FEESTPROGRAMMA VOOR HELE BEVOLKING Caecilia uit Scherpenzeel viert 75-jarig jubileum We worden hier op handen gedragen 99 Nieuw soort appel lijkt enorm succes Opheusdense winkelweek groter dan ooit tevoren r BUITENLANDSE INTERESSE VOOR BETUWS FRUITCORSO Meer donors bij bloedslag MIST u uw Duizenden bezoekers verwacht ta in Ion wl oei? Valkenburg jr. dwong Van de Brandhof remise af Uitslag onderlinge schietwedstrijden „Willem Teil" Wielrijder door auto geschept Gemeentewerken had collega's op bezoek EHBO-cursus SCHERPENZEEL - De Scherpenzeelse muziekvereni ging Caecilia bestaat 75 jaar en dit opmerkelijk jubileum zal binnenkort grootscheeps worden gevierd. Het bestuur heeft-al een uitgebreid feestprogramma vastgesteld, dat is afgestemd op de gehele Scherpenzeelse bevolking. Gemeentebode brak sleutelbeen TUMULT STEU1S FANFARE Dammen Bel: 10550 11079 Caecilia is een van de weinige korpsen in de omgeving, die gedragen wordt door een groot enthousiasme van de leden. Het korps kan bogen op een rijke historie en heeft in het dorpsleven de jaren door een markante plaats inge nomen. De voorzitter, de heer D. Cozijnsen (59), zegt het zo: „We worden hier in Scherpenzeel nog altijd op handen gedragen VEENENDAAL Gemeentebode de heer A. van D. slipte maandagmiddag met zijn bromfiets. Hij kwam daarbij zo ongelukkig te vallen, dat hij een sleutel been brak. Korps neemt markante plaats in dorpsleven in en wordt gedragen door groot enthousiasme van de leden. OPHEUSDEN De Opheusdense boomkweker I. van Dam is er in geslaagd een geheel nieuw soort appelboom te kweken. De appel, waarvan de naam Ivette luidt, is een kruising tussen een Golden Delicious en een Cox Orange. De voornaamste eigenschap van de nieuwe appel is de lange bewaartijd. Het uiterlijk van de vrucht heeft veel weg van de Golden Delicious. De kruising is verricht door het Instituut tot Veredeling van Tuinbouwgewassen in Wage- ningen. De heer Van Dam wist de plantjes op te kweken tot bomen die mo menteel reeds leverbaar zijn. In fruittelerskringen verwacht men grote belang stelling voor de nieuwe a^pelsoort. Ook vanuit het buitenland zal men onge twijfeld op korte termijn interesse gaan tonen voor de prestatie van het IVT uit Wageningen en de heer I. van Dam uit Opheusden. OPHEUSDEN De winkeliersvereniging te Opheusden heeft gisteravond uit voerig vergaderd over de komende winkelweek en de openluchtbeurs, die wordt gehouden in de week van 14 tot en met 21 oktober. De actie die aan de win kelweek is verbonden, staat ook dit jaar weer in het teken van het prinses Beatrix Fonds, ter bestrijding van de polio. De opzet van de winkelweek is grootser dan ooit tevoren. In totaal zijn maar liefst dertig prijzen beschikbaar, waarvan de hoofdprijs een 2-jarige Shetland-pony is. De openluchtbeurs, die wordt gehouden op 18 en 19 oktober, draagt dit jaar voor het eerst een vrij karakter, zodat marktkooplieden en standwerkers uit geheel Nederland hier aan kunnen deelnemen. Voorgaande keren bestond de openluchtbeurs slechts uit plaatselijke winkeliers of leden van de middenstandsvereniging uit Opheus den. Het dorp Opheusden zal tijdens de winkelweek feestelijk worden verlicht, terwijl de winkeliers tevens hun uiter ste best zullen doen om ook hun etala ges een speciaal tintje te geven. Gedu rende de vergadering, die in hotel „De Zwaan" werd gehouden, is besloten om ook voor de kinderen een attractie te organiseren. Wat dit precies zal zijn werd nog niet bekend gemaakt. Wat de actie betreft; deze is heel eenvoudig. Alle deelnemende winke liers, die herkenbaar zijn door een raambiljet, verstrekken bij een aan koop voor iedere gulden gratis een bon. Tien van deze bonnen dienen in een speciale envelop, die tegen betaling van slechts vijf cent bij alle deelnemers verkrijgbaar is, te worden ingediend. Na vermelding van naam en adres de poneert men de envelop in de hiervoor bestemde bussen, die duidelijk zicht baar door het dorp verspreid staan bij een groot aantal winkels, die tijdens de winkelweek in Opheusden tot 's avonds tien uur geopend zijn. Met name de openluchtbeurs of jaar markt zal ook dit maal wederom enkele duizenden bezoekers trekken. Een spe ciale krant, alsmede een radiowagen zullen in een tiental omliggende ge meenten de festiviteiten in Opheusden aankondigen. Behalve uit Shetland-pon bestaat de prijzenwaterval onder andere pog uit een radiotoestel, centrifuge, stofzuiger, platenspeler, handmixer, cassette etc. De reputatie van de Opheusdense winkelweek staat ook dit jaar afgezien van de attractieve prijzen wederom borg voor een geslaagde actie ten bate bate van de plaatselijke middstand, het Prinses Beatrix Fonds en het gehele dorp. de mouwen stak. „Hij heeft zo ge sjouwd, dat hij het nog vele dagen lang irt zijn rug heeft gehad..." We zeiden het al; Caecilia heeft een rijke historie achter de rug. De hoog tepunten wonnen het van de tegensla gen. Slechts het oorlogstumult wist de muzikanten van de wijs te bren gen. „In de eerste wereldoorlog raakten we veel leden kwijt, omdat zij in dienst moesten- Er bestond toen nog dienstplicht tot 45 jaar...", zo diept de heer Cozijnsen uit zijn herinnering op. „We hielden toen nog maar 23 le den over", voegt de heer B. van de Wetering, die al geruime tijd secre taris is, er aan toe. Ceacilia heeft ja ren gekend, dat er ongeveer vijftig leden stonden geregistreerd. De heer Van de Wetering heeft alle gegevens uit de eerste jaren nog bij de hand omdat van de oprichting af nog al tijd hetzelfde notulenboek wordt ge bruikt. Voorzitter Cozijnsen beseft beter dan wie ook hoeveel er in de loop der jaren veranderd is. „Vroeger", zegt hij tussen een paar trekjes aan zijn bolknak door, „waren we doods bang voor de dirigent. Je deed je uiterste best om de muziek zo goed mogelijk onder de knie te krijgen. Die instelling... och, die vind je nu niet meer. De jeugd van nu denkt er wat gemakkelijker over. Destijds was de vereniging veel meer een eenheid dan nu. Gezelliger ook..." Uit die beginperiode dateert nog het gebruik om te stemmen als zich een nieuw lid aanmeldde. De leden bepaalden zelf wie er wel en wie er niet tot de vereniging werden toege laten. Deze bijna tot traditie gewor den „selectie" wordt nu niet meer toegepast. De vereniging staat open voor iedereen en kan op dit moment nog best wat versterking gebruiken. In de tweede wereldoorlog bleef het korps overeind, ondanks het feit, dat het Instrumentarium voor verreweg het grootste gedeelte verloren ging. Na de bevrijding werd de balans op gemaakt en toen bleek, dat nog maar dertien muzikanten in het bezit van hun instrument waren. Deze tegenval ler kon worden opgevangen door steun, die van vele kanten werd on dervonden. Toen bleek opnieuw .hoe zeer de Scherpenzeelse burgerij is aan het korps. De financiële positie van de vereni ging was gedurende de laatste oor logsjaren ook verre van gunstig. Tot 1942 ging het Caecilia in dit opzicht wel voor de wind, want een vergeeld jaarverslag uit dat jaar maakt mel ding van een „zeer gunstige finan ciële positie"- „Er is f 111,19 in kas...", zo schreef de secretaris van destijds in sierlijke krulletters neer. Vroeger was het een vaste gewoon te dat het korps in de muziektent in de zomermaanden enkele concerten gaf. Daarvoor bestond destijds een grote belangstelling, maar na verloop van tijd raakten onder invloed van de veranderende wijze van vrijetijdsbe steding deze evenementen steeds min der in trek. Nu wordt er alleen nog maar een winteruitvoering gegeven. Daarnaast blaast Caecilia bij talloze feestelijke gebeurtenissen haar partij mee. „Gemiddeld", zegt secretaris Van de Wetering, „komen we toch wel on geveer vijftien keer per jaar in ac tie..." Omstreeks 1950 werd de vereniging uitgebreid met een tamboerkorps en vorig jaar werd de harmonie getrans formeerd tot een fanfare. Er zijn nu 28 actieve leden en daarnaast een groot aantal donateurs. In het kader van het jubileum zal er op vrijdag 29 september in de ei- erhal een grote feestavond worden gehouden onder het motto „Hoe mal ler hoe mooier". Zaterdag, 30 september wordt de schooljeugd een gratis feestmiddag aangeboden, eveneens in de eierhal, waar meer dan duizend zitplaatsen ingericht zullen worden. Op 8, 14 en 22 september zal het korps een ron degang door verschillende delen van het dorp maken. Hieraan werken voorts drie korpsen uit de omgeving mee; Caecilia uit Veenendaal, KNA uit Lunteren en de Harmonie uit Bar- neveld. De officiële receptie vindt op 7 oktober in café Marktzicht plaats. Caecilia is ingedeeld in de klasse uitmuntendheid. De heer H. J. Paats, die 25 jaar lang de dirigeerstok han teerde heeft in dit opzicht grote ver diensten. De huidige dirigent is de heer J. Weijers uit Hilversum, die al vele jaren zijn beste krachten aan het korps geeft. Het bestuur van de RESTEREN Op de Bodegraafse- weg te Resteren is gisterochtend de wielrijder A. A. uit Ochten geschept door een personenwagen, bestuurd door M. v. D., eveneens uit Ochten. De wielrijder sloeg komende uit de richting Ochten links af, waarschijn lijk zonder voldoende uit te kijken. De automobilist trachtte door krachtig remmen een aanrijding te voorkomen, doch dit gelukte slechts gedeeltelijk. Na de wielrijder te hebben geschept belandde de wagen tegen een boom. De heer A. werd licht aan het hoofd gewond. De auto raakte zeer zwaar beschadigd. KESTEREN/TIEL Het oogst- en fruitcorso, dat zaterdagmiddag in Tiel wordt gehouden, nadert met ras se schreden. In totaal zullen vijftien Betuwse dorpen met een praalwagen aan het corso-deelnemen. De stichting „Vier-Stromenland" in Tiel werkt momenteel koortsachtig aan de laat ste onderdelen van het programma. Gisteravond maakte men bekend, dat het corso dit jaar ongeveer f 150.000 zal gaan kosten. Verwacht wordt dat het bezoekersaantal omstreeks 60.000 zal bedragen. Ongeveer 20 muziek korpsen, afkomstig uit geheel Neder land zorgen voor de muzikale om lijsting. De deelnemers aan het corso zijn momenteel druk in de weer om hun praalwagens op te tuigen. De laatste nachten wordt door een groot aantal vrijwilligers doorgewerkt om de wagens op tijd klaar te krijgen. „We hebben er al enkele jaren in ploegen gewerkt", vertelde gister avond de heer G. G. van Sijll jr., lei der van de praalwagen uit Ingen. „Het kost ons enorm veel tijd, maar ik geloof, dat het resultaat er wezen mag. Vanaf begin augustus hebben we met ruim 30 personen aan de wa gen gewerkt". De praalwagen van het dorp Ingen draagt de titel „Lij nenspel in Betuws oogst". Het is min of meer een artistieke weergave van hetgeen de Betuwe als fruitland te bieden heeft. Het ontwerp is van de plaatselijke schilder H. Daniëls. In de praalwagen van Ingen zullen onder andere ruim 15.000 appels ver werkt worden van diverse formaat en kleur. Daarnaast worden nog ge bruikt bloemkolen, wortels, bonen en duizenden erwten, alsmede de klein ste soorten zaadjes, waaronder kla verzaad. „Het aanbrengen van die kleine produkten kost enorm veel tijd. Alles moet stuk voor stuk opgeplakt worden en dat vereist een onuitputte lijk geduld. We doen het echter alle maal met veel plezier 'en beschouwen het eigenlijk als een typisch Betuwse hobby", vertelt de heer Van Sijll. Hij wijst er echter wel op dat het een bijzonder dure hobby is. „Als we geen subsidie zouden krijgen van ge meentezijde, veilingen en andere or ganisaties dan zouden we beslist niet mee kunnen doen", merkt hij op. Naast de subsidies stelt de organise rende stichting „Vier Stromenland" aan iedere deelnemende gemeente f 1100,- startgeld beschikbaar. Het oogst- en fruitcorso heeft zo wel nationaal als internationaal een enorme reputatie opgebouwd. Zelfs uit Duitsland zijn verzoeken bij 'de or ganisatie binnen gekomen om enkele praalwagens in Frankfurt ten toon te mogen stellen. Dergelijke verzoeken kwamen bovendien binnen uit Den Haag en Amsterdam. In verband met de zeer hoge transportkosten moet hier echter voorlopig van worden af gezien. Bovendien speelt de levens duur van de praalwagens een grote rol, omdat het gebruikte fruit na en kele dagen reeds haar pracht heeft verloren. O Nijvere handen zijn met engelen geduld bezig met het optuigen van de wagens. RHENEN Talrijke leden van d® Nederlandse Bond van Hoofden van ge meentewerken hebben een bezoek ge bracht aan de gemeente Rhenen. De heer J. Meijer, directeur van gemeen tewerken in de Grebbestad, trad op al« gastheer. Het gezelschap werd ontvan gen in Paviljoen „De Grebbeberg", waar een korte uiteenzetting werd ge geven over de totstandkoming van het overdekte instructiebad „Lijsterberg". onder de kleuterschool en de bouw van de grote torenflat aan de Ribeslaan, genaamd Huis ten Dale, op het uitbrei dingsplan „Domineesberg". Daarna werden ter plaatse de beide objecten bezichtigd. Verschillende leden van de staf van gemeentewerken zorgden voor een ex plicatie. Zij beantwoordden ook de ve le vragen de hier gesteld werden op het technische vlak. Bijzonder veel be langstelling bestond voor de installa ties die in het zwembad zijn aange bracht. In de torenflat werden de heren ont vangen door hoofduitvoerder Van Diest die was vergezeld van de heer Van Bentum, namens de exploitatie maat schappij. Met de bouwlift werd het hoogste punt bezocht, waar de heren konden genieten van het prachtige uit zicht over Rhenen en omgeving. Al wandelende langs de binnentrap werd het interieur van het gebouw bezich tigd. De bouw was in zijn verschillende fasen goed te bekijken, doordat het ene onderdeel verder afgewerkt was dan het andere. Op de vierde etage werd een flat bezichtigd, die op de inrich ting na al nagenoeg klaar is. Ook de dienstruimten en de centrale verwar mingskelder werden bezocht. Het be zoek werd met een korte nabespreking besloten. RHENEN. Gisteravond hield de afdeling Rhenen van het Nederlandsche Roode Kruis in het verenigingsgebouw „Irene" een bloedplasma-avond, de tweede in dit jaar. De vorige keer wa ren er 162 donors opgekomen, nu wa ren het er 164. „Ik begin nu zo langzamerhand een beetje optimistisch te worden", zei de heer Runge, voorzitter van de afdeling Rhenen van het Rode Rruis. „Ik vind het zelfs fantastisch. Wie had dat nu kunnen denken onder zulke slechte weersomstandigheden. Het is me alle maal reuze meegevallen. En wat me ook goed deed, er waren weer vele nieuwe gezichten bij". De mensen die spontaan binnen kwa men stappen werden allemaal gehol pen. De volgende keer gaan de lijsten met namen van donors weer naar de doktoren, die dan uitmaken of een be paalde donor al of niet mag terugko men. „Werkelijk, we zijn buitengewoon te vreden. De colonne heeft vanavond hard gewerkt, ook de mensen van de bloedplasmadienst uit Amsterdam. De gastvrijheid in gebouw „Irene" was ook nu weer enorm". De deelneming uit Rhenen-stad was verreweg het grootst geweest. Uit Ach terberg kwamen slechts enkele mensen en uit Eist ongeveer vijfentwintig. De aantallen uit de „buitengewesten" van Rhenen kunnen dus nog aanzienlijk om hoog. VEENENDAAL In ,,'t Trefpunt" werden de eerste partijen gespeeld voor de nieuwe onderlinge competitie van VDC. De uitslagen luidden: N. Valken burg—v. d. Brandhof 1-1; Bouman De Roder 2-0; v. d. VliertReijman 2-0; VerhoefE. de Rleuver 0-2; Ral terJ. Vermeer 0-2. De prestatie van het jongste lid te gen de nieuwe kampioen is hoog aan te slaan. Wat de andere partijen betreft: er is meer strijd geweest dan de uitsla gen doen vermoeden. Zo verloren Ral- ter en De Roder eerst in de laatste fa se van prachtige partijen door een nood lottig foutje, terwijl Reijman in een stand van drie om drie juist op tempo verloor. Voorzitter De Rleuver startt® goed door een mooie overwinning op de nestor van VDC. Over enkele weken begint de UPDB- competitie weer. Het eerste en tweede tiental komen dan resp. uit in de le en 2e klas. Geïnteresseerden kunnen zich alsnog opgeven als nieuw lid van de Veenendaalse damclub. AMERONGEN De uitslagen van de onderlinge schietwedstrijden van schietvereniging „Willem Teil" waren als volgt: G. v.d. Horst 43 50 98 J. v. Leeuwen 46 47 93 R. Brinkman 46 45 91 A. Burgstede 46 45 91 G. v. Es 44 46 90 A. Duffels 43 47 90 W. Berkhof 45 45 90 A. de Haas 45 45 90 75-jarige Scherpenzeelse fanfare is als volgt samengesteld: D. Cozijnsen, •voorzitter; B. van de Wetering, secre taris; J- Cozijnsen, penningmeester; R. Bakker, J. Methorst, J. de Flui ter en H. Schipper, leden. Het oudste korpslid is de 62-jarige Bart Boom, die zich in 1921 aanmeld de. RENSWOUDE De afdeling Rens- woude van het Ned. Roode Rruis zal bij voldoende deelname eind septem ber weer een EHBO-cursus organise ren onder leiding van de voorzitter dokter Th. S. ter Velde. Zv die hier aan wensen deel te nemen kunnen zich tot vrijdag 15 september bij dokter Ter Velde opgeven. dagblad DE VALLEI Ol 'J dsP van 17.30 K -•>!*■ zaterdags 16.30—17.30 uur Lang niet ieder plant kan in een sombere kamer worden gehouden. Wij zijn haast allemaal behept met een of meer ongunstig gelegen ver trekken, die we toch graag met plan ten zouden willen opfleuren. Het is ge lukkig dat de varens hier uitkomst brengen. Die hebben zich als oorspron kelijke bosplanten aangepast aan schaduw. Speciaal noem ik de Ne- phrolepis met haar geringe behoefte aan licht, die dus goed te gebruiken is als plant in ons sombere vertrek. Ze is met haar fijn verdeelde bladveren, die bovendien nog fraai gekroesd zijn, een der sierlijkste bladplanten. Het spreekt vanzelf dat zij helemaal zon der licht niet leven kan: al heeft ze dan weinig behoefte aan licht, men mag haar toch niet in een al te duis ter hoekje wegstoppen. Als alle va rens heeft ze wel behoefte aan een vochtige atmosfeer, die men kan scheppen <4bor de plant geregeld te besproeien met de bestuiver. Tussen de buitenste bladeren ont wikkelen zich later ranken of uitlo pers waarop zich jonge plantjes vor men, die wanneer ze groot genoeg zijn, er afgenomen kunnen worden en in stekpotjes gezet. Neems als pot grond bosgrond, met wat fijne oude mest en scherp zand. Druk de pot grond niet te vast aan. Voor hen, die een somber vertrek hebben en toch graag het geheel opvrolijken met figi groen, is het een ideale plant. Heeft u de Lidcactus deze zomer buiten gehad en de behandeling gege ven zoals ik u aangaf f Mooi! Dat is dan in orde! Voor het eind van deze maand wordt de Lidcactus weer bin nenshuis gehaald en in een koele ka mer gezet. De rusttijd breekt dan aan, dus weinig water en geen bemesting geven. Geef haar een vaste plaats. Ontdekt men straks bloemknopjes dan de watergift weer opvoeren. De Kamer-Azalea heeft het buiten of binnen goed gehad en heeft dus krachten verzameld voor de komende bloei. In deze maand brengen we haar naar binnen (eind september) en zet ten haar in het licht in een koel ver trek. Geregeld bespuiten bevordert de bloemvorming. Hou haar steeds zo ver mogelijk van de kachel. De Gloxiyiia sterft na de bloei af en toch mogen we haar tot de blijvende kamerplanten rekenen, aangezien zij na de bloei bovengronds afsterft, doch de knol blijft. Gaat het blad verwelken dan is de tijd aangebroken waarin de knol rusten moet. Het wa tergeven sterk verminderen tot het blad geheel afgestorven is. Laat de knol volkomen droog overwinteren in een gematigde temperatuur, bijv. in de kast van een vertrek waar zacht gestookt wordt. In maart ongeveer be gint de knol weer uit te lopen. Zet om die tijd de knol in een mengsel van bosgrond, oude verteerde mest en scherp zand. Langzamerhand be gint men weer met water te geven. Vol spanning wachten we de nieuwe bloei af. De Corythaloma oftewel het „pijp je lak" geeft ons in de zomer veel plezier. Hoe mooi waren de rode bloempjes tegen het fluweelachtig groene blad. Het is de plant toch wel duidelijk aan te zien dat het familie is van de Gloxinia. Evenals deze schuwt ook zij de zon. Het plantje raakt nu uitgebloeid en als het een maal zover is, dan wordt de water gift verminderd en laten we haar af sterven. Het geheel zetten we dan met pot in een kast (droog) en laten haar daar de gehele winter staan. Begin maart neemt men de Corythaloma uit de pot en verwijderen de .oude en droge grond. De knol wordt opgepot in verse bloemistengrond en de plant in de kamer (uit de zon in het licht) aan de groei gebracht. Aldus wordt de plant voor gekweekt in onze huiska mer. Tot een der dankbaarste bloeiende kamerplanten behoort de Primula, want met enige goede zorg bloeit zij maanden achtereen door. Dankzij het werk van onze kwekers zijn de laat ste jaren fraaie vormen en kleuren ontstaan, zoals oranjerood, blauw, purper, wit, bloedrood, vleeskleur en nog meer nuances. Zet een Primula niet in de zon, het beste is voor een raam op het noor den of noordoosten, waar zij goed vochtig wordt gehouden. Vanaf heden moet men geen bemesting meer ge ven en de watergift verminderen. Eind oktober wordt de plant verpot in kleiachtige aarde vermengd met wat turfmolm en scherp zand en wat verteerde mest. Verpot een Primula niet in bladaar de grond want dat zou funest zijn. Het enige bezwaar van deze aan trekkelijke planten is dat zij door de klierharen die zich op de stengels be vinden, bij sommige mensen een huid uitslag verwekken. Doch deze eigen schap is bij de nieuwere variëteiten zo goed als niet meer aanwezig. Vrij wel alle bloemenliefhebbers (sters) van deze stevig itigeburgerde kamer- palnten kunnen er van genieten. BLOEMBOLLEN De tijd is weer aangebroken om de benodigde bollen te bestéllen. Koopt deze bij een vertrouwd adres en laat u zich niet door sjacheraars bollen aanpraten. Goedkoop is maar al te vaak duurkoop! Bestudeer een goede prijscourant of koopt ze bij uw bloe mist, die u tevens met raad terzijde zal staan. Vermijd bij het planten van bloembollen in de border strakke lijnen, zet de bollen in groepen tus sen de vaste planten of op de voor grond. De vroege lenteboden, o.a. Sneeuw klokjes, Sneeuwroen, Blauwe druifjes, winter-akonieten, enz. moeten begin oktober geplant worden. Tot in no vember kan men nog de Hyacinthen, Narcissen, Tulpen, enz. planten. De kleinste bolgewassen worden 5 a 6 cm diep geplant, de grotere bolgewas sen maeten enkele centimeters dieper geplant worden, ongeveer 8 a 10 cm onder de oppervlakte. E. J. GRIJSEN - RHENEN de huidige burgemeester mr. C. P. Hoytema van Ronijnenburg voelt zich nauw met het korps verbonden. Ge durende enkele jaren bekleedde hij de voorzittersfunctie. Hij metselde op 17 mei 1958 de eerste steen voor het repetitielokaal in het Doornbooms- park. Het gebouwtje is de laatste ja ren veelvuldig in het nieuws geweest, omdat een gemeentelijk bestemmings plan eist, dat het verplaatst wordt. Dit is evenwel nog steeds niet ge beurd, hoewel de gemeenteraad al akkoord is gegaan met een financiële regeling, die de verplaatsing althans op papier mogelijk maakt. Aanvankelijk schonk de familie Royaards het korps een houten repe titielokaal. Later zetten de leden er zelf een nieuw stenen gebouw neer en de heer Cozijnsen herinnert zich nog hoe ook burgemeester Hoytema van Ronijnenburg destijds de handen uit D. COZIJNSEN al 42 jaar van de partij De muziekvereniging ontstond ei genlijk bij toeval. In de herfst van 1892 kwamen enkele jonge Scherpen- zelers tijdens een „onder-onsje" in de toenmalige smidse (de Hoefstal) van de heer Berendsen aan de Dorps straat op het idee een korps te gaan oprichten. De aangewezen persoon, die hierbij behulpzaam zou kunnen zijn, was wijlen burgemeester mr. A. Royaards, die het initiatief niet al leen met veel energie steunde, maar bovendien op financieel terrein de helpende hand toestak. De heer T. Valkenburg („ome Teus" voor de oudere Scherpenze- lers) was de eerste voorzitter en sa men met de burgemeester bmcht hij de jonge vereniging al spoedig tot bloei. De burgemeester was vele ja ren lang beschermheer van het korps en na zijn overlijden in 1932 trad zijn dochter, nu mevrouw Th. Daniëls- Royaards, in zijn voetsporen. Nog steeds it zij beschermvrouwe en nog steeds blijkt haar belangstel ling voor de muziekvereniging. Ook

De Vallei | 1967 | | pagina 5