Veenendaals dagblad Buiten Nog steeds gevechten in Kanton gemeld WIJ STORM OVER ENGELAND Militairen leiden in Vietnam Voetbrug stort in en verspert rijksweg Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Prinsenkind gedoopt weekend-systeem inde VAN DEFENSIE IN ARREST Busongeluk in Indonesië* Bosbranden in Amerika Veel opkomst aan stembus Eban wijst plan van Tito af Veel bewolking II OPPERBEVELHEBBER EN MINISTER Weer complicaties in zaak-Jordan Micro-hei Normale lichting Rode Leger Politieke overval in Portugal Deense prins huwt 3 februari Tsjoe Grondverf droog na 50 minuten. Plamuur hard na 15 minuten I CONCESSIES Tsjechisch geleerde in Zweden zoek KANS Weer ontslagen in Twentse textiel NA AANRIJDING DOOR VRACHTAUTO: Buf voor redactie en administratie: Prins Bernhardlaan 28. Veenendaal, Telef. 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red.). Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. Waiboer en Reel.- bureau J. Baars. VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opge richt In 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert losse mm-prijs 17 cent Kleine -annonces „Vraag en Aanbod" op dl., do. en za. 1-10 woorden ƒ1,50, leder woord meer 15 cent. MAANDAG 4 SEPTEMBER I967 4le JAARGANG «•MnUMIIMMHtMMMMtMMWIMMMHH In de Grote Kerk in Den Haag heeft zaterdag ds. Kater prins Willem-Alexander gedoopt. Achter prinses Beatrix en prins Claus de doopgetuigen. Voor uitvoerige fo toreportage en verslagen zie men elders in dit blad. OFFICIERSKOMPLOT IN EGYPTE OPGEROLD DJAKARTA. IJen overvolle bus is zaterdag door een brugleuning gebro- "ken en In de 18 meter lager gelegen ri vier gestort, waarbij 16 mensen om het leven zijn gekomen en 44 anderen ge wond zijn geraakt. De politie bevestigde dat het ongeluk zich zaterdag voordeed toen de bus over een smalle brug raasde, waar al een taxibusje reed- De bus raakte de taxi en schoot door de leuning. NEW YORK. De Tsjechische auto riteiten „hebben een bizarre noot toe gevoegd aan hun verklaringen met be trekking tot de dood van Charles H. Jordan, de Amerikaanse directeur van een Joodse hulporganisatie, die afgelo pen maand in Praag door verdrinking om het leven is gekomen", aldus be richt het Amerikaanse weekblad News week zondag. „Hoewel de Tsjechen officieel volhou den dat Jordan door een ongeluk in de Moldau is geraakt, hebben zij in par- culiere gesprekken met Amerikaanse diplomaten laten doorschemeren, dat huns inziens Jordan vermoord is door agenten van de Russische geheime dienst", aldus het blad. „Waarschijnlijk beschouwde de KGB Jordan als „gevaarlijk" vanwege zijn vele contacten met Joden in Oost- Europa", voegde het blad hier nog aan toe. Ja, als je er de aangrenzende heide vlakte van 't reservaat Dwingeloo en Kralo met haar 1300 ha mee ver gelijkt, mogen we het enige roeden omvattende heituintje daar bij de schaapskooi gerust zo noemen. Het is een miniatuurplantenrijk van de om geving, dat Natuurmonumenten er tot lering en instructie van duizenden be zoekers schiep. Langs smalle voetpa den staan de meeste figuren van het plantengezelschap der heide, alle keu rig van naambordjes voorzien, zoals de struik-, dop- en kraaihei, de kruip en stekelbrem, de wolfsklauw, het ro zenkransje, de arnica, het warkruid, allerlei zeggen, grassen en biezen, viltkruid, wilde spurrie, tasjeskruid, gentiaan, veenpluis, scchapezuring, zonnedauw, zandklokje, muizenoor en biggekruid, om het hierbij maar te laten. Dat hebben ze daar in Drente goed bekeken, doch om zo'n mini-bo tanische hortus zelfs in al haar be perking fris en compleet te houden, valt niet mee. Daarvoor dient in 't seizoen eens per week een verzorger aanwezig te zijn. Gelukkig is boven dien de deel op de hoeve vlakbij tot een bescheiden natuurhistorisch mu seumpje van het heidelandschap inge richt met o.m. een wei-onderhouden herbarium, attributen der schapen houderij en een diorama met vrijwel de hele fauna. In menig heidegebied op de Veluwe zou ik me zulk een weinig kostbare informatie wensen. Waar veel volk komt (o.m. Loener mark, Hoge Veluwe, Ginkel) zou zo'n ophelderende introductie eigenlijk on misbaar moeten heten, doch helaas maakt men er zich zelden druk voor. 4-9-'67 A. B. WIGMAN NEW YORK. De tientallen bos branden die in het westen van de Ver enigde Staten en Canada woeden, heb ben vandaag aan twee brandweerlie den het leven gekost. Meer dan 1000 ervaren brandbestrijders uit alle delen van de Verenigde Staten worden naar het noorden van Idaho overgebracht waar de hevigste branden woeden. Reeds 1500 brandweerlieden vechten daar, geholpen door 400 militairen, se dert zaterdagochtend vroeg tegen het vuur dat opnieuw was aangewakkerd. Andere gebieden waar branden woe den zijn Montana, Oregon, de staat Washington en Brits-Columbia. MOSKOU De Sovjet-Unie heeft maandag de normale demobilisatie schema's aangehouden en ook de ge bruikelijke nieuwe lichtingen van 19- jarigen onder de wapenen geroepen. Een officiële verklaring van het mi nisterie van Defensie zegt: „de minis ter van Defensie van de Sovjet-Unie, maarschalk Andrei Gretsjko, heeft maandag de normale demobilisatie van dienstplichtigen uit de strijdkrachten van de USR bevolen en de nieuwe lichtingen opgeroepen. „Ir. overeenstemming met de wet op de dienstplicht worden de soldaten, matrozen, sergeanten en dienstplichti ge officieren die hun diensttijd vol bracht hebben, gedemebiliseerd en in de reserve opgenomen. „In dit verband zijn de dienstplich tige burgers, geboren in 1948, opgeroe pen voor militaire dienst." LISSABON Drie mannen zijn ge arresteerd in verband met een bank overval in de maand mei op een bij kantoor van de Bank van Portugal in een noordelijke badplaats. De buit be droeg enkele tonnen. Nog een verdachte wordt vastgehou den in Parijs in afwachting van een uitleveringsprocedure. De Portugese politie werkt samen met Interpol in een poging nog meer leden van de bende te kunnen arres teren. De zeer gedurfde overval werd overdag gepleegd op een bank in Fi- gueira da Foz. Het spoor van de verdachten strekt zich uit tot in Algerije en andere de len van Afrika. Hoewel slechts vier mannen de bank binnendrongen, geloven de autoriteiten dat er minstens tien personen bij de overval betrokken waren. KOPENHAGEN. Het Deense hof heeft meegedeeld dat het huwelijk van de Deense prinses Benedikte met de Duitse prins Richard Zu Sayn-Wittgen- stein-Berleburg op zaterdag 3 februari volgend jaar zal worden voltrokken. De trouwdienst zal worden gehouden in de kapel van het Fredensborg kas teel, ten noorden van Kopenhagen. Dit kasteel is de privéwoning van de Deen se koninklijke familie. De voltrekking van het huwelijk zal een strikt familie karakter dragen, werd meegedeeld. HONGKONG In Kanton wordt nog steeds zwaar gevochten en de medede lingen van aanhangers van Mao Tse- toeng dat de ze macht in handen heb ben in de Zuidchinese stad, zijn on juist. Dit is meegedeeld door Chinese reizigers die in Hongkong zijn aangeko men. Drie reizigers kwamen aan met de eerste trein die sinds drie dagen heeft gereden tussen Kanton en Hongkong. Ze zeiden dat Kanton nog steeds een chaos is en dat het belachelijk is te zeggen, dat een van de groepen de macht in handen heeft in de stad. Ze deelden verder mee, dat tegenstanders van Mao een kanonneerboot van de marine hebben veroverd, alsmede gro te voorraden wapens en munitie tijdens een overval op een marinewerf. De overval was een onderdeel van de al tien dagen woedende gevechten langs de rivier de Whampoa, een zijstroom van de Parel-rivier die Kanton door snijdt. De gevechten langs de rivier zijn op 20 augustus uitgebroken en duurden op 29 augustus no onverminderd voort Ook elders in de stad werd gevochten. De Chinese premier Tsjoe En-Lai zou naar verluidt een verbod hebben uitge vaardigd tegen gewelddadige betogin gen tegen alle buitenlandse vestigingen in Peking. De correspondent van een Japans blad zegt vernomen te hebben, dat in het verbod zes punten voorkomen: a) gewelddadige acties, b) aanvallen, c) huiszoeking en inbeslagneming, d) brandstichting, e) vernieling, en f) het zich begeven op terreinen van de ves tigingen. Moskou heeft meegedeeld dat Mao minstens drie divisies gewapende troe pen naar Kanton heeft gestuurd, om de zaak aldaar in handen te nemen. De Moskouse radio zei, dat de troepen van Mao deze week de stad zijn binnenge trokken. Zij bezetten het radiostation en nog enkele andere belangrijke posities. In de radio-uitzending werd verder meegedeeld dat het nog niet duidelijk was in hoeverre de volgelingen van Mao doorgedrongen waren in het cen trum van de stad. Wel werd gesproken van de sterke positie van de anti-Mao troepen, die zich in de buitenwijken van Kanton in loopgraven hebben ingegra ven. Radio-Moskou spreekt van een nieuw treffen in de industriestad Tsjeng-Tsjau, de hoofdstad van de provincie Honan, ten zuiden van Peking. Op 1 septem- er is hier de strijd losgebrand tussen Mao troepen en anti-Mao troepen. De stad is bekend om de grote textiel fabrieken. Bij de schermutselingen slaagden de troepen van Mao er m hun tegenstanders hier te omsingelen, aldus de radio-uitzending. Later reden de Mao troepen met een bulldozer de fa- broek binnen en wisten de anti-Mao troepen en de anti-Mao gezinde arbei ders uiteen te jagen. De radio-uitzending voegde hier aan toe dat door de schermutselingen de industrie bijzonder te lijden had. ADVERTENTIE <3Bfo CAIRO Het gezaghebbende Egyp tische blad Al Ahram berichtte van morgen dat ex-vice-president en op perbevelhebber van het Egyptische le ger Abdel Hakim Amer gearresteerd is tezamen met de vroegere minister van Defensie Sjams Bad ran en een 50- tal andere hoge officieren. Veldmaarschalk Amer zou actief heb ben deelgenomen aan een samenzwe ring tegen de regering. In een artikel op de voorpagina schrijft Al Ahram, dat de gearres teerde officieren uit het leger zijn ontslagen, na de nederlaag van de Egyptische troepen in de oorlog te gen Israël. De samenzwering zou hen weer op hun oude posten moeten hebben te rugbrengen. Al Ahram schrijft, dat de gearres teerden op een nader vast te stellen datum voor de krijgsraad zullen moe ten verschijnen, wanneer het onder zoek in hun zaak voltooid is. De berichten in het blad vormen de eerste officiële bevestiging van ge ruchten die reeds tien dagen in Cairo de ronde hebben gedaan. De arrestaties zouden reeds op vrij dag 25 augustus zijn verricht. Volgens Al Achram hebben docu menten en getuigenverklaringen aan getoond dat Amer en zijn medestan ders van plan waren op 27 augustus de leiding over de strijdkrachten weer in handen te nemen en presi dent Nasser een ulimatium te stel len. Vorige week maakte de correspon dent van het Franse blad Le Monde in Karthoem reeds melding van ar restaties op grote schaal in verband met een dreigende staatsgreep in Cai ro. De regering nam toen uitgebreide veiligheidsmaatregelen met het oog op de afwezigheid van Nasser, die de Arabische topconferentie bijwoonde. Gearresteerd werden uiarbij de voor malige bevelhefcgj 'jrlf.de comman dotroepen en een v. Ttal par'ements- leden. In het huis f van maarschalk Amer zou men een hoeveelheid wa pens en ondermijnende pamfletten hebben gevonden. Voorts werd het hoofd van de inlichtingendienst, Moe- kahbarat, ontslagen- Zijn naaste me dewerker zou bij het komplot betrok ken zijn geweest. Uit Westerse bronnen wordt verno men, dat Egypte en Jordanië bereid zouden zijn aanzienlijke concessies te doen aan Israël teneinde zichzelf te bevri'den van economische moei lijkheden. Deze stellingname werd echter ten scherpste door bevoegde bronnen op de conferentie van Karthoem ont kend. Men zegt in Karthoem, dat de slot som van de conferentie moet zijn, dat de Arabische staten elke vorm van erkenning, en ook alle onderhan delingen en concessies aan Israël on mogelijk achten. De Arabische beslissing liever kommer en ellende te doorstaan, dan Israëlische bezetting is volgens de Karthoemse bronnen nog benadrukt door de beslissing van de rijke Ara bische landen de andere te steunen met aanzienlijke geldbedragen. Het bedrag dat bijvoorbeeld Egyp te krijgt is zeker zo groot als dat Egypte derft aan gelden uit de slui ting van het Suezkanaal. Het feit dat Egypte 950 miljoen gul den kreeg, is een duidelijk bewijs van het feit dat de hulp, bestemd is als een soort schadevergoeding voor de kosten van het sluiten van het Suez- Kanaal. „Ondanks de ontberingen die de sluiting van het kanaal met zich mee brengen, zal het kanaal gesloten blij ven tot Israël zich onvoorwaardelijk terugtrekt uit Sinai". De Arabieren zouden echter niette min een vreedzame en via onderhan delingen bereikte oplossing van de kwestie verlangen. „Maar nooit zul len wij capituleren of intrekking on zer rechtenin he t nu door Israël be zette gebied kunnen goedkeuren". 0 Tijdens een drukbezochte receptie in Ederveen heeft het hoofd van de Valleischool, de heer Scholten, officieel afscheid genomen. Verschillende spre kers getuigden bij deze gelegenheid van het doorzettingsvermogen van het schei dende schoolhoofd om de school ondanks het teruglopende leerlingenaantal in stand te houden. 0 In Leersum kwam een 19-jarige in woner uit Doorn om het leven, toen hij vrijdagnacht met zijn wagen uit de bocht vloog. 0 Grote verslagenheid heerste er in Eist bij een hengelwedstrijd, toen een 63- jarige deelnemer ter plaatse overleed. 0 In Rhenen werd zaterdagmiddag het gepromoveerde kampioensteam van „De Forellen" gehuldigd door de voor zitter van de gemeentelijke sportstich ting. HAKIM AMER gespeeld en verloren LONDEN - Drie personen onder wie een 7-jarig jongetje zijn om het leven gekomen bij de hevige stormen die zondag de Britse eilanden hebben geteisterd. De jongen, Briank Spinks, werd door een metershoge golf van een rots ge slagen in het midden van de rivier de Swale by Richmond in Yorkshire. Zijn 15-jarig broertje kon door een he likopter uit de kolkende rivier gered worden. Twee mannen die hen te hulp waren gekomen konden pas na twee uur in het water te hebben gestaan worden gered door een helikopter. Marion Potts kon een reddingslijn, die haar was toegeworpen niet vasthou den en verdween in het water van de Tees, bij Startforth. Zij werd door het stijgende water verrast terwijl zij fo to's maakte van de rivier. Een tweede jongen, de 17-jarige Ri chard Parish kwam om het leven, toen zijn zeiljacht, kapseisde in de toegang tot de haven v.Tn Chichester. Drie motorkruisers zijn gezonken bij Norfolk, maar alle opvarenden zijn veilig aan wal gekomen. Langs de gehele Engelse kust is door de storm zware schade aangericht STOCKHOLM Een Tsjechische ge leerde is in Zweden verdwenen, na een bezoek te hebben gebracht aan een kernreactor ten zuiden van Stockholm. De man, die verbonden is aan het re search-centrum Rez buiten Praag, maakte deel uit van een Tsjechische delegatie die een bezoek aan Zweden bracht. Hij verliet zijn collega's donderdag. Sindsdien is er niets meer van hem ge hoord. Hij zal waarschijnlijk politiek asiel in Zweden vragen. Hij heeft fa milie in Stockholm. De verdwenen geleerde zal waar schijnlijk het vertrek van de delegatie afwachten voor hij zich laat zien. Zijn naam is niet bekendgemaakt. SAIGON Vanmorgen toen de uitslagen van de presdidentsverkiezingen in ne gen Zuidviëtnamese provincies en steden bekend waren, hadden het huidige staatshoofd, generaal Ngoejen Van Thieu en zyn kandidaat voor het vice-presi- dentschap vice-luchtmaarsehalk Ngoejen Cao Ky een ruime voorsprong op de tien burgerkandidaten. De twee opperofficieren hadden 289.000 stemmen vergaard, terwUi hun belangrykste rivaal op dat moment de vroegere premier Tran Van Hoeong was met ongeveer 167.000 stemmen. Tegen de verwachtingen in stond Troeong Dinh Dzjoe, een 50-jarige boed dhistische advocaat en „vredeskandi daat" op de derde plaats met 6000 stem men minder dan Tran Van Hoeong. Dzjoe had tijdens de verkiezingscam pagne gepleit voor snelle beëindiging van de oorlog en hij had bovendien de militaire regering fel gekritiseerd. De generaals Thieu en Ky waren in de hoofdstad Saigon niet zo gelukkig. Daar werden zij met 3000 stemmen ver slagen door Tran Van Hoeong die 126.629 stemmen op zijn naam kreeg. Bij de tot nog toe bekende uitslagen vergaarden de militairen de meeste stemmen in de Mekong-delta en in het centrale hoogland waar de regering veel gedaan heeft voor de bergstammen. In de grote noordelijke stad Da Nang verloor Thieu eveneens. Daar werd het vroegere staatshoofd Phan Khac Soeoe winnaar. Soeoe staat tot nog toe op de vierde plaats. Thieu won van Soeoe in de kuststeden Qui Nhon en Cam Ranh. De opkomst bij de zondag gehouden presidents- en senaatsverkiezingen is groot geweest. Volgens functionarissen van de verkiezingsdienst kwam 83," procent van de meer dan 5.853.000 ge registreerde stemgerechtigden op- Aan de verkiezingen voor de grondwetgeven de vergadering in september vorig jaar nam 80.7 procent van de toen 5,3 mil joen stemgerechtigden deel. De regering in Saigon deelde mee, dat op de verkiezingsdag bij 257 Viët- Cong-aanslagen 65 mensen omkwamen en 308 werden gewond. De afgelopen nacht werden nog 277 burgers uit twee dorpen in het noorden ontvoerd. In drie plaatsen in de noordelijke provincie Quang Tri kon de stemming door Viët- Cong-aanvallen niet doorgaan. Een oud-regeringsfunctionaris onder president Kennedy die ook nog onder president Johson heeft gediend, heeft van Russische regeringsfunctionarissen in Moskou de verzekering gekregen, dat de Sovjet-Unie aandrang wil uitoefenen op Noord-Viëtnam de geregelde troepen uit Zuid-Vitënam terug te trekken, in dien de Verenigde Staten de bombarde menten op Noord-Viëtnam stopzetten. Het Amerikaanse weekblad Newsweek schrijft dit zondag. Amerikaanse oorlogsvliegtuigen heb ben zondag een MIG-basis ten noorden van Hanoi en legerplaatsen ten noorden van Haiphong aangevallen. In Zuid-Viëtnam zijn zondag slechts lichte en verspreide gevechten voorge vallen. De Zuidviëtnamese advocaat Troeng Dinh Dzoe, die naar het zich laat aan zien bij de presidentsverkiezingen van zondag verrassend op de tweede plaats achter Ngoejen Van Thieu is geëindigd, heeft vanochtend te kennen gegeven, dat hij de grondwetgevende vergade ring om ongeldigverklaring van de ver kiezingen zal vragen in verband met fraudegevallen. Hij wil trachten de be wijzen van de volgens hem in diverse gebieden gepleegde knoeierijen te ver zamelen en daaruit dossiers samen te stellen. Hij zal daarover met de ande re burgerkandidaten in contact treden. ENSCHEDE De Beiier confectie fabriek Dijks heeft besloten binnen en kele weken de bedrijven in Enschede en Losser stil te leggen. Men verwacht dat de veertig werknemers, overwe gend meisjes, elders werk kunnen vin den. Het bedrijf kan de felle concurrentie onmogelijk aan. De importen, met na me uit België, noemt de directie fnui kend. A De presidents-verkiezingen in Zuid- Viëtnam: het staatshoofd, en favo riet voor de verkiezingen, generaal Ngoeyen van Thieu brengt zijn stem uit in het stadhuis van Saigon. LELYSTAD. Sinds gistermiddag wordt de 42-jarige heer W. Hoogendyk uit Amsterdam vermist. Hy bevond zich met enkele anderen aan boord van een zeiljacht en is ter hoogte van Mui- derberg in het LJsselmeer gevallen. BUNNIK Een vrachtauto met een kraan heeft afgelopen nacht bij Bunnik een voetbrug over rijksweg 12 aangere den, waardoor het bouwsel is ingestort. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De vrachtwagen van de transporton derneming Van der Ent uit Rotterdam, die omstreeks kwart voor vijf de voet gangersbrug raakte, is volgens de rijks politie te hoog geladen geweest De chauffeur van de vrachtwagen, de 22- jarige Frans Verheij, vertelde dat hij 's morgens vroeg in Rotterdam een staalpers had geladen die was bestemd voor een tentoonstelling in Hannover. De maximale doorrijhoogte van de voet gangersbrug was 4.20 meter. Kraanwagens uit Utrecht zijn koorts achtig bezig geweest om de betonnen en stalen wrakstukken van de brug en de vernielde staalpers van de weg te halen. Het verkeer ondervond grote ver tragingen. Uit de richting Utrecht werd het verkeer via De Bilt en Amersfoort naar Driebergen geleid. Bij Oudenrijn ontstonden grote files. Ook van de an dere zijde (uit de richting Arnhem) wei d het verkeer ernstig opgehouden. Bij Maarn hadden zich kilometers lange files gevormd. Het verkeer rond Utrecht is vandaag drukker dan normaal in ver band met de opening van de najaars- beurs in Utrecht. Om kwart voor negen echter was .de stremming bij Bunnik opgeheven en kon het verkeer in beide rijrichtingen worden hervat. JERUZALEM De Israëlische mi nister van Buitenlandse Zaken Abba Eban heeft zondag verklaard, dat het plan voor het Midden-Oosten van pre sident Tito „niet is gericht op het be houd van de vrede" in het gebied. HIJ heeft in een kabinetsvergadering ge zegd: „Het doel ervan is de Arabische staten voor een ramp te behoeden". Het plan zoals dat is voorgelegd aan de presidenten Johnson en De Gaulle en andere regeringsleiders, is opgesteld zonder Israël te raadplegen, en alleen daarom al waardeloos, al dus Eban. Elk vredesplan dat niet wordt voorgelegd aan Israël en de Arabische landen is „eenvoudig een inbreuk op de soevereiniteit van de betrokken staten", aldus de minister. „Het standpunt van Israël is dat van een pertinente oppositie tegen het plan, zoals ook zal worden mee gedeeld aan alle landen waarmee Is raël diplomatieke betrekkingen onder houdt", zei hij. O SLUISKIL De telefoonabonnees in Sluiskil, Sas van Gent en Westdorpe zijn van zaterdagmiddag tot zondag middag verstoken geweest van telefo nisch contact met de buitenwereld. Een kabelstoring maakte alle telefoon verkeer met deze plaatsen onmogelijk. Het telefoondistrict Breda, waaron der Zeeuws-Vlaanderen ressorteert, had de oorzaak van de storing in het kabelnet van Sluiskil gisteravond nog niet gevonden. De meeste hinder on dervond het Elisabeth-ziekenhuis in Sluiskil. Een mobiele centrale fungeer de als verbindingsdienst. ^West-Europa is geleidelijk meer on der invloed gekomen van oceaandepressies, die met grote acti viteit, langs een wat zuidelijker ge legen breedtegraad dan vorige week, van west naar oost trekken. Het af gelopen weekeinde resulteerde dit in veel bewolking, tijdelijk regen, en aan de kust enige tijd harde tot storm achtige wind. Dit hing samen met een depressie, waarvan de kern over Schotland naar het noordoosten is getrokken. Een trogvormige uitloper van deze depressie passeerde maandag ons land, vergezeld van buien. Deze trog wordt gevolgd door een rug van hoge luchtdruk, die weliswaar een kort stondige verbetering van het weer brengt, maar ten westen van Ierland ontplooit zich alweer een volgende, actieve stormdepressie. Deze koerst naar het noordoosten. Onder invloed hiervan, en van een passerend fron tenstelsel, wordt het komende etmaal bij ons veel bewolking verwacht, met voornamelijk overdag regen. De wind krimpt weer naar het zuidwesten en wakkert in het binnenland tot krach tig, aan de kust tijdelijk tot storm achtig aan.

De Vallei | 1967 | | pagina 1