Teleurstellende start van Candia-zaterdag Hattrick van linksbuiten Vink Advendo kon sterk Renswoude na hervatting niet meer stuiten SKF verloor in slotfase van „stevige" OKV-ers 7-4 Oefenmeester Ter Haar trad wegens kritiek af Misverstanden in defensie kostten DVSA overwinning Onderling toernooi van Salamanders RHC-heren moesten onderspit delven Uitslagen in afdeling Utrecht Verdiende zege van Valleivogels op WZ-Soest Maluku Muda overrompelde Oranje-Wit: 1-4 Damcompetities bij DCE weer van start HDS begon seizoen met grote deceptie Geen schutters bij R.-K. Unitas NSVS oppermachtig in duel tegen Dold. Boys5-1 Wedvlucht Vilvoorde van p.v. „De Snelpost" Donner speelde remise Bijzondere VAV-vergadering Gelijk spel tegen SVP: 2-2- Protesten KORFBAL MAANDAG 4 SEPTEMBER 1967 RHENEN Na enkele veelbeloven de oefenwedstrijden is het zaterdag team van „Candia '66" het afgelopen weekeinde in de eerste competitiewed strijd niet verder gekomen dan een te leurstellend gelijk spel (2-2). Een draw die pas in de allerlaatste minuut tot stand kwam. Met de puntenverdeling konden de Rhenenaren, ook gezien het vertoonde spel, nog het meest tevreden zijn. In de beginfase van de strijd had Candia ongetwijfeld het beste van het spel. Vooral via linkshalf Sandstra wer den enkele goede aanvallen ingeleid. Het goede ingrijpen van de SVP-spil Van Kooten voorkwam voorlopig doel punten. Toch zou Candia aan de leiding komen. Dit gebeurde door rechtsbinnen Derks. Uit een verre pass van rechts back De Gier dirigeerde middenvoor Van den Berg de bal door naar de vrij staande Derks, die beheerst doelpunt te. SVP liet het er niet bij zitten en vooral via de ex-Veenendaalspeler Re- bergen werd het doel van de ditmaal in het groen spelende Candia-bewoners enkele malen stevig belaagd. Uit een ogenschijnlijk ongevaarlijke voorzet ontstond de gelijkmaker: kee per Boelhouwer liet de ingezette kop bal van zijn borst in het veld terug springen. Voor de toegelopen midden voor was het toen een koud kunstje om de bal tegen de touwen te plaatsen: 1-1. Candia raakte nu enigszins van slag, maar zou toch de leiding hebben her nomen door Van den Berg, ware het niet, dat de scheidsrechter reeds had gefloten voor een overtreding tegen de ze speler. Het prachtige doelpunt moest nu geannuleerd worden. Na de rust had Candia de vrij sterke RHENEN De teams van de Rhe- nense Handbal Club kwamen zondag binnen de lijnen voor hun eerste wed strijd in de veldhandbalcompetitie. Het herenteam moest het al direct opnemen tegen 't zeer sterke Oranje uit Utrecht. Dat de voorbereiding van het team hierop niet was ingesteld bleek al spoe dig. Oranje speelde sneller en geva rieerder. De RHC-verdediging gaf ech ter tot aan de rust prachtig partij. Daaraan was het te danken, dat de ruststand slechts 42 in het voordeel van Oranje was. In de tweede helft werd het overwicht echter duidelijker uitgedrukt en regelmatig liep Oranje naar een 103 overwinning. Het zal voor RHC niet meevallen om dit jaar de hoop op promotie naar de eerste klas waar te maken. Concurrent Oranje heeft dit wel aangetoond, alhoewel de 103 eindstand wat geflatteerd was. De dames deden het in de thuiswed strijd tegen Sport Vereent aanmerkelijk beter en wonnen met 83. De junioren-jongens waren geweldig op dreef tegen Oranje en wonnen met niet minder dan 173. HAVANNA. Jan Hein Donner is in Havanna tijdens het Capablanca- herdenkingstoernooi in de achtste ron de remise overeen gekomen met de Tsjech Ludek Pachmann. De Nederlan der heeft tot nu toe vier purten ver zameld. De Deen Larsen en de Rus sische grootmeester Polugajevsky en Smyslov hebben de leiding met zes punten. Larsen deelde het punt met de Tsjech Filip, Polugajevsky versloeg de Chileen Letelier en Smyslov speelde remise tegen de Hongaar Baroza. ZATERDAG 2de klasse A: Advendo—Renswoude 1—3, Baarn—Hees 4—2, VVZ '49— Valleivogels 24, ScherpenzeelTOV 3—4, Candia '66—SVP 2—2. 3de klasse B: DEVWoudenberg 22, DVSA—Beverweerdse Boys 23, Lang broekBunnik 43, NS VSDolderse Boys 51. ZONDAG lste klasse B: St. Boys—DWSV 6—2, Hoogland—VSK 3—2, Brederodes—Utr. Boys 00, SoesterbergPatria 12, De MeeuwenRoda '46 10. 2de klasse B: Olympia '25Houten 10, DSO (U.)Scherpenzeel 12, Bar- neveldRK Unitas 41, Oranje Wit Maluku Muda 1—4, St. Maarten—DVSU 1—2. 3de klasse B: SVMM—En Avant 7—0, HDS—Dorestad 2—3, Ares—RUC 2—1, Rivierwij kersFa ja Lobi 2L De zaterdagafdeling van Candia '66 kwam op eigen terrein tegen het Veenendaalse S.V.P. niet verder dan een gelijk spel. Op de foto een aan val van de Rhenenaren. O wind in de rug, maar ondanks de hulp van deze bondgenoot ging het Candia- spel steeds stroever lopen. SVP daar entegen bleef rustig opbouwend verder spelen en het verbaasde dan ook nie mand dat de Panter-mensen uit een voorzet van links de leiding namen; de gevaarlijke SVP-middenvoor priemde de voorzet onhoudbaar langs de doel man (1-2). Toen iedereen zich al met een 1-2 eindstand had verzoend, kwam toch nog de misschien niet geheel verdiende gelijkmaker. Uit een door linksbuiten Willems genomen hoekschop liep Derks de bal in het doel (2-2). Dat de doelman de bal niet kon bemachtigen was te wijten aan het grote aantal spelers, dat zich voor en in zijn heiligdom had ver zameld. Over twee weken speelt Candia '66 uit tegen Scherpenzeel. Om een goed resultaat te bereiken, zal er dan in de eerste plaats minder nerveus gespeeld moeten worden. Kwaliteit is er voldoen de; dat hebben de oefenwedstrijden, on der andere tegen Opheusden, wel bewe zen. SOEST Waren het enige weken ge leden de VVZ-spelers uit Soest die in het Oskade-toernooi naar het Valleivo- gelsveld kwamen om Valleivogels te bekampen, nu ging Valleivogels voor de eerste competitiewedstrijd op bezoek bij VVZ'49. Dat de wedstrijd in Scherpen zeel een goede graadmeter was, bleek ook nu daar Valleivogels ook deze wed strijd volkomen verdiend met 24 won. Na de aftrap was het meteen Vallei vogels dat in het offensief ging en enige gevaarlijke aanvallen op het WZ-doel lanceerde. In de 2e min. pikte Van Dom- selaar de bal op het middenveld op en zette zijn rechtsbuiten R. van Maanen invaller voor G. v. Eist aan het werk, die de bal op maat doorschoof naar middenvoor Klinkhamer. Hij scoor de onhoudbaar voor keeper Putters (0-1). Valleivogels bleef na dit snelle suc ces doorgaan en de WZ-verdediging moest alle zeilen bijzetten om een twee de treffer te voorkomen. Na tien minu ten spelen was het echter linksbuiten C. van Maanen die de bal prachtig vrij speelde en zijn voorzet werd door Van Domselaar afgerond (02). Even leek het erop dat Valleivogels een gemakke lijke overwinning zou gaan behalen, maar de VVZ-spelers kregen nu wat meer vat op het spel en drukten nu Valleivogels terug op eigen helft. Na on geveer een kwartier passeerde linksbin nen Floor na een fout in de Vogelsver dediging doelman Vlastuin (1—2). Vijf minuten later werd het gelijk toen de linksbuiten van VVZ de bal uit de handen van keeper Vlastuin sloeg en Steenmeijer de bal in 't lege doel werk te. Scheidsrechter Van Geffen kende dit doelpunt toe, ondanks protesten van de Valleivogelsverdediging. Na 25 minuten spelen moest de links half van de vogels, P. v.d. Ham door C. Overeem worden vervangen, wegens een enkelblessure. De wedstrijd werd nu een beetje rommelig en de scheids rechter had de grootste moeite om alles binnen de perken te houden. In de laat ste minuut van de eerste helft kreeg Vallei vogels op ongeveer 40 meter van het doel een vrije trap te nemen. Spil Idzerda bracht zijn ploeg opnieuw aan de leiding door de bal over de uit zijn goal gekomen doelman Putters te schie ten (2—3). Na de hervatting probeerde een sterk aanvallend WZ de gelijkmaker te sco ren, maar de Valleivogelsverdediging gaf geen krimp. Vooral linksback J. v. Rootselaar Gzn. die zijn directe tegen stander de gevaarlijkste man van WZ volkomen in bedwang hield was goed op dreef. Na enige tijd wist Val leivogels het spel te verplaatsen en dit resulteerde in een goal van invaller C. Overeem die ongeveer 10 min. voor tijd, na goed aangeven van C. van Maanen, de bal langs de onthutste WZ-goalie schoot en hiermee de zege voor Vallei vogels zeker stelde. Verder dan een paar hoekschoppen kwam WZ niet meer. De invallers R. van Maanen en C. Overeem kunnen op een goede wedstrijd terugzien. EDERVEEN Advendo heeft zater dag voor een talrijk publiek een eer volle 13-nederlaag geleden tegen buurtgenoot Renswoude. De overwin ning van de gasten was wel verdiend, doch Iets geflatteerd, omdat Advendo bij de rust een verdiende 10-voor- sprong had, maar deze in het laatste half uur prijs moest geven omdat de druk te zwaar werd en doelpunten niet uit konden blijven. B. Vink, de snelle linksbuiten van Renswoude, nam alle drie doelpunten voor zijn rekening. Om 4 uur precies trapte Renswoude af, maar Advendo nam meteen het heft in handen en de Renswoude-ver- dediging kreeg het zwaar te verduren- Spil Koetsier en zijn mannen hielden het hoofd echter koel en keeper Van Ommen kreeg dan ook weinig moeilijk werk te verwerken. Renswoude kwam wel tot te gen-aan vallen, maar die strandden meestal op de uitstekend spelende linkshalf Gaas beek en de teruggetrokken linksbinnen Greuter. Nadat de middenvoor T. Veer een kop bal rakelings over kopte, nam Ad vendo in de 40ste minuut verdiend de leiding. Middenvoor Veer gaf een diep tepass naar de scherp opgestelde J. v. Donkelaar die alleen voor keeper Van Ommeren kwam en via diens handen vloog de bal boven in het net (10). Dit was ook de ruststand. Na de hervatting zette Renswoude al les op alles om de opgelopen achter stand weg te werken en de Advendo- verdediging kreeg handenvol werk. Na een kwartier gingen de Ederveners door de knieën toen de snelle linksbui ten B. Vink de goed keepende Donke laar met een goed schot passeerde (1-1). De gasten bleven de toon aangeven en in de 70ste minuut leidde dit weer tot succes toen linksbuiten Vink een hoge voorzet van rechts keihard inkop te (12). Advendo ging hierna uit de verdediging en drong ver op om nog een puntje in de wacht te slepen. Dit werd noodlottig, want 5 minuten voor het einde was het weer Vink die de Advendo-verdediging te vlug af was en zijn ploeg naar een 13 overwinning schoot. Het werd een sportief gespeelde wedstrijd voor vele toeschouwers, die zich geen moment hebben verveeld. Ondanks de nederlaag heeft Advendo goede hoop voor de zware uitwedstrijd zaterdag tegen Hees. Het tweede elftal van Advendo ver loor met 64 van Scherpenzeel II. Voor de doelpunten zorgden N. v. Beek (2x), G. Hardeman en J. Nab. VEENENDAAL Het eerste optre den van de Veenendaalse korfbalclub is geen succes geworden. Na aanvanke lijk met 42 te hebben voorgestaan, gelukte het O.K.V. uit Oostzaan in de slotfase niet alleen gelijk te komen, ELST Zondagmiddag trad Oranje- Wit op 't sportpark aan tegen Maluku Muda. Voor de aanvang werd 1 minuut stilte in acht genomen o.v.m. het over lijden van de heer G. Drost, zaterdag tijdens een viswedstrijd van 't ontspan ningscomité. De Barnevelders speelden in de beginfase fameus en gaven de Elstenaren een voetballesje. In een pe riode van een half uur keken de Oranje- Witters al tegen een 0-3 achterstand aan. Reeds in de 14de minuut opende W. Tuhusula de score (0-1). Zes minuten later werd een prachtige aanval met vele schijnbewegingen doot 't centrum van de Elster defensie bekroonde met een goal van M. Titaley (0-2). De Oranje-Witters konden geen vat krijgen op het tik-tak-spel der Muda- spelers. In de 28ste min. liep rechtsbinnen D. Titaley door op een pass, waarbij de Elster verdediging dacht dat het off side was (0-3). Even voor de rust kre gen de Elstenaren de tegenstander toch in een greep en goed doorzetten van H. Slok betekende 1-3. Na de hervatting een geheel ander beeld. Nu was 't Oranje-Wit dat de strijd beheerste. Soms met heel aardig aanvalsspel trachtte zij het Mucla-spe- lers te laten capituleren. Een goed schot van Slok ging tegen de lat, en een kopbal ging buiten bereik van de keeper net over. T. Selhorst kreeg een leuke kans maar voordat hij tot schieten kwam blesseerde hij zijn knie. Het wilde niet lukken. Dat Malukka Muda toch nog kans zag de score op te voeren, was het resultaat van het geweldige opdringen der Elster formatie. Een aardige wed strijd waarin de beste ploeg won. EDERVEEN. Vandaag gaat bij de Ederveense damclub DCE de nieuwe onderlinge competitie weer van start, terwijl men op 4 oktober weer begint met de bondscompetitie. De dammers zijn bepaald optimistisch voor wat be treft de bondscompetitie, omdat het achttal aanmerkelijk sterker is dan het afgelopen seizoen. Het eerste achttal ziet er als volgt uit: Bord 1. J. Boeve; 2. St. Vierwin- den; 3. G. J. Dikkenberg; 4. G. van Heerdt; 5. J. Koning; 6. G. Vlastuin; 7. D. van Heerdt; 8. A. van Hunnik. De wedstrijden worden weer gespeeld in het Groene Kruisgebouw. Nieuwe le den kunnen zich op maandagavond op geven bij het NCE-bestuur. maar zelfs duidelijk te winnen. Het profiteerde daarbij dankbaar van zijn grotere routine door tijdig te ontdek ken dat scheidsrechter Frankvoort zich gemakkelijk Het misleiden. Met hard spel gelukte het SKF terug te dringen. Het begin was aan beide zijden nog wat aarzelend. In deze eerste wedstrijd zochten beide partijen nog naar de juiste combinaties. Wat SKF betreft, deze ploeg bleef, sinds de vorige competitie waarin het kampioenschap werd behaald, ongewij zigd, zij het dan dat aanvoerder Van Dijk de opstelling enigszins had gewij zigd. De vakken waren als volgt sa mengesteld: aanval: Tineke v. Beek, Ina Hessels, André van Rossen, Breu- nis v. d. Pol; midden: Mieke Farber, Ted v. Kooten, Wout van Dijk, Wout de Jong; verdediging: Hennie v. Jaars veld, Lettie Hament, Kees Heikamp, Gert van Schoonhoven. O.K.V. nam vrij snel de leiding door dameshanden (10). Van Rossen repli ceerde met een fraaie doorbal (11). Opnieuw nam OKV de leiding, maar SKF had ook nu het antwoord klaar toen Lettie Hament zich handig van haar tegenstander afdraaide (22). Met deze stand kwam de rust. Aanvoerder Wout van Dijk gaf na de rust het goede voorbeeld door twee maal raak te schieten (24). OKV begreep het gevaar en pakte de zaken daarom letterlijk en figuurlijk steviger aan. De lichte SKF'ers lieten zich de kaas duidelijk van het brood eten en scheidsrechter Frankvoort was er helaas de man niet naar om in te grijpen. Hij nam de meest vreemde be slissingen, waarover vriend en vijand het hoofd schudde. OKV vergat zo als reeds gezegd is echter niet hier van te profiteren en uiteindelijk slaag den de Oostzaners erin met de zege te gaan strijken. SKF zal zich er helaas op moeten in stellen dat in de 2de klasse KNKB en kele zeer harde ploegen spelen. Zaterdag aanstaande mogen de Vee- nendalers het opnieuw proberen tegen Hespa uit Amsterdam en opnieuw moet rekening worden gehouden met een felle tegenstander. LEERSUM Alhoewel het Leersum- se HDS steevast van plan was een toon aangevende rol te gaan spelen in de derde klasse B, moest de ploeg reeds in de eerste competitiewedstrijd een ne derlaag incasseren van Dorestad (2-3). Deze match was voor de Leersumers al meteen een grote teleurstelling door dat van de KNVB bericht werd ontvan gen, dat twee spelers niet mochten wor den opgesteld wegens enkele overtre dingen, welke waren begaan in vriend schappelijke duels. Mede daardoor stond de thuisclub al na een kwartier met 0-2 achter in de harde wedstrijd tegen Dorestad. Er werd zeer onsamenhangend gespeeld door HDS en dat viel in het bijzonder in de defensie op, waar de geschorste spelers node werden gemist. Voor de rust zag het Leersumse team toch nog kans ge lijk te komen met Dorestad door twee fraaie treffers van Wim Meerbeek. Na de hervatting was Dorestad onge twijfeld de betere ploeg en de bezoekers onderstreepten dit dan ook met een der de treffer, die tevens het winnende doelpunt werd. Een verdiende overwin ning voor de (forse) ploeg van Dore stad. Donkelaar van Advendo (in wit tenue in een duel met zijn Renswoudse tegenstanders. De Ederveners ver loren de streekderby BARNEVELD In de eerste compe titiewedstrijd van het nieuwe seizoen heeft Unitas een 4-1 nederlaag moeten incasseren van Barneveld. Ondanks bij zonder goed keeperswerk van Piet Bre- kelmans wist de snelle voorhoede van Barneveld viermaal te scoren. Unitas kreeg een doelpunt cadeau dank zij de nieuwe spelregels, want de uitstekend leidende scheidsrechter Greve consta teerde een overtreding van de Barne- veldse doelman toen deze de bal te lang in z'n bezit hield. Uit de daaropvolgen de indirecte vrye trap kon Hoessen doel punten. In een vrij hoog tempo begonnen bei de ploegen aan de puntenjacht. Vooral in de eerste helft speelde Barneveld met meer inzet en enthousiasme. Het was echter Piet Brekelmans die aan vankelijk een snelle opmars van de thuisclub in de weg stond. Met enkele fraaie reddingen hield hij zijn doel schoon tot er in de 27e minuut paniek ontstond in de achterhoede. Uit een daaropvolgende hoekschop werd de bal buiten bereik van de Unitas-keeper in gekopt (1-0). Vijf minuten later scoor de Barneveld opnieuw, nu echter uit buitenspelpositie, hetgeen de overigens goed leidende arbiter niet zag (2-0). En kele minuten voor hust volgde 't geluk kige tegenpuntje van Unitas. Na de hervatting speelde Unitas dui delijk sterker. Barneveld werd terugge drongen maar de voorhoede van de Vee nendaalse ploeg kon de geboden kansen niet benutten. Barneveld beperkte zich tot enkele niet ongevaarlijke uitvallen en in de 22e minuut na rust betekende een goed genomen kopbal 3-1. Unitas trachtte wel de bakens te verzetten maar door onnauwkeurig afwerken ble ven doelpunten uit Twee minuten voor het einde ondernam de Barneveldse rechtsbuiten een solo waaruit de eind stand op 4-1 werd gebracht. Een niet onverdienstelijke wedstrijd van Unitas, dat zich deze eerste wed strijd nog niet erg schotvaardig toonde. VEENENDAAL De Veenendaalse atletiekvereniging VAV hield vrijdag avond in de kantine van het Panhuis- sportpark een bijzondere ledenverga dering in verband met de omstandig heid, dat vrijwel het gehele „oudere" bestuur van de vereniging wilde aftre den en zich niet meer herkiesbaar wenste te stellen. Zoals wij reeds be richtten hadden voorzitter S. Drost, se cretaris J. C. Diepeveen, penningmees ter H. Smaling en bestuursUd-trainer W. ter Haar deze wens te kennen gege ven. De overige bestuursleden J. Zuidema en wedstrijdsecretaresse mej. T. B. Hiensch bleven in hun respec tieve functies aan. De heer Ter Haar, die ook het trai nerschap erbij neerlegde, gaf omtrent zijn aftreden nog een toelichting, waar in hij zei hiertoe gekomen te zijn door de veelvuldige kritiek, die van bepaal de zijde op zijn persoon werd geuit. Hierna volgde de verkiezing van een nieuw bestuur. Met algemene stemmen werd de heer A. van Campen tot voor zitter benoemd. De heren H. van Alfen en R. Boers werden voor de andere be stuursfuncties gekozen. De nieuwe voorzitter bedankte hierna de aanwezigen voor het in hem gestel de vertrouwen en sprak een woord van dank tot de scheidende bestuurders van VAV. Bij de rondvraag maakte de heer Van Campen meteen al een zeer goede indruk door alle vragen ter zake kun dig te beantwoorden. s Een verder probleem was het trai nerschap. De heer Zuidema, die nu of ficieel VAVs eerste trainer is gewor den, volgt momenteel nog een trainers cursus en het voorstel kwam naar vo ren om de heer Havinga als tweede za terdagtrainer aan te stellen, waarmede deze akkoord ging. Een en ander wordt op korte termijn door het nieuwe bestuur besproken. VEENENDAAL Met een overdui delijke eindscore van 5-1 is NSVS de nieuwe competitie begonnen tegen het teleurstellende Dolderse Boys. De Vee nendaalse ploeg speelde zeker een klas se beter en had geen enkele moeite met de Boys. De voorhoede toonde zich in deze eerste wedstrijd bijzonder pro- duktief. Via een ruststand van 2-0 werd het tenslotte 5-1, waarvan De Ruy- ter drie doelpunten voor z'n rekening nam. Onmiddellijk na de aftrap begon NSVS met aanvallend spel en reeds na acht minuten was het raak. De Ruy- ter scoorde bijzonder gemakkelijk en NSVS bleef doorgaan. Steeds weer werd het doel van Dolderse Boys be laagd maar vele kansen werden ge mist door een minder goede afwer king. Er was bijna een half uur ge speeld toen De Ruyter opnieuw de Dol derse keeper te vlug af was (2-0). Na de rust hetzelfde spelbeeld, NSVS in het offensief en Dolderse Boys wan hopig verdedigend. In de 49ste minuut scoorde De Ruyter 3-0. NSVS was voor lopig tevreden en zakte nu wat af. Het stelde de gasten in staat even terug te komen en Van der Grift profiteerde hiervan door een tegenpuntje te sco ren (3-1). NSVS maakte zich echter bepaald niet ongerust. Uit een corner kopte Van Kesteren de stand naar 4-1 en in de 74ste minuut was het weer een hoek schop waaruit nu Bleyenberg met een welgemikt schot de score op 5-1 bracht. Het betekende tevens de eindstand. Een beslist verdiende overwinning voor NSVS, dat zich op alle fronten de betere ploeg toonde. VEENENDAAL De uitslagen van de wedvlucht vanaf Vilvoorde voor oude en jonge duiven is als volgt: Ge lost om 7.10 uur. Eerstaankomende duif 8.31.23. Snelheid 1769,8 meter per minuut. G. Heikamp 1, 26, 39; J. Nieuw-Amerongen 2, 4, 7, 30, 31; E. Sukkel 3, 10, 11, 16, 21, 23, 28; J. Geerenstein 5, 6, 33, 35, 37; N. v. Bar neveld 8; A. Leppers 9, 32; A. D. v.d. Bosch 12, 18, 20; Spleethof v.d. Burg 13, 22, 27, 29, 36; H. L. Spies 14; D. W. v. Zetten 15, 17; G. Diepeveen 19; E. Hei wegen 24, 34, 38; C. Donke laar 25. Donderdag 7 september bestaat er gelegenheid om in te korven voor Par- kestone van 7 tot 8 uur. Zaterdag 9 september voor Sognies van 14.00 tot 15.00 uur. AMERONGEN Tegen het sterke Beverweerdse Boys moest DVSA (Za terdag) al direct met twee invallers aantreden. J. de Bruin moest wegens een blessure verstek laten gaan en A. M .v. Tolly wegens militaire dienst. Ondanks dit heeft DVSA blijk gegeven goed reservemateriaal te bezitten. De hele wedstrijd door heeft men een overzicht gehad en vele malen kwam het doel van Bev. Boijs onder zo'n zwa re druk te staan, dat het een wonder mag heten, dat DVSA reeds niet met de rust een veilige 3-0 voorsprong had genomen. Vele opgelegde kansen wer den namelijk om zeep gebracht. Scheidsrechter Hartveld leidde dit eerste belangrijke treffen in de compe titie. In de beginperiode kwam Bev. Boys slechts sporadisch voor het DVSA-doel. Toen beide- ploegen aan el kaar gewend waren was het DVSA, dat de toon aan ging geven. Met goed opge zette aanvallen probeerde men een opening te vinden in de Bev. Boys verdediging. Via de vleugels Blitters- wijk en v. d. Berg kwam men tot rede lijk spel en de keeper van Bev. Boys moest herhaalde malen ingrijpen. Het duurde tot aan de 34e minuut voordat DVSA succes had. Een goede aanval via G. v. d. Berg werd door deze spe ler goed benut door J. G. v. Mourik te lanceren. Deze geheel vrij voor doel gekomen gaf DVSA met een beheerst schot de leiding (1-0). Hierna beging DVSA de fout te ver op te dringen en uit een onverhoedse aanval ontstond in de 42e minuut de gelijkmaker. Na veel heen en weer getrap kreeg P. v. Os de bal goed voor de voeten en deze kon er geheel tegen de verhouding in 1-1 van maken. Voor die tijd hadden beide vleugelspelers van DVSA nog gelegen heid genoeg gehad om de score te wij zigen, doch 4 maal werden goede kan sen door nonchalance verknoeid. Ook na de rust een veel sterker DVSA. Toch duurde het nog 20 minuten voor DVSA er 2-1 vgn kon maken. G. v. d .Berg kwam geheel vrij op de rechtervleugel en loste een hoog schot, dat door de keeper van Bev. Boys recht de lucht werd ingewerkt. De te ruggekomen bal kon J. G. v. Mourik (enigszins geblesseerd) makkelijk in een doelpunt omzetten doch in plaats daarvan gaf hij een tikje terug naar G. de Kroon, die met een hard schot scoorde. Reeds 5 minuten daarna werd het 2-2. Enige misverstanden in de DVSA-verdediging waren er voor nodig om P. v. Os in de gelegenheid te stel len de stand gelijk te maken. Hierna kwam er weer een periode, waarin DVSA een overwinning wilde forceren. Er waren weer verschillende scoring- kansen, doch alles mislukte. Even voor tijd kreeg M. v. Asch de gelegenheid door een misverstand Bev. Boys op 3-2 te brengen. De mooiste kans kreeg hierna nog A. Henzen van DVSA. Hij kreeg 1 meter voor doel de bal voor de voeten en hoewel de keeper uit het doel was, werd ook deze kans niet benut en bleef de stand 2-3. VEENENDAAL. Ter voorbereiding op de hockeycompetitie hebben de Vee nendaalse Salamanders het afgelopen weekend op het Panhuis-ocmplex een groot onderling toernooi gehouden, waaraan vijf (gefingeerde) elftallen deelnamen. De opkomst van de hockey ers was groot en de toernooimiddagen (zaterdag en zondag) bleken uiterst nuttig. In totaal werden 10 wedstrijden gespeeld, waarin een felle rivaliteit de boventoon voerde. De vijf teams klasseerden zich als volgt: 1. team D; 2. team A; 3. team C; 4. team D; 5. team E. Na de wedstrijden was men vrij op timistisch wat betreft de komende competitie, daar men de beschikking heeft over enkele zeer goede krachten. Op de foto een spannend moment uit één van de tien matches.

De Vallei | 1967 | | pagina 10