Man speelde maandenlang „controlerend arts" Man gewurgd gevonden in Amsterdam MOORDENAAR HEEFT DAGEN VOORSPRONG UIT DE KERKEN Directeur Jongenstehuis in slaapkamer overvallen m Winkelierster joeg rovers op de vlucht Meer geld van Rijk voor gemeenten DAVINO IJS LEVEN VRIJ VAN PIJN Herstellen van marineschepen vergde vele miljoejien Zonder licht fietsen had fataal gevolg Wat doe je met onverwachte eters? Dan pak je zo'n lekker blikje vlees! Explosie in werkplaats Mr. Knottenbelt overleden oor prinselijke doop weinig belangstelling Vier bromfietsers gelukt veron Tweemaal twee doden bij ongelukken Tekenaar l»ekent 50 inbraken GEWOON OP SOLLICITATIE BIJ HET G.A.K. IN DIENST GENOMEN IK WERD GEWOON DUIVELS Weer 33 Tilburgers zonder werk GEEN TWIJFEL „Dwangbevel is uit de tijd menen vele Kamerleden AV, Meer kinderbijslag Meeste hasjiesj uit Turkije via Duitsland naar Amsterdam Meisje reed versuft in auto rond SCHRALE TROOST IN BUITENLAND CHAOS BEWONER, DIE NA HET MISDRIJF VERMIST BLEEKHOOFDVERDACHTE ERNAAST Mr. Samkalden leidt missie naar Japan w DINSDAG 29 AUGUSTUS 1967 99 Van een onzer verslaggevers CAPELLE a. d. IJSSEL „Toen h$j achter de toonbank kwam, dacht ik: nu wordt het nltkjjken. Op het ogenblik dat hy In de kassa begon te graaien, dacht ik: jy bent myn! Ik werd gewoon duivels. Als een tyger sprong ik op hem af en probeerde ik het geld uit zyn knuist te rukken." Mevrouw W. Luytende Jager was nog helemaal opgewonden, toen zy ons vertelde hoe zij in haar winkel werd overvallen. De overval werd gistermid dag om ongeveer twee uur gepleegd in de moderne brood- en banketzaak Luyten in het nieuwe winkelcentrum in Capelle aan den IJssel. Mevrouw Luyten was alleen met het winkelmeisje Ida Goudriaan in de win kel. Ida stond brood te snijden en me vrouw Luyten was bij de kassa bezig. Er kwamen twee mannen binnen van tussen de 25 en 30 jaar. MEVROUW LUYTEN als een tijger „Het leken my Italiaantjed of Span jaarden", zei mevrouw Luyten. ,,Ze spraken ook gebroken Nederlands. Ik begreep, dat ze twee gesneden broden wilden hebben. Een van de twee mannen kwam achter de toonbank, pakte het brood en beduidde me dat het gesneden moest worden. Hy gaf mij een ryks- daalder en juist toen ik hem het wissel geld wilde teruggeven deed hij een greep in de kassa". Vier keer achtereen sprong de hevig verschrikte vrouw op de dief af, doch deze hield het bundeltje bankbiljetten dat hij had weten te bemachtigen, ste vig vast. Op dat ogenblik liep de tweede man, die voor de toonbank was biyven staan, de winkel uit. Hy botste in de deur bijna tegen twee klanten op en het tweede winkelmeisje, dat terugkwam na haar lunchpauze. De binnenkomst van deze drie men sen deed ook de rover op de vlucht slaan. Hy smeet het geld op de grond en holde de winkel uit. Mevrouw Luyten liep snel naar de achteruitgang, waar zij nog net een auto zag wegrijden. Zij wilde de familie Mourik in de groenten- en fruitzaak naast haar bakkerswinkel waarschuwen. Maar de achttienjarige dochter Ria Mourik kwam al naar bui ten gehold: ook zij had zojuist een roof overval afgeslagen. De twee zuidelijke typen waren al eerder bij haar in de winkel geweest. Daar hadden zij peterselie en zoute pin da's besteld. Een van de twee mannen betaalde met een briefje van 25 gulden. Toen Ria het wisselgeld had terugge geven, vroeg hij in gebroken Nederlands of ze nog een briefje van 25 wilde wis selen. ..Ik kreeg toen een angstig voorge voel" vertelde Ria later. „Nee, zei ik en ik duwde meteen de kassa dicht. De twee mannen pakten de gekochte goe deren en renden de winkel uit." Daarop gingen zy meteen de bakkers winkel ernaast binnen om hetzelfde te proberen. „Nou, by bij kwamen ze ook van een koude kermis thuis", zei me vrouw Luyten. „Ik ging meteen tot de tegenaanval over. Ik ben niet zo gillerig. Als er iets gebeurt, dan handel ik met een. Die rover mag nog van geluk spre ken. Er lag een groot broodmes onder handbereik. Als het nog langer had ge duurd, had ik misschien wel dat mes gebruikt." De buit die de rover op de grond achterliet bestond uit drie briefjes van 25 en twee van tien. „Ik heb wel een half uur met dat geld in myn vuist* ge klemd rondgelopen", aldus de hevig ge agiteerde mevrouw Luyten. De Rijkspolitie van Capelle heeft di rect na de tweevoudige mislukte over val een oproep doen uitgaan. De dames hebben signalementen opgegeven en Ria Mourik meende te hebben gezien, dat de rovers er in een Opel vandoor gingen, die achter de winkel startklaar stond. TILBURG De wollenstoffenfabriek Swagemakers-Caesar in Tilburg gaat 33 werknemers ontslaan. Zij zijn over bodig geworden door een ingrijpende reorganisatie en door automatisering. De maatregelen zijn nodig om beter opgewassen te zijn tegen de scherpe concurrentie. (Van onze Amsterdamse redactie) AMSTERDAM De 34-jarige Hagenaar H. V. met alleen een MULO- diploma is drie maanden lang controlerend arts van het Gemeenschappelijk Administratiekantoor in het district Rotterdam geweest. De man werd in Den Haag gearresteerd, toen twee agenten hem zagen rijden in een auto met een esculaapteken op de voorruit. Agenten en rechercheurs houden de wacht bij het pand Fagelstraat 58 te Amsterdam. Gistermorgen vond men in de kamer aan de straatkant het stoffelijk overschot van een ge wurgde man. HENGELO Een dubbel woonhuis en tien auto's gingen gistermorgen in vlammen op, toen aan de Oldenzaalse- straat in Hengelo brand uitbrak in de reparatiewerkplaats van de heer R. Buist, handelaar in tweedehands auto's. De brand werd veroorzaakt door een steekvlam, die plotseling opschoot uit een wagen die werd gerepareerd. Tij dens het blussingswerk explodeerde bo vendien een zuurstoffles. In Delft is gistermiddag de was- en strijkinrichting van de heer B. van de Krieke aan het Achterom afgebrand. De agenten kenden de man boek houder van beroep goed. Hij was al verscheidene keren met de politie in aanraking geweest door soortgelijke escapades. Sinds 1951 heeft l)ij zich uitgegeven voor militair attaché, amb tenaar van de B.V.D., officier van Ju stitie en arts bij de Luchtmacht in de rang van luitenant-kolonel. Hij werd enkele malen veroordeeld en in inrichtingen opgenomen. In die klinieken moet hij zich de omgangs vormen en de terminologie van artsen hebben eigen gemaakt. Het wekte geen argwaan toen hij bij het GAK kwam solliciteren naar de functie van contro lerend geneesheer in Rotterdam. Een advertentie daarvoor had hij in een medisch tijdschrift zien staan. „Niets gaf mij de indruk dat hij geen arts was, toen hij op 29 rpei bij mij was", vertelt dokter Doeleman, de man die V. bij het GAK aanstelde. „Ik had ook geen reden om hem op dat moment te vragen naar zijn diploma. Je hebt .zo'n ding niet de hele dag in je zak en hij gaf me geen aanleiding om te twij felen of hij echt wel arts was." „Wel heb ik mijn collega in Rotter dam gevraagd het diploma van de man eens in te zien. Mijn collega heeft er een paar keer om gevraagd, maar tel kens wist V. het weer uit te stellen." „Gewoonlijk solliciteren bij ons al leen medici die huisarts zijn geweest. Die staan dan ook als arts bekend. Deze man vertelde echter, dat hij een jaar of tien in Amerika was geweest en nu voor goed naar Nederland was terug gekeerd. Hij wilde tijdelijk als contro lerend arts werken om een studie te bekostigen." Op 1 juni trad V. bij het GAK in dienst. In het kantoor aan de Staten- weg in Rotterdam hield hij spreekuur. Of hij ook huisbezoeken aflegde, moet nog worden nagegaan. „Het zou me niet verwonderen", aldus dokter Doeleman, als hij rapporten over visites heeft op gestuurd, terwijl hij misschien nooit Van onze Haagse redactie DEN HAAG De hele papierwinkel van dwangbevelen kan de fiscus af schaffen, menen verschillende leden van de vaste commissie voor Financiën uit de Tweede Kamer. In 1935 ft een wet uitgevaardigd die voorschrijft dat de staatsburger moet betalen voor officiële stukken zoals aanmaningen en dwangbevelen, wan neer hij schulden maakt bij het rijk. Verschillende Tweede-Kamerleden menen dat de tijd is aangebroken om na te gaan of de belastingplichtige niet zonder kosten van zijn kant er aan kan worden herinnerd dat hij betalen moet. Zij veronderstellen dat de voortschrij dende mechanisatie en automatisering de fiscale administratie op dit punt mo gelijkheden bieden, zo blijkt uit het voorlopig verslag op het wetsontwerp, waarin juist wordt voorgesteld de ta rieven van dwangbevelen en aanma ningen sterk te verhogen. In het maatschappelijk leven is het steeds meer gebruikelijk geworden een schuldenaar bij het vervallen van een betalingstermijn een gratis herinnering aan zijn betalingsplicht te sturen voor dat incasso-maatregelen worden getrof fen. aldus deze Kamerleden. Zij wijzen op de mogelijkheid giro kaarten te sturen waarmee betalingen kunnen worden verricht. Ondanks de sterk gestegen belastingdruk heeft de fiscus deze maatschappelijke ontwikke ling niet gevolgd, is de klacht van de Kamerleden. o Van onze Haagse correspondent DEN HAAG De 45 miljoen gulden die het Rijk dit jaar dacht uit te geven als aanvullende bydrage voor de Neder landse gemeenten, zuilen niet voldoen de zijn. Op de begroting van het Ge meentefonds zal daarom een aanzien lijk hoger bedrag worden uitgetrokken. Dit deelt prof. mr. Polak mee als waarnemend minister van binnenland se zaken in antwoord op vragen van het socialistische Tweede-Kamerlid drs. H. M. Franssen. De Nederlandse gemeenten hebben dit jaar samen al 354 verzoeken om een aanvullende bijdrage ingediend. De meeste aanvragen, 178, kwamen van gemeenten met minder dan vijfduizend inwoners. Het ministerie heeft 268 ver zoeken afgewezen en in 63 gevallen een voorlopig bedrag genoemd. In behande ling zijn nog 205 verzoeken om extra geld. AMSTERDAM Mr. J. Knottenbelt, een der vice-presidenten van de Am sterdamse rechtbank, is gisteren op 62- jarige leeftijd in een ziekenhuis in Luik overleden. De heer Knottenbelt werd op 16 aug. tijdens zijn vakantie in het Belgische plaatsje Houffalize door een bewuste loosheid getroffen. Hij werd naar het ziekenhuis in Luik overgebracht. Mr. Knottenbelt was ook voorzitter van het Medische Tuchtcollege voor de provincies Noord-Holland, en Utrecht. iemand thuis heeft bezocht." Omdat het hoofdkantoor van het GAK in Amsterdam is gevestigd, heeft de Amsterdamse recherche het onder zoek in handen. Vandaag is V. aan de officier van Justitie voorgeleid. ADVERTENTIE DEN HAAG De uitkeringen kin derbijslag zijn met terugwerkende kracht tot 1 juli met enkele guldens verhoogd. Zij luiden nu: (in guldens, per kwartaal) eerste kind 102,96 (was 98,28) tweede en derde 117,78 (113,10) vierde en vijfde 158,34 (152,10) zesde en zevende 176,28 (169,26) achtste en volgenden 195,(187,20) AMSTERDAM Mr. W. K. baron van Dedem. officier van justitie in Am sterdam en specialist op het gebied van verdovende middelen vermoedt dat Tur ken die in Duitse industrieën werken, hasjiesj uit hun land meenemen naar Duitsland en het vandaar „doorstoten" naar Amsterdam De hasjiesj die in Amsterdam wordt gevonden, is voorna melijk afkomstig uit Turkije. De officier zei dit gisteren voor de Amsterdamse politierechter bij de be handeling van drie zaken tegen jonge lui die hasjiesj in hun bezit hadden ge had. Mr. Van Dedem noemde het ge bruik van hasjiesj gevaarlijker dan dat van marihuana, omdat hasjiesj werkza me bestanddelen in geconcentreerde vorm bevat. De politierechter veroordeelde de 27- jarige bouwvakarbeider M. G. en de achttienjarige drukker M. M. A. ieder tot zes weken met aftrek en de negen tienjarige leerling-straatmaker R J. D tot een maand met aftrek. Zij werden onmiddellijk in vrijheid gesteld De officier had tegen alle drie een ge vangenisstraf van drie maanden geëist, waarvan een maand voorwaardelijk en met aftrek van het voorarrest. AMSTERDAM Een patrouillewa gen van de Amsterdamse politie heeft gisternacht op het Surinameplein een auto tot stoppen gedwongen, waarin een ifieisje zat dat zwaar onder invloed van verdovende middelen verkeerde. Zij had, naar ze zelf zei, LSD gebruikt en was er zo slecht aan toe, dat zij in de psychiatrische afdeling van het Wil- helmina Gasthuis moest worden opge nomen. In de auto zaten verder een 25-jarige havenarbeider en 'n achttienjarige jon gen die hasjiesj op zak had. Zij zijn aan gehouden. (Van onze Amsterdamse redactie) AMSTERDAM - De speciale Amsterdamse moordbrigade jaagt op de moordenaar van de'41-jarige Albert Souman, wiens lijk zoals wij in een deel van onze oplage reeds meldden gisterochtend werd gevonden in een huis aan de Fagelstraat ih Amsterdam-West. De man lag in zijn ondergoed ruggelings op een slaapbank, zijn polsen en enkels met stropdassen vastgebon den, met wonden aan zijn hoofd en zijn keel was dichtgesnoerd met touw en stropdassen. Het hele weekeinde heeft de dode man zo gelegen. Pas gistermorgen werd hy gevonden, toen de botenbouwer in wiens bedryf hy boekhouder was, poolshoogte kwam nemen. Souman was vrijdagochtend niet op zyn werk ver schenen en gisterochtend liet hy op nieuw verstek gaan. Omdat er belang rijk werk lag te wachten, ging de werk gever naar het huis aan de Fagelstraat. Niemand deed open, toen hij tegen half elf aanbelde. De weduwe G. J. Treep, bij wie de vrijgezel Souman in woonde, lag reeds weken in een zieken- ADVERTENTIE U speelt 't klaar met Togal. Reumatische pijn, migraine, spit, maandpijn. Togal tabletten werken gauw en goed. Stillen pijn afdoende, bestrijden griep en verkoud heid. Leef zorgeloos met Togal. Bij apoth. en drog. TOGAL 0,95; 2,40; 8,88. ROTTERDAM De mankementen aan verschillende schepen van onze marine vergen flinke extra uitgaven. Het herstel van de scheurtjes in de lekken van de jagers Drenthe en Lim- öurg kostte voor elk schip een kwart miljoen gulden. Voor de reparatie van de jager Noord-Brabant, die een ver nielde tandwielkast had opgelopen, moest anderhalve ton worden betaald. De Koninklijke Marine hoopt, dat het treffen van voorzieningen aan de generatoren van de vier driecilinder onderzeeboten kan worden geregeld op grond van een garantiebepaling bij de levering. Bij drie van de vier boten is daartoe weliswaar de termijn al verlopen, maar omdat het bij alle om hetzelfde euvel gaat, hoopt men er een mouw aan te kunnen passen. Het is een schrale troost voor onze marine dat uit andere landen berichten komen over soortgelijke problemen met het nieuwe koelsysteem. In het begin van het jaar kwam het vliegkampschip Karei Doorman weer in de vaart na een langdurige reparatie aan de ketels, waarin scheurtjes in de stoomhouders waren geconstateerd. Verolme vernieuwde de ketels voor twee miljoen gulden Het onderzoek naar de schade van een van de ketels van de kruiser De Ruijter is nog gaande. Het staat nog niet vast of die ketel moet worden af geschreven of dat herstel mogelijk is. In elk geval zal een uitgave van ette lijke tonnen nodig zijn De drie jagers zijn intussen al weer geruime tijd in de vaart. Het repare ren van de Drenthe (bij de Nederland se Dok- en Scheepsbouw Maatschappij in Amsterdam) en de Limburg (bij De Schelde in Vlissingen) duurde voor elk schip tweeëneenhalve maand. Het in orde maken van de kapotte tandwiel kast van de Noord-Brabant (ook bij De Schelde) vergde zes weken De schuldige voor het vernielen van de tandwielkast is nooit gevonden. Dit onderdeel draaide kapot doordat er losse bouten en moeren in waren ge daan. De aard ervan gaf de indruk van opzet tot vernieling. Bij de onderzeeërs openbaarden zich moeilijkheden bij de Potvis, het laat ste schip dat van een serie van vier was gebouwd. In dit schip werd een nieuw gesloten koelsysteem toegepast. Het resultaat was evenwel een ver brand generatoranker. Om te voorko men dat bij andere boten hetzelfde eu vel zou optreden, besloot de marine ook daar voorzieningen te treffen. De Potvis, Tonijn en Dolfijn werden op de Rijkswerf in Den Heldèr onder handen genomen. Na een behandeling van zes tot acht weken tijdens de zoge naamde stilligperiode konden de on derzeeboten weer in dienst worden ge steld. Bij de Zeehond worden de ver beteringen nu aangebracht bij de Rot- terdamsche Droogdok Maatschappij, tegelijk met de grote onderhoudsbeurt. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Voor de doop van prins Willem-Alexander, zaterdag in Den Haag, tonen buitenlandse journa listen veel minder belangstelling dan voor het huwelijk van prinses Beatrix en prins Claus. Met name de buiten landse televisie-stations hebben weinig of geen belangstelling. De meeste buitenlandse verslagge vers die naar Den Haag komen, zijn ge stuurd door Duitse bladen en persagent schappen. Frankrijk komt op de tweede plaats, gevolgd door België en Enge land. huis. Te hulp geroepen politiemannen openden de buitendeur met een loper. Binnen forceerden zij een deur naar het appartement van de weduwe Treep. Van daaruit braken zij zich, door een dichtgespijkerde deur, een toegang naar de alkoof en de kamer aan dè voorkant, die de heer Souman had gehuurd. Er heerste een onbeschrijfelijke chaos in de kamer. Het was duidelijk dat zij was doorzocht. Op de bank, die ook als bed dienst deed, lag de dode man. De gordijnen waren sinds vrijdag gesloten geweest. De moordenaar had duidelijk een fikse voorsprong op de politie. Albert Souman woonde nog maar een week of drie in de Fagelstraat. De politie kreeg daardoor in de buurt maar wei nig informaties. Men kende de man ei genlijk niet. deze Indische Nederlander, geboren op Java, die vijftien jaar gele den naar Nederland kwam. eerst in Den Haag ging wonen en daarna naar Am sterdam trok.Vorige week donderdag zat hij nog achter zijn bureau in het be drijf van de botenbouwer. Hij ging die dag op de normale tijd naar huis. Mo gelijk al die avond kwam zijn moorde naar. In zijn familie, in zijn werkkring, in zijn nogal grote kring van kennissen en in de buurt begon het grote team van rechercheurs aan een intensief onder zoek. De patholoog-anatoom dr. J. Zelden - rust stelde gisteravond vast dat wur ging de doodsoorzaak is geweest. De slagen die Albert Souman op het hoofd heeft gekregen waren beslist niet dode lijk. Omdat er geen sporen van een vecht partij zijn gevonden, lijkt het heel goed mogelijk dat het slachtoffer pas aan polsen en enkels werd gebonden, toen hij al dood was. De politie denkt in de richting van een roofmoord, hoewel zij niet weet wat er geroofd is. Bij het onderzoek van de politie wordt „er rekening mee gehouden, dat de heer Souman homosexueel was", al dus commissaris Sanders, die de leiding van het onderzoek heeft. NED. HERV. KERK: Beroepen: te Giessendam-Neder-Har- dinxveld: A. Breure te Hei- en Boeicop. Aangenomen: naar Dalfsen (vac. O. S. Cazemier toez.): C. de Jong te Putters- hoek. Beroepen te Nordhorn-Niezijl: C. v d. Berg te Kesteren; te Kampen (vac. J. L. Meesters): P. de Ruiter te Steenwijkerwold; te Oud-Beijerland: W. E. den Hertog te 's-Gravenhage- Loosduinen; te Reeuwijk: J. A. de Bruijn te Krimpen aan de Lek: te Benthuizen: I. Boot te Wijngaarden; te Zwijndrecht: J. A. Poelman te Ter- neuzen. Benoemd tot medewerker bij „Kerk en Wereld" te Driebergen (voor het stu- dentenwerk): N. van Oosterzee, jeugdpredikant te Amsterdam. Aangenomen naar Welsum (Ov.): W. Wesseldijk te Enschede; naar de Noordoostpolder (vac. A. P. Rasen): J. J. Brijker te Hoorn. Bedankt: voor Rotterdam-Pernis (vac. C. den Engelse toez.): K. v.d. Sluijs te Herwijnen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM „Hou je kop of ik schiet je door je raap". Het waren deze woorden, waarmee de 47-jarige directeur F. W. Strating van het Rot terdamse jongenstehuis Arcella gister morgen omstreeks kwart over twee werd gewekt. „Ik schrok er echt wel van", zei hij er gistermiddag over, „en eerlijk ge zegd had ik het lef niet iets te doen. Je weet het nooit. Best mogelijk, dat het een speelgoedpistool was, dat ze op me richtten, oT gewoon een stuk ijzer, maar zoiets kan je alleen maar met zekerheid achteraf vaststellen." „Toen ze bovendien zeiden: maak nou geen moeilijkheden, we hebben zoiets al vaker bij de hand gehad, an ders moeten we nare dingen gaan doen ja toen heb ik maar van alles afgezien en ze de sleutels van de brandkast gegeven". De heer F. W. Strating, een rustige man die in zijn tehuis aan de Wester singel 34 moeilijke jongens heeft ge huisvest, spreekt over de roofoverval, die drie of vier mannen gistermorgen in alle vroegte op hem ondernamen. De heer Strating slaapt op de eerste verdieping van het tehuis. Veiligheids halve „je weet het nooit" heeft hij de deur van zijn slaapkamer al tijd aan de binnenzijde afgesloten. Het raam stond echter open. Langs deze weg is het tweetal de slaapkamer bin nengekomen, want vaststaat, dat de twee mannen tegen de gevel zijn ge klauterd om vervolgens via een lijst de kamer van de directeur binnen te klimmen. „Toen ik ze zo in de opening van het raam zag staan, heb ik ze de sleu tels van de kast en van de voordeur gegeven. Het tweetal gooide de bos door het raam naar beneden, waar één of misschien wel twee handlangers hebben gestaan. Met de sleutels ver schaften zij zich toegang tot het bu reau om daar de brandkast leeg te halen. De buit bedroeg drie geldtrom- mels met een bedrag van ongeveer 3500 gulden. Toen dit geld buiten was is het twee tal dat de heer Strating had bedreigd, langs de gevel omlaag geklommen. Zij namen de sleutel van de slaapkamer deur van de heer Strating mee. Via een huistelefoon waarschuwde hij nadat hij eerst nog het raam had ge sloten een broeder en daarna de po litie. D eslaapkamerdeur was toen snel opengemaakt De politie neemt aan dat een twin tigjarige bewoner van het tehuis de overval heeft geleid. Hij had zijn ka mer naast die van de directeur en werd ervan verdacht al eerder geld uit de kamer van de heer Strating te hebben genomen. ROSMALEN Op de Parallelweg bij Rijksweg 55 in de gemeente Ros malen (N.B.) had in de nacht van zon dag op maandag een verkeersongeluk plaats, waarbij de 18-jarige J. G. Tie- nesen uit Nijmegen dodelijk werd ge wond. Hij reed met zijn bromfiets links door de bocht en botste frontaal tegen een hem tegemoetkomende personen auto. Maandagmiddag is bij een botsing tussen een bromfiets en een vracht auto de 45-jarige heer A. H. Stevens uit Valkenburg om het leven gekomen. Hij reed op zijn bromfiets en verleen de geen voorrang aan de vrachtauto. Zijn echtgenote, die bij hem achterop zat, werd zwaar gewond. O Op een kruispunt te Wognum is gis ternacht omstreeks kwart over een de 18-jarige J. P. Bijman uit deze ge meente om het leven gekomen, de jon- meente om het leven gekomen. De jon- toen hij een vluchtheuvel links wilde passeren, de betonnen stoeprand hier van, waarna hij tegen een lichtmast botste. Een achteropzittende vriend van de jongen werd ernstig gewond opge nomen in een ziekenhuis te Hoorn. O Maandagmorgen is de 70-jarige heer J. Eising uit Assen, toen hij zonder op het verkeer te letten op zijn bromfiets de autoweg Beilen-Assen overstak, door een vrachtauto ge schept. Hij was op slag dood. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM De burgemeester van Amsterdam, dr. I. Samkalden, zal een goodwill-bezoek leiden, dat een groep van veertig zakenlieden op 5 no vember aan Japan brengt. Ook wethou der Hamm, de directeur van de V.V.V. en de voorzitter van de Kamer van Koophandel gaan drie weken naar Ja pan om daar Amsterdam te verkopen. Sinds enkele jaren hebben de Japan ners grote belangstelling voor ons land. „Zondagavond", aldus de heer Stra ting, „is hij hier nog geweest met twee vrienden, die hij kennelijk poolshoogte heeft laten nemen. Daarna is de jon gen echter normaal naar bed gegaan". Toen de heer Strating omstreeks kwart voor twaalf een leidster van zijn tehuis naar haar woning begeleidde zag hij tegenover het tehuis drie jongelui op een bank zitten. Omdat twee van zijn pupillen nog niet thuis waren heeft hij het drietal nogal geobserveerd. Hij meende toen dat twee van hen 's avonds al bij hem binnen waren geweest met de thans verdwenen twintigjarige bewoner van het tehuis. De jongeman wordt na de overval vermist. Zijn kamer heeft hij in wanorde achtergelaten. O DALERVEEN In een ziekenhuis te Coevorden is de 13-jarige G. J. Bou wers uit Dalerveen overleden aan de verwondingen, die hij opliep bij een verkeersongeluk in zijn woonplaats op zaterdagavond. De jongen, die zonder licht fietste, werd toen aangereden door een tegemoetkomende auto, die naar links was uitgeweken bij het inhalen. O Een botsing met een personenauto heeft maandagmiddag het leven ge kost aan de 68-jarige heer M. van Schijndel uit Deurne. De heer Van Schijndel liep met zijn fiets aan de hand in versneld tempo de kruising Helmondsingel-Helmondseweg in Deur ne op en werd daarbij geschept door een personenauto, die met ongeveer 120 km snelheid uit de richting Venray kwam. O Maandag is in de Ursulakliniek te Wassenaar overleden de 35-jarige Marie Therèse Rea Pernet, afkomstig van Mauritius. Zij was zaterdagavond, bij het te voet oversteken van het Sta tionsplein in Den Haag. aangereden door een tramwagen van lijn 12. O Op de provinciale weg Smilde- Drachten te Ooststellingwerf is maandagmorgen omstreeks zeven uur de 86-jarige C. van den Hengel uit Donkerbroek verongelukt. De bejaarde man stak lopend de weg over en werd gegrepen door een bestelauto. EMMELOORD Maandagmorgen omstreeks zeven uur is op de Friese- weg even achter Rutten in de Noord- oostpolder een persone auto in botsing gekomen met een vrachtwagencombina tie. Bij dit ongeluk werden twee perso nen gedood en wel de bestuurder van de personenauto, de 21-jarige heer A. K. Heemstra uit Uitwellingerga, en de 25-jarige heer G. Godijk uit Sneek, die bij hem in de auto zat. De andere in zittenden van de personenauto: een broer van de bestuurder, diens oom en J. Bootsma werden gewond. De be stuurder van de vrachtwagencombina tie bleef ongedeerd. NIEUW-VENNEP Mevrouw H. Meeldijk-Scheepbouwer (38) uit Nieuw- Vennep is zaterdag in haar woonplaats verongelukt, toen ze op de fiets op de Venneperweg linksaf wilde slaan er. door een achterop komende auto werr aangereden. Haar vijfjarig dochtertje, dat achterop de fiets zat, werd levensge vaarlijk gewond overgebracht naar hei „Elisabeth Gasthuis" in Haarlem ei. is daar maandag overleden. HELLE V OETSLUIS Zondagnacht is op de Noorddijk te Hellevoetsluis eer auto met drie jongelui uit de bocht ge vlogen en tegen een boom gereden. Eer van de passagiers, de 17-jarige Woute? Rozendaal uit Geervliet, is in de looi van de nacht in het Dijkzigtziekennui te Rotterdam overleden. De bestuurder de 18-jarige B. T. V. uit Zuldland, er een andere inzittende jongeman liepc lichte verwondingen op. NIJMEGEN Een 22-jarige teke naar uit Venlo heeft tegenover de Nij meegse politie bekend meer dan vijftig inbraken te hebben gepleegd. Vijf in braken pleegde hij in Arnhem en Nij megen, waar hij tegen de lamp liep. Hij opereerde voornamelijk in Maas tricht en wyde omgeving. Hoe groot in totaal de buit is ge weest is nog niet bekend. De tekenaar deelde de opbrengst met een 27-jarige vriendin uit Nijmegen, die eveneens is gearresteerd. Het tweetal is voor ver der onderzoek ter beschikking gesteld van de rijkspolitie te Meerssen. ADVERTENTIE -;y V. -y W Vleet! Want dat is smakelijk en pikant op zo'n moment. En blikjes vlees kun je overal krijgen.

De Vallei | 1967 | | pagina 5