Tonny Sijbrands alleen op kop Vroeg interland voor amateur-i elftal Veelvuldige kritiek culmineerde in vertrek van VAV-trainer Europese kampioenschappen roeien in '69 in Spanje Oost-Duitsland en Rusland hebben beste troeven Eddy Merckx brak zadel en viel weer Liverpool aan top van de rannliist Timoner protesteert straf Veel deelnemers aan Airborne-wandeltocht Ann Jones boekte Dudok van Heel Mn«trea| gfPfsfe in Bonavena erg zeker van zichzelf Jonge atleet na wprtoriH over'eden Hans Preiskeit wil zich t«runtrekken Remise voor Donner XNVB denkt aan contributieverhoging Klenie Bimolt doet niet mee Strenge controle op doping in Italië Winst en verlies voor brldneterm Autocoureurs om het 'even gekomen Rindt zegevierde Georg Kessler wi meer wedstrijden Israël Blij Begin Eddy Merckx wellicht naar Italiaans merk Wim Ter Haar: Naargeestige mentaliteit Genegeerd Storend FIJN- GEEN PIJN Toekomst Zeslandenwedstrijd zwemmen Antwerpen weert tankauto's uit tunnel WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1967 Tonny Sijbrands: alleen op kop UTRECHT Ofschoon de eerste-klassers in de amateur-voetbalcompetitie pas zondag over de gehele linie aan hun nieuwe seizoen beginnen, speelt het ama teurelftal reeds morgenavond zijn eerste interland. In het Stadion Galgenwaard te Utrecht treedt de Oranjeformatie aan tegen Israël, waarvan de Nederlandse A-ploeg, de selectie dus uit het betaalde voetbal, verleden jaar slechts met 10 kon winnen. Bondscoach Georg Kessler maakte gisteren bekend, dat hij het nationale amateurteam meer wedstrijden wil la ten spelen. Hij denkt aan vier a zes wedstrijden per seizoen. Onderhande lingen met West-Duitsland en Schotland zijn wat dat aangaat, al in een ver ge vorderd stadium. Voor de ontmoeting met Israël werd het volgende elftal opgesteld (4-2-4-sys- teem): doel: Bos (Vlissingen), achter: Delmotte (Vlissingen), Deen (ZFC), Van London (De Graafschap) en De Vries (ZVV), midden: Leget (UVS) en Mel (DCG), voor: Boer (Heerenveen), Monne de Wit (ZVV), Janne de Wit (ZVV) en Groenewegen (Middelburg), reserves: But (Middelburg), Mulder (PSV), Oldenburger (Emmen) en De Vos (Middelburg). Israël komt met de volgende spelers op het veld: doel: Visoker (Hapoel Pe- pech Tikva), achter: Schmiloviech (Maccabi Haifa), en Bello (Maccabi Tel Aviv),' midden: As I's (Maccabi Tel Aviv), Drucker (Hapoel Haifa) en Pie ker (Hapoel Haifa), voor: Talbi (Mac cabi Tel Avïv), Kozlan (Hapoel Tel Aviv), Bolba (Hapoel Tel Aviv), Shpig- ler (Natamia) en Young (Hapoel Hai fa). Over de vroege interland zei Kess ler: „Ik ben heel blij, dat deze eerste wedstrijd van de nationale amateurse- BRASSCHAET De Belgische we reldkampioen Eddy Merckx is na zijn val van maandag ook dinsdag niet van pech verschoond gebleven. Nu brak het Belgische wieleridoool tijdens een criterium voor beroepsrenners in Bras- schaet zijn zadel. Hij kwam wederom ten val, maar zijn kwetsuren waren niet van ernstige aard. Het criterium werd gewonnen door de Belg Julien Stevens, die zijn landgenoot Antoine Houbrechts naar de tweede plaats ver wees. De winnaar reed de 150 kilometer in 30 uur 45 minuten en 23 seconden. De Fransman José Samyn werd derde. De eerste Nederlander was Henk Nij- dam, die op de elfde plaats beslag leg de. Gerben Karstens en Bart Zoet wer den respectievelijk twaalfde en vijf tiende. LONDEN Een doelpunt van links half Emlyn Hughes in de 52e minuut van de wedstrijd Nottingham Forest - Liverpool, heeft de formatie van mana ger Bill Shankley aan de top van de Engelse eerste divisie gebracht. Deze 10 overwinning van Liverpool bete kende tevens de eerste thuisnederlaag van Nottingham Forest sinds 26 wed strijden. Het net gepromoveerde Coven try boekte zijn eerste overwinning door in een ruwe wedstrijd met 21 van Southampton te winnen. Westham Uni ted kon het niet bolwerken tegen Ever- ton. Met 20 gingen de Londenaren tenonder. MADRID De Spaanse wielerbond heeft dinsdag meegedeeld bij de inter nationale wielerunie geprotesteerd te hebben tegen de straf, die opgelegd is aan de Spaanse stayer Guillermo Timo ner, omdat hij geweigerd had zich te onderwerpen aan een controle op het gebruik van stimulerende middelen na de finale van vorige week dinsdag. Ti moner werd een zware boete opgelegd en voor een maand geschorst. De secretaris van de bond wees erop, dat Timoner na de series reeds bij de doping-controle was geweest en dat de uitslag van het onderzoek negatief was geweest. „Nadat hij in de finale had opgege ven heeft hij verscheidene malen tever geefs geprobeerd de kamer binnen te gaan voor het medisch onderzoek. Hij werd niet toegelaten en na verscheide ne vergeefse pogingen zag hij er maar van af", aldus de secretaris. lectie tegen Israël is. Het is tenslotte een sterke tegenstander". De bonds coach was verder van mening, dat het amateurvoetbal niet als een soort on derafdeling moet worden gezien. Selec tie- en districtstrainingen zijn in de maak; de veelbelovende vijftienjarigen worden „opgespoord". Het moet leiden tot een zeer goed Nederlands amateur team. De heer Almoc, vice-voorzitter van de Israëlische Voetbalbond, stelde, dat de wedstrijd van Israël tegen Nederland het begin vormt van een campagne, gericht pp Mexico. In maart van het volgend jaar wordt in een toernooi van vijf landen dat toernooi wordt in Is raël gehouden uitgemaakt, wie naar de Olympische Spelen mag gaan. Na de ontmoeting met Nederland staan voor de Israëlische topvoetballers trips naar Roemenië, de Verenigde Sta ten en Griekenland op het programma. Verder komen België en Zwitserland naar Israël toe. OOSTERBEEK Op de gisteravond gehouden persconferentie van de poli- tiesportvereniging Renkum werd door de secretaris meegedeeld, dat er tot nu toe rond 13.000 deelnemers waren inge schreven voor de 21e Airborne-wandel tocht, die op zaterdag 9 september zal plaatsvinden in Oosterbeek. Gelet het aantal inschrijvingen, dat plm. 1000 meer bedraagt dan vorig jaar om deze tijd, verwacht men rond 20.000 deelne mers en bij opklarend weer zelfs 25.000. De tocht gaat over 10, 15 en 25 km door de gehele gemeente Renkum eh is ingesteld op de herdenking van de Airborne-luchtlanding en -strijd om Oosterbeek en Arnhem. Het batig saldo van deze tocht wordt afgedragen aan het Nederlands Oor logsgraven-Comité. Onder de deelne mende groepen zijn de land- en de zee macht ruim vertegenwoordigd, bene vens drie Engelsen, plus een groep van Af cent. LIVORNO De Nederlandse dam- k am pioen Ton Sijbrands heeft in het toernooi om de Coup d' Europe, dat in Livorno wordt gehouden, een punt voorsprong genomen op zijn grote ri vaal de Rus Koeperman, Sijbrands, die in de achtste ronde zelf niet veel moei te had om van de Tsjech Reimann te winnen, dankte zijn leidende positie vooral aan een voortreffelijke partij van de Amsterdammer Van der Sluis, dié na een boeiend duel Koeperman een remise wist af te dwingen. De Russische dammer Tsjegolef bleef met een overwinning op de Ita liaan Virtu goed volgen. Hij deelt met Koeperman de tweede plaats. De kam pioen van Rusland Andreiko heeft twee punten minder dan de Nederlander. Hij klopte de Zwitser Cazemir, die in een goede stand probeerde een remise te bereiken, waardoor hij zijn positie ver zwakte. Van der Sluis deelt met de Fransman Simonata de vijfde plaats. In de zevende ronde had Sijbrands weinig moeite gehad met de Zwitser Cazemir, terwijl Van der Sluis de Ita liaan Bonifacio bedwong. De uitslagen van de zevende ronde: Agliardi (Monaco)Koeperman (Rus land) 02, Reimann (Tsj.)Andreiko (Rusl.) 02, Feldt (Oost)Verleene (Belg.) 02, De Descallars (Marokko) Tsjegolef (Rusl.) 02, Bonifacio (It.) Van der Sluis (Ned.) 02, Sijbrands (Ned.)Cazemir (Zwits.) 20, Bajolle (Fr.)Simonata (Fr.) 02, Simonelli (It.)—Virtu (It.) 1—1. Achtste ronde: KoepermanVan der Sluis 11, AndreikoCazemir 20, VerleeneSimonata 02, De Descalars Simonelli 11, FeldlBajolle 02, ReimannSijbrands 02, Agliardi-Bo- nifacio 1—1, Tsjegolef—Virtu 2—0. De stand: 1. Sijbrands 15, 2. Koeper man en Tsjegolef 14, 4. Andreiko 13, 5. Van der Sluis en Simonata 11. I#lg FOREST HILLS De Engelse Ann Jones slaagde er dinsdag tijdens de open Amerikaanse tenniskampioen schappen met veel moeite in zich te te plaatsen voor de kwartfinales van het damesenkelspel. Zij moest al haar vastheid en precisie van slagen aanwen den om de als tiende geplaatste Kerry Melville te verslaan. Vooral in de eer ste set moest de als tweede geplaatste Ann Jones een verbeten strijd met de Australische nummer twee uitvechten. Na een achterstand van 2-1-3 en 45 won zij de eerste set met 75. In de tweede set had zij minder moeite met de Australische: 63. Een verrassing was de uitschakeling van Rosemary Casals (die de halve fi nales op Wimbledon bereikte) door haar landgenote Peaches Bartkowicz, die (nog) geen grote naam als tennis ster heeft. Peaches Bartkowicz won in drie sets: 46, 63, 61. Verdere uitslagen: Hewitt (Z-Afr.) - Pasarell (Porto Riep) 36, 46, 63, 64 en 1210; Holmberg (V.S.) - Smith (V.S.) 9—7, 6—3 en 64; Lesley Turner (Austr.) - Marina Godwin (Z.-Afr.) 4—6, 6—1 en 6—0. MONTREAL Op het meer van Saint Louis in de nabijheid van Mon treal zijn dinsdag de wedstrijden be gonnen om het wereldkampioenschap in de Flying Junior-klasse. Op de eer ste dag werd onze landgenoot Dudok van Heel eerste voor de Zweed An- dersson en de Italiaan Biancchi, die resp. de tweede en de derde plaats be zetten. Onze landgenoten Van der Made en Van Hellemond werden 5e en 6e. 1. Dudok van Heel (Ned); 2. Anders- son (Zwe); 3. Biacchi (It); 4. Balfour (Can.); 5. Van der Made (Ned.); 6. Van Hellemond (Ned). SSIPP FRANKFORT De Argentijnse bokoser, beatl ever eerder en ama teur-zanger Oscar Bonavena, die op 16 september in Frankfort tegen de Westduitser Karl Mildenberger uitkomt in een wedstrijd van het toernooi om de van Cassius Clay af genomen wereldtitel zwaargewicht bij de beroepsboksers, liet zich in de stijl van Cassius Clay met grote woorden uit over het komende ge vecht. Bij zijn aankomst op het vliegveld van Frankfort verklaarde Bonavena: „Alles wat ik nodig heb is een ringrechter, die tot tien kan tellen. Voor de rest zorg ik zelf. Ik hoop, dat men mij niets in de weg zal leggen bij het verlaten van West-Duitsland, als ik Mildenberger finaal in de pan gehakt heb". Om nog eens te onderstrepen hoe zeker hij van de overwinning is, voegde Bonavena eraan toe: „Ik heb gezworen, dat ik alleen als overwinnaar naar Buenos Aires te rug zal keren. Mocht ik verliezen, dan wil ik mijn vaderland niet te rugzien". ROME Naar welingelichte kringen meedelen zal de wereldkampioen op de weg bij de beroepsrenners, Eddy Merckx, zijn contract met Peugeot niet verlengen. Hij zou van een Italiaanse firma een contract aangeboden hebben gekregen, dat de 22-jarige Belg voorde lige voorwaarden biedt, dat hij moeilijk zal kunnen weigeren. BOEDAPEST Een jonge Hongaar se atleet is overleden na de 3000 meter hindernisloop te hebben voltooid in Ka- posvar. Artsen verklaarden, dat de inspan ning te groot was geweest voor de 24- jarige Zsolt Gyoenypal, die een afwij king aan de hartklep had zonder daar blijkbaar van op de hoogte te zijn. De atleet zakte op de eindstreep in elkaar en overleed op weg naar het ziekenhuis. MüNCHEN Hans Preiskeit, chef d'equipe van de Duitse wielerploeg, die deel heeft genomen aan de Ronde van Frankrijk en aan de wereldkam pioenschappen op de weg in Heerlen, heeft dinsdag in zijn woonplaats Mün- chen verklaard, dat hij zich in het ko mende seizoen niet meer beschikbaar zal stellen om als ploegleider voor Duitse ploegen op te treden. Deze ver klaring houdt volgens insiders hoogst waarschijnlijk verband met de slechte resultaten, die de Duitse ploeg tijdens de wereldkampioenschappen behaalde. VEENENDAAL Betweterigheid en veelvuldige kritiek op zijn persoon zijn er de oorzaak van geweest, dat de oefenmeester van de Veenendaalse at letiekvereniging VAV, Wim ter Haar, zijn trainerschap (en bestuursfunctie) erbij neer heeft gelegd. Niet alleen Ter Haar. doch ook voorzitter S. Drost, se cretaris J. C. Diepeveen en penning meester H. Smaling hebben voor hun respectieve functies bedankt, in hoofd zaak op grond van solidariteit met de ex-trainer. Of de atletiekclub het afgetreden ge zelschap node zal missen, zal de naaste toekomst leren. Het staat evenwel vast, dat in het bijzonder het vertrek van Ter Haar als trainer (hij blijft VAV- lid) een minder aangename zaak is. Over de achtergronden van de „atle tiek perikelen" hadden wij een gesprek met de Veenendaalse atleet. Wim ter Haar is gedurende vijftien jaar lid van VAV, waarvan de laatste zeven jaar als trainer. Hij heeft alle di ploma's en was gedurende zfjn trainings- ploma's en was gedurende zijn training cursussen pupil van de bekende coach Wil Westphal. Hoewel hü 't Veenendaal se atletiektalent zeven jaar lang geheel pro deo oefende is hij zeer teleurgesteld over de gang van zaken in de afgelopen anderhalf jaar, waarbij hij op de trai ningsavonden voortdurend werd gecon fronteerd met een „zeer naargeestige mentaliteit en frequente kritiek". „Gedurende de tijd, dat ik bij VAV de atletiek beoefend heb ik het de laat ste tijd uitgezonderd altijd geweldig naar mijn zin gehad. Ik heb ongeveer zeven jaar geleden eigenlijk het trai- nerschop spelenderwijs overgenomen. In die tijd had de club zegge en schrij ve twaalf actieve leden, terwijl VAV nu een ledental heeft van rond de honderd" aldus Ter Haar. De Veenendaler heeft zoals enkele verklaarden de Veenendaalse atle tiekvereniging groot gemaakt en hoe wel zijn discretie hem van deze uit spraak weerhoudt, laat Ter Haar dit toch en passant wel even doorscheme ren. „De laatste jaren was het evenwel niet meer leuk. Ik kreeg op de training middagen en - avonden de meeste on gerechtigde kritiek te slikken en werd door bepaalde atleten zelfs genegeerd. Hoewel ik een fervent tegenstander ben van „dictatortje spelen", zag ik toch na korte tijd in. dat dit helaas de enige re medie was en dat was voor mij 't teken ermee te stoppen. Ik moest vooral in de groep van 15 tot en met 22 jaar een groot aantal mensen met fluwelen De 21-jarige Christine Bare, hier ge fotografeerd bij het embleem van de Olympische Winterspelen, zal tijdens de openingsceremonie de Olympische hymne zingen. Ex-V.A.V.-trainer Wim ter Haar handschoenen aanpakken en daar pas ik voor. We hebben een bijzonder leuke en veelbelovende jeugd en ook bij de vete ranen (dikkebuikjesclub) ging het ge weldig. De groep die ik reeds noemde was echter onmogelijk". Het feit dat voorzitter Drost en de be stuursleden Smaling en Diepeveen uit solidariteit zijn afgetreden, vindt de ex- oefenmeester „niet onbegrijpelijk", al hoewel uiteraard ook privé-argumenten hierbij een belangrijke rol zullen heb ben gespeeld. VICHY De Europese roeikainpioen- schappen voor dames en heren 1969 zullen begin september op het Meer van Banolas in Noord-Spanje worden gehouden. De beslissing, dinsdag tij dens het congres van de Internationale Roeifederatie (FSA) te Vichy geno men, w erd vergemakkelijkt doordat Oost-Duitsland, dat aanvankelijk ook belangstelling voor de titelwedstrijden had, zich terugtrok. Een besluit, dat overigens al bij voorbaat vaststond. Het lag in de bedoeling van de Oost- duitse roeibond de wedstrijden te hou den op een nieuwe roeibaan in een nog te bouwen satellietstad van 't industrie centrum Halle. Aangezien de nieuwe accommodaties pas in de loop van 1970 gereed zal zijn, gaf Oost-Duitsland er, mede om prestigere- denen, de voorkeur aan de Europese titelstrijd op een later tijdstip te orga niseren. Wel zullen de Europese kam pioenschappen voor dames in 1968 in Oost-Duitsland worden gehouden. De Olympische Grunau-baan van Oost-Ber- lijn zal dan plaats van handeling zijn. Aangezien dat jaar de heren in Mexico strijden om de Olympische titels, zullen er in 1968 geen Europese kampioen schappen voor heren worden gehouden. Nederland zal het komende jaar op treden als gastheer voor de FISA-ju- nioren. „De Hoop" kreeg de organisa tie van de dit jaar ingestelde jeugdwed strijden toegewezen. In principe zal de jeugdontmoeting op 3 en 4 augustus op de Bosbaan worden gehouden Een week eerder hoopt Nereus in Amsterdam een grote internationale regatta te houden. Bij acclamatie werd de Zwitser Tho mas Keiler tijdens het congres in Vichy herkozen als president van de FISA. Ook de Nederlandse drs. Chr. E. van der Ploeg en roeibond-voorzitter J. D. Ferman werden met algemene stem- HAVANNA Jan Hein Donner is in de tiende ronde van het Capablanca- herdenkingsschaaktoernooi in Havanna remise overeen gekomen met de Cu baan Silvino Garcia. De Deense grootmeester Larsen leidt na de tiende ronde met 7.5 punt. UTRECHT Op een bijeenkomst in het KNVB-centrum in Zeist is dinsdag door perschef Jaap van der Zwan be kendgemaakt, dat de contributie van de KNVB in de toekomst hoogstwaarschijn lijk omhoog zal gaan. „De opleiding, begeleiding en training van onze voet ballers gaat zoveel geld kosten, dat een contributieverhoging in de nabije toe komst onvermijdelijk lijkt", aldus de heer Van der Zwan. ADVERTENTIE Hoofdpijnkiespijn bestrijdt u radikaal met aktieve Witte Kruis poeders. U ziet het leven weer van de zonnige kantWitte Kruis maakt u vlot weer fit men herbenoemd tot lid van de kamp- rechterscommissie en de technische commissie van de Internationale Roei Federatie. De heer Van der Ploeg zal deel uitmaken van de FISA-afvaardi- ging, die aanwezig zal zijn bij de inter nationale sportweken 1967, die volgen de maand in Mexico-City worden ge houden. President Thomas Keiler en secretaris-penningsmeester Charles Rio- lo completeren de delegatie. UTRECHT Schoolslagzwemster Klenie Bimolt zal Nederland tijdens de zeslandenontmoeting dit weekeinde in Dortmund niet kunnen vertegenwoordi gen. Het Groningse meisje heeft haar middenvoetsbeentje gebroken. Bettv Heukels zal haar vervangen op de 200 meter. Op de 100 meter start nu de vijf tienjarige Marjan Janus, die tijdens de Nederlandse kampioenschappen in Gro ningen twee nationale titels veroverde bij de jeugd. „Een groot aantal atleten wist het op de training altijd „veel beter" dan ik. Bovendien werden alle grieven tegen het VA V-bestuur aan mijn adres opge somd. Men had kritiek op de penning meester, die de gelden niet goed zou besteden etc. etc. Deze betweterigheid en soms storen de uitingen van ontevredenheid van de zijde der leden hebben mij doen beslui ten het trainerschap erbij neer te leg gen". Had het VAV-bestuur dan niet afdoen de tegen deze sportlieden kunnen optre den? „Het Zou inderdaad de bestaande situatie belangrijk hebben veranderd, wanneer het een krachtiger bestuur zou zijn geweest. Maar ja, ook de bestuur ders werden met veel kritiek overspoeld en voor hen viel er eveneens bitter wei nig eer te behalen." Men heeft overigens van bepaalde zij de toegegeven, dat de afgetreden be stuursleden veelvuldig „gepest" zijn in de afgelopen anderhalf jaar. Dat is volgens Ter Haar allemaal leuk en aardig, maar voor hem geen re den om zijn besluit te herzien. „Wan neer je zoveel voor een vereniging hebt gedaan de omstandigheid, dat ik ge heel en al pro deo werkte nog buiten beschouwing gelaten en je wordt dan met de regelmaat van de klok gecon fronteerd met kritiek en eigenzinnigheid dan blijft er voor mij weinig aantrekke lijks meer over". Op de vraag of de atletiektrainer as piraties koestert om andere verenigin gen te gaan oefenen,, antwoordde hij, dat wanneer men hem zou benaderen, DORTMUND Wie neemt, na Oost- Duitsland en de Sovjet-Unie, de derde plaats in b(j de Europese zwemnaties? Deze vraag zal zaterdag en zondag aan staande worden beantwoord by de zes- landenwedstrtyd, die in Dortmund wordt gehouden. Zweden, Groot-Brit- tannië, West-Duitsland, Frankrijk, Ita lië en Nederland komen dan voor het eerst in Duitsland tegen elkaar uit, na dat deze landen elkaar eerder in 1961 (Malmö); 1962 (Rotterdam); 1963 (Black pool); 1965 (Rome) en 1966 (Straats burg) hebben ontmoet. Zweden (win naar in Malmö), Groot-Brittannië (twee overwinningen en eerste in het alge meen klassement na vtff wedstrijden) en Frankrijk (het enige land, dat nog nimmer een zeslandenwedstrijd won) zjjn de grootste favorieten voor de zege in het „Südbad" van Dortmund. Frankrijk, dat zoals gezegd nog nim mer een overwinning behaald- en dat vier keer achter elkaar op de zesde plaats eindigde, voordat vorig jaar in Straatsburg een vierde plaats werd be haald, komt met troeven aan de start als Alain Mosconi, Francis Luyce en Christine Caron. De Engelsen en Zwe den kunnen daar niet zoveel cracks tegenover stellen, maar beschikken over een constantere ploeg. Voor Nederland zal een vierde plaats een succes be tekenen. Met zwemmers als Dick Lan- gerhorst en Bob Schoutsen en zwem sters als Ada Kok en Nel Bos moet het mogelijk zijn de Westduitse ploeg onder zich te houden. Italië, dat alleen maar topzwemmers bezit in Del Campo, Chino en Palumbo, kan nog een woord je meespreken in de strijd om de vierde plaats, maar zal het hoogstwaarschijn lijk toch niet verder brengen dan een zesde. Het klassement na vijf wedstrijden luidt: 1961 1962 1963 1965 1966 tot.p. 1. Groot-Brittannië 88(2) 76(4) 92(1) 91(1) 103(1) 450 2. Zweden 93(1) 79(3) 90(2) 86(3) 100(2) 448 3. West-Duitsland 85(3) 97(1) 90(2) 69(5) 84(3) 425 4. Nederland 85(3) 97(1) 73(4) 78(4) 58(5) 391 5. Italië 56(5) 47(5) 52(5) 92(1) 54(6) 301 6. Frankrijk 33(6) 43(6) 43(6) 66(6) 78(4.) 263 MILAAN Een speciale commissie van de Italiaanse wielerbond heeft dinsdag in Milaan bekend gemaakt dat met ingang van 5 sept. bij alle weg wedstrijden voor beroepsrenners in Italië dopingcontrole zal worden ver richt. Ook de renners, die een poging zullen doen om het werelduurrecord te breken, zullen zich aan een onderzoek moeten laten onderwerpen. één en ander niet uitgesloten zou zijn. Ter Haar is uiteindelijk gediplomeerd en voor een aantrekkelijk aanbod zou hij o.i. gemakkelijk zwichten. Wat er in de toeomst gaat worden van de Veenendaalse atletiekvereniging weet hij niet. „Wel kan ik de club al vast zeggen, dat wanneer het bestuur géén betaalde oefenmeester aantrekt, de toekomst erpaald somber gaat uitzien. De heren, die nu zijn „benoemd" kun nen en dat is VAV voldoende bekend niet genoeg aandacht besteden aan de leden van de vereniging. De enige mogelijkheid die een succesvol voortbe staan van de vereniging waarborgt is onherroepelijk het aantrekken van een gediplomeerd trainer". Ter Haar blijft ondanks geruchten die het tegendeel beweren de „buik jes" trainen. Tot slot vroegen wij hem of hij, wan neer er wederom een beroep op hem zou worden gedaan door VAV, hieraan gevolg zou geven. „Voorlopig volstrekt niet", was het ge decideerde antwoord DUBLIN Na de tweede ronde van het toernooi om het Europees kam pioenschap bridge heeft Groot-Brittan- nië alleen de leiding. De Britten, die in de eerste ronde met 80 van West- Duitsland hadden gewonnen, bleven nu Tsjecho-Slowakije met dezelfde cijfers de baas. Nederland won in de tweede ronde met 62 van Israël, maar moest in de eerste wedstrijd van de derde ronde zijn meerdere erkennen in Portu gal: 62. De overige uitslagen luiden: Italië - Zwitserland 53; Spanje - West-Duitsland 71; Zweden - Zwitser land 71; Denemarken - Ierland 7—1; DenemarkenIerland 71Polen Griekenland 62; België - Finland 7—1. NICE De Franse autocoureur Claude Roitbourg is dinsdag in het zie kenhuis van Nice overleden aan ver wondingen, die hij had opgelopen bij de wedstrijd om de Coupe des Al pes voor automobilisten. Roitbourg reed samen met Jean Pierre Rouget, die ook zwaar gewond in het ziekenhuis op genomen werd, in een Renault 1135. HELSINKI De Oostenrijkse auto coureur Jochen Rindt heeft dinsdag in het Finse plaatsje Haemeenlina een wedstrijd voor formule twee wagens gewonnen. Rindt, die achter het stuur zat van een Brabham-Repco, verwees zijn stalgenoot Jack Brabham naar de tweede plaats. 1. Jochen Rindt (Oost) Brabham- Repco; 2Jack Brabham (Austr.) Brabham-Repco; 3. Jim Clark (Schotl) Lotus; 4. Frank Gardner (Austr.) Brabham-Repco; 5. Graham Hill (Eng.) Lotus. BRUSSEL De Antwerpse gemeen teraad heeft maandagavond besloten de toegang tot de Scheldetunnel te ver bieden voor vrachtauto's die ontplof bare ladingen vervoeren. De recente ramp te Martelange, waar grote scha de werd aangericht en slachtoffers vielen door de ontploffing van een tank auto, is aanleiding geweest voor een herziening van het uit 1934 daterende tunnelreglcmcnt. De wijziging moet nog door de minister van Openbare Werken worden goedgekeurd. De lijst van voertuigen die geen ge bruik meer van de Scheldetunnel zou den mogen maken, omvat: voertuigen of slepen geladen met spring stoffen, tankwagens, of slepen voor het vervoer van LPG (ook als ze ongelar'en zijn), voertuigen of slepen met giftige vloeistoffen, giftige gassen, samen e- perste gassen van giftige aard. lich' ontvlambare ladingen als los hooi stro.

De Vallei | 1967 | | pagina 11