Jonge Belg klopte Jan Janssen in de sprint EDDY MERCKX WERELDKAMPIOEN BIJ DE PROFS Jan Janssen „Ik heb geen excuses" Alleen Peter Post dacht er anders over Brit Graham Webb verrassend eerste bij de amateurs Brons voor René Pijnen Amateurs in cijfers Verdeling van het eremetaal Anti-dopingcontrole Titelstrijd financieel succes voor KNWU Merckx bedreigt Janssen in Suoer Prestiqe Stunt Snel overbrugd Tot het einde Jansen, Jansen Uitslag Scheuring Leo de pechvogel ners, de Belg Eddy Merckx, ziek in de felbegeerde regenboogtrui. Trots werkte de nieuwe wereldkam pioen op de weg bij de beroepsren- HEERLEN Het duurt erg lang voordat Jan Janssen in de Nederland se box arriveert en als hij dan eindelijk op een klapstoeltje neerzinkt, zegt hij niets. De Ossendrechter moet even tot zichzelf komen. Pas als hij zijn gezicht heeft afgesponst, een kam door zijn haar heeft gehaald en een slok bier heeft genomen vertelt hij het verhaal van die laatste, voor hem zo drama tisch verlopen, 300 meter. ,Jos had in de laatste ronde een hoog tempo on derhouden. Dat had ik met hem af gesproken. Toen we op het laatste rechte eind kwamen, lag ik goed ge lanceerd. Ik had dus alle kans, maar Merckx was gewoon beter dit keer. Ik mag rustig zeggen, dat ik Eddy in tien sprints zeven keer klop. Dat weet hij zelf ook. Ditmaal verloor ik echter van hem en het is erg jammer, dat zoiets nou juist in een wereldkampioenschap moet gebeuren, dat in je eigen land wordt gehouden". Janssen praat makkelijk en snel. Terwijl hij de glazen van zijn onaf scheidelijke zonnebril schoonwrijft en verschrikt omkijkt als soigneur Henk Haan een wat al te nieuwsgierige ama teurfotograaf hardhandig achteruit duwt, gaat hij verder: „Nou moet ik zeggen dat Eddy de zege echt heeft verdiend. Hij heeft zijn werk gedaan en misschien nog wel een beetje meer dan dat ook. Wellicht dat ik hem toch nog had kunnen pakken als ik een „dertien" op mijn fiéts had gehad. Ik moest nu met een versnelling van veer tien spurten. Ja, wat wil je. Ik wist dat we twintig keer dat bergje op moesten. Dan neem je geen al te groot mes. Anders ga je kapot. Had ik van fiets moeten verwisselen? Ik heb er aan gedacht. Natuurlijk. Maar wat moet je. Als ik op een andere fiets overstap moet ik toch echt een 100 me ter prijsgeven. En dan zijn Motta en Merckx weg. Die wachten niet op me. Daarna kunnen er twee dingen gebeu ren: of ik moet een verschrikkelijke toer uithalen om die twee weer in te halen of ik kom nooit meer bij. Ik heb het risico niet durven nemen en ik zal nooit weten of ik het wel had moeten doen. Maar laat ik toch alsjeblieft niet naar excuses gaan zoeken. Eddy was de sterkste en daarmee uit". veling van de Belgische wielerfans, het idool van tal van Europese wieier - liefhebbers en de koning van een nieu we wielergeneratie, kan nog niet veel meer uitbrengen dan dat ene woordje „ja". Pas later, veel later als de 80.000 toeschouwers voor het grootste deel al lang weer thuis zijn en in Heerlen de champagne in door Belgen geheven roemers schuimt, wordt Eddy wat spraakzamer. Pas dan begrijpt deze nog maar twee-en-twintigjarige Belg, dat hij, en niemand anders, voor een jaar de wielerkoning van de wereld is. HEERLEN. Rusland, Nederland en België zijn bij deze wereldkam pioenschappen elk met drie wereld titels het best te voorschijn gekomen, met Groot-Brittannië, dat twee re genboogtruien behaalde, als uitste kende vierde. De eindstand van de medailleverde ling is: goud zilver brons 1. Sovjet-Unie 3 4 2 2. Nederland 3 12 3. België 3 1 1 4. Gr.-Brittannië 2 11 5. Frankrijk 13 6. Italië 1 2 4 7. Denemarken 12 8. Zweden 1 9. Polen 1 10. Spanje 1 11. Trinidad 1 12. Tsj.-Slowakije 1 13. W.-Duitsland 1 In deze stand is de bronzen medail le van Faggin (Italië), die wegens doping ingeleverd moet worden, niet opgenomen. „Maar de stunt waarover je het tij dens de training hebt gehad, heb je toch maar gebracht, Jan" werd er ge roepen. Janssen reageerde direct: „Wat heb ik aan een stunt. Een we reldkampioenschap levert geld op. Een stunt niet. Ja, natuurlijk het is leuk voor de mensen, als je in je eentje een achterstand van bijna drie minuten hebt goed gemaakt. Maar wat heb ik eraan? Helemaal niets. Over tien jaar weet nog iedereen te vertellen, dat Ed dy Merckx hier wereldkampioen is ge worden. Maar geloof me, die stunt van Jan Janssen zijn ze vergeten..." Terwijl Janssen zijn verhaal nog eens een keer in vlekkeloos Frans ten gerieve van de Franse journalisten herhaalt, loopt achter de hoofdtribune een in-en-in gelukkige Eddy Merckx, omstuwd door een dansende en deinen de van groen-witte petjes voorziene menigte, naar de interview-kamer van de Belgische televisie. Eddy lacht te gen iedereen breeduit, neemt toegesto ken handen zonder meer in ontvangst en antwoordt op vragen van verslagge-- vers alleen maar met „Ja, ja". De lie- HEERLEN Weer een zeer groot aantal renners en wielrijdsters hebben zich zaterdag voor de anti-dopingcon trole moeten presenteren. In het geval van de Zuidafrikaanse amateur Lester leverde dat nogal wat moeilijkheden op. Hij behoorde tot de drie uitvallers die door de commissie werden opgeroe pen en kwam in burger juist toen een enthousiaste menigte zich op de nieu we wereldkampioen Webb stortte. Les ter kon noch in het Engels, noch in het Zuidafrikaans de suppoosten ervan overtuigen dat hij bij de dokter moest verschijnen en werd weggestuurd. La ter is hij vanuit zijn hotel teruggeko men. Met Lester werden de uitgevallen Japanners Ito en Imamura ter controle geroepen. Voorts de amateurs Webb, Guyot, Pijnen, Hansen, Harings, Bian co, Monsere en de overige Nederlanders Duyndam, Wagtmans, Jansen en Nieuwkamp en de dames Beryl Bur ton, Ljubov Zadorozhnaya, Anna Kon kina, Yudina Galina en Louise Smits. Zondagmorgen is in Heerlen bekend gemaakt dat het onderzoek naar het ge bruik van verboden stimulerende mid delen, dat dinsdag en donderdag heeft plaatsgevonden, geen positieve resul taten heeft opgeleverd. Alle urinemon sters, die dinsdagavond na de laatste dag van de baankampioerischappen en donderdag na de ploegentijdrit op de weg voor controle naar prof. Vleesch- ouwer zijn gestuurd, bleken bij de eerste controle in Gent geen sporen van verboden stimulerende middelen te be vatten. HEERLEN „Ik had liever niets gehad dan die tweede plaats", waren de eerste woorden van de verslagen Jan Janssen. De zilveren plak van dit wereldkampioenschap bungelde achteloos aan het veelkleurige lint op zijn borst. Janssen was teleurgesteld omdat hij in het duel der gi ganten tegen de 22-jarige Belg Eddy Merckx het onderspit had moeten delven, maar hij sprak er later toch zijn vreug de over uit dat een waarlijk groot coureur had gewonnen. En daarin had Janssen gelijk. Het duel van de twee kam pioenen van Sallanches (1964), waar Janssen de trui bij de profs en Merckx die bij de amateurs had veroverd, was in derdaad gewonnen door een groot kampioen. Na 1964 is de ster van Merckx heel snel aan het wieier- firmament omhoog geschoten. In 1966 behaalde hij tal van overwinningen bij de beroepsrenners, zegevierde onder meer in Milaan-San Remo en Gent-Wevelgheim (die pre staties herhaalde hij dit jaar). Won Luik-Bastenaken-Luik en werd tweede in de Ronde van Lombardije. Dit jaar kwamen daar nog bij de Waalse Pijl, twee etappes in de Italiaanse Giro, eveneens twee ritten in Parijs-Nice en voorts eerste plaatsen in talloze kleinere coursen. Alleen in de Ronde van Frankrijk met landenploegen bleef Merckx ontbreken. De in de Brusselse voorstad Woluwe wonende jonge wielerreus achtte de tijd voor het hele zwa re werk nog niet gekomen. Merckx bereidde zich geheel voor op de strijd om de wereldtitel. Nauwelijks was het parcours rond Heerlen en Voerendaal definitief gewor den of Merckx was aanwezig om het te verkennen. En hij kwam terug tot hij bij wijze van spreken elke centime ter van het ruim dertien kilometer lange circuit kende. Neen, Jan Janssen behoeft zich niet te schamen, dat hij van zulk een groot coureur als Merckx, van wie de Belgen zeggen dat hij de fameuze Rik van Steenbergen en Rik van Looy op de weg zal gaan overtroeven, verloor. Eddy Merckx, Gianni Motta, Jos van der Vleuten en Jan Janssen. Deze na men zullen onverbrekelijk verbonden blijven aan de wielerstrijd van 1967. Merckx, Janssen en in iets mindere mate Motta figureerden in de progno ses als de favorieten. Maar toch had niemand verwacht dat zij al zo vroeg in deze ruim 265 km lange race, waar in de sterke wind van begin tot eind de lucht uit de longen blies zouden toe slaan. Want nauwelijks nadat het 70 coureurs tellende veld aan de maraton was begonnen demarreerde de Italiaan Motta als eerste en kreeg Merckx, Van der Vleuten ook in de Tour was de ze vaak bij een vroege ontsnapping Saez op de Brit Addy mee in zijn spoor. De kenners oordeelden dat het nog veel te vroeg was en misschien heeft Jan Janssen er ook wel zo over gedacht. Immers er lagen nog 260 bijzonder moeilijke kilometers voor de toen Motta het vuurtje aanstak. Maar men had verkeerd geoordeeld. In de hoofdmacht gingen de Belgische ploegmaats van Merckx de koers con troleren en daardoor kon de winst van het leidende kwintet uitgroeien tot 2 min 30 seconden aan het eind van de zevende ronde (ruim 92 km). In het gat „zwom" toen al rondenlang de Zwit ser Hagman in een moedige poging om die vijf voorop te achterhalen. Hag- mann zou daarin falen. Toen, tegen het eind van de zevende ronde, kwam de opmars -van Jan Janssen. Hij ont snapte aan de aandacht van groten als Gimondi, Poulidor, Pingeon, Adorni en Altig en ging alleen op pad. Gesteund door de aanmoedigingen van tiendui zenden enthousiaste toeschouwers (men schat dat er tenslotte 80.000 beta lende kijkers waren) stortte Janssen zich in het gat en won zienderogen ter rein terug. Het was haast ongelooflijk hoe snel Janssen die twee en een halve minuut achterstand overbrugde. In nauwelijks 25 km zag hij de vluchters op enkele honderden meters afstand in de rug, waarop Van der Vleuten zich liet af zakken om zijn ploegmaat het wat ge makkelijker te maken. Voorin was er tijdens de opmars van de winnaar van de Ronde van Spanje trouwens minder hard gefietst. Want nadat de Brit Addy al vrii spoedig de tol voor zijn inspan ningen had moeten betalen en zelfs af stapte konden Merckx, Motta en Saez de steun van een kracht als Janssen, ook al vormde die een belangrijke con current, wel gebruiken. Wat die steun betekende werd spoe dig duidelijk. Nu ook de meeste Neder landers in de hoofdwacht verplicht wa ren om mee te helpen aan het stilleg gen van de koers groeide de winst tot 5 minuten na 132 'Akm, half koers dus. De meeste Nederlanders. Ja. Er was er een, die zich niet kon neerleggen bij een mogelijke zege van Jan Janssen. Zijn naam is Peter Post. Toen dan ook Gimondi bij het ingaan van de elfde ronde een tegenoffensief ontketende was Amstelveense Peter een der eer sten die de Italiaan steunde. Door de actie viel het peloton in drie stukken uiteen. Na deze omloop leidde Peter Post een groep met Pingeon, Gimondi, Junkermann, Reybrouck, Schepers, Dancelli, Guyot, Rodriguez, Claes, De Roo en Boons, die op 3.17 na de leiders doorkwamen. Bij de jachtgroep voeg den zich ook nog Jan Harings en Ger- ben Karstens, maar toen was de „snee" er al weer uit. De meesten ge loofden het wel, alleen Post bleef on verzettelijk doorgaan met Hagmann, Lasa, Van Rijckeghem, Dancelli, Fou- cher, Boons en Adorni. Deze strijd tussen de koplopers en de groep Post duurde tot het einde toe. Langzaam, heel langzaam kon de Am- stel vener zijn achterstand op de koplo pers verkleinen maar dichter dan tot op 2.15 (na de achttiende ronde) bena derde hij hen niet. Toen ook was Jo de Roo door een lekke band al uit de strijd verdwenen en had ook Ador ni het nutteloze van de poging inge zien en was afgestapt. Inmiddels had den de achter de groep Post zwerven de pelotonnetjes zich verenigd en re den ook alleen maar om de wedstrijd uit te fietsen. De beslissing moest dus vallen tussen Merckx, Janssen, Motta, Van der Vleuten en Saez, van wie de laatste voor Merckx en Janssen de ge vaarlijkste concurrent was. De vrij on bekende Spanjaard immers had in de O De zeer geconcentreerde kopgroep in de rit om de wereldtitel op de weg voor profs. V.l.n.r.: Jos van der Vleu ten, de Spanjaard Saez, de Italiaan Motta, de Belg Merckx en Jan Janssen. Spaanse Vuelta met drie sprintzeges laten zien hoe snel hij op het vlakke wel uit de voeten kan. De laatste ronde ging in. Langs de kant vormden zich spreekkoren om de favorieten aan te moedigen. Duizenden Belgen steunden uiteraard Merckx, tienduizenden Nederlanders joegen hun .Janssen met een staccato „Jan...sen - Jan...sen" op. Nauwlettend zaten de vijf elkaar te beloeren. Niemand durf de in de .anval te gaan uit angst dat hij zijn krachten voor de eindspurt zou verspelen. En dus moest de sprint ten slotte uitmaken, wie de kroon van Rudi Altig zou gaan overnemen. Merckx ging lang van te voren aan. Het is zijn sterke punt. Er moesten nog zeker 350 meter worden afgelegd toen de jon ge Belg op de pedalen ging staan. Janssen en Saez waren wel attent, wierpen zich in het spoor van de durf al maar schoten op de meet enkele centimeters tekort. Links naast Merckx veroverde Janssen het door hem versmade zilver, aan de rechten- zijde van de Belg kwam Saez in het be zit van het brons. Motta vierde en Van der Vleuten eervol vijfde speelden in dit slotduel geen rol van betekenis meer. Ruim twee minuten na de winnaar fietste Peter Post, die ondanks zijn 33 jaar nog tot de groten van de weg be hoort, naar een elfde plaats. Merckx, Janssen en Saez stonden al op het ere podium toen het peloton met een ach terstand van 8 min 25 seconden binnen kwam. De achterblijvers zagen wie de nieuwe koning der wegrenners was ge worden. Eddy Merckx, de opvolger van een beroemde reeks Belgische kampioenen van na de oorlog: Brik Schotte, Stan Ockers, Rik van Steenbergen, Rik van Looy en Benoni Beheyt. In België, dat de voorgaande drie jaar de eer aan Jan Janssen, Tommy Simpson en Ru- die Altig had moeten later, zullen zon dagavond op de nieuwe kampioen on getwijfeld vele pintjes zijn geheven. 1. en wereldkampioen Eddy Merckx (België) 265,180 km in 6 uur 44 min. 42 sec. (gem. 39,318 km/uur); 2. Jan Janssen (Ned.) z.t.; 3. Ramon Saez (Spanje) z.t.; 4. Gianni Motta (It.) z.t.; 5. Jos van der Vleuten (Ned.) z.t; 6 Lasa .(Spanje) op 2.05; 7. Van Rijcke ghem (Belg.) z.t.; 8. Dancelli (It.) z.t.; 9. Boons (Belg.) z.t.; 10. Hagmann (Zwits.) z.t.; 11. Peter Post (Ned.) z.t.; 12. Foucher (Fr.) z.t.; 13. Wolfs- hohl (Did.) op 8.03; 14 Altig Did) op 8.25; 15. Gerben Karstens (Ned) z.t.; 16. Basso (It.) z.t.; 17. Harrie Stee- vens (Ned.) z.t.; 18. Riotte (Fr.) z.t.; 19 Lemeteyer (Fr.) z.t.; 20. Jan Ha rings (Ned.) z.t.; 21. Rodriguez (Sp.) z.t.; 22. Wim Schepers (Ned.) z.t.; 23. Momene (Sp.) z.t.; 24. Poulidor (Fr.) z.t.; 25. Junkermann (Did.) z.t.; 26. Schleck (Lux.) z.t.; 27 Claes (Belg.) z.t.; 28. Santamaria (Sp.) z.t.; 29. Gi mondi (It.) z.t.; 30. Balmanion (It.) z.t.; 31. Hoban (G.B.) z.t.; 32 Vifian (Zwit) z.t.; 33. Gabica (Sp.) z.t.; 34. Schutz (Lux) z.t.; 35 Zandegu (It.) z.t.; 36 Pingeon (Fr.) z.t.; 37. Guyot Fr.) Pijnen, die de derde plaats voor zich opeiste. z.t.; 38. Monty (Belg.) z.t,; 39 Stablrns- ki (Fr.) z.t.; 40. Abt. (Zwit) z.t.; 41.1 De Pra (It.) z.t.; 42. Aimar (Fr.) z.t.; De Fransman C. Guyot rechtsging 43. Ritter (Denemarken) z.t.; 44, Wil- als tweede over de eindstreep. Links de (Did.) op 14 min. naast hem onze landgenoot René HEERLEN De concurrenten stonden beschaamd toe te kijken toen zaterdag de 23-jarige Britse amateur Graham Webb bij de ceremonie protocolaire van de wegwedstrijd voor amateurs op de hoogste trede van het erepodium stond en in de fel begeerde regenboogtrui werd gehesen. Met de in Hilversum wonende bouwvakker Webb had het amateurwereldje weer een van die kampioenen gekregen, die waarschijnlijk verder praktisch in het vergeetboek zul len raken. Een van die na-oorlogse kampioenen als de Italianen Ghidini, Ciancola, Filippi, de Fransman Jour- den, zijn landgenoot Botherel, van wie men na hun we reldzege vrijwel nooit meer heeft gehoord. Graham Webb, de man, die in het Britse rijk alleen maar bekendheid had gekregen door zijn geprononceerde neus, die als Engelands tweede man in de amateur-achtervolging niet verder kwam dan een schamele elfde plaats in de kwalificatie, is geen Eddy Merckx, geen Evert Dolman. Zei n Webb na een geslaagde ontsnapping in de laatst halve kilometer in zijn eentje over de eindstreep si i hij nog niet geloven hoe hoog hij op deze dag je wielerladder had bestegen. Met een bescheiden, verlegen en nog onzeker handgebaar uitte deze outsider de opbor relende vreugde van het onverwachte succes. De Britse kolonie kende haar weelde niet. Na de zege van mrs. Beryl Bur ton bij de dames nu ook een wereld kampioen bij de amateurs. Zelfs de an ders zo plechtstatige commentator van de BBC, die nooit het decorum zal ver liezen, maakte op de perstribune een rondedansje Beneden, op de door duizenden wie- lerliefhebbers bestormde weg, dropen de favorieten af. De Italianen Constan tino Conti en Giovanni Bramucci, de Belgen Jean-Pierre Monsere en Roger de Vlaeminck, de Deen Jorgen Hansen, onze landgenoot René Pijnen en het Franse idool Claude Guyot hadden zich laten overtroeven, hun inspanningen waren niet beloond geworden. Voor Gu yot en Pijnen waren er weliswaar'n zil veren en bronzen medaille weggelegd, maar in het wereldkampioenschap telt slechts één plaats: de eerste. Lang, heel lang zelfs, had het er naar uitgezien dat een van de werkelijke fa vorieten deze titel voor zich zou op eisen. Vooral toen na openingsschermut- selingen van de Oost- en Westduitsers, enkele Zwitsers, een Deen en een Span jaard, in de vijfde van de vijftien ron den de Italiaan Bramucci, de Neder lander René Pijnen, de Oostduitse ve teraan Klaus Ampler en de Mexicaan Elcantara de basis legden voor de de finitieve scheuring in het veld. Hun voorbeeld werd gevolgd door an dere sterke coureurs als de Italianen Conti en Bianco, de Rus Starkov, de Fransman Claude Guyot en ook al Gra ham Webb. Zij brachten de sterkte van de leiders op dertien man, bij wie zich in de achtste ronde de Belgen De Vlae minck en Monsere voegden. Intussen was ook Ger Harings met de Italiaan Giaccone op pad gegaan, gevolgd door Leo Duyndam samen met de Brit Buck ley. Toen dit viertal samenkwam en vervolgens, nadat Elcantara was afge vallen, op de kopgroep neerstreek, was de vlucht volmaakt. In het grote pelo ton hadden de koplopers namelijk nog genoeg makkers om daar het tempo af te stoppen. De Nederlanders bijvoor beeld steunden daarbij vooral op Rini Wagtmans, die de talrijke onsnappers steeds weer tot de orde riep. De duizenden langs het parcours (de schattingen lopen uiteen van 22.000 - 25.000) werden wild van enthousiasme bij de vlucht van Ampler, Monsere, Conti en René Pijnen in de 13e ron de. Pijnen immers was onbetwist de snelste spurter van dit viertal, dat twee ronden voor het einde op een winst van 41 seconden op de volgers kon bogen. Maar vooral Ampler kon geen vaart houden in het kopgroep je, waarin bo vendien Monsere weigerde kop te doen. Het tempo viel stil en in de laatste om loop streken de achtervolgers weer op de leiders neer. Niet echter Leo Duyndam. Deze ge bruikelijke pechvogel kreeg kort na het ingaan van de laatste ronde een lekke band en weg was zijn ongetwijfeld gro te kans. Het slot van deze toch wel boei ende wedstrijd bracht dan de verras sing. 'Het is in het verleden al vele ma len gebeurd dat een outsider kon pro fiteren va- de angst voor elkaar van de grote favorieten. Ook nu weer. Want toen Webb in een wanhoopssprong een goede anderhalve kilometer voor de meet aan zijn vluchtmakkers het ach terwiel liet zien, aarzelden de Italianen, aarzelden de Nederlanders Pijnen en Harings, aarzelden de Belgen. Net lang genoeg om Webb zoveel voorsprong te geven dat hij in de slotjacht daarvan nog twint meter had kunnen conser veren. De elite van de wegrennerij was ver slagen. Ontmoedigd spurtte zij voor het zilver en het brons, de troostprijzen in een dergelijke belangrijke wedstrijd. HEERLEN De wereldkampioen schappen wielrennen zijn voor de K.N.W.U. een sportief en financieel suc ces geworden. Nadat men bij de baan- kampioenschappen reeds 62.000 beta lende bezoekers had geteld, wordt ge schat, dat de drie evenementen op de weg ook nog eens 100.000 betalende kij kers (alleen zondag moeten er 80.000 zijn geweest) hebben opgeleverd. Daar mee is de K.N.W.U. ruimschoots boven de begrote getallen gekomen. Zoals bekend was er in de organisatie van de wereldkampioenschappen in totaal een bedrag van meer dan zevenhonderddui zend gulden geïnvesteerd. HEERLEN Jan Janssen heeft zijn eerste plaats behouden in het klasse ment van de Super-Prestige Pernod. Zijn voorsprong op de nieuwe wereld kampioen Eddy Merckx is echter ge slonken tot twee punten, 225 tegen 223. Zoals bekend stelt een Franse fabriek van alcoholhoudende dranken jaarlijks aantrekkelijke prijzen beschikbaar voor zijn klassement om de Super-Prestige „regenboog", waarvoor de resultaten van beroepsrenners, van welke natio naliteit ook, in grote wegwedstrijden behaald, tellen. De stand in het klas sement, die nog gewijzigd kan worden in de grote najaarsklassiekers, ziet er als volgt uit: 1. Jan Janssen 225 pnt., 2. Eddy Merckx (Belg.) 223 pnt.; 3. Felice Gimondi (It.) 140 pnt.; 4. Roger Pingeon (Fr.) 125 pnt.; 5. Franco Balmanion (It.) 105 punten. De uitslag van de wedstrijd om het wereldkampioenschap voor amateurs de weg luidde: 1. Graham Webb (Gb) 198.885 km in 4 uur 58 min. 43 sec., 2. Claude Guyot (Fr.), 3. René Pij nen (Ned.), 4. Jörgen Hansen (Den.), allen zt. 5. Curt Söderlund (Zweden) 4.58.43, 6. Ger Harings (Ned.), 7. De Vlaeminck (Belg.), 8. Bianco (It.), 9. Lucas (Sp.), 10. Monsere (Belg.), 11. Bramucci (It.), 12. Conti (It.), 13. Do- lesal (Tsj.-Sl.), 14. Ampler (O.-Dld.), op 36 sec. 15. Giaccone (It.), op 2 min. 2 sec. 16. Duyndam (Ned.), op 3.50. 17. Ripfel (Zw.), 18. Keseru (Hong), 19. Derlick (W.-Dld.), 20. Rollinson (GB.), 21. Es- terlich (Sp.), 22. Wozniak (pol.)op 4.53.23 Moiceanu (Roem.), op 5.0524. Buckley (GB), op 5.48 25. Ebert (W.- Dld). 26. Op 5.48.26. Schöters (Belg.), 27. Cubric (Zd.Sl.), 28. Hoffmann (O.Dld.), 29. Erik Pettersson (Zwe), 30. Megyer- di (Hong), 31. Pecchielan (It), 32. Robi- ni (Fr.), 33. Huster (O.Dld.), 34. Forma (Pol.), 35. Koslar (W. Did), op 6.12. 36. West (GB). 37. Wennlof (Zweden) op 6.12; 38. Milsett (Noorwegen) z.t.j 39. Skibby op 6.12; 40. Svorada (Tsj. SI.) z.t.; 41. Norbeck (Noorwegen) z.t.: 42. Balasso (It.) z.t.; 43. Mego (Zuid Afr.) z.t.; 44. Guimard (Frankrijk) op 6.34; 45. More no (Sp.) z.t.; 46. Harrie Jansen (Ned.) z.t.; 47. Maes (Belg.) z.t.; 48. Smolik (Tsj. SI.) zt; 49 Kirilov (Buig.) z.t.; 50. Ha va (Tsj SI.) z.t.; 51. Rini Wagt mans (Ned) z.t.; 52. Van der Linden (Fr.) z.t.; 53. Bilic (Zd. Slav.) z.t.; 54. Kasmierzak (Oost Did.) z.t.; 55. Knis- pel (Oost Dl) zt.; 56. Rub (Zweden) z.t.; 57. Obandorfer (Oostenrijk) z.t.; 58. Lasa (Sp.) z.t.; 59. Horton (Gb) z.t.; 60. Grigor (Roemenië) z.t.; 61 Pe- terka (Oostenrijk) z.t.; 62. Hamza (Algerije) z.t.; 63. Smaniotto (Lux) z.t.; 64. Harrison (GB) z.t.; 65. Kulibin (Sov. Unie) z.t.; 66. Ciumeti (Roeme nië) z.t.; 67. Henk Nieuwkamp (Ned.) z.t.; 68. Danguillaume (Fr.) z.t.; 69. Walter (West Did.) z.t.; 70. Treis (Lux) op 12.36; 71. Jarena (Polen) z.t.; 72. Foster (Ierland) z.t.; 73. Diaz (Mexico) z.t.; 74. Blaudzih (Polen) op 15.23; 75. Hladik (Tsj. SI.) op 15.53; 76. Farouki (Marokko) z.t.; 77. Nico Langehegers- mann (Lux.) z.t.; 78. Petkov (Buig.) z.t.; 79. Bruiand (Noorw.) z.t.; 80. Kretz (Lux) z.t.; 81. El Gourch (Marokko) zt; 82. Middlemore (Zd Afr.) op 23.35.

De Vallei | 1967 | | pagina 7