f 50.000,- Bijzondere prijzen paniek is de renner heel veel in staat" Vaklieden op gebied van „In Politieke deining na schorsing van Letort Den Hertog blijft vooruit gaan Kowalcsyk zakte weg Russell zwom wereldrecord doping tot Derde dag CHIO Rotterdam Nelson Pessoa rukte op naar de eerste plaats Lelijke eend krijgt mooie zus 2 Toto's met 4 prijzen f 25.000,- Roche en Newcombe in finale dubbel Eindstanden NPSL Engelse league Jochen Rindt boekte achtste overwinning WK op televisie Uniek Normaal Morfine Programma vanavond Timman derde Nooit Onjuist Nederlanders it Onbewogen Amateurelftal tegen Israël Kwaliteit Pessoa voor 3 september zijn 2 bijzondere prijzen van beschikbaar, voor het juist voorspellen van de gewonnen thuiswedstrijden ZIE STROOIBILJETTEN it Zwaar Universiade DINSDAG 29 AUGUSTUS 1967 AMSTERDAM Van de laatste dag van de wereldkampioenschap pen op de baan brengt de NTS op Nederland II twee uitzendingen. De eerste is van 19.00 tot 20.45 uur, waarin men getuige kan zün van de halve finales en finales van de prof sprinters en de ploegenachtervolging voor amateurs. In de tweede uitzen ding, van 22.05 tot 22.35 uur wordt de laatste fase van de finale prof stayers uitgezonden. AMSTERDAM Zonder nadenken stelt dr. Roland Marlier zijn diagnose: „Als een wielrenner vindt dat hij niet goed genoeg rijdt, beseft hij dat zijn broodwinning in gevaar komt. Hij raakt in paniek en gaat slikken wat hij maar te pakken kan krijgen. Zo raakt hij gemakkelijk op het verkeerde pad, terwijl hij zich beter had kunnen af vragen: Waarom rijd ik niet best? Als hij zó verstandig is kan er met hulp van de dokter een oplossing worden ge vonden". Roland Marlier uit Gent is als medi cus een zeer gezaghebbend en ervaren man in de sportwereld. Zijn functies: Arts van de Belgische wielerbond, me disch adviseur van de voetbalclub La Gantoise en het Gentse Sportpaleis. Ook hij is tijdens de wereldkampioen schappen wielrennen, waarvoor giste ren een rustdag op het programma stond, onder de indruk gekomen van de voortvarende wijze waarop de Konink lijke Nederlandse Wielren Unie (KNWU) in haar strijd tegen stimule rende middelen „de sprint heeft aan getrokken". En daar zijn wel redenen voor: Het is uniek in de geschiedenis van de wie lersport dat er tijdens wereldkampioen schappen renners wegens het gebruik van doping uit het toernooi werden ver wijderd. Vier renners en zelfs een vrouw (Yvonne Reynders) hebben zoals gemeld ervaren dat de organi serende KNWU en de hoge heren van de Internationale Wielren Uni (UCI) een lijn trekken. Een hoogst interessant facet, zeker als men bedenkt dat het bestuur van de UCI is akkoord gegaan met de strengheid waarvan in Amsterdam sprake was: Onmiddellijke bestraffing, geen onderzoek van een tweede flesje. Niet ten onrechte oordeelt de voorzitter van de sportcommissie der KNWU, mr. J. P. A. van Ballegoyen-de Jong vol daan: „Ik ben blij dat ze geen moeilijk heden hebben gelaten een tweede flesje te onderzoeken. Veel gezeur en tijdrek- ken is daarmee van de baan". Een ander opmerkelijk facet: Alle vier van de betrapte renners van de eerste dagen bleken stayers. Daarmee kwam vast te staan dat in het beuls- achtige nummer achter de motor met snelheden van tachtig kilometer gedurende een uur (amateurs) of nog langer (profs) in de finales het ge bruik van doping zo ongeveer een nor maal verschijnsel is. Sterke vermoe dens werden derhalve tijdens deze we reldkampioenschappen tot onomstote lijke waarheden. Enj tenslotte werden in dit toernooi om regenboogtruien nogmaals de be wijzen aangedragen dat het gebruik van doping rotsvast verankerd ligt in de wielersport. Immers: Zelfs bij min of meer willekeurige steekproeven werd twintig procent van de renners be trapt. En ook: Dezelfde coureurs wis ten voor zij van start gingen dat zij wellicht aan de dopingcontrole moesten deelnemen. Misschien hebben zij de gok gewaagd, wellicht dachten ze dat even als in het verleden de doofpot klaar stond? Misschien wel. KNWU-arts J. Baart, die het dopingonderzoek leidt: „De ren ners werken vlot mee. Trouwens, om de resultaten vanuit Gent snel hier te krij gen, hebben we de urine alleen nog maar laten onderzoeken op amfetami- AMSTERDAM Het programma van de laatste wedstrijden om het wereldkampioenschap wielrennen, die vandaag worden gehouden is: Halve finales en finale bij de prof- sprinters met Maspes, Beghetto en Damiano, allen Italië en de Belg Se reu. Halve finales en finale ploegen achtervolging voor amateurs met Rusland, Italië, West-Duitsland en Tsjechoslowakije. Finale beroepsstayers met Oud- kerk en Legrand (Ned.), Proost en Deloof (Belg.), Timoner (Sp.), Ray- nal (Fr.), De Lillo (It.) en Rudolph (W-Dld.). 0 Een overzicht van de baan, waarop de komende wereldkampioenschap pen op de weg zullen worden uitgevoch ten. Op de foto het belangrijkste stukje: dat, waar de finishlijn komt (op de plaats waar nu de aanhangwagen staat). Letort beklaagde zich over de gang van zaken. Hij had nooit doping ge bruikt. Wel had hij zich „verzorgd" op voorschrift van zijn dokter met actiphos amphétamine, dat in elke Franse apo theek vrij te krijgen is. Hij eiste een contra-analyse, maar kreeg geen gehoor bij de Franse Wielerbond. Enkele dagen later erkende een arts in een open brief in de Franse kranten de juistheid van Letorts beweringen. Hij stelde dat het gebruik van actiphos- aifcphétamine 'n uiterst kleine hoeveel heid amphétamine in de urine achter laat en dat wanneer een renner doping gebruikt, de concentratie veel sterker is. Het was dus duidelijk te constateren of een renner zich „verzorgde" of do ping nam. René Pleven, oud-minister-president, en evenals Desiré Letort een Breton in hart en nieren, heeft het nu voor zijn streekgenoot opgenomen. Niet om Letort zijn kampioenstitel te rug te bezorgen, maar om te voorkomen dat de strijd tegen het gebruik van do ping zal ontaarden in een heksenjacht. Daarom heeft hij aan de minister van Sport, Missoffe, gevraagd maatregelen te nemen tegen alle willekeurige ver dachtmakingen van sportlieden door de Franse sportbonden bij de strijd te gen de doping. Tevens vraagt hij voor Desiré Letort het openstellen van een beroep tegen het besluit dat hem heeft getroffen. In zijn brief aan de minister beschul digt de oud-premier de Franse Wieler bond ervan dit zeer ernstige besluit ge nomen te hebben onder, op zijn zwakst gezegd, ongewone omstandighedn. Letort is nooit verhoord en heeft zich dus niet kunnen verdedigen. Evenmin is een nader onderzoek ingesteld bij de arts, die Letort „verzorgde". Kortom, zo zegt René Pleven, de par ticuliere rechtspraak van de Wieler bond heeft de verdachte, Desiré Letort, geen enkele van de rechten en garan ties verschaft, waarop elke beklaagde recht heeft en zonder welke een moder ne rechtspraak niet meer mogelijk is. Op initiatief van de Wielerclub van Plancoët, waar Letort woont, zal een grote betoging worden gehouden om de te protesteren tegen het besluit van de Franse Wielerbond. De club heeft alle Bretonse sportlieden opgeroepen om naar Plancoët te komen om Desiré Le tort in ere te herstellen en om te pro testeren tegen de willekeur, waarmee men in deze zaak te werk is gegaan. O De Russische zeiler Pinegin heeft bij het Deense Skofsjovet de eerste race om het wereldkampioenschap in de Starklasse gewonnen. Onze landgenoot Anton Ebben reed 'n eerste ronde met twaalf strafpunten, waarna hij in de tweede ronde de scha de tot vier beperkt hield. In beide man ches was de sloot, die Kairoua nu een maal hardnekkig weigert om te sprin gen, een struikelblok. Ebben eindigde tenslotte met twee andere combinaties op een gedeelde vijftiende plaats. Hans Brugman deed het met Sky High min der goed. Met een totaal van 41 straf punten bezette de Almeloër de laatste plaats. Het algemeen klassement ziet er na drie onderdelen als volgt uit: 1. N. Pes- soa (Brazilië), lOVt pt; 2. A. Schocke- möhle (Duitsland) 14 pt; 3. D. Broo me (Gr. Br.), 14Vt pt; 4. H. Smith (Gr. Br.) 161/» pt; P. Weier (Zwitserland), 19Vj pt; 6. J. Kowalczyk (Polen), 20Vz pt; 7. H. Schmidt (Duitsland), 25Vï pt; 8. P. Jonquéres d'Oriola (Frankrijk); 30 pt; 9. A. Blickenstorfer (Zwitserland), 23V2 pt. 10. A. Ebben (Nederland) 33'/* pt; 19. H. Brugman (Nederland) 51Vi pt. Er zijn nog 22 ruiters in de strijd. Woens dag om 12.30 uur wordt de laatste wed strijd van het kampioenschap afge werkt. In het springconcours om de Prijs van de Scheepvaart reden tien van de 39 deelnemende combinaties zich in de barrage. Het werd een volkomen En gelse aangelegenheid. De volgorde werd uiteindelijk: 1. mej. Caroline Bradley (Gr. Br.) met Franco, 0 ft. en 36 sec.; 2. Peter Robeson (Gr. Br.) met Fire- crest 0 ft. en 38.4 sec.; 3. A. Oliver (Gr. Br.) met Sweep III, 0 ft. en 38,9 sec.; 4. mej. Monika Bachmann (Zwitserl.) met Erbach, 0 ft. en 40.6 sec. Het concours geschiktheidsproef voor jachtpaarden om de Prijs van Sint Hu- bertus werd gewonnen door Doneraille van Seamus Hayes (Ierland), die ook in de zware klasse zegevierde. Out Late van mej. Caroline Hofmann (Ver. Sta ten) werd eerste in de lichte klasse. /"Mtroën heeft gisteren een nieuw model gelanceerd dat tussen de Lelijke Eend en de AMI-6 in komt. De nieuwe Citroën heet Dyane en gaat 4.850 gulden kosten. De Lelijke Eend is tweehonderd gul den in prijs verlaagd en kost nu f 4.350 gulden. De grote Citroëns hebben dub bele koplampen gekregen. De nieuwe Dyane komt constructief vrijwel geheel overeen met de Deux Chevaux. Vering en schokdemping zijn op dezeifde manier verzorgd. Hij heeft echter een wat sterkere motor dan de Deux Chevaux, waardoor zijn topsnel heid/kruissnelheid hoger ligt, namelijk oop 100 km/u. Een ander groot verschil is dat de aandrijfassen (voorwielaan drijving natuurlijk) homokinetische koppelingen hebben. Het koetswerk van de Dyane is wat royaler opgezet dan dat van de Eend. Van binnen is de auto ook aanzienlijk luxueuzer uitgevoerd. Als de Eend heeft de Dyane een roldak dat over de volle lengte open kan, maar bij de Dyane kan het eerste stukje van het roldak van binnenuit worden geopend en kan het roldak van binnenuit wor den vergrendeld. Verder heeft de Dya ne nog een hoog omhoog slaande ach terklep. Met de komst van de Dyane is de extra fraai uitgedoste Lelijke Eend, de Azam, uit de produktie genomen. Tevens werd door een prijsverlaging van de Eend gezorgd voor een behoor lijke afstand tussen beide auto's. De dubbele koplampen van de grote Citroëns gaan schuil achter een gla zen venster, dat één vloeiend geheel met het spatbord vormt. De buitenste lampen geven groot- of dimlicht, de binnenste zijn verstralers. Bij de DS Pallas hebben de verstralers halogeen lampen. Alleen bij dit type zijn de ver stralers verder draaibaar gemaakt. Ze draaien met de voorwielen mee en ver lichten zo het stuk weg waar de auto naar toe wordt gestuurd en dat norma liter donker is omdat de neus van de auto niet meteen in de richting van de voorwielen staat. Dank zij de draailam- pen kan de bestuurder van de Pallas min of meer om het hoekje kijken. De 1968'er Citroëns zijn nog maar nauwelijks in produktie genomen. Ze worden eind september leverbaar. NUTH De amateur wielrenner Fe- dor den Hertog, die bij een ongeval in België ernstig werd gewond, gaat goed vooruit. De arts van de wielerdbond K. Visser, die hem gisteren heeft bezocht, zei bij zijn terugkeer in het trainings kamp in Nuth zelden zo enthousiast te zijn geweest over een patiënt. „Fedor kan zelfs weer kankeren". Voor zover momenteel valt te bekij ken, is de kaakoperat e die Den Hertog na zijn val moest ondergaan, goed ver lopen. Er wordt zelfs al over gesproken om hem volgende week naar een zie kenhuis in Nederland over te brengen. De onfortuinlijke renner, die volgens dr. Visser de normale verschijnselen van een hersenschudding vertoont, mag ook al beperkt bezoek van zijn familie ontvangen. ne en efedrine. De inhoud van de fles jes wordt nog nader bekeken. Dat betekent dus dat renners die niet zijn betrapt niet per se vrijuit hoe ven te gaan. Zij kunnen later nog wor den gestraft, omdat zij bijvoorbeeld morfine hebben gebruikt". Morfine. Dr. Baart, die uit ervaring weet dat aan doping gewende renners tot veel in staat zijn, denkt ook hier aan. En hij haakt in op verhalen over eventueel gebruik van sterk stimuleren de hormoonpreparaten, waarvan in de urine geen enkel spoor te vinden moet zijn. Worden, dacht hij, deze prepara ten door wielrenners gebruikt? Hij ant woordt: „Ik ben bang van wel". De renners blijven, tijdens deze we reldkampioenschappen, uiterlijk onbe wogen. Zij halen de schouders op en wachten af. Twee meningen van suc cesrijke stayers: Amateur-wereldkam pioen Piet de Wit: „Ik ben dolblij dat ze streng controleren, want waar blijf je als je tegen gedrogeerde renners rijdt? Ik heb het voor onze eindstrijd wel links en rechts horen zeggen: Als ik eenmaal in de finale zit, kan het me niets schelen. Dan pak ik rustig wat". En prof-stayer Jan Legrand, die ver rassend zegevierde in zijn serie en van daag in de finale rijdt: „Als je zonder doping geen vijf kwartier achter de motor kunt rijden, moet je stoppen met wielrennen". En: „Als je slecht in vorm bent help zelfs een emmer drog niet". Dr. Marlier, peinzend: „Er is geen Amerikaan die het tegenwoordig zon der vier gekleurde pillen per dag kan stellen, waarmee ik wil zeggen dat het gebruik van stimulerende middelen een modeverschijnsel is. Des te beter vind DEN HAAG Het Nederlandse ama teur-voetbalelftal speelt op 7 september in het DOS-stadion in Utrecht een vriendschappelij ke interland wedstrij d tegen Israël. De volgende 15 spelers zijn geselec teerd: Bos (Vlissingen), But, Delmotte en De Vos (allen Middelburg), Deen (ZFC), Mel (DCG), De Vries, J. de Wit en M. de Wit (allen ZVC), Van Londen (De Graafschap), Mulder (PSV), Leget (UVS), Boer (Heerenveen) en Oldenbur- ger (Emmen). is teruggevallen naar de zesde plaats. De Duitsers Alwin Schockemöhle heeft zich nog juist op de tweede plaats we ten te handhaven. De deelnemers aan het Europees kampioenschap moesten gisteren strijd leveren in een springconcours dat ver reden werd volgens de bepalingen van een landenwedstrijd. Daardoor kwam het onderscheid in kwaliteit tussen de verschillende ruiters beter tot uiting dan in de voorgaande twee dagen. Kwa liteit verloochent zich niet en nu het dit maal aankwam op de fijne kneepjes van technische rijvaardigheid en be heersing, kon het welhaast niet anders of ruiters als Nelson Pessoa, Harvey Smidth, David Broome en Alwin Schoc kemöhle moesten hun rivalen achter zich laten. Slechts de wereld- en Olym pisch kampioen Pierre Jonquéres d'Ori ola stelde in dit gezelschap enigermate teleur. Ongetwijfeld werd hij nog ge handicapt door de aanval van ischias die hij zondag plotseling kreeg, wat niet wegnam, dat hij in de tweede ronde met Pomone B er nog een foutloos parcours uithaalde. In dit geval bestond het 593 m lange parcours uit dertien hindernissen met een totaal van zestien sprongen, waar onder een driedubbelsprong en een dub- belsprong, alsmede een vier meter bre de sloot. Iedere ruiter moest het parcours twee keer afleggen. De toegestane tijd was 89 seconden en het hoge tempo van 400 meter per minuut dat daarbij be hoorde speelde menige ruiter parten. Al spoedig bleek dat het moeilijk was het parcours rond te komen zonder daarbij een springfout te maken. Eerst nadat twaalf combinaties waaronder Pessoa met Huipil er in de eerste ronde niet in waren geslaagd zonder fouten te rijden, was het de Brit David Broome met Top of the Morning, die dat wél presteerde. Later evenaarde zijn landgenoot Harvey Smith deze verrichting, maar zijn strafpuntenlijst bleef daarbij toch niet blanco, gezien de 0,25 punten die hij voor tijdsoverchrij- ding kreeg toebedeeld. TOKIO In de series van de 100 me ter vlinderslag heren van de Univer siade te Tokio heeft de Amerikaan Dou glas Russell het wereldrecord op deze afstand op 56,5 seconde gebracht. Het oude wereldrecord stond s nds 1951 met 57,0 seconde op naam van de Argentijn L. A. Nicolao. Het was het twotde wereldrecord voor Douglas, die aan de universiteit van Texas studeert. Maandag heeft hij in de series van de 100 meter rugslag het wereldrecord op die afstand van 59,6 op 59,5 seconde ge bracht. Zijn landgenoot Charles Hickcox heeft maandag de finale van de 100 me ter rugslag echter gewonnen in 59,3 se conde. Russell werd toen tweede in 60,0 seconde. Het oude record stond sinds de Olym pische Spelen-1964 van Tokio op naam van de Amerikaan Thomas Mann. Maandagmorgen sneuvelde tijdens de Universiade in Tokio een tweede wereldrecord. De Amerikaanse zwemmer Greg Charlton, reeds houder van het wereldrecord op de 440 yards vrije slag, zwom de 400 meter vrije slag in 4 minuten 8,2 seconden. Hij bleef met deze tijd 0,6 seconden onder het oude record, dat sinds twintig da gen op naam stond van zijn landgenoot Mark Spitz. O 0 De Australische tennisser Rod is winnaar geworden van het tennis toernooi voor profs dat in Wimbledon werd gehouden. In de eindstrijd van het herenenkelspel versloeg hij zijn landgenoot Ken Rosewall. BROOKLINE De Australiërs Tony Roche en John Newcombe hebben zich maandag geplaatst voor de finale van de Amerikaanse dubbelkampioenschap- pen in Brookline. Met 63, 119, 75 zegevierden zij in de halve eindstrijden over de Zuidafrikaanse combinatie Cliff Drysdale-Ray Moore. In het dames-dubbelspel kwamen de Amerikaanse Donna Floyd-Sails en Ma rianne Eisel zonder te spelen in de fi nale, omdat hu Britse tegenstandsters Joyce Williams en Winnie Shaw verstek lieten gaan. NEW YORK De eindstanden in de competitie van de National Professional Soccer League in de Ver. Staten, die zondag beëindigd werd, luiden achter eenvolgens: gesp.; gew.; gelijkspel; verl., punten, doelcijfers) Oostelijke divisie: Baltimore 32 14 9 9 161 53—47 Philadelphia 32 14 9 9 157 53-43 New York 32 11 8 13 143 60—58 Atlanta 32 10 9 12 134 50—46 Pittsburgh 32 10 6 14 132 59—73 Westelijke divisie: Oakland 32 19 5 8 185 64—34 St. Louis 32 14 7 11 156 54—57 Chicago 32 10 11 11 142 50—55 Toronto 32 10 5 17 127 59—69 Los Angeles 32 7 10 15 114 42—61 LONDEN In de eerste divisie van de Engelse voetbalcompetitie is maan- een wedstrijd gespeeld. In Londen Arsenal met 20 over Li verpool. Voor de èerste divisie van de Engel se league werd maandagavond ook de wedstrijd Fulham-Sunderland ge speeld. Fulham won met 32. Nog een ruiter gelukte het daarna in de eerste ronde vlekkeloos rond te ko men. Het was Pessoa, die met Gran Geste een prachtige demonstratie gaf door op ogenschijnlijk speelse wijze over de hindernissen te glijden zonder daarbij ook maar één fout te maken. Zo uitgekookt reed deze begaafde rui ter, dat hij ook nog kans zag zijn tem po aan te passen bij de gevraagde snel heid van 400 m per minuut. Hij was de enige die met Gran Gest twee foutloze parcoursen reed en zich daarmee niet alleen van de eerste plaats in deze wed strijd verzekerde, maar ook oprukte naar de eerste plaats in het totaalklas sement. Harvey Smith evenaarde met Har vester de verrichting van de Braziliaan, maar door de kwart strafpunt voor tijdsoverschrijding moest de Brit ge noegen nemen met de tweede plaats. De derde plaats was voor David Broo me met in totaal 4 strafpunten en out sider V. Kartavski (Rusland) legde met Epigraphe beslag op de vierde plaats (5.75 str. pnt). PARIJS Het ontnemen van de na tionale titel aan de Franse wielerkam pioen op de weg Desiré Letort, heeft voor de eerste maal in de geschiedenis van Frankrijk politieke deining veroor zaakt. De oud-minister-president René Pleven heeft de minister van sport hier over geïnterpelleerd en voor morgen is te Plancoët, in het noorden van Bretag- ne, een betoging georganiseerd. Desiré Letort die als vierde eindigde in de Ronde van Frankrijk, werd enke le weken later kampioen van zijn land op de weg. Bretagne vierde feest, een feest dat nog aan allure won toen be kend werd dat Letort als kopman van de Franse ploeg voor het wereldkam pioenschap op de weg was aangewezen. Een dag voor het begin van de baan- kampioenschappen in Amsterdam werd bekend dat de uitslag van het onderzoek naar doping voor Letort een positief re sultaat had opgeleverd. Het bestuur van de Franse Wieler bond besloot Letort zijn titel te ontne men en hem niet af te vaardigen naar 't wereldkampioenschap in Heerlen. De kampioen van Frankrijk las het de vol gende dag in de kranten. ik dat in de wielerwereld de doping hevig wordt bestreden. Die renners be seffen niet dat ze hun lichaam grote schade kunnen toebrengen. Bij ons in België staan allerlei middelen onder wettelijke controle. Een renner, die be paalde stimulerende middelen gebruikt, is dus ook voor de wet in overtreding. Daarnaast straft dan ook nog onze wie lerbond na een intensieve en waterdich te controle. Bij het afremmen van de urine is altijd een getuige aanwezig". Hij acht het overigens lang niet uit gesloten dat de renners overtredingen begaan, omdat er soms teveel van hen wordt gevraagd. „Wat dacht u", zegt hij, „in dit verband van Gert Bongers? Die jongen rijdt in de achtervolging, de ploegenachtervolging en op de weg. Vindt u dat verantwoord?" ROTTERDAM Nu er drie van de vier wedstrijden van het Europees kampioenschap voor springruiters zijn afgewerkt, ziet het er naar uit, dat verrassingen uitgesloten de Brazi liaan Nelson Pessoa zijn titel zal pro longeren. Tijdens de derde dag van het CHIO, dat deze week in het Kralingse Bos te Rotterdam wordt gehouden, won Pessoa met Gran Geste de derde wedstrijd vóór de Britten Harvey Smith met Harvester en David Broome met Mr. Softee. De huidige titelhouder klom daardoor van de derde naar de eerste plaats en het ziet er niet naar uit dat hij die woensdag, als de laatste wedstrijd wordt verreden, nog uit han den zal geven. Ook Broome en Smith stegen enkele plaatsen, maar de Pool Jan Kowalczyk die twee dagen de leiding heeft gehad, JERUZALEM De Nederlandse jeugdkampioen schaken Jan Timman is als derde geëindigd in het toernooi om het wereldkampioenschap jeugri- schaken in Jeruzalem. De Portoncaan Julia Kaplan, die 6,5 pnt. uit 8 partijen verzamelde, veroverde de wereldtitel. 0 De Braziliaan Nelson Pessoa op Gran Geste gefotografeerd bij het nemen van een hindernis tijdens het CHIO in Rotterdam. Hij werd eerste in het spring concours, het derde onderdeel van het Europese kampioenschap met 0 punten. BRANDS HATCH De Oostenrijkse coureur Jochen Rindt is maandag win naar geworden van de „Guards Inter national Trophy", een race voor formu le II-wagens, die op het circuit van Brands Hatch werd gehouden. Het was de achtste overwinning, die Rindt in de ze klasse dit seizoen boekte. De Oosten- r jker legde de 170 km (40 rondenl in zijn Brabham af in 1 uur 2 min. 44,2 sec., wat een gemiddelde van 163,15 km/u betekende. Dj Schot Jackie Ste wart in Matra eindigde in 1 03.08, als tweede en de Fransman Schlesser even eens in Matra bezette met een tijd van 1.03.15,4 de derde plaïts. De Australische wereldkampioen Jack Brabham en de Britse ex-wereld kampioen John Surtees gaven op toen zij met motorstoring te kampen kregen. ADVERTENTIE

De Vallei | 1967 | | pagina 9