bend bericht, dat De Rez zich helemaal wilde af- zonderen van de troep, voor een soort retraite... Een vlijmscherp telegram had haar voor een tweede maand koest ge- jj maakt. (Wordt vervolgd) z 3594. Piloot Storm en Sandra slaakten meer dan één zucht van verlichting, toen zij goed en wel weer heel huids buiten het „halterschip" stonden. „Oef, dat is een excursie die bepaald niet voor herhaling in aan merking komt!" zei Arend, terwijl hij zijn verloofde bij de hand vlug wegvoerde van die gevaarlijke plek. Op enige afstand keek hij nog eens om naar het enor me schip en mompelde: „Het ziet er allemaal zo stil en vredig uit, maar je kunt beter niet op uiterlijke schijn afgaan, zoals je merkt. Enfin, we vroegen ook eigenlijk om moeilijkheden, nietwaar? Onze taak is om deze gebouwen te onderzoeken, dus laten we dat dan maar eens doen, Sanny!" Nu zij buiten het schip waren, kon er weer even contact met de Naald opge nomen worden. „Hoe zit dat, lui, vertellen jullie nog eens wat?" riep professor Dubois ongeduldig uit. „Wat hebben jullie al die tijd uitgevoerd?" „Och, zo'n beetje rondgekeken, goede vriend," antwoordde Arend bescheiden. „Niet erg belangrijk. Vertellen we straks wel allemaal". 1. Rechter Tie is in zijn werkkamer bezig met het doornemen van de archieven als zijn trouwe helper Tsjiao Tai binnenkomt. „Ah, Tsjiao Tai", zegt de Rech ter, „goed dat je er bent. Er ontbreekt een stuk aan dit archief. Stuk B-404. Heb jij soms enig idee waar het gebleven kan zijn?" „Nee, Edelachtbare", antwoordt Tsjiao Tai verbaasd. „Ik bemoei me altijd zo weinig mogelijk met al die papieren. Maar wacht eens, er zijn toch twee dossiers gemerkt met een B? Kan het niet in dat andere dossier terechtgekomen zijn?" „Nee, dat heb ik al nagekeken", zegt Rechter Tie. „Inderdaad is er een dossier dat handelt over Benoemingen, en een ander dossier met stukken over Bevoorrading. Het ont- brekende stuk moet over Bevoorrading gaan, want B- 405 verwijst er naar terug, en dat betreft de aanschaf van leren koppelriemen. Kun je me volgen?" „Eerlijk ge zegd ben ik er niet erg met mijn hoofd bij, Edelacht bare", zegt Tsjiao Tai openhartig. „Toch is het een be langrijke zaak", zegt de Rechter. „Je weet dat dit de archieven zijn van het militaire fort in ons district. Volgens Keizerlijk besluit moeten wij Rechters een ar chief bijhouden met afschriften van alle officiële stuk ken dij door de militaire forten verzonden worden. Maar je hebt gelijk, het is te mooi weer om ons in deze stof fige papieren te begraven. Laten we een luchtje gaan scheppen in de tuin". BERLIJN De beroemde Ameri kaanse gospelzangeres Mahalia Jack son is maandag in een ziekenhuis opge nomen. De 56-jarige zangeres kreeg 'n hart-infarct, kort voordat zij in het Westberlijnse sportpaleis zou optreden. Reeds enige dagen geeft de slechte gezondheidstoestand van de kunstena res reden tot bezorgdheid. Niettemin is Mahalia Jackson zaterdag nog opgetre den in een Eurovisie-uitzending van de Westduitse televisie in West-Berlijn. De pianist Edward Robinson, Maha- lia's begeleider, zei later dat een arts haar maandagochtend had onderzocht en haar de raad had gegeven twee we ken voor rust het ziekenhuis in te gaan. Naar zijn zeggen leed zij aan een hard nekkige verkoudheid en uitputting. Mahalia Jackson, die eens 118 kilo woog, had drie jaar geleden en hart aanval en is de laatste tijd heel wat af gevallen door het volgen van een dieet. Het avondprogramma van de VARA- televisie bevat vandaag van 22.10-22.35 uur op Nederland I een concert door Boy's Big Band, met solistische mede werking »van de zangeressen Liesbeth List en Greetje Kauffeld en het ballet Jan Arntz. Op het programma staan de volgen de nummers: „Solitude" van Ellington, gedanst door Ann Wood, „Caravan" van Ellington, „Seringenwals" van Mi chel Legrand, gezongen door Liesbeth List, „Unsquare Dance" (traditional) gedanst door het ballet Jan Arntz, „Competitive Challenge" van Boy Ed gar, Fever van Davenport, gezongen door Greetje Kauffeld en „Mood Indi go" van Ellington. Deze RTB-opname werd geregisseerd door Bon Jacquemain. PARIJS De Franse zanger Johnny Hallyday is op het nippertje aan de dood ontsnapt toen hij zondagavond met zijn Ferrari een flauwe bocht uit vloog met een snelheid van 140 kilome ter per uur. De auto ontwortelde een acacia en veranderde in een schroot hoop, maar Hallyday kwam er met een bloeduitstorting aan zijn been uit. Ook de andere drie inzittenden, Hal- lydays begeleiders en zijn vaste foto graaf, kwamen er met betrekkelijk lichte verwondingen af. Het viertal was op weg van Tarbes, aan de voet van de Pyreneeën, naar Biaritz, waar Hally day moest optreden. ARNHEM In het Gemeentemu seum van Arnhem wordt van 2 septem ber tot en met 22 oktober a.s. de ten toonstelling „Kunst en gebonden kunst van nu in Gelderland" gehouden. Het is de vijfde tentoonstelling in de ze serie. Werden de vorige exposities gewijd aan het werk van Gelderse schilders, beeldhouwers, tekenaars en fotografen, ditmaal staat het oeuvre van keramisten, edelsmeden en maak sters van wandkleden, alsmede dat van grafische ontwerpers en een interieur architect in de belangstelling. De ex posanten zijn: Nicolaas van Beek, El- ma Beks, Ru de Boer, Han Cornelis- sens, A. D. Dekkers, Suzanna van Die pen, Jaap Dommisse, Bé Helfferich, Marianne van der Horst, Joop Janssen, Bernhard Laméris, Karei Martens, P. J. Muntendam, Minnie Renirie-Röder, Paul Schulz, Lou Schwirtz, Jan van Stolk, Nicolaas Thuys en Paul Zwollo. De heer D. Masselink, architect b.n.a., zal de expositie zaterdagmiddag om half vier in de Rijnzaal van het museum inleiden. DEN HAAG De Geraert ter Borch- prijs, een tweejaarlijkse aanmoedi gingsprijs van duizend gulden, die toe gekend wordt door de Provinciale Sta ten van Overijssel, is dit jaar bestemd voor tekeningen en grafische kunst. D- prijs werd ingesteld ter stimule ring van jongere, nauw met de provin cie Overijssel verbonden kunstenaars en ter openbare erkenning van de waarde van hun werk voor de provin ciale gemeenschap. Naast de toekenning van de prijs kunnen ten hoogste twee eervolle ver meldingen worden verleend, te honore ren met een geldelijke beloning, re spectievelijk f 300 voor de eerste eer volle vermelding en f 200 voor de twee de eervolle vermelding. De jury voor de prijs bestaat uit drs. H. de Smedt te Utrecht, A. J. Kuipers te Groningen, drs. A. J. Pe ters te Amsterdam, W. A. van Stek te Enschede en drs. M. L. Wurfbain te Leiden. Als secretaresse van de jury zal fungeren mejuffrouw mr. E. C. Maschewski, consulente bij de Culture le Raad voor Overijssel. Nadere gegevens over de deelneming zijn te verkrijgen bij de Provinciale Griffie, vierde afdeling, Diezerstraat 80 te Zwolle. AMSTERDAM De Hoofdstad Ope rette wil gaan samenwerken met de Zuidnederlandse Opera. De samenwer king zou door de regering moeten wor den gesubsidieerd en de Hoofdstad Ope rette zou onder een andere naam nog gedeeltelik zelfstandig bl (j ven voortbe staan. De Hoofdstad Operette hoopt hier mee een oplossing te vinden voor de steeds groter wordende tekorten, waar mee het gezelschap vorig jaar al te kampen had en die dit jaar door geste gen onkosten en de hogere honoraria van de medewerkers eerder toe- dan afgenomen zijn. Vorig jaar bedroeg het tekort al honderdduizend gulden, waarvoor een subsidie werd gegeven. Wanneer de samenwerking volgend jaar een feit zou kunnen zijn, gaat de Hoofdstad Operette naast operettes ook opera's uitvoeren. Voor het komende seizoen, waarmee de Hoofdstad Operette het 22e seizoen ingaat, staat de operette „Wiener Blut" van Johann Strauss op het pro gramma. De première wordt op 2 sep tember in Theater Gooiland in Hilver sum gegeven. Bewerking en regie zijn in handen van Walter Koch. Voor het tweede seizoen staat het orkest onder leiding van John Kapper, de choreografie is van Jack Bow, de decors zijn van Karei Bruckman en de kostuums zijn ontworpen door de Weense mevrouw Reiss-Kromes. Er zijn ook enkele nieuwe mensen geënga geerd, onder wie Ava Lindqvist uit We nen die de rol van gravin Gabriele Zedlau in Wienerblut zal zingen en An ton Wink, van het operagezelschap Fo rum, die vorst Ypsheim-Gindelbach zal spelen. NIJMEGEN In de Stadsschouw burg te Nijmegen zal Toneelgroep „Theater" vrijdagavond 15 september om acht uur de première geven van „Voor het donker wordt" van David Rudkin, onder regie van Albert Ab- spoel en in de vertaling van Hans An dreus. HAARLEM De schrijver Lodewijk Henri Wiener heeft in zqn verhalenbun del „Seizoenarbeid" de eer en goede naam aangetast van zijn vroegere werkgever de heer C. J. Limmen, eige naar van het restaurant-paviljoen „De Uitzichttoren" in Zandvoort. Tot deze uitspraak kwam gistermid dag de president van de Haarlemse rechtbank, mr. J. P. Petersen, in het kort geding dat de heer Limmen had aangespannen tegen de schrijver van het boek en de uitgeverij Meulenhoff in Amsterdam. Mr. Petersen bepaalde dat Meulenhoff de verkoop van het boek op straffe van een dwangsom van vijfhonderd gulden per dag onmiddel lijk dient stop te zetten Tegen de uitgave zonder de voor de heer Limmen bele digende novelle heeft de rechtbank geen bezwaar. Evenals eiser en vele andere Zand- voortse inwoners die „Seizoenarbeid" hadden gelezen, kwam ook de president van de rechtbank tot de conclusie dat Wiener in zijn gewraakte novelle de persoon van de heer Limmen vereen zelvigd heeft met de figuur van Jansen die in het verhaal in een compromitte rende situatie wordt aangetroffen. Wiener, die als schrijver met „Seizoen arbeid" debuteerde, was enige tijd bij de heer Limmen in dienst. Hij fungeerde in de Uitzichttoren als liftbediende, maar werd ontslagen. Wiener blijft ech ter ontkennen dat hij de heer Limmen als voorbeeld voor zijn romanfiguur heeft gebruikt. GEREF. KERKEN: Beroepen: te Tuindorp-Oostzaan: J. v.d. Brink, kandidaat te Groningen. Aangenomen naar Oenkerk: A. Groene- wegen te Ulrum. GEREF GEMEENTEN: Beroepen te Den Haag-Zuid: H. Rijksen te Gouda. Aangenomen naar Katwijk aan Zee: P. v. d. Bijl te Rotterdam-Zuid. Bedankt voor Rijssen: A. Hoogerland te Werkendam. HILVERSUM I 18.00 Licht gevariëerd platenpro- gramma. 18.40 Musicerende dilettan ten: koorzang. 19.00 Nws. 19.10 Actuali teiten. 19.30 Amusementsmuziek (opn). 19.50 Reportage wereldkampioenschap wielrennen op de baan te Amsterdam. 20.00 Stereo: Radio Filharmonisch or kest en solisten: klassieke en moderne muziek. 20.45 Voordracht. 21.00 So praan en piano: klassieke liederen. 21.30 Stereo: Modern pianokwintet (gr). 22.00 Geestelijke liederen (opn.). 22.30 Nws. 22.40 Overweging. 22.45 Grammofoonmuziek. 22.50 Reportage wereldkampioenschap wielrennen op de baan te Amsterdam. 23.00 De Hoed, hoorspel. 23.40 Lichte grammofoon muziek. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II 18.00 Nws. 18.15 Actualiteiten. 18.30 Licht orkest. 19.00 Licht gevariëerd platenprogarmmaMuziek Mozaïek. 20.00 Nws. 20.05 Zing met ons mee: liedjesprogramma. 20.35 Op de zomer teer: gevarieerd programma. 21. Jazz Spectrum. 22.30 -Nws. 22.40 Actualitei ten. 22.55 Stereo: Oude muziek (gr.). 23.55-24.00 Nws. NEDERLAND L NTS: 18.45 De Minimolen. 18.45 Jour naal. STER: 18.55 Reclame. VARA: 19.00 Ja zuster, nee zuster. 19.50 De leider, een Joegoslavisch knipselfilm- je. STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Z-Cars Een kwestie van opslaan, TV- film. 21.40 Protest en verantwoorde lijkheid, documentair programma. 22.10 Jazzorkest, zangsolisten en ballet, (progr. R.T.B.) NTS: 22.35-22.40 Jour naal. NEDERLAND II. NTS. 19.00 Wereldkampioenschap pen wielrennen op de baan te Amster dam. 20.45 Nieuws in 't kort. STER: 20.46 Reclame. 20.50 The Virginian: Het portret van Maie Valonne, TV- film. 22.05 Wereldkampioenschappen wielrennen op de baan te Amsterdam. STER: 22.35 Reclame. NTS. 22.40-22.35 Reclame. NTS 22.40-22.5 Journaal. HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Dagopening. 7.15 Stereo: Klassieke gr.muz. 7.30 Nws. 7.32 Radiokrant. 7.50 Li. gr.muz. 8.00 Nws. 8.10 Gewijde muz. (gr.). 8.30 Nws 8.32 Touringclub: Vakantietips 8.45 Li. gr.muz. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Stereo: Licht instrumentaal- en vocaal ensemble. 10.10 Stereo: Klassiek strijkkwartet. 10.30 Godsdienstige uitzending. 11.00 Li. gr.muz. 12.27 Med. voor land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.40 Kerkdienst. 13.00 Klas sieke en moderne operafragmenten (gr.). 14.00 Li. orkestmuz. (gr.). 14.20 Amusementsmuz. (gr.). 15.05 Jong ta lent op Queekhoven: Harp, hoorn en piano: klassieke en moderne muz. 15.50 Bijbelvertelling vooi de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.00 Stereo: Li. gr. muz. 17.50 Overheidsvoorlichting: Mens en samenleving. Een uitz. van het mi nisterie van CRM. HILVERSUM n VARA: 7.00 Nws. en ochtendgymn. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Li gr. muz. (7.30-7.35 Van de voorpagina, pers overzicht). VPRO: 7.55 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.10 Li. gr.muz. (8.30-8.35 Van alle markten thuis, praat je voor de huisvrouw). 9.00 Stereo: Klassieke gr.muz. 10.00 Li. gr.muz. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Stereo: Barfton en piano: klassieke liederen. 12.00 Li. gr.muz. 12.22 Voor het platteland. 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Ste reo: Metropole orkest: amusements muz. 13.00 Nws. 13.10 Actualiteiten en kalender. 13.25 Vrij éntree, cabaretpro- gr. 13.50 Gesproken portret. 14.05 Ste reo: Radiokamerorkest: klassieke en moderne muz. 14.25 Fluit en piano: mo derne muz. 15.00 Voor de kinderen. 16.00 Nws. 16.02 Li. gr.muz. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 1730 Li. gr.muz. 17.55 Officieel Internatio naal Concours Hippique (CHIO) en het Europees Kampioenschap voor spring ruiters in Rotterdam HILVERSUM III AVRO: 9.00 Nws. 9.02 Actualiteiten. 9.05 Kaleidoscoop: AVRO sol. en or kesten (opn.). 10.00 Nws. 10.02 Arbeids- vit.: populair verz.platenprogr. (11.00- 11.02 Nws.). 12.00 Nws. 12.02 Operette- muz. (gr.). 13.00 Nws. 13.02 Actualitei ten. 13.05 Zet 'm op: plaatjes en praat jes. (14.00 Nws.). 15.00 Nws. 15.02 Li. muz. voor een Hollands publiek. 16.00 Nws. 16.02 Toerbeurt: platenprogr. van AVRO's Jeugdafd. 17.00 Nws. 17.02 Ac tualiteiten. 17.05 Rhythm and blues: oude en nieuwe opnamen. 17.35-18.00 Hillbilly time: Country and Western muziek. DINSDAG 29 AUGUSTUS 1967. DUITSLAND I. 10.00 Nws. 10.05 Journaal (herh. v. gisteren). 10.20 Amateurartiesten in Duitsland. 11.00 Muziek uit studio B. 12.00-13.30 Actuele kroniek. 14.30 In kleuren: Heldinnen, film. 16.10 Nws. 16.15 Filmreportage. 16.45-18.00 Geva riëerd kinderprogramma. 18.00-18.05 Nws. (Regionaal programma: NDR: 18.05 Actualiteiten. 18.19 lm Zeitraffer. 18.53 ZAndmannetje. 19.00 Actualitei ten. 19.26 TV-film. 19.59 Programma overzicht. WDR: 18.05 Nws. uit Noord- rijn-Westfalen. 18.10 Die Schachpartie. 18.25 Hier und heute. 18.50 Goeden avond. 19.00 Hier und heute. 19.10 TV- film. 19.40 TV-film). 20.00 Journaal en weerbericht. 20.15 In kleuren: Beroepen raden met Robert Lemke... 21.00 TV- spel. 22.35 Journaal en weerbericht. Aansl.: commentaar. 22.50 Eurovisie: Wereldkampioenschap wielrennen op de baan in Amsterdam. DUITSLAND II. 14.30-16.10 In kleuren: Heldinnen, film. 17.45 Nieuws en weerbericht. 17.50 TV-film. 18.15 Die Drehscheibe. 18.5 In kleuren: TV-film. 19.27 Weer bericht. 19.30 Nws. en actualiteiten. 20.00 Sportspiegel. 20.30 Filmreportage Aansl.: Nws. 21.15 In kleuren: TV- film. (Niet geschikt voor jeugdige kij kers. 22.15 Economische rubriek. 22.45 Nws., weerbericht en actualiteiten. INIIIIIIIIfllllllllllllllllllllll NU KOMT DE TUD DAT DE DRMI ER WEER IN KOMT 64. Kaatje Krulstaart de dikke, gezonde werkster van professor Starreveld, die juist de gang aan het schrob ben was wist niet wat zij zag, toen plotseling de an ders zo bezadigde man als een razende Roeland kwam binnenstormen. „Geweldig! Opzij! Verschrikkelijk! Stoor me niet en laat me met rust!" riep de geleerde terwijl hij langs de verblufte vrouw zijn laboratorium binnen rende en de deur met een daverende klap ach ter zich in het slot gooide. „Oei, oei! Is me dat schrik ken!" hijgde de dikke werkster verbluft. „Het is vast niet pluis met hem! Het lijkt wel of al die geleerdheid plotseling in zijn bol is geslagen! Wat moet ik nu be ginnen? Ik kan die goeie man toch zo maar niet aan zijn lot overlaten? Wie weet slaat-ie straks de hele boel kort en klein. Die arme man! Wacht, ik zal eens even voorzichtig kijken wat hij uitvoert!" En zonder zich te bedenken stapte Kaatje Krulstaart op de grote deuren van het laboratorium af. Zij probeerde echter niet binnen te gaan, maar gluur de met een gemak, waaruit men zou kunnen opmaken dat zij dit meer gedaan had, door 't sleutelgat. DAT HET GEVOEL VOOR RUST EN STILTE WEER AFSTOMPT 4 \\v\ DE KNOKKER.DE KNOEIER, DE MAN VAN DE DAAD KWAM VAN VAKANTIE TERUG NAAR ZUN WERK VAN DE HAAT. MIMtlltllllltftfttllMM AMSTERDAM Op de Amsterdam se beurs stond de E.M.S. gisteren in het middelpunt van de belangstelling. De aandelen stegen door aanhoudende bui tenlandse vraag ruim een gulden. De in Europa begonnen kleurentele visie maakte van Philips onder de in ternationals een witte raaf. Het fonds liep ruim 1 op onder vrij levendigs belangstelling, maar de rest was in na volging van Wall Street lager. Zo verlo ren Unilever en Koninklijke rond 1 en moesten ook AKU en Hoogovens, zij het een fractie, terug. De handel bleef in de meeste hoeken lusteloos. Ook de lokale markt ondervond druk. In de hoeken bleef men aan de voorzichtige kant nu Wall Street een flauwe week heeft gehad. Men ver wachtte een vrij slechte week in New York. Elsevier en Spaarnestad moesten verder terrein prijsgeven. Opnieuw la ger waren ook Chas Macintosh, Gelder- land-Tielens en Nationale Nederlan den, terwijl kleine reacties ontstonden voor Kon. Zout, Draga, Nederhorst, Key en Kramer, Utrechtse Asphalt, Wyers, Geveke, Blauwhoed, Bührmann en Hoek. Hoger werden daarentegen Enot, Wessanen, Van de Grinten, Kon- dor, Billiton en IBB. De scheepvaartsector lag verdeeld met kleine verschillen aan weerskanten. Ook de leidende cultures lagen onder lichte druk. Daarentegen bleef de daling voor KLM beperkt. De obligatiemarkt kon licht aantrek ken. Ook de markt voor de leningen van de Bank voor Nederlandsche ge meenten was iets vrolijker. BRUSSEL De handel van Benelux met derde landen heeft zich in de eerste zes maanden van dit jaar gunstig ont wikkeld. Vergeleken met het eerste halfjaar van 1966 vertoont de invoer een staging van drie procent, de uitvoer liep op met acht procent. Het dekkings percentage van de invoer door de uit voer werd daardoor gunstiger en kwam van 86 op 91 procent. Het secretariaat-generaal van Bene lux economische unie heeft meegedeeld, dat de invoer in het eerste halfjaar 23,3 miljard gulden bedroeg. De uitvoer bereikte een waarde van 21,1 miljard gulden. De invoer in de landen van de econo mische unie uit Nederland bedroeg in het eerste halfjaar 1.989 miljoen gulden. Dit betekent vergeleken met de eerste zes maanden van vorig jaar een stijging met bijna vijf procent. De totale invoer vermeerderde slechts met twee procent. Het aandeel van Nederland in de totale invoer in de Benelux economische unie beliep vijftien procent. Na West-Duits- land was Nederland de grootste leve rancier. De invoer in Nederland uit de landen van de economische unie bereikte van januari tot juni een waarde van 2.829 miljoen gulden. Het stijgingspercentage was drie procent, vergeleken bij dezelf de periode vorig jaar. AMSTERDAM De datum van in schrijving voor de aandelenemissie van de Amsterdam-Rotterdam Bank is don derdag 7 september. De claimhandel ter beurze begint donderdag 31 aug. Zoals op 2 augustus aangekondigd, gaat de Amro-bank over tot verhoging van haar gewone kapitaal tot f 200 min door uitgifte van nom. f 25.500.000 ge wone aandelen. Hiervan wordt f 24.928.000 ter in schrijving aangeboden tegen 30 gulden per aandeel van 20 gulden. Telkens 7 gewone aandelen van f 20 geven recht op inschrijving op 1 gewoon aandeel van 20 gulden. De nieuwe aandelen zul len gerechtigd zijn tot het halve divi dend over 1967. Dit zal waarschijnlijk gelijk zijn aan dat van 1966 dus f 2,80. De storting moet geschieden op don derdag 28 september. Officiële beurs notering zal worden aangevraagd. AMSTERDAM De omzet van de groep van ondernemingen van de Uit geversmaatschappij Elsevier is in de le zeven maanden van dit jaar met 14 pro cent gestegen ten opzichte van dezelfde periode van 1966. Voor het gehele jaar wordt een omzetstijging van circa 15 procent verwacht. Dit percentage is reeds uitgesproken in de algemene ver gadering van aandeelhouders. De omzet van advertenties van Else- viers Weekblad, Haagse Post en Ele gance, die wordt uitgegeven door de dochtermaatschappij Bonaven- tura, is in de eerste 26 weken van 1967 met 8 procent toegenomen. De stijging in het geplaatste aantal advertentiepa gina's bedroeg 7 procent. Het verschil tussen de twee percentages is veroor zaakt door tussentijdse aanpassingen van de advertentietarieven, aldus deelt Elsevier mee. AMSTERDAM De strop met Luxor Plastics heeft ook de maatschappij San tosa een klap bezorgd. Door afschrijving op de aandelen Luxor, waarin Santosa deelneemt, boekte de maatschappij een verlies van f 51.885, dat ten laste van het buitengewoon reservefonds is ge boekt. Dit bedraagt daarna bijna f 495.000. Santosa zal haar vordering op Luxor van ruim f 200.000 achterstellen bij die van alle andere crediteuren en afzien van rente over dit bedrag. Luxor boek te over 1966 een verlies van f 518.324, dat ten laste van de algemene reserve is gebracht. Een verlies van f 95.374 gaat over op de nieuwe rekening. De maatschappij vertrouwt de concurren tie het hoofd te kunnen bieden.

De Vallei | 1967 | | pagina 2