Kinderkoor begeleidt prinsje de kerk in Doopvont in Grote Kerk te Den Haag Duitse bergers gaan wrakken opruimen bij Hoek v. Holland Gieterij wordt opgeheven bij Bronswerk-Fijenoord Perzische familie met veel moeite over de grens gezet Kazerne op stelten A. Geesink en zusjes Kok sport vertegenwoordigen de DAVINOX TAFELIJS N.S.V.H. past nu op voor pornografie Baarn weert vreemdelingen uit rusthuizen Rode Kruis is verlegen met vreemde gasten BIJ DOOPPLECHTIGHEID A.S. ZATERDAG In de geul Turk vond zijn moordwapen snel terug Oud deel van bedrijf al jaren niet meer rendabel Moordbrigade werkt goed S.V.B.-employé blijft tc Londen in hechtenis Politie moest geesteszieke met geweld weghalen Assendelftse communisten oneens met partijbestuur Dr. J. G. de Beus ambassadeur in W est-Duitsland „Officiële delegatie" uit Jemen GEEN HEKKEN ESCORTE HERSCHOLING OUD-VOORZITTER VAN N.C.A.B. OVERLEDEN VERWARRNG HEELHUIDS MA1SUSCRIPT WORDT 1SAGEPLOZE1S IN VERBAND MET WONINGNOOD GEEN OPVOLGER Extra geld voor woningbouw Boekhouder na fraude gearresteerd DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1967 De marechaussees, die bij kasteel Drakensteyn op wacht hebben gestaan, toen prins Willem-Alexander zou worden geboren, mogen zaterdag de doop van ,.hun" beschermeling in Den Haag als eregasten meemaken. Anton Geesink krijgt ook een plaatsje in de kerk. Samen met de zwemsters Ada en Gretta Kok en de jeugdkampioen Luchies vertegenwoordigt hij de Nederlandse sportwereld. Prof dr. W. P. Plate, die de bevalling van prinses Beatrix leidde, kan zater dag niet naar Den Haag komen. Dr. J. Drukker, de kinderarts, die prins Wil lem-Alexander ook ter wereld hielp, woont de doopdienst wel bij, evenals prof. Nuboer, de medische raadsheer van de koninklijke familie. Dit is de doopvont in de Grote Kerk in Den Haag. waar zater dag prins Willem-Alexander ten doop zal worden gehouden. Ds. H. J. Kater, die destijds in de Amsterdamse Westerkerk het hu welijk van prins Claus en prinses Bea trix kerkelijk bevestigde, zal zaterdag hun zoon Willem-Alexander dopen. ROTTERDAM 'Drie Nederlandse bergingsbedrijven en een Belgische on derneming zien geen kans te voldoen aan de eisen van Rijkswaterstaat voor het opruimen van drie wrakken voor de kust bij Hoek van Holland. Het wek te gisteren nogal verbazing, dat zij niet waren ingegaan op de uitnodiging tot deelneming aan de aanbesteding. Het Hamburgse bedrijf Ulrich Harms dacht er anders over. Het schreef in voor 522.000 gulden en kan daarmee rekenen op de opdracht. In ons land waren uitgenodigd het bergings- en transportbedrijf v. d. Ak ker en W. A. v. d. Tak's bergingsbedrijf, beide te Rotterdam en Bureau Wijs muller te IJmuiden. De Union de Re- morquage et Sauvetage te Antwerpen had laten weten dat zij geen tijd had, maar zich voor een volgende gelegen heid „graag aanbevolen" houdt. De wrakken liggen ongeveer twaalf kilometer uit de kust. Zij moeten ver dwijnen omdat zij in het tracé liggen van de diepe oliegeul naar Europoort. De wrakken liggen op diepten tussen zeventien en 23 meter. Bij een van de schepen is de dubbele bodem tot vier meter onder het zand gezakt. De opdracht van Rijkswaterstaat luidt dat alle wrakstukken volledig moeten worden opgeruimd. Alles moet boven water worden gebracht en afgevoerd. Het werk moet in 175 dagen worden uitgevoerd. Van twee wrakken was de aanwezig heid bekend. Het ene is een in de Twee de Wereldoorlog gezonken trawler van ongeveer 35 meter lengte. Het andere is een geheel uit elkaar geslagen schip van ongeveer zestig meter lengte. Naam en herkomst zijn onbekend. In het voor jaar vond men het derde wrak: een oud model kustvaarder waarvan evenmin de naam bekend is. Men weet ook niet wanneer het is gezonken. De berging zal nu worden onderno men door het bergingsbedrijf Ulrich Harms, dat ten minste een van zijn vloot van moderne drijvende bokken met een hefvermogen van vierhonderd ton zal inzetten. De Duitsers, die dit jaar meer aan de Nederlandse kust heb ben gewerkt, schijnen er zeker van te zijn dat zij zullen slagen. Zij hebben niet eens de moeite genomen zich op de hoogte te stellen van de situatie op het operatieterrein. Van onze correspondent ALPKEN a. d. RIJN De 33-jarige Turk U. C. heeft gisterochtend zelf het wapen opgezocht, waarmee hij dinsdag middag de veertigjarige mevrouw A. Hoogeveen-Martens uit Alphen dood schoot. Zwaar bewaakt maakte de man gis termorgen vroeg in de polder Kerk en Zanen de tocht, die hij dinsdag vluch tend aflegde. Met een gemak, dat de politiemensen verbaasde, vond hij de pol gras terug, waaronder hij het wa pen had verstopt. Er zaten nog zes pa tronen in. Volgens de politie, was hij aanvanke lijk van plan geweest zich tot het uiter ste te verdedigen, maar besloot hij het pistool te verbergen, toen hem duidelijk werd hoe groot de overmacht van de politie was. De Nederlandse verzetsbeweging uit de Tweede Wereldoorlog zal ruim ver tegenwoordigd zijn in de kerk. Ook het comité van de illegale strijder Peter Zuid mag afgezanten sturen. Namens het katholieke bevolkingsdeel van Ne derland maken kardinaal Alfrink, bis schop Jansen van Rotterdam en mon seigneur Botkeloh, de deken van Den Haag, de protestantse dienst in de Sint Jacobskerk mee. Nog een oecumenisch element aan de ze dienst: het Nijmeegse studenten koor, vijftig man sterk en in het zwart gekleed, zal onder leiding van pater dr. B. H. Kahman (CSSR) enkele liederen zingen. Vandaag zal prinses Beatrix meede len welke doopjurk haar zoon zal dra gen. In Den Haag meent men zeker te weten, dat dit de historische jurk zal zijn, die ook prinses Beatrix zelf, haar moeder en koningin Wilhelmina heb ben gedragen. Het gouden bekken in de vroegere doopvont van de Sint Jacobskerk, dat werd gebruikt bij de doop van prinses Beatrix, zal dit keer niet worden ge bruikt. Prins Willem-Alexander zal wor den gedoopt uit een koperen bekken, omdat zijn ouders de wens te kennen hebben gegeven bij de plechtigheid de grootst mogelijke eenvoud te betrach ten. De huidige doopvont zelf is in 1962 aan de kerk geschonken door de restau rateur van het godshuis. De zijkanten van de kuip in de vont zijn versierd met vier religieuze symbolen: het Christus-monogram, een vis, een schip en een duif. De geschiedenis van de kerk is heel oud. Ongeveer in het jaar 1280 werd op dit Haagse stukje grond een bidkapel letje opgericht voor de hofhouding van graaf Willem II van Holland. Zaterdagmorgen pas zal de koninklij ke familie naar Den Haag gaan. Om precies tien minuten over elf zal dan de uit elf auto's bestaande doopstoet wegrijden van Hüis'Tfen Bosch. De ge sloten hofauto's leggen de route af met een vaartje van ongeveer 25 kilometer per uur. Desondanks verwacht de Haagse poli tie dat er ook van buiten de stad veel publiek langs de weg zal staan. Het centrum van de stad wordt daarom 's morgens om half negen al afgesloten voor al het rijverkeer. Alleen al voor het verleggen van het verkeer zijn 250 politiemannen nodig. De Haagse politie heeft besloten dit keer behalve op het Buitenhof geen dranghekken langs de route te plaatsen. Om de doopstoet veilig en vlot naar de kerk en terug te kunnen leiden, zullen in totaal 750 politieman nen op de been worden gebracht. Omdat het normale politiewerk in Den Haag ook moet kunnen doorgaan op een zonnige zaterdag, sturen Rotter dam, de Rijkspolitie en de Marechaus see versterkingen. De Haagse politie krijgt de beschikking over honderd auto's, die alle via mobilifoon met el kaar in verbinding staan. Bij de ingang van de Sint Jacobskerk wordt hetzelfde baldakijn geplaatst, dat gebruikt is bij het Haagse stadhuis, toen prinses Margriet en mr. P. van Vollenhoven trouwden. De gemeentelij ke plantsoenendienst zal in het koor van de kerk een sobere versiering aan brengen. Aan de achterzijde van dit koor wor den veertig laurieren neergezet als scherm. Voor de kansel komt een tuil van anjers, rozen, lelietjes van dalen en varens tè staan. Het elfde pantser-infanterie bataljon Garde Grenadiers zal een erewacht van honderd man voor de kerk leveren. Het eigen tamboerkorps en de Konink lijke Militaire Kapel worden ook opge steld en geleid door kapitein P .R. A. von Barnau Sythoff. Zodra de doopstoet de kerk binnen treedt zal de organist Adriaan Engels het Preludium in C van Johan Sebas- tiaan Bach spelen. Als prins Willem- Alexander tijdens de dienst wordt bin nengedragen vanuit de Van Assendelft- kapel en naar prinses Beatrix wordt ge bracht door zuster Swellengrebel, krijgt hij een ere-escorte mee van het Haags Kinderkoor. Ook wanneer prins Willem- Alexander direct na de doop wordt te ruggedragen loopt het kinderkoor met hem mee. De doopstoet zal om ongeveer kwart voor een 's middags terugkeren bij het paleis Huis ten Bosch. De koninklijke familie zal daar lunchen met de peten, de beide predikanten ds. Kater en ds. Sillevis Smit, de diaken en de ouder ling van dienst en een aantal persoon lijke vrienden van het prinselijk paar. In de Sint Jacobskerk blijft als histo risch document achter een fraaie doop- oorkonde, die is getekend door de Rot terdamse calligraaf J. A. Beun. 9RHH SCHIEDAM Bronswerk Fijenoord te Schiedam zal 1 jan. '68 haar gieterij te Rotterdam sluiten. De directie zal proberen de 125 mensen, die er wenken, elders in het bedrijf van Wiïton-Fijenoord-Bronswerk onder te brengen. In overleg met de vakbonden zijn uitgebreide maatregelen genomen om het per soneel zoveel mogelijk tegemoet te komen. Ir. B. Wilton heeft gistermiddag als directeur van Bronswerk-Fijenoord aan het personeel het besluit tot opheffing van de gieterij meegedeeld. Vandaag zouden de vakorganisaties een toelichting geven aan hun leden. Over de reden tot sluiting zei ir. Wilton, dat in de laatste jaren de be hoefte aan een eigen gieterijbedrijf voor een scheepsbouw- en reparatiebe drijf sterk is afgenomen. Dit is onder hieer het gevolg van nieuwe technie ken en werkmethoden van de laatste tijd en van buitenlandse concurrentie. De gieterij is een van de oudste de len van het bedrijf. Zij werd in 1823 op gericht door Roetgen op het zogenaam de Etablissement Fijenoord. Zij was lange tijd een belangrijk toeleverings bedrijf voor de werf. De huidige giete rij dateert uit 1927. Bij de fusie in 1932 van Wilton en Fijenoord werden de gie terijen van beide ondernemingen sa mengevoegd. Vooral na de Tweede Wereldoorlog was het nodig veel voor derden te wer ken. In de jongste twee jaren liep dit aandeel op tot zeventig procent van de produktie. Sinds verscheidene jaren leverde de gieterij geen winst meer op doordat er geen constante produktie meer was. De teruggang in de scheepsbouw liet ook niet na een negatieve invloed uit te oefenen op de gang van zaken. Onder deze omstandigheid acht de directie het niet verantwoord het giete rijbedrijf in stand te houden. Een po ging om met een andere gieterij te ko men tot het stichten van een nieuw, modern bedrijf, is op niets uitgelopen. Ir. Wilton zei: „We zullen de gieterij altijd blijven missen. We moeten ons erop instellen dat wij niet zo gemakke lijk en vlot meer het gietwerk ter be schikking zullen krijgen." In andere delen van het bedrijf is nog behoefte aan werkkrachten. Personeel van de gieterij krijgt de gelegenheid een herscholing in eert nieuwe functie te volgen. Een vertegenwoordiger van het Gewestelijk Arbeidsbureau deelde mee dat er voor ervaren vormers en gieters elders ongetwijfeld nog moge lijkheden zijn. (Van onze correspondent) ROOSENDAAL De kazerne van chr-K. tunvqiMU p sendaal is gisteren op stelten gezet door een Perzische familie van negentien mensen (onder wie veel kinderen), die door de Marechaussee over de grens met België moest worden gebracht. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM „We hebben op zo korte termijn beslist meer materiaal bij elkaar gekregen dan wanneer er niet met de nieuwe moordbrigade zou zijn gewerkt. Dat wil echter allerminst zeggen, dat we deze moord nu oplos sen", aldus commissaris T. C. J. San ders, de chef van de moordbrigade, die de oplossing poogt te vinden van de moord op de 41-jarige Albert Souman, wiens lijk maandagochtend in zijn ka mer aan de Fagelstraat in Amsterdam werd gevonden. „Het blijft een duistere zaak. Zelfs 't motief is voor ons nog een raadsel. We kunnen alleen maar gissen, hoewel ik niet aan een zedenmisdrijf denk, gelet op de situatie die we hebben aangetrof fen." Niettemin blijft de kring van homo fielen, waartoe het slachtoffer behoor de, een belangrijk werkterrein voor de tientallen rechercheurs, die aan de zaak werken. „Men praat in die wereld niet gemakkelijk. Het maakt het onderzoek niet gemakkelijker", aldus commissa ris Sanders. Albert Souman werd vorige week donderdag voor het laatst in levende lij ve gezien, toen hij bij zijn baas weg ging. 's Avonds heeft hij nog getelefo neerd met een vrouwelijke kennis. £>at moet hij buitenshuis hebben gedaan, want thuis had hij geen telefoon. De politie hoopt dat zich nog mensen zullen melden, die iets over Souman we ten te vertellen. Het verhoren tot dus ver van rüim tweehonderd mensen, die op enigerleiwijze iets met Souman te maken hebben gehad, heeft geen enkel aanknopingspunt opgeleverd. ROTTERDAM Op 64-jarige leeftijd is te Rotterdam overleden de heer J. Apon, die daar een aannemersbedrijf leidde en jarenlang een vooraanstaande positie heeft ingenomen in de Neder landse Christelijke Aannemers- en Bouwvakpatroonsbond (NCAB). Van de afdeling Rotterdam was hij aanvankelijk secretaris en daarna (van af 1955) tot aan zijn dood voorzitter. Geruime tijd was hij bovendien voor zitter van de provinciale afdeling Zuid- Holland. Vanaf 1950 was hij lid van het bestuur van de landelijke bond, even eens eerst als secretaris en vervolgens (van 1956 tot 1958) als voorzitter. Vele jaren diende hij de Hervormde Kerk als ouderling. Ook in de Christe- lijk-Historische Unie was hij een op de voorgrond tredende figuur. De Perzen, die illegaal in ons land waren, kampeerden tot dinsdagnorgen op een kampeerterrein bij Capelfe aan den IJssel. De politie had belangsfelling voor het gezelschap gekregen ïadat een van de Perzen een poging hal ge daan de kassa van een banketzak in Capelle leeg te roven. Na overleg met de vreemdelingenpolitie werd besoten het hele gezelschap ook de oveval- ler ons land uit te zetten. Erg soepel ging dat echter niet De stoet bejaarde auto's van de Peien, begeleid door de Rijkspolitie, zorgden- middellijk na aankomst in de kaz-ne van de Marechaussee in Rooseraal voor een enorme verwarring. Maren ehmiweo m Roo- en vrouwen werden gescheiden, hetgeen voor de vrouwen aanleiding was in een krijs- en scheldpartij uit te barsten. Zij waren bang dat hun mannen ter plaatse terechtgesteld zouden worden, of dat hun handen zouden worden afge hakt de traditionele straf voor dief stal in het Midden-Oosten. De vrouwen gingen ervan uit de Nederland iedere moslim een kopje kleiner wil maken omdat ons land zich zo duidelijk achter Israël heeft geplaatst. ADVERTENTIE Van onze Haagse redactie DEN HAAG De uitgeverij vare Nederlandse Vereniging voor Sexe Hervorming in Den Haag wil nae moeilijkheden met „Is pornogie schadelijk?" niet voor de tweede *1 voor de rechter verschijnen. Daan zal het boek „Lik op stuk" van il van Solingen, dat de uitgeverij op - pel heeft staan, niet eerder in de i- del worden gebracht dan na een i- vuldige bestudering van de tekst. De uitgeverij zal niet aarzelen oh overleg met het stichtingsbestuur Van Solingen de tekst desnoods te n herschrijven. „Lik op stuk" bevaH- der meer achttien, rijk met schu€- woorden bedeelde sprookjes. De is dat de justitie, ook dit werk, zoalet er nu in manuscript ligt, in beslaal laten nemen, lijkt daarom zeer g- „Wij zijn ons dat ook bewust"gt de heer P. Smulders van de uitgdj. „Wij zijn echt niet van plan opjw met de justitie in aanraking te kn. Daarom zullen de deskundigen ir-ze gelederen nog eens rustig nagaa^t Van Solingen heeft geschreven." „Nu is het wel zo dat de spijes maar een klein onderdeel van heek uitmaken. Er staan ook andere la~ len in. 'Een dergelijk werk wiliwe graag uitgeven, omdat we nogeds niet weten wat in Nederland nv£n_ lijk onder pornografie moet worder~ staan. Veel mensen weten echt iwa^ wel en wat geen pornografie i^ar_ om is Van Solingen ook op deisen afgegaan". De schrijver laat in zijn boekcel rosse figuren aan het woord. Het gezelschap kwam pas enigszins tot bedaren toen er eten en drinken werd aangedragen en toen de mannen zich kort daarna weer „heelhuids" bij hun vrouwen voegden. Om één uur gistermiddag zette de karavaan auto's, voorafgegaan door eën bestelwagen met politiemannen en ge sloten door een jeep van de Rijkspolitie, zich weer in beweging. In het Belgische Kalmthout werden de 27 Perzen overge leverd aan de Belgische Rijkswacht. Ook deze wist niet onmiddellijk raad met de vreemdelingen. Er volgde een drukke telefonade met het ministerie in Brussel. Al die tijd stonden de Perzen buiten, streng bewaakt door de Rijks wacht. Tenslotte trok de stoet begeleid door de Belgische politie weer ver der naar de Luxemburgse grens. De Perzen hadden laten weten dat zij uit Luxemburg België waren binnengeko men. (Van onze correspondent) BAARN. Exploitanten van pen sions en rusthuizen in Baarn zullen bin nenkort niet meer vrij zijn in de keuze van hun gasten. Met het oog op de wo ningnood willen B. en W. van Baarn al le vreemdelingen uit Baarn weren. Dat wil men bereiken door een dus danige wijziging van de verordening op grond van de Woningwet, dat ook de bewoners van kamers in pensions en rusthuizen een huisvestingsvergun ning moeten hebben. Aan mensen van buiten Baarn zal een dergelijke vergun ning niet worden verleend. B. en W. overwegen dat de over heidsbemoeienis niet zo ver moet gaan dat de gemeente gaat uitmaken welke mensen voor een kamer in een pension of rusthuis in aanmerking komen. Ei gen ingezetenen die in een pension of rusthuis willen gaan wonen, zullen daarom zonder meer een vergunning krijgen. Een even unieke maatregel werd twee jaar geleden genomen toen de Baarnse gemeenteraad een verordening aannam die de verkoop van huizen in Baarn regelde. De verordening bepaal de dat een woning eerst aan de inwoners van Baarn moest worden aan geboden. Een huis mag pas aan iemand buiten Baarn worden verkocht als het gedurende een aantal maanden tegen een door taxateurs bepaalde prijs ver geefs aan Baarners te koop is aangebo den. AMSTERDAM De 29-jarige in Lon den gearresteerde administratieve hulp kracht van de Sociale Verzekerings bank in Amsterdam, René J. A. L„ die twee jaar geleden de SVB voor een kwart miljoen gulden heeft opgelicht, is woensdag voor een rechtbank in Lon den wegens exhibitionisme veroordeeld tot een boete van 20 pond (200 gulden). L„ die volgens de Amsterdamse poli tie in het bezit is van een niet op zijn naam staand Nederlands paspoort, had in Londen, waar hij vorige week werd aangehouden, een andere naam opgege ven, alsmede een adres in Londen en als beroep „free-lance-fotograaf". De advocaat van L. gaf als verklaring voor het gedrag van zijn.cliënt, dat de ze samen met zijn vrouw twee jaar in de wereld had rondgezworven en dat dit voortdurend trekken en het feit, dat zijn vrouw in verwachting is, zeer veel van L. hadden gevorgd. Een politiefunctionaris deelde de rechtbank mee, dat L. na de zaak, waarvoor hij terechtstond, in hechtenis zal worden genomen, omdat er een ar restatiebevel tegen hem is in verband met de fraude, waarvan hij in Amster dam wordt verdacht. De Amsterdamse officier van Justi tie, mr. L. van den Berge, heeft inmid dels de eerste stap gezet voor de uitle veringsprocedure vfcn de man. Hij heeft bij de Amsterdamse rechtband een vordering ingediend tot het geven van een bevel tot gevangenneming van L. De rechtbank behandelt vrijdag de ze vordering. Deze is nodig op grond van het uitleveringstractaat met Enge land. Daarna moeten alle processen-ver- baal en andere stukken in het Engels worden vertaald en verklaringen nog eens onder ede voor de rechter-com- missaris worden bevestigd. Binnen twintig dagen nadat L. in hechtenis is genomen, in afwachting van het uitle veringsverzoek, moet dit officiële ver zoek daartoe bij de Engelse justitie zijn gedaan. L. werd indertijd in Nederland we gens een zedendelict veroordeeld en daarbij ter beschikking van de rege ring gesteld. Hij vluchtte in oktober 1964 uft de psychiatrische inrichting' Groot-Batelaar. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM Het kostte een bri gadier een prik met een stalen pen, eer gisternacht in Amsterdam-West de vol slagen overspannen elektricien J. B. S. kon worden overmeesterd en diens vrouw en kinderen veilig voor hem waren. Al dagen geleden besloten artsen van de Amsterdamse G.G.D., dat het beter was, dat de man wegens zijn gestoorde geest uit zijn gezin zou worden wegge haald. Gisternacht werd duidelijk, dat het geen ogenblik meer kon wachten. Omwonenden hadden de politie geroe pen, omdat de man zijn kinderen zou mishandelen. Agenten die te hulp kwa men, probeerden de deur te forceren. De man weigerde hen binnen te laten en dreigde zijn kinderen iets te doen, als de politiemannen toch zouden bin nendringen. Door een gat, dat in de muur was ontstaan, gooide hij zoutzuur naar buiten. Een arts van de G.G.D. en een in specteur van politie probeerden de man lange tijd te overreden, maar geen van hun argumenten sloeg aan. De inspec teur gaf tenslotte opdracht het huis met geweld binnen te gaan en daarbij van beschermende kleding gebruik te ma ken om eventuele aanvallen met zout zuur aan te kunnen. Bij een worsteling met de geestelijk gestoorde man werd een brigadier licht gewond door stalen pennen, waarmee de man probeerde zich de politieman nen van het lijf te houden. ASSENDELFT. Het communis; sche raadslid W. Hulst heeft bedankt als lid »van de gemeenteraad van As sendelft, waarin hij van 1945 af zitting heeft gehad. Hij meende er goed aan te doen zijn zetel beschikbaar te stellen, daar hij door zijn schorsing als lid van de Com munistische Partij Nederland niet lan ger deel kan uitmaken van de commu nistische raadsfractie. Hij heeft ook be dankt als lid van de CPN. Verscheidene leden van de afdeling Assendelft van de CPN willen echter dat de heer Hulst terugkomt in de raad. Zij hebben zich voor de tweede keer dit jaar achter de heer Hulst ge steld en noemen de beslissingen van het partijbestuur onverstandig. De heer Hulst werd in april dit jaar als lid van de CPN geschorst omdat hij weigerde ontslag te nemen als di recteur van het reisbureau Vernu, dat vakantiereizen naar de Sovjet-Unie en andere landen achter het IJzeren Gor dijn organiseert. Het partijbestuur meende dat deelnemers aan deze toch ten tegen de partijpolitiek van de CPN werden opgezet. In een circulaire van de afdeling As sendelft wordt nu gesteld dat het be sluit de vakantiereizen te beëindigen grote schade heeft toegebracht en nog brengt aan de communistische partij en haar internationale betrekkingen. Na verscheidene besprekingen met de partij en districtsbestuurders is op geen enkele wijze de noodzaak van het be sluit gebleken. Tijdens een druk bezochte ledenver gadering van de afdeling Assendelft hebben veel communisten zich achter de heer Hulst gesteld. Tijdens de ver gadering werd geen beslissing genomen over de vraag wie hem zal opvolgen, omdat een meerderheid hem wil ver zoeken het bedanken als raadslid onge daan te maken. De heer Hulst heeft nog niet beslist. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Voor het woningwet programma 1967 zal een bedrag van ruim 18,5 miljoen gulden extra worden uitgetrokken. Minister Schut (Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening) zegt dat in de memorie van toelichting op een tweede nota van wijzigingen op zijn begroting. Begin juni stelde de regering een aanvullend programma van honderd miljoen gulden aan rijkswerken. Daaronder viel ook een extra toewij zing van 607 woningwetwoningen. Die zullen als volgt worden verdeeld: Gro ningen 160, Drente 93, Gelderland 46, Noord-Brabant 40, Friesland 101, Over ijssel 10 en Limburg 157. HAARLEMMERMEER De 55-jari ge boekhouder E. A. K. uit Amsterdam is woensdag door de gemeentepolitie van Haarlemmermeer gearresteerd. De man bekende f 10.000,- te hebben ver duisterd ten nadele van zijn werkgever, een drukkerij in Zwanenburg. DEN HAAG Binnenkort is de be noeming te verwachten van dr. J. G. de Beus, thans hoofd van de permanente vertegenwoordiging van het Koninkrijk der Nederlanden bjj de Verenigde Na ties te New York, tot Harer Majesteit» buitengewoon en gevolmachtigd am bassadeur te Bonn. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Een driehoofdige delegatie uit Jemen is naar Den Haag geko men om de viering van het honderdjarig bestaan van het Nederlandsche Roode Kruis mee te maken, zonder 'dat haar komst was verwacht en zelfs maar op pr(js werd gesteld. De organisatoren kijken wat moeilijk tegen de Jemenieten aan, omdat de organisatie, die zij zeggen te vertegenwoordigen, niet is aangesloten bij de Liga van Rode-kruisverenigingen. De mannen, van wie er slechts één spaarzame woorden Engels spreekt, doken plotseling in Den Haag op, te midden van de drukte, die de komst van vele hon derden vertegenwoordigers uit andere landen met zich meebracht. Via een tolk, een officiële vertegenwoordiger uit Saoedi-Arabië, hebben zij ver klaard, dat hun reis naar Nederland is betaald door de Imam van Jemen. In hun land zou sinds enige tijd een Rode-kruisvereniging zijn opgericht, met enige dui zenden leden, die per maand ongeveer tien gulden contributie zouden betalen. Ook verklaarden zij een onderscheiding of een geschenk te willen aanbieden aan de directeur-generaal van het Nederlandsche Roode .Kruis, de heer A. van Emden. Tot nu toe is daarvan niets gekomen. De organisatoren leggen de Jemenieten niets in de weg, zolang hun aanwezig heid zich beperkt tot de ontvangstruimten. Zij krijgen echter geen toegang tot de commissievergaderingen.

De Vallei | 1967 | | pagina 6