„Iedereen die ons beledigt komt aan de beurt" Grote fusie in Duitse staal Franse reserve remt openheid Nixon wil van rel rond Romney profiteren Verdachten wandelen door Sofia PRINSES KIRA VAN PRUISEN OVERLEDEN Schrijvers Bussen vol gewonde Maoïsten RODE GARDISTEN ACTIEF IN SJANGHAI Warschau en Auschwitz Carmichael pleit voor oplossing „met wapens" IN WEU-MINISTERRAAD NIEUWE CHEF VOOR MARINE BOTER IN POEDERVORM SJANGHAI - Op de boule- vard langs de Wangpo, in het hart van de wereldstod Sjanghaistonden 23 bus sen. Naast het parkeerter rein, waar de voertuigen wa ren opgestelddemonstreer den rode gardisten met vaandelsgebalde vuisten en in de lucht gestoken rode boekjes. Er heerste optcin- dinger was geschreeuw Mao's slagzinnen daverden in 't rond. In de oorverdo vende herrie bleven de een tonige klanken van gong- en trommelslagen duidelijk hoorbaar. ZINGEND GEWONDEN VERERING GEVOCHTEN DODEN THIJSSEN EIS HÜTTEISWERKE OBERHAUSE1S BOEKENNIEUWS AANDELEN MERKWAARDIG BRIEF Inkrimping Duitse leger 19.000 man ZATERDAG 9 SEPTEMBER 1967 Op het trottoir bevonden zich twee Europeanen, die de naderende stoet met gemengde gevoelens bekeken. „Daar moet je een foto van maken", xei de een tegen de ander, ,,'t Lykt me een pracht van een plaat". De aangesprokene stelde zich langs de stoeprand op, tuurde door de zoe- ker en knipte af. Btyna op 't zelfde mo ment zwenkte de kopgroep af en ste vende in een rechte lijn in de richting van de beide buitenlanders. „Wat heb je nou gedaan?" kreunde de man, die het beeld wilde laten ver eeuwigen, verschrik*. „Moet je eens kijken nou komen ze naar ons toe". De ander wist niet of hij kwaad moest worden of moest gaan lachen. „En dat zeg jij", mompelde hij. „Jij zag die foto toch zo goed? Kom, laten we naar de overkant gaan". De rode gardisten hadden niets in de zir.. Ze maakten hun gelederen alleen wat breder. Zingend trokken ze voor bij. De vreemdelingen stonden nu vlak bij de bussen: splinternieuwe touring cars, waarvan het chroom en de kleur fel contrasteerden met het grauwe, wol- kenkrabber-achtige gebouw op de ach tergrond, dat aan de Bank van China toebehoort. De aandacht werd echter door andere zaken opgeslokt. „Wat is hier aan de hand?" vroeg de man, die het omstreden plaatje had gemaakt. „Moet je eens kijken alle maal bebloede koppen". De bussen zaten vol jongelieden, wier hoofd, arm of been in verband gewik keld was. Dat het rode gardisten wa ren, was te merken aan de vaandels en de portretten van Mao, die op de achterbank lagen. Verscheidene gewonden waren nog in behandeling bij helpers en helpsters, die op hun witte uniform het bekende embleem van het Rode Kruis droegen. Voor hun mond hadden ze het even bekende witte ontsmettingsdoekje ge bonden. Wat in het Westen slechts een attribuut van de operatiekamer is, wordt in China als symbool van het communistische tijdperk der hygiëne, door doktoren en verplegend personeel open en bloot op straat gedragen. Aan de andere kant van het parkeer terrein reden twee ambulance-auto's weg. Het was niet moeilijk te raden dat daar een paar mensen in lagen, wier toestand tenminste zo ernstig was dat ze naar het ziekenhuis moesten worden vervoerd. Enkele mannelijke en vrouwelijke le den van het Volksbevrijdingsleger ver eorden de „helden van de revolutie" met zelfgemaakte rode rozetten. De reacties waren weinig spontaan. Er kon bijna geen woord of glimlach af. Gelaten lieten de uitgeschakelde rode gardisten zich de onderscheidingen op de borst spelden. Sommigen waren zo versuft, dat ze wezenloos onderuit hin gen, of hun arme. gepijnigde hoofd met de handen steunden. „Waar zouden ze die klappen hebben opgevangen?" sprak de ene Europeaan meer tot zichzelf dan tot de andere. „Klappen opgevangen! We moeten hier vandaan. Er hangt hier een nare en gevaarlijke sfeer". De aangesprokene keek z'n maat onderzoekend aan. „Hier vandaan? Ik denk er niet aan. Als ze ons wegsturen, kunnen we al tijd nog wel gaan. Ik zou wel eens willen weten wie al die Chinezen in elkaar getimmerd heeft". „Dan ga ik alleen. Ik vind 1 niet langer verantwoord hier te blijven". De achtergeblevene drentelde wat rond. Wie sprak er Engels? Wie wilde of mocht hem iets vertellen? Op goed geluk schoot hij iemand aan. Het bleek een allervriendelijkste student uit Peking te zijn, die wat En gels brabbelde. „We hebben gevochten", zei deze, „En we hebben een duidelijke over winning behaald. Die daar zijn nu een Een groep vurige Mao-Chinezen, die met wapperende vaandels, het „rode boekje" en veel geweld ten strijde trekken tegen de z.g. „contra-revolutionai ren, revisionisten en kapitalisten". beetje lusteloos omdat ze in de lappe- mand zitten. Morgen zien ze alles wel weer van de zonnige kant. Als dappe re strijders van voorzitter Mao hebben ze in de voorste linies gestaan". „Tegen wie hebben jullie gestreden?" „Tegen de vijanden van -het volk: de contra-revolutionairen, de reactionai ren, de revisionisten, de leden van het Rode Beschermingskorps". „Wat is het Rode Beschermings korps?" „Een organisatie, die door de kapi talisten en de rijke boeren in het le ven is geroepen om de rechten van het proletariaat te ondermijnen. Het bestaat uit lieden, die in naam voor het communisme strijden, maar in feite door de monsters en de spoken zijn verleid". „Waar hebben de gevechten plaats gevonden?" „In de noordelijke buitenwijken van Sjanghai. We hebben daar vanmorgen een grote demonstratie gehouden". „Is er geschoten?" „Nee, helemaal niet. We zijn elkaar met stokken, stenen en flessen te lijf gegaan". „Heeft het Volksbevrijdingsleger meegedaan?" „Dit keer niet. De Rode Garde heeft het helemaal alleen opgeknapt". „Ik neem aan dat er ook gewonden en misschien wel doden aan de ande re kant gevallen zijn". „O ja. Veel meer dan bij ons. We hebben die duivels helemaal in en uit elkaar geslagen". „Waar demonstreren jullie nu te gen?" „Tegen Birma. Daar zijn Chinezen doodgeranseld. Iedereen, die ons bele digt of veracht, komt aan de beurt". Diezelfde middag werd een excursie naar Sjoetjau afgelast, die voor de vol gende dag door het Chinese staatsrels- bureau georganiseerd was. Het heette dat de verbindingen niet helemaal in orde waren. Dat kon zeker kloppen. In gebieden, die worden geteisterd door troebelen, rijden gewoonlijk geen trei nen of bussen meer. DUISBURG/OBERHAUSEN In de Westduitse staalindustrie staat een grootscheepse fusie voor de deur, want Geen angst voor ellende, heet de biografie van R. J. Minney, waar in de aangrijpende belevenissen wor den beschreven van de Pools-joodse vrouwelijke arts Alina Brewda. De trieste lotgevallen van de joden in het getto van Warschau, de transpor ten van het vernietigingskamp Auschwitz, de martelingen door de SS'ers, de gaskamers en de cremato ria, temidden van al deze gruwelen maakte Alina Brewda zich op onver getelijke wijze verdienstelijk voor haar medegevangenen. Eigenlijk had zij wel degelijk grote angst voor de ellende, die door de nazi-misdadigers werd aangericht. Maar haar onverzettelijk karakter haar grote minachting voor het Hitler-systeem gaven haar de moed om onder geen enkele omstandig heid te buigen voor de SS-terreur. Door haar voorbeeld en daadwerke lijke hulp aan talloze zieke vrouwen en meisjes in Warschau en later in Auschwitz heeft zij vele levens ge red. Met afschuw leest men over haar ervaringen in het zogenaamde Blok 10, waar de experimentele geslachts operaties, uitgevoerd door nazi-dok- toren of door gevangen genomen me dici plaatsvonden; voorts boeien de beschrijvingen over het ondergrond se verzet in Auschwitz, dat door geen enkele wrede SS-maatregel kon worden tegengegaan. „Geen angst voor ellende" is een indringend en waardevol document. Het bevat de authentieke ervaringen van een intelligente vrouw, die door haar scherpe waarnemingsvermogen, de omstandigheden, waarin zij en miljoenen andere joden kwamen te verkeren, betrouwbaar en grondig heeft kunnen registreren. De auteur Minney heeft dit trieste relaas ge plaatst in een breed gefundeerde be schouwing over Warschau, Auschwitz en enige processen tegen nazi-misda digers, die na de oorlog werden ge voerd en waarbij Alina Brewda als een belangrijke getuige optrad. „Geen angst voor ellende", van R. J. Minney werd uitgegeven door Hollandia N.V. te Baarn. Prijs L 9,50. de Augus^Thyssenhütte A.G. en de Hüttcnwerke Oberhausen A.G. hebben gisteren bekendgemaakt dat zij een fu sie willen aangaan. Tezijnertijd zullen de aandelen HOAG worden omgewis seld tegen aandelen Thyssen, waar schijnlijk in de verhouding tien aande len HOAG tegen zes aandelen Thyssen plus tien procent der nominale waarde der aandelen ATH in contanten. Het Thyssen-concern dat afgezien van de Britse genationaliseerde staalindus trie de grootste staalproducent van Eu ropa is, zal na de fusie de beschikking hebben over een capaciteit voor de produktie van ongeveer tien miljoen ton ruwstaal per jaar bij een omzet aan derden van circa acht miljard mark en met een personeelssterkte van 110.000 man. Zijn aandeel in de ruwstaalpro- duktie van de Bondsrepubliek zal dan stijgen van 22 tot 28 procent. Voor de voorgenomen fusie is toe stemming van de commissie der Euro pese gemeenschappen in Brussel no dig. Thyssen wil de goedkeuringsaan- vrage zo spoedig mogelijk indienen en zodra toestemming is verleend zal de ruil van de aandelen tot stand worden gebracht. De Westduitse regering en de regering van de deelstaat Noordrijn- land-Westfalen zijn van het voornemen om een fusie aan te gaan op de hoogte gesteld. De August Thyssen-Hütte A.G. heeft thans een maatschappelijk kapitaal van 756 miljoen mark, verdeeld over onge veer 90.000 aandeelhouders. Grote aan deelhouders zijn de organisatie voor het beheer van het vermogen van Gravin Anita Zichy-Thyssen en de Fritz Thys sen stichting tot bevordering van we tenschap en onderzoek. De Hüttenwer- ke Oberhausen A.G. heeft kapitaal van 260 miljoen merk, waarvan een niet bekend deel in handen is van de fami lie Haniel. Na de fusie behoren behalve de Thyssen-Hütte in Duisburg en de Hüt- tenwerke Oberhausen zelf de Thyssen Röhrenwerke A. G. in Düsseldorf, de Niederrheinische Hütte A.G., in Duis burg, de Deutsche Edelstahlwerke A.G. in Krefeld en de Handels-Union A.G. in Düsseldorf tot de belangrijkste onder nemingen van het nieuwe concern. De fusie zal omvangrijke rationalis- tievoordelen en besparingen met zich meebrengen. Door middel van rationa lisatie zal ongeveer vijftig miljoen mark per jaar en door het vermijden van overbodige investeringen ten minste hondervijftig miljoen mark per jaar plus de daarmee samenhangende kapi- taaldienst worden bezuinigd. ALGIERS De leider van Black Power, Stokely Carmichael, zegt, dat zijn volgelingen „willen dat de Vietna mese communisten de oorlog winnen, Amerika verslaan en uit het land ja gen", aldus deelt het officiële Algerijn se persagentschap mee. Carmichael zei in een vraaggesprek met de Algerijnse persdienst: „Mijn reis naar Hanoi betekent dat de Afro- Amerikanen niet alleen weigeren om in Viëtnam te vechten, maar dat zij zich meer e meer vereezelvige met de Viëtnamese broeders". Sprekend over de Amerikaanse bin nenlandse moeilijkheden, zei Carmi chael: „Onze strijd doelt in de eerste plaats op de macht in de Afro-Ameri- kaanse gemeenten door de Afro-Ameri- kanen .Dat is het meest onmiddellijke doel". „Er wordt niet langer geïsoleerd ge streden. Alle worstelingen houden ver band met elkaar. De onze is verbon den aan die van de derde wereld. Wij hebben 400 jaar geprobeerd vreedzaam naast onze imperialistische broeders te leven. De prijs was alleen maar het handhaven van de status quo. Dat is de reden waarom, voor ons, de enige op lossing gevonden kan worden in gewa pende strijd", aldus Carmichael. SCHIPHOL Als voorzitter van de ministerraad van de Westeuropese Unie heeft minister Luns deze week in Rome gesproken met de voorzitter van het par lement van deze unie, de Italiaan Badini Confalonieri, over het ernstige verwijt, dat de ministerraad veel te weinig inlichtingen verstrekt aan het parlement. Ontevreden over het gebrek aan me dedeelzaamheid en openhartigheid heeft het WEU-parlement in juli j.l. een mo tie van afkeuring tegen de ministers aangenomen. Over deze motie is minis ter Luns namens de ministerraad in Rome met de parlementsvoorzitter gaan praten. „De moeilijkheid bij deze zaak is, dat voor een grotere openhartigheid te genover het parlement in de minister raad van de WEU unanimiteit vereist is en helaas staat ook in dit opzicht de Franse regering zeer gereserveerd", al dus minister Luns gistermiddag bij zijn terugkeer op Schiphol. „Merkwaar dig genoeg heeft de Franse delegatie van het WEU-parlement zich met de parlementariërs van de overige EEG- landen en die van Engeland geheel ach ter de motie van afkeuring gesteld. In het WEU-parlement zijn de Fransen dus solidair". De kwestie is in de laatste minister- raad-vergadering van de WEU bespro ken. Er werd een brief aan de parle mentsvoorzitter opgesteld en minister Luns kreeg tot taak deze brief monde ling toe te lichten in een poging een be tere relatie met het WEU-parlement tot stand te brengen. „In die brief hebben wij toegezegd te zullen trachten de relatie te verbete ren .maar wij wijzen er op, dat de unanimiteitsregel ons dit kan bemoei lijken. Voorts hebben wij als nieuwe, wellicht nuttige, procedure een jaar lijkse ontmoeting voorgesteld tussen de president van de assemblee van de WEU en de president van de raad van ministers". Mr. Luns voerde het gesprek ten hui ze van de Nederlandse ambassadeur te Rome. Het had een goed verloop, zo zei hij. Het WEU-parlement zal er een officieel antwoord op geven. Over zes of zeven weken zullen de ministers van de WEJJ in Londen bijeen komen. Te genover het Franse standpunt staat als andere uiterste de opvatting van de Nederlandse regering, die er alles voor voelt om aan de wensen van het WEU- parlement tegemoet te komen. Dit Nederlandse standpunt zal minis ter Luns accentueren als hij in novem ber een verklaring zal afleggen op de bijeenkomst van de commissie algeme ne zaken van de WEU, die in Den Haag zal worden gehouden. Tenslotte deelde hij mede het plan te hebben, zo moge lijk ook aanwezig te zijn bij de verga dering van het WEU-parlement over en kele maanden in Parijs. DEN HAAG Met ingang van 15 september zal vice-admiraal H. M. van den Wall Bake (54) worden belast met de functie van bevelhebber der Zee- strydkrachten, tevens chef van de Ma rinestaf, als opvolger van de op 14 aug. j.l. overleden vice-admiraal A. H. J. van der Schatte Olivier. Admiraal Van den Wall Bake vervult thans de functie van vlagofficier Mate rieel van de Koninklijke Marine. WASHINGTON De mensen, die ex-vice-president Nixon graag als kan didaat van de Republikeinen bij de ko mende president-verkiezingen in de V.S. zien. hebben snel politieke munt ge slagen uit de storm, die in heel Ame rika is opgestoken na de verklaringen van gouverneur George Romney van Michigan, tot voor kort de grootste kanshebber voor de Republikeinse kan didatuur, dat hij en het hele Ameri kaanse volk inzake Viëtnam misleid zijn door hoge ambtenaren, generaals en diplomaten. Op een bijeenkomst in Washington van de voorzitters van de Republikein se partijbesturen in de diverse Ameri kaanse staten, is kritiek uitgeoefend op het optreden van Romney en twijfel geuit aan zijn politiek „gewicht", zo verklaarde de grote man achter Nixon, ex-gouverneur Henry Bellmon van Ok lahoma, dat het zwakke optreden van Romney in de verkiezingscampagne zeer nadelig voor hem zal zijn. Vol gens hem was Nixon beter dan wie dan ook toegerust voor de kandidatuur van de Republikeinse partij. Verschillende politieke commentatoren menen dat 't aanzien van de 60-jarige Romney door zijn ommezwaai inzake Viëtnam flink gedaald is. Romney was het tot voor kort met president Johnson eens over de strijd in Viëtnam en de middelen qm die tot een goed einde te brengen. Nu verde digt hij echter de -mening dat de Ame rikaanse interventie in Viëtnam „een tragische misgreep" is geweest. Ook de regering-Jonhson heeft zich in het debat rondom Romney gemengd. Mi nister van Defensie Robert McNama- ra noemde de gouverneur van Michi gan „een man die blind blijkt te zijn voor de waarheid". De groep die Nixon steunt heeft de gelegenheid aangegrepen om 'n groot scheepse campagne voor Nixon aan te kondigen in Oregon, Nebraska en Okla homa. CANBERRA In Australië heeft men boter in poedervorm bereid. Het produkt is verkregen na experimenten, uitgevoerd door de afdeling zuivel van de organisatie voor wetenschappelijk onderzoek van de Australische regering. Verwacht wordt dat met de commer ciële produktie spoedig een aanvang kan worden gemaakt. Boter in poedervorm, die voor een zeer groot deel op dezelfde manier ge maakt wordt als melk in poedervorm, kan zonder meer gebruikt worden bij de bereiding van taarten en andere soorten gebak. De 29-jarige Nederlander Anton van den Boorn, die in Bulgarije in een proces is gewikkeld in verband met een poging tot mensensmokkelmag met an dere verdachten, vrij doof Sofia lopen. We zien hem hier met (links) de Duitse Karin Gottschalk en (rechts) de Duitser Otto Werner Speck. BONN De ongeveer 450.000 man sterke Westduitse strijdmacht zal met hoogstens 15.000 19.000 man inge krompen worden. Volgens de Westduitse regerings woordvoerder Karl-Günther von Hase zouden bondskanselier Kiesinger en de Westduitse minister van Defensie Schroder, in beginsel hierover overeen stemming bereikt hebben. PARIJS Prinses Kira van Prui sen, de echtgenote van het hoofd van het huis Hohenzollern, prins Louis Fer dinand, is gisteren in de leeftijd van 58 jaar na een korte ziekte in een zieken huis In St. Briac overleden. Prinses Kira, die met Louis Ferdi nand op het landgoed van haar broer, grootvorst Wladimir van Rusland, in Breta^gne vertoefde, moest enige da gen geleden met zware hoofdpijn naar het ziekenhuis vervoerd wordn. Haar stoffelijk overschot zal naar Hechin- gen in Baden-Württemberg gebracht worden en in het graf van de Hohen- zollerns worden bijgezet. Prinses Kira werd op 9 mei als doch ter van grootvorst Kiril Wladimi- rowitsj van Rusland en prinses Victo ria Feodorowna van Saksen-Coburg en Gotha in Parijs geboren. In 1938 huw de zij met prins Louis Ferdinand van Pruisen. Het Russisch-orthodoxe huwe lijk werd op 2 mei in Potsdam geslo ten en het evangelische huwelijk op 4 mei in Doorn in Nederland, waar de voormalige Duitse keizer Wilhelm des tijds in ballingschap woonde. Prinses Kira laat vier zoons en drie dochters achter. l~ke leiders van communistisch Tsjecho- Slowakije nemen stappen om de onrustige intellectuelen, die zich ver zetten tegen de macht van de partij, weer in de hand te krijgen. Aanstaande herfst zal begonnen wor den met een grondige indoctrinatie campagne om de leden ideologisch ster ker te maken, die een kanonnade van kritiek te verduren hadden variërend van de gebieden der cultuur tot die van de buitenlandse politiek. De climax schijnt geweest te zijn de reis naar Israël van de romanschrijver Ladislaf Mnacko om te protesteren te gen het felle pro-Arabische standpunt van de regering in Praag in de crisis in het Midden-Oosten. Maar andere intellectuelen, die thuis gebleven zijn, zijn niet minder open hartig in hun commentaren op de om standigheden in Tsjecho-Slowakije, dat kort geleden bekend stond als het meest tolerante land in het communistische kamp. l~ke partij heeft scherp gereageerd. Mnacko werd het staatsburger schap ontnomen, een ongehoorde stap die officieel verklaard wordt als een straf „voor het flagrante verraad aan het socialisme". De andere literaire critici ontvingen onheilspellende waarschuwingen van de president en partijleider Antonin Novot- ny. Hij liet weten dat er geen plaats is voor een „derde macht", vrezend dat er een compromis tot stand zou komen tus sen de communistische en kapitalisti sche ideologieën. ANTONIN NOVOTNY niet vrij denken Maar met uitzondering van de spec taculaire zaak Mnacko, heeft de partij tot dusverre nog geen drastische stap pen genomen tegen de voortrekkers van de literaire rebellie. Een van de stoutmoedigste critici bij voorbeeld heeft 'n uitreisvisum gekre gen om tijdelijk te werken bij het Westduitse toneel, hoewel hij door de partij van „anarchie" beschuldigd werd. W'aarnemers staan lichtelijk scep tisch tegenover berichten uit het Westen over 'n geheim Tsjechisch mani fest, dat door meer dan 300 intellectue len ondertekend zou zijn en waarin ge sproken wordt van terreur en vervol ging, die de persoonlijke vrijheid in Tsjecho-Slowakije bedreigen. Aan de andere kant schijnt in dit land weinig onmogelijk te zijn, na de uitda gende redevoeringen waarbij de door de tijd geëerde partij-doctrines getart werden op het Praagse schrijverscon gres van twee maanden geleden. De officiële denunciatie van Israël als „agressor" in het Midden-Oosten heeft felle debatten ontketend. „Als de Israëli's aanvallers zijn, dan is Tje- cho-Slowakije er ook een geweest, toen het de handschoen opraapte die hej door de Duitsers toegeworpen werd na het pact van München van 1938", aldus de toneelschrijver Pavel Kohout. De censuur en de beperkingen opge legd aan het scheppende werk, lokten nog verbazingwekkender commentaren uit. „Voor alles hebben wij de waarborg nodig van artistieke vrijheid in elke vorm", aldus de schrijver Kiri Kolar. De wenkbrauwen van de partijleiders werden vermoedelijk nog hoger opge haald door de met woede geladen reden van Ludvik Vaculik. Hij stelde de „demoraliserende in vloed aan de kaak van de macht" in het Tsjechoslowaakse regime en waar schuwde voor het „permanente gevaar van terugkeer tot erger tijden (het Sta linisme)". „Waarom kunnen wij niet leven waar wij willen?" vroeg hij. W," aarnemers wijzen de speculaties van de hand, dat de zaken in een stadium gekomen zijn dat vergelijk baar is met de toestand die in Honga rije bestond voor de opstand van 1956. De protest-reis van Mnacko kreeg niet de unanieme steun van zijn medecriti ci. Pavel Kohout zei in een vraagge sprek: „Ik vind dat wij alleen thuis de strijd kunnen voeren". Hij gaf zijn verbazing te kennen dat Mnacko zijn kritiek over het anti-Israël standpunt van de rege ring, niet gelucht had op het congres. Aan de andere kant staan veel intel lectuelen kritisch tegenover het ontne men van het staatsburgerschap aan Mnacko dat een bizarre pareliel vormt met het optreden van de Griek se regering die de Griekse Adrico Meli- na Mercouri het staatsburgerschap ont nam. Nummers van westelijke dagbladen die enkele teksten afdrukten die uit het land gesmokkeld werden, doen druk de ronde onder de intellectuelen. De partijleiders hebben besloten er voor te zorgen dat de opstandige stem ming zich niet meester maakt van de lagere niveaus. Deze herfst zullen „cur sussen over culturele politiek" begon nen worden die tenminste twee jaar zullen duren. Zij zullen in het gehele land gegeven worden. Zij zijn noodza kelijk gebleken omdat niet iedereen de betekenis, het belsfig en de methoden van de culturele politiek van de partij begrijpt", aldus de laatste editie van 't maandblad van de partij, Zivoi Strany.

De Vallei | 1967 | | pagina 5