De verregende stunt op de Papaverlaan Weer oriënteringsritten Platanenschool Bliksemactie EHBO I STUDENTEN-SPEKTAKEL IN RHENEN Weekagenda Utrecht Op reportage met DE VALLEI Algemeen belang Bloemen- en vogelshow officieel geopend mochten van gemeente op straat tekenen Mothers Love" in de molen MIST u uw Bestuur Macro overstag AFDELING RESTEREN WEL GEZOND MAAR GEBREK AAN JONGE LEDEN Ophaaldienst van grofvuil Druk als een klein baasje Betaal per kwartaal „Novieten" BURGERLIJKE STAND AMERONGEN VEENENDAAL 10550 ^SËsll 11079 Nieuwe organisatie pluimveehouders V.A.B. VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1967 Geboren: Esselina, d. v. A. de Rooij en J. E. Barendregt; Evelina J., d. v. H. van Donkelaar en J. G. Borren; Jannette R, d. v. A. van Ginkel en G. van der Hoef; Anna, d. v. A. Boer en C. Drost; Marc H. W., z. v. H. G. K. Wohl en M. C. E. G. Goor; Hendrika A., d. v. J. van Hoorn en A. C. van Dee; Yvonne, d. v. L. A. J. Rutjes en F. H. W. Wiss; Dirk, z. v. D. van Laar en C. J. van Dodeweerd; Willem, z.v. H. M. van den Ham en H. M. Pleging; Henriëtte Jennanda, d. v. M. Floor en F. Klok; Wilhelmina A., d. v. M. Schut en W. Elbertsen; Lucas J. M., z. v. A. A. L. Engelman en J. C. W. Dries- sen; Barteld G. M., z. v. K. J. Puite en J. A. Hoepman; Rolf, z. v. M. Frank en J. H. de Groot; Jannette J., d. v. C. Terwei j en G. S. Verrips; Anja M. M., d. v. W. P. Mantel en E. van Staa- veren; Eric J. J., z. v. S. S. van der Werf en J. F. Klein Goldewijk; Hen drika, d. v. W. Budding en H.. van Grootheest; Arja, d. v. L. van Beek en ,A. Voskuil; Jacob, z. v. D. Blom en R. van de Haar; Hendrika C. E., d. v. G. Geefshuijsen en G. Versteeg; Jannigje, d. v. E. J. van Harskamp en E. H. van Dijk; Alike, d. v. G. van Leersum en H. H. Harwijne; Gerritje N. M. d. v. D. W. Jansen en C. Veld huizen; Jan M., z. v. H. van Wikselaar en N. Elbertsen; Rikus, z. v. A. van Driesten en B. Kelderman; Dick, z. v. H. Hazeleger en G. van de Pol; Maril- ja J., d. v. D. van Leeuwen en M. J. Wessels; Dirkje, d. v. H. J. W. Lub bers en W. Hulstein; Cornelia M., d. v. G. C. A. M. Vos en A. G. Jansen; Frans W, z. v. J. W. de Haas en P.C. van Ravenstein; Frank W., z. v. A. N. Rhemrev en I.L.J. Klunder; Hendrik- je J, d. v. R. Maassen en J. Dolfsma. Ondertrouwd: Johannes H. Koetsier en Christina J. Schuringa; Lambert Spronk en Antonnette H. W. van Ges tel; Hendrikus Beek en Beppie M. Lens; Cornelis de Kruijff en Cornelia Busser; René Tresfon en Anne-Marie N. van den Brandhof; Jan van Voorst en Jan na M. M. van de Kraats; Frederik G. J. Janssen en Johanna van den Berg; Teunis Robbertsen en Cornelia van de Pol; Frederik Bosch en Gijsbertha Floor; Cornelis H. v. Santen en Jaco- ba Vos; Bos L. Schrijver en Henny Da- velaar; Jerry F. van Dopperen en Wil ly van Veen; Berno O. E. Meyer en Petronella J. Struijs; Bartle Rüsch en Johanna J. J. van de Meene. Getrouwd: W. A. Heij en H.W. van de Beek; H. J. Gaasbeek en J. Zand- steeg; M. Bremer en A. Lagemaat; J. Methorst en A. J. Berger; G. C. G. Heijink en H. W. Lakerveld; R. Zand- steeg en D. Oldert; D. G. Kosters en L. J. Héndriksen; B. A. van Hamel en M. J. de Leeuw; M. H. Klok en H. Top J. M. Strijd en N. H. van Stuijvenberg, H. van Eldik en M. Sietsma; A. Wendt en E. H. Staal. Overleden: Otto Veldhuizen, 81 jaar; Pieter Lelieveld, 87 jaar; Wilhelmus J. Vermeer, 80 jr.; Johannes C. Roemers- ma, 53 jaar; Everina Hazeleger, 12 jr.; Egbertus Joosten, 74 jaar; Heintje v. Wijk, geh. gew. met J. P. Duiveman, 77 jaar; Peter Scherrenburg, 74 jaar; Hendrika J. Koldewyn, v.v. J. D. A. Sneep, 85 jaar; Jan Snitselaar, 61 jaar, Janus Karsch, 67 jaar. AMERONGEN Geboren: Petra, Maria, d. v. P. Lenards en J. G. Mes- kes. Ondertrouwd: Johannes Hendrik Vonk, 26 jaar en Dirkje Kroeze, 23 jaar. Gehuwd: Remmert Adrianus van de Berg, 23 jaar en Maria van Sligten- horst, 20 jaar; Johannes-Vervat, 24 jr. en Hendrika Johanna Schouten, 24 jr. Ingekomen personen: H. Steenhuisen Kon. Wilhelmina weg 40 van Etten en Leer; W. Drost, Vissersweg 40 van Utrecht; M. Kars, Burg. Jhr. v.d. Bosch- straat 39 van Groningen. Vertrokken personen: G. Kars, Burg. Jhr. v. d. Boschstraat 39 naar Amster dam; A. M. van Leur-Hannisse, Slaper dijk 3 naar Veenendaal. Geboren: Marcel Fred, z.v. A. H. Wenzel en A. J. Gosen; Gijsberta, d.v. H. J. van Hensbergen en F. Leppers; Wouter, z.v. R. Roelofsen en G. G. de Gooijer; Theodorus Fokko, z.v. C. C. van der Burg en A. Peter; Ariette Margaretha, d.v. P. Matser en A. Ne- derhoed; Jacoba Petronella, d.v. J. Janssen en J. N. van Zuthem; Leida Johanna, d.v. J. H. Wilbrink en G. Nel- lestein; Maria Petronella, d.v. J. Bos en M. Blankestijn; Woutje, d.v. B. Huibers en G. van de Haar; Albert Maarten, z.v. B. H. Bokhorst en P. 'Breunissen. Ondertrouwd: A. M. Möller en A. M. Beijk; H. Looijen en M. C. J. H. van Rijswijk; J. A. Spies en G. W. v. Wijk; R. Dekker en E. H. Henken; E. ter Haar en C. Bouwmeester; G. van de Lustgraaf en N. Bos; H. Smit en C. v. Leeuwen; K. Hulstein en J. van Ma nen; H. van der Burg en C. J. Bud ding; D. J. Cuperus en H. P. Schilper- oort; K. G. Böhmer en M. A. Brink man. Getrouwd: C. Smit en J. M. van Baa- ren; J. Hunterslag en H. van Doornik; J. Schuuring en J. H. Septer. Na de mars EistRhenen namen velen er hun gemak van. Bij het maken van de straat tekeningen namen de novie ten soms de vreemdste hou dingen aan. (Van een onzer redacteuren) RHENEN De bouwvakkers en de schilders, die gistermiddag in de nieuwbouw op de Lijsterberg in Rhenen aan het werk waren, begre pen er niets van. De stilte die daar doorgaans heerst en die slechts bij tijd en wijle verbroken wordt door het lawaai dat de bouwactiviteit met zich mee brengt, verdween plot seling en maakte plaats voor een geroezemoes van tientallen stem men. De Papaverlaan, die midden door de bouwrijpe grond loopt, bood al even plotseling de aanblik van een krioelende mensenmassa. ,Wat krijgen we nou voor een spek takel?" vroeg een schilder vol ver bazing aan een collega. De verwon dering werd nog groter toen al die (jonge) mensen met krijt het natte wegdek begonnen te decoreren. .Zijn ze helemaal stapel gewor denzei dezelfde schilder, toen hij tegen een stapel bouwmateria len geleund, dit ongewone schouw spel gade sloeg. De Papaverlaan werd gisteren in bezit genomen door de Amsterdam se studentenvereniging „Unitas" die in het kader van een kennisma- kings-ceremonie (nog niet zo lang geleden heette dat „ontgroening" van de gemeente toestemming had gekregen het asfalt aldaar met krijt te bewerken. De 230 eerste-jaars-studenten lo geren vier dagen in de jeugdher berg De Eikelkamp in Eist en elke dag worden er evenementen geor ganiseerd, waarvan de massale straatbeschildering er een van is. Voor dat de colleges beginnen wil men door deze activiteiten bevorde ren, dat de studenten (de „novie ten") elkaar beter leren kennen en dat er aldus een hechtere onderlin ge band ontstaat. Het thema „lief zijn voor elkaar", het handelsmerk van de hippies, lijkt nu ook in de studentenwereld doorgedrongen te zijn, want van de ontgroeningspraktijken die in het (nabije) verleden soms tot excessen leidden, is niets meer overgeble ven. De eerste-jaars hoeven nu niets meer te vrezen, ook al blijven zij aan de „oudere-jaars" onverbid delijke gehoorzaamheid verschul digd. Deze laatste categorie maakt de dienst uit, dat wel, maar het ge beurt met zachte hand. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiHiiiiiiiiiiiiimiiiiiiMiHiiiimiiiiiiiimiiHiHiimmitiimiiimiiiiiHiiiiiMiiii li milium ii ii ii li li mi ii ii mi minimi in RHENEN Zaterdagavond treedt ih de Panoramamolen in Rhenen de Tielse band „Mothers Love" op. Mothers Love maakte reeds een single, en bin nenkort zal er een tweede op de markt komen. ADVERTENTIE dagblad DE VALLEI Bel: LA \j 5|§| van 47.30 i Zaterdags 16.30—17.30 uur RHENEN De ledenvergadering van de Macro heeft zich uitgesproken voor het uitschrijven van oriënteringsritten. Enkele jaren geleden werden deze afge schaft omdat men van mening was, dat het gevaar op de weg te groot was ge worden om nog dergelijke ritten te organiseren. De eerste oriënteringsrit die wordt gehouden vindt plaats op woensdag 13 september. De start ligt bij hotel „Stichtse Oever". De deelneming staat voorlopig alleen nog maar open voor leden van de vereniging. Er zijn fraaie prijzen beschikbaar. RHENEN De bijzondere lagere school aan de Platanenlaan, uitgaande van de vereniging tot stichting en in standhouding van Scholen met de bij bel, bestaat deze maand tien jaar. Hoofd en leerkrachten willen dit jubileum niet onopgemerkt voorby laten gaan. Er zullen weliswaar geen groots opgezette feesten worden georganiseerd, maar de kinderen zullen toch worden ingescha keld om aan het tweede lustrum van de „Platanenschool" een feestelijk tintje te geven. Het jubileum wordt gevierd op woensdag 27 september. Van het programma is het volgende bekend. Alle leerlingen kunnen deelne men aan de verkiezing van „Miss" of „Mister Tien" (vanwege het getal 10). Het gaat er hierbij om dat het kind met behulp van de ouders zich zo origineel mogelijk verkleedt. Daarbij moet 't ju bileum worden uitgebeeld of een opval lende figuur uit de periode '57 tot '67. Kranten, boeken, radio en televisie heb ben tientallen bekende figuren voortge bracht. Het hoofd en de leerkrachten rekenen er op, dat dit onderdeel in al le klassen bijval zal vinden. Elke klas kan leuke verrassingen winnen. Deze „Miss" of „Mister" Tien"-ver- kiezing is slechts een klein onderdeel van het programma. Er is nog meer. Maar dat moet een verrassing blijven. ADVERTENTIE De Amsterdammer Taco Noor- ma, theologie-student, is voorzitter van de commissie, die het festijn organiseert. „Die vier dagen in de jeugdherberg", zo vertelde hij, „zijn bedoeld als een soort kennis making. Bovendien wordt er gedu rende die tijd alle mogelijke voor lichting gegeven over het studenten leven..." Het blijft in die kennismakings- periode overigens niet alleen bij die vier dagen in Eist met de daaraan verbonden uitstapjes. Het verblijf in de jeugdherberg kost nu eenmaal geld en de nieuwe studenten staan voor de taak dat zelf bijeen te bren- gen. „Iedereen heeft een baantje. Er wordt een week gewerkt en dat levert gemiddeld aan verdiensten honderd gulden per persoon op. Ie dereen moet daarvan vijftig gulden afstaan. De rest gaat in de pot, waarvan de sociëteit wordt be taald", zegt praatgrage en genuan ceerd sprekende Taco. Zaterdag is de laatste dag van het verblijf in Eist. De „novieten" vertrekken daarna weer naar Amsterdam om daar deel te nemen aan een zoge naamde integratieweek in de socië teit. In totaal is men drie weken in touw (week werken, weekje Eist en de laatste week in Amsterdam). Daarna worden de studenten ge ïnaugureerd; ze zijn dan volwaar dig lid van de vereniging. Met zijn tweehonderddertigen werd er gisteren van Eist naar Rhe nen gewandeld en ondanks de hard nekkige regen nam men daar alle tijd voor. Er waren zelfs meisjes die de tocht op blote voeten vol brachten. Einddoel van de voettocht was het natte asfalt van de Papa verlaan. De heer J. Meijer, direc teur van gemeentewerken, kwam vooraf even een kijkje nemen, maar vertrok weer toen hij zag dat het geheel ordelijk verliep. Enerzijds was Taco Noorman blij met de medewerking van de ge meente Rhenen, maar aan de ande re kant beschouwde hij het enigs zins als een handicap, dat zijn vol gelingen zo'n afgelegen plaats was toegewezen om hun artistieke talen ten, voor zover aanwezig, te botvie ren. „We hadden het veel liever mid den in de stad gedaan. Dan trek je tenminste wat bekijks, nu vallen we helemaal niet op. Waarom wij hier naar toe worden gedirigeerd is me een raadsel. We doen toch geen kip kwaad...?" Het is duidelijk; de straattekena- rij was voorbestemd om „stunt werk" te zijn. Dat kwam er nu niet uit. Bovendien ontnam de regen de nog overgebleven luister aan deze gebeurtenis-zonder-zin. Theologie-student Taco had dan ook reden enigszins teleurgesteld te zijn, al liet hij dat niet zo direct blijken. Dat het regende had even wel ook nog een goede kant. Het hemelwater bespaarde het perso neel van gemeentewerken een gron dige schoonmaakbeurt van het as falt van de Papaverlaan. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimiiiiii STADSSCHOUWBURG Zondag 10 en maandag 11 september, 20.00 uur: „Djoliba", zang dans en acrobatiek door het Nationaal Ballet van Guinee (West-Afrika). Donderdag 14 september 20 uur: Toneel groep Theater met „De Belofte" van A. Arboezov. TIVOLI Zaterdag 9 september, 19.30 uur: Birm ingham Citadel Muziekkorps van het Leger des Heils o.l.v. Bramwell Wil liams. Donderdag 14 september, 20.15 uur: Utrechts Symfonie Orkest o.lv.. Paul Hupperts, m.m.v. Alexandre Hrisanide, piano. Werken van Bosseur, Straesser, Mieraneau en Janson. GEBOUW VOOR K. W. Zaterdag 9 september, 20.15 uur: Gau- deamus kwartet, m.m.v. Elisabeth Lugt, sopraan, Ton Hartsuiker, piano en Meinard Kraak, spreekstem. Werken van A. Schönberg. BUURKERK Woensdag 13 september 20.15 uur: Het Utrechtse Motetgezelschap o.l.v. dr. W. Mudde, m.m.v. het Horvath Strijk kwartet uit Neurenberg. MICHAËLSKAPEL Zaterdag 16 september 19.30 en 21 uur: Kamerconcert door Karin Kwant, fluit; Johnnie ScJ»reuder, hobo; Wim Vink, klarinet; Anton Francke, hoorn en Joost Westerveld, fagot. WERFKELDER Oude Gracht 135 Vrijdag 8 en zaterdag 9 september 21 uur: Muzevalcabaret o.l.v. Hennia Oliemuller met „Dat kan je in je zak steken". UTRECHT In Utrecht is woensdag de Nederlandse Vereniging van Leg- pluimveehouders opgericht. Dit gebeur de op initiatief van een actiecomité. De initiatiefnemers menen dat de Neder landse Organisatie van Pluimveehou ders die alle schakels van de pluimvee houderij omvat, te weinig heeft gedaan en doet voor de pluimveehouders in de legsector, die zich na een aantal slech te jaren (1962. 1964, 1965, 1966 en de eerste helft van 1967) in een bijzonder moeilijke positie bevinden. ADVERTENTIE KIRPESTEIN VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE RESTEREN De Koninklijke Nederlandse Vereniging E.H.B.O., afdeling Resteren, gaat komende week een huis-aan-huis-bliksemactie voeren onder de bevolking om te komen tot een groter aantal leden. De plaatselijke afdeling heeft hierover vandaag een brief verzonden aan alle gezinnen in Resteren. Le den van de E.H.B O. zullen volgende week het resultaat van de brief bij de aangeschrevenen in ontvangst gaan nemen. Indien tenminste 20 nieuwe leden zich zullen aanmelden, kan de afdeling Resteren het komende winterseizoen een nieuwe cursus organiseren voor het behalen van het E.H.B.O.-diploma. Een aanvulling van het ledenaantal is noodzakelijk, omdat dit door verhuizing, huwelijk en ouderdom wat teruggelopen is en tevens om het beschikbare ma teriaal bij ongevallen op deskundige wijze te kunnen blijven gebruiken. „Onze actie is voornamelijk gericht op de jeugd, maar ook ouderen worden met open armen ontvangen", vertelt de RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen brengen ter open bare kennis, dat zij op maandag 11, dinsdag 12 en woensdag 13 september langs de normale route een vracht auto zullen laten rijden, waarmee grof tuin- en huishoudafval kan 'worden meegegeven. Hierbij dient het volgende in acht te worden genomen: le alle vuil dient netjes te worden ver pakt en gebundeld; 2e ieder pak, doos of bundel mag niet zwaarder zijn dan 15 kg; 3e er wordt geen grotere hoeveelheid dan 1 m3 meegenomen; 4e ofschoon wel op dezelfde dag wordt gereden als met de roltrommelauto dient men het grof vuil vroegtijdig langs de weg te zetten omdat het tijdstip van ophalen niet gelijk is aan dat van het ledigen van de emmers. Voorts wijzen wij er nogmaals op, dat bij het ledigen van vuilnisemmers in geen geval grof vuil wordt meege nomen, zodat het langs de weg zetten op andere dagen dan de hierboven ge noemde geen zin heeft. Degene die meer dan 1 m3 grof vuil heeft mee te geven dient dit aan ge meentewerken op te geven voor de le of 3e donderdag van de maand, waarna dit vuil tegen betaling van f 2,50 per m3 zal worden meegenomen. Voor zwaar vuil, zoals steenpuin, bo men en dergelijke is een bedrag van f 5,- per m3 verschuldigd. Rhenen, 5 september 1967. B. en W. van Rhenen, De secr. W. C. Pieters. De burgemeester, heer A. M. van Mameren, voorzitter van de EHBO, afdeling Kesteren. „De afdeling is overigens kerngezond, maar heeft een ontstellend gebrek aan jeugd leden. Juist op het platteland is een uit gebreid EHBO-apparaat noodzakelijk. Door het aantrekken van nieuwe en jon gere leden ontstaat wat dit betreft ze kerheid voor de toekomst", aldus de heer Van Mameren. De actieve EHBO-voorzitter vindt dat juist in een dorp als Kesteren een plaat selijke afdeling onmisbaar is. „Op de drukke doorgaande wegen en in de be drijven gebeuren herhaaldelijk ernstige of minder ernstige ongevallen. De aan wezigheid van een EHBO-er kan in som mige gevallen enormbelangrijk zijn. Het zou niet de eerste keer zijn, dat een mensleven wordt gered dank zij de deskundigheid van 'n lid van de EHBO, die op het kritieke moment precies wist wat zijn taak was. De huis-aan-huis- actie is daarom niet in eerrste instantie verenigings belang, maar voornamelijk algemeen belang. Het is een zaak die de gehele bevolking van ons dorp aan gaat". De heer Van Mameren heeft goede hoop op de uitslag van de actie. „Onze afdeling heeft, dank zij de steun Zó druk hebben de meeste huis vrouwen het. U moest eens we ten, hoe vaak uw vrouw bijv. al leen al per dag, per week, per maand, naar de bel moet hollen. Tracht dat althans te beperken. Een mogelijkheid: als u als abon nee van het dagblad De Vallei per week of per maand betaalt, schakel dan over „op kwartaal" 10,80). U kunt dit doen op gironummer 1321600. Nóg beter: vraag ons om toezen ding van een machtigingsformu lier tot automatische afschrijving. Het bespaart u incassokosten. Maak het U zelf gemakkelijk RHENEN Gisterochtend is de gro te Bloemen- en Vogelshow in gebouw „Irene" te Rhenen onder grote belang stelling officieel geopend. Beide wet houders, mr. J. Deen en de heer T. v. Lienden waren bij dit kleurrijke schouwspel aanwezig. De expositie zou aanvankelijk worden geopend door burgemeester jhr. mr. L. H. N. Bosch ridder van Rosenthal, doch deze was tot zijn spijt verhinderd. Namens het gemeentebestuur werd door mr. Deen een korte openingstoespraak ge houden, die nogal een komische in houd bleek te hebben. „Het is jammer, dat de burgemees ter de tentoonstelling persoonlijk niet kan openen, omdat gedurende het laat ste jaar is gebleken, dat hij een bijzon der vogelliefhebber is", merkte de wet houder op. „De laatste maanden heeft hij een kraai volledig opgevoed en be paalde mensen zeggen, dat deze kraai op sommige momenten ook onze burge meester opvoedt", aldus mr. Deen, die na een ongedwongen en korte toespraak de tentoonstelling voor geopend ver klaarde. Het gezelschap zag vervolgens vanaf het balkon toe hoe onder het spelen van de Bloemenmars van Vivaldi de ge raffineerd aangebrachte verlichting ont stoken werd. De fontein en de water vallen traden in werking, terwijl enkele kleine kinderen, die elfjes uitbeeldden, een leuke entourage vormden tussen de vele bloemen en vogels. Beide wethouders toonden zich zicht baar enthousiast toen zij door de sprookjestuin werden rondgeleid. Aan dachtig werden de verschillende vogel en bloemensoorten bekeken. De tentoonstelling is vandaag en morgen nog voor publiek toegankelijk. Van 's morgens 10 uur tot 's avonds 9 uur. van de bevolking, reeds een behoorlijk aantal mobiele en vaste hulpposten kunnen inrichten. De uitbreiding en ver nieuwing hiervan heeft steeds onze vol le aandacht. Uiteraard is daarom even eens het financiële gedeelte zeer belang rijk. Wij hopen dan ook niet alleen op een toename van het aantal leden, maar bovendien op een groeiend aantal dona teurs", aldus de heer Van Mameren.

De Vallei | 1967 | | pagina 5