Nyma hoeft nog niet ten onder te gaan Verlies van 2,5 miljoen gulden Wat doe je met honger uit school? Dan pak je zo'n lekker blikje vlees! Voor roofmoord 16 jaar geëist „Schrikdraad" doodde 3 drinkende koeien Zes bewusteloze kinderen gered van verstikking ukunt meer doen met uw salaris via de NMB Rotterdam zou verzamelpunt zijn voor huursoldaten Welkomskus voor vader minister Bakker Vice-premier constateerde opleving in de Antillen Chris de la Mar t Veel luchtjes De bank waar u zich thuisvoelt! ONDERHANDELINGEN OVER SAMENWERKING Publieke vrouw had voor haar dood ruzie Wij ontvingen Natuurtalent Broers kregen met moeite een woord van spijt over de lippen Schutting van sterkstroom Geen overlading munitie meer in Utrecht Indon. gezin hield ramen potdicht Pyromaan in arrest GEEN STAGNATIE KREDIET Van brandstichting verdachte man vrijgelaten IN DE MAAS VIJF MILLE SCHADE FATALE SCHOTEN Peijnenburg wellicht secretaris-generaal Belangrijk nieuws over salarisdagt 2 Contant geld elke werkdag op te nemen aan de kas. 4 Periodieke betalingen, die desgewenst automatisch voor u worden verzorgd. 5 Maandelijkse overzichten van inkomsten en uitgaven. NIJMEGEN Het bestuur van de Kunstzijdespinnerij Nyma onderhandelt met derden over samenwerking of overneming, waardoor het bedrijf van de ondergang kan worden gered. Dit konden aandeelhouders gisteren in de bui tengewone vergadering opmaken uit de woorden van de directie. Directeur mr. R. O. H. F. Werdmüller van Elgg zei o.m.: „Het doel van het op 22 augustus aangevraagde uitstel van betaling is om de onderneming in een tijdvak van recessie, versterkt door de seizoensflauwte op de textielmarkt in het algemeen, in rustiger vaarwater te doen komen. Dan kan worden ge tracht door besprekingen met derden de basis van de onderneming zo mogelijk te versterken en tegelijkertijd uitvoering te geven aan verdere rationalisatie" „Het zou prematuur zyn indien de directie, behalve door haar voor de da gelijkse gang van zaken te verstrekken inlichtingen, aan bewindvoerders thans reeds advies zou uitbrengen ten aanzien van de te volgen gedragslijn. Veel zal afhangen van de bespreki. gen met der den en van de algemene marktontwik keling", aldus de directeur. De zogenaamde noodverkopen, waar toe de onderneming eerder dit jaar ter- wille van de liquiditeit was gedwongen, bevinden zich op het ogenblik in het stadium van afwikkeling. Doordat begin augustus plotseling een groot deel van de bandengarens niet meer te plaatsen bleek tegen aanvaardbare prijzen, dreig de Nyma opnieuw in een impasse te ge raken, wat de liquiditeit betreft. Mert vond het toen onverantwoord nieuwe AMSTERDAM. Barbara van der Eng, de 28-jarige prostituée, die ander halve week geleden in Amsterdam werd vermoord, blijkt enige uren voor dat zij van het leven werd beroofd ru zie te hebben gehad met een Ameri kaanse militair, die later op de avond opnieuw in de buurt van haar huis zou zijn gezien. De ruzie ging over betaling voor Bar bara's diensten. De ruzie ontaardde in een scheldpartij. Er vielen echter geen klappen. Volgens getuigenverklaringen moet de militair uren later, en dat was omstreeks het tijdsbestek, waarin de moord moet zijn gepleegd, weer op de Oudezij ds Achterburgwal zijn geweest. Het achterhalen van de identiteit van de militair is onder meer het doel van een uitgebreid onderzoek nu de Ameri kaanse militaire politie in Duitsland voor de Amsterdamse recherche bezig is. Alle militairen die in het bewuste weekeinde in Amsterdam kunnen zijn geweest en dat zijn er aanzienlijk meer dan het aantal dat in de nacht en de dag na de moord in Amsterdam uit hotelletjes en van de straat werd ge plukt worden ondervraagd. Zo'n on derzoek wordt ook verricht door de mi litaire politie bij Engelse en Canadese eenheden, die in Duitsland zijn gele gerd. Van onze correspondent PRINSENBEEK De Rijkspolitie van Prinsenbeek heeft gisteren een 25- jarige man uit deze plaats aangehou den, die ervan wordt verdacht een gro te hooischuur in brand te hebben ge stoken. De schade wordt geschat op dertigduizend gulden. Bij de brand, die gistermorgen werd ontdekt, gingen o.a. vijf varkens, vijf tig kippen .twintig ton stro, tien ton hooi, grote partijen tarwe, rogge en de geparkeerde wagen van een buurman verloren. De landbouwer was verze kerd. Van verschillende zijden ontvingen wij de volgende boeken: „De bijbel in tegenspraak" door ds. H. J. Spier (J. H. Kok Kampen; f 6.90). „Er gebeurt geen wonder" door Jos van Manen-Pieters, een tweede druk in de Gouden-Poortreeks (J. H. Kok - Kampen; f 4,90). „De mythe van de maagdelijkheid" door Kristina Ahlmark - Michanek (een Alpha-boek van de Stichting Uitgeverij NVSH). „Wat doe je met de vrijheid, Caro line?" door N. en J. Duché (Uitg. NVSH). „Die brave gehaktbal", ruim 200 gehaktrecepten door Wina Bo rn, een uitgave van Meijer Pers NV te Wor- merveer en uitsluitend te koop in de filialen van Albert Heijn NV. (f 0,75). „Partijvernieuwing?" een Open Brief met persoonlijke standpunten van een aantal actieve leden van de nieu we politieke generatie, te weten drie „christen-radicalen" van KVP, ARP en CHU en vertegenwoordigers van de P. v.d. A., de PSP en D '66, met een commentariërend slothoofdstuk door prof. P. J. A. ter Hoeven („De Arbei derspers"). „Een mislukte pansfluit", een bun del gedichten door F. L. Bastet („De Arbeiderspers"). „Jezus Christus en de mythologie" door Rudolf Bultmann (Carillon nr. 54 W. ten Have N.V. 2,20). „Portret van Karl Barth" door Geor ges Casalis (Carillon nr. 56 W. ten Have N.V. 2,20). „Dichterbij Genesis" door K. Bou- huijs en K. A. Deurloo, een uitgave n.a.v. de TV-serie „Dichterbij" van het I.K.O.R./C.V.K. (Carillon-Spe ciaal nr. S. 15 W. ten Have N.V. 6,90). „Psalmen" door mr. M. Levie, een opwekking tot (her)lezing van de Psalmen (Carillon-Speciaal nr. S. 16 W. ten Have N.V. 6,90). verplichtingen aan te gaan, zodat het bestuur besloot uitstel van betaling aan te vragen. De ongunstige ontwikkeling had het bedrijf in de periode van 1 januari tot 12 augustus intussen een verlies opge leverd van bijna f 2,51 miljoen. Dit was ontstaan uit een negatief saldo van de exploitatierekening van f 187.910. Bo vendien werd op vaste activa f 1,9 mil joen afgeschreven en op know>-how f 280.000. Interest en bijzondere baten leverden een verlies op van f 140.890. Nadat het voorlopige uitstel van be taling was verleend, is de produktie niet gestagneerd. De directie schrijft dat toe aan het goede moreel van het per soneel en de houding van de meeste le veranciers. Bij vrijwel alle afnemers is de belangstelling voor de produkten blijven bestaan. Op 2 november zullen de schuldeisers van Nyma vergaderen over de verlening van een definitief uitstel van betaling. De crediteuren staan op de tussentijdse balans van 12 augustus genoemd voor f 4,81 miljoen. Daar staan debiteuren van f 2,89 miljoen tegenover. De voorraden staan vermeld met f 6,72 miljoen en bestaan uit grondstoffen, ge reed produkt en halffabrikaten. Het ge plaatste kapitaal bedraagt f 12,33 mil joen en de -reserves f 1,15 miljoen. De bankschuld bedroeg op 12 augustus f 1,75 miljoen. „Met de huidige bankschuld zitten wij nog onder de toegestane grens", aldus het bestuur. De bank heeft het krediet niet opgezegd en wat dat betreft ver wacht het bestuur ook geen moeilijkhe den. „Het krediet is geprolongeerd en eind september hebben wij een nieuwe bespreking over voortzetting daarvan", zo werd gezegd. Het pensioenfonds zal van de moei lijkheden geen schade ondervinden. Het is ondergebracht in een aparte stichting. Nyma en deze stichting hebben geen vorderingen op elkaar. Bovendien be schikt het fonds over een reserve plus een extra reserve. De bewindvoerders merkten in de vergadering op dat zy na hun benoe ming door de rechtbank belangrijke contracten in uitvoering hadden aange troffen. Alleen daarom al hadden zy ge adviseerd het bedryf te laten doorwer ken. Er zijn intussen enkele ordertjes bijgekomen, waarop geen verlies meer wordt verwacht. LAGOS Nigeriaanse radiostations in Lagos en Kadoena hebben gisteren gemeld, dat meer dan tachtig in West- Duitsland geworven huursoldaten in Rot terdam worden bijeengebracht. Van daar zouden zij naar Enoegoe, de hoofd stad van de afgescheiden staat Biafra worden gestuurd om zich bij het leger aan te sluiten. In Rotterdam is van het bericht geen bevestiging te krijgen. De vreemdelin gendienst van de Rotterdamse politie heeft geen bijzondere activiteiten van Duitsers in hotels en pensions geconsta teerd en de Nigeriaanse ambassade in Den Haag weet ook van niets. Wel wordt in het Rotterdamse be drijfsleven gezegd, dat Nederland een knooppunt is van commerciële con tacten met Biafra. Vrijdag en zaterdag zou nog een Biafraanse minister in ons land zijn geweest om zakelijke contac ten te leggen. Biafra behoort tot de Afrikaanse ge bieden, waarvan afgezanten in ons land kustvaartuigen willen kopen. Tot dus ver tonen de scheepseigenaren er be trekkelijk weinig belangstelling voor. De adspirant-kopers verlangen een zo hoog mogelijk krediet. Zij blijken er evenwel weinig interessante zekerheden tegenover te kunnen stellen. SCHIPHOL Op de Antillen is een economische opleving te zien, ook al blijft de werkeloosheid (tussen de tien en twintig procent van de werkende be volking) een nijpend probleem. Vice- premier drs. J. A. Bakker zei dit gis termorgen op Schiphol bij zijn terug keer van een reis van 24 dagen door Suriname en de Antillen. Het is de reis geweest, die iedere vice-premier om praktische redenen moet maken, omdat de behandeling van koninkrijkszaken onder zijn kabinet valt. Minister Bakker zei dat zijn bezoek aan de Antillen iets concreter is ge weest dan dat aan Suriname, omdat er nog overeenstemming met Suriname moet komen over de beheers- en be- stuursregeling van het nieuwe vijf-ja renplan. Daarover gaat hij in de ko mende dagen onderhandelen met pre mier Pengel, die al in Nederland is. De in Suriname levende gedachte aan „onafhankelijkheid nieuwe stijl" onder het Oranjehuis is tijdens het bezoek van minister Bakker niet of nauwelijks aan de orde geweest, omdat er in Suri name zelf geen overeenstemming over dit probleem is. Over de werkloosheid op de Antillen zei hij dat het project voor een dok van negentigduizend ton en de bouw van 324 volkswoningen op Curagao wel eni ge verlichting zullen brengen. (Van onze correspondent) REUSEL. De 57-jarige P. van H. uit Reusel, die vorige week werd gear resteerd op verdenking van brandstich ting in de graandrogerij Het Zuiden N.V. in Reusel, is vrijgelaten. De offi cier van justitie in Den Bosch achtte geen voldoende bewijsmateriaal aanwe zig. Van H. is een van de drie compag nons in de graandrogerij. ADVERTENTIE Vleet! Want dat is smakelijk en pikant op zo'n moment. En blikjes vlees kun je overal krijgen. O Een hartelijke omhelzing van zijn dochter Jacqueline wachtte minis ter Bakker gisteren bij zijn terug komst uit Suriname en de Nederland se Antillen. Na het spervuur van kussen kwam het spervuur van vragen, ook over de netelige zaak van de geluidshinder, die Schiphol oplevert. Minister Bakker hield 't voorlopig op een kwestie van beoordeling van cijfers, maar wilde zich verder eerst na zijn lange reis be ter voorbereiden op zulke vragen. DEN HAAG Een 14-jarige jongen heeft zondagmiddag in een auto een tocht door de drukke Haagse binnen stad gemaakt. Hij had zich eerst door de eigenaar, die hij kende, Ipten uitleg gen hoe alles werkte. Toen deze eigenaar wegging, kroop de jongen achter het stuur en maakte vervolgens een rit door de binnenstad, waarbij hij onder andere het drukke op werkdagen bij automobilisten be ruchte Rijswijkseplein over reed. In de Griftstraat werd de knaap later aange houden door de politie, die door de ei genaar gewaarschuwd was. De jongen had geen aanrijding ver oorzaakt; de auto bleef onbeschadigd. MAASTRICHT Terwyl zyn broer de handen in ontzetting voor het gezicht sloeg, bleef Peter V. (22) roerloos. Geen ooglid knipperde, toen de Maastrichtse officer van justitie, mr. J. Houben, ztfn eis liet vallen: zestien jaar gevangenis straf voor een roofoverval, waarbjj een dode en twee zwaar gewonden vielen. Een huivering voer door de volle zaal. Broer Leo (21) verloor voor de tweede keer zftn zelfbeheersing. Even later was hij in snikken uitgebarsten, nadat mr. Houben voor zyn aandeel in de overi gens mislukte overval vtff jaar had gevraagd. Emotieloos hadden de broers daar voor de uiteenrafeling van hun optre den op 9 januari, waaraan de recht bank onder leiding van mr. H. Disch gisteren de hele middag en een deel van de avond besteedde, gevolgd. Slechts na aansporing van de presi dent, waren wat koele woorden van spijt over hun lippen gekomen. Enkele seconden slechts had hun rampzalige bezoek aan de Maastricht se grossierderij in aardewerk en por- stelein Jos Stegen geduurd. Nadat Pe ter met zijn flobertbuks vijf schoten had afgevuurd, waarvan er maar één miste, waren de broers zonder een cent buit op de vlucht geslagen. In het kleine kantoortje van de fir ma Stegen, aan de Sint Maartenslaan, was de boekhouder van het bedrijfje, Wil Th. J. Peeters (33), dood blijven liggen. Een van de kogels had hem on der de oksel getroffen, toen hij zijn stoel naar de overvallers had geslin gerd. Twee kogels hadden Jos Stegen (6), de oudste van de beide firmanten, ge veld. Een ervan had zijn linkerarm ge raakt nadat zijn zakagenda in de lin ker borstzak was doorboord. De andere had hem in de buik getroffen. De der de kogel was voor de boekhouder en de vierde trof Matthieu Stegen (56) in de borst. De laatste kogel ramde een muur. Alleen de 21-jarige Marie José Reep maker van Belle, de typiste van de ge broeders Stegen, was aan het vuur ont snapt haar gegil had de broers op de vlucht gejaagd. Acht dagen later werden zij gegre pen .Het geweer lag inmiddels in de Maas, maar gisteren kwam het in de rechtzaal op tafel. „U begreep toch wel dat een schot uit dit wapen dodelijk kon zijn?" vroeg mr. Disch aan Peter, eigenaar en ge bruiker van de buks. Peter: „Ik had niet gedacht dat het zo'n uitwerking zou hebben." Mr. Disch: „Dacht u dan dat de ko gel in een overhemd zou blijven ste ken?!" Een keer of vijf had Peter in de tuin van zijn schoonouders geoefend met het geweer, dat hij vorig jaar oktober in België had gekocht voor 250 gulden. „In de schutting zaten gaten van wel 88 milimeter diepte. Dat gaf toch te denken", hield mr. Disch hem voor. Peter: „Er zaten nogal wat rotte planken in". Het plan tot de roof, gerijpt in het brein van Peter had al niet getuigd van enig nadenken. De openstaande brandkast in het kantoortje van de grossierderij, die hij een week eerder in het voorbijgaan had zien staan, had hem spontaan op de gedachte gebracht dat er geld voor het grijpen lag. Dat kon hij goed gebruiken, zo legde hij gisteren uit, want door werktijd verkorting bij de Belgische Ford-fa brieken waar hij als lasser werkte, wa ren zijn verdiensten 140 gulden netto per week teruggelopen. Broer Leo werd enkele uren voor de overval van huis opgehaald onder het mom, dat hij rijles zou krijgen. Zonder succes had Peter eerder gestraft wegens inbraken hem al eens be wogen mee te doen aan een kraakje. „Is het niets voor jou? Je bent altijd zo braaf", had hij gezegd. Leo was zonder veel moeite gezwicht toen Peter in de auto het plan voor de overval uit de doeken deed. Het zou immers heel gemakkelijk gaan. „Als ze iets doen bij Stegen, dan schiet ik eens, dan worden ze wel ARKEL Zes jaar lang heeft de 63- jarige veerbaas J. Westerbeek uit het Zuidhollandse plaatsje Arkel een stuk je grond bij zijn woonschip tegen koei en „beschermd" met een schrikdraad installatie waarop 220 Volt stond. Gistermorgen om zes uur kwam de politie achter de levensgevaarlijke si tuatie. Voor drie van de 31 koeien van de jonge landbouwer P. A. van der Hoe ven uit Arkel was het toen echter al te laat. Maaike V, Kea 32 en Adri II, drie stuks kostbaar stamboekvee, la gen met gestrekte poten in de wei. Het schrikdraad had de koeien geveld, toen ze hun dorst aan de oever van het ri viertje de Linge wilden lessen. Wat nonchalant haalde de veerbaas gistermiddag de schouders op „Ik heb nooit geweten, dat dat draad recht streeks uit het stopcontact werd ge voed" zei hij. Aan zijn voeten lag een door de politie losgetrokken snoer, dat door sterkstroom was gevoed. De schoonzoon van de heer Wester beek, die samen met zijn vrouw en zoontje op de woonark Duo bij de heer Westerbeek inwoont, had de uiterst ge vaarlijke installatie aangelegd. De po litie kon de man pas gisteravond ho ren, omdat hij overdag onbereikbaar was. Min of meer als excuus voor de ont stane situatie voerde de heer Wester beek aan dat de stroominstallatie al leen 's avonds na tien uur tot de an dere morgen zes, zeven uur was inge schakeld. Hij was op de gedachte geko men, toen de koeien van landbouwer Van der Hoeven zijn tuintje en vlagge- mast hadden vernield. Dat was zes jaar geleden. Landbouwer Van der Hoeven had de heer Westerbeek toen de raad gegeven schrikdraad om zijn tuintje te plaat sen. Zijn schoonzoon heeft er toen een 220-voltsinstallatie van gemaakt. Twee jaar geleden bracht de heer Van der Hoeven langs de Linge een prikkeldraadafzetting aan omdat de koeien de oever langs het riviertje plat trapten als ze gingen drinken. Dat prik keldraad was aan een kant met het on der stroom staande hek van de veer baas verbonden. Hierdoor kwam het dat de koeien gis termorgen werden geëlektrokuteerd, toen ze de kop over het draad staken om te drinken. De schade bedraagt vijfduizend gulden. De politie wist gisteren nog niet wie zij zouden bekeuren, de veerbaas of de schoonzoon. „Je moet er niet aan denken", aldus de postcommandant, „wat er gebeurd zou zijn als kinderen of een vroege vis ser het draad hadden vastgepakt. Er liepen overigens vaak genoeg kinderen in de wei. De installatie was dan ech ter meestal uitgeschakeld" UTRECHT B. en w. van Utrecht hebben in een brief aan minister W. den Toom (defensie) laten weten, dat binnen de bebouwde kom van Utrecht geen munitie meer mag worden verladen. En kele maanden geleden explodeerde in de Utrechtse Kernhaven een munitieschip. Het ministerie van defensie zoekt nu naar een nieuwe ligplaats voor de mu nitieschepen. Waarschijnlijk zal deze weer in de provincie Utrecht komen, wegens de centrale ligging van het ge bied. bang", zo verzekerde Peter hem. Nadat zij zich vijf glazen bier en moed hadden ingedronken waren ze zakdoek voor het gezicht naar bin nen gestapt. Peter droeg het geweer. Hij zou de aanwezigen in bedwang hou den terwyl Leo een greep in de brand kast zou doen. Voor ze naar binnen stapten gleed Leo's zakdoek echter van zijn gezicht. „Ik trok hem eraf. Ik dacht: Dan herkennen die mensen me wel en dan kan Peter niets doen", verklaarde hij naief. Het liep anders. Leo sloeg volgens afspraak onmiddellijk de hoorn van de telefoon terwijl zijn broer het wapen richtte. Jos Stegen, denkend aan een grap, duwde het geweer opzij en daar op vielen, bliksemsnel, de fatale scho ten. De officier restte geen spoor van twijfel. Peter was de hoofddader, een jongen, die hij gezien zijn intelligen tie een andere toekomst had toege dacht. Juist die meer dan normale in telligentie had Peter beter moeten doen weten en daarom kende mr. Houben geen pardon. De zestien jaar moest Peter hebben wegens doodslag, zware mishandeling en poging tot diefstal met geweld. In Leo zag hij een neurotische zeer gemakkelijk te beïnvloeden jongen, die al te licht bezweek voor geld. Maar ook Leo's intelligentie was de officier te groot voor enig pardon. Hoewel hij hem het liefst in de jeugdgevangenis zou zien, vond hij het maximum van drie jaar, dat geldt om daarvoor in aan merking te komen, te laag. Mr. W. Kom, raadslid van Peter, tornde slechts aan de strafmaat. Hij zag in Peter niet de grote misdadiger, die de officier voor ogen stond. Een lichtere straf en voorwaarlijke terbe- sclykkingstelling leek hem de enige mogelijkheid om Peter te redden. Leo's raadsman, mr. P. Postma, hield het op drie jaar jeugdgevangenis. AMSTERDAM In het Wilhelmlna- gasthuis in Amsterdam is gisteren in de leeftijd van tachtig jaar overleden de oud-revueartiest Chris de la Mar. Hij werd zondagavond op het Haarlemmer plein in de hoofdstad aangereden door een gemeentebus en gewond naar het ziekenhuis overgebracht. Chris de la Mar, die al heel jong op de planken stond, speelde bij alle beken de revuegezelschappen, o.a. bij Henri ter Hal. Hij kreeg destijds vooral bekend heid door de eenacter „Trein 8.26", waarin hij alle rollen speelde. (Van onze corespondent) AMERSFOORT In de Van der Doesstraat in Amersfoort zijn zes van de zeven kinderen van het Indonesi sche echtpaar R. J. Hayes door zuur stofgebrek buiten bewustzijn geraakt. Terwijl de moeder met griep in bed lag en haar vader half versuft dreig de te raken, waarschuwde de op één na oudste dochter de buurvrouw, me vrouw Helène van der Veer. „Ik heb onmiddellijk een dokter pro beren te bereiken, maar nergens kreeg ik gehoor. Tenslotte heb ik mijn zoon naar dokter Bolmer gestuurd, die hier vlak om de hoek woont", aldus mevr. Van der Veer, die evenals Patricia aan gas- of kolendampvergiftiging dacht. Dokter G. J. Bolmer: „Toen ik bin nenkwam waren zes van de zeven kin deren versuft, enkelen zelfs geheel bui ten kennis. Ik meende inderdaad een gaslucht te ruiken, maar zeker was ik er niet van. Er hingen ook zoveel lucht jes in huis. Ik heb direct de politie laten waarschuwen en daarna alle ramen opengezet. Langzaam maar zeker kwa men de kinderen weer bij". Later kwamen twee rechercheur bij de woning. „Het was duidelijk dat de ramen lan ge tijd zeker achttien uur lang niet open hadden gestaan", zegt briga dier H. J. M. Niekel. „Maar ja, die men sen zijn altijd een warm klimaat ge wend geweest. Hier moeten ze de kou dus wel buiten houden". Ook de beide politiemannen roken geen gas. Kool- monoxyde was uitgesloten. Er brandde geen kachel en ook de G.G.D. kon geen spoor van gas ontdekken. Omdat de frisse lucht weldra wonderen deed, hield men 't maar op gebrek aan zuur stof. DEN HAAG De oud-staatssecreta ris van defensie, de heer G. H. J. M. Peijnenburg, maakt een goede kans op 1 januari 1969 de heer J. H. Wieffring op te volgen als secretaris-generaal b(j het ministerie van defensie. De heer Peijnenburg had, toen hij tot staatssecretaris in het kabinet-Cals werd benoemd, de rang en functie van plaatsvervangend secretaris-generaal. Zijn rang kreeg hij terug nadat het kabinet-Zijlstra was afgetreden. Zyn functie was echter bezet door de heer Wieffering. De heer Peijnenburg voert op het ogenblik enkele opdrach ten voor de minister van defensie uit. ADVERTENTIE Steeds meer bedrijven gaan er toe over om de salarissen niet meer contant uit te betalen. Hoe dan wel? Die vraag hoeft voor u geen probleem te zijn. U hoeft maar 3 letters banktaal te kennen om van A tot Z te kunnen profiteren van uw salaris op een particuliere bankrekening bij de NMB. Zoals: f Een bankrekening, die tevens spaarrekening is (3rente over uw tegoed!). 3 Door de NMB voor u kosteloos verrichte betalingen. 0 De uitgebreide persoonlijke service in alle financiële aange legenheden, waar u als cliënt recht op hebt. Kortom, alle voordelen van een NMB-bankrekening. Vraag de folder ,,U kunt meer doen met uw salaris via de NMB". Daarin vindt u alle inlichtingen. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Veenendaal: Markt 5. Ede: Breelaan 1.

De Vallei | 1967 | | pagina 8