Afscheidsreceptie van schoolhoofd Scholten werd druk bezocht U heeft tegenslagen goed opgevangen 99 Kampioensteam gehuldigd Automobilist gedood In Rhenen wel, in Eist niet Belangrijke taak voor bibliotheek in Betuwe Hengelaar overleed wedstrijd Bazaar voor sanitair in speeltuin MIST Deelnemers waardeerden vindingrijkheid bestuur Prettig intermezzo tijdens clubwedstrijden Clubrecords sneuvelden Nederlaag voor Kesteren na rommelig duel Noorse levertraan Henny Jansen Bromfiets tijdens dansen gestolen Geslaagde show Moedercursus b« Aanrijding bij inhaalpoging Veiling Kesteren u uw Wethouder opende nieuwe garage Heide Mij. ging dag uit Feestelijke start van kapsalon Auto uit de bocht Sluiting sportvelden 99 HET BOEK BUS IS EN IEDERS BEREIK EFEIV GOED Veenentlaler kreeg eerste bindersprijs bij corso Aalsmeer Spaarcijfers R.P.S. 10550 11079 September-aanbieding Drogisterij BURGERLIJKE STAND RENSWOUDE MAANDA6 4 SEPTEMBER 1967 LEERSUM. In de nacht van vrijdag op zaterdag vloog op de Rijksstraat weg te Leersum om ongeveer kwart voor drie een auto uit de bocht waar bij de bestuurder, de negentienjarige Van G. uit Doorn, op slag werd ge dood. De auto was geheel vernield. De oorzaak van het ongeluk is nog geheel duidelijk. Waarschijnlijk is de bestuur der door een te hoge snelheid de macht over het stuur verloren. Ook kan het door de regen gladgeworden wegdek een rol hebben gespeeld. RHENEN In kringen van de sport vereniging „Candia'66" vraagt men zich af, of de geslotenverklaring van de gemeentelijke sportvelden alleen voor de terreinen op het gemeentelijke sportpark „Candia" geldt, of dat daar onder ook de gemeentelijke accommoda tie in Eist valt. „Candia" mocht tot 15 augustus niet op het Candiaterrein spelen, terwijl de verenigingen „Musketiers" en „Oranje Wit" in het gesloten seizoen wel ge bruik mochten maken van het sport park in Eist. In het maandelijks clubblad van de vereniging wordt deze zaak aangesne den. „Wij hebben ons hierover ten zeer ste verbaasd", zo schrijft de redactie. „De technische commissie van de ge meente Rhenen schijnt er ook beslist niet gelukkig mee te zijn, dat het sport park in Eist niet consequent was geslo ten. Kennelijk hebben hier twee instan ties ten gemeentehuize naast elkaar ge werkt", aldus „Candialoog". „Voor onze vereniging overigens nog geen reden om de Candiavelden niet de zo broodnodige rust te gunnen, zelfs al speelt ook het zomeravondvoetbal op de voor ons gesloten velden. Wij zullen over deze materie vragen stellen in de gemeentelijke sportraad...". OPHEUSDEN Tijdens een dans avond in hotel „De Zwaan" te Opheus- den werd de bromfiets gestolen van de 17-jarige v. H. uit Kesteren. De scholier had zijn bromfiets zonder deze op slot te doen, buiten laten staan. Toen hij na afloop van de dansavond naar huis wilde gaan was zijn bromfiets verdwe nen. De politie stelt een onderzoek in. RENSWOUDE De gashaardenshow die vorige week te Renswoude werd ge houden door de firma E. van Voorthui zen, is tot ieders tevredenheid geslaagd. De belangstelling was vrij groot en iedere bezoeker werd gezellig onthaald met koffie. Voor de heren was er een rokertje. RENSWOUDE Het Groene Kruis afdeling Renswoude start maandag 11 september 's avonds om half 8 met een moedercursus. Moeders en a.s. moeders die hier be langstelling voor hebben, kunnen zich opgeven bij zuster Bos aan de Van Ree- de weg 1. De cursus wordt gegeven door zuster Bos. EDERVEEN „De vijftien jaren dat u hoofd van de Valleischool bent ge weest, waren niet altijd even gemakkelijk, maar de tegenslagen die u heeft gehad, wist u steeds goed op te vangen". De Edese wethouder van onderwijs, de heer W. Weigraven sprak deze woorden zaterdagmiddag tijdens een druk bezochte receptie, die de oudercommissie van de Valleischool te De Klomp aan de scheidende hoofdonderwijzer H. J. Scholten had aangeboden. De heer Scholten en zijn echtgenote namen in de zaal van café Marktzicht in Eder- veen naast de vele goede wensen ook vele geschenken in ontvangst. Zo werd er door de oudercommissie een koelkast aangeboden en wethouder Weigraven overhandigde namens het gemeentebestuur het boekwerk „Ede gisteren en nu". De heer Scholten sluit met zijn pen sioen een periode van 38 jaar onder wijs af. Gedurende vijftien jaar was hij hoofd van de Valleischool, de klein ste openbare school in de gemeente Ede. Zijn school maakte aanvankelijk een bloeiperiode door, maar toen er in Ederveen een tweede christelijke school bij kwam, gaven veel Ederveen- se ouders er de voorkeur aan hun kin deren dichter in de buurt naar school te sturen. De Valleischool haalde daarna het vereiste aantal leerlingen niet meer en er is elk jaar 'n ministeriële schik- KESTEREN In de meeste gemeenten van ons land bevindt zich tegenwoordig wel een openbare leeszaal of bibliotheek. Met name op het platteland, waaronder de Betuwe, spelen deze lectuurdepots een buitengewoon grote en belangrijke rol. De Provinciale Bibliotheekcentrale Gelderland heeft veel aan de lectuur voorziening op het platteland en in het overige deel van de provincie bijgedragen. Bij de oprichting van de provinciale bibliotheekcentrales in Nederland werd uitgegaan van de gedachte, dat ieder recht heeft op een bibliotheek, die klaar staat om te beantwoorden aan de vraag naar lectuur op het gebied van studie, in formatie, hobby, etc. In de meeste grotere steden van Ne derland bestonden reeds sinds een hal ve eeuw openbare bibliotheken en lees zalen, die aan deze lectuurvraag kon den beantwoorden. Om de inwoners van kleinere gemeenten dezelfde rech ten te kunnen verlenen, die de stede ling reeds lang had werden de provin ciale bibliotheekcentrales opgericht. De taak van de Provinciale Biblio theekcentrale Gelderland is om het boek binnen het bereik van een ieder, van kind tot bejaarde en van zaken man tot landbouwer te brengen. Dit streven bereikt de PBG onder meer door plaatselijke bibliotheken te steunen met wisselcolleties en voorlichting. Een en ander is het geval in Keste ren, waar de bibliotheek „Eéhdracht maakt macht" jaarlijks 200 boeken van de PBG in bruikleen krijgt. De plaat- •elijke bibliotheek wordt door vrijwil ligers beheerd. Bovendien bestaan plan nen voor een mobiele lectuurvoorzie ning op het platteland in de vorm van bibliobussen. In het werkgebied van de PBG staan thans 170.000 boeken ter beschikking, die in 1966 ruim 600.000 maal werden uitgeleend aan 21.000 lezers. ELST Zaterdagmiddag organi seerde het Ontspanningscomité van de voetbalvereniging „Oranje-Wit" een viswedstrijd die echter wegens tragische omstandigheden een voor tijdig einde vond. De 63-jarige G. Drost werd onwel en overleed bij het verlaten van de visplaats. Toen de in allerijl gewaar schuwde arts ter plaats kwam, kon alleen de dood vastgesteld worden. Zondagmiddag werd door de voet balvereniging Oranje-Wit één minuut stilte in acht genomen ter nagedach tenis aan de overledene. VEENENDAAL De Buurtlaan- West was vrijdagavond en zaterdag middag en -avond een van de drukste straten in Veenendaal door de bazaar die in de speeltuin „Prins Willem- Alexander" gehouden werd. In een groot aantal tenten waren di verse attracties ondergebracht, zoals vissen met de elektrische hengel, balle gooien, doeltrappen en dergelijke. Na tuurlijk ontbrak het rad van avontuur niet, zij het dan in de gewijzigde ver sie van „speergooirad". Aangekondigd was dat een draaior gel het speeltuinfeest zou opluisteren, maar ten gevolge van het slechte weer moest de „orgelman" verstek laten gaan. Om enigszins in dit gemis te voorzien hadden de organisatoren za terdag een geluidsinstallatie met mu- zieR gecharterd. De voorzitter van de speeltuinvereni ging de heer G. H. van Baren was „dik tevreden", zoals hij zei. Hij deelde mee, dat het netto resultaat van de bazaar ongeveer f 2000,bedraagt. Met dit be drag en datgene wat men nog tegoed heeft uit de toegezegde gemeentelijke subsidie zal het mogelijk zijn de beno digde sanitaire voorzieningen te reali seren. KESTEREN In de Hoofdstraat te Kesteren ontstond gistermiddag een aan rijding toen B. H. uit Tiel met zijn per sonenwagen een file wilde inhalen. Tij dens deze manoeuvre kwam plotse ling een andere auto uit de file, be stuurd door J. v. P. uit Schaarsbergen. Bij de aanrijding kregen beide wagens aanzienlijke schade. king nodig om het onderwijs aan de Klomp te laten voortbestaan. „De komst van die nieuwe school in Ederveen moet voor U geen plezie rige ervaring zijn geweest", zo zei de wethouder dan ook, die voorts bena drukte dat de heer Schol ten zijn werk steeds met grote toewijding en ener gie heeft verricht. De heer H. M. Bosch, inspecteur van het lager onderwijs, prees in een kor te toespraak de opmerkelijke vitali teit, die het schoolhoofd nog steeds aan de dag legt. Over de school zei hij: „Deze is altijd het zorgenkind ge weest van de Rijksinspectie. Daar staat tegenover dat de pedagogische sfeer op een kleine school als de uwe bijzonder goed is. In dit opzicht heeft u veel voor uw leerlingen gedaan." Namens het bestuur van de zondags school Timotheüs te Veenendaal sprak de heer J. Scholten enkele woorden tot zijn naamgenoot. De zondags school geniet al vele jaren een gastvrij onderdak ia de Valleischool. „Dat ge tuigt van vriendschap en liefde...", zo merkte hij op. De heer Scholten is jarenlang voor zitter geweest van het convent van schoolhoofden te Ede. Hij droeg deze functie 'nu over aan de heer W. H. A. Bijlsma, hoofd van de openbare lage re school in Lunteren. De heer Bijlsma zei dat er in het convent in de loop der jaren al vele spijkers met koppen geslagen zijn en dat het bovendien werd beschouwd als een gezellige „club", waar vele onder wijsproblemen ruimschoots de aan dacht kregen. „Ik hoop het even goed te doen als u...", besloot het school hoofd uit Lunteren zijn toespraak. Vele ouders van leerlingen en oud- leerlingen boden in de loop van de middag hun beste wensen aan, vaak vergezeld van geschenken, waaronder een groot aantal bloemstukken. KESTEREN. De prijzen van de op de veiling te Kesteren aangevoerde pro- dukten waren vrijdag 1 september als volgt: James Grieve: EI 6575: 2630; EI 75—85: 32—35; EII 65—75: 27—29; EII 75—85: 28—32. Aanvoer 21 ton. Zoete Bloemee: EI 60—70: 23—28; EI 7080: 3543; EII 60—70: 20—23; EH 7080: 2933. Aanvoer 31 ton. Mank's Codlin: EII 60—70: 20—23; EII 7080: 2532. Aanvoer 16 ton. Tyd. E. Worcester: EI 6070: 32 40; EI 7080; 53. Aanvoer 2 ton. Clapp's Favorite: EI 5565: 5153; EI 6575: 5356. Aanvoer 7 ton. Franse Wijnperen: EI 5060: 30 32; EI 6070: 3235. Aanvoer 11 ton. IJsbouten: EI 55—65 46-48; EH 5565: 4244. Aanvoer 7 ton. Triumph de Vienne: EI 6070: 73; EI 7080: 76. Aanvoer 7 ton. Beurre de Merode: EII 6070: 48 54; EII 7080 56. Aanvoer 3 ton. Bramen: I 89. Aavoer 4 ton. Prijzen genoteerd in centen per kg. VEENENDAAL Bij het zaterdag te Aalsmeer gehouden bloemencorso reed een wagen mee, die versierd was door de firma A. P. van Ginkel te Veenen daal. Aan de wagen werd een eerste prijs toegekend. De firma Van Ginkel kreeg voor zijn werk de eerste prijs voor de binders, waarvoor drie prijzen uitgeloofd waren. Met het versieren waren drie man be zig geweest van donderdagavond 18 uur tot de volgende ochtend 5 uur. De heer Bijlsma overhandigt aan zijn (oud)-collega Schol ten een ge schenk namens het Edese convent van schoolhoofden. RHENEN Aan de Rijkspostspaar bank Rhenen werd over augustus 1967 ingelegd 111.500.42 en terugbetaald 80.547.02. Voor het kantoor in Achter berg zijn deze cijfers respectievelijk f 4099.78 en f 7615,—. dagblad DE VALLEI Bel: tot 17.30 u. van 17.30— 19.30 Zaterdags 16.3017.30 uur ADVERTENTIE 500 cc tijdelijk 1000 cc tijdelijk f 1.75 f 3.25 Zandstraat 7, Veenendaal KESTEREN Loco-burgemeester J. van Appeldoorn heeft zaterdagmid dag in de gemeente Kesteren een nieuw garagebedrijf annex benzinestation in gebruik gesteld. Het nieuwe bedrijf wordt geëxploiteerd door de heer J. Ho- bée en is gelegen aan de Broekdijk te Kesteren. De heer J. van Appeldoorn wees in zijn openingstoespraak op het belang van een gezonde middenstand in de ge meente. „Zonder het zakenleven kan een gemeente niet bloeien", aldus de loco-burgemeester. Namens het ge meentebestuur van Kesteren wenste hij de firma Hobée bijzonder veel succes toe. Door middel van een druk op de knop, waardoor in de garage een enor me vrachtwagen op een hefbrug om boog ging, stelde de wethouder de ga rage symbolisch in gebruik. Vervol gens werd hem als eerste klant bij de benzinepomp een gratis tank benzi- nene aangeboden. De garage, waarin zich de modernste onderhoudsapparatuur bevindt, is on geveer 300 vierkante meter groot. De exploitant, de heer J. Hobée, treedt op als dealer voor de Daf-vrachtwagen en de Volvo-personenwagen. Naast het normale onderhoud levert het nieuwe bedrijf tevens een aantrekkelijke ban denservice, terwijl over twee maanden bovendien een uitdeukerij en spuiterij in bedrijf zal komen. Voorlopig zijn in het nieuwe bedrijf vijf personen te werk gesteld. Na de opening van het garage-be drijf werd een druk bezochte receptie gehouden. Vele inwoners van Kesteren maakten van de gelegenheid gebruik om de nieuwe garage te bezichtigen. Geboren: Te Ede: Aaltje Hendrika, d.v. A. de Ko ning en A. J. van Ginkel; Hans Chris- tiaan Hubertus z.v. H. A. F. Hermans en R. van Dee. Gehuwd: R. G. Mëthorst en H. Vink. Overleden: Julie Anne, oud 10 mnd., d.v. A. J. Webb en L. Markved. VALLEI Het zal voor een afdelingsbestuur van de Heidemaatschappij niet meevallen, elk jaar een nieuwe excursie met zjjn leden en hun dames te organi seren, want deze dient als achtergrond altUd het werk van deze instelling te weer spiegelen. Niettemin maakt de verrassende veelzijdigheid van haar activiteiten het nochtans mogelijk, jaarlijks een trip samen te stellen, die volkomen verschilt met de vorige. Dat de deelnemers(sters) de vindingrijkheid van het bestuur we ten te waarderen, blijkt uit het feit, dat de toeloop een sterke stijging vertoont. Dit was ook zichtbaar op de excursie die de afdeling Neder-Veluwe, omvattende een groot deel van de gemeente Ede, Barneveld en de Gelderse Vallei deze week ondernam voor een bustocht door de Betuwe, een rondvaart door de Biesbosch en een bezoek aan de wereldvermaarde potplantenkwekerij van de N.V. van der Dussen te 's-Gravenmoer (N.-Br.). Men had aan één bus niet genoeg voor de tachtig geïnteresseerden. Het gezelschap werd bij monde van rentmeester J. M. Houterman, bestuurs lid, voortdurend gewezen op de zaken langs weg en water, die anders zouden zijn ontgaan of waarvan men niets weet, zoals de grote ruilverkavelingen Ech- teld - Lienden en de Tielerwaarden Oost en West. Er bestond in deze gebieden geen of een zeer primitief wegennet, de ontwatering was slecht en de verspreide ligging der kavels was mede oorzaak dat deze grond niet economisch kon wor den geëxploiteerd. Gedurende de laatste twintig jaren zijn hier door ruilverkaveling (betere per ceelsverdeling) cultuurtechnisch grote verbeteringen aangebracht, zodat de zo moeilijk te bewerken beruchte „kom- gronden" door betere drooglegging, naar moderne eisen kunnen worden geëxploi teerd. De prachtige boerenhoeven, nieuw van vorm en snit, trokken zeer de aandacht; vooral het vrijwel geheel gemechaniseer de melkveebedrijf van v. Heemskerk met zijn oppervlakte van ong. 68 ha is uit Tielerwaard-West zelfs bij vele buiten landers bekend en dan ook bijzonder de moeite waard. Niet zelden worden voor het Hof bestemde koets- en rijpaarden hier betrokken. Op verscheidene plaat sen treft men in deze contreien ruilver kaveling aan, ondermeer in het land van Heus den en Altena. Gekomen aan de haven van Werken dam werd de bus verruild voor de ge zelschapsboot, waarmee de lange tocht door de schilderachtige Biesbosch werd ondernomen, het unieke deltagebied, waar door eb en vloed het water onge hinderd af- en toevloeit. De Kon. Ned. Heidemij is in vele op zichten ingeschakeld bij het opstellen en uitwerken der ontwikkelingsplannen no dig gevonden, wanneer het bijzondere karakter van het gebied door de uitvoe ring van de grote Deltawerken over en kele jaren zal verdwijnen. Algemeen is het vertrouwen, dat daar bij toch ruime natuurgebieden voor ons en voor hen, die na ons komen, zullen blijven voortbestaan. Er bestaat allengs een enorme belangstelling in de kring van watersport en recreatie, doch ook bij de biologen en de goede vrienden van de open, ongeschonden natuur. Hier voltrekken zich de wonderlijke processen van sedimentatie, bodemvor ming en vegetatieontwikkeling, die in nauwe onderlinge wisselwerking staan. Een en ander verschilt volkomen van wat wordt waargenomen op wad, slik, kwelder en schor, waar we o.a. geen welig wassende bossen, geen profusie van riet en biezen, noch een uitbundige ondergroei van bloemrijke kruiden ken nen. Ook de dierenwereld is een geheel an dere. Hier broedt onder andere de ge- RHENEN Voor zwem- en water- polom innend Rhenen was het zater dag een waar feest. Tijdens de club kampioenschappen van de R.Z. en P.C. „De Forellen" kwam de voor zitter van de gemeentelijke sport stichting, de heer A. Jansen, op Na tuurbad Ouwehand de vereniging hulde brengen vanwege het behaalde kampioenschap in de vierde klas en de promotie naar de 3e klas zwem- bond. Om vier uur werden de club kampioenschappen een ogenblik ge schorst, om de heer Jansen, die ver gezeld werd door zijn medebestuurs leden de heren De Jong en Hendriks, de gelegenheid te geven het woord te voeren. Hij was bijzonder verheugd, dat het eerste herenteam kampioen was geworden en gepromoveerd was. „De zwemsport in Rhenen is de laat ste tijd met sprongen vooruit ge gaan", aldus de heer Jansen, „en met deze promotie hebt u in de waterpo- losport opnieuw een hogere sport op de ladder bereikt. Ik bied u gaarne namens het gemeentebestuur en de sportstichting mijn hartelijke geluk wensen aan". De voorzitter van „De Forellen" mocht een prachtige trofee in ont vangst nemen voor de prijzenkast, 'n waardevolle herinnering aan deze sportprestatie en de spelers, alsmede trainer en coach Ton van Dijk, ontvin gen uit handen van de voorzitter van de sportstichting een draagmedaille in de vorm van een kruis, evenals de trofee voorzien van een inscriptie. Voorzitter A. J. Bovenschen, die memoreerde al een schriftelijke felici tatie van burgemeester en wethouders te hebben ontvangen, was in zijn dankwoord bijzonder verrast voor de ze waardering van de kant van de sportstichting. Hij gaf de verzekering, dat deze geste door de hele vereni ging bijzonder op prijs wordt gesteld en toonde zich zeer erkentelijk, dat de gemeentebestuurders tegenwoordig zo enthousiast met de sportbeoefena ren in Rhenen meeleven, hetgeen ook al tot uiting is gekomen in de bouw van een overdekt zwembad en de ve le uitbreidingen en verbeteringen aan andere gemeentelijke sportaccommo daties. Na deze korte huldiging werden de wedstrijden om de clubkampioen schappen voortgezet. Hoewel de weersomstandigheden niet ideaal waren en de temperatuur van het zwemwater niet aan de hoog ste kant was, kon het uitgebreide pro gramma toch geheel worden afge- twee series gezwommen op de 100 m schoolslag door gehuwde dames, waar aan onder meer werd deelgenomen door mevrouw J. M. A. Bosch van Rosenthal-Den Tex. Dit nummer werd buiten mededinging verzwommen. Wel bleek uit de stopwatches dat mevr. Van Es de snelste tijd had gemaakt. Zij deed over de 100 m 2 min. en 2,1 seconde. Er werden deze middag niet min der dan zeven nieuwe clubrecords gevestigd, waaruit mag worden af geleid, dat verschillende „Forellen"- leden weer vooruit zijn gegaan in de afgelopen zomer wat betreft hun zwemprestaties. De uitslagen waren als volgt: 25 m schoolslag pupillen meisjes: Tineke de Ruiter 28,7 sec.; 25 m schoolslag pupillen ;ongens: Walter Prinsen 24 sec.; 25 m borstcrawl pupillen jon gens: Hans Meijer 23 sec; 25 m borst crawl pupillen meisjes: Elisabeth Drost 22 sec; 25 m rugcrawl pupillen meisjes: Tineke de Ruiter 32 sec; 50 m vlinderslag heren: André de Kruyf Het moment waarop de voorzitter van de gemeentelijke sportstichting, de heer A. Jansen, aan Forellen- voorzitter A. J. Bovenschen een fraaie trophee overhandigt. 31,7 sec. (nieuw clubrecord); 50 m schoolslag jongens t/m 12 jr: Henk Evers 50 sec. (nieuw clubrecord); 50 m schoolslag meisjes t/m 12 jr: Ine ke van Ingen 50,5 sec. (nieuw clubre- kord); 50 m vrije slag jongens t/m 12 jr: Johan Timmerman 40 sec (nw. clubrecord); 50 m vrije slag meisjes t/m 12 jr: Ria Kliek 44 sec (nw. club- record); 50 m vrije slag meisjes 13- 15 jr: Rimke Keuning 41.4 sec; 100 m schoolslag meisjes 13-15 jr: Rita Hendriks 1 min. 52,3 sec; 100 m vrije slag jongens 13-15 jr: Gerard van Ma meren 1 min. 11.2 sec (nieuw clubre cord); 50 m vrije slag jongens t/m de Kruyf 1 min. 7,5 sec; 100 m rug- crawl meisjes 13-15 jr: Rimke Keu- ming 1 min. 46,5 sec.; 100 m rug- crawl heren: Piet de Zwarte 1 min. 26,4 sec; 100 m schoolslag heren: Piet de Zwarte 1 min. 12,8 sec. (nieuw clubrecord); 100 m schoolslag gehuw de dames (buiten mededinging) me vrouw Van Es 2 min. 1,2 sec. Toen de wedstrijden waren beëin digd betekende dat tevens de defini tive sluiting voor dit seizoen van het Natuurbad Ouwehand. De „Forellen" trekken in oktober weer drie avonden per week naar de overdekte „Lijster- berg". heimzinnige nachtreiger, de kwak, die in de Biesbosch een laatste geïsoleerde post heeft en in overig W.-Europa vrij- broedde deze soort koloniegewijs in het Zuidhollandse moeras- en veengebied bij Zevenhuizen! Zowel broed- als trek vogels (eenden en ganzen komen er massaal voor in de winter) vinden hier een waar dorado: De liefhebbers hopen dat de Biesbosch als zoetwatergetijden- gebied een voorbeeld zal mogen blijven van het Hollandse rivierendelta-land schap, zoals dit elders in ons land niet aanwezig is. Dat er enige riet-, griend en landbouwcultuur leeft, doet hier wei nig aan af. Het Staatsbosbeheer be schermt reeds enkele natuurreservaten. Een goede en eerlijke bescherming staat een voor alle partijen redelijke oplos sing voor, waarbij aan allen een ruime plaats wordt toebedeeld. Op een lange vaart kregen de deelne mers (sters) mede dank zij de deskundi ge toelichting een goede kijk op de pol ders, de riet- en bierengorzen, zandpla ten, slikken, brede en smalle geulen, kreken en killen met grillige loop en de afwisseling van deze elementen schenkt het landschap een verrassende schoonheid. Hoewel het door mens en natuur in de loop der eeuwen tezamen is opgebouwd, krijgt men toch steeds de indruk, dat men in de ongereptheid van een rivie rendelta verkeert. Mensen van de Hei demaatschappij zijn doorgaans zeer ge porteerd voor inpolderingsplannen, doch zij zullen zeker ook een prachtig gebied als dit kunnen waarderen, zonder dade lijk aan nut en profijt te denken. In het enorme kassencomplex van de firma Van der Dussen te 's Graven moer, een der grootste potplantenkwe kerijen van W.-Europa, vergaapte men zich vervolgens aan een geheel andere wereld, zo gans verschillend van die, welke pas verlaten was. Tenslotte werden aan het diner in 's- Hertogenbosch vele vriendelijke woor den aan de goede zorgen van het be stuur gewijd, nadat op de eraan vooraf gaande algemene vergadering notaris D. C. Neervoort te Ede als voorzitter der afdeling Neder-Veluwe met vrijwel algemene stemmen was herkozen. KESTEREN Zaterdagmiddag vond in Kesteren de feestelijke opening plaati van dameskapsalon „Jeunesse". De sa lon, die toebehoort aan mejuffrouw T. Middel uit Rhenen, is de eerste in het dorp Kesteren. Van een herenkapper blijven de mannelijke inwoners van het dorp echter nog steeds verstoken. De nieuwe dameskapsalon is gevestigd in het pand naast 't kantoor van de plaat selijke Raiffeisenbank in de Hoofd straat. Onder de vele belangstellenden be vond zich burgemeester D. J. Pott, die samen met zijn echtgenote van de ge legenheid gebruik maakte om de nieu we zaak te bezichtigen en de eigenares se te begroeten. Tegenover mejuffrouw T. Middel toonde de burgemeester zich bijzonder enthousiast omtrent de inrich ting. De heer Pott rei verheugd te zijn dat nu eindelijk een dameskapsalon in Kesteren was gevestigd. Over het uit blijven van een herenkapper was de burgemeester een tikkeltje teleurge steld. Door een bijzonder smaakvolle inrich ting, waarbij de doelmatigheid niet uit het oog is verloren, werd een huiselijke sfeer gecreëerd, waarin de klant een maximum aan genoegen kan worden geboden. Het zonnige interieur is ver deeld in een werkruimte en een gezel lig zitje. In de gem. Kesteren bestond reeds geruime tijd een grote behoefte aan een dameskapsalon. De behoefte aan een he renkapper duurt echter voort, doch ho pelijk zal ook hier op korte termijn in worden voorzien. De eigenares van de dameskapsalon „Jeunesse" vertelde, dat zij ook op dit gebied alle mogelijk heden zal bezien. KESTEREN. Voetbalvereniging Kes teren heeft zaterdagmiddag op eigen terrein een nederlaag te incasseren ge kregen van Bennekom. De gasten boek ten 'n verdiende 2-4 zege door in hoofd zaak technischer voetbal en beter be nutten van de geboden kansen. Het werd overigens een rommelig duel door o.a. de zwakke leiding van de scheidsrechter. Er werden enkele spe lers (van beide partijen) genoteerd in het beruchte boekje na wat al te forse charges. Voor de rust had Bennekom reeds een licht overwicht. Uit een vrije trap scoor den de bezoekers de openingstreffer. De combinaties van de thuisclub mis ten het verrassingselement, maar toch schiepen de Betuwse spelers zich enkele goede kansen. Toen een voorwaartse van Kesteren wat onbesuisd werd ge stopt door de Bennekom-defensie, kende de arbiter een penalty toe, waaruit G. Meurs de gelijkmaker liet aantekenen. Beide teams kwamen hierna nog in goe de scoringsposities, maar voor het rust- signaal vielen er geen doelpunten meer. Doordat de scheidsrechter vreemde beslissingen nam, ontstonden er na de rust vele rommelige situaties. Bennekom nam opnieuw de leiding, maar even la ter maakte D. Meurs met een fraaie kopbal weer gelijk (2-2). Na dit doelpunt toonde Bennekom zich de betere ploeg en liep door twee doelpunten uit tot 2-4. De Bennekom- mers behaalden in Kesteren een ver diende overwinning. Wanneer echter de thuisclub de kansen beter had benut, had een gelijk spel bepaald niet tot de onmogelijkheden behoord.

De Vallei | 1967 | | pagina 3