dc appek bloeien NCRV-actualiteitenrubrieken worden samengevoegd sar Nationale Ballet naar Ermelo UIT DE (ERKEN Brian Epstein begraven Unilever en Philips vast In zaak-Hofgalerie nog geen strafvervolging Weekend-exposities in Nijmegen Aznavour gaat niet naar Griekenland Minder zendtijd en minder geld VANAVOND MORGEN piloot storm rechter tie i tekko taks <;rm Wollenstoffen Droge leed verlies in eerste halfjaar w"" - liiiM t- TELEVISIE T.V. LANGENBERG Johnny Hart Gelderman minder voorraden I.O.S. deed bod op Zwitserse verzekeringsmij Interim Koninklijke Pagina 2 DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1967 HILVERSUM De radio- en tv-programma's in het nieuwe seizoen zullen duidelijk de sporen dragen van Hilversums financiële nood. „De omroep wordt beheerst door het financiële probleem; de radio nog sterker dan de televisie", zei gisteren mr. A. H. van der Veen, directeur van de NCRV. „W\j zijn genood- me zo aan je gehecht... Wat voor nuts zaakt allerlei ideeën voor nieuwe programma's op fust te leggen en dat zal, vrezen zou vergeten, Coen. Weet je dat E nog?" vroeg Verbrinke. „Ja", zei Coen weer en zuchtte. „Maar u bent nooit teruggekomen in jj het dorp". „Ik kon het niet", antwoordde de s ander, en blikte even een beetje hulpe- 5 loos van hem weg. Coen keek uit het raam in een 5 smalle stads-tuin met perken en een muur met een wingerd, die al rood 5 aan de punten werd. „Ik kon niet terugkomen", herhaal- 5 de de kleine donkere man. „Ik had s En in zijn hart was een wonderlij ke kern van tederheid, van drang, om dit breekbare, kostbare meisje te beschermen. Het kon toch best zijn, dat ze heel fatsoenlijk was? Moest hij haar niet waarschuwen, zulke dingen in Nederland niet te doen? Want hier maakte dat een heel rare indruk, al was hij nu zo breed van opvatting, daar overheen te stap pen. Toen ze, nog twee en een half uur later, afscheid namen, bij het begin van de stad, was Coen overtuigd, dat Mona géén slechte vrouw was. Waarschijnlijk blonk hij, ook hierin niet uit, vergeleken met andere groe ne jongetjes. Hij wist eigenlijk nog maar heel weinig van haar. Mona wist zijn naam (waarvan ze geschrokken was; een jonkheer was dat geen „lord"?) en had onge veer alles begrepen van het achter gelaten huis, de drie vrouwen, de vroeggestorven ouders. Die moeder was actrice geweest. Interessant En dan he naïeve ideaal van die jon gen... Terwijl hij, met één been nog in de wagen, haar bedankte, hield ze zijn hand vast en zag hem aan. Het was haar, alsof zijn ontroerende jeugdig heid op haar zelf afstraalde; alsof ze alle bittere ervaringen en nerveuze spanning vergat, onder de blik van die aardige, onschuldige, toch een beetje stroeve blauwe ogen. „Bye, bye" zei ze, en drukte de hand. Ze had zijn adres in deze stad. Hij klapte het portier dicht en bleef staan, toen de auto wegreed. Nog even stak de jonge vrouw ach ter het stuur de hand op; Coen zag de groene steen fonkelen. Hij wuifde verdwaasd terug tegen haar rug... Toen zette hij de pas erin. Wat had hij veel te denken. Hij had de bloeiende eenzaamheid geofferd voor een lang gesprek met haar. Wat was beter? Hij was suf en een beetje licht in 't hoofd. Kon hij teveel gegeten heb ben? Verscheidene malen moest hij naar de weg vragen; het duurde wel drie kwartier, eer hij bij het huis kwam, waar Alexander Verbrinke moest wo nen. Het was een tamelijk groot huis, dacht Coen. En de straat leek ook deftig. Met een bonzend hart belde hij aan. En voelde zich verschrikkelijk onbe langrijk. HOOFDSTUK IX Op het noemen van zijn naam was Coen merkwaardig vlug binnengela ten; een vestibule door, een trap op. Toen de kamerdeur achter hem sloot, stond hij tegenover een man, die hij niet kende. Ach, het was natuurlijk meneer Alexander wel. Maar het was een meneer Alexander, die ook twaalf jaar ouder was; een beetje vermoeid, leek het. Een heel ander mens, dan Coen in zijn herinnering had. Coen boog en zei: „Dag meneer Verbrinke". De man tegenover hem greep' zijn hand zonder iets te zeggen. Hij draai de Coen naar 't licht, en zag hem op merkzaam aan, het hoofd een beetje in de nek houdend, want Coen was veel groter. Hij had vriendelijke ogen en er was een lijn om zijn mond als een glimlach. „Zo, zo, Coen", zei hij eindelijk, toen Coen met een stuurs gezicht zijn verlegen blik naar de grond richtte. „Eindelijk, Coen. Wat heb ik daarnaar uitgezien". En dat was een goeie ouwe trouwe stem, die Coen naast zijn kinderbed je gehoord had. Hij kreeg visioenen van verhalen over prinsen en boze koninginnen. Weer keek hij in het vriendelijke mannengezicht. Er viel bitter weinig te antwoorden; hij wist niets, op dat moment. Al leen besefte hij, dat zestien jaren nu niet meer zo'n groot verschil in leef tijd waren als vroeger. Verbrinke lachte een alleraar digste lach over zijn hele onregelma tige gezicht. En hij zei: „Weet je nog Coen, dat we afscheid namen?" Coen knikte. „Jaa", zei hij aarze lend. Het was nooit uit zijn herinne ring gegaan. „Ik beloofde immers, dat ik je niet had het, te trachten, een klein kind nog eens uit zijn evenwicht te bren- i gen?..." 5 Ze glimlachten elkaar toe. „Maar ik hield altijd uit de verte 5 een oogje op je, en vaak heb ik ge- s hoopt, dat je me zoudt opzoeken", s vervolgde Alexander levendig. Hij 5 glimlachte weer en schoof een stoel E aan voor Coen. E Deze dacht aan het verstolen tele- i Door de samen met de KRO uitge- foon-gesprek, dat hij jaren geleden s dachte herverkaveling van de radio- getracht had, tot stand te brengen zendtijd, zullen NCRV en KRO na 1 op een verlaten ochtend, met geen s oktober dagelijks uitzenden op Hilver- we, nog wel even zo blijven' Als eerste omroepvereniging gaf de NCRV gisteren een toelichting op haar aandeel in het nieuwe seizoen (1 oktober). De meest ingrijpende en dan ook lang voorbereide maatregel is de samenvoeging van de afdelingen actualiteiten in ra dio en televisie. De Radiokrant Vandaag en de tv-rubriek Attentie gaan in ok tober ander de noemer „Hier en nu", met mr. J. F. van Maanen aan het hoofd, zeer frequent de ether in. andere troost dan een nieuw pak, dat neef Barend gekocht had. Hij wilde er niet over spreken. Er werd thee binnengebracht. Verbrinke presenteerde sigaretten. „Je blijft toch zeker eten?" vroeg hij. Coen aarzelde, want hij was een vrij man, en zijn trots was tegen el ke verdrukking ingegroeid. Maar hij antwoordde: „Ja". En na een korte aarzeling voegde hij er effen bij „graag". Ja, graag En al deed meneer Alexander nu ook nog zo zijn best, zij waren ge scheiden door twaalf jaren. Zijn er jaren, die langer duren, en meer be vatten dan die der jeugd? Alexander vertelde van zijn leven en van zijn werkkring: hoe hij, les gevende en boeken vertalende, ver- 5 der gestudeerd had voor advocaat. 2 Hoe hij geslaagd was, en trouwde. E Hij gebruikte veel woorden en nog- jj al wat omslag. En Coen zat daar maar en luisterde, terwijl er binnen in hem toch iets warm werd; hij wist zelf niet, wat... Misschien wist Alexander het. Want_ toen hij eindelijk over alles uitge-E praat was, en zijn inmiddels koud ge- worden thee opgedronken had, zei hij: „Zo, Coen. Nou ben je weer aan mijn stem gewend, niet?" alsof s Coen een hond of een papegaai was; doch er lag een duidelijkheid in deze woorden, die Coen aangreep. „En ik heb je alles verteld van mijn pech g mijn strijd", ging Verbrinke s jij. Kan ik ie ergens s sum 1 of 2. De stevige reductie van ra dio-zendtijd voor de grote omroepen betekent trouwens dat de NCRV nogal wat vaste rubrieken moet laten vallen; jeugd- en seriehoorspelen zullen niet meer worden uitgezonden. De vermindering van het aantal zenduren (met 8Vs uur per week) bete kent géén financiële verlichting. De heer Van der Veen zei daarover onder meer: „Het is nog niet bekend hoeveel kleiner ons aandeel in het luistergeld daardoor zou worden, maar het is dui delijk dat je programma's bij minder zendtijd in feite onevenredig duur wor den. Je kunt moeilijk de benodigde staf goedkoper maken". De NCRV is bepaald trots op de me dewerking van dr. W. A. Visser 't Hooft, die op de zondagavond een serie lezingen, „Leren leven met de oecu mene", zal geven. De theoloog Karl Barth zal enkele malen in de „Theolo gische etherleergang" aan het woord komen. De bekende oud-vlieger (schrij ver) Viruly zal in het radioprogram- en voort. „Nou mee helpen?" (Wordt vervolgd) E iiiiiiiiiiiinuiiiiuiiiii Miiiiiiiiiiiiiiiinmiiiiiiiiiii m.U 3596. Arend sloeg in zijn conversatie bij voorkeur een luchtige toon aan, ook al voelde hij zich in de gegeven omstandigheden helemaal niet zo „luchtig". Als lucht vaart- en heelalpionier had hij een bijna instinctieve afkeer van donkere, ondergrondse ruimten, waar uit zicht en beweging belemmerd werden. Hij liet dit evenwel nooit blijken en speelde voor de zorgeloze op timist. Sandra was openhartiger en verbloemde haar tegenzin niet. „Na dat grapje van die grote gasspin in het halter-schip moet ik echt niets meer van open staande luiken hebben", meesmuilde zij. „Doe niet zo flauw, meid. Wie weet zitten ze daar beneden op ons te wachten met koffie en koek. Kom mee!" spoorde Arend zijn financée aan. Zonder veel enthousiasme lie pen zij naast elkaar de gapende spelonk in, waar zij weldra hun helmlampen op maximum kracht moesten draaien om te zien waar zij gingen in die stygische duisternis. Zij spraken slechts weinig... 3. Rechter Tie en Tsjiao Tai gaan weer naar binnen om thee te drinken. „Jij kende die Tsjeng dus goed", zegt de Rechter nadenkend. „Ik heb natuurlijk van de moord gehoord, maar ik heb met de zaken van het fort in feite niets te maken. De militairen hebben hun eigen rechtspraak. Waarom denkt je dat Tsjeng on schuldig is?" „Ik weet 't zeker, Edelachtbare", zegt Tsjiao Tai. „De nacht voor de moord heb ik notabene met Tsjeng zitten drinken. Er bestaat geen hartelijker en vrolijker kerel dan hij. Geheimen heeft hij nooit gehad, zijn leven was 'n open boek. Natuurlijk had hij wel eens moeilijkheden op het fort, want hij kwam altijd recht voor zijn mening uit en hij was een geduchte vechters baas. Maar een moordenaar is hij niet, kunt u er wer kelijk niets aan doen?" „Officieel niet", antwoordt de rechter. „Maar ik moet nog steeds een beleefdheidsbe zoek afleggen aan commandant Fang van het fort. Als we dat nu eens vandaag zouden doen, dan wil Fang mij misschien wel een en ander over de zaak vertellen, en dan kan ik meteen een nieuw afschrift vragen van het ontbrekende stuk. De thee moeten we dan maar eens een keer vergeten. Roep jij de hoofdman van de gerechtsdienaars naar mijn kleedkamer, dan kan ik hem instructies geven." AMSTERDAM De officier van justitie in Luzern, dr. Winiger, heeft op grond van de resultaten 'van het eerste onderzoek in de zaak van de Hofgalerie nog geen aanleiding gevon den voor een strafvervolging wegens vervalsing. De Hofgalerie is een kunst handel in genoemde stad, waar de Amsterdamse kunsthandelaar Jelle de Boer 127 schilderijen en tekeningen, die worden toegeschreven aan mees ters als Van Gohg, Matisse, Gézanne, Toulouse-Lautrec, Chagall en Paul Klee, vorige maand heeft geëxposeerd. Volgens diverse kunstkenners zijn het slechte vervalsingen. Op last van de officier van justitie werd de collectie op 14 augustus j.l. voor een nader onderzoek in beslag ge nomen. De uitslag van een röntgenon derzoek zal nog moeten aantonen of tot een vervolging zal worden overge gaan. Er is tot nu toe geen enkele aan wijzing, dat dit zal geschieden. Dit werd door de zaakwaarnemer van de Amsterdamse kunsthandelaar, de heer W. T. J. van de Werd, aan het A. N. P. medegedeeld. ts,**■a»;Tinstitip n. o ft voor alle zekerheid dé gehele collectie verzekerd voor een bedrag van 4V» miljoen gul den. Jelle de Boer had zijn schilde rijen slechts voor 500.000 gulden verze kerd, volgens de heer Van de Werd omdat de kunsthandelaar de hoge pre mie niet kon betalen. Voorts is geble ken, dat door de inbeslagname een ge deelte van de collectie is beschadigd. Van de 127 tentoongestelde werken lie pen 28 schilderijen en tekeningen scha de op, die varieert van een krasje op de verf tot zelfs een winkelhaak in het doek. Volgens de zaakwaarnemer werd de gehele collectie tijdens de in beslag neming in een half uur tijd in een vrachtwagen „gesmeten". Normaal hebben voor dit karwei vier mensen zeven uur nodig. ERMELO Het Nationale Ballet zal woensdagavond 27 september a.s. om acht uur in het Legerplaatstheater te Ermelo een opvoerüg geven van „Het Zwanenmeer" (fragnenten), „Aureool" en „Graduation Ball'. PARIJS De aansonnier Charles Aznavour heeft vexlaard dat hjj een reis naar Griekenlnd heeft afgezegd. HU had in septemfer zullen optreden in Saloniki, ter glegenheid van de jaarbeurs daar. In een verklarinj aan de pers zegt Aznavour: „Het aanaarden van 't aan bod om naar Salorui te gaan zou me in zekere zin dwiren positie te kie- j zen tegenover de goeurtenissen die in Griekenland plaatsrijpen". Hij zegt I verder dat een inteiationale organisa tie hem heeft geviagd een petitie te tekenen, waarin ordt geprotesteerd tegen de arrestatie an zijn kunstbroe der Mikis Theodoras. „Ik heb dit geweferd, omdat ik nooit bij politiek betrokln ben geweest en in geen geval een ;andpunt wil inne men over een problim dat ik maar op pervlakkig ken", zd hij. Geref. gemeenten. Beroepen te Ricerkerk: G. Schip- aanboord te Apelórn. Bedankt voor ifton, New Jersey (U.S.A.): J. van Hren te Amersfoort. ma „Studio 2000" zijn levensverhaal vertellen, in twintig delen. De bekende Steravond van de NCRV krijgt een nieuwe naam: „Stekker", wekelijks op de donderdagavond. Mini musical. Op de televisie moet de NCRV de musicals, waarmee nogal furore is ge maakt, laten vallen. De musicals wor den mini-musicals, geheel in het teken van geldnood. „Stiefbeen" en „Memo randum van een dokter" worden ver vangen door de nieuwe, Nederlandse series „Eerste man'" (met Rien van Nunen als taxichauffeur) en „Kent u mijn vrouw" (met Nell Koppen en Wim van de Brink), een vertaling van de BBC-serie „Meet the wife". Onder de documentaire program ma's komt een lange serie over het thema Europa voor en een groot aan tal incidentele produkties, waaronder nogal wat religeus getint werk, onder meer in co-produktie met KRO IKOR CVK en VPRO. Vijf Nederlandse schrijvers hebben opnieuw opdracht gekregen voor de NCRV een tv-spel te schrijven. Het zijn P. W. Franse, Heere Heeresma, M. L. Doudart de la Grée, Yvonne Keuls en Lizzy Sara May. Daarnaast zal een groot aantal buitenlandse tv- spelen en series worden uitgezonden. Swiebertje wordt uiteraard geprolon geerd. LONDEN In alle stilte is woens dag de impresario van de Beatles en andere Britse populaire artiesten, Brian Epstein, in Liverpool begraven. Het nieuws kwam als een verrassing, om dat eerder bekend was gemaakt dat de gerechtelijke autoriteiten in Londen pas in de ochtend het stoffelijk over schot vrij hadden gegeven en dat de begrafenis op donderdag zou plaatsvin den. Overigens is het onderzoek naar de oorzaak van het overlijden van de 32- jarige impresario, die zondagmiddag dood in bed in zijn Londense vrijgezel- lenwoning werd aangetroffen, nog niet afgesloten. Inmiddels heeft het impresariaat van Epstein, „Nems Enterprises", bekend gemaakt dat Brians 30-jarige broer Clive de leiding over de organisatie zal overnemen. De twee broers hebben dit impresariaat in nauwelijks zes jaar op gebouwd tot een zeer omvangrijke maatschappij. Als persoonlijk zakelijk leider van de Beatles zal Brian niet worden vervangen. Men vermoedt dat het viertal, dat tot dusver 25 procent van hun inkomsten aan Epstein moest afstaan, voortaan zelf zijn zakelijke be langen zal behartigen. Wel liet „Nems Entreprises" weten dat zij de Beatles alle steun zal blijven geven. Hetzelfde gold voor Cilla Black en Gerry Mars den, twee andere artiesten voor wie Ep stein veel heeft gedaan. De enige vertegenwoordiger van de lichte muze bij de begrafenisplechtig heid was Gerry Marsden van de groep „Gerry and the Pacemakers", een van de oudste vrienden van Brian. NIJMEGEN Tijdens de weekends 2/3 en 9/10 september kunt u in het Besiendershuis te Nijmegen aquamobie- len en sculpturen van Kees Roest zien. Klaas Gubbels opent zaterdagmiddag om vier uur deze tentoonstelling. In het Besiendershuys komen nog andere weekendexposities: van Han Wichers (16/17 en 23/24 september), Wim van Veen (30 september/1 oktober en 7/8 oktober), Cor Beugeling (14/15 en 21/22 oktober) en Jan van Doorn (28/29 oktober en 4/5 november). De exposities zijn op genoemde dagen van 's morgens elf tot 's avonds zes uur te bezichtigen. HILVERSUM I 18.10 Sportrubriek. 18.30 Halte: progr. voor twintigers. 19.00 Nws. en weerpr. 19.10 Radiokrant. 19.30 Vocaal ensem ble en solisten: klassieke liederen. 20.00 Lichte orkestmuz. (opn.). 20.30 Avond permissie: gev. progr. voor de militai ren. 22.15 Wijd als de wereld: interna tionale oriëntatie in kerk, zending en oecumene. 22.30 Nws. en herhaling van SOS-berichten. 22.40 Boekbespr. 22.45 Kerkorgelconcert: mod. muziek. 23.15 Bas en piano: klassieke liederen. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM II 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.30 Licht or gelspel. 19.00 Rep. van het wereldkam pioenschap wielrennen op de weg te Heerlen. 19.10 Stereo: Licht gr. muziek. IKOR: 19.30 Een Geest die dicht en zingt: voordracht van gedichten over de Heilige Geest. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Steunt het Koningin Wilhelmina Fonds. 20.10 Kunstkroniek. 20.30 Stereo: Festi val Strings Lucerne m.m.v. solisten: Klassieke en Nederlandse muz. (In de pauze: plm. 21.15-21.50 De toekomst heeft een Januskop, klankbeeld over va kantieplannen in een verre/nabije toe komst). 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Ste reo: Discotaria: nieuwe gr. platen. 23.55-24.00 Nws. NEDERLAND I NTS: 18.45 De Minimolen. 18.50 Jour naal. STER: 18.55 Reclame. NTS: 19.00 De Verrekijker - Internationaal jeugd- joum. 19.10 Van gewest tot gewest. 19.30 Andy Clyde, humor uit vroeger dagen. 19.45 Wereldkampioenschappen wielrennen op de weg te Heerlen. 19.53 Toeristische tips. STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Re clame. NCRV: 20.20 Attentie. 20.45 Ro deo: finale van amateursprogr. in de lichte muziek. 20.55 Mandjes uit Mexi co, tv-spel. 22.40 Jeroen aan het woord. NTS: 22.45-22.50 Journaal. NEDERLAND II. NTS: 20.00 Nws. in 't kort. STER: 20.01 Reclame. VARA: 20.05 Coronation Street, tv-feuilleton. 20.55 Achter het nws. 21.20 Auto-Revue: muzikale fanta sie. (Bekroond met de speciale prijs van de stad Montreux een Sjechische produktie). 21.50 Het einde van het lied, documentaire film. STER: 22.10 Recla me. NTS: 2215 Journaal. KRO/RKK: 22.30-23.00 Gaat en onderwijst, film over de missie in Japan. HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. en ochtendgymna stiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuz. (7.30-7.35 Van de voorpagina). VPRO: 7.55 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.10 Lichte grammo foonmuz. 9.00 Stereo: Klass. strijkkwin tet (gr). 9.25 Stereo: Klass. orgelmuz. 9.35 Waterstanden. 9.40 Stereo: Viool en klavecimbel: klass. muz. 10.00 Lich te grammofoonmuz. 11.00 Nws. 11.02 Voor de vrouw. AVRO: 11.30 Kerkorgel concert: mod. muz. 11.55 Beursberich ten. 12.00 Variété-ork. van de BRT: amusementsmuz. 12.27 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 12.30 Over heidsvoorlichting: Uitzending voor de landbouw. 12.40 Sportrevue. 13.00 Nws. 13.10 Journ. 13.30 Schakeringen: cultu reel progr. in woord en muz. 14.20 Tot uw orders: gevarieerd progr. voor de militairen. VPRO: 15.30 Thuis, progr. voor thuiszittenden. 16.00 Nws. 16.02 Internationaal Muz. Festival van Praag 1967: Slowaaks Filharmonisch ork. en koor, en solist: mod. muz. 17.00 Voor de kinderen. 17.10 Stereo: Muzikale aan winsten .17.45 Act. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Dagopening. 7.15 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. 7.30 NwS. 7.32 Radiokrant. 7.50 Accor- deonmuz. (gr). 8.00 Nws. 8.10 Gewij de muz. (gr). 8.30 Nws .8.32 Touring- club: vakantietips 8.55 Stereo: Lichte grammofoonmuz. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Stereo: Klass. gewijde muz. (gr). 10.30 Geef de Bijbel een eerlijke kans: godsdienstig progr. 11.00 Licht grammo foonmuz. 12.00 Lichte pianomuz. (gr). 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Nws. 12.40 Act., evt. gram mofoonmuz. 12.50 Stereo: Balletmuz. (gr). 13.45 Licht orgelspel. 14.05 School radio. 14.25 Promenade ork.: amuse mentsmuz. 15.05 Lichte grammofoon muz. 15.10 Voordracht van gedichten. 15.30 Bariton en piano: mod. liederen. 16.00 In 't zilver: progr. voor oudere luisteraars. 17.00 Stereo: Lichte gram mofoonmuz. 17.30 Militair concert (gr). HILVERSUM III AVRO: 9.00 Nws. 9.02 Act. 9.05 Plaat maar raak!: vrolijk ochtendprogr. 10.00 Nws. 10.02 Arbeidsvitaminen: popu lair verzoekplatenprogr. (11.00 Nws.) VPRO: 12.00 Nws. 12.02 Uit de buiten landse pers. 13.05 El pée: gevarieerd platenprogr. 14.00 Nws. 14.02 Uit de buitenlandse pers. 14.05 2 x Top 10. AVRO: 15.00 Nws. 15.02 Muziekkantjes: licht muziekprogr. 16.00 Nws. 16.02 Oud plaatwerk, opnieuw opgepoetst. 16.30 Sorbet: licht platenprogr. 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.05-18.00 Pop-party. DONDERDAG 31 AUGUSUS 1967. DUITSLAND I. 10.00 Nws. 10.05 Journ. (herh. van gis teren). 10.20 Die Drehscheibe. 10.50 Sportspiegel. 11.20 TV-film. 11.35 Skaat en muziek. 12.00-13.30 Actuele kroniek. 14.30 In kleuren. Cartouche, film. 16.10 Nws. 16.15 Filmrep. 16.45-18.00 Gevari eerd kinderpr. 18.00-18.05 Nws. (Regio naal progr.: NDR: 18.05 Act. 18.19 Cul tuurspiegel uit Noord-Duitsland. 18.53 Zandmannetje. 19.00 Act. 19.26 Progr. met Ralph Arthur Roberts. 19.59 Pr.- overzicht. WDR: 18.05 Nws. uit Noord- rijn-Westfalen. 18.10 Dierenfilm. 18.25 Hier und Heute. 18.50 Goedenavond. 19.00 Hier und Heute. 19.10 TV-film. 19.40 TV-film). 20.00 Journ. en weerbe richt. 20.15 TV-spel. 21.25 Filmreporta ge over Viëtnam. 22.30 Journaal en weerbericht. Aansl.: commentaar. DUITSLAND II. 14.30-16.10 In kleuren: Cartouche, film. 17.45 Nws. en weerber. 17.50 TV- film. 18.20 Die Drehscheibe. 18.55 TV- spel. 19.27 Weerbericht. 19.30 Nws. en act. 20.00 In kleuren: TV-quiz. 21.30 Aktion Sorgenkind. Aansl.: Nws. 21.45 Dialoog. 22.30 Nws., weerber. en act. KaïHiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuuiuii 66. „Help, help!" schreeuwde de bang geworden Kaa tje die als een lawine de trap afstormde en de straat opsnelde. „De professor! Help! Hij is niet goed ge worden! Help! Hij is gevaarlijk! Oh... eh... gelukkig! Daar zie ik een agent!" Kaatje rende op een bars uit ziend en net geuniformd persoon af en greep deze bij de arm. „Agent! De professor! De boekenwijsheid is in zijn bol geslagen!" hijgde Kaatje terwijl zij met een bevende vinger in de richting van het huis wees. „Vlug! Ga mee! U moet me helpen!" De man in uniform trok zijn koppel wat op, kuchte eens en sprak toen: „In de eerste plaats ben ik geen agent en ook geen professor. Ik ben brigadier. En in de tweede plaats wie of wat heeft wie of wat zijn bol ingeslagen? Kalm vertellen anders gebeurt er niets versta je?" De bureaucratische onaandoenlijkheid van de brigadier scheen een kalmerende invloed op Kaatjes angstgevoe lens te hebben en hortend en stotend vertelde zij wat ze gezien en gehoord had. „Als-je-me nou!" was het eerste wat de brigadier uitbracht toen eindelijk de betekenis van Kaatjes relaas tot hem doorgedrongen was. En toen: „Da's een zaak van gewicht! Ik ga dadelijk met je mee meid! Wijs mij de weg maar!" relliu™ tmsma IptfUi*,.-.»' 3E HEBT ZOWAT IN ELKE RICHTING GEGOOID BEHALVE IN DEM'JNE. WATWH.DE NOU? DE SCHEIDSRECHTER UITSCHAKELEN. AMSTERDAM De beurs stond gis teren geheel in het teken van grote bui tenlandse aankopen van aandelen Phi lips en Unilever. Deze hadden tot ge volg dat ook tijdens beurshandel van vooral Philips de koers nog flink om hoog liep. Ter beurze had men de in druk dat de kopers voor Philips zich vooral in Zwitserland bevonden en voor Unilever in Duitsland. Hoe het ook zij, het elektrofonds kon door de hardnekki ge aankopen ruim f 5,- oplopen en Uni lever ruim f 4,Voor de rest van de internationals ging het heel wat kal mer toe: de koerswinst bleef tot hoog uit f 1 beperkt. Maar de gehele inter nationale sector lag echter zeer goed Dit kon niet gezegd wordén van de lokale markt waar de hausse uit de in ternationale sector nog niet was over gewaaid. Alleen in aandelen EMS bleef de stemming opgewekt en het fonds ontwikkelde zich zelfs op willige wijze met een rijzing van rond f 5. Hoger waren voorts, zij het beperkt, Elsevier, Kemo, Hollandsche Beton, Erdal, Oran jeboom en Heineken, maar buitenlands aanbod bracht Kon. Zout een flink ver lies. Hier worden op korte termijn gun stige winstcijfers verwacht. In reactie waren voorts Key en Kra mer, Havenwerken, Blauwhoed en Leeuwarder Papier, terwijl Bredero en Fokker hun afbraak onverminderd voortzetten. Hollandsche Bank Unie bleef rond de vorige prijs. De scheepvaartsector was verdeeld met een flauwe stemming voor Van Nievelt, maar winst voor Rott. Lloyd. KLM kon iets aantrekken. Amsterdam Rubber was 2 punten in reactie. Op de obligatiemarkt lagen de nieuw ste leningen onder druk, maar de oude re stukken konden wat aantrekken. Dt stemming bleef hier dus verdeeld. TILBURG Het eerste halfjaar 1967 van de Wollertstoffenfabriek George Dröge vertoont een verlies als gevolg van de zeer slechte uitkomsten van het eerste kwartaal. De situatie is thans wat verbeterd, maar de order positie is zodanig dat door de trage binnenkomst van bestellingen van de confectie-industrie Dröge voor circa zes weken werk heeft. De enkele jaren geleden opgezette tricotage-afdeling ontwikkelt zich voorspoedig en blijft groeien. De uit komsten daarvan hebben slechts een beperkte invloed op die van het hele bedrijf. Slechts 15 procent van de om zet komt voor rekening van deze afde ling. Ondanks het verlies over 1966 bieken aandeelhouders in de jaarvergadering vertrouwen te hebben. De financiële positie van het bedrijf is sterk. De be zittingen zijn laag gewaardeerd. Dit kwam naar voren toen een der aan deelhouders zich bezorgd maakte over de post pensioenreservering van f 225.000. Het bestuur zag hierin geen problemen. Meegedeeld werd dat Dröge niet denkt aan samengaan met andere en dat de onderneming ook door andere daarover niet is benaderd. De slechte uitkomsten van de laatste anderhalf jaar worden voornamelijk geweten aan onderbezetting. Zou men volop kunnen draaien, dan zou ondanks de verbitterde concurrentie stellig ren dabel kunnen worden geproduceerd, al dus de directie. OLDENZAAL Het textielbedrijf H. P. Gelderman Zonen is er in het eerste halfjaar 1967 in geslaagd op de voorraden in te lopen, waardoor de liquide positie is verbeterd. Over dit tijdvak is een deel van de afschrijvin gen verdiend. Aangezien tot op heden in de marktsituatie geen verbetering is te bespeuren, wil de directie geen voor spellingen doen over het resultaat van dit jaar. Dit zal sterk afhankelijk zijn van de mate waarop de bezetting op peil kan worden gebracht en van het prijspeil, waartegen orders kun nen worden geboekt. Over 1966 leed Gelderman een verlies van f 1,73 miljoen. Voor het laatst werd over 1963 dividend betaald (4 pro cent.). ROTTERDAM Investors Overseas Services, de beleggingsmaatschappij die o.m. het Fund of Funds beheert, heeft een bod uitgebracht op de Zwit serse reassurantiemaatschappij, Nou velle Compagnie de Réassurances in Genève. Deze onderneming boekte vo rig jaar een verlies van twintig mil joen gulden. Het is de eerste keer dat de IOS tracht de exclusieve Zwitserse verzeke- ringsmarkt binnen te komen. Eerder waren al twee biedingen op de maat schappij uitgebracht, beide door Zwit serse banken. De twee grootaandeel houders van de Zwitserse maatschap pij, de Assurance Hevetia-Incendie en de Mobilière Suisse, die ieder ruim twintig procent van het kapitaal van de verzekeringsmaatschappij in handen hebben, willen hun belang wel afstoten. In een op 15 september te houden ver gadering zullen aandeelhouders zich over de biedingen moeten uitspreken. DEN HAAG Op 14 september om 15 uur zal de Koninklijke Nederland- sche Petroleum Maatschappij het in terimdividend over 1967 bekend ma ken. Op die dag zullen de raad van commissarissen en de directie hierover beslissen. Vorig jaar werd een interim dividend betaalbaar gesteld van f 3,25 per aandeel van f 20 nominaal. Het jaar daarvoor was het interimdividend f 3. Het slotdividend over 1966 bedroeg f 3,60 per aandeel.

De Vallei | 1967 | | pagina 2