Containervervoer zal havens veranderen Begroting Utrecht sluitend Overleg 5-daagse voor winkelpersoneel vastgelopen BB®®®® Koningin bij herdenking 100 jaar Rode Kruis Hoevelaken-Terschuur maandag 4-baans Employé SVB blijft in Londen in arrest Giraal betalen in trein Nieuwe uniformen van regering ONDERSCHEIDINGEN BIJ EEUWFEEST Haarmode uit Parijs Omschakeling vraagt 150 miljoen gulden Mil j oenenorder van N.S. aan Werkspoor Riviertankers op drift Ompak werk Vier schepen Weer incidenten in Hongkong Burgemeesters met veel noten op hun zang mmi um Duitser prefereert een witte auto EEN KEIJZER TAPIJT PER METER2 N\tVJ\N NltUVV OCZJLZJS DIEFSTAL EN INBRAAK Pornografie gevonden in Amsterdam Kardinaal Aïfrink bij expositie Handelsdelegatie naar Djakarta Elektriciteit duurder in Engeland W einig telefoons in Frankrijk MET VERGEEFS TABEL Dokter Blokhuis nu officier O.N. Ligne "Caline" ZATERDAG 2 SEPTEMBER 1967 UTRECHT Als eerste provincie van ons land heeft Utrecht de pro vinciale begroting voor 1968 bij de Staten gepresenteerd. Door een ver beterde uitkeringsregeling volgens de wet uitkeringen wegen is de gewo ne dienst in eerste aanleg sluitend met een post voor onvoorzien van f 700.000,—. De uitgaven zijn over bij na de hele gewone dienst twaalf pro cent hoger geraamd, in verband met de stijging van Ionen en prijzen, ver hoging porti en toeneming der werk zaamheden. De gewone dienst heeft een eindcijfer van f 30,4 miljoen gul den. Voor subsidies is reeds f 320.000,-- meer uitgetrokken dan dit jaar. De nieuwe wegenuitkering en de ver wachting van verdere stijging -der uitkering in de komende jaren heb ben Gedeputeerde Staten doen beslui ten de investering ten behoeve van de wegen te verhogen tot 12 miljoen gulden. Provinciale Staten wordt bij de aanbieding van de begroting te vens gevraagd, Gedeputeerde Staten bevoegd te verklaren tot het aan gaan van vaste geldleningen tot in totaal 12 miljoen gulden. UTRECHT De directie van de Ne derlandse Spoorwegen heeft Werkspoor in Utrecht nu officieel opdracht ver leend voor de bouw van 26 getrokken rijtuigen bestemd voor het binnenlandse verkeer. In juni sprak Werkspoor reeds de ver wachting uit binnen enige maanden de ze opdracht tegemoet te zien. Deze order, waarmee minstens acht miljoen gulden is gemoeid, zal enige honderden werknemers in de afdeling rollend materieel van Werkspoor al thans voor een jaar werk verschaf fen. Met de bouw wordt in oktober be gonnen. De levering zal in de tweede helft van volgend jaar plaats hebben. Het in- en exterieur van de nieuwe rij tuigen is, identiek aan de al in dienst gestelde 24 rijtuigen voor het buurland- verkeer. Het essentiële verschil ligt al leen in de verwarmingsinstallatie. ROTTERDAM Drie binnentankers zijn losgeslagen van de Maaskade, toen door de harde wind de meerdraden van de schepen braken. De vaartuigen dre ven de riviei; op en botsten tegen de zuidelijke pijler van de Willemsbrug. Merkwaardig genoeg had geen van de' bemanningsleden van de schepen iets van de escapade gemerkt. Pas toen de vaartuigen tegen de Willembrug wa ren gebotst, schrok iedereen wakker. Boten van de rivierpolitie en van de havendienst brachten de tankers weer terug naar hun ligplaats aan de Maas kade. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. De schade aan de schepen is gering. ROTTERDAM Het haventerrein van de Europa Container Terminus (ECT) in het Emshavengebied van Rotterdam zal in de komende jaren worden uitgebouwd tot een kadelengte van drie kilometer met een opslagterrein van tachtig hectaren. Hiervoor is een investering nodig van honderd tot honderdvijftig miljoen gul den. De heer Ch. C. van Elderen, directeur van dit nieuwe bedrijf, deelde dit gisteren mee bij de aankomst van de Atlantic Span, het eerste gespecialiseerde schip van de Atlantic Container Line (A.C.L.). Tot dusverre is zeventien miljoen gulden uitgegeven voor het maken van de eerste aanlegplaats, het in richten van tien hectaren om contai ners te plaatsen, het aanschaffen van een machige kraan en van chassis om de laadkisten op te zetten en voor het bouwen van enkele loodsen. De ver groting van de „terminal" gaat ge stadig door. De heer F. Swarttouw, directeur van Stevedore Company Quick Dis patch een van de zes partners in de ECT schetste een toekomstbeeld: „Vier grote containerschepen elk met duizend containers, gevuld met der tigduizend ton stukgoed, kunnen dan binnen 24 uur worden gelost. Op de conventionele manier is daar een maand voor nodig." Niettemin verwacht hij dat de min dere behoeften aan werkkrachten zich geleidelijk zal voltrekken. Hij rekent op de verwerking van een groot per centage „ompakwerk" en dit is „even arbeidsintensief als het lossen van een zeeboot". Dr. A. D. J. Brantenaar, directeur van Corn Swarttouw Stuwadoors Maatschappij eveneens partner in de ECT stelde vast dat deze vorm van massavervoer over zee van grote gecombineerde ladingeen heden „ontzaglijk snel" toeneemt De stuwadoors ontdekten, zei hij „met schrik" dat de bestaande uitrusting van de haven voor dit nieuwe werk absoluut ongeschikt was. De containervaart zal slechts een handvol grote hoofdhavens" op de hele wereld aandoen, voorspelde dr. Brantenaar. De ETC zal alleen maar tevreden zijn wanneer Rotterdam zijn plaats als unieke containerhaven van Europa heeft verworven. Hierbij past de opmerking van de heer F. Swarttouw, „dat een enorme omzet zal moeten worden verkregen om tot de zo gewenste lage prijs voor over slag en opslag te geraken". De Atlantic Span is ongetwijfeld een indrukwekkend schij?. Het is ei gendom van de Swedish Transatlan tic Line te Gothenburg. Aan boord deelde de heer P. C. van Houten directeur van de Holland-Amerika Lijn en president commissaris van de ACL mee dat in de loop van september vier van deze schepen in de vaart komen. In 1969 zullen de zes deelnemende rederijen uit vier lan den de vloot hebben uitgebreid tot tien schepen. HAMBURG De Duitser heeft een sterke voorkeur voor een witte auto. Uit door onze oosterburen zorgvuldig bijgehouden statistieken blijkt, dat daar een op elke drie kopers van een auto „in het wit" wil rijden. Op de tweede plaats komt blauw gevolgd door grijs en vervolgens rood, bruin/ beige en groen. Aan zwart geeft slechts 0,8 procent van de automobilisten de voorkeur. In Engeland rijdt de man van smaak altijd zwart. UTRECHT Het overleg tussen de Centrale Werkgeversorganisatie in de Detailhandel en de werknemersvakbon den over een definitieve regeling van de vijfdaagse werkweek voor het win kelpersoneel is vastgelopen. De werkne mersorganisaties staan op het stand punt, dat in elk geval de vrije zaterdag middag een onderdeel van zo'n rege ling moet zijn. Zij hebben zich daarbij uitdrukkelijk bereid verklaard samen met de werk gevers ernstig te zoeken naar de wijze, ADVERTENTIE Vervaardigd met de beroemde tapijt-computer. Sterk, veer krachtig, kleurecht. Gemak kelijk in onderhoud. (390 cm) v.a. POSTBUS 39 - HILVERSUM waarop de mogelijk nadelige gevolgen van een beperking van de koopgelegen heid kunnen worden ondervangen. De werkgevers, met uitzondering van de Christelijke Middenstandsbond, zijn niet bereid op basis van dit uitgangspunt on derhandelingen aan te gaan. De Christelijke Middenstandsbond be treurt het dat het niet mogelijk is ge bleken het gesprek voort te zetten, nu van de zijde van de werknemersorga nisaties de bereidheid is getoond een eventuele landelijke koopavond op vrij dag en de nadere uitwerking daarvan in de onderhandelingen te betrekken. In nauw overleg met de drie vakcen trales beraden de werknemersorganisa ties zich thans samen met de Christe lijke Middenstandsbond op de wijze waarop de vrije zaterdagmiddag in het winkelbedrijf kan worden gerealiseerd. Zij doen dit met de wetenschap, dat zo'n regeling ook de instemming heeft van verscheidene landelijke en plaatse lijke groeperingen van ondernemers in de detailhandel, aldus is namens de werknemersorganisaties medegedeeld. HONG KONG Terroristen hebben gisteren bommen geplaatst langs een van de drukste straten van Hongkong, een verkeersbord in brand gestoken en spijkers op straat gestrooid toen de po litie verscheen. De politie deed intussen een inval in een vermeend communistisch bol werk op zoek naar wapens, ingrediënten voor bommen en propagandamateriaal. Militaire deskundigen onderzoeken nog of de bommen echt zijn. De 50 de monstranten die het verkeersbord in brand hadden gestoken, verdwenen toen de politie naderde. Ongeveer 300 mensen verzamelden zich 's avonds in Kowloon om eveneens uit eigen beweging te ver dwijnen toen de politie arriveerde. Deze vloot vergt een kapitaal van f 360 miljoen. De ACL zal in totaal voor zeshonderd miljoen gulden in vesteren. Het overige bedrag is no dig voor accommodatie op de haven terreinen, het kopen van containers en chassis en het maken van depots in het achterland. De Atlantic Span heeft al een uit reis met 1200 „Onverpakte" auto's van Europa naar de Verenigde Sta ten gemaakt. Het schip kwam terug met een volle lading lege containers om die over de aanloophavens te dis tribueren. De scheepvaartmaatschap pij zal op den duur ruim zevendui zend van deze stalen laadkisten nodig hebben. De heer Van Houten zei tevreden: „voor de volgende uitreis zal er in het schip eerder ruimte tekort dan over zijn". ADVERTENTIE voorkomt Uniek alarm-apparaat voor iedereen - compleet J/J 95 Voor de handel A. J. J. GASSELING, Herwen- sedijk 2, Herwen bij Lobith. Telef. 08365 - 220. AMSTERDAM In tegenwoordigheid van H.M. de Koningin en de prinsessen Beatrix en Margriet ls gistermiddag in het Internationaal congrescentrum RAI te Amsterdam de officiële herdenking gehouden van het 100-jarig bestaan van de vereniging „Het Nederlandsche Roode Kruis". De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, de heer B. Roolvink, bood de gelukwensen aan namens de regering en betuigde tevens haar grote erkente lijkheid en waardering voor al hetgeen het Rode Kruis in de loop van die 100 jaar heeft verricht. „Helaas ls een wereld zonder leed niet wel denkbaar, maar daarom juist is het bestaan van een instelling als het Rode Kruis, wiens doelstelling het is nationaal en internationaal zonder aanzien des persoons, en dus ook zonder te letten op nationaliteit, ras, huidskleur of geloof, in oorlog en vrede de ladende medemens terzijde te staan, een kostbaar goed, dat wij niet genoeg kunnen waarderen", aldus de minister. DEN HAAG Onvoorziene omstan digheden voorbehouden, pel Rijkswa terstaat maandagmiddag a.s. om twee uur beide rijbanen van Rijks- weg-29 tussen het verkeersplein Hoe velaken en Terschuur voor het ver keer openstellen. De opening zal zonder vertoon na bij laatstgenoemde plaats bij de aan sluiting op de oude weg op genoemde tijd geschieden. Hiermede zijn de eerste zeven kilo meter van de aan te leggen 120 kilo meter lange autosnelweg van de rand stad-Holland naar Twente, de z.g. Holland-Twente route, gereed geko men. Voor het gedeelte Terschuur-Stroe zullen binnenkort de voorbereidende AMSTERDAM Twee rechercheurs van de hoofdstedelijke zedenpolitie hebben bij een boekhandelaar in de Amsterdamse binnenstad een grote hoeveelheid pornografisch materiaal aangetroffen. Er werden twintig films, honderdtwintig -foto's, driehonderd dia's, dertig stencils, driehonderd boe ken en honderd tijdschriften in beslag genomen. De boekhandelaar is na ver hoor voorlopig heengezonden. werkzaamheden een aanvang nemen. Het gedeelte StroeAssel van deze autoweg, is behoudens enkele kunst werken gereed, maar zal eerst aan sluiting kunnen krijgen na het ge reedkomen van het gedeelte Ter- schuurStroe. Het ligt in het voornemen in ieder geval het gedeelte Hoevelaken-Apel- doorn van de Twente-route rond 1970 geheel voor het verkeer open te stel len. UTRECHT Kardinaal Alfrink heeft in het Aartsbisschoppelijk Mu seum in Utrecht de opening bijge woond van de tentoonstelling „Kunst schatten uit het bisschoppelijk museum van Haarlem", die tot en met 29 okto ber zal worden gehouden. Dr. J. Hulsker, directeur-generaal voor Culturele Zaken van het ministe rie van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk werk, verrichtte de ope ning. Als vertegnwoordiger van minis ter Klompé sprak de heer Hulsker de wens uit dat d& fusie van het Aarts bisschoppelijk Museum te Utrecht, het Bisschoppelijk museum in Haarlem en de oud-katholieke kerk, waartoe reeds op 22 januari 1966 werd besloten, zo snel mogelijk een feit zal zijn. In het congrescentrum van het RAI- gebouw is vrijdagmiddag het 100- jarig bestaan van het Rode Kruis herdacht in aanwezigheid van H. M. de Koningin, de prinsessen Beatrix en Margriet en de heer Van Vollenhoven. Op de foto wordt de koningin ver welkomd door de voorzitter van het Rode Kruis, jhr. G. Krayenhoff, ter wijl de 5-jarige Erika en de 4-jarige Marguerite bloemen aanbieden. DEN HAAG De Nederlandse rege ring zendt binnenkort een delegatie naar Indonesië, voor het voeren van handels besprekingen, zo vernemen wij van het ministerie van Economische Zaken. De delegatie zal onder leiding staan van de directeur-generaal voor de Buitenlandse Economische betrekkingen van het mi nisterie, dr. W. P. H. v. Oorschot, en behalve enkele ambtenaren van dit mi nisterie ook een vertegenwoordiger om vatten van het ministerie van Land bouw en Visserij en een vertegenwoor diger van het centraal orgaan voor de buitenlandse economische betrekkingen. Het doel is te komen tot het sluiten van een handelsakkoord. Nagegaan zal worden, welke mogelijk heden er bestaan om de handel tussen de beide landen uit te breiden. Samen werking tussen het Indonesische en het Nederlandse bedrijfsleven, b.v. in de vorm van gemeenschappelijke onder nemingen (joint ventures) is een van de onderwerpen van besprekingen. De delegatie zal voorts trachten duidelijk heid te verkrijgen over de bescherming, die Nederlandse investeringen in Indo nesië zullen genieten. J J AMSTERDAM. De 29-jarige admi nistratieve hulpkracht van de Sociale Verzekeringsbank in Amsterdam, Re- né J. A. L., die door een rechter in Londen wegens een zedendelict tot een boete van f 200,- werd veroordeeld, blijft in afwachting van het verzoek tot uitlevering in hechtenis. L. wordt, zo als bekend, verdacht van oplichting van de SVB twee jaar geleden voor 3'/» ton. De Amsterdamse officier van Justi tie, mr. L. van den Berge, heeft offi cieel bericht gekregen, dat L. tot 7 sep tember in arrest blijft. Dit is echter in strijd met artikel 10 van het uitleve- ringstractaat tussen Nederland en En geland, waarbij is bepaald, dat binnen 20 dagen na de inhechtenisneming het officiële uitleveringsverzoek bij de Britse Justitie moet zijn ingediend. Mr. Van den Berge heeft daarop dan ook in zijn via Interpol naar Londen gestuurde telegram gewezen. Vandaag verleende de raadkamer van de Amsterdamse Rechtbank op vordering van mr. Van den Berge een bevel tot gevangenneming van L. Dit document zal, vertaald, zo snel moge lijk via de diplomatieke kanalen naar de Britse Justitie worden verzonden. Op het ministerie van Justitie in Den Haag is men inmiddels bezig, met de vertaling van het dossier en de daarin liggende stukken. Ook deze documen ten zullen zo snel mogelijk naar Enge land worden verzonden. Blijkens de berichten uit Engeland is de vrouw van L. in verwachting. In Ne derland was hij niet getrouwd. Of zijn echtgenote een Nederlandse of een bui tenlandse is is in Amsterdam niet be kend. LONDEN De Britse elektriciteits tarieven voor particulieren zijn met ge middeld 14,5 procent verhoogd terwijl bedrijven gemiddeld zes procent meer zullen moeten betalen. Per jaar zal deze verhoging de indus trie naar schatting 360 miljoen pond kosten. Het regent klachten bij de re gering, die zich had verbonden zowel de lonen als de prijzen aan banden te leg gen. In Zuiddorpe in Zeeuws-Vlaanderen heeft Marie Cecile Moerdijk, een koor samengesteld van vijftien bur gemeesters van Zeeuwse gemeen ten. Het gezelschap oefent met en thousiasme en smaakte dezer dagen het genoegen te mogen optreden voor de radio. PARIJS In Frankrijk zijn maar 13,33 telefoons per 100 inwoners, ver geleken met 46 in de Verenigde Staten en 18 in Engeland. Dit blijkt uit offi ciële statistieken die vandaag zijn uit gegeven. De minister stipte aan, dat in ons land de gedachten van de Zwitser Hen ri Dunant een warme pleitbezorger vonden in de persoon van de chirur gijn-majoor der Genie, dr. J. Basting, die als afgevaardigde van koning Wil lem III de eerste internationale confe rentie van het Rode Kruis in Genève bijwoonde. „Het was door de daad kracht van koning Willem III persoon lijk, dat bij Koninklijk Besluit van 19 juli 1867, de Nederlandse vereniging in het leven werd geroepen. Het wekt dan ook geen verwondering, dat de ko ninklijke familie in de loop der jaren steeds actief bij het Rode Kruis betrok ken is geweest", zei minister Roolvink. Hij herinnerde er aan dat de koningin die thans beschermvrouwe is en haar vader, prins Hendrik, het voorzit terschap van het Rode Kruis hebben be kleed en hij memoreerde de benoeming van prinses Margriet tot lid van het dagelijks bestuur van het Rode Kruis. In de loop der jaren is duidelijk ge bleken, zo vervolgde spreker dat het Nederlandsche Roode Kruis, soms alleen, soms in samenwerking met anderen zijn doelstellingen in binnen- en bui tenland heeft waargemaakt. Het cen traal laboratorium van de bloedtrans fusiedienst van het Nederlandsche Roode Kruis in Amsterdam geniet wereldver maardheid, aldus de bewindsman. De minister deelde mede dat de regering besloten heeft de jubilerende vereni ging, die „zo'n unieke plaats in onze samenleving inheemt", als jubileumge schenk een heruniformering van 't ge hele Rodekruis-korps (12.000 vrijwilli gers), waarop een groot deel van. het Rodekruiswerk steunt aan te bieden. Het wordt een grijskleurig uniform (thans dragen de korpsleden de mili taire kaki-uniformen). De president van het Internationale Rode Kruis-comité, S. A. Gonard, her innerde er aan, dat Nederland een van de eerste landen was, die voldeden aan de wens van Henri Dunant om in elk land 'n nationale hulporganisatie op te richten. Voorts wees hij erop, dat zijn comité bij grootscheepse hulpacties in diverse landen nooit vergeefs een be roep op het Nederlandsche Roode Kruis had gedaan. De gravin van Limerick voorzitster van het dagelijks bestuur van het inter nationale Rode Kruis merkte op dat de organisatie vooral een belangrijke rol speelt bij de bevordering van de we reldvrede. Daarna sprak nog de president van de liga van Rodekruisverenigingen, de heer José Barroso Chavez. Het mil joenste lid van het Rode Kruis, mevr. W. H. Haseloop uit Tolbert (Gronin gen) werd vervolgens gehuldigd door de voorzitter der Tweede Kamer, mr. F. J. F. M. van Thiel. Namens vijftig organisaties waarmee het Rode Kruis in zijn oorlogs- en vredestaak nauw heeft samengewerkt bood de heer W. Ch. J. M. van Lan- schot een geschenk aan, bestaande uit een plaquette-reliëf van de beeldhou wer Albert Termote uit Voorburg dat geplaatst zal worden in het gebouw van het hoofdbestuur in Den Haag. Op de plaquette staat de tekst „Het Neder landsche Roode Kruis. In oorlogsleed en rampspoed. Ten dienste der mens heid". In zijn toespraak aan het slot der bijeenkomst zei de voorzitter van het Rode Kruis, jhr. G. Krayenhoff, dat de nieuwe uniformen die geheel afwijken van die van de krijgsmachtonderdelen er wellicht toe zullen kunnen bijdragen het fabeltje uit de wereld te helpen, dat het Rodekruiskorps van vrijwilli gers en vrijwilligsters een onderdeel is van een militaire organisatie. Het Nederlandse volk verwacht dat zijn Rode Kruis te allen tijde paraat is en onmiddellijk, bijv. bij rampen, in actie komt, aldus de voorzitter. Voor de naaste toekomst echter baart een en ander ons zorgen. De snelle be volkingsaanwas van Nederland en het ouder worden van de bevolking beteke nen een uitbreiding van het aantal ta ken. De modernisering van de materia len, die grote bedragen eist, de uitvoe ring van nieuwe taken en de verplich tingen in internationaal verband ver gen, zo vervolgde spreker, veel kapi taal en inschakeling van deskundig per soneel. „Wanneer het Nederlandse volk. ach ter zijn Rode Kruis blijft staan, zal het waarachtig wel gaan". BOURNEMOUTH Grafstenen en 'n bedehuis op een Joodse begraafplaats in de buurt van Bournemouth zijn don derdag met hakenkruisen en antise mitische leuzen beklad. UTRECHT Zoals bekend, is het sinds enige tyd mogelijk by het kopen van plaatsbewijzen aan de loketten van N.S. te betalen met een getekend girobiljet. Deze mogelykheid bestaat nu sinds kort ook in de trein. In drie gevallen namelijk kan de conducteur in de trein aan de reiziger een plaatsbewys of een aanvulling daarop afgeven, t.w. indien hy op een z.g. onbediende halte is ingestapt, wanneer hy verder wenst te reizen dan zyn plaatsbewys aangeeft, of wanneer hy onder weg in een hogere klasse wil plaatsnemen. In beide gevallen moet hy de conducteur tydig van dit voornemen in kennis stellen. Het enige dat de reiziger by de betaling aan de conducteur hoeft te doen, ls het plaatsen van zün handtekening op de girokaart, waarna de conducteur de rest invult. DEN HAAG In zijn toespraak ter gelegenheid van de viering van het honderdjarig jubileum van het Nederlandsche Roode Kruis, in het RAI-gebouw te Amsterdam gehou den, heeft de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, de heer B. Roolvink, mededeling gedaan van de volgende Koninklijke onder scheidingen, in verband met dit eeuwfeest verleend: Ridder in de orde van de Neder landse Leeuw: de heer A. van Em- den, directeur-generaal van het Ne derlandsche Roode Kruis; Officier in de orde van Oranje- Nassau (bij bevordering): de heer B. Blokhuis, arts, gewestelijk com mandant van het Rodekruiskorps in de kring Gelderland. Dokter Blok huis was vele jaren arts te Doetin- chem, thans woont hij te Velp. Ridder in de orde van Oranje- Nassau: mevrouw H. A. van Riems dijk- Philips, voorzitster van de af deling Eindhoven en waarnemend kringcommissaris van het Ned. Roode Kruis in Noord-Brabant. Voorts werd de eremed»ille in zil ver, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, verleend aan de da mes A. Demmers, helpster bij de colonne IJmuiden/Velsen en P. M. M. E. Lenders, helpster bij de colonne Helmond, alsmede aan de heer Ch. Szerkowski, reserve-lid van de colonne Arnhem. De eremedaille in brons, verbon den aan de orde van Oranje-Nassau, werd toegekend aan de heren W. F. Hermam en W. van de Wetering, beiden werkzaam bij het hoofdbe stuur van het Ned. Roode Kruis in Den Haag. ADVERTENTIE herfst-winter 1967-1968 Het Syndicat de la Haute Coiffure Fran- caise is er ditmaal van uitgegaan om de haarmode aan te passen aan de mo de van de Haute Couture. De nieuwe liaarmodelyn is door haar geraffineerde coupe en gedurfde styi het ideaal voor de vrouwelijke élégance. Soepel, kort, praktisch, met naar voren springende bouclés (veertjes) geeft liet een luchtige omlysting van het gezicht. De lijn kan al of niet met pony gedra gen worden, naar gelang de vorm van het gezicht. De nekpartij is aflopend kort in verband met de opstaande kragen van mantels en bontjassen voor het nieuwe seizoen. Een mini Permanent Wave of modeling is soms gewenst ter ondersteuning van de houdbaarheid. Het coiffure is echter gebaseerd op de juiste uitvoering van de coupe. De modehaarkleuren zijn warm van tint en doorschijnend zoals herfsttinten in een najaarszon. Een ech te modecreatie uit Parys. Voor cocktailcoiffures worden haarstuk jes of gedeeltelyke postiches int het haar verwerkt. De leden van het Syndicat de la Haute Coiffure Francaise et Coif fure Création zijn herkenbaar aan nevenstaand em bleem. syndicat de la haute coiffure francaisb et coiffure création Zy zyn het eerst bekend met de nieuwe Franse haarmode. Ten ge rieve van onze lezeressen doen w|j u hieronder het adres toekomen van het lid van het Syn dicat de la Haute Coiffure Frangaise et Coiffure Création in uw woonplaats. APELDOORN C. C. F. Duller, Hoofdstraat 46 c-d, telefoon 13963.

De Vallei | 1967 | | pagina 6