de appelc bloeien In VARA-winterprogramma weinig nieuw, veel vertrouwd Dienstweigeraars in Vledder zijn georganiseerd Vezekering vrijheid Theodorakis Prijzen Berlijnse t.v.-competitie James Dunn t Toneel-teach-in stelde teleur Siegfried Sassoon t Italië trok minder toeristen EgyPte £aan V.S.-schepen niet „om de Noord" VANAVOND MORGEN India, Joegoslavië en samenwerken 7Z, PILOOT STORM RECHTER TIE TEKKO TAKS MAGER ANTWOORD Radio Russische dichter krijgt 3 jaar cel TELEVISIE T.V. LANGENBERG Rolinco ook naar Duitse beurzen MAANDAG 4 SEPTEMBER 1967 Hierover had Verbrinke 's middags met Coen een lang, ernstig gesprek. Zij schoten er geen stap mee op. Er moesten een massa informaties inge wonnen worden bij alle mogelijke in stanties, in alle mogelijke richtingen, voordat Coen zou kunnen beslissen, of hij waarlijk wilde en kon doorgaan met zijn dans-plannen. „Daar ga ik tóch mee door", zei Coen halsstarrig. „Probeer me daar nu niet weer van weg te lokken!... Het leven zelf zal me wel antwoord geven. Met theorie alleen kom ik er nooit!" Dat klonk zo kinderlijk. Het leven zelf gééft dikwijls ant woord. Er stonden nog meer bommen i<Z ontploffen. De middag ging bijna helemaal voorbij met het gesprek; en zij zagen geen van allen uitkomst. Men ging aan tafel; het avondeten werd bijna zwijgend genuttigd, zo verdiept waren de volwassenen allen in het reusachtige vraagstuk: Coen. De uit de lucht gevallen zoon, die volwassen en wel voor een stel jonge ouders geplaatst werd. Ze waren nog maar nauwelijks van tafel opgestaan, toen er een prachtige donkerrode two-seater voorreed en onhoorbaar stopte. Daar sprong een meneer uit in een wonderlijke lichte jas, en die belde. Op dat ogenblik keek Elisa, ter de monstratie van haar verbazing, de kring rond, en ontmoette Coen's blik. Hij keek wat geschrokken. Zijn ge zicht overtrof de auto in kleur. Terwijl ze zeggen wilde: „Hemel, Coen", bracht het meisje een kaart binnen. Het was een grasgroen kaartje, waarop stond: „A. R. Diggers", en in een hoek, in kleine cursieven: „Will Bend Film Corp. Los Ange les". „Hé", zei Alexander, niet-begrij- pend. De heer werd in de spreekkamer gelaten. Toen hij met Elisa alleen was, stot terde Coen: „Hij k-komt van M-mo- na de Rez..." „Heus?..." vroeg Elisa. Op dat mo ment wist ze alleen maar, typisch vrouwelijk, dat Coen verliefd moest zijn op die vrouw. En ja: A. R. Diggers kwam van Mona de Rez. Was ze dan toch geen imitatie? Zou het waar zijn, dat er voor el ke mens een engel is, en dat God voor de kinderen en dronkaards nog een apart toezicht heeft? De heer Diggers werd in de huiska mer gebracht. Hij was een opgewon den man met veel donkerblond haar, dat door zijn zenuwachtige handen met korte strijkbewegingen in toom gehouden werd, omdat het anders be slist rond zijn druk draaiend en wen kend hoofd gezwierd zou hebben. Hij boog met onwerkelijke snelheid en zei „Hahdyedo" tegen Elisa en Coen en tegen de spiegel, en zag de stoel niet, die hem geboden werd. Coen schoof die toen maar tegen zijn knieholten, tot zij knikten, en A. R. Diggers het zitten niet meer kon tegengaan. Ze zaten allemaal. Elisa bood thee, wat A. R. Diggers weigerde met mond en hoofd. Zijn handen hadden het een kort moment druk. Hij kwam met een invitatie van miss Mona de Rez, voor eh Lord eh Wai-Wu-Wynendael. De naam was niet helemaal her kenbaar uit de^e prononciatie, doch hij had een papiertje bij zich, waar op met blokletters groter duidelijk heid betracht werd. Lord Wynendael meende te sterven van verlegenheid, en veegde zijn zweethanden af aan zijn broek, ter wijl hij grijnsde als een vasten- avonds-mombakkes. Hij wist zich geen raad. Of eh Lord „mister Van Wynen dael", verbeterde Lex, met een snel- beheerste grinnik miss Mona de Rez de eer wilde aandoen, vanavond mee te gaan naar de bioscoop?? Er draaide een film van haar ergens in Amsterdam, of Diggers schouder- schokte was het misschien in Den Haag?... „Ik heb geen pak", zei Coen in het Hollands, en hield zich aan de stoel vast, alsof A. R. Diggers hem anders zonder verder commentaar meegezo gen kon hebben. Hij keek radeloos in 't rond. Alexander beet zich op de lippen. 5 Miss Mona de Rez en Lord Wynen- dael; en dan die triviale uitnodiging voor een bioscoopje. „Mag ik eerlijk met u spreken?" 5 vroeg hij vriendelijk. „Sure", zei A. R. Diggers, en moest 5 toen zijn haar met twee handen vast- 5 houden. „Mr. Van Wynendael heeft geen jj kleren om uit te gaan", legde Alex- S ander uit. „Beh?" vroeg de gast, en ving in de vlucht een lok. „Pardon „Hij heeft alleen dit pak en nog j- iets anders, dat niet mooier is", ver- s duidelijkte Alexander, en grijnsde toen met schitterende ogen van Coen E naar Elisa, want hij was zichzelf bij- na niet meer meester. Een klein aantal nieuwe program ma's naast vertrouwde oudere. Dat is het globale beeld van het winterpro- gramma van de VARA. De nieuwe series in de televisie-sec tor betreffen vooral het amusement. Zondagavond 1 oktober start de zesde lige serie „Een zekere Josefien", die door Dimitri Frank zowel werd ge schreven als geregisseerd. Het gaat over de belevenissen van een Amster- 'iivb iiivvi luccotci. m v» v-i uc uvit v^niooiii VOIl Coen werd gevangen in de blik van 5 damse winkeljuffrouw. Els Bouwman twee ontzaglijk scherpe ogen. Hij jj speelt de hoofdrol en ontmoet als zoda- moest er de adem van inhouden, en natuurlijk rommelde toen net zijn buik. „Dit is best", vond de bezoeker. „Dit is uitstekend". „Dan moet ik een hoed halen", zei Coen, die beslist geen andere verkla ring wist te bedenken, om de kamer uit te komen. Hij stond verdwaasd en keek vragend rond. Wat was hij nog ver verwijderd van zelfstandig heid! „Ga maar", zei Lex vriendelijk, en rie Oster. Onder knikte hem toe. jj Toen hij de kamer uit was, deed Verbrinke iets heel brutaals. Hij wendde zich kordaat tot zijn bezoeker E en zei: „Hij is nog zeer jong en ver- E legen". „Inderdaad", stemde die toe. „Zoudt u goedvinden, dat ik ook mee ga?" Zonder nadenken antwoordde Dig- E gers: „Ik inviteer u alle drie, als me- 5 vrouw er niets tegen heeft". Mevrouw had er totaal niets tegen. Ze bedacht in razende snelheid, dat het dienstmeisje voor een avond wel op Pom kon passen. Ze voelde een niet volkomen verzekerde vreugde, omdat ze nog een beeldige jurk in in haar kast had hangen Maar of die toch niet zou afvallen, naast Mo- E na de Rez?... Als dat mens tenminste E geen namaak was Terwijl ze de deur uitging, hoorde ze Diggers zeggen: „Ik ben zeer ver baasd. Hoe oud is my lord?" In de gang moest ze even op haar vingers bijten. Zou de herinnering aan de rit voor Coen minder koortsachtig geweest zijn, als A. R. Diggers niet zo krank zinnig gereden had? Want dat had Coen ook nog nooit meegemaakt. De Peunse auto was tot zulk een tempo niet in staat. De rode wagen schoot de stad door, en zocht zich met hongerige haast een uitgang naar de buitenwegen. En daar begon de rit pas goed. nig collega's als Leen Jongewaard en Lex Goudsmit. Op zaterdag- en zon dagavond kan men de serie op het tweede net zien. Op het eerste net komt op de zaterdagavond een pro gramma „met een licht satirische toets", ook al te regisseren door Dimi tri Frenkel Frank. Samen met Otto Dijk, Cees Buddingh era Raoul Chapkis zorgt hij voor de teksten. Het program ma wordt gebracht door onder andere Loudi Nijhoff, Ton Lensink en Annema- leiding van Joop Si- ROME De Italiaanse regering eist een verzekering van het Griekse regime dat de gearresteerde componist Nikis Theodorakis in veiligheid is. Een zegsman van de regering deelde mee, dat de minister van Buitenlandse Zaken van Italië, Fanfani, de Italiaanse ambasadeur in Athene hiertoe opdracht had gegeven. Theodorakis. bekend door de muziek die hij schreef voor de film „Zorba de Griek" en overtuigd communist, dook onder na de staatsgreep van 21 april. Het militaire regime verbood het spelen van zijn muziek en organiseerde een jacht op de componist. De linkse pers in Italië beweert dat Theodorakis mishandeld is in de ge vangenis. In de afgelopen week nebben veel groepen en ook vooraanstaande literaire persoonlijkheden een beroep gedaan op de regering in Rome, garanties te vra gen voor de veiligheid van Theodorakis. (Wordt vervolgd) 3599. Gelaten volgde Sandra haar verloofde, zij kon immers weinig anders doen. De naald stond ver weg aan de oppervlakte en zij kon de twee anderen daar nu niet per radio bereiken. Zij staarde naar de licht bundels die zich op Arends helm concentreerden. Hun intensiteit leek te verminderen... Maar neen! Eerst nu bemerkte zij dat de schaduwen om haar heen oplosten in een gestadig uitbreidende gloed. Het was haar on mogelijk te zien waar die gloed eigenlijk vandaan kwam, maar dat interesseerde haar op dat ogenblik ook minder. Links en rechts werd zij allerlei construc ties gewaar. Machines ongetwijfeld, maar zo bizar, dat het meer de scheppingen van een verward brein leken. Grote samensmeltingen van raderen, assen, hendels en stangen, zonder enig duidelijk doel. En toch maakten die machines een indruk van kracht en geweld... Zij stonden daar te wachten... toen zag het meisje voor zich iets, dat haar sprakeloos deed staan... 6. Na een half uur naderen ze het fort, een indruk wekkend bouwwerk met zware hoge muren aan de lin kerkant van de riviermonding. Het is vijf jaar geleden gebouwd, toen Koreaanse legerbenden dit deel van het rijk onveilig maakten. De Koreanen zijn allang versla gen in een grootscheepse veldtocht, waarin comman dant Fang zich bijzonder heeft onderscheiden. Er heerst nu weer orde en rust in het district, maar zekerheids halve verkeert het fort nog steeds in staat van paraat heid, en de vijftienhonderd man troepen die er gelegerd zijn, behoren tot de best geoefende soldaten van het rijk. De boot legt aan bij de kade, vanwaar een trap omhoogleidt naar het enorme poortgebouw. De Rechter en Tsjiao Tai stappen uit en de hoofdman van de roeiers zegt tot de officier van de wacht, die haastig genaderd is, wie de hoge bezoekers zijn. „Weest u zo goed mij te volgen", zegt de officier van de wacht beleefd tot Rech ter Tie. „Ik zal commandant Fang onmiddellijk van uw komst laten verwittigen". Snel geeft hij een bevel aan een van zijn adjudanten. Rechter Tie neemt Tsjiao Tai even apart en fluistert hem toe: „Probeer jij hier de leden van de wacht eens aan de praat te krijgen. Misschien laten ze bijzonderheden los die mij verzwe gen worden." 69. Tekko die van achter een flesje, waar hij zich nagstig tegenaan gedrukt had, het hele schouwsuel gade sloeg zag opeens z'n vriend Bombus op de werktafel neer strijken. De dikke hommel die nu bijna versmachtte van dorst en niets begreep van wat er allemaal ge beurde, schoot snel op de dampende vloeistof af, die de professor had laten vallen. Een paar maal snel ach tereen doopte hij er zijn wijsvinger in om die dan gul zig af te likken. Tekko die begreep wat er zou gebeu ren wanneer de vloeistof werkelijk deugdelijk was, snel de onmiddellijk toe. Maar het was al te laat want toen Tekko zijn vriendje beriekte was het al een grote vriend. Snel begon Bombus te groeien en al gauw stond hij als een mens zo groot met een beteuterd gezicht op de werktafel verbaasd rond te kijken. Kaatje was de eerste die hem in het oog kreeg en angstig gebaar de zij in de richting van de grote hommel. „Een mon ster!" gilde zij en de brigadier die manhaftig omkeek viel haast om van de schrik. Eén was er echter die lachte en dat was professor Starreveld. „Eureka!" grinnikte de man blij verrast. „Hoera, het werkt! Het is gelukt!" WEST-BERLIJN Op de jaarlijkse internationale televisie competitie in West-Berlijn zijn zondag gouden pla quettes gewonnen door Spanje en de Verenigde Staten. Spanje kreeg de onderscheiding voor de beste dra matische creatie met „Un mundo sin luz" (een wereld zonder licht) van de Television Espanola en de gouden pla quette voor de beste documentaire ging naar de „American Broadcasting com pany" voor „The long childhood of Timmy". Zilveren ond?r."cheidingen gingen naar de Brit» P a voor „Tomor row's WWfcT en J idia n eyes on the Future" én naar WcfeWDuitsland voor „Die methoden der Kybernetik". De auteur van deze laatste inzending kreeg bovendien een bijzondere prijs voor de beste televisieproduktie. Er waren dit jaar 25 inzendingen uit 12 landen naar de wedstrijd, die de naam „Weg naar de toekomst" had ge kregen. HOLLYWOOD De Amerikaanse filmster James Dunn is zondag op 61- jarige leeftijd na een langdurige ziekte overleden in het ziekenhuis van Santa Monica. Dunn kreeg vooral bekendheid door de film „A tree grows in Brook lyn", waarvoor hij in 1945 een Oscar kreeg. LEEUWARDEN Dienstweigeraars die in het kamp in Vledder zijn onder gebracht, hebben een eigen bond opge richt. Een van de oprichters, de analist Ernst Verhaar, zegt: „De tewerkstel ling van erkende gewetensbezwaarden in kampen of psychiatrische inrichtin gen is te weinig aangepast aan de ca paciteit van de dienstweigeraars. De beloning is honderdtwintig gulden in de maand schoon en dat vind ik ver bene den de maat. De vakanties zijn tien da gen te kort en de lijst van verboden lectuur moet verdwijnen." „Verder vinden wij dat men nor maal moet kunnen kiezen tussen bur gerlijke en militaire dienst. Onze eer ste wens is dat de politieke bezwaren erkend worden. We mogen alleen maar naar het buitenland als we dat van te voren aanvragen. Naar Oost-Europa mogen we helemaal niet Ook willen we propaganda gaan maken op scholen om de voorlichting over de dienstwei gering te bevorderen. Dit als tegenhan ger van de propaganda die de drie krijgsmachtonderdelen op de scholen maken." „Aan het begin van dit jaar hebben we onze bezwaren bekendgemaakt bij de minister van Defensie en bij de frac ties van de politieke partijen. Het ant woord was dermate mager dat we nu hebben besloten om deze bond op te richten." Over het werk in kamp Vledder zegt Ernst Verhaar nog dit: „Er lopen hier mannen rond met een gedegen oplei ding. Ze mogen in de bossen bomen kappen en sloten schoonmaken. Zij moeten 26 maanden dienen, terwijl de militaire dienst maar achttien maan den duurt. Het wordt langzamerhand tijd dat alles in normale banen wordt geleid." De afdeling Vledder van de bond heeft 26 leden. Er zullen ook leden wor den aangenomen, die zijn opgesloten in een rijkspsychiatrische inrichting en te werk zijn gesteld bij de Staatsdrukke rij. Ook andere dienstweigeraars, die zich verdienstelijk maken, zoals onder wijzers, zullen door de bond worden ge vraagd. mons komt er een nieuwe guiz, „Per seconde wijzer". De kandidaten krij gen 36 vragen voorgeschoteld. Worden ze goed beantwoord, dan is er f 999,99 mee te verdienen en bovendien een overstapje naar de tweede ronde. Rudi Carrell zorgt iedere VARA-zaterdag- avond op Nederland 1 voor een show. Vanaf 10 december komt ook Dorus weer regelmatig op het scherm, van uit zijn nieuwe cabaret in Rotterdam. Op het tweede net brengt de Belgische zangeres Jo Leemans op de zaterdag avonden een amusementsprogramma. Het tienerprogramma „Fanclub" gaat „Fenklup" heten. Het blijft op de vrij dagavond gepland. Regisseur Ralph In- bar brengt op de woensdagavonden op het tweede net een nieuw programma voor jongeren van 18 tot 25 jaar. Even eens op het tweede net kan men iede re VARA-zaterdagavond kijken naar een spel, gebaseerd op het familiespel ganzeborden. Veel vertrouwde series blijven bestaan, zoals de Kronkel van Simon Carmiggelt, „Mies-en-scène" (zij het nu onder regie van Mies Bouw- mans echtgenoot Leen Timp, die on der meer ook „Kunstgrepen" van Pier- se Jansen regisseert) en „Ja zuster, nee zuster", dat op aandrang van schrijfster Annie M. G. Schmidt op een specifieke kindertijd (zaterdagmiddag) blijft geplaatst. Elles Berger gaat bij de presentatie van de consumentenrubrieken „Ko ning Klant" en „Uitgerekend" plaats maken voor Netty Rosenfeld. Er ko men ook vier documentaires over de ruimtelijke ordening. Onder de titel „Verkenning en wetenschap" komt op Nederland 2 een serie populair-weten- schappelijke uitzendingen. In de dramatische sector krijgen we werk van onder andere Johan Fabri- cius („Onder een dak") en Bertold Brecht („Burgermansbruiloft") te zien en ook weer de avonturen van commis saris Maigret. Op tweede Kerstdag wordt Isaac Querido's roman „De Jor- daan", die in de dertiger jaren met veel succes door Herman Bouber voor het toneel werd bewerkt op TV ge bracht. Jasperina de Jong, Enny Mols- de Leeuwe, Piet Römer, Rien van Nu- nen en Jaap Blaaser behoren tot de me despelers. Ook de TV-rechtbank keert terug. Tot de incidentele uitzendingen be hoort een programma over de revolu tionaire kunst in Rusland. In het VARA-radioprogramma wordt onder meer serieuze aandacht gewijd aan de werkloosheid, partijvernieuwing, kinderen met leermoeilijkheden en het „depot voor discipline" in Nieuwesluis Wat het radio-amusement betreft: Jelle de Vries' succesvolle muzikale strip „Klatergoud" komt terug en wel op de vroege zondagavond, opnieuw met Leen Jongewaard en Ton van Duin hoven in de hoofdrol. „Loeren aan de hor" blijft, zij het nu zonder muziek. Tonny van Verre blijft zijn chanson- programma's brengen en Dorus komt eenmaal in de veertien dagen vanuit zijn cabaret in Rotterdam. Het satiri sche programma „Loco" komt zater dagsavonds om de veertien dagen te rug, evenals „Plein en Publiek". Lies- beth List behoort tot degenen die een solo-programma gaan brengen. Op het derde net presenteert Kees Brusse iedere zondagmiddag een pla- tenrubriek en is de dinsdag vooral op jongeren gericht. DEN BOSCH De teach-in die Luc van Gent, directeur van het Bossche Casino, zaterdagavond onder het motto „De vergrijzing van het theaterleven" heeft gehouden, is volkomen uit de hand gelopen. Al bij het binnenkomen leek het er meer op, dat er een love-in zou worden gehouden. Bloemen en tekst klevers werden uitgereikt en dat be ïnvloedde de stemming van het vooral jeugdige publiek danig. Een teach-in is het uiteindelijk nau welijks geworden. Wat dan wel? Een bekvechterij tussen een lid en een oud lid van het Brabants Orkest die beiden eigen inzichten verdedigden. Een stel- lingname van de verschillende gemeen teraadsleden over Den Bosch, die maar vonden dat het zo moest blijven zoals het altijd geweest was. Jammer. Wat een gesprek had kun nen worden waardoor groepen naar el kaar waren toegegroeid is uitgelopen op een beschaafd soort ruziën. Direc teur Luc van Gent, die gehoopt had op deze manier iets meer te weten te ko men van de wensen die bij het publiek ten aanzien van het theaterleven, is in zijn verwachtingen diep teleurgesteld. Zijn collega Peter Lohr uit Haarlem, die deel uitmaakte van het forum, stel de dat hij vroeger, als men over Den Bosch sprak, altijd vond dat ze daar een beetje achterlijk waren. „Nu ik hier ben, ben ik er vast van overtuigd," was zijn commentaar. LONDEN De Engelse dichter Sieg fried Sassoon is vrijdagavond overle den. Hij is tachtig jaar oud geworden. Sassoon is vooral bekend geworden door zijn scherp-satirische anti-oorlog- poëzie. Hij had zich namelijk direct in 1914 als vrijwilliger opgegeven. Hij kreeg voor zijn moedig optreden aan het front vele onderscheidingen, maar hij werd diep geschokt door de gruwe len van deze strijd. Na de Eerst Wereldoorlog was hij enige tijd redacteur letteren van het socialistische dagblad Daily Herald. Zijn eerste prozawerk was zijn „Me moirs of a foxhunting man" (1928), dat gevolgd werd door „Memoirs of an in fantry officer" (1930). Samen met „Sherston's progress" verschenen de ze boeken later als „The Complete memoirs of George Sherton". In 1957 bekeerde Sassoon zich tot het rooms-katholieke geloof. In datzelfde jaar werd hij onderscheiden met de Ko ninklijke Britse medaille voor poëzie. Twaalf jaar geleden stopte hij met schrijven. „Ik heb alles gezegd wat ik te zeggen had", was zijn verklaring. MOSKOU De Russische dichter Vladimir Boekofski is gisteren tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld we gens het organiseren van een „illegale demonstratie die de orde vérstoorde De twee andere auteurs die tegelijk met hem werden berecht Vadim Delone en Jefgenji Koesjef kwamen er af met een voorwaardelijke straf van een jaar. Het drietal werd in januari van dit jaar in Moskou gearresteerd toer het demonstreerde tegen de inhechtenisne ming van de schrijvers Daniel en Sin- jafski, die later tot dwangarbeid zijn veroordeeld. PORTO ALEGRE (Brazilië) De stad Lageado in zuidelijk Brazilië is vrijdag getroffen door een hevige hagelbui, die slechts drie minuten duurde, maar waarbij acht personen om het leven zijn gekomen. Er zijn dertig gewonden. HILVERSUM L 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.25 Ik verbind u door..., praatje 18.30 Stereo: Tafelmuz. (gr.) 19.40 Human. Verb.: Doe het zelf. Toespr. door J. Bijleveld NRU: 19.50 Stereo: L. gr.muz. 20.00 Nws 2005 Stereo Radio:philharmon. ork. en solist: mod. en klass. muz. 21.00 25 Jaar NOP onder N.A.P. - een kwart eeuw Noord oostpolder, klankbeeld 21.30 Voordracht 22.00 Let the peoples sing imternat. comp. voor amateurkoren. 22.30 Nws. 224.0 Iks, een sprong in het duister: 1. gr.muz. en report.23.5 5-42.0 0 Nws. HILVERSUM n 18.00 Koorzang (gr.): Ned. liedjes 18.20 Uit. v d PSP 1830 Tienerama 19.00 Nws. en weerpr. 19.10 Radiokrant 19.30 L gr., muz. 2015 De London-Mel bourne race, hoorspel (dl 1) 20.30 Ste reo :Mod. kamermuz .(opn.) 21.30 Muz. en dienst: informatief pr. :A. Beiaard en oorgelklanken B. Stereo: Geestelijke liederen 22.15 Avondoverdenking 22.30 Nws. en herh. SOS-ber. 22.40 Literama: radiokroniek over boeken, schrijvers en toneel 23.00 L. gr.muz. 23.55-240.0 Nws NEDERLAND I NTS :18.45 De Minimolen 18.50 Journ. STER: 1855 Reel. CVK/IKOR/RKK: 19.00 Kenmerk, wekel. actual.rubr. over kerk en samenleving VPRO 19.:30 We reld op wielen, kroniek voor automobi listen STER: 19.56 Reel. NTS 20.00 Journ. STER: 20.16 Reel. VPRO: 20.20 De oude draaidoos: filmfragm. 21.00 Verhalen van Guy de Maupassant: Toi- ne 212.5 Kijk op kleinkunst, kleinkunst- progr. 21.50 Randfiguren progr over Kurt Tucholsky NTS ,:.223.0-22.35 Journ. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nws. i.h. kort STER Re el. VARA :20.05 Coronation Street, tv- film 20.30 Hoe hij loog tegen haar echt genoot, toneelstukje 21.00 Ivan de ver schrikkelijke .speelfilm (dl. 1) STER 22.31 Reel. NTS 2235-:.22.50 Journ. HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Lichte gr. muz. VPRO: 7.55 Deze dag. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Act. 8.15 Lichte gr muz. (8.30 - 8.35 De groente man) 8.50 Morgenwijding. 9.00 Klank juwelen (gr.). 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen: populair ver- zoekplatenprogramma (11.00 - 11.02 Nws). 11.55 Beursber. 12.00 Militair or kest: moderne muz. 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Overheidsvoor lichting: Uitz. voor de landbouw. 12.40 Stereo: Licht orkest 13.00 Nws. 13.10 Actualiteiten. 13.30 Stereo: Die Schöp- fung, oratorium (gr.). 15.25 We weten er allemaal niet veel van: progr. over het buitengewoon lager onderwijs (VII) 15.50 Hedendaagse muz. (opn.). 16.00 Nws. 16.02 Stereo: Brabants orkest: moderne muz. 16.15 Voor de jeugd. 17.15 Lichte gr.muz. voor de tieners. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.10 Meditatie. 7.15 Lichte gr.muz. (7.30 - 7.32 Nws.). 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.10 Lichte gr- muz. 8.30 Nws. 8.32 Touringclub: vakan- tietips. 8.45 Voor de huisvrouw. (9.25 Concilie-postbus). 10.00 Stereo: Aubade: moderne muz. (gr.). 11.00 Voor de zie ken. 12.00 Musette-orkest. 12.18 Markt berichten voor schippers. 12.20 Voor de landbouwers. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Ac tualiteiten. 12.50 Licht ensemble met solisten. 13.30 Musiesta: lichte muziek (opn.). 14.20 Schoolradio. 14.40 Stereo: Licht instr. ensemble. 15.00 Pizzicato: muzikaal middag magazine. 17.00 Over heidsvoorlichting: Antilliaanse en Suri naamse kuituur in Nederland. Vraagge sprek van Wiebe v. d. Velde met drs. H. P. J. van Bueren. 17.10 Voor de jeugd. HILVERSUM III TROS: 9.00 Nws. 9.02 Act. 9.10 Lichte gr.platen. VARA: 10.00 Nws. 10.02 Kwink: pop- en cabaretprogr. (10.30 Geen ja, geen nee. 11.00 Nws.) 12.00 Nws. 12.02 Ekspres: licht platenprogr. (13.00 Nws). 14.00 Nws. 14.02 Verzoek- platenprogr. 15.00 Nws. 15.02 Mix: ge- var. platenprogr. (16.00 Nws). 17.00 Nws. 17.02 - 18.00 55555en en 6666en. Maandag 4 september 1967 DUITSLAND I 10.00 Nws 10..05 Journ. (herh. v. gis teren) 10.20 Sportjourn. 10.50 Internatio nale TV-wedstrijd van Berlijn 1967 11.35 Film 12.00-13.30 Act. kroniek 16.40 Nws. 1645 Voor de vrouw 17.10 Psychologi sche studie 17.25 Voor de vrouw 18.00 18.05 Actual. (Region, progr.NDR: 18.05 Actual. 181.9 Sportjourn. 1853 Zandmannetje 1900 Actual. 19.26 TV- film 1959 Progr. overz. WDR 18.05 Nws. uit Noordrijn-Westfalen 18.10 Te kens van de dierenriem 18.25 Hier und Heute (I) 18.50 Goedenavond 19.00 Hier und Heute (II) 19.10 TV-film 19.40 Film 19.45 Progr.-overz.) 20.00 Journ. en weerber. 20.15 Report. 21.00 Wedstrijdspel 21.45 TV-discussie 2230 Journ. en weerber. Aansl. Com:ment. 22.45 Progr. over de opera-zangeres As- trid Varnay. DUITSLAND II 17.45 Nws. en weerber. 17.50 TV-film 18.20 Die Drehscheibe 18.55 Amusem. pr. 19.27 Weerber. 1930 Nws en act 20.00 Dagboek uit de kathol, kerk. 20.15 Filmreport. Aansl. N:ws. 21.00 Deense speelfilm (niet gesch v. jeugdige kij kers) Aansl.: 5 min. filmkritiek 22.35 Nws. weerber en act ROME De Italiaanse minister voor het Toerisme, Achille Corona, heeft bekendgemaakt, dat de crisis in het^ Midden-Oosten, de economische toestand in Duitsland en het bandie tenwezen op Sardinië tot de oorzaken behoren, waardoor dit jaar minder buitenlandse toeristen dan het vorige jaar Italië hebben bezocht. Hiernaast noemde hij nog de volgen de andere oorzaken: De verslechtering van de toestand in Alto Adige (Zuid-Tirol), de mone taire beperkingen waaraan de Britse regering haar reizende onderdanen heeft onderworpen, de rampzalige overstromingen in Florence en Vene tië in november van het vorige jaar, de toenemende concurrentie van ande re Europese landen, die toeristen trachten aan te trekken en de cam pagne in de V.S., die tot doel heeft, het aantal Amerikaanse toeristen, dat naar buitenland gaat, te verminderen. Corona deelde mee, dat in de eer ste helft van dit jaar 9,6 miljoen toe risten Italië hebben bezocht en dat dit 600.000 meer was dan in dezelfde periode van 1966. Maar deze vermeerdering was niet reeël, zei hij, omdat veel meer toeris ten dan 't vorige jaar slechts 24 uur in Italië doorbrachten. „In werkelijkheid", zei hij, is het in de hotels en pensions minder druk ge weest dan het vorige jaar". Hij merkte op, dat de laatste twee maanden een toeneming van het aan tal bezoekers is geconstateerd, die de vermindering misschien enigermate zal goedmaken. NIEUW DELHI India, Egypte en Joego-Slavië hebben plannen be kendgemaakt om hun industriële sa menwerking uit te breiden tot hun pe troleum- en kunstmestindustrieën. Vertegenwoordigers van de drie lan den hebben twaalf dagen besprekin gen gevoerd en deze besloten met de mededeling aan journalisten, dat zij een lijst van aanbevelingen hebben ondertekend ter bestudering door hun ministers van Economische Zaken. Zij zijn het er over eens geworden, dat er ruimte is voor onmiddellijke, intensieve industriële samenwerking voor de fabricage van tractoren en onderdelen, tv-buizen.en samenstellen de delen en auto's, schepen en reser ve-onderdelen. Amin Helmi, de leider van de dele gatie van de VAR, zei dat de drie landen samenwerken bij de produktie van ruwe olie aan de kust van de Rode Zee en in het westelijke ge deelte van de woestijn, waar Ameri kaanse oliemaatschappijen bezig zijn met bodemonderzoek. ROTTERDAM Met ingang van 4 september worden de gewone aande len Rolinco officieel genoteerd aan de beurzen van Berlijn, Dusseldorp, Frankfort, Hamburg en Miinchen, zo wordt van de zijde van Robeco mee gedeeld. De aandelen bieden de mo gelijkheid deel te nemen in een inter nationaal gespreide portefeuille van groeifondsen. De gewone aandelen Rolinco worden reeds verhandeld aan de beurzen van Amsterdam, Antwer pen, Brussel, Dublin, Londen, Luxem burg en Parijs. WASHINGTON De Verenigde Sta ten hebben hun plan voor een tocht van twee ijsbrekers van de kustwacht om het noordpoolgebied moeten opge ven, omdat de Sovjet-Unie geen toe stemming wilde geven voor de vaart door straat Vilkitsky tussen Severnaja Zemlya en de noordkust van de Sovjet- Unie. Volgens het State Department, dat dit donderdag in Washinton bekend maakte, zou het de eerste maal wor den dat deze tocht van 8.000 mijl wordt gemaakt. De twee schepen, de Edisto en de Eastwind, waren op 15 augustus bij de Noorse kust aan de reis begonnen. Zij waren van plan ten noorden van de Sovjet-eilanden Novaja Zemlya, Sever naja Zemlya en de nieuwe Siberische archipel te varen. Door de dikte van het ijs zagen zij echter geen kans Severnaja Zemlya aan de noordkant te passeren. Op 24 augustus liet de Amerikaanse ambas sade in Moskou de Russische autoritei ten weten, dat de ijsbrekers nu door straat Vilkitsky zouden varen, die op het smalste punt 22 mijlen breed is. Het Sovjet-ministerie van Buiten landse Zaken verklaarde evenwel dat de straat tot de territoriale wateren behoort en dat er sprake zou zijn van een grensschending als de Amerikaan se schepen hun plan zouden uitvoe ren. Onder protest gaven de Verenigde Staten daarop hun plan op. OÏRSCHOT —De 29-jarige mej. M W. C. P. Otten uit Oirschot is in han» woonplaats om het leven gekomr toen zij door nog onbekende oorzrv' met haar bromfiets van de Eindh' se dijk de berm in reed, een boom r; te en vervolgens met het hoofd op wegdek viel. Op weg naar het zieken huis overleed zij aan haar verwondin gen.

De Vallei | 1967 | | pagina 2