„Carolan"gaat uitbreiden Baby in bedje gestikt advertentie-vertegenwoordiger Na 15 jaar B.B. Grote belangstelling voor diplomazwemmen Pharr Nederland: modern geoutilleerd bedrijf handzetter Opheusdenaar gaat in Canada appels plukken Bij toeval in de B.B. Paartje met bank op stap AGENDA (jSuxdisettg) Scholing Dames vergaderen in „Pililalethes,, Gashaardenshow MIST u uw Slakken Bijna 200 geslaagden Klappen Geslaagd Collecte voor kanker bestrijding Oskadi start nieuw seizoen VEEN END A AL - Binnenkort begint Carolan N.V. te bouwen aan een nieuwe fabrieksruimte9 waarin in 1968 de produktie zal beginnen van een ververij met een capaciteit van veertigduizend kilogram garen per weekDeze ververijdie Pharr Nederland zal gaan hetenis het begin van een nieuwe industrie van synthetische garensDeze nieuwe afdeling zal werk gelegenheid bieden aan ongeveer honderd man. BURGERLIJKE STAND SCHERPENZEEL Fa. PONSEN LOOIJEN direct leverbaar bij: HOOTSEN N.V. een representatieve en zeer actieve dagblad DE VALLki 10550 11079 direct leverbaar bij: VAN PRATTENBURG DINSDAG 29 AUGUSTUS 1967 BINNENKORT PLAATS VOOR HONDERD MAN PERSONEEL Deze uitbreiding is tot stand geko men dank zij zeer recente besprekin gen, nog geen acht weken geleden ge houden, van de Carolan met de Pharr Spinning Company, welke gevestigd is te Adenfield, North Carolina in de Verenigde Staten. Carolan Holland NV en de Pharr Spinning Company hebben toen besloten een nieuwe fa briek op te richten, namelijk de Pharr Nederland NV. De Pharr Spinning Company in de VS heeft een capaciteit van zevenhon derdduizend kilogram garen per week. De ververij van dit bedrijf heeft een capaciteit van honderdtachtigduizend kilogram per week. De ververij van de Pharr Nederland NV zal een capa citeit van veertigduizend kilogram per week krijgen. De te verven ga rens zullen betrokken worden van grote leveranciers, van spinners, of van tapijtfabrikanten. De ververij is het moeilijkste facet van het nieuwe project, de fabriek van synthetische garens. De directeur van Carolan Holland NV, de heer K. Wildeboer, die ook directeur van het nieuwe bedrijf zal worden, zei hierover: „We pakken het op z'n Amerikaans aan: We begin nen met het moeilijkste. De rest komt dan automatisch". Voor de nieuwe weverij worden momenteel al speciale machines ge bouwd bij de Pharr Spinning Compa ny in de VS. Twee technici van de Carolan zijn reeds naar Amerika ge weest, om deze machines geheel te leren kennen. Binnenkort zullen nog twee of drie technici deze scholing in de Verenigde Staten ondergaan. Er zijn ook al machines in Europa be steld. Als de Pharr Nederland NV be gint te draaien, zullen twee of drie Amerikaanse tëchnici hier een oogje in het zeil komen houden, zodat het nieuwe bedrijf zonder risico's op gang kan komen. Het procédé is na melijk geheel nieuw. De nieuwe fabriek betekent voor de Carolan alleen al voor de machines een investering van ongeveer twee miljoen gulden. Mede door deze enor me investering zal men zich bij het bouwen van de nieuwe fabrieksruimte beperken tot het noodzakelijke. Men wil het terrein van zevenduizend vier- Geboren: Johanna Grietje Albertine, d.v. J. v. d. Brake en A. Karsten; Jan, z.v. E. Klarenbeek en A. C. Mander- sloot; Jacob, z.v. G. Vermeulen en H. M. Pul; Anthea Wilma Wenda, d.v. M. A. de Man en N. Toller; Maria Hendri- ka, d.v. H. Klomp en D. M. van de Munt. Ondertrouwd: G. van Ee en C. D. Westeneng. Getrouwd: D. Hardeman en H. J. Wassink. Het programma voor woensdag avond is als volgt: la. Toccata over Psalm 146; b. Cano- nisch voorspel Psalm84, Jan Zwart. 2a. Toccata in d-moll (zgn. „dorisch") b. Choral vorspiel: „Wohl mir, dass ich Jesum habe", Joh. Seb. Bach 3. Concerto no. 7 in B-dur: a. Modera to - Andante, b. Larghetto, c. Bour- rée, G. F. Handel. 4. Grand Choeur alle Handel, A. Guil- mant. 5. Andante - Allegro - Andante, Cesar Franck. 6. Toccata, Joseph Callaerts. 7a. Geestelijk lied: „U bid ik aan, o macht der liefde", b. Fantasie: „Een vaste burg is onze God", Jan Zwart. ADVERTENTIE Drukkerij en Uitgeversbedrijf WAGENINGEN - VIJZELSTRAAT 8 TEL. (08370) 4745 heeft op haar handzetterij plaats voor een voor het zetten van advertenties en het opmaken van periodieken. Wij bieden een aantrekkelijke werk kring in een vooruitstrevend be drijf met prettige onderlinge ver houdingen; verder een goed loon en tantième. Flatwoning kan in het vooruitzicht worden gesteld. Mondelinge of schriftelijke sollicita ties te richten aan Vijzelstraat 8, Wageningen. voor exclusieve woninginr. Veenendaal. Hoofdstr. 72. Tel. 08385-11247. kante meter, dat de Carolan nog tot zijn beschikking heeft, niet geheel vol bouwen om in de tóekomst de moge lijkheid te hebben gemakkelijk te kun nen uitbreiden. Pharr Nederland NV zal bij de start werkgelegenheid bieden aan ongeveer honderd man personeel. Er zal alleen behoefte zijn aan tech nisch geschoold personeel, dat voor de werkzaamheden in het nieuwe bedrijf nog een speciale scholing zal moeten ondergaan. De leiding van Pharr Nederland NV zal komen te berusten bij de directie van Carolan Holland NV Managing director zal worden Paul de Marsa- no, die ook managing director is van Carolan Incorporated. Deze directie is gevestigd te Genève. In de nieuwe ververij zullen zeven kleurencombinaties gelijktijdig ge maakt kunnen worden. Men beschikt over hoge kleurechtheden. De synthe tische garens zullen een hoger volume krijgen, d.w.z. dat ze een wolliger RENSWOUDE Maandagmorgen om circa 7 uur ontdekten de ouders van de bijna 11 maanden oude Julie Anne Webb dat het meisje levenloos in haar bedje lag. Zij schijnt onder de dekentjes te zijn gestikt. Het kindje, was met haar niet Hollandse ouders, net za terdag jl. in Renswoude komen wo nen. uiterlijk hebben. Met de nieuwbouw van de fabrieks ruimte wil men begin 1968 een aan vang nemen. In hetzelfde jaar hoopt mne dan ook nog het nieuwe bedrijf in werking te kunnen stellen. De heer Wildeboer: „Dat wordt een race met de tijd: het gebouw moet op tijd klaar, met alle voorzieningen als elektriciteit en watertoevoer en we moeten garens zien te krijgen". Van gemeente- en overheidswege is Carolan echter al toegezegd, dat voor de nodige vergunningen zo snel moge lijk zal worden gezorgd: „We hebben van alle instanties alle medewer king", aldus de heer Wildeboer. De grote kracht van „Carolan" ligt in het samenvoegen van ondernemin gen. Weer is er zo'n „joined venture" tot stand gekomen, wat de basis van „Carolan" weer breder maakt. WIN RELCENTRUM VEENENDAAL Winkels z(jn tot 6 uur 's avonds open. 9 Vrijdagsavonds KOOPAVOND tot 9 uur. O 's Woensdagsmiddags zijn de win kels na 1 uur gesloten. (De Hema aan de Markt is deze middag wel open en is op maandagmorgen ge sloten). Kappers zijn 's maandags de gehele dag gesloten. 9 Markt: dinsdagsmorgens tot 1 uur, 's zaterdags de gehele dag. WV-InlichtingenKantoor: Hoofd straat 84, tel. 08385—11607 en 11602. Heden, dinsdag BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal geen voor stelling. Morgen, woensdag VEENENDAAL Markt 9 uur Vertrek autotocht bejaar den. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal, 19.30 uur „De Eend en de Cadillac". TENTOONSTELLING Streekmuseum Rhenen tot en met 13 september 1112.30 uur en 1417 uur, behalve op zondag en woensdag Werken van Alice BlauwMoehr. ADVERTENTIE Uitgeversbedrijf vraagt voor één van zijn wekelijks verschijnende uit gaven in de Zuid-Veluwezoom Vereist wordt een goede kennis van de Nederlandse taal, welbespraaktheid en bekendheid met midden- standsbedrijven. Geboden wordtzelfstandige positie met vast salaris. Sollicitaties met volledige inlichtingen en recente pasfoto worden ver wacht onder no. 1051 aan het bureau van dit blad. SCHERPENZEEL Op donderdag 31 augustus a.s. zal de Nederlandse Christen Vrouwenbond een ledenverga dering houden 's avonds om half acht in gebouw Philalethes achter de Ned. Herv. kerk. Mej. A. C. L. Leeuwen- burgh uit Scherpenzeel zal spreken over het onderwerp: „Woninginrich ting". RENSWOUDE Woensdag 30 aug. geeft de heer E. van Voorthuizen in het gebouw Rehoboth een grote gashaarden show. Deze show is geopend 's middags van 2.30 tot 6 uur en 's avonds van 7 tot 10 uur. OPHEUSDEN De 20-jarige Jan van IJmeren uit de Kastanjestraat te Op- heusden vertrekt morgen met het vliegtuig naar Canada om zijn geëmigreerde broer te helpen met de appeloogst. De Opheusdenaar blijft ongeveer drie maan den bij zijn broer, die een groot fruit bedrijf heeft in de omgeving van Ontario. De reis en het zakgeld verdient hij met het plukken van de appels. Jan van IJmeren beschouwt de trip zelf als een lekkere lange vakantie, waarin hij veel hoopt te zien. Van zijn werkgever heeft hij drie maanden verlof gekregen om van deze mogelijkheid gebruik te kunnen maken. Vorige week bracht een ken nis van de familie Van IJmeren, die in Canada was geweest, de uitnodiging mee naar Holland. Koffers werden gepakt en de papieren in orde gemaakt. Momenteel wacht Jan op het grote avontuur, dat morgen zal beginnen als hij aan boord stapt van het passagiersvliegtuig, dat hem in acht uur de oceaan over zal brengen. Bel: tot 17.30 u. van 17.30 19.30 Zaterdags 16.30—17.30 uur J.H. Wilmink (62) gaat vrijdag met pensioen VEENENDAAL De heer I H. Wilmink, districtshoofd van de Bescherming Bevolking in Veenen daal, legt zijn functie per 1 sep tember neer. Wegens een reorganisa tie bij de B.B. gaat hij met ver vroegd pensioen. Hij kijkt terug op een 15-jarige loopbaan in Veenen daal. Toen in 1952 begonnen werd met de opbouw van het B J* -appa raat werd deze taak in Veenendaal aan de heer Wilmink toevertrouwd Hij stelde wijk- en blokhoofden aan en zette het district Veenendaal op poten, waarbij hij de beschikking had over vrijwilligers. Nu hij terug kijkt op die beginperiode is zijn con clusie: ,,Die organisatie is goed ge lukt. We hadden steeds vrijwilligers, die er flink voor wilden werken..." De heer Wilmink is min of meer bij toeval bij de activiteiten van de Be scherming Bevolking betrokken. Hij had er, voordat hij zich in Veenendaal vestigde, al een jarenlange carrière in de zeevaart opzitten. Gedurende 25 jaar is hij in dienst geweest bij de Koninklijke Java-China Paketvaartlijnen. Hij klom er op tot gezagvoerder. „Ik was de jongste thuis", zegt de nu 62-jarige in Boekelo geboren Vee- nendaler, die zich in zijn huidige woonplaats bijzonder thuisvoelt. „We hadden een boerderijals jongste moest ik de deur uit. Dat ging vroeger zo." Hij ging studeren aan de Zeevaartschool in Delfzijl. Later volg de een vierjarig verblijf in Indonesië. De heer Wilmink heeft drieëneen half jaar gevangen gezeten in een „Jappenkamp". Hij zegt nu: „Om die periode zou ik mijn leven nooit meer over willen doen. Het is zo ongeveer het ergste wat je kan overkomen. De hongerwe zochten slakken om in leven te blijven In 1951 vestigde hij zich in Veenen daal en door bemiddeling van wijlen burgemeester A. Bakker, die de zorg voor de B.B. graag aan een oud-ge zagvoerder toevertrouwde, werd hij aangesteld tot Plaatselijk Hoofd Be- SCHERPENZEEL Onder grote belangstelling hebben bijna 200 personen za terdagmiddag in het Gem. Zwembad aan de Willaerlaan gezwommen voor het zwemdiploma. Alle deelnemers zijn geslaagd: 145 voor het A-diploma en 51 voor het B-diploma. Onder het toeziend oog van KNZB-official mevr. Van As uit Amersfoort, kwa men de kandidaten in het water om de vereiste afstanden te zwemmen. De alge mene leiding op deze middag was in handen van badmeester Chr. Sangers. Bur gemeester mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg reikte tenslotte de diploma's uit. Het A diploma aan: Alie Lansing, Mien Verwoerd, Nel Verwoerd, Mevr. Veldhuizen, mej. Gerritsen, Jannie Wolfswinkel, Jannie van de Haar, Ria Kolfschoten, Geuri van Galen, Adrie Wolfswinkel, Greetje Klaassen, Hans Peter van de Broek, Bart Schuur, Ronald van Dijk, Jan Blaau- wendraad, Peter van Kampen, Hen drik Valkenburg, Koen Blaauw, John Vermeulen, Gert Middendorp, Peter de Rijk, Jannette van Hussel, Gerda de Koning, Maria van de Schaft, Ir ma Lagerweij, Adrie Ederveen, Myr- te Mes, Gerrie Cozijnsen, Erna Ver- steegh, Lia Wisse, Ina de Pree, Ina Berendse, Theo Schipper, Wout Gijs- bertse, Hans Bern, Robert v. d. Vrugt, Constand Gielink, Wijnand Hazeleger, Rudolf Entrop, Gert Oos- ting, Rob Veenhof, Bart Versteeg, Elles Geurts, Willie Dorsman, Jannie Mandersloot, Jannie Methorst. Wijni van Engelenhoven, Joke Marcus, Greetje van Bruggen, Gerdi van de Pol, Willie Rootselaar, Wilma Huis in 't Veld, Henk de Gier, Bert Reber- gen, Piet de Gierr, Henk van de Vlierd, Johan ter Burg, Tonnie Wil- lemsen, Tonnie Koudijs, Wiepco Mul der, Wijnand Veldhuizen, Harrie Stol- te, Corrie Wolfswinkel, Greetje Wes terhuis, Inge de Heer, Wilma van de Veer, Jannie van Kampen, Joke Os- nabrugge, Ina Ederveen, Wilma Nij- kamp. Yvonne van de Broek, Renate van Vooren, Marjan van Raay, Cees Valkenburg, Aart de Greef, Gerrit Rijksen, Jaap van Essenburg, Frans Harthoorn, Cor de Bas, Remmert de Roos, Henri Wolfswinkel, Wim Wolfs winkel, Hennie Vermeulen, Trudi Lam, Beppie Vink, Ansje Vlastuin, Joke Valkenburg, Connie Versteegh, Yvonne Versteegh, Marga Vonk, Ma- thilde van Kolfschoten, Annet van Essen, Gerda van Ginkel, Ineke van Velzen, Dik van Dijk, Jan van Beek, Gerrit Versteegh, Wim van Groot heest, Gerard van de Weert, Harrie Buitenhuis, Kees van Schaik, Rien Wolfswinkel, Pim van Schaik, Ingrid Schuur, Mirjam van der Span, Nelle- ke Grootendorst, Adrie Osnabrugge, Willie van de Kraats, Henriëtte van Kampen, Dinke van de Vliert, Gerda van Bruggen, Bea Davelaar, Jannie van Ginkel, Anneke Vlastuin, Kees van Ginkel, Bert van Ginkel, Wim Methorst, Bert Methorst, Wim Vonk, Teus Vonk, Tonnie Hupperts, Edwin Weiten, Willie Veldhuizen, Bea Met horst, Pea Kamphorst, Hannie van Voorthuizen, Truus Stuivenberg, Geeske Broekhuizen, Adrie de Man, Marja de Man, Jannetje de Man, Ine ke Hardeman, Evelyn van Wouden berg, Ineke Vermeulen, Rieke Pol, Paulien Valkenburg, Nannie Bouw meester, Ria van de Bovenkamp, Corrie Vlaanderen, Nellie Moesber gen, Cobi Tiemersma, Silvana van de Vliet, Thea Lokhorst, Dinie van Voorthuizen. Voor het diploma B kwamen in aan merking: Sjaak Drost, Ina van Kam pen, Anja Valkenburg, Johan Groene- veld, Ruurd Valkenburg, Martin Val kenburg, Kees Renes, Elsje Wagens- veld, Henk Middendorp, Woutje Lan sing, Jannie Vonk, Helena Veldhui zen, Gerie Veldhuizen, mej. Pater, Greetje van Bruggen, Wijni Vermeu len, Cobie Stam, Ina van de Klift, Jantine Huizing, Willy van Huygen- bosch, Gerdi van Loenen, Berta Wa- gensveld, Peter van de Ham, Rinus van Eist, Hans Pater, Martin Pater, Bert Mandersloot, Barend Boelsma, Willem J. Boelhouwer, Jan ter Burg, Bertie van Schaik, Jan van Eist, Nel lie Methorst, Ria Methorst Gatha van Setten, Celia van Mil, Anneke Wolfswinkel, Hennie van de Vliert, Chris Geurts, Jannie Mandersloot, Hettie Wagensveld, Petra van de Brink, Evelien Lagerwey, Janette Dorsman, Marion de Roos, Liesbeth van Dijk, Ina Wagensveld, Janneke van Ginkel, Alieke Huizing, Yvonne van Dijk, Marianne van Dijk. scherming Bevolking. Er zijn in Veenendaal diverse oefe ningen gehouden, waaraan de heer Wilmink goede herinneringen be waart. Veenendaal is verdeeld in 18 blokken en voor elk blok zijn 20 nood- wachters nodig. Dat komt neer op een sterkte van 360 man. Veenendaal haal de een aantal van 225 en dat is, ge zien het landelijk beeld, volgens de heel Wilmink niet ongunstig. Hij heeft het ervaren de publieke opinie is niet altijd even gunstig ten opzichte van de B.B. „Het is net als met het leger," zegt hij. „Ook een noodzakelijk kwaad. Vast staat, dat bij een oorlog ook de burgerbevolking de klappen zal moeten opvangen." Over zijn persoon merkt hij op: „Ik speel niet de militaire manmet overleg valt veel te bereiken." RENSWOUDE Toen de heer Gijs Bakkenes zaterdagmorgen bij zijn kiosk aan kwam bleek de bank die naast de kiosk pleegt te staan, te zijn verdwenen. Zij wërd later door de heer O. te Renswoude, bij het gemeentehuis te rug gevonden. Later bleek dat een vrij end paartje de bank versleept had. Zij is inmiddels op haar oude plaats terug gezet en het publiek dat bij de heer Bakkenes wil komen kopen, kan er weer bij gaan zitten. Coöperatieve Veluwse Eierveiling EDE, 28 aug. Aanvoer 309.780 stuks, handel redelijk. Prijzen per 100 stuks: eieren van: 52/53 gram 12,1312,33, 56/57 gram 14.4914,76, 60/61 gram 14,79—15,50, 64/65 gram 14,79—15,83. ADVERTENTIE woninginrichting Overstraat 11, Amerongen. RENSWOUDE De heer E. van Voorthuizen slaagde voor het in Utrecht gehouden examen van de stichting Vak cursus Verwarmings- en Kookappa- ratenhandel. Een van de laatste activiteiten van de B.B. is het inventariseren van de schuilgelegenheid in Veenendaal ge weest. Volgens de heer Wilmink kan de bevolking in tijd van nood volledig worden ondergebracht. Op 12 september wordt er in hotel De Korenbeurs een afscheidsreceptie gehouden. „Om half vijf", zegt de heer Wilmink, die er vast op rekent vele persoonlijke wensen in ontvangst te zullen nemen. AMERONGEN De ernst van het kankervraagstuk wordt door niemand ontkend. Te velen worden helaas nog steeds in eigen kring met' deze ziekte geconfronteerd. Dit wekt wel eens de indruk, dat de kankerbestrijding slechts weinig vorderingen maakt. Als men bedenkt, dat jaarlijks ruim 20.000 mannen en vrouwen aan kanker overlijden, dan zou men inderdaad tot deze pessimistische conclusie kunnen komen. Er is echter nog een andere zijde aan dit probleem, die te weinig wordt belicht. Het is moedgevend, dat thans ieder jaar ongeveer tienduizend mannen en vrouwen van kanker genezen. Er worden belangrijke vorderingen gemaakt, vorderingen die voor een groot deel zijn bereikt door een dieper inzicht in dit moeilijk probleem. Dit werd mogelijk door het onafgebroken en steeds verder in de materie indrin gend wetenschappelijk onderzoek, waar door de kennis van oorzaken en bestrij ding van kanker voortdurend toeneemt. Dit alles geeft reden tot een verant woord optimisme. Een voorzichtig op timisme weliswaar, omdat hier een helaas nog steeds onrustbarend aantal sterfgevallen tegenover staat. Kankerbestrijding is kostbaar en vraagt jaarlijks meer geld. Daar het wetenschappelijk onderzoek grotendeels gefinancierd wordt met gelden bijeen gebracht door het particulier initiatief, is een steeds dringender beroep op de offervaardigheid van het publiek ver eist. Eenmaal per jaar wordt door het Koningin Wilhelmina Fonds een open bare inzameling gehouden; wordt ieder in de gelegenheid gesteld ook zijn deel bij te dragen in een strijd, die ons al len aangaat. Het is goed te weten, dat een bedrag van vier en een half miljoen gulden nauwelijks toereikend is om dit jaar de wetenschap in staat te stellen door te gaan op de weg naar een uiteinde lijke overwinning. De collecte vindt te Amerongen plaats gedurende de periode van 4 t/m 9 september a.s. SCHERPENZEEL De bekende „Group Wo?" uit Utrecht zal op 2 sep tember met een daverend startschot het nieuwe „Oskadi"-seizoen openen. Vanaf die datum kunnen de Rhythm and Blues-fans weer elke veertien da gen terecht in de gezellige zaal van Hotel Boschzicht Naast groepen die het vorige seizoen met succes zijn opgetreden, zullen er ook weer enkele nieuwe groepen zijn die door Oskadi in Scherpenzeel wor den geïntroduceerd. Uit Ro Ui dan komt „The South side Chicago Blue.1 group" en uit Tiel „La Clique".

De Vallei | 1967 | | pagina 3