de appele bloeien Reacties op de dood van llja Ehrenburg Kalm Vanavond chansons op VPRO-tv Orgelconcert Feike Asma in Zwolle Meer „gloire" voor Parijse Beurs UIT DE KERKEN Expositie doopkleding in Den Haag en TELEVISIEPROGRAMMA'S ZATERDAG ZONDAG MAANDAG WISSELMARKT PILOOT STORM RECHTER TIE TEKKO TAKS TELEVISIE TELEVISIE T.V. LANGENBERG „General Banden" vergaderde zonder bestuur Pagina 2 ZATERDAG 2 SEPTEMBER 1967 „Néé!" zei Coen weer; niemand twijfelde aan de onwaarheid van zijn woord. „Kerel, die het mê' je wille kroe- le!" stelde de Lange vast. „Stik jij, met je gem-mene w-woor- den!" stotterde Coen, met tranen in de ogen van weerloze afmatting. „Nou kalmpjes aan, Gaalders!" waarschuwde Alexander, met toch een gegrinnik in zijn kaken. „Je moet 't niet te ver drijven". „Ach, gosverdikke, jonkie!" zei de Lange, opeens smeltend van vertede ring, en hij liet zich met zo'n plof op de divan naast Coen vallen, dat zijn vriend een hele poos op en neer deinde. „Jou loat ik nooit weer uit de oto. Je loopt in zeuventig slote tege lijk! De eerste de beste lekke griet mê'd 'n mooie band of hoe heet dat herejesses, noa alle boeke, die 'k je het loate leze, over 't hek van de goard„Hoe heette ze vroeg Elisa en zag te laat de waar schuwende wenk van haar man. En omdat zij het vroeg, moest Coen wel antwoorden; anders had hij vast gezegd, dat hij 't niet meer wist. „Mona de Rez", zei hij nu, en keek naar de grond, waar hij graag in had willen kruipen. „Mona de Rez...?" herhaalde Elisa dwaas. „Kom nou!..." „Spesjoal uit Holliwoed gekomme om Coen te verleie..." stelde de Lan ge vast. Het was een marteling voor Coen. Nu begonnen de vragen pas. Zelfs Alexander ontzag zich niet, naar di verse dingen te informeren. Coen moest vertellen, dat hij Engels had ge sproken. Dat ze werkelijk heel mooi was geweest. „Maar léék ze op de film?" vroeg Elisa. „Ik heb nog nooit zo'n film ge zien", antwoordde Coen, met onvaste lippen. Daarop viel even een stilte. De Lange siste een deuntje tussen de tanden en knikte voor zich heen. Gedrieën bespaarden ze hem al te wijze lessen, die toch geen vat op hem bleken te hebben. Had de Lange niet al die jaren vergeefs gepraat? Toen Coen de derde ochtend van zijn zelfstandigheid de ogen opende, had hij een gevoel, alsof het weken geleden was, dat de deur van „Wy- nendael" achter hem dicht ging. Hoe kan een mens zo veel ervaringen in zo'n korte tijd opdoen! Hij lag stil en peinsde over Alex ander en Elisa en de Lange. We zou den liegen, als we Mona de Rez ver zwegen, want over haar viel er nog het meest te denken. Coen begreep niet, waarom het noe men van haar naam zo'n consternatie had moeten verwekken, de avond te voren. Hij dacht met een wonderlijk gevoel aan haar terug en vroeg zich af, of dit nu verliefdheid was... Want hij trachtte altijd, zo eerlijk mogelijk tegenover zichzelf te staan, en na al le verhalen van de Lange meende hij, scherp toe te moeten zien op zijn gevoelens. Maar dit kón geen verliefdheid zijn. Het was een heel diepe, mooie vriend schap; een reine vreugde over haar ogen en om de trillende lach van haar mond. Coen voelde zich uiterst nederig te genover haar en bedacht, hoe heerlijk het moest zijn, haar te mogen hel pen ja .waarmee? Mona de Rez scheen helemaal geen hulp nodig te hebben, en toch was er iets in haar langzame oogopslag, in de tedere lijn van haar mondhoeken, wat een man hulpvaardig maakte. Coen voelde zich een lam tegenover haar, en een leeuw tegenover ieder, die haar onaangenaam zou bejege nen. Eigenlijk verlangde hij bijna, dat er ergens een bruut zou zijn, die haar afsnauwde, terwijl hij in de buurt was. Hoewel hij de pijn in haar blik niet zou hebben kunnen verdra gen. Maar hier was hij, Coen, in een vreemde stad en in een vreemd le ven: nu zou hij gaan dansen. Alex ander had hem gezegd, dat ze eens moesten praten over lessen. Dat was toch het meest stralende einde, dat enige dag ooit getoond had. Alles verbleekte erbij. Coen kon zich niet juist voorstellen, hoe danslessen zouden zijn. Hij ver langde ernaar met een hevig, fy siek smachtgevoel. Dansen! Eindelijk, eindelijk! Na al deze afschuwelijke jaren van wach ten, vol afkeuring van verdorde oude vrouwen, vol vooroordeel en wan trouwen. Dansen! Misschien zou de dag komen, dat hij danste voor Mona de Rez. Hij had haar verteld van zijn idealen; en ze had zo belangstellend geluisterd. Een paar maal waren haar ogen keu rend langs hem heen gegaan, alsof ze iets niet begreep. En ze had ge sproken over de jaren-lange training, die beheersing van de dans vooraf gaat. Zou ze het vreemd van hem vin den? Coen kon zich niet voorstellen, dat iemand dansen een vreemd bestaan vond. In het degelijke, deftige huis van Alexander Verbrinke was echter een kleine bom ontploft, dat valt niet te ontkennen. Er was een adellijke zwerveling komen binnen waaien, die danser wilde worden. Een jongen, die ruim tweeduizend gulden bij zich droeg in een ouderwetse beurs, waar hij geregeld met een mengeling van zekerheid en wantrouwen naar voel de. Voor Alexander, die zoveel van het kind Coen had gehouden, dat hij de jongeman Coen niets kon weigeren, deden zich problemen voor, waarvan hij in zijn praktijk als advocaat nog niet gedroomd had. Wat moest hij zijn vroegere pupil raden? Was dansen een rendabel be roep? Bij wie moest hij zijn licht op steken, om tenminste naar zijn beste weten raad te kunnen geven aan ie mand, die met zo'n groot, kinderlijk vertrouwen bij hem kwam?... Alexander maakte zich bezorgd over de onschuld van Coen, waardoor deze zo vlot met een wildvreemde vrouw mee ging, die zich nota bene uitgaf voor een van de beroemdste Amerikaanse film-actrices... Wat moest je als jong mens begra ven hebben gezeten, dat je die naam nog nooit gehoord had, en zo'n vrouw geloofde!... Hoorde zo'n jongen in de onte genzeglijk verdorven kringen van dans en theater? En wie zou hem in 's Hemelsnaam leiding moeten geven, moreel, in zijn werk, financieel, en op alle andere gebieden? Niet, dat Verbrinke daarvoor terugdeinsde. De uitbetaling van Barend Peun aan Coen had hem ook verbaasd. Kon het werkelijk bestaan, dat een erfge naam van een groot buitengoed, met een adellijke naam en de erbij-beho- rende faam van rijkdom, inderdaad slechts recht had op tweeduizend gul den, en geen verdere inkomsten vin den zou in het familiebezit?... Was de vader dan totaal onbemiddeld overle den? Was er nimmer door Peun iets gedaan om een studiefonds te verzeke ren, of anderszins geld te separeren? (Wordt vervolgd) iiiiiiiimimiiii; 3598. Sandra uitte een kreet van schrik, toen zij eersx een soort klikkend geluid hoorde en daarna zag hot enorme machines gelopen en tussen hoge kolommen door die in de schaduwen van een onzichtbaar plafond reikten. Reeds enkele malen hadden zij een scherp klikkend geluid waargenomen en dan namen enkele nieuwe lichtkegels de taak van voorgangers over, door zich op Piloot Storms helm te richten. Sandra, die gedwee haar verloofde volgde, moest tenslotte wel aannemen, dat die stralen een hypnotische kracht op hem uitoefenden. Vooral omdat zijn reacties zo vreemd waren. Zij begreep niet waarom de stralen nimmer op haar gericht werden... Blijkbaar bleef de eerste die de spelonk binnendrong in hun greep gevangen en Sandra vroeg zich angstig af, welke sinistere bedoeling er achter stak. En toen opeens bereikten zij het centrum van de massa machinerieën, waar een reusachtig beeld van een zittende figuur verrees. „Kijk eens Arend! Het is een van die Farao-beelden! Ga niet verder alsjeblieft, kom mee terug!" riep het meisje. Doch Pi loot Storm maakte slechts een ruwe afwerende bewe ging, die haar van de been wierp... 5. Uitgeleide gedaan door de hoofdman van de ge rechtsdienaars, gaan Rechter Tie en Tsjiao Tai aan boord van een haastig uitgeruste sloep en nemen plaats onder een tentdoek van linnen op de achterplecht. „Nu moet je me eens wat meer vertellen over de situatie op het fort, Tsjiao Tai", zegt Rechter Tie. „Wat voor een man was het slachtoffer van de moord, die ondercom mandant Soe?" „Een echte dienstklopper, Edelacht bare", zegt Tsjiao Tai. „Geweldig streng. Hij heeft Tsjeng vaak genoeg voor het front van de troep uitge kafferd als Tsjeng het voor een van zijn minderen op nam. Verder zijn er nog de kolonels Mow en Shih Lang. Mow is het hoofd van de militaire inlichtingendienst en nogal een zuurpruim. Shih Lang oefent de troepen in het stormlopen en muurklimmen. Daar is hij een ex pert in". „Ik ben ook nieuwsgierig naar de avond voor de moord, toen je met Tsjeng bent uitgeweest", zegt Rechter Tie. „Is er toen nog iets bijzonders gebeurd?" „Het was een echte drinkpartij", antwoordt Tsjiao Tai. „Tsjeng en ik hebben eerst gestoofde krab gegeten in het eethuis op de kade. Daarna maakten we kennis me twee Koreaanse handelaars en met z'n vieren heb ben we heel wat wijn naar binnen gewerkt. Ik heb Tsjeng nog op de militaire boot naar het fort moeten zetten, want rechtop lopen kon hij niet meer." 68. Behoedzaam opende de brigadier de deur en sloop toen op de voet gevolgd door Kaatje Krulstaart het laboratorium binnen. Professor Starreveld, die juist de laatste hand aan zijn brouwsel legde dat Tek- kö weer tot zijn normale afmetingen moest terugbren gen, was zo in zijn werk verdiept dat hij niets merk te. Hij schrok dan ook geweldig toen hij plotseling hardhandig bij zijn kraag gegrepen werd en zich hoor de toebulderen: „Kalm, maar mannetje! In naam der wet! Ga jij maar eens met mij mee!" Van ontzetting liet de goede man de grote kolf waarin hij juist iets wilde overgieten pardoes uit de handen vallen. Het dunne glas brak, de vloeistof verspreidde zich over de tafel en Tekko zocht gauw een goed heenkomen. „Dom me kerel, die je bent!" schreeuwde Starreveld uit, „mijn levenswerk heb je vernietigd en misschien een mensen leven. Ik zal de commissaris opbellen over dit onge hoord schandaal". Kaatje, die wel voelde, dat zij eigenlijk de schuld van dit alles was barstte in een stortvloed van tranen uit en vroeg de professor om vergeving. Ze had het slechts om zijn bestwil gedaan! MOSKOU De Russische commu nistische partij en regering hebben ver klaard „met grote droefheid" te heb ben kennis genomen van Ehrenburg's dood. De schrijver werd in het com muniqué een „eminent Russisch schrij ver en openbare persoonlijkheid" ge noemd. Ehrenburgs dood werd bekend ge maakt op de voorpagina van de Izves- tia, de officiële regeringskrant. Maandag zal Ehrenburg ter aarde worden besteld op de Novodewitsji be graafplaats te Moskou, nadat hij in het centrale schrijvershuis opgebaard heeft gelegen. Deze begraafplaats is, na de muur van het Kremlin, de eervolste van de Sovjet-Unie. De schilder Pablo Picasso heeft vrij dag zijn telefoon van de haak gelegd om in eenzaamheid te kunnen rouwen Vanavond brengt de VPRO-televisie voor de tweede maal een chansonpro gramma onder de titel „Cave, Caveau, Cabaret", en wel van 21.15 tot 21.40 uur op Nederland 2. Vorig jaar maakten Ernst van Alte- na en regisseur Rob van der Linden de eerste „Cave, Caveau, Cabaret", een registratie van de activiteiten van de jongste generatie zangers en dichters in Parijs. Verschillende van de zeven jonge mensen die in dit programma de buteerden hebben nadien nogal van zich doen spreken. Jacques Debronckart en Michel Fontayne kwamen naar Neder land om een heel programma te ma ken, Jean Vallée won de persprijs in Knokke 1966 en zong op het Haarlems Hartewensfestival en dan was er boven dien nog het zangeresje Noëlle Cordier dat dit jaar Frankrijk vertegenwoordig de op het Eurovisie-songfestival. Dit voorjaar trokken Van Altena en Van der Linden opnieuw naar Parijs en maak ten voor „Cave, Caveau, Cabaret II" opnamen van :Henri Tachan, Claude Vence, Yves Simon, Pascal Auriat, Ma- rie-Hélène, Michel en Christianne en Frangoise Carel. over de dood van zijn vriend llja Eh renburg. Een nauwe medewerker van Picasso zei, dat Picasso zich diens dood sterk aangetrokken heeft en niet ge stoord wenst te worden. Ehrenburg be zocht Picasso's villa aan de Rivièra minstens eens per jaar. De Franse communistische schrijver Louis Aragon noemde Ehrenburg „een levende schakel tussen de Sovjet-Unie en Frankrijk". In zijn eigen land ont moette hij veel kritiek op zijn hang naar Frankrijk, zei Aragon. DEN HAAG In het Nederlands Kostuummuseum in Den Haag wordt tot 15 oktober een tentoonstelling ge houden van doopkleding uit de periode 1740 tot 1910. Aanleiding tot deze expo sitie is de doop van prins Willem- Alexander. Behalve doopjurken en andere derge lijke kledingsstukken zullen er onder meer geboorte- en dooppenningen van verschillende oranjetelgen te zien zijn. Op de tentoonstelling vindt men ver der een „kraamkloppertje" uit de twee de helft van de achttiende eeuw, dat indertijd aan de buitendeur werd ge hangen om aan te geven dat de geboor te had plaats gehad. Door de wijze van ophangen was te zien of er een jongen of een meisje was geboren. Ook is er een kandeelstel te zien uit de achttiende eeuw, gemaakt van Ne derlands porselein, waaruit vroeger bij kraamvisites kandeel werd gedronken. ZWOLLE In de serie zomeravond concerten op het orgel van de Grote of St. Michaëlskerk aan de Grote Markt te Zwolle kan men woensdagavond om acht uur Feike Asma beluisteren. Het programma bevat onder meer: Con certo van Bach, Voluntary van Stan ley, Variaties van Van Westering, en Konzert van Micheelsen. PARIJS De Franse ministerraad heeft donderdag een aantal besluiten genomen die erop zijn gericht van Parijs de financiële hoofdstad van Europa te maken. De meeste beslui ten betreffen de effectenbeurs van Parijs en beogen de „moraal" en de positie van de beurs te verbeteren. Om het eerste te bereiken is een „commission des opérations de bour se" in het leven geroepen die toezicht moet uitoefenen op de effectenhandel. Deze instantie komt in de plaats van het „comité des bourses de valeurs en is geïnspireerd op de Amerikaan se securities and exchange commis sion en de Belgische bankcommissie. Zij heeft onder meer tot taak de me dedelingen die de maatschappijen aan hun aandeelhouders doen op hun juist heid te beoordelen. De ondernemingen moeten voor zij een beroep op de beleggers doen een prospectus uitgeven waarin zij op ruime schaal inlichtingen verschaffen over hun activiteiten en hun plannen. De commissie moet verder letten op het goed functioneren van de markt en met name nagaan of hoge func tionarissen van een onderneming geen misbruik van hun positie maken door op de beurs te speculeren. Een van de vele maatregelen die de positie van de Parijse effectenbeurs moeten verbeteren, is de afschaffing van de belasting van 33 procent die in Frankrijk op de opbrengst van bui tenlandse effecten moet worden be taald. Verder zullen de maatschappij en voortaan hun eigen aandelen mo gen kopen, zullen fiscale voordelen worden verleend aan Sicav's (de Franse vorm van de Amerikaanse „Mutual Funds") en zal de belasting op kapitaalverhogingen worden ver laagd. De bedoeling van de talrijke maat regelen is de beurs de rol van kapi taalbron terug te geven die zij na 4 jaar van koersdalingen heeft verlo ren. Daarvoor zal echter nodig zijn dat er naar de oude financiële tempel een nieuw publiek komt. Want de koersverbeteringen van de laatste da gen, hoe spectaculair die ook zijn, betekenen geen terugkeer van het par ticuliere spaargeld. "i'i 3 i HILVERSUM I 18.00 Nws. en commentaar. 18.20 Stereo: Spelenderwijs met de lichte muze: licht gevar. muz. progr. 18.45 18.45 Stereo: Vibrato: een platenprogr. voor stereo-liefhebbers. 19.20 Artistieke staalkaart. 20.00 Nws. 20.05 Stereo: Metropole-show: Metropole-ork. en so listen amusementsmuziek. 21.00 Hoorspel. 22.00 Joegoslavische volks muziek. 22.30 Nws. 22.40 Stereo: Lichte gramm. muz. 23.10 Stereo: Lui luiste ren: iicht gevar. platenprogramma. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II 18.00 Lichte gramm. muz. 19.00 Nws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Operettemuz. 20.30 Verzoekplatenprogr. 22.15 De ver grijzing van het theaterleven in Neder land, verslag van de teach-in. 22.30 Nws. 22.40 Overweging. 22.45 Goal...!: muzikaal sportprogr. met commenta ren, reportages en gekruide nieuwtjes. 23.55-24.00 Nieuws. NEDERLAND I NTS: 10.55-12.00 Doopdienst van de doop van Z.K.H. Prins Willem-Alexan- der. 12.50-13.20 Wereldkampioenschap pen op de weg voor amateurs te Heer len. 15.00 Wereldkampioenschappen op de weg voor amateurs te Heerlen. 15.30 Nieuws in het kort. STER: 15.31 Re clame. NTS: 15.34 Weekjournaal - met titels voor slechthorenden. STER: 15.57 Reclame. VARA: 16.00 Geheim Agent 86 - Oog om oog, spion om spion, TV- film. 16.25 Vrouwelijkheden. NTS: 16.45 Wereldkampioenschappen wiel rennen op de weg voor amateurs te Heerlen. VARA: 17.15-17.30 Het beertje en de andere in de rivier, Russisch te kenfilmpje. NTS: 18.15 Samenvatting van de hedenmorgen gehouden doop plechtigheid. 18.45 De Minimolen. 18.50 Journaal. STER: 18.55 Reclame. VARA: 19.00 Ja zuster, nee zuster. 19.50 Reactie op reacties. STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. VARA: 20.20 The Bruce Forsyth Show. (Montreux-inzending v. ABC-televisie, Londen). 21.10 Binnen kort op dit scherm: flitsen van het pro gramma-schema voor het komende win terseizoen. 21.20 Rawhide Het zwar te schaap, TV-film. 22.10 Zangsoliste met orkestbegeleiding. NTS: 22.50-22.55 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nws. in 't kort. STER: 20.01 Reclame. VPRO: 20.05 Beestje kijken. 20.30 Cinema, progr. over films en filmmakers. 21.15 Cave, Caveau, cabaret: kroniek van het jonge Franse chanson. 21.40 Wie is Linus Pauling?, filmdoc. STER. 22.10 Reclame. NTS: 22.15-22.30 Journaal. HILVERSUM I. VARA: 8.00 Nws. 8.15 Sportmed. en socialistisch strijdlied, lezing 8.18. Voor het platteland lezing. 8.30 Weer of geen weer, gevarieerd progr. (Om 9.00 Sportmed.). 9.40 Wereldkampioen schap wielrennen op de weg voor profs in Heerlen. 9.45 Nws. IKOR: 10.00 Het geladen schip: rubriek in het raakvlak van kerk en cultuur. 10.30 Herv. kerk dienst. 11.30 Balans: gebeurtenissen en opinies, gewogen en getoetst. AVRO: 12.00 Muzikaal onthaal: bonte muzikale show. 13.00 Nws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.20 Wereldkam pioenschap wielrennen op de weg voor profs in Heerlen. 13.25 Radar: radio periodiek. 14.00 Wie „Waagt" die zingt: liedjesprogr. 14.30 Radio Kamerorkest en soliste: klass. en mod. muz. (In de pauze: Thee voor belabberden, eenak ter). 16.20 Zuidamerikaanse gitaarmuz. (gr.). VARA: 16.30 Feest der herken ning (gr.). 17.00 Lichte gr.muz. voor de tieners. 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nws NRU: 18.05 Langs de lijn Hl): sportre- portages en -beschouwingen. VARA: 18.30 Stereo: Walsorkest. 19.00 Licht orkest met zangsolist (opn.). VPRO: 19.30 De rechten van een kleurling: Zuidafrikaanse notities. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Rits, progr. voor de jeugd. 21.15 Manneke Bis: een progr. in 't ABN. 21.30 Sopot Songfestival 1967. 22.30 Nws. 22.40 Actualiteiten. TROS: 22.55 Souvenir van een zomer: Franse muz. 23.10 Een liedje op commando: liedjescompetitie. 23.40 Licht pianospel. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II. KRO: 8.00 Nws. 8.15 Klass. gr.muz. 8.55 Inleiding Hoogmis. 9.00 Hoogmis. 10.00 Audio Zomereditie: muz.progr. voor kenners en liefhebbers. 12.00 Ste reo: Country and Western Express. 12.30 Nws. 12.37 Buitenlands commen taar. 12.50 Bel Cantoprogr. (gr.). 14.00 Everybody happy!!!: tienershow. NRU: 14.30 Langs de lijn: sportrepor- tages (o.a. wereldkampioenschap wiel rennen op de weg voor profs in Heer len) en lichte gr.muz. CVK: 17.00 Ver lossingssamenkomst van het Leger des Heils. 18.00 Schriftnoten: gewijde muz. IKOR: 18.30 Het orgel in de eredienst, muzikale lezing. 18.45 Kerk veraf en dichtbij. NCRV: 19.00 Nws. en weer- praatje. 19.07 Gewijde muz. (gr.). 19.30 Jeugdkoren (opn.).: geestelijke liede ren. 20.00 Bonhoeffer en het pacifisme, lezing. 20.15 Oude muz. (gr.) .KRO: 21.00 Paviljoen: muzikaal vakantie-me morandum. 22.00 Zin in liedjes: lied jesprogr. 22.30 Nws. 22.40 Geloven in morgen: avondoverdenking. 23.00 De ambtenaar, Uw dw. dnr., documentai re. 23.30 Franse chansons (opn.). 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM III. AVRO: 9.00 Nws. 9.02 Pyamissimo: licht muz.progr. KRO: 10.00 Nws. 10.02 Film en musical. 11.00 Nws. 11.02 Chan sons VARA: 12.00 Nws. 12.02 NAR: Nederlandse Artiesten Revue (gr.). 13.00 Nws. 13.07 Ringo: Beat- en Pop festival. 14.00 Nws. 14.02 Rome - Athe ne: platenprogr. voor de buitenlandse arbeiders 14.32 Brass Band. 15.00 Nws. 15.02 Ankara - Madrid: platenprogr. voor de buitenlandse arbeiders. 15.32 Country and Western muz. 16.00 Nws. 16.02 Zorro: tienerprogr. (plm. 16.30 Voetbaltoto-uitslagen). 17.00 Nws. 17.02- 18.00 Verzoekplatenprogr. NEDERLAND I NTS: 9.50-10.20 Wereldkampioen schappen wielrennen op de weg uit Heerlen. KRO/RKK: 11.00-12.00 Eucha ristieviering te Uithoorn. NTS: 12.30- 13.00 Wereldkampioenschappen wiel rennen op de weg uit Heerlen. 15.00 Wereldkampioenschappen wielrennen op de weg uit Heerlen. 15.30 Hollywood a go go, beatshow. 16.00-16.30 Wereld kampioenschappen wielrennen op de weg uit Heerlen. 16.45-17.00 Eurovisie: Programma over rechts verkeer, uit Zweden. CVK/IKOR: 18.40 Een studie van het jaar nul, religieuze film. CVK IKOR/RKK: 19.05 Bijbelvertelling voor de kinderen. NTS: 19.10 Thierrry, TV-film. (afl. 32). 19.35 Sport. 20.25 Journ. KRO: 20.30 Boccaccio, operette. 22.20 Epiloog. NTS: 22.25-2230 Journ. NEDERLAND II NTS: 20.00 Journ. 20.05 Expo '67, re portage Weredltentoonstelling, Montreal 20.50 School voor vrouwen, blijspel. 22.35-22.40 Journ. HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 L. gr.muz. VPRO: 7.55 Deze dag AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Act. 8.15 L. gr. muz (8.30-8.35 De groenteman) 8.50 Morgenwijding 900 Amsterd. kamerork. (opm.): kl. muz. (9.35-9.40 Waterstan den) 10.00 Voor de kleuters 10.10 Ar beidsvitaminen: pop. verzoekpl.progr. (11.00-11.02 Nws.) 11.55 Beursber. 12.00 Metropole ork. 12.27 Med. t.b.v. land en tuinb 1230 Modern platteland praat je 1235 L. ork. 13.00 Nws. 13.10 Act. 13.30 Stereo: 't Muzikantenuur: I. Alt viool en piano: mod. muz. II. Festival van Bergen (Noorwegen) 1967: Mod. koorliederen en muz. v. luit en karp 14.35 Het ticket op de laatste dag van een avonturier, blijspel 15.00 Voor de vrouw 16.00 Nws. 16.02 Stereo: Licht ensemble 16.15 's Lands eer, 's Lands wijs: volksmuz. uit Spanje 16.45 Stereo: I. Radiophilharm. ork: mod. muz. II. Omroepkoor: mod. liederen 17.30 Bra bant journaal. HILVERSUM II NCRV7.00 Nws. 7.10 Dagopening 7.15 L. grmu.z. 7.30 Nws. 7.32 Radio krant 7.50 Sterio: L. gr.muz. 8.00 Nws. 8.10 Gr.muz. 815 Gew muz (opn en gr.) 8.30 Nws. 8.32 Touringclub vakan- tietips 8.45 Metropole o:rk..en sol. (opn.) 9.00 Voor de zieken 9.40 Voor de vrouw 10.10 Klass .gr.muz. 10.25 Theologische etherleergang 1100 Stereo Volks :muz. uit Schotland (gr.) 11.20 Mod. grmuz. 12.22 Voor boer en tuinder 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinb 1230 Nws 12.40 Transistor: gevar. pr. met een toeris tische inslag 14.05 Schoolradio 14.30 Ste reo: Eigentijdse pianowerken (opn.) 15.00 Stereo: Klass. gr.muz. 16.00 Bij beloverdenking 16.30 Stereo: L. gr.muz. 17.00 Overheidsvoorl :Tropische hout soorten, een report vanuit het Konin klijk Instituut voor de Tropen, waar Cees van Maasdam een vraaggesprek heeft met ir. J. T. Wassink. 17.10 Voor de jeugd 17.25 Ned. liederen en liedjes (opn.) 17.40 Stereo :L. gr.muz. HILVERSUM III KRO :9.00 Nws. 9.02 L. muzpr.. (10.00 en 11.00 Nws., met aansl.: Act) 1200 Nws 12.02 Act. 12.05 TNT: Knalmuziek. 13.00 Nws. 13.03 Act.) 14.00 Nws. 14.02 Act. 14.05 Kick m:uz. en sport 1500 Nws. 15.02 Act. 15.05 Swingtime. 16.00 Nws. 16.02 Act. 16.05 lORRRrr...: pl.- show v. tieners 17.00 Nws 1702 Act 17.05—18.00 Verzoekpl.pr. ZATERDAG 2 SEPTEMBER 1967 DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal (herh. v. gisteren). 10.20 Filmrep. 11.00 Tv-spel. 12.00-13.30 Act. kroniek. 14.25 Nieuws 14.30 Pablo Casals dirigeert. 15.00 Aus- gerechnet Tatsachen. 15.15 Zelfportret van Carl-Jakob Bruckhardt. 16.00 In kleuren: Am.pr. 17.15 Vespers. 17.45- 18.50 Sportjournaal (Reg. pr.: NDR: 18.30 Tv-film. 19.00 Act. 19.15 In kleu ren: Am.pr. 19.58 Pr.overz. WDR: 14.00 Weekjournaal. 18.30 Hier und Heute. 18.50 Goedenavond. 19.00 Hier und Heute. 19.10 Tv-film. 19.40 Filmre portage). 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Am.progr. 22.15 Trekking van de Lotto. 22.20 Journaal en weerber. Aan sluitend: Woord voor de zondag. 22.35 Film. 23.55 Nieuws. DUITSLAND II 14.30 Pr.overz. voor de komende week. 14.58 Nieuws. 15.00 Studio v. jon ge kijkers. 15.30 Tv-film. 16.00 Hallo Max! am.pr. 16.20 Tv-film. 17.10 Mu ziek voor jonge mensen. 17.55 Nws. en weerber. 18.00 Inform, en meningen uit de Bondsstaten. 18.30 Filmnieuws. 18.55 Terugblik op de mode en muziek van de laatste 20 jaar. 19.27 Weerber. 19.30 Nws. en weekkroniek. 20.00 In kleuren: Gilbert Bécaud show. Aansl.: nieuws. 21.00 Commentaar. 21.10 In kleuren: Sportprogr. Aansl.: Nws. en weerber. ZONDAG 3 SEPTEMBER DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journ. (herh. v. gis teren). 10.20-10.50 Populair wetenschap pelijk progr. 11.00 Programma-overz 11.30 Documentaire. 12.00 Der Interna tionale Frünschoppen. 12.45 Weekjour naal. 13.15 Regionaal weekjourn. 14.30 Kinderprogramma. 15.05 Western-film. 15.50 Speelfilm. 17.25 Filmreportage. 18.00 Sportjourn. 19.00 Wereldspiegel. 19.30 Sportjourn. 20.00 Journ. en weer bericht. 20.15 In kleuren: Muzikaal amusementsprogr. 21.45 TV-film. 22.30 Internationale TV-wedstr. Berlijn. 1967. 23.20 Nws. en weerber. DUITSLAND II 11.45 Programma-overzicht. 12.15 Amusementsprogr. 13.00 Filmreporta ge. 13.45 Die Drehscheibe. 14.10-15.15 Kinderprogr. 15.15 Nws. en weerber. 15.20 Documentaire. 15.50 Eurovisie: Wereldkampioenschappen wielrennen op de weg te Heerlen. Aansl.: Reporta ge van de paardenrennen te Baden om de grote Prijs van Baden. 17.25 In kleu ren: TV-film. 18.15 Nws., weerber. en sport. 18.30 Filmreportage. 19.00 Sport journ. en toto-uitslagen. 19.27 Weer bericht. 19.30 Nws. 19.40 Act. uit Bonn 20.00 Amusementsconcert. 21.20 Portret van een toneelspeler. 21.50 Nws. en weerber. 21.55 Film. AMSTERDAM (1 sept.) Het was een ietwat verdeelde en onzeker markt op de Amsterdamse effecten beurs vandaag op de eerste beursdag van september. Het vaste verloop van Wall Street gisteren, maakte hier niet veel indruk. Trouwens de Nederland se fondsen in New York waren onver anderd voor Kon. Olie en iets vaster voor Unilever, maar KLM moest 1 5/8 dollar prijsgeven. Men zag dan ook een zeer kalme markt en in de hoeken ging het bijzonder rustig toe. Vanochtend werd Philips nog een gul den hogeT verhandeld op f 116,60, maar dit bleek te hoog voor de officiële ope ning. Deze stelde zich op f 115,50. Het komende weekend droeg ertoe bij om de kopers voorzichtig te ma ken. Toch volgde er later enige ople ving, -want Philips herstelde tot f 116,20 en dat was een halve gulden hoger dan gisteren. Ook Unilever zet te aarzelend in maar vertoonde later een herstel tot f 106,60, waarmee het vorige slotniveau met 30 cent werd overschreden. Kon. Olie daarentegen kon moeilijk meekomen én bleef een paar dubbeltjes beneden gisteren. Trouwens de gehele markt was nog al ongeanimeerd en het ontbrak aan stimulerend nieuws. Zo bleef ook AKU beneden het peil van gisteren. Over de gehele week genomen ech ter is het een goede beurs geweest voor Philips en Unilever. De eerste is ca. f 10 de tweede circa vier en een halve gulden omhoog gegaan. Daaren tegen moest AKU deze week ca. f 2 prijsgeven, bleef Kon. Olie vrijwel on veranderd en trad ook in Hoogovens nauwelijks enige wijziging op. De cultures deden het vandaag niet slecht en HVA ging zelfs een vol punt omhoog. Wat de scheepvaart betreft hier was de stemming gereserveerd met uitzondering van Scheepvaart- Unie, die bijna 2 punten verbeterde. Het blijft op de beurs gonzen van ge ruchten over de HBU, die gisteren na beurs is opgelopen tot zelfs 230, maar vanmorgen terugkeerde naar 223 het geen toch weer drie punten hoger was dan het slotniveau van donderdag. Men zou in beurskringen wel graag de oplossing van het raadsel zien. Voorlopig bleef de onzekerheid voort duren. Nederlandse Staatsfondsen wisten zich goed te handhaven maar hadden een rustig verloop. In het verdere verloop kwamen geen grote veranderingen meer voor. Unile ver en Philips bleven echter aan de vaste kant. Hoogovens deed f 92,50. Cultures goed prijshoudend maar Deli zwak op f 78 20. KLM was drie gul den lager op f 287. Lijempf was twee punten hoger, doordat het conflict een betere wen ding heeft genomen. Blaauwhoed ver beterde f 2,50 ingevolge de samenwer king met Pakhuismesteren. In deze laatste heeft Vlismar een groot be lang waardoor deze opliep van 255 bieden tot 375 laten. HBU deed 221, dus een punt hoger. Claims AMRO- Bank waren f 2,10. Aandelei. ABM wa ren vier punten hoger. De converteer bare obligaties-Blaauwhoed trokken 3 punten aan. Onder de lokale industrie- en waren koersstijgingen in de meer derheid o.a. voor Dagra, AIR, Uter- möhlen, Key en Kramer, Ned. Kabel, Erdal. Oude aandelen EMS deden f 46,50, de nieuwe f 39. Nat.-Neder- landen ging 5'/i punt omhoog. Daar entegen waren bieraandelen lager, moest Bijenkorf-beheer acht punten prijsgeven, KEMO min 6, Mosa min 61/* en Elsevier min 2 gulden. AMSTERDAM Over de toekomst van de General Tire Rubber Compa ny Holland, die in mei de produktie ge staakt heeft, zijn nog geen verdere be slissingen genomen, Liquidatie is nog niet gewenst, omdat dan het fiscale ver lies, dat is opgelopen tot ca. f 20 mil joen, verloren zou gaan. Dit werd in de jaarvergadering be kend gemaakt door een gemachtigde van de moedermaatschappij, de Ameri kaanse General Tire. Van de Neder landse dochter was geen commissaris komen opdagen en de directeur had zich laten verontschuldigen. Het is begrijpelijk dat aandeelhou ders na de trieste dertienjarige activi teiten van het bedrijf nogal bezwaren hadden tegen de afloop. Men vond dat de Amerikaanse moeder, de machtige General Tire, de Nederlandse aandeel houders met 'n bed a pari moest tege- moettreden. Volgens een aandeelhouder zou dat niet meer dan 600.000 dollar kos ten en de smet op een misstap van Amerikaanse zijde in de EEG te niet doen. Dit te meer daar ernstig werd ge twijfeld aan de goede trouw van de moeder ten opzixhte van haar zo on gelukkige Amsterdamse dochter. Men is thans doende de voorraden te verkopen. Goederen in bewerking zijn al weg, grondstoffen bijna en gerede produkten voor ongeveer de helft. De rest is ook nagenoeg verkocht. Meege deeld werd nog dat de verzekerde waar de van de activa f 27 miljoen bedragen tegen een boekwaarde van ongeveer f 15 miljoen. De jaarstukken werden aangenomen met echter een kleine honderd stem men tegen. AMSTERDAM, 1 sept. Londen 10.01 %-10.01%; New York 3.59iV3.59ii; Montreal 3.33-3.34ft; Parijs 73.32- 73.37; Brussel 7.24^—7.25; Frankfort 89.89y2 -89.941/S; Stockholm 69.63-69.68; Zürich 82.8714-82.92V4; Milaan 57.73'/»- 57.78V»; Kopenhagen 51.79^-51.84^; Oslo 50.26V4-50.31V»; Wenen 13.93V4- 13.94V4Lissabon 12.49V4-12.50Vi- Ned. Herv. kerk Beroepen te Oosterhout (N.B.) (toez.) J. Noordmans te Tjansweer; te Zuid- wolde-Noordwolde (toez.) Th. S. Hout- sma te Goënga. Bedankt voor Eemnes-Buiten (toez.) A. Breure te Hei- en Boeicop. Geref. kerken Beroepen te Gouda (vac. J. Henge- veld) J. Nierop te Nijkerk; te Schoone- beek en te Boskoop W. F. Koelé te Ens.

De Vallei | 1967 | | pagina 2