r Belangstelling kweken voor alles wat groeit werd HARTEMAN IMPONEERDE WEER OP DE 800 METER Hooibergbrand geen gevolg van broei k Secretaris over Flor alia sfeervolle dorpsvijver, Kale plas Scholier ernstig mishandeld AGENDA Veiling Resteren tuint? k ouw oe Consulent wees beste kalveren aan MARKTEN Oriëntatierit van MAC Ede MIST u uw 10550 !^ËÉÉ1! 11079 Propaganda Achtste leer kracht benoemd op school Lindelaan Jeugd-atletiekwedstrijden in Baarn Lange sprint Klassering Schoenenshow in Arnhem Jeugdige vandalen door politie gepakt Brandweercommandant: Kamerlid spreekt voor PvdA over actuele politiek De Ordonnans" vloog goed Uit de bocht bij „La Montagne" Engelse les voor Rhenense dames Lezerskring komt bijeen Benoeming „Renswoude" nam revanche op Uithoorn tot 17-30 u- dorpsvuvea kesteren Schade bij botsing BURGERLIJKE STAND KESTEREN WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1967 „Wij zijn van plan in de nabije toe komst meer propaganda voor het werk van onze afdeling te gaan ma ken. Ik geloof, dat er bij de Betuwe naar nog een zekere schroom aanwe zig is. We moeten er momenteel nog wel voor knokken om de mensen het plezier van een siertuin te laten inzien. Sommigen willen hun grond zo nuttig SCHERPENZEEL Maandag vond op het terrein van de landbouwer J. v. d. Vliert „Ebbenhorst" de eindkeu- ring plaats van de kalverclub van de christelijke lagere landbouwschool. De ze keuring werd verricht door de rijks- veeteeltconsulent de heer Wensink uit Arnhem. Deze eindkeuring, die door talrijke belangstellenden werd bijge woond was beslissend welke vijftal in- terscholaire keuring te Ede op 6 sep tember zal worden afgevaardigd. De keuring was tevens de laatste van een serie van vier keuringen waaraan de dieren werden onderworpen. Tevoren waren de dieren drie maal door een jury op de eigen boerderij gekeurd. De uitslag was als volgt: 1. Gerard Blauwendraat, Overberg; 2. Henk van de Vlierd, Woudenberg; 3. Roelof van Bennekom, Leersum; 4. Cor van de Brandhof, Renswoude; 5. Rien van de Greef, Leusden; 6. Gijs Donselaar, Woudenberg; 7. Evert van Egdom, Woudenberg; 8. Ton Willemsen,- Wou denberg; 9. Jan van Ginkel, Wouden berg; 10. Jan van Ekris, Renswoude; 11. Wim van de Pol, Scherpenzeel; 12. Evert van de Pol, Maarsbergen. De eerste vijf gaan de school op 6 september in Ede vertegenwoordigen. WINKELCENTRUM VEENENDAAL Winkels zijn tot 6 uur 's avonds open. 0 Vrijdagsavonds KOOPAVOND tot 9 uur. 's Woensdagsmiddags zfln de win kels na 1 uur gesloten. (De Hema aan de Markt is deze middag wel open en is op maandagmorgen ge sloten). 0 Kappers zijn 's maandags de gehele dag gesloten. 0 Markt: dinsdagsmorgens tot 1 uur, 's zaterdags de gehele dag. 0 VW-Inlichtingenkantoor: Hoofd straat 84, tel. 0838511607 en 11602. Heden, woensdag VEENENDAAL Markt 18.45 uur: Aankomst Autotocht ouden van dagen. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal: 19.30 uur: „De eend en de Cadillac". Morgen, donderdag AMERONGEN Gemeentehuis 19.00 uur: Raadsvergade ring. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal: 19.30 uur: „Gescheurd Gordijn". TENTOONSTELLING Streekmuseum Rhenen: Tot en met 13 september 1112.30 uur en 1417 u. behalve op woensdag en zondag: Werken van Alice Blauw-Moehr. VEENENDAAL Eiermarkt Aan voer ca. 54.000 stuks. Prijzen: grote f 15.50—f 16.00, kleine f 11.00—f 14,00, alles per 100 st. Handel: vlug. mogelijk besteden. Hierdoor komt het nog wel voor dat er groenten in de voortuin staan. Langzamerhand ge loof ik, dat dit soort voorvallen wel zal verminderen, alhoewel het erg moeilijk is". Voor de siertuinwedstrijd wordt een drietal keuringen gehouden, die plaatsvinden in lente, zomer en herfst. Tijdens deze keuringen worden pun ten gegeven aan de deelnemers. Ten slotte worden de waarderingen bij el kaar opgeteld en zijn de prijswin naars bekend. Van alle tuinen wor den tevens dia's gemaakt, die op de avond van de prijsuitreiking worden vertoond met deskundig commentaar van de jury. KESTEREN De prijzen van de op de veiling te Kesteren aangevoerde pro- dukten waren als volgt: James Grieve: EI 65—70: 34—39 EI 70—75: 35—42 EI 75—80 40—47 EI 75—85: 36—48 Aanvoer 27 ton. Mank's Codlin: EI EI Aanvoer 5 ton. Ttfd E. Worcester: EI EI EI EI Aanvoer 4 ton. Zigeunerinnen: EII EII Aanvoer 9 ton. Zoete Bloemee: EI EI EII EII Aanvoer 26 ton. Clapp's Favorite: EI EI EII EII Aanvoer 38 ton. Franse wijnperen: EII EII Aanvoer 2 ton. Bramen: I Aanvoer 3% ton. Prijzen genoteerd 60—70 24—27 70—80: 28—30 60—65: 4146 65—70: 51—60 70—80: 60—69 80—90 71 65—75: 20—22 75—65: 23—25 60—70 70—80 60—70 70—80 32—39 45—50 28—32 40—45 55—65: 43—48 65—75: 52—56 55—65: 4144 65—75: 46—54 50—60: 33—37 60—70: 47 102 in centen per kg. EDE Na de gedwongen rust van 16 juni tot en met 31 augustus 1967, gaat de M.A.C. Ede op zaterdag 2 september weer een oriëntatierit orga niseren. Deze rit is uitgezet door het lid J. van Eden uit Veenendaal en hem kennende van diverse ritten, mag wor den verwacht dat het een ritje is waar iedereen zijn hart aan kan ophalen. De wegen die de uitzetter heeft genomen zijn alle zeer goed berijdbare verhar de wegen. Door het bestuur wordt als vanouds weer gezorgd voor een prij- zentafel met voor elk wat wils, terwijl er natuurlijk ook een prijsje is voor de meeste strafpunten-verzamelaar of ver zamelaarster. Tevens zal beschikbaar zijn de van Tongeren's wisselbeker, welke beker wordt uitgereikt aan het best geplaatste MAC „EDE"-lid. Er wordt weer gereden in een A en B klasse. De lengte van de rit bedraagt ongeveer 56 km. De start van de eerste deelnemer vindt plaats vanaf 19.00 uur bij het restaurant „Reehorst" aan de Bennekomseweg 24, Ede. Als gemiddelde snelheden gelden: auto's 30 km per uur en brommers 21 km per uur. dagblad DE VALLEI? j Bel: Zaterdags 16.30—17.30 uur KESTEREN De afdeling Mid den-Betuwe van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde organiseert op 18, 19 en 20 september een bloemententoonstel ling onder de naam „Floriala". De expositie, die dit jaar voor de twee de maal wordt gehouden vindt hoogst waarschijnlijk plaats in de la gere Land- en Tuinbouwschool te Kesteren. „Wij willen met dit soort activitei ten de belangstelling voor alles wat groeit en bloeit verhogen", vertelt de heer G. J.'H. Rijswijk de Leeuw, se cretaris van de afdeling. „In het voor jaar hebben we onder de schooljeugd 950 jonge plantjes uitgedeeld, die op de komende tentoonstelling beoor deeld zullen worden. De leerlingen, die Jiun plantje het best hebben ver zorgd, ontvangen een prijs", aldus de secretaris, die tevens opmerkte, dat ook de bevolking aan de tentoonstel ling mee kan doen. „Iedereen, die denkt dat hij een mooie plant heeft, mag deze inleveren", zo zei hij De heer Rijswijk de Leeuw is een groot liefhebber van bloemen en plan ten. Reeds enkele jaren besteedt hij een groot gedeelte van zijn vrije tijd om ook anderen voor zijn hobby en thousiast te maken. Zijn arbeid bleef niet onbeloond. De siertuinwedstrijd, die vorig jaar voor het eerst werd georganiseerd, telt dit jaar reeds een dubbel aantal deelnemers. Hierbij is de heer Rijswijk de Leeuw eveneens een van de stimulerende krachten. „Als je de laatste tijd ons dorp ziet dan zijn er heel wat mooie tuintjes bij gekomen. Sinds wij met de sier tuinwedstrijd begonnen zijn is de lief hebberij voor het tuinieren met sprongen vooruit gegaan. Voor de le den van de afdeling houden we ver schillende lezingen en excursies, ter wijl men bovendien te allen tijde kan rekenen op een gratis voorlichting", aldus de heer Rijswijk de Leeuw. VEENENDAAL Een kwajongens- spelletje ontaardde maandagmiddag In een mishandeling van de scholier S. H. uit Ede, die zulke vormen aannam dat H. opgenomen moest worden in het Julianaziekenhuis. Vijf jongens zaten om ongeveer kwart over een op een bank. Negen andere leerlingen van dezelfde school wilden ook een plaatsje, vooral toen er ruimte kwam omdat er drie van de vijf opstonden. De twee „zittenblij- vers" probeerden echter te voorkomen dat de anderen op de bank gingen zit ten, door ze met vereende krachten af te duwen. Bij H. leverde dat nogal moeite op, totdat men er in slaagde door hem bij zijn benen van de bank te trekken. Een van de vrienden, C. H. uit Amerongen, ging op de buik van het slachtoffer zitte. De broer van de Ameronger S. C. H. stond bij het hoofd van het slachtoffer. Op een gegeven moment schopte S. C. H. het slachtoffer tegen het hoofd. De dappere vrienden namen de be nen en S. H. bleef alleen achter. Per ambulance is hij naar het Julianazie kenhuis gebracht, waar men een flin ke hoofdwond en letsels aan hals en rug constateerde. De jongens, die hem mishandeld hebben zijn aangehouden en voorgeleid, waarna zij door hun ou ders opgehaald konden worden. OPHEUSDEN Het bestuur van de christelijke school in de Lindelaan te Opheusden heeft met ingang van het nieuwe schoolseizoen mejuffrouw M. M. Riksen uit Arnhem benoemd tot onder wijzeres. Mejuffrouw Riksen is de acht ste leerkracht op de school. In ver band met de toeneming van het aantal leerlingen is voorlopig «ext lokaal inge richt in het verenigingsgebouw „Elthe- to". Het stichtingsbestuur verleende ook ditmaal hieraan de volledige medewer king. niet, ze worden door andere bloemen ingenomen. De grond, waar wij in de geelachtige glans, door de bladerloze, doch met bloemen beladen bomen en struiken, het eerste boeketje voor jaarsbloemen plukten, is nu reeds ge ruime tijd in dichte schaduw gehuld. Er zijn lenteboden mèt de lente ver dwenen en een, ander geslacht speelde de rol die door de lente begon, voort. Zeker, we voelen, dat we een aan zienlijke afstand hebben afgelegd. Die afstand lezen we niet af van een dode maatstaf, maar het is een onophoude lijke afwisseling van nieuw leven, waarin de tijdsaanwijzing tussen dui zenden vormen verscholen ligt. De zomer snelt voorbij, de eerste bladeren kijk naar de Lindebomen beginnen te vallen. De Kastanjebo men laten hun bladeren een sterke kleurwisseling ondergaan. Dit alles zegt ons, dat onze vriend herfst op komst is. We kunnen nog een hele tijd genieten van de bloemenpracht in de tuin. De herfstchrysanten staan in bloei en de vele knoppen beloven nog meer bloemenpracht. Zie de Phloxen (herfstseringen). Is het geen lust voor het oog Het is nu nog één grote bloe menweelde. We gaan voort met het wieden en schoffelen, het gazon wordt tijdig gemaaid, uit gebloeide bloemen regelmatig verwijderen. De dahlia's bloeien volop en de zonnebloemen Wat zijn die met hun goud om het zwart, toch mooi zo diep in hun hart! We moeten trachten de bloemenweel de zo lang mogelijk te behoeden, het geen we mede kunnen bereiken door de tuin schoon te houden. Wat een fraaie aanblik geven de. heesters met hun fraai gekleurde twij gen en bladeren. Ziet u nu het ver schil tussen de tuinen waar „lukraak" een allegaartje van heessters werden aangeplant en die tuine waar met de aanplant rekening werd gehouden met de decoratieve waarde? Ik bedoel de decoratieve waarde van bladeren, twijgen en besvruchten. Ik noem als zijnde heesters met decoratieve waar de o.a.'Cornus Sanguinea (rode twij gen), Kerria japonica (groene Twij- (geel), Duindoorn (zilvergrijs)Acer- japonicum atropurpurea (bruin rood), Goudvlier (goud-geel), Prunus pissar- di (bruin), Bonte vlier (groen met wit), Aucuba japonica (geelgespik keld), etc., etc. Zegeven een harmo nisch kleurenspel, 't kleureneffect is buitengewoon mooi. Daarnaast geven veel heesters zeer fraaie bessen in di verse kleuren. Ze zijn er te kust en te keur! Waarom dan nog die nietszeg gende heesters in de tuin Ruim deze eens op! Schaft u zich eens wat anders aan en siert er het geheel mee op. Breng kleur in de heestergroep. Laat u zich straks, wanneer de planttijd weer daar is, eens voorlichten door uw tuinman-vakman. Hij weet wat werke lijk mooi is en kent de soorten die fraai gekleurde takken, bladeren en bessen geven. U zult daar veel genoe gen aan beleven. E. J. GRIJSEN - RHENEN. VEENENDAAL Dertien VAV-atle- ten, vergezeld van een groot aantal supporters hebben weer deelgenomen aan de nationale jeugdwedstrijden in Baarn, die de beste junioren uit Ne derland naar deze gemeente trokken. De meest succesvolle VAV-er was weer Jan Harteman, die de 800 m jon gens A op zijn naam bracht. Direct na de start nam Harteman de leiding in een rustig tempo. Doch na 100 m waren enkele tegenstanders dit rustige tempo van Harteman moe en passeerden hem. Met Harteman in der de positie begonnen de koplopers aan een serie tussenspurts. Harteman liet zich hierdoor echter niet beïnvloeden en bleef op zeer taktische wijze lopen. Met het ingaan van de laatste ronde ging hij in de aanval en met een prach tige tussenspurt nam hij daarna het initiatief, waarop alleen Witkamp van Hellas antwoord had. Harteman wist dat hij in de eind sprint tegen deze tegenstander weinig kans zou hebben. Daarom gebruikte hij (met nog 300 m te lopen) al zijn ener gie in een lange sprint. Witkamp gaf zich echter niet over en viel Harteman nog fel aan. In de laatste bocht deed Harteman een laatste poging het tem po nog meer te verhogen. Hierop had Witkamp geen antwoord meer. Met een volle seconde voorsprong won Harte man deze prachtige race. Even later werd de dolgelukkige Jan Harteman omringd door het even gelukkige Vee- nendaalse publiek. Hartemans tijd was 2.09.4. Minder succes boekte Herman v. Al- fen bij de 3000 m jongens A. De eerste 1000 m kon hij het hoge tempo goed bijhouden, maar de vele tussenspurts die daarna volgden kon Van Alfen niet overbruggen. De VAV-er finishte als 6e in een tijd van 11.21.2. Bij de A-meisjes behaalde Corrie Sukkel ook goede resultaten. Op de 400 m werd zij zelfs 3e na goed door zetten in 1.15.6 en op de 100 m wist zij de finale zelfs te bereiken, waarin zij 4e werd in 14.7. De verdere uitslagen zijn als volgt: 60 m jongens D: 4e K. Veenendaal in 9.7; 5e H. Budding in 10.7; 6e H. Rozendaal in 11.5; 60 m meisjes D: 6. R. v. Beek in 9.4; G. v. 't Voort en J. C. Baars werden in hun serie uitgeschakeld, in resp. 10.0 en 10.4; 600 m jongens D: 7e E. v. Beek in 2.11.5; 8e E. Budding in 2.16.0; 80 m jongens C: 3e J. Diepeveen in 10.8. ARNHEM Dinsdag 5 en woensdag 6 september wordt door de Federatie van Schoenwinkelsverenigingen in Ne derland in Musis Sacrum te Arnhem een schoenenshow-expositie gehouden. Zij heeft ten doel d- schoendetaillisten te oriënteren omtrent de mode voor het voorjaar 1968. De expositie zal bei de dagen geopend zijn van 0.900 tot 21.00 uur. Alleen op de eerste dag van 14.00 tot ongeveer 16.30 uur zullen de nieuwe modellen in een show getoond worden. De federatie is van mening, dat een stad in Nederland hiermee voor het eerst genoemd wordt in de tij van na- jaars-schoenenbeurzen, als bijv. Vige- vano, Florence, Parijs, Elda, Brussel, Wenen en Londen. De heer G. J. H. Rijswijk de Leeuw, secretaris vau de afdeling Kesteren van de KNMTP, die zich bijzonder be ijvert om door middel van een siertuin- kring de aanblik van het dorp te ver fraaien. VEENENDAAL De bestuurder van een personenwagen B. J. V. uit Veenen daal die achteruit van de Stationsstraat de Prins Bernardlaan opreed verleen de geen voorrang aan een Volkswagen, bestuurd door de heer J. P. H. uit De Klomp, die in de richting van zijn woonplaats reed. De heer Van H. reed tegen de linker achterzijde van de auto van V. aan, en zwenkte zover door naar links, dat hij eerst in de richting Veenendaal ge draaid tot stilstand kwam. Beide wa gens werden beschadigd. VEENENDAAL Vijf knaapjes in de leeftijd van 10 en 11 jaar, namelijk P.B., G.V., G.J.V. en de broertjes Ch., allen uit Veenendaal zijn aangehouden wegens het plegen van vernielingen op een bouwwerk van de firma Van Eist in „De Engelenburg". De jongelui hadden een hoofdbuis van de waterleiding stukgestoken, verschil lende koperen pijpen en veel gereed schap van de derde verdieping van een in aanbouw zijnde flat naar beneden gegooid en een vat zoutzuur laten leeg lopen. De schade wordt geschat op on geveer 300.-, die door de ouders van de jongens betaald zal moeten worden. RHENEN De heer J. van Lienden, commandant van de vrijwillige brandweer in Achterberg, meent dat de hooibergbrand, die zaterdagmiddag woedde achter de boerderij van de heer V. op de hoek van de Cuneraweg-Noordelijke Meent- steeg, beslist niet is ontstaan ten gevolge van hooibroei. „Wij hebben de berg uit elkaar getrokken", aldus de heer Van Lienden, „en van broei was totaal niets te bespeuren. Dat kun je onmiddellijk zien. Bovendien zat het hooi er al twee maanden in". De heer Van Lienden kon niet mededelen, wat de oorzaak van deze brand dan wel is geweest. Er wordt nog steeds naarstig gespeurd, maar het onderzoek had gisteravond nog geen resultaten opgeleverd. KESTEREN Rond het Dorps plein in Kesteren is sinds het begin van de 20ste eeuw heel wat veran derd. De dorpsvijver was voor 1900 niet veel meer dan een kale plas (zie foto), terwijl tegenwoordig een prachtige begroeiing de vijver tot een van de meest sfeervolle plekjes in het dorp maakt. De boerderij, rechts op de foto, was tot ongeveer 1900 als gemeentehuis in gebruik en behoorde toe aan familie Van de Zande. VEENENDAAL Morgenavond houdt de Partij van de Arbeid, afde ling Veenendaal een bijeenkomst in het N.V.V.-gebouw, die om acht uur begint. Het Tweede-Kamerlid W. van der Gevel zal het onderwerp. „De po litieke situatie van dit moment" be spreken. OPHEUSDEN De leden van de Op- heusdense postduivenvereniging „De Ordonnans" hadden voor de vlucht vanaf Point Sint Maxence 185 dui ven meegegeven, die een afstand moes ten afleggen van ruim 362 km. De le duif die binnen kwam was van Lind ner in een tijd van 16.08.23 uur en maakte een snelheid van 1431.47 m. Vlak achter de winnaar arriveerden de duiven van de heren Kerkstra en C. Verwoert als 2e en 3e. De laatste prijs- duif was van O. de Wit die binnen kwam om 17.45.49 uur en nog een snel heid behaalde van 1137.23 m. In rayon 3 afdeling Oost namen in totaal 530 fuiven deel. Lindner kwam op de vijfde plaats, terwijl Kerkstra en C. Verwoert de 6e en 7e wisten te be zetten. De verenigingsuitslag was als volgt: 1, 4, 6, 8, 10, 14, 18, 19, 26, 28, 29 D. Lind ner; 2, 9, G. Kerkstra; 3, 17, C. Ver woert; 5, 16, 22, 32, T. Verwoert; 7 D. Arends; 11, 37, O. de Wit; 12, 23, G. Hendriksen; 13, 30, 35, A. v.d. Kolk; 15, 33, A. Albers; 20, 21, 24, 25, 27, 31, Arends-Peters; 34, Gebr. Van IJmeren en als 36e R. v. Leijen. ,JIet begint al herfstachtig te wor den", hoort men nu al op halfklagen- de toon zeggen, wanneer de bladeren van de bomen zichtbaar gaan kleuren en men's av onds en in de vroege mor gen bij heiig weer onwillekeurig het jasje toeknoopt. Wanneer hoort men de komst van de zomer aankondigen? Het i« al heel mooi, wanneer het door de poriën der huid dringende zweet daartoe aanlei ding geeft, hoort zeggen is een zo merse dag vandaag". We hebben een mooie zomer gehad en voorspellingen houden het ook ap een mooie herfst, doch niemand heeft de zomer zien ko men. Deze is er, zonder dat men zijn komst gewaar werd, want hij liet zich niet aanmelden. Hij kwam zonder he rauten. Ook vriend Herst ia er zonder aanmelding. Laat ons bij het volgen de even stilstaan. Lente, zomer en herfst gelijken wel de drie hoofdkleu ren van de regenboog, die wel door tussennuances aan elkaar verbonden, maar niet door scherpe grenslijnen van elkaar gescheiden worden. Hoe zou het ook mogelijk zijn, de zuster- schaar die tot een bekoorlijke leven de krans samengevlochten en ons om strengelt, van een te scheiden en daar bij op sarkastische toon te zeegen „gij behoort links en gij rechts, gij tot de lente en gij tot de zomer." Neen, zo is het niet. Lente en zomer zijn en worden niet door een brede dorpel vaneen gescheiden, maar juist daar door aaneenverbonden en is boven dien nog met bloemen en heerlijke vruchten bestrooid, waar ons hart overheen huppelt, al blijft ons ver stand er ook vaak nadenkend bij stil staan. Op het standpunt gekomen, waar het leven in zijn bloei zijn meeste rijkdom uitspreidde, zien we thans nog eens terug naar de plekken waar wij de allereerste voorjaarsbloempjes bewonderden. Ledig zijn die plaatsen Dank zij de welwillende medewer-1 king van het gemeentebestuur vanl I Kesteren is het mogelijk de komende 1 weken op gezette tijden enkele foto'si ite publiceren, betreffende Kesteren en] Opheusden in vroeger jaren. De foto'si \zijn afkomstig uit het gemeentear-] chief. RHENEN Een inwoner uit Lunte- ren is gisteravond met zijn personenau to, komende uit de richting Eist, nabij hotel „La Montagne" uit de bocht ge vlogen. De auto werd vrijwel totaal vernield. De bestuurder liep geen letsel op. Vermoedelijk heeft de man met te hoge snelheid gereden, zonder dat hij de situatie ter plaatse kende. De bocht is zeer gevaarlijk, vandaar dat de over heid al een snelheidsbeperking tot ma ximum 70 km per uur heeft ingesteld voor dit gedeelte. RHENEN. De afdeling Rhenen van de Nederlandse Vereniging voor Huisvrouwen heeft voor de maand sep tember een uitgebreid werkprogramma opgesteld. Een nieuwtje is de medede ling, dat de leden, zowel beginners als gevorderden, Engelse conversatieles sen kunnen gaan volgen. Er komen nog meer cursussen deze winter. Eén ervan is een cursus voor huisvrouwen met naai-ervaring. Zes lessen onder de titel „Kneepjes van het vak", worden gegeven in de land- bouwhuishoudschool. Een handwerk- clubje start op 12 september in hotel „Schielein". In hotel „De Koerheuvel" vertelt mevrouw Janssen-van Zoest uit Utrecht iets tijdens een theemiddag over kralen en het werken daarmee. Excursies ontbreken al evenmin op het programma. De eerste wordt ge houden op 5 oktober naar de tentoon stelling van de stichting „Goed Hand werk" in het cultureel centrum „De Coehoorn" te Arnhem. Op 12 oktober geeft de PUEM in hotel „Het Wapen van Rhenen" een demonstratie in het klaar maken van lekkere hapjes. KESTEREN De lezerskring te Kesteren komt woensdag 6 september bijeen om de plannen te bespreken voor het komende seizoen. De verga dering vindt plaats in café „Het Ambtshuis". RENWOUDE De spelers van drie seniorenelftallen van Renswoude maak ten zaterdag j.l. een trip naar Uithoorn. Het doel van de reis was in feite twee ledig. Enerzijds was het voor de voet ballers als een soort pleister op de wond omdat de jaarlijkse trip naar Duitsland dit jaar door omstandighe den geen doorgang kon vinden, anderr zijds werd van de gelegenheid gebruik gemaakt om enkele vriendschappelijke wedstrijden te spelen als voorberei ding op de naderende competitie. Al eerder dit jaar had de zondagafdeling van de voetbalvereniging „Renswou de" een reis naar Uithoorn gemaakt om een oefenwedstrijd te spelen. Zij brachten het er indertijd minder goed af dan de zaterdagvoetballers in het af gelopen weekeinde. Met de eigen min of meer gebrekki ge accommodatie in het achterhoofd was het voor de Renswoudenaren een lust om eens op een bijzonder goed geoutil leerd terrein te spelen. De voetbalver eniging „Uithoorn" beschikt namelijk over een complex dat tien sportvelden omvat en verder een betonnen over dekte tribune, een kantine en een prachtige was- en kleedgelegenheid rijk is. Hierbij steekt de accommodatie in Renswoude met zegge en schrijven 'n speelveld voor drie senioren en drie jeugdelftallen wel heel schril af. Het zaterdagteam nam overigens wel duidelijk revanche voor de nederlaag die de Uithoorners het zondagelftal in dertijd toebrachten. Het werd een dui delijke 100 overwinning voor de Rens woudenaren door doelpunten van G. Vink, A. de Jager, B. J. Vink (2x), G. van 't Voort (2x), J. Veldhuizen (2x), en M. Hardeman (2x). Ook de reserves van Renswoude ble ven met 53 aan de gunstige kant van de score. Renswoude 3 moest echter met 41 de eer aan de thuisclub laten. Ondertrouwd: J. Buitenhuis, 54 jr. en P. J. Jansen, 51 jr.; K. van den Berg, 22 jr. en E. Thijssen, 23 jr.; B. van Zoe- len, 22 jr. en E. van Schenkhoff, 20 jr.; J. Timmer, 23 jr. en A. van de Kolk 21 jr. KESTEREN Met ingang van 1 september is de heer Van de Wal uit Texel benoemd tot leraar aan de lage re land- en tuinbouwschool te Keste ren.

De Vallei | 1967 | | pagina 3