Boeiende expositie in Streekmuseum Politiehonden- dressuur van DES-Veenendaal Eindwedstrijd van schietvereniging „Prins Hendrik" Kwaliteitsgehakt DVSA won wisselbeker SAMSON SHAG SAMSON NIEIWEYER HALFZWARE SHAG Bij Wim Mulder in Otterlo, schilder-glazenier en mozaist: WERK WEERSPIEGELT DE VERTELLER Salamanders bereiden zich voor op de hockeycompetitie Veiling Septer Tiel „Forellen" tweemaal in de prijzen SLAGERIJ DIEPEVEEN AANEENGESLOTEN PERCEEL Uitslagen wedvlucht van p.v. ,De Snelpost' MARKTEN Adverteren is verkoop stimuleren Toernooi SVVM te Maarn DVSA-Scherpenzeel Aanvulling ALICE BLAUW-MOEHR SCHOONHEID Clubkampioenschappen tennisclub Rhenen SIMPEL De ware shag-kenner ziet direct die lange draad en voelt hoe prettig Samson rolt. Hij proeft de pit en geniet van de zacht heid. Dat kan alleen maar halfzware Samson zijn: de koning van de shag! Als altijd lekker vers in het plastic pak. f 1,25. VEELZIJDIG RA VENNA MOZAÏEK ARCHEOLOOG DE VERTELLER GRIEKENLAND DINSDAG 29 AUGUSTUS 1967 RHENEN Momenteel houdt Alice Blauw-Moehr in het Streekmuseum te Rhenen tot en met 13 september a.s. een grote expositie van haar werk. Het is voor het eerst dat van deze bekende 75-jarige kunstenares een geheel eigen tentoonstelling te zien is. Alice Blauw-Moehr behoort momen teel tot de bekendste schilderessen van de Zuid-Veluwezoom. Zij begon haar loopbaan als schilderes toen zij 60 jaar was. Haar werk zij bleek een uit zonderlijk natuurtalent te hebben maakte direct al een diepe indruk op hen die het zagen. Het is een vreugde voor mij en wellicht voor velen, we derom kennis met haar werk te ma ken. Er hangt op deze expositie zeer veel nieuw werk, hoofdzakelijk van de laat ste twee jaren. Het is bijna niet te ge loven hoe intensief deze vitale schilde res haast nacht en dag bezig is met haar werk. Met nimmer aflatend en thousiasme en kunstenaarsdrift blijft zij maar doorwerken, steeds weer zoekend naar nieuwe schoonheid. Haar werk is daarom zo boeiend, om dat zij ons in haar werk iets te zeggen heeft. Het is tevens boeiend van kleur, een kleur, die zij met haast feilloze ze kerheid weet te treffen. Schoonheid is voor deze kunstenares zeer belangrijk, zoals dat door de eeu wen heen in allerlei kunstvormen en -uitingen het geval is geweest. Deze schoonheid kunt u in al haar werk dui delijk onderkennen. De laatste jaren heeft Alice Blauw- Moehr zich bezig gehouden met het on zichtbare, namelijk dat wat zich achter de horizon bevindt. Boeiend waren de pasteltekeningen en haar olieverfschil derijen, die zij voor enige jaren terug maakte van de celdeling. Wie deze wer ken toen in Wageningen gezien heeft, zal verbaasd geweest zijn over de in tense schoonheid van dit werk. Na deze celdelingen heeft zij een ge lijk aantel werken gemaakt van de plantenvezels, zoals bijvoorbeeld wol, zijde (met prachtige vlinders), kokos, vlas en katoen. Bij katoen viel ons de prachtige blauwe kleur op. Het laatste jaar hebben de sterren, de maan en de zon haar intensieve belangstelling. Het is verwonderlijk hoe een kunstenares zich zo diep kan inleven in de oneindigheid van het uit spansel. Deze kunst laat zich niet be- RHENEN De zwemclub is weer tweemaal in de prijzen gevallen. Het eerste van „Forellen" nam in Tiel deel aan het Vierstromenlandtoernooi. De eerste prijs viel in handen van het ster ke A. Z. en P. C. uit Amersfoort. De Rhenenaren brachten een fraaie tweede prijs mee naar huis. „De Rijn" uit Wa geningen werd derde en Tiel bezette de vierde plaats. De Forellen-adspiranten wonnen het toernooi in Natuurbad Ouwehand. Het Edese „Polar Bears" werd tweede. De derde prijs ging naar „Duinkikkers" uit Soest en de vierde prijs naar „Woest- duin" uit Doorn. RHENEN Van 9 tot en met 23 september organiseert de tennisclub de jaarlijkse onderlinge tenniswedstrijden. De prijzen bestaan uit bekers en me dailles. De wedstrijden zullen besloten worden met een feest op zaterdag 23 september, waarop ook de prijsuitrei king zal plaatsvinden. Er kan worden ingeschreven voor heren-enkel, dames enkel, dames-dubbel, heren-enkel en ge- mengd-dubbel. VEENENDAAL Op 23 september a.s. organiseert de politiehondendres- suurvereniging DES uit Veenendaal een demonstratiedag, waaraan een drietal verenigingen deelneemt. Club „Rhe nen", het Barneveldse Donar en de or ganiserende club zullen op een terrein op de Prattenburg (nabij „Het Koets huis) met ongeveer 10 honden gaan de monstreren, waaronder de kampioenen van Gelderland en Utrecht. De vooroefeningen vangen reeds 's morgens om 9 uur aan, terwijl om 14.00 uur de demonstraties het aantrek kelijkst worden voor het publiek. Ook bij de vooroefeningen mogen echter de toeschouwers reeds aanwezig zijn. Het terrein waarop men de bijzonder intelligente dieren aan het werk kan zien zal door de organisatoren met bor den worden aangegevn. VEENENDAAL Dezer dagen hield schietvereniging „Prins Hendrik" te Veenendaal, ter afsluiting van het zo merseizoen, haar grote eindwedstrijd. Deze werd onder ideale weersomstan digheden gehouden op de schietbaan op de „Berg". Er werd geschoten op 100 meter met de zg. „Petite Carbine". Men mocht zich in een goede op komst der leden verheugen want een dertigtal schutters was present. De be haalde resultaten waren als volgt: Klasse A: winnaar liggende positie: F. Hel kamp 49 pt., winnaar knielende positie: W. Kroesbergen. - Klasse B: J. J. Roks, liggend 47 pt., B. Goppel knielend 48 punten. Klasse C F. G. den Braber 43 punten liggend, de héér Zandkuil 45 punten ge knield. Algeheel kampioen werd B. Goppel met 'n puntentotaal van 94. Over enke le weken wordt met de zich over de gehele winter uitstrekkende wedstrijd op 12 mtr., van de Schietkring „Gelder se Vallei" begonnen. schrijven, men moet haar persoonlijk ervaren. Ook hier zijn het weer de vele prachtige kleuren die aan het werk een ongemeen schone glans verlenen. In haar bloemen en planten is haar werk simpel van vorm en inhoud. Dan doet het mij denken aan pure muziek. Zo is er een bloeiende tak op een vaas en een winters werkje dat zij „Kerst nacht" heeft genoemd. Juist in dit een voudige werk boeit haar werk ons uiter mate. Daarnaast imponeert haar werk door zijn grandioze conceptie. Er hangt hier een schilderij met een grote boom. In dit werk beeldt zij als 't ware een eer- woud uit, met alle schoonheid aan bloe men en planten en vogels die we in een oerwoud zoal hebben. Dan zien we ook de prachtige paradijsvogel, die alle ge heimen van het oerwoud kent en die het oerwoud ook bewaakt. Dan wordt haar werk vaak surrealis tisch en verdroomd, dan ontdekken we ook opeens een klankenweelde van mu- zieken, die tot ons komen uit oneindige verten. Deze expositie is dagelijks geopend van 11-12.30 en 14-17 uur, behalve woensdag en zondag. Wout van den Born. UTRECHT, 28 aug. Aangevoerd 501 paarden. Prijzen: Luxe paarden f 1250 f 1600, werkpaarden f 1225f 1550, oude paarden f 825f 1500 .driejarige paarden f 825—f 1475, tweejarige f 700—f 850, veulens f 300f 625, hitten f 700f 890, slachtpaarden f2,80f3,40 per kg ge slacht gewicht en jonge paarden f 3,40 f 4,20 per kilogram geslacht gewicht. Handel kalm. Vergeet vooral niet op WOENSDAG te profiteren van ons prima tegen extra voordelige prijs per 500 gram f 1,69 Met gratis zakje heerlijke kruiden. De Sav. Lohmanstraat 2 - Veenendaal. TE KOOP een van bijna 8 ha. Goed weiland. Gelegen tussen LEERSUM en OVERLANGBROEK. Vrij van pacht. Koopprijs in overleg. K A N T E R S Makelaar in onroerende goederen. 's-Gravenmoer - Hoofdstr. 18 - Tel. 01623-3 149 AMERONGEN In een wedstrijd, waarin HDS in het begin trachtte DVSA te overrompelen, heeft zij toch niet kun nen verhinderen, dat DVSA een ruime overwinning behaalde. Direct zette HDS flink door en na tien minuten lukte het een 1-0 voorsprong te nemen. Onge veer 20 minuten wist HDS deze stand te handhaven, doch toen begon DVSA aan een hevig offensief. Eerst scoorde C. v. Ommeren een fraaie goal, terwijl nog geen 5 minuten later J. v.d. Pol de stand deed veranderen in een 2-1 voorsprong voor DVSA. Net voor rust wist C. v. Ommeren er zelfs nog 3-1 van te maken. In de tweede helft begon het klasse- verschil eerst duidelijk tot uitdrukking te komen. De aanvallen rolden op het HDS doel af en het was slechts aan haar uitstekende doelverdediger te danken, dat de stand niet in de dubbele cijfers kwam. Eerst scoorde B. v. Ommeren een keurig doelpunt, terwijl even daar- VEENENDAAL Uitslag van de wedvlucht vanaf Roosendaal voor oude en jonge duiven. Gelost om 10.30 uur. Eerstaankomende duif 11.59.59 u. Snel heid 1032.1 meter per minuut. J. Nieuwamerongen 1, 24; E. Sukkel 2, 3, 17, 28; A. J. v.d. Kolk 4, 12 ,48; C. v. Asselt 5, 11, 25, 34, 38, 41; N. v. Barne- veld 6, 22; E. Hei wegen 7, 37; J. v. Gee*- renstein 8, 13, 32, 36; A. Leppers 9, 14, 26, 43; G. Diepeveen 10; A. D. v.d. Bosch 15, 16, 20, 23, 31, 33, 35, 40, 44; Spliethof v.d. Burg 18, 21, 46; H. L. Spies 19; G. J. v. Manen 27,30; Th. Harmsen 29; P. W. v. Zetten 39,47; A. v. Asselt 42, 45. Woensdag 30 augustus inkorven voor chêteauroux. Jonge duiven van 7 tot 8 uur. Zaterdag 2 september inkorven voor Vilvoorde, van 2 tot 3 uur. na C. v. Ommeren de hattrick ver richtte door uit een strafschop er 5-1 van te maken. Zijn broer B. v. Omme ren wilde niet achterblijven en bracht ongeveer 10 minuten voor tijd de stand uit een zeer goede doorloopbal op 6-1. Hierdoor kwam DVSA in de finale te gen Scherpenzeel. Na ongeveer een uur rusten moest DVSA weer aantreden en het was te begrijpen, dat de spelers de eerste wed strijd nog in de benen hadden zitten. Het tempo lag aanmerkelijk lager dan in de eerste wedstrijd. Toch zou deze wedstrijd nog heel sensationeel verlo pen. In de eerste helft was DVSA wel wat sterker, doch men kon haar meer derheid niet in doelpunten uitdrukken. Integendeel Scherpenzeel wist na onge veer 20 minuten de score te brengen op 1-0. Deze stand veranderde in de eerste helft niet meer. Ook in de tweede helft bleef 't een hele tijd zo. Geen doelpunten van DVSA- zijde, en men begon zo zachtjes aan de nederlaag tegemoet te zien. 3 minuten voor tijd echter kwam DVSA toch nog op 1-1 door een doelpunt van B. v. Om meren. En zelfs zou DVSA nog winnaar worden. Even voor tijd kreeg de kee per van Sch. de bal niet onder controle en de teruggekomen bal werd door C. v. Ommeren keurig in een doelpunt om gezet: 2-1. Dit werd ook tevens de eind stand. DVSA werd dus winnaar van het toernooi. Geen shag zo pittig en zo zacht als halfzware OTTERLO Onlangs brachten wij een bezoek aan de schilder-glazenier Wim Mulder in zijn atelier ,,'t Riese lo". Hij was juist bezig met het in richten van een expositie. „Een heel karwei is dat, zegt Wim Mulder tussen de bedrijven door, vooral als je pas VEENENDAAL Over enkele we ken gaat voor hockeyverenlging Sala- 75/opw 70/75 65/70 60/65 55/60 1 2 22—24 18—21 12—52 6—13 83—85 79—81 53—73 41—43 36—40 35—42 31—41 30—36 28—40 30—39 25—35 30—36 25—35 20—30 30—33 27—32 23—31 20—24 27—29 18—22 32—35 48—50 47—49 48—50 47—49 r 63—71 62—70 60—69 Opgave na klasse mm maat. Appelen Early Victoria k.2 x Bloemee Benoni k.l Benoni k.2 x James Grieve k.l x James Grieve k.2 Manks Codlin k.l Manks Godlin k.2 Notaris appelen x Zigeunerin k.l x Zigeunerin k.2 x James Grieve rode k.l Tydeman Worcesh k.l Zuurkroet per 100 kg f 10,85; rood f 9,90. Fabrieksfruit per 100 kg f 13,70. Peren: x Claps Favourite k.l 4765 x Claps Favourite k.2 4663 Franse wijnperen k.l Franse wijnperen k.2 Jute peren Beurre de Mehrode k.l Beurre de Mehrode k.2 Sijsjes Ponsperen St. Remy Triomphe de Vienne IJsbouten Pruimen: Reine Claude d'Althan Reine Claude Verte Reine Victoria Reine Claude Conducta Kwetsen 46—64 42—62 51—61 45—60 53—56 48—50 *5—47 45—56 42—54 28—55 23—32 49—79 24—40 43—44 29—42 46—50 51—55 80—85 43—45 10—32 31—35 27—31 75—140 85—170 220—280 150—170 170—260 180—190 110—120 Aardbeien per doosje van 250 gram 4865 4640 x Bramen per doosje van 250 gram 3143 bloc 65 Meloenen per stuk 76164 Druiven: Frankenthalers 200240 Groenten: Andijvie 2830; augurken a 120125, b 8590, c 5055. Komkommers, witte per stuk 2336; x princessebonen 4169 3543 x Pronkbonen 2943; x snijbonen 56—73 33—54; x stokprincessebonen 58—98 3155; savooiekool 1214; rode kool 1012. Sla per 100 krop 17.00—33.00; x tomaten per kistje export a 296—370, export b 280—360, export c 230—270; x tomaten per kistje van 6 kg binnenland 170—310 100—210. Aardappelen middel 15—20. x Is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. manders uit Veenendaal de competitie weer van start. Het wedstrydsecreta riaat heeft voordien op zaterdag 2 en zondag 8 september een onderling toernooi georganiseerd om alvast weer te acclimatiseren. De afgelopen competitie hebben de Veenendalers, met uitzondering van de jongens A die ongeslagen kampioen werden, geen al te hoge ogen gegooid. Heren 1 heeft gespeeld in de 4e klasse A oost, waarin 8 teams uitkomen. Zij bereikten een vierde plaats met een pun tentotaal van 16. In de afdeling van de dames (6 elf tallen) eindigden de Salamanders op de derde plaats. Het zwakke geslacht ver gaarde 12 punten. Meisjes C bezetten de voorlaatste plaats; doelcijfers 13 voor, 26 tegen. De Salamander-jongens B eindigden de afgelopen competitie in klasse E op de laatste plaats van de ranglijst. Zij be- halden uit tien matches slechts vijf pun ten. Het komende jaar zal heren I moe ten proberen uit de 4e klasse te komen. Hiervoor is gedacht aan een vaste kern in de achterhoede en middenlinie met een aanvulling uit de jeugd in de voor hoede, zodat heren I in een meer con stante opstelling speelt, waardoor de resultaten waarschijnlijk beter zullen zijn. Het dames-elftal is erg jong. Enkele oudere leden zouden welkom zijn, ook al omdat het aantal invalsters te gering is. Jongens A zullen in de C-klasse opge steld worden; jongens B weer in de klas se E. Voor het meisjes-elftal ontbreken momenteel 3 speelsters. Deze moeten alsnog aangeworven worden. In de loop van het seizoen zullen ve- teranenwedstrijden georganiseerd wor- dan en wel op zondagen, waarop geen competitiewedstrijden gespeeld behoe ven te worden. Als tegenstanders zullen fungeren veteranenelftallen van andere clubs en eigen jongenselftallen. Het voorlopige programma voor de heren (vierde klasse) ziet er als volgt uit: 10-9, GooiSalamanders 17-9, DierenSalamanders; 24-9, Sa lamandersQuick; 1-10, Doetinchem Salamanders; 8-10, AvantiSalaman ders; 15-10, Beker- en inhaalwedstrij den; 22-10, SalamandersMezen; 29-10, SalamandersZOW; 5-11, Beker- en inhaalwedstrijden. terug bent van vakantie". Omdat Wim Mulder nog niet hele maal klaar is met het inrichten van zijn tentoonstelling, kijk ik vast even rond totdat het gesprek een aanvang kan nemen. Eigenlijk heeft dit gesprek meer weg van een monoloog, want deze schilder-glazenier en mozaïst is een geboren verteller en als we al luisterende het ateliei; doorkijken dan vinden we de verteller weerspiegeld in zijn werk. Met grote belangstelling luisteren we naar wat deze kunstenaar te ver tellen heeft. Soms krijg je het gevoel dat deze schilder ook best schrijver had kunnen worden, zo plastisch weet hij over zijn werk, maar vooral over zijn reizen door de Balkan en Grieken land te vertellen. Onze gastheer loopt driftig door zijn atelier. Hij kan haast niet stilzitten. Zwaaiend met zijn handen, staat hij dan hier en dan weer daar. Al luisterende bemerken we spoedig, voorzover we dat nog niet wisten, dat deze kunste naar zeer veelzijdig is. Hij schildert en hij tekent. Dan weer is zijn palet ver stild, maar ook worden wij soms ge troffen door een haast dreigende sfeer waarmee hij zijn onderwerp heeft ge troffen, zoals b.v. „Otterlo bijavond", waarin ons dit kleine dorpje tegemoet treedt, als een deel van de oer-oude kosmos. Wim Mulder voerde opdrachten uit in gebrandschilderd glas, o.a. voor Oran je Nassau's Oord te Renkum, het Mili taire tehuis in Harskamp, het Clubhuis „Vitesse" te Arnhem. Verder maakte hij vele belangrijke mozaieken, o.a. voor het Psychiatrisch Ziekenhuis te Zuidlaren, het IPO te Wageningen en diverse scholen in Barneveld, Ede, Ederveen, Dieren, Lunteren, Renkum en Wageningen, terwijl men in het Delta Ziekenhuis te Rotterdam en de Chr. Streek-ULO te Dieren koperversierin gen kan aantreffen. Wim Mulder werd in 1908 te Emme rik geboren. Hij ontving zijn opleiding aan de Middelbare Kunstnijverheids school „Kunstoefening" te Arnhem, waar hij o.m. leerling was van -de he laas te vroeg gestorven bekende glaze nier J. Schilling. Op 25-jarige leeftijd werd zijn studie bekroond met het be halen van de middelbare acte tekenen en heeft deze schilder door taaie vol harding zijn plaats als kunstenaar van de Veluwezoom weten te veroveren. „Van huis uit ben ik schilder-glaze nier, maar je moet vaak leven van de opdrachten die je krijgt en de laatste jaren heb ik nogal wat opdrachten ge had voor glas in lood en mozaïeken en zo worden we dan ook even later als het ware ingewijd in de oer-oude kunst van mozaïeken Mozaïek is een compositie die ont staat door kleine stukjes kleurige steen of glas volgens een van tevoren gemaakte tekeningen in natte mor tel tegen elkaar te leggen. Ik koos de Ravenna-mozaïek omdat het formaat prettiger is om mee te werken. Het glas is kleurloos, maar door toevoegingen van oxyde en mineralen ontstaan ver schillende kleuren, o.a. mangaan, alle kleuren violet, kobalten, blauw, koper, groen en vooral de prachtige rode kleu ren. In de tijd van het Romeinse keizer rijk behoorde een mozaïekvloer tot de zeer gewone huisluxe. Hoogtepunt van de mozaïekkunst is de tijd rond de vier de tot de zesde eeuw na Chr. Was het fond in de 4e eeuw nog wittig, later werd dit fond blauw, terwijl het daar na mode werd de mozaïeken met goud te bekleden. De mozaïekkunst bereikt in Ravenna haar hoogtepunt, vandaar dat we ook spreken van Ravenna-moza- iek. Deze glasmozaïeken hebben het voordeel dat ze niet kapot kunnen vrie zen. Natuurlyk brengen wy deze oud-chris telijke kunst thans in een moderne vorm en inhoud. Het is met deze ma terie boeiend werken. In 1955 kreeg ik myn eerste mozaïek-opdracht. Eén van de grootste opdrachten was ongetwij feld „De Hemelse stad Jeruzalem" uit de Openbaringen van Johannes voor de Chr. Da Costa Streek-ULO te Dieren. Dit werk moest ik in drie stukken ma ken. Het glas voor dit Italiaans-klassiek Ravenna-mozaïek betrek ik van de grootste glasfabriek in Duitsland, nl. uit Mittingen bij Darmstadt. Doordat men thans 1 pet. van de bouwsom van een school of instituut mag gebruiken door 't aankopen van kunstwerken heb ik in dit werk de laatste jaren veel op drachten gehad. Trouwens zeer vele kunstenaars, o.a. beeldhouders hebben hier profit van gehad. Wim Mulder houdt van de streek waar hij thans reeds een groot deel van zijn leven met zijn vrouw en kin deren gewoond heeft. Hij noemde zijn atelier: ,,'t Rieselo", dat wil zeggen „Van de reuzen." „We wonen hier in archeologisch gesprek. Wim Mulder een heel oude streek. Dat kan men aan alles nog zien." Even later zitten we midden in een laat mij allerlei dingen zien, die de bo dem bewaarde. „Ik heb hier allerlei vondsten gedaan." Zo zien we een stuk van een fossielbot, een krabbeltje, pijl van een fosielbot, een krabbertje, pijl spitsen, een stuk van een Jacobakanne- tje etc. „Je moet weten zegt hij, dat hier een trappistenklooster heeft ge staan, dat de naam „Aenstoot" droeg. Hier werden de paarden verwisseld en konden de koetsiers genieten van een koele dronk trappistenbier. In deze om geving liep namelijk in vroegere eeu wen nog de oude Hessenweg van Har derwijk naar Keulen. Als je naar de grond kijkt, dan ontdek je spoedig dat deze grond hier een heel diepe donker rode kleur heeft. Otterlo bestaat al heel lang. Het heette vroeger Ottarloun. In 1955 vierden we het 1100-jarig bestaan. De oudste brieven dateren uit het jaar 855. Wim Mulder is zo juist teruggekeerd uit Joegoslavië. Zijn werk getuigt van deze reis. Zijn verhaal weerspiegelt de kunstenaar in zijn werk. Heel dit land fascineert me. We za gen deze reis o.a. het Nationale Ballet van Skopje op het festival van Ohrid. Naast Byzantijnse invloeden, kun je toch ook aan het land zien, dat de Tur ken hier vele jaren overheerst hebben. Zo trekken we als het ware mee door het Land van Tito. We maken kennis met de plaatselijke bevolking, vooral op het platteland. Zijn verhaal is daar om zo levendig en echt geschilderd, omdat het ons laat kennismaken met de typische eigen leefgewoonten van dit land. Aan zijn werk kunnen we dat zien. Hoe raak heeft hij b.v. de hutten van de Zigeuners geschilderd met zijn rie ten daken. Hij vertelt me van de be roemde beeldhouwer Mestrovic, thans woonachtig in Amerika. Zijn atelier in Splitt is ingericht als museum. Men zou hem kunnen vergelijken met John Radeker. Hij is ook beroemd geworden door zijn magnefieke portretten. Wie meer van dit land wil weten, die gaat eens luisteren naar een lezing die Wim Mulder over dit land houdt. Mevr. Mul der laat dan haar prachtige serie dia's zien. Zijn grote liefde gaat vooral uit naar het oude Griekenland, de bakermat van de grote kunst. Er hangt hier werk wat in Griekenland gemaakt is. Hij bezocht het Griekse Macedonië, Athene en de Peleponneses en het eiland Creta en de Cycladen. Er hangen ook schilde rijen van het eiland Mykonos. „Dit land, vertelt Wim Mulder, is zeer boei end en rijk aan oude historie. Het is daarom mooier, dan haast welk land in Europa, omdat het feller van kleur is". Ongemerkt is deze middag daar in 't Rieselo voorbijgevlogen. Op enthou siaste wijze werden wij deze middag ingeleid in allerlei kunsten. Een boei end relaas, op zeer fijne wijze vertelt. Het was een groot genoegen hier in dit kunstenaarshuis te mogen vertoeven. Sebogum God zegen u zegt hij bij ons afscheid. „Toen ik dit woord voor het eerst goed begreep, heeft dat een diepe indruk op mij gemaakt. „Wij kunnen dat na ons bezoek aan 't Rie selo volkomen onderschrijven. Het is de taal van een natuurmens, een mens die zich afhankelijk weet van een ho gere macht. Wim Mulder is door de jaren heen zo'n natuurmens geworden, al woont hij dan ook 11 maanden van het jaar in Otterlo. In woord en beeld getuigt hij van de natuur; de intense schoonheid van de Balkan en het oude Griekenland, maar ook van de ver droomde stilte in en om 't Rieselo. Een dergelijk kunstenaar is een be genadigd mens. Hij is als het ware in nerlijk geheel vergroeid met het land schap waarin hij dagelijks leeft. Ie van deze grote liefde heeft hij ons ti, dens ons bezoek duidelijk gemaakt. Wout van den Bon

De Vallei | 1967 | | pagina 4