Positie SKF nog weinig beter Plannen worden voor wijkcentra nader bekeken Kantongerecht Wageningen Menslievende chauffeur wel schuldig, geen boete Water in V.V.V.-kantoor Bouwvereniging geeft grond voor speeltuin Ondanks grote order Najaarsactie van E.M.M. Muziek in „de Bliscap" Collecte voor „Zonnehuis" Oud plan wordt nu toch gerealiseerd Bestuur werkt al aan programma voor 1968 Raad Scherpenzeel 12 september bijeen Noorse levertraan Henny Jansen Grondverkoop voor school in plan Zuid Handige jongens tocli achterhaald Afdelingen van N.C.V.B. klaar met programma Hond Mijlpaal voor bakker Leusink ETTELIJKE KILOMETERS PER DAG Betaal per kwartaal MIST u uw Protesterende bromfietser naar ziekenhuis Steenfabriek sluit: 38 man zonder werk September-aanbieding Drogisterij Fiets Registratie Ekster Klusjes 10550 11079 BETER TE LAAT THUIS DAN TE VROEG IN 'T ZIEKENHUIS ZATERDAG 9 SEPTEMBER 1967 VEENENDAAL Het einde van de werktijd verkorting bij SKF, die 17 juli van kracht werd, is nog niet in richt. Volgens de algemeen-directeur van het bedrijf, de heer H. J. Dorpe- ma, is de orderportefeuille nog steeds „onbevredigend". De werktijdverkorting werd destijds voor meer dan 300 personeelsleden in de produktie-sector aangevraagd voor een periode van zes weken, maar in middels is ook een tweede periode noodzakelijk gebleken Dezer dagen heeft SKF een zeer grote order uit Bel gië ontvangen, waardoor het mogelijk wordt, dat enkele technische afdelingen binnenkort weer aan de slag kunnen gaan. Desondanks blijft de directie 'wat de nabije toekomst betreft niet optimis tisch De omzet van het eerste half jaar van 1967 is niet teruggelopen in verge lijking tot 1966. In de praktijk houdt dit in dat de ongunstige positie, waarin het bedrijf is geraakt, zich heeft gecontinu eerd. Een opleving in het tweede half jaar van 1967 is daarom noodzakelijk. De heer Dorpema noemde de Belgi sche order „de stap in de goede rich ting". Men is inmiddels begonnen be paalde machines om te bouwen, omdat de Belgische cliënt kogellagers ver langt, die SKF nog niet eerder heeft geproduceerd. De voorbereidingstijd voor een order van een dergelijke om vang is doorgaans ongeveer vijf maan den. Deze periode zal nu ongeveer ver dubbeld moeten worden. Men zal dus pas in de loop van het volgend jaar aan de order gaan werken. SCHERPENZEEL De gemeente raad van Scherpenzeel zal dinsdagmid dag 12 september in het gemeentehuis bijeenkomen. De vergadering begint om half vier. Op de agenda staan de vol gende punten: 1. Opening 2. Vaststelling notulen vergadering 29 juni 1967 Ingekomen stukken Beschikbaarstelling aanvullend kre diet scholenbouw Plan-Zuid Verlenging onbewoonbaarverklaring perceel Stationsweg 321 Voorstel herbenoeming leden wo ningbouwcommissie, zittingsjaar 1967-1968 Garantieverlening rente en aflossing hypotheken particuliere bouwers Beschikking op verzoek tot mede werking ex art. 72 L.O.-wet t.b.v. ulo-school Aankoop 5 randperceeltjes t.b.v. tuin bejaardencentrum Verkoop perceeltje grond aan de Spechtlaan aan de heer H. van Beek te Austerlitz Beschikking op 4 verzoeken tot me dewerking ex art. 72 L.O.-wet t.b.v. lagere school Plan-Zuid Garantieverlening rente en aflossing geldlening aangegaan door de Stich ting Bejaardencentrum ad f 207.000 t.b.v. inrichting van het gebouw Beschikbaarstelling kredieten in richting kleuterschool Plan-Zuid Verkoop en ruiling van grond Plan- Wittenberg Verkoop perceel grond Proeftuin aan de heer H. Blanke te Amers foort Mededelingen Rondvraag Sluiting 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. SCHERPENZEEL Het bestuur van de Vereniging tot Stichting en In standhouding van een school met den Bijbel wil in plan Zuid een school gaan bouwen en heeft bij de gemeente een verzoek ingediend tot aankoop van een perceel grond aldaar. De grondprijs voor dit perceel is berekend op f 37,70 per vierkante meter. De oppervlakte bedraagt 2545 m2, zodat de totale waar de f 95.946,50 is. Dinsdag 12 september zal de gemeenteraad bijeen komen en dan zal de overdracht van de grond aan het schoolbestuur aan de orde komen. SCHERPENZEEL De Scherpen- zeelse winkeliersvereniging „Een dracht maakt macht", kortweg E.M.M. is druk in de weer voor de winkelacties in najaar en winter. Voor de najaarsac tie zijn de plannen reeds ver gevorderd en behoudens onvoorziene omstandighe den zal de najaarswinkelweek gehouden worden in de eerste week van oktober. Tijdens deze winkelweek wordt in de gemeentelijke eierhal een groot opgezet te najaarswinkelbeurs georganiseerd, waaraan een groot aantal zaken deelne men. Tevens is er tijdens de winkelweek een beurs en vermaakcentrum gepland, welke geplaatst zal worden op het par- kerterrein tegenover de gemeentelijke eierhal. Zoals gbruikelijk zal er tijdens deze winkelweek voor het publiek een groot aantal prijzen beschikbaar worden ge steld en zullen er vermoedelijk nog en kele bijzondere attracties worden geor ganiseerd. VEENENDAAL Enkele enkele da gen geleden hield de politie drie jongens aan in het natuurreservaat „De Hel". Omdat de toegang daar verboden is kwamen de jongelui in „het boekje". Ze gaven echter allen een valse naam op. Vrijdagmiddag werd een van hen weer aangehouden. Het was D. van B. De anderen zullen nu ook een proces-ver- baal krijgen. H. J. Dorpema nog onbevredigend AMERONGEN Aan de Utrechtse organisatie ARTIESTENPALLET (die belangeloos ontspanning brengt in o.m. 175 tehuizen en inrichtingen voor zieken bejaarden e.a.) is gevraagd een twee tal programma's te verzorgen voor ge handicapte dames en heren in „De Bliscap" aan de Bergweg in Ameron- gen. Voor dinsdagavond 12 september konden organist Harry Hamilton, Maria Maatman-Kamphuis met voordracht en Gustavo Montezuma met Zuidameri- kaanse liedjes worden vastgelegd, ter wijl vrijdagavond 15 september accor deonist Will Couré, De Citeria's en ca baretier Hans Borghardt belangeloze medewerking verlenen. VEENENDAAL Beide afdelingen van de Ned. Christen Vrouwenbond gaan deze maand starten met de maan delijkse vergaderingen. Zowel de afde ling noord als de afdeling zuid, die in het vorig jaar tot stand kwamen door splitsing van de afdeling die geheel Veenendaal bestreek, zijn klaar met hun programma's. De afdeling zuid houdt in de regel iedere tweede dins dagavond een ledenvergadering te be leggen in gebouw ,,'t Trefpunt". Op de eerste vergadering 12 september zal door dr. C. Graafland het woord gevoerd worden over het onderwerp „Is God dood". De afdeling noord, die voor gewoonte houdt op de derde dinsdag van iedere maand bijeen te komen in het OCB- gebouw aan de Sandbrinkstraat start 19 september met een film- en dia-avond die zal worden verzorgd door de propa- gandadienst van het chr. Instituut voor Blinden en slechtzienden „Barthimeus" te Zeist. Overigens hebben beide afde lingen zelfstandig hun eigen program ma's vastgesteld. TENTOONSTELLINGEN Streekmuseum Rhenen tot en met dins dag 12 september, 11-12.30 en 14-17 uur, behalve zondag: Werken van Alice Blauw-Moehr. Gebouw Irene, heden tot 21 uur: Bloe men- en vogelshow „De Kleurvogel". Stadswallen Tiel, tot en met zondag: Fruitmozaieken tegen de wallen, 's avonds verlicht. Tiel, tot zondag: Streekbeurs. ADVERTENTIE 500 cc tijdelijk f 1.75 1000 cc tijdelijk f 3.25 Zandstraat 7, Veenendaal VEENENDAAL In de week van 11 tot en met 16 september wordt weer de jaarlijkse collecte gehouden ten behoeve van de Christelijke vereniging „Het Zonnehuis". Deze vereniging beoogt de verpleging van langdurig zieken en ern stig invaliden van alle leeftijden en ge zindten in speciale verpleeginrichtingen. Gezien de nog steeds bestaande woning nood en het tekort aan huishoudelijke hulp zijn deze patiënten zeer moeilijk thuis te verplegen. VEENENDAAL De kerkvoogdij van de Hervormde kerk heeft definitief be- sloten opdracht te verlenen tot de bouw van een tweetal wijkcentra. Het ene centum zal gebouwd worden in „De Molenbrug", het andere in „De Engelen- «Mnieï "V Op korte termijn zal men enkele architecten opdracht verstrekken tot het ge reedmaken van de plannen. Er zijn momenteel schetstekeningen, die door de verschillende raden nog bekeken moeten worden en waarin nog diverse wijzigin gen aangebracht zullen worden. Zo spoedig mogelijk hoopt men de voorbereidin gen voor de bouw van deze centra gereed te hebben opdat indien de nieuwe wij ken gereed zullen zijn de bewoners over een eigen centrum zullen beschikken, dat een belangrijke functie in het leven van die wijken zal kunnen innemen. Het voor de bouw van deze centra ingestelde „Uitbreidingsfonds" beschikt momenteel over een bedrag van f 96.313,65. Dezer dagen wordt de opbrengst van de „verjaardagzakjes" geteld, die ook voor dit fonds bedoeld is. Ds. Vroegindeweij hoopt dat men daarna niet ver meer van de f 100.000,af zal zijn, een „minimum bedrag" dat nodig is om de bouw te kunnen realiseren, hoewel de totale kosten daar ver bovenuit zullen gaan. WAGENINGEN „Lief zijn voor iedereen" is het de vies van alle „Love-inners" en zij laten het niet na dit luid te prediken. Niet prediken maar doen was het devies van de 23-jarige Doetinchemse Hannes van R. toen hij 'n echt paar uit een woonwagenkamp langs de weg zag staan met een ziek kind. Het kind moest naar het ziekenhuis en Hannes bedacht zich niet langer, haakte de woonwagen achter zijn voertuig en ging op weg, zich verder niet be kommerend om achterlichten, nummerbord en richting aanwijzers. Zonder kommer bleef de reis niet; ergens in Ede werd Hannes aangehouden door een paar controle rende agenten die hem attent maakten op de wijze waar op hij de wet overtrad en dat hij door't niet functioneren van de lichten 't verkeer in gevaar bracht. De agenten die 't verweer van Hannes aanhoorden en kennelijk onder de in druk van zijn liefde voor de medemens waren gekomen besloten de zaak er maar bij te laten en beloofden hem geen boete te geven. Teleurstellend was het dan ook voor Hannes toen hij niet veel later een uitnodiging kreeg van Wagenings kantonrechter mr. A. C. van den Brand om eens over de zaak te komen praten. „De politie had ge zegd dat ik geen boete zou krijgen en nu moet ik toch ko men, dat vind ik niet leuk". Het voorlezen van de tenlastelegging greep de breedlachende Hannes nauwe lijks aan, nog steeds blij en gelukkig dat hij anderen had kunnen helpen. Toen hij na het voorlezen van de kantonrech ter het woord kreeg nam hij het gretig aan en begon opgewonden: „Ja, moet u eens luisteren". De opgewondenheid verdween een moment toen de kanton rechter na deze aanhef hem berispte: „Ik zit hier de hele dag om te luisteren", waarna hij zich echter snel herstelde en de geschiedenis voorschotelde. „Het waren arme mensen, ze hadden haaèt geen geld. Het kind was ziek en ze moesten naar W'ningen en daar heb ik ze naar toe gereden". Hannes vertel de verder en zei de mensen niet eens van naam te kennen en ze voor die dag ook nooit gezien te hebben. Hij had al leen maar geholpen. De kantonrechter keek peinzend voor zich uit en met een blik naar de officier van justitie, merk te hij op: „Wel een beetje sneu geval". Hannes, hier direct op inhakend: „Dan help ik een mens en krijg er nog drie boetes bij ook". De officier van Justitie, mr. J. H. G. Boekraad, hoopte dat verdachte er van had geleerd. „Het is prachtig dat hij mensen helpt, maar hij moet toch ook de verkeersveiligheid helpen". Gespan nen luisterde Hannes toe naar het „menselijkheid laten zegevieren" van de officier, die vervolgens een schuldig verklaring zonder strafloplegging voor stelde. De kantonrechter bleek er niet anders over te denken en eindigde deze zaak met: „Goed, dan zullen we maar doen wat de officier zegt". De lach van Hannes verbreedde toen hij zich weg spoedde met de wetenschap dat naas tenliefde ook haar goede kante heeft. De Doorwerthse bakkersknecht Evert K. had onlangs een wagentje gekocht, stammend uit 1959, voor de geringe prijs van f450,Een ritje dat hij maakte liep niet helemaal goed af en de politie die het wagentje controleerde, bevond het voertuig in een zeer slech te staat van onderhoud. De kantonrech ter was van mening dat je voor vier honderdvijftig gulden ook niet alles kan verwachten. „Het is de prijs van een goede fiets, daar kunt u geen goede wa gen voor hebben". De officier vond het gebeuren be paald niet plezierig en was van me ning dat de verkeersveiligheid ernstig in gevaar gebracht was. Hij eiste een totale boete van f 125 of twaalf dagen hechtenis en verbeurdverklaring van de wagen, „althans wat er nog voor doorgaat". De kantonrechter deed er wat bij en vonniste met f 175 of zeven tien dagen. Vijfentwintig gulden boete of twee dagen hechtenis kostte een administra tieve nalatigheid de Rhenense timmer man Arie T. R. ongedwongen op klom pen voor de rechter staande, hoorde hij aan hoe hij een had doorverkocht zonder het kentekenbewijs op naam van de nieuwe eigenaar te laten registre ren. Veel behoefde er niet over gepraat worden. Het was duidelijk dat Arie te kort was geschoten en de officier eiste een geldboete van f25 of twee dagen. De kantonrechter sprak bij zijn vonnis de hoop uit dat verdachte Arie van het voorval geleerd zou hebben en het be lang van goede registratie nu zou in zien. Even leek het erop dat de zaak waar in 49-jarige Wageninger Henricus van der P. en Adriaan L. J. (61) ook uit Wageningen, beiden voor de balie stonden in een ordinaire burenruzie zou eindigen. Adriaan J., fabrieksarbeider, diende bij de rechter een schadevorde ring in tegen de naast hem staande Hen ricus van der P. omdat diens hond hem in zijn broek had gebeten wat hem f 19 aan stoppagekosten had gekost. Van der P. die het in de dagvaardiging ge noteerde „zonder beroep" aanvocht met „ik ben altijd nog schilder geweest", ontkende dat het zijn hond geweest zou zijn. J. vocht dit aan door duidelijk te maken dat Van der P.'s buurman hem met een gebaar had gezegd dat de bijt- grage hond aan hem toebehoorde. Adriaan J. had er geen gras over la ten groeien en was onmiddellijk naar het huis van de eigenaar toegestapt waar op zijn bellen mevr. Van der P. de deur opende, hem zei dat het haar hond niet geweest kon zijn, omdat die in de keuken lag te slapen en vervol gens de deur resoluut weer gesloten Van der P. was helemaal niet blij met de verhalen van Adriaan J. en zei bars dat het niet de gewoonte was van zijn vrouw deuren voor iemands neus dicht te gooien. Door de tegenstrijdige verklaringen liet de duidelijkheid nogal te wensen over, wat de kantorechter er toe bracht het op een andere manier te proberen en van Adriaan J. een getuige te ma ken, waardoor hij onder ede stond en dus de waarheid moest zeggen. Helpen deed het niet. Onder ede bleef de eer der afgelegde verklaring voor de heer J. de enige juiste. De kantonrechter be sloot toen maar de zaak aan te houden en de buurman die het allemaal had zien gebeuren te dagvaarden. „Grootmoeder had er ook een", was het excuus dat de Arnhemse schilder J. Th. H. V. (27) aanvoerde in zijn zaak. De schilder, gehuwd en vader vader twee kinderen, had zich zonder toestemming op verboden terrein ge waagd en was daar op de ekster jacht gegaan, met een vangnetje en zo meer. Hij wilde een ekster tam maken zodat zijn kinderen er m/e konden spelen. „Wij speelden ook met die van groot moeder". De Arnhemmer zag absoluut geen kwaad in zijn gedrag, het ging er hem per slot van rekening niet om de gevangen vogels te doden, maar enkel ze tot huisgenoot te maken. De schilder was zich van geen kwaad bewust. De officier vond de houding van verdachte wat al té gemakkelijk, hij eiste voor het overtreden van de jachtwet f 50 of vijf dagen en voor het betreden van verboden terrein f 10 of een dag. De verbijsterde schilder, haal de niet begrijpend zijn schouders op, en zei: „Ik wist niet dat het niet mocht, anders ga ik daar toch geen eksters vangen". De officier: „U had beter een speelgoedekster kunnen kopen", waar na de kantonrechter conform de eis vonniste. De 20-jarige Comelis D. de B. uit Amsterdam had in een wagen gereden die technisch nu niet bepaald aan alle eisen voldeed. Cornelis had de wagen acht maanden voor het gebeuren gekocht; een uit 1957 daterend model voor de prijs van f 800. Precies als bij een van zijn voorgangers bij deze zitting van het kantongerecht meende de kantonrech ter dat je voor die prijs niet veel kon verwachten, waarna hij probeerde de achtergronden van het „zonder beroep" aan de Amsterdammer te ontfutselen. „Waar leeft u dan van?" Cornelis liet vaag doorscheemeren dat hij van alles deed, waaruit de kantonrechter meen de te kunnen opmaken: „Dus u bent handelaar in ongeregelde goederen', was het niet niet, Amsterdamse Corne lls vertelde dat hij wat klusjes opknap te, af en toe in de haven en momen teel als chauffeur zijn kostje bij elkaar kreeg. De officier was inmiddels tot zijn eis gekomen en wilde bij het vaststellen van de grootte van de boete wel een beetje rekening houden met de financi ële strop die Cornelis al door het inbe- slagnemen van de auto had gehad. Hij vroeg in totaal f 175 of zeventien da gen hechtenis, een eis waar de kanton rechter mee akkoord ging. RHENEN Penningmeester D. A. van Thuyl van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer is enthousiast. „De gemeenteraad heeft besloten een krediet uit te trekken voor de verbou wing van het informatiekantoor op het Fred. v.d. Paltshof en Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben dat krediet inmiddels goedgekeurd. Daarmee wordt een al lang slepende kwestie opgelost. Het was overigens 'n onhoudbare toestand. De informatrice kon nog geen kopje koffie zetten, want ook een kraan ontbreekt in het kan toor. Ook daarvoor wordt gezorgd. Kortom het belooft een aanzienlijke verbetering te worden". Het plan van uitbreiding van 'het VVV-informatiekantoor dateert van 1965. Het is nog ontworpen door de overleden directeur van gemeentewer ken en oud-voorzitter van de VVV, wij len de heer N. Souwerbren. „We vonden het plan destijds minder gelukkig", zegt de heer Van Thuyl. „Burgemeester en wethouders wilden in 1965 al tot uitvoering overgaan, maar het VVV-bestuur heeft het toen opge houden. Later is het weer uit de kast gehaald, omdat de toestand onhoud baar werd en wij hebben de zaak op nieuw bij burgemeester en wethouders aanhangig gemaakt, ditmaal met de mededeling, dat wij er wel mee ak koord zouden kunnen gaan. Eerlijk ge zegd hebben we allerlei andere plannen geopperd, maar ze waren geen van al le uitvoerbaar. Je hebt te maken met een heel apart gebouwtje, Het bestuur heeft er nu intussen wel vrede mee. In feite zien we geen andere oplossing, tenzij er zeer ingrijpende maatregelen worden genomen, maar dat zat er finan- Nog niet zo lang geleden bestond het kantoor uit twee gedeelten. De ene helft was in gebruik als informatiekan toor en de andere helft als wachtka mer voor busreizigers. De gemeente kocht het gebouw van de NBM en trok de wachtkamer bij het informatiekan toor. De scheidingswand werd verwij derd en het interieur werd één geheel. Inwendig werd veel veranderd en ge moderniseerd. Sindsdien is het kantoor een centrum geworden van activiteiten. Niet alleen de VVV, maar ook de RMC maakt er druk gebruik van. Dit is mo gelijk geworden, omdat de besturen van beide verenigingen vrijwel uit de zelfde personen bestaan. Al gauw bleek, dat het gemis van een toilet en een fontein, onoverkome lijke bezwaren ging opleveren. De in formatrice was aangewezen op bewo ners van het Fred. v. d. Paltshof om er water te halen, koffie en thee te zet ten om de weg te gaan die ook kei zer, koning en generaal te voet gaan. Dat had tot gevolg, dat het kantoor op de gekste tijden overdag plotseling was gesloten. Wel niet lang, maar toch té lang voor iemand die aan wilde kloppen om inlichtingen in te winnen, logies te vragen of een reisje te bespre ken. Het begon klachten te regenen bij het VVV-bestuur en tenslotte werden' er door verschillende raadsleden vragen over gesteld in de raadsvergaderingen. De uitbreiding die binnenkort aan het V.V.V.-kantoor gegeven wordt. Noch de raad, noch burgemeester en wethouders, noch het VW-bestuur za gen een oplossing. Totdat wijlen de heer Souwerbren met .een plan kwam, dat echter het VVV-bestuur weer niet zinde. Uiteindelijk heeft men het hoofd in de schoot gelegd en nu komt het zelfde plan in uitvoering. „Het is nog niet bekend", aldus de VW-penningmeester, „wanneer de ge meente met de verbouwing zal begin nen. Het kantoor behoeft echter niet te worden gesloten. De bouwers kunnen volledig aan de buitenkant werken. Wanneer de aanbouw klaar is wordt het slechts een kwestie van verplaatsing van de deur, die toegang moet geven tot het kantoor en dan is de zaak rond. Onze informatiedienst kan ongestoord doorwerken". Over het afgelopen toeristenseizoen is dé heer Van Thuyl bijzonder tevreden. „We hebben enorm veel aanloop ge had," zegt hij, „en er is hard ge werkt. Natuurlijk zal de prachtige zo mer daartoe wel veel hebben bijgedra gen. Het VVV-bestuur werkt al weer aan VEENENDAAL Vrijdagmorgen heropende burgemeester mr. dr. J. Ha zenberg de geheel vernieuwde winkel van bakkerij Leusink aan de Hoogstraat. De zaak heeft doordat gebruik gemaakt is van verschillende fraaie houtsoorten een zeer modern aanzien gekregen. Men zal moeite hebben zich voor te stel len, dat de nieuwe zaak in hetzelfde pand gevestigd is. De burgemeester, die vergezeld werd door zijn echtgenote, vergeleek in zijn toespraak de winkel met het leven van een mens. „Indien een kind de eerste stap zet", aldus de burgemeester, „wordt daarvan de gehele familie in kennis ge steld. Dat geldt altijd als een grote ge beurtenis. Zo komen er in het hele le ven stappen voor, die een bijzonder ac cent krijgen. In 1965 hebt u uw zaak omgezet in een „toonbankzaak" en u hebt daarna 'n prestatie als vakman ge leverd, want u laat over de toonbank zien wat het betekent gevarieerd brood te leveren, doordat u 40 soorten, groot en klein verkoopt. In uw geheel ver nieuwde zaak wens ik u alle goeds toe". Behalve de burgemeester en zijn echt genote waren bij de opening wethouder Ant. de Ruiter, penningmeester van de winkeliersvereniging „Handel en Nij verheid" J. Tak, en een groot aantal familieleden en persoonlijke relaties van de familie Leusink aanwezig. Dat had u niet gedacht, maar waar is het: elke huisvrouw loopt elke dag heel wat kilometers, alleen al in haar huis. En net als zij boven is, natuurlijk wéér de bel. Ook éénmaal per week (als u weekabonnee van het dagblad De Vallei bent) van onze bezorger. Dét belletje kunt u althans voor komen als u „overschakelt naar kwartaal". Doe dat, want het is gemakkelijk, modern en prak tisch: dan wordt eens per 3 maan den een kwitantie aangeboden. Tenzij u 14 dagen voor het einde van het kwartaal gireert (gironr. 1321600). Het bespaart u incasso kosten. Maak het U zelf gemakkelijk het programma voor 1968. De excur sies onder leiding van Adriaan P. de Kleuver zijn al weer vastgelegd, wéér uitgebreider dan voorgaande jaren, om dat gebleken is, dat er bijzonder veel belangstelling voor bestaat. Financieel blijft de vereniging een zorgenkindje", aldus de heer Van Thuyl. „maar ik kan wel zeggen, dat we dit jaar beter geboerd hebben dan ooit tevoren, dat staat vast en dat zal straks ook wel uit de verf komen". dagblad DE VALLEI Bel: tot 17.30 u van 17.30 19.30 Zaterdags 16.30—17.30 uur Heden, zaterdag. RHENEN Panoramamolen 20 uur: .Mother's Love" BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „De papaver is een bedwelmende bloem". Morgen, zondag BIOSCOOP Luortheater Veenendaal 15 uur: „De papaver is een bedwelmende bloem" en 19.30 uur: „Een dollar met een gaatje". WIN KELCENTRUM VEENENDAAL zijn tot 6 uur 's avonds KOOPAVOND tot VEENENDAAL De Wijkgemeenschap „de Engelenburg" heeft vergaderd met het bestuur van Patrimoniums Bouwvereniging. Overeengekomen is, dat de bouwvereniging grond voor speelterreinen ter beschikking zal stellen. Patrimo nium zal tevens het benodigde grondwerk en de beplanting bekostigen. Het dage lijks bestuur van de wijkgemeenschap heeft voorts te kennen gegeven dat men niet tevreden is met de wijze, waarop de trappenhuizen worden schoongemaakt. Dit punt zal binnenkort opnieuw worden besproken. Patrimonium zal maandelijks een opgave ontvangen van alle defecten aan de woningen. VEENENDAAL Hij was waarschijn lijk niet helemaal nuchter meer, Z. H. K. uit Veenendaal, toen hij na het middernachtelijk uur over het Panhuis tegen een geparkeerd staande vracht auto reed. K. werd gewond en moest naar het Juliana-ziekenhuis gebracht worden. Zijn bromfiets, die zwaar be schadigd was werd in beslag genomen. In het politierapport komt de volgen de opmerking voor: „K. rook naar ster ke drank en het enige wat er uit hem te krijgen was, was een serie vloeken. Zowel de politie als de behandeld arts waren van oordeel, dat het vloeken min der gevolg van de pijn, dan wel van de drank was. Winkels open. i Vrijdagsavonds 9 uur. i 's Woensdagsmiddags zijn de win kels na 1 uur gesloten. (De Hema aan de Markt is deze middag wel open en is op maandagmorgen ge sloten). i Kappers z(jn 's maandags de gehele dag gesloten, i Markt: dinsdagsmorgens tot 1 uur, 's zaterdags de gehele dag. WV-InlichtingenKantoor: Hoofd straat 84, tel. 08385—11607 en 11602. TIEL Aan de 38 personeelsleden van de steenfabriek De Steenwaard in Eek en Wiel (Betuwe) is ontslag aange zegd. Hierbij is een opzegtermijn van drie maanden in acht genomen. De directie zegt, dat zij deze maatre gel heeft moeten nemen als gevolg van de lage steenprijzen en door gebrek aan voldoende personeel uit de directe om geving. De komende maanden zullen worden gebruikt om de reeds gevorm de stenen verder af te werken. De N.V. Steenfabriek v.h. S. G. van de Pol had vorig jaar ook al financiële moeilijkheden. Men besloot toen de fa briek in Wamel, waar 25 personen werk vonden te sluiten en te verkopen. Door deze maatregel heeft men nog gepoogd het bedrijf in Eek en Wiel m stand te houden.

De Vallei | 1967 | | pagina 3