radicale groeperingen KALVERCLUB RESTEREN HIELD JAARLIJKSE EINDKEURING Collecte voor jubilerend Caecilia Kerkdiensten Er zit veel positiefs in SCHUTTERSSTEEG OF SCHUTTERSWEG Burgemeester ontstak aardgasvlam Schort „hip" voor mannen Ede Blij met inbreng van de jeugd CORNEL1S V. d. BERG KAMPIOEN 1967 Liefde kweken voor het vee KAMERLID VOOR P.v.d.A. - Moed V.A.B. KIRPESTEIN VEENENDAAL SCHERPENZEEL EDERVEEN 0VERBERG ACHTERBERG RENSWOUDE RHENEN ELST AMERONGEN LEERSUM BURGERLIJKE STAND KESTEREN OPHEUSDEN VRIJDAG I SEPTEMBER 1967 EENENDAAL De Partij van de Arbeid opende donderdagavond de rij van politieke vergaderingen van het komende winterseizoen. Als" spreker was het Tweede-Kamerlid de heer W. v.d. Gevel, lid van de commissies voor On derwijs en Binnenlandse Zaken aanwezig. Na afloop van de rede van de heer Van de Gevel werden enkele huishoude lijke zaken afgehandeld. Daarbij werd door de afdeling Veenendaal de heer Hardeveld, voorzitter van het districtsbestuur van de partij, kandidaat gesteld voor het hoofdbestuur. Ook werd besloten, indien mogelijk, tot een aantal ge spreksgroepen te komen om in kleine kring de actuele politieke gebeurtenissen te bespreken. Dit laatste naar aanleiding van de opmerking van een van de le den, dat deze winter meer dan anders sprekers moeten worden uitgenodigd. De heer Van de Gevel, die de tuele politiek zou bespreken b zijn toespraak met te stellen: „Er is maar één ding echt actueel, namelijk de partijvernieuwing." Tijdens zijn toespraak behandelde hij verder de politieke gebeurtenissen, van de laat ste weken, waarbij het adres, dat door de „groep-Bogaers" aan de lei ding van de KVP gestuurd werd, ruime aandacht kreeg. De oorzaken van de discussies, die in de grote partijen aan de gang zijn beschreef de heer Van de Gevel als volgt: „Sinds het invoeren van het al gemeen kiesrecht en de evenredige vertegenwoordiging in 1920 heeft er nooit een zo grote verschuiving plaatsgevonden als bij de laatste ver kiezingen Vroeger werd hooguit re kening gehouden met een winst of verlies van 1 pet. van het aantal uit gebrachte stemmen. Het is op het ogenblik voor de kiezer een bijzonder mistige zaak en het streveh van alle vernieuwers is er op gericht helder heid in de politieke situatie te bren gen," aldus de spreker. „Bij het oprichten van de P. v.d. A. in 1946 heeft men al geprobeerd de mistigheid te doorbreken," aldus de heer Van de Gevel, „maar men is kennelijk te vroeg geweest. Uit de winst van D'66 is gebleken dat deze partij ontzaggelijk veel katholieke stemmen gekregen heeft, zodat blijk baar de confessionele binding verbro ken is. Noch de P. v.d. A„ noch de VVD heeft van de verandering kun nen profiteren." In de radicale groepen in de confes sionele partijen zag de heer Van de Gevel veel positiefs. Hij hoopte dat het mogelijk zou zijn met deze groe pen rond de tafel te gaan zitten om tot een verkiezingsprogramma te ko men. In de mogelijkheid van het vor men van twee grote partijen geloof de hij op dit moment nog niet, maar wel in de vorming van blokken, die tevoren een verkiezingsprogramma zouden kunnen samenstellen en op basis daarvan een kabinet zouden kunnen vormen. De heer Van de Gevel hoopte dat op de op 9 december te houden partij raadsvergadering van de KVP de groep-Bogaers een meerderheid zou kunnen behalen, om „van de KVP van een onduidelijke partij een partij met een eigen gezicht te kunnen ma ken. Dat eigen gezicht moet dan een vooruitstrevend gezicht zijn. Een partij, die het beleid op een verdere toekomst gerioht heeft en aandacht heeft voor de inkomensverschillen in eigen land en in de gehele wereld tussen de arme en rijke landen." Met het verschil in inkomen bedoel de de heer Van de Gevel niet het ver schil, dat er bestaat tussen de lonen van een vakman en die van het mid denkader in de bedrijven maar tus sen de laagst en hoogst betaalden. „Enkele duizenden guldens per jaar loonsverschil is niet de zaak," aldus de heer Van de Gevel. Het beleid van de regering-Cals (in AMERONGEN De Nederlandse I Vereniging van Huisvrouwen, af- J deling Amerongen, zal in september weer met haar werkzaamheden gaan j beginnen. Voor de komende winter staan verschillende activiteiten op het programma, zoals cursussen in I het naaien, „beter bewegen", gasten ontvangen en „fijne" keuken. Overi- gens zijn de kookcursussen erg in trek bij de Amerongense dames, want men heeft ook een cursus „Mannen aan het fornuis" in ge- dachten. De laatste cursus wordt in het maandblad als volgt „aangeprezen": „Deze cursus biedt voor ons vrou- j wen weidse perspectieven! Niet dat wij er meteen misbruik van zullen j maken, dat manlief nu niet meer met twee linkse hahden in onze keuken staat, maar het is toch een prettig idee dat, als we eens het I bed moeten houden of moeten bij- J springen bij een ziek familielid, onze man niet alleen maar aan- gewezen is op het openschroeven van een blik. Ook uw zoon van 20 jaar of ouder kan aan deze cursus deelnemen. Kooklessen die hem van I tl nut kunnen zijn als hij kam- j peert of, voor studie, kamers moet betrekken. Het schijnt dat zelfs J heren die buiten Amerongen wonen, hebben laten weten dat zij graag aan deze cursus mee willen doen. Wij weten van de Landbouwhuis- houdschool dat de heren van deze cursus „deksels" veel plezier be- leven. Dames, helpt uw echtgenoot over j de schroom heen om een schort voor te doen schorten zijn met het oog op de barbecue „hip") en laat hij zich opgeven". De eerste bijeenkomst van de huis- vrouwen zal een koffiemorgen zijn j op dinsdag 5 september. De morgen begint om 10.30 uur en wordt bij I mooi weer gehouden in „Het Berg- huis" en bij slecht weer in „Het Rode Hert". Op donderdagmiddag J 7 september zal een verkoopmiddag j „Tesselschade-Arbeid Adelt" ge- houden worden bij mevrouw De J Lange, Kievit 25. Deze middag is in April uitgesteld. de nacht van Schmelzer gevallen) had nog steeds instemming van de heer Van de Gevel, al gaf hij toe dat er in het psychologische vlak, als bij voorbeeld met het doordrijven van het huwelijk van prinses Beatrix in Amsterdam „blunders" gemaakt zijn. „Het beleid was gericht op een verdere toekomst, dan enkele jaren. Hiervoor heeft het kabinet de moed gehad offers te vragen van het Ne derlandse volk. Men heeft echter niet de tijd gehad om de resultaten van die offers te laten zien. De P. v.d. A. staat echter nog steeds een beleid op een langere termijn, dan een rege ringsperiode voor," aldus de heer Van de Gevel. Door spreker werd verder gewezen op de belangrijkheid van het congres van de Partij van de Arbeid, dat in november a.s. gehouden worden zal, nog voor de partijraadsvergadering van de Katholieke Volkspartij. „In dien bij ons de „extremen" de kans zouden krijgen de partij de door hen gewenste richting in te sturen, dan zal het de heer Schmelzer weinig moeite kosten zijn partij in de hand te houden," aldus de heer Van de Ge vel, die echter duidelijk blijk gaf van zijn hoop, dat de groep-Bogaers de meerderheid van zijn partij achter zich zou krijgen. Het Kamerlid was blij met de in breng van de jeugd in de diverse par tijen, „ook al doet zij dit niet met de bezadigdheid van de ouderen," zoals hij opmerkte. VEENENDAAL/EDE Een aantal bewoners van de Schutters- steeg heeft bij het gemeentebestuur van Ede een verzoek ingediend om deze straatnaam te wijzigen in Schutlersweg. Er werd een soort handtekenin genactie op touw gezel; waarvoor vooral de middenstanders belang stelling hadden. Het verzoek werd ondertekend.door de heren M. en H. van Grootheest, eigenaars van een aannemersbedrijf aan de Schutters- steeg. Men heeft voornamelijk be zwaar tegen de benaming „steeg", omdat dit associaties zou oproepen met een grote stad. Bovendien, zo stelt men, ontstaat er verwarring bij mensen die de Schutterssteeg niet weten te vinden en die dan in het centrum op zoek gaan. Het college van B. en eerder een verzoek van W., dat al de gebroe ders Van Grootheest had ontvangen tot wijziging van de straatnaam heeft inmiddels een advies aan de gemeen teraad uitgebracht. Men is van me ning dat de benaming „steeg" in een agrarisch gebied een volkomen an der betekenis heeft dan in een stad. typerend. Wij achten het daarom van „Voor onze streek zijn steegnamen belang het streekeigene zo veel moge lijk te behouden", zo stelt het college van B. en W. De heren van Groot heest hadden al eerder een eenslui dend verzoek ingediend, dat werd af gewezen. Men kreeg echter weer moed toen men vernam dat op ver zoek van het bouwbedrijf Van den Top de Hakselsesteeg werd veran derd in Hakselseweg. Dat gebeurde in 1955. „Als het toen kon, kan het nu ook", zei een van de aannemers gis teren. Hij vertelde ook, dat de heer G. Meijer, raadslid voor de Boeren partij, de voorgestelde naamswijzi ging al eens in de raad te sprake had gebracht, en toen voorstelde er Schut- terslaan van te maken. Het college wijst ook deze suggestie van de hand. „Steegnamen in de bui tengebieden zijn beslist niet denigre rend", zo luidt het standpunt van het B. en W., die het blijkbaar eens zijn met het beroemd geworden citaat van Sheakespeare; „What's in a name?" KESTEREN Gisteren vond in 'n weiland langs de Tielsestraat te Reste ren, onder grote belangstelling, de jaar lijkse eindkeuring plaats van de kal- verclub, verbonden aan de plaatselijke lagere land- en tuinbouwschool. „Het voornaamste doel van deze keuring is liefde te kweken voor het vee bij de jeugd op onze school", ver telde de directeur, de heer W. Sche pers. „Leerlingen, die dit wensen kun nen geheel op vrijwillige basis aan de kalverclub deelnemen. In het voorjaar nemen zij thuis op de boerderij de ver zorging op zich van een kalfje. Eerst vinden dan twee stalkeuringen plaats en in september volgt de eindkeuring", aldus de heer Schepers. Dit jaar nam een 15-tal leerlingen aan de kalverclub deel. Het verzorgde jonge vee was van prima kwaliteit. Reeds vroeg in de ochtend arriveer den de eerste kinderen met hun kalf jes op het keuringsterrein. Zenuwach tig werd de eerste uren aan de dieren geschrobd en gepoetst om maar zo goed mogelijk voor de dag te komen. Zelfs de pluim van de staart werd niet vergeten en moest met een kam keu rig in model worden gekapt. Toen de heer Schepers het startsein van de keuring gaf, zagen alle kalfjes er uit om door een ringetje te halen. Als juryleden traden op de heTen G. Bolman, praktijkleraar veeteelt uit Kesteren, en de heer M. Holstege, hoofdassistent van het Rijks veeteelt- consulentschap uit Arnhem. Voor beide heren was een bijzondc- zware taak weggelegd. „Men moet dit soort k.: ingen be slist niet zien als een normale veekeu ring. Er wordt voornamelijk gelet op de manier waarop de kinderen met het kalf omgaan. Ook de verzorging is be langrijk. Het kalf moet bijvoorbeeld zichtbaar aan het verzorgertje ver trouwd zijn geraakt", merkte de heer Schepers op. De kalverclubs, die meestal verbon den zijn aan de lagere land- en tuin bouwscholen worden gestimuleerd door het Rijksveeteeltconsulentschap. De twee stalkeuringen, die aan de eindkeuring vooraf gaan zijn dit jaar verricht door oud-leerlingen van de la gere land- en tuinbouwschool, die in hun schooltijd enige malen een prijs hebben behaald op de kalverclub. Het totaal aantal punten van de drie keu ringen vormt de einduitslag. Dit jaar behaalden 10 van de 15 deel nemers /en eerste prijs, omdat zij meer dan 200 punten wisten te verza melen.. De eerste vijf nemen volgende week in Ede deel aan de regionale wed strijden. Leerlingen van zeven lagere land- en tuinbouwscholen uit Gelder land zullen dan met hun kalfjes strij den om de provinciale kampioenstitel. Twee jaar achtereen wist een leerling van de school uit Kesteren de eerste prijs op deze keuring in de wacht te slepen. De totale einduitslag van de eindkeu ring in Kesteren luidt: 1. Cornelis van de Berg, Ochten, 212 punten (kampioen 1967); 2. Arianna 0 Keurig op een rij met hun dieren wachten de leden van de kalverclub niet zonder zenuwen op het bekend maken van de einduitslag. van de Berg, Ochten, 211 punten; 3. Dirk Hendriks v. Warbjj, Opheusden 209 punten; 4. Hennie Hendriks van Warby, Opheusden, 209 punten; 5. Arend den Hartog, Zoelen, 208 punten. 6. Gerrit van Beesd, Lienden, 20772 punten; 7. Liesbeth van Beesd, Lien den, 207 punten; 8. Jan den Hartog, Zoelen, 205 punten; 9. Gerard Lokhorst, Driel, 20372 punten; 10. Johan van Soest, Ochten, 202. punten; Tweede-prijswinnaars zijn: 11. Jan van Dam; 12. Piet van Dam. Derde-prijswinnaars zijn: 13. Henk van Hattem; 14. Anton van Dam; 15. Arend Versteeg, VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE De kampioen 1967, Cornelis van de Berg uit Ochten krijgt de beker. SCHERPENZEEL De plaatse lijke muziekvereniging Caecilia hoopt in de maand oktober haar 75- jarig bestaan te vieren. De muziek vereniging neemt in het Scherpen- zeelse dorpsleven een belangrijke plaats in. Vooral bij feestelijkheden ter plaatse is de muziekvereniging altijd aanwezig om het feest op te luisteren met haar muziek. Men is van mening, dat bij de burgerij van Scher- penzeel de gedachte leeft om het 75- jarig bestaan van de muziekvereni ging Caecilia niet ongemerkt voorbij te laten gaan en de jubilares een passend geschenk aan te bieden. In verband hiermee is een plaatse lijk aanbevelings- en inzamelings comité gevormd, waarin de volgende personen zich bereid hebben verklaard zitting te nemen: Mevrouw Th. P. R. Daniëls-Royaards van Scherpenzeel; de heren mr. C. P. Hoytema van Ko nijnenburg, J. Boelhouwer, B. van den Brink, A. van Bruggen, J. van den Ham, P. de Jonge, W. Lemmerman, M. Pon, W. Schimmel, B. Valkenburg, P. J. van Vollenhoven en W. C. van Vulpen. Names het comité wordt nu huis aan huis een circulaire bezorgd, waaraan een envelopje is gehecht. De bezorgde envelopjes worden door col lectanten afgehaald in de periode van 11 t/m 21 september. Deze collecte wordt van harte aanbevolen en men hoopt dat in oktober namens elke in woner aan de muziekvereniging Cae cilia een waardig geschenk zal kunnen worden aangeboden. VEENENDAAL Zaterdag 2 september: G. Annot, Ker- kewijk 56, tel. 10198. Zondag 3 september: G. J. Verschoor, J. G. Sandbrinkstraat 2, tel. 12529. Apotheek: Zuiderapotheek, Dr. Slote- maker de Bruïneplein 7, tel. 10714. Tandartsen Veenendaal-Rhenen: Spoed gevallen tel. 0838512945. SCHERPENZEEL/WOUDENBERG Zaterdag 2 september en zondag 3 sep tember a.s.: arts H. Gerritsen, Stations weg 10, Woudenberg; tel. 034981220. De dienst geldt van zaterdagmorgen 9 uur tot maandagmorgen 8 uur. RHENEN Dr. Almekinders, Herenstraat 59, Rhenen, tel. 08376—2432. OMMEREN, LIENDEN en KESTEREN Dr. Van der Veen, Lienden, tel. 03443 220. AMERONGEN, LEERSUM en ELST Dr. Van de Burg, Rijksstraatweg 153, Leersum, tel. 1388. EDERVEEN, DE KLOMP en RENSWOUDE Dr. Heij, De Klomp 5, De Klomp, tel. 08387—200. Ned. Herv. Kerkt Oude kerk 9.30 u. ds. Terlouw en 17.00 u. ds. Graafland (bed. H.A.). Julianakerk, 9.30 u. ds. Langerak en 17.00 u. ds. Vroegindeweij (bed. H.A.). Vredeskerk, 9.30 u. ds. Wisgerhof en 17.00 u. ds. Terlouw (bed. H.A.). Sionskerk, 9.30 u. ds. Graafland en 17 00 u. ds. Langerak (bed. H.A.). Bejaardencentrum, 9.30 u. ds. Vroeg indeweij. Veeneind, 15.00 u. ds. Vroegindeweij. Dijkstraat, 14.45 u. ds. Van Asseri- bergh. Herv. Gemeente „Sola Fide": 10.00 u. ds. Spijkerboer van Leersum en 17.30 u. ds. Vijzelaar. Geref. Kerk: Oude kerk, 9.30 u. ds. IJtsma en 17.00 u. ds. Slingenberg van Ede. Petrakerk, 9.30 u. ds. Slingenberg en 17.00 u. ds. IJtsma. Geref. kerk (OCB): 9.30 en 17.00 u. ds. Pool. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk, 9.30 en 17.00 u. ds. Lang broek. Pniëlkerk, 9.30 en 17.00 u. prof. Kre- mer te Apeldoorn. Geref. Gemeenten (Ned.): 9.30 en 18.30 u. ds. Mallan. Geref. Gemeenten (Syn): 9.30 en 17.00 u. leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 u. ds. Alons te Utrecht. R.-K. Kerk: Salvatorkerk, 9.00 en 11.00 u. H. Mis en 19.00 u. Lof. Willibrorduskerk, 8.00 en 10.00 u. H. Mis en 17.00 u. Lof. Leger des Heils: 10.00 u. Heiligingssamenkomst en 19.30 u. Verlossingssamenkomst. Jehova Getuigen (N.V.V.-gebouw): 14.30 u. openbare vergadering en 17.30 u. bijbelbespreking. Soefi-beweging: 17.00 u. Universele Eredienst in ge bouw Ned. Prot. Bond, Kerkewijk 75. Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 u. ds. J. T. Cazander. Bed. H. Doop. Geref. Kerk: 10.00 u. drs. J. T. Firet uit Amster dam; 18.30 u. ds. P. W. v.d. Veen. Ver. v. Vryz. Herv.: 19.15 u. ds. G. M. Spelberg uit Utrecht. De dienst wordt gehouden in het nieuwe Verenigingsgebouw te Woudenberg. Vrije Evang. Gem.: 10.30 u. ds. Th. Bijlema uit Hil versum. De dienst wordt gehouden in het Verenigingsgebouw aan de Molenweg. Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 u. dhr. B. Roest. R.-K. Kerk: 8.30 u. H. Mis. De dienst wordt ge houden in het Verenigingsgebouw aan de Molenweg. Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 u. ds. De Bie. Oud. Geref. Gem.: 9.30 en 18.30 u. leesdienst. Gerëf. Gem.: 9.30 en 18.45 uur: ds. Aangeenbrug. Oud. Geref. Gem.: 9.30 en 18.30 u. leesdienst. Geref. Gem.: 9.30 en 18.30 uur: leesdienst. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 18.30 uur: leesdienst. RENSWOUDE Ongeveer identiek aan de wijze, waarop een marathon loper het Olympisch vuur ontsteekt, heeft burgemeester J. A. Hosang gisteren het aardgas voor het eerst in zijn gemeente laten branden. De komst van het gas werd met enig officieel vertoon begroet. In aanwezigheid van een aantal genodigden, onder wie vertegenwoordigers van het Gasbedrijf Centraal Neder land te Utrecht en de provincie, hield de burgemeester op het plein op de hoek van de Dorpsstraat en de Oude Holleweg een toespraak en liet daarin de vele problemen die het gemeentebestuur had moeten overwinnen om het aardgas binnen de gemeentegrenzen te krijgen nog eens de revue passeren. „In 195! vroeg de Rijksdienst voor de Gasvoorziening aan het gemeente bestuur toestemming om dwars door het dorp een leiding aan te leggen, die zou worden doorgetrokken naar Barneveld. Wij zijn toen zelf gaan on derhandelen om aardgas te krij gen..." De resultaten hiervan waren in feite nihil en er kwam wat meer perspectief toen het gemeentebestuur in 1959 in contact kwam met het Gas bedrijf Centraal Nederland in Vee nendaal. Toch zou het nog vele jaren duren voordat er spijkers met koppen ge slagen konden worden. Pas in 1966 kwam er een rapport uit, waarin werd gesteld dat het technisch en economisch was verantwoord om tot de aanleg van het gas in Renswoude over te gaan. Voor die tijd werd de gemeente steeds beschouwd als een onrendabel gebied. Het gas bereikte de gemeente via Scherpenzeel, waar een ontvangstation is gebouwd, dat voor distibuering zorgt. Met het doortrekken van de leidin gen vanuit Scherpenzeel begon men eind april van dit jaar. De werk zaamheden zijn zonder enig opont houd verlopen. De burgemeester deelde mee, dat er in Renswoude inmiddels 178 aan sluitingen tot stand zijn gekomen. Volgens een woordvoerder van de Gasmaatschappij zal dit aantal tot hoogstens vijfhonderd kunnen oplo pen. Met de aansluiting van Renswoude op het aardgasnet is de overschake ling van stadsgas op aardgas in de Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. Van de Peut, Doopdienst. Geref. Kerk: 10.00 en 18.30 u. ds. Van Enk uit Veenendaal. Ned. Herv. Kerk: Bergschool, 9.00 uur: ds. N. Koore man. Cunerakerk, 9.00 uur: ds. S. P. As- senbergh uit Veenendaal; 10.30 uur: ds. Kooreman; 18.30 uur: ds. A. Wes- tra. Geref. Gem. Synodaal: 10.00 en 17.30 uur: leesdienst; donder dag 7 september a.s., 19.30 u. ds. A. W. Verhoef uit Barneveld (Zendings avond). Geref. Gem. Nederland: 10.00 en 18.30 uur: leesdienst. Oud Geref. Gem.: Woensdag, 6 september a.s. 19.00 uur: dhr. Van- de Meer uit 's-Gravenzan- de. Ned. Prot. Bond.: 10.30 u. ds. J. Ponne (N.H.) uit Hui zen. Geref. Kerk: 10.00 u. ds. L. Moorweg; 18.30 uur: ds. L. Zwaan. Geref. Kerk: 10.00 u. ds. L. Zwaan; 18.30 uur: ds. L. Hoorweg. zuidoosthoek van de provincie Utrecht voltooid. Renswoude was de laatste „witte vlek". Geboren: Willem A., z. van A. van Ree en M. P. Ariesen; Jan, z. van A. Vaarkamp en W. J. van Heerd; Albina W., d. van W. A. G. Toussaint en A. J. Vissers; Gerrit je, d. van A. van de Pol en G. Top; Arnoldus W., z. van H. T. Schoeman en D. C. van Lunteren; Betsy, d. van J. Teunissen en W. van Barneveld; Hendrika J. K., d. van A. van Geerenstein en G. W. K. Mak; Mar- tines J., z. van J. van Asselt en C. van Steenbeek; Monica M., d. van A. M. J. Even en A. G. van der Werff; Janna M., d. van A. L. Brouwer en M. A. de Regt; Henriëtte M. A., d. van G. Gringhuis en G. A. Eilander; Eleonora J., d. van F. G. de Graaff en C. Jansen; Egbert J., z. van E. J. Arends en L. Zomer; Cor nelia W., d. van W. Dekker en P. C. Borgers; Willem, z. van C. van Rijswijk en A. Slob; Martinus, z. van J. K. Wes terhof en K. Ploeg; Marian, d. van G. Bloem en J. H. Scheperkamp; Gerrit, z. van G. de Ruiter en J. C. van de Weerd; Mascha, d. van A. van Vark en H. C. Messcher; Evert J., z. van A. van de Heg en'G. Achterstraat; Michiel F., z. van J. H. H. Florax en P. J. Ziesel; Aaltje H., d. van A. de Koning en A. J. van Ginkel; Teunisje, d. van A. van Hal en D. van Roekei; Andreas F., z. van C. L. van Engelenburg en M. van Beek; Aartje, d. van H. van Rhee en A. G. van Grootheest; Hendrikje G„ d. van H. S. Simonsz en A. Fluit; Frede- rika L., d. van R. Weijer en A. J. van Eijk; Aart, z. van J. M. van de Glind en A. J. van 't Hof; Johanna G., d. van H. Peters en J. Veltman; Ronald, z. van H. B. Straks en G. van Egmond; Ger- ritje, d. van H. Beumer en D. Brons; Alexandra F., d. van D. van Nieuwame- rongen en J. F. Jongeneel; Wilhelmina G., d. van G. Heij en J. G. van den Ham. Ondertrouwd: Jacques Moll en Geer- truida W. Veldhuis; Gerrit A. Haze- leger en Hendrina Groeneveld; Gerrit Schoon derbeek en Jannetje C. Loen; Jetze Roseboom en Marianne E. L. Schuitemaker; Arend Wendt en Elisa beth H. Staal; Hendrik D. Sildwane- bessy en Sarah J. Tapilaha; Maas H. Klok en H. Top; Robert Toorenburgh en Francisca M. Broekhuizen; Gerrit Heitink en Vera E. van der Heijden; Roelof van Beek en Willempje C. Jon gen. Getrouwd: J. Morsink en K. Nap; C. C. Meulenkamp en G. J. Heij; J. de Vries en H. J. Bruins; G. L. van Mou- rik en K. van Bokkem; G. Top en M. D. van Santen; J. Oost en C. C. Verbeek; K. Teunissen en E. C. M. Wijfjes; C. Scherpenisse en J. van Donkelaar; W. C. van de Kuit en R. Ruiter; K. A. Freudenberg en F. A. de Bruijn; J. A. Vogel en E. Jansen. Overleden: Johanna van Meeteren e/v F. Roders, 75 jr.; Gerrit van den Broek, 87 jr.; Hendrik van Essen, 74 jr.; Dirk Bos, 77 jr.; Arie van Beekum, 73 jr.; Joseph C. Hooglander, 69 jr.; Jan van de Kraats, 73 jr.; Berend Dam, 95 jr.; Eleonore Juch geh. gew. met A. G. Clavier, 87 jr.; Evert J. van de Weerd, 65 jr.; Willem van Gent, 80 jr.; Hendrik A. Eijlander, 77 jr.; Evert van Veldhuizen, 64 jr. ADVERTENTIE Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 u. ds. C. van de Berg. Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 u. ds. J. Catsburg. Geref. Gem. Synodaal: 10.00 en 18.30 u. leesdienst. Geref. Gem. Ned.: 10.00 en 18.30 u. ds. M. van Beek.

De Vallei | 1967 | | pagina 5