Nederland-O.-Duitsland belangrijk als voorbereiding op komende voorronde wereldkampioenschap op alles zetten Mooi gebaar van Kessler President Haagse rechtbank doet morgen uitspraak RTTV overrompeld? sterke Nijmegenaren Stenman-bokaal bleef nog even in Veenendaal DOVO of DOVE? JOHAN CRUIJFF Rhenense titelstrijd heeft vlot verloop Veel massaspurten in 8e rit competitie Midden-Nederland Klijnjan: „Ik zal alles Finalisten Nederlands kampioenschap 47/1 Uitslagen wedvlucht van p.v. „De Snelpost Vlucht-Soignies van De Luchtreiziger Kans op finaleplaats Europa Cu nihil, maar: Eddy P.G.: Einde? Kort geding DWS contra KNVB Om de Wildschutbeker D. v. Breenen bleef ongeslagen Niet eens Stimulans Hilariteit in hef modernste sportblad van Nederland DINSDAG 12 SEPTEMBER 1967 t RHENEN De organisatie van de Rhenense clubkampioenschappen ten nis, waarmee in het afgelopen week einde werd gestart, heeft tot nog toe een vlot verloop. Dank zij het prachti ge weer kon het eerste deel van het pro gramma geheel worden afgewerkt. In het dames-enkel heeft zowel Corrie als Lucie Visch zich in de halve finale geplaatst. Corrie Visch speelde een niet al te moeilijke wedstrijd tegen Anelot Deen en wist deze met 6-3 en 6- 1 te verslaan. Lucie Visch kwam in de halve finale door een prachtige over winning op mevrouw Van Dongen met 6-2 en 6-4. In het heren-enkel wist alleen René Lodder in de halve finale door te drin gen door een overwinning op Henk Bosch. De andere finalisten hierin zijn nog niet bekend. De gezusters Corrie en Lucie Visch hebben zich reeds in de finale gespeeld door de moeilijke klip mevrouw Deen Anelot Deen met 75 en 62 te omzeilen. De andere finalist is nog niet bekend, maar verondersteld wordt dat dit het paar mevrouw Van Dongen - mevrouw de Haan zal zijn. In het onderdeel gemengd-dubbel viel de overwinning op van Corrie Visch en René Lodder op het paar Ane lot Deen en Jan van de Pol. Corrie Visch en René Lodder wisten door een 6-2, 6-4 overwinning in de halve finale door te dringen. Van de heren-dubbel is nog weinig bekend. De meeste par tijen hierin worden het komende week einde gespeeld, zodat ook dan weer vol op van tennis te genieten valt op het gemeentelijk sportpark „Candia". VEENENDAAL De Utrechtse wie lerclub Sint Willibrord was ditmaal aan de beurt om de organisatie te leiden van een rit (de 8e) van de Midden-Neder landcompetitie, verreden op het trai- ningsparcours te Vleuten. Tijdens de nieuwelingenwedstrijd vormde zich een kopgroepje van drie renners, waaruit Joop van Beek weer wegviel. De beide overige renners kon den het ook niet langer meer bolwerken, waarna een massaspurt volgde, die door W. Blpkland gewonnen werd. Achter hém finishten W. Jansen (V.), F. Huls- kert (Ad J. W. Lange (T.), G. Horst (Ad.), Wim van Dompseler (Putten), J. de Dood (Ad.), J. van Leijenhorst (T.), W. Huigen (Volh.), J. v. d. Linden (V.), J. v. Haren (V.), en G. de Brey (St.). Cees v. Zetten (Ped.r.) maakte een le lijke val. De A-adspiranten wilden geen roet in het eten gooien en zij bleven angstig dicht bij elkaar fietsen, waarna voor de derde maal een massale sprint volgde H. Stekelenburg (V.) was de snelste; Rolf Sas (Scherpenzeel) werd tiende. In de klasse van de B-adpiranten leek het erop, dat de traditie op deze middag gebroken zou worden, toen Jet- ze Reijenga (Veenendaal) aanhaakte bij de passage van de amateurs, maar ook deze vlieger ging niet op, want bij de laatste bocht had men hem weer te pak ken. Toch spurtten de eerste twee ren ners iets voor de groep uit en winnaar werd H. Hees (T.), op de tweede plaats gevolgd door Reijenga. Op de derde plaats eindigde C. de Groot, vierde E. Opheikens, vijfde J. Schaafsma, zesde M. Honkoop, zevende J. ten Have, acht ste M. Versluis en negende Berendse. Een rappe sprinter als amateur Karei van Nimwegen (St.) wist, dat zijn kan sen in een massasprint goed waren en het kwam zo uit ook, toen de uitloop poging van een viertal renners onge daan werd gemaakt. Verdere schermut selingen liepen op niets uit en zo kwam het voor de vijfde maal op een eind sprint aan, die makkelijk door Van Nim wegen werd gewonnen. H. Zeeman 2e, Cor Rutgers 3e, A. Tukker 4e, C. van Proosdij 5e, Sander van Doorn 6e, Wim Kruis 7e, J. v. Ingen 8e, R. Rees 9e, P. v. Schaik 10e, M. Spierenburg 11e en K. Mocking 12e. Matti de Koning (Scherpenzeel) won de nieuwelingenwedstryd te Berkel, met Jan Vlastuin als 8e en Arnold Voogt op de negende plaats. Arnold Voogt won de nieuwelingen wedstrijd te Crooswyk (R'dam), Matti de Koning werd 5e te Rucphen. De wedstryd, die ons nationale voetbalelftal morgenavond in het Olympisch Stadion te Amsterdam speelt tegen Oost-Duitsland, heeft als kwalificatiewedstrijd voor de stryd om de Europa Cup voor landenteams voor ons land geen enkele betekenis meer. Immers, de kansen dat ons nationale team zich nog zal plaatsen voor de eindronde z(jn vrijwel nihil. Het Nederlands elftal vergaarde, met nog twee wedstrijden voor de boeg, nog slechts drie winstpunten, terwijl Hongarije er momenteel reeds zeven bezit. Oost-Duitsland, onze tegenstander van morgen avond, behaalde uit slechts twee wedstrijden drie punten, zodat er alleen nog theoretisch een mogelijkheid voor onze nationale formatie bestaat. Om alsnog in aanmerking te komen voor de eindronde zou dan Hongarije zijn nog twee resterende wedstrijden, beide tegen Oost-Duitsland moeten ver liezen. Het Nederlands elftal zou moe ten winnen van Oost-Duitsland en het nu al kansloze Denemarken en Oost- Duitsland zou van Denemarken moeten verliezen. Nederland, Hongarije en Oost-Duitsland zouden op die wijze elk zeven punten bezitten. In dat niet te verwachten geval even wel komt Nederland echter toch niet in aanmerking voor de eindronde, want bij een gelijk puntentotaal gaat het doelgemiddelde tellen en dat valt zon der enige twijfel royaal ten gunste van de Hongaren uit. De laatsten versloe gen namelijk in Boedapest de Denen met 6-0... Ondanks dit alles heeft de wedstrijd van morgen toch wel betekenis. Bonds coach George Kessler heeft er zater dag tijdens een persconferentie in Sche- veningen op gewezen, dat nu alle aan dacht dient te worden geschonken aan de voorbereiding van ons nationale team op de voorrondes voor de we reldkampioenschappen voetbal in 1970. Die voorrondes gaan al vrij spoedig beginnen en wil men meedoen aan de eindronde in Mexico, dan zullen daarin goede resultaten moeten worden ge boekt. „We hebben", zo verklaarde Georg Kessler, „de tijd van experi menteren nu achter de rug en we moe ten nu beschikken over een ruime se- lectiegroep, waarvan alle leden tenmin ste vijf k tien interlands achter de rug hebben". Jammer, dat de bondscoach nu de tijd van experimenteren pas voorbij acht. Had hij die tijd wat eerder afge sloten, dan zou ons land mogelijk wel de kwalificatierondes goed zijn doorge komen. Tenslotte heeft hij nu toch weer een beroep gedaan op de altijd nog talent volle en bijzonder ervaren Feyenoord- doelman Eddy Pieters Graafland. Met deze Eddy P. G. in de goal zou heel waarschijnlijk de wedstrijd in Leipzig niet in een débacle zijn geëindigd. Hoe het ook zij, al zal er voor Neder land uit de ontmoeting met Oost-Duits land geen direct voordeel zijn te putten, men kan er toch op rekenen, dat er een felle strijd zal ontstaan. Immers, allereerst zullen onze landgenoten hun uiterst kleine theoretische kansje niet willen verspelen en bovendien zijn zij zonder twijfel belust op revanche voor de in Leipzig geleden nederlaag. Er zijn intussen slechts vier spelers opgesteld, die ook in Leipzig van de partij waren, t.w. Suurbier, Groot, Nu- Soldaat Klijnjan: alles op alles ZEIST Om even na vieren gis termiddag kwam hij binnenstappen: Jan Klijnjan, dienstplichtig soldaat, gelegerd op de vliegbasis Soesterberg en gestraft met enkele dagen licht ar rest omdat hij met zijn kamergenoten wat te lang op bed was blijven liggen. „Ik heb medewerking gehad van al le kanten", aldus de 22-jarige DFC'er in het sportcentrum te Zeist. „Om twaalf uur moest ik bij de kolonel komen en toen hoorde ik, dat ik kon gaan. Maar ik moet de rest van mijn straf na de wedstrijd tegen Oost-Duits land nog wel ondergaan. Ik heb in to taal vier dagen licht gekregen en ik had zondag eigenlijk niet eens met DFC tegen Willem II mogen meedoen. Mijn kamergenoten vonden het niet erg als ik toch mocht voetballen. Ik vind, dat ze het fijn hebben opgevat." Klijnjan, wiens debuut woensdag in het Nederlandse elftal gezien de door de legerleiding aan hem opgelegde straf ernstig werd bedreigd donder dag eerst liep het licht arrest af was gisteren stralend fiddelpunt in de groep van spelers van het Neder- de de laatste inter- dat ik de ninga en Keizer. Voor het team van woensdag kwamen niet meer in aan merking Van Leeuwen, Pijs, Schrij vers, Kemper, De Zoete, Swart en Mul der. In de formatie van woensdag maakt de DFC-er Klijnjan zijn inter nationaal debuut, terwijl Cruyff er na een schorsing van een jaar in terug keerde. Hoewel de wedstrijd niet op de tele visie wordt gebracht zal het stadion woensdagavond lang niet bezet zijn. De KNVB rekent op een maximum van 35.000 toeschouwers. Het valt te verwachten dat de Hon gaarse coach van het Oostduitse team, Karoly Soos, morgen dezelfde tactiek zal toepassen, die hij in Leipzig had uitgestippeld: aanvallen vanuit een ge sloten verdediging, teneinde op die ma nier de tegenstander te overrompelen. Uiteraard zal hij daarbij zijn gevaar lijkste aanvaller, Frenzel, die tegen Ne derland in Leipzig 3 doelpunten scoor de, een vooruitgeschoven positie laten innemen en bovendien voor zover mo gelijk de snelle en ervaren buitenspe ler Ronald Ducke als aanvalsspits be nutten. O Maandag is tijdens het spelen met zijn driejarig broertje de bijna twee jarige Job van Dalen uit Uithoorn te water geraakt. Hulp van de toegesnelde moeder kwam te laat. Een arts kon slechts de dood door verdrinking con stateren. Bondscoach-Georg Kessler: ,,Ik droom dag en nacht van Mexico AMSTERDAM De finalisten voor het Nederlands kampioenschap anker kader 47/1, dat van 21 t/m 24 septem ber in Nunen bij Eindhoven wordt ge houden, zijn: titelhouder Hans Vultink (Aalten), Tini Wijnen (Oss), Joop Roo- denburg (Voorhout), Lambert van Leur (Oss), Henk de Kleine (Kampen), Henk Scholte (Eindhoven), Lambert van Nij- natten (Steenbergen) en Janus Jacobs Amsterdam. ZEIST Toen Eddy Pieters Graafland (33 jaar) gistermiddag in Zeist neerstreek temidden van de spelers voor het Nederlandse elftal, leek het alsof hij nooit was wegge weest. En toch had hij in drie inter lands ontbroken, omdat Kessler oor deelde, dat er betere doelverdedigers waren. Doodkalme Pieters Graaf land is, in dit voorjaar, voor de eer ste keer in zijn zeer lange carrière 44 interlands wellicht 'n beet je boos geweest, omdat hij van een journalist moest horen dat hij was gepasseerd voor het duel met de Oostduitsers op 5 april. „Ach", zegt hij nu, onaangedaan als altijd, „het is destijds min of meer uitgepraat. Wij hadden allebei ons standpunt en daar viel eigenlijk wei nig aan toe te voegen." Had hij gedacht dat er toen, gezien zijn leeftijd, een einde was gekomen aan zijn carrière als international? „Nou, dat niet. Ik voelde me des tijds goed in vorm. En ik nam me alleen maar voor te bewijzen dat ik een plaats in het Nederlands elftal nog wel waard ben. Maar eerlijk ge zegd heb ik er rekening mee gehou den, dat Kessler mij gezien die strub belingen niet meer zou opstellen, ik vind het een mooi gebaar van hem dat hij dat niet heeft laten meetel len." Het heeft de 1.84 meter lange Pie ters Graafland overigens niet zo ge weldig verbaasd dat hij weer is ge kozen. Hij weet zo langzamerhand dat de rust en het messcherpe gevoel voor goed opstellen hem hebben ge maakt tot een doelman die nog jaren meekan. Ondanks zichzelf zijn frappante bescheidenheid zegt hij „Keepen is een apart vak, maar het gaat me ge makkelijk af", en ook: „In principe is elke bal houdbaar. Als je je maar goed opstelt. Ik hou niet van dat spectaculaire werk. Je bent dan ge neigd fouten te maken". RHENEN Na een lange rustperiode moest RTTV in het Wildschut-toer nooi, waarin het inmiddels was opgeklommen tot de kwart finales, spelen te gen het Nijmeegse Ons Vermaak. Het Nijmeegse team zorgde in deze wedstrijd voor een grote verrassing door met 54 te winnen van dit team, bestaande uit de spelers Verdonk, v.d. Wollenberg en Pince v.d. Aa, alle drie uitkomend in de hoofdklasse. O. Weyssenfeld kon deze avond niet tot winst komen, maar W. de Groot mulder speelde goede wedstrijden en won dan ook 3 maal, terwijl D. v. Bree- nen zelfs ongeslagen bleef. Daar dit toernooi met voorgift gespeeld wordt, had O. Weyssenfeld telkens een voorgift van 10 punten, W. de Grootmulder 9 pun ten en D. v. Breenen 7 punten. W. de Grootmulder moest in de eer ste partij aantreden tegen de gerouti neerde v. d. Wollenberg. Ondanks zijn negen punten voorgift kon hij het niet klaren, hoewel het een zeer spannende wedstrijd werd, die op het nippertje verloren ging met 21-19, 16-21 en 20-22. D. v. Breenen speelde vervolgens te gen Verdonk en won verdiend in twee games (21-14, 21-17), daarmee de stand op 11 brengend. O. Weyssenfeld was vervolgens niet opgewassen tegen de hardslaande Pince v.d. Aa en verloor dan ook in 2 games met 17-21 en 15-21. D. v. Breenen kon vervolgens de stand weer in evenwicht brengen door in een zeer goed gespeelde partij v. d. Wollen berg ook weer in 2 games de baas te blijven. Dit ging echter geenszins ge makkelijk. Toen de le game gewonnen was met 21-13 werd de 2e game erg span nend. Nadat v. d. Wollenberg gemak kelijk de 7 punten (voorgift) ingehaald had bij 13-13 reeds, bleef het gelijk op gaan tot 20-20, waarna D. v. Breenen bij 22-23 het laatste en winnende punt kon scoren. De ook op goed peil staande wed strijd tussen W. dGrootmulder en Pince v.d. Aa was even spannend. Na dat W. de Grootmulder de eerste game kansloos verloren had met 15-21, ge lukte het hem, de tweede en de derde game zij het op het nippertje in winst om te zetten en wel met 22-20 en 21-19, daarmee RTTV voor het eerst een voorsprong bezorgend. Daar O. Weyssenfeld het ook tegen Verdonk niet kon bolwerken en deze partij in 2 games verloor met 16-21 en 19-21 werd het weer gelijk (33). D. v. Breenen had hierna echter wei nig moeite met Prince v.d. Aa, gezien de uitslag. Hij won n.l. in 2 games met 21-9 en 21-8, waardoor RTTV weer een voorsprong kreeg. O. Weyssenfeld leed hierna zijn derde nederlaag, waaruit bleek, dat hij zijn vorm van het afge lopen seizoen nog niet heeft hervonden. Hij had dan ook geen kans tegen v. d. Wollenberg en verloor met 15-21, 17-21. De partij W. de Grootmulder - Verdonk moest dus de beslissing brengen. Het zag er in de le game niet zo best uit, want ondanks hardnekkige tegenstand ging deze met 20-22 verloren voor De landse elftal, die in Zeist voorbereidingen treft voor land tegen de Oostduitsers. „Ik vind het fantastisch kans krijg te tonen wat ik waard ben", zei de in Papendrecht geboren kleine rechtsbuiten, die overigens al op alle plaatsen in de voorhoede heeft ge speeld. Hij begon bij DFC te voetballen en speelt er nu nog in, ondanks de goede contracten die hij in de loop der tijd aangeboden heeft gekregen. „Ik heb het bij DFC wel naar m'n zin; ik heb nu een contract, waarop menige spe ler uit de eredivisie jaloers kan zijn". Klijnjan, die al eens eerder in de selectie van bondscoach Kessler werd opgenomen hij kwam ook uit in het nationale jeugdteam en Jong Oranje hoopt dus vurig, dat zijn debuut zal slagen. „Ik heb al eens met het voorlopig Nederlands elftal een oefenwedstrijd gespeeld. Dat was te gen Borussia Mönchengladbach in Eindhoven. Ik maakte toen een doel punt, maar was helemaal niet tevre den over mijn spel. Daarom zal ik nu alles op alles zetten". DEN HAAG De president van de Haagse rechtbank, jhr. mr. G. Wit- sen Elias, zal morgen uitspraak doen in het kort geding dat de Amsterdam se eredivisieclub DWS heeft aange spannen tegen de Koninklijke Neder landse Voetbalbond (KNVB), omdat zij 't niet eens was met de wijze waar op de competitiewedstrijd DWS— Ajax was uitgesteld. Deze wedstrijd zou volgens het normale programma zondag a.s. moeten worden gespeeld. Tijdens het kort geding, dat gisteren diende, verweet de raadsman van DWS mr. J. L. Janssen van Raay, de KNVB dat de bond willekeurig had gehandeld door op verzoek van de andere hoofd stedelijke eredivisieclub, landskam pioen Ajax, de wedstrijd uit te stellen zonder DWS daarin ook maar tijdig te kennen. „Wij lazen uit de krant dat uitstel was verleend. Pas zaterdag kregen we of ficieel bericht van de KNVB. Toen en kele jaren geleden Feijenoord in Lissa bon de belangrijke wedstrijd tegen Ben- fica moest spelen werd de Rotterdam se club uitstel geweigerd. DWS en PSV hebben, toen zij meededen aan het toernooi om de Europabeker, er zelfs niet aan gedacht om te proberen een competitiewedstrijd te verschuiven," zei mr. Janssen van Raay. De KNVB had zoals gemeld de wedstrijd uitgesteld omdat Ajax op 20 september voor de Europabeker tegen Real Madrid moet uitkomen en de lands kampioen bovendien zes spelers moet afstaan aan het Nederlandse elftal dat morgen in Amsterdam tegen Oost- Duitsland speelt. De voorzitters van DWS en Ajax, de heren K. Solleveld en J. van Praag, hebben over deze zaak nog contact met elkaar gehad. Zij werden het echter niet eens over het „smartegeld", zei de raadsman. Mr. Janssen van Raay kon zich voor stellen dat Ajax en de KNVB financieel belang bij het uitstel hebben. Voor de wedstrijd Ajax-Real Madrid wordt de recette op 850.000 gulden geschat. Bij. uitstel van DWS-Ajax is het zeer wel denkbaar dat de belangstelling voor Ne- derland-Oost-Duitsland groter is dan bij drie topwedstrijden in één week in Am sterdam. Maar waarom moet DWS daarvan de dupe worden? DWS lijdt door het uit stellen van de belangrijke plaatselijke ontmoeting, waarop de DWS-'ers zich bovendien sterk mentaal hebben voor bereid, financieel nadeel. Het weer is nu beter dan in oktober, ook de huidige positie van beide clubs op de ranglijst maakt dat de belangstelling nu zeker groter zal zijn dan wellicht over een maand. Uitstel van een competitiewed strijd kan volgens mr. Janssen van Raay alleen maar geschieden in geval van zeer slecht weer of slechte terrein gesteldheid. Hij vond dat een topelftal zoals waar over Ajax nu beschikt best in staat moet zijn om drie wedstrijden „achter elkaar" te spelen. Alle drie de wedstrij den worden in het Olympisch Stadion gespeeld. Van met name reisvermoeid- heid is geen sprake. De belangen van de KNVB werden verdedigd door mr. H. J. C. ter Kuile. Hij deelde mee dat Ajax geen formeel verzoek tot uitstel had ingediend. De sectie betaald voetbal had zelf al in beginsel besloten om het Ajax wat ge makkelijker te maken. „Er is hier geen sprake geweest van uitstel met het oog op financiële be langen," zei mr. Ter Kuile. De KNVB heeft slechts de nationale belangen op het oog gehad. Zij wil vertegenwoordi gende elftallen aan het werk zien die zo sterk mogelijk zijn opgesteld en ook zeer goed voor de dag kunnen komen. Het succes van Ajax betekent een sti mulans voor de voetbalsport en daar naast nog nuttig vlagvertoon. De KNVB die gelet op haar instelling de voor keur geeft aan het algemeen belang bo ven het particulier belang, heeft ge meend hier het particulier belang van DWS ondergeschikt te moeten maken aan het nationaal belang. Drie ongelijk soortige wedstrijden achter elkaar zou den voor Ajax een mentale overbelas ting zijn die zich stellig op de presta tie zou wreken. Van een dergelijke si tuatie zou DWS ten opzichte van de concurrentie bovendien nog kunnen profiteren. Het stond voor mr. Ter Kui le verder nog helemaal niet vast dat DWS schade zou lijden. Een jaar geleden nam de commissie betaald voetbal het beginselbesluit dat een competitiewedstrijd van de lands kampioen zou kunnen worden verscho ven als het toch spelen van die wedstrijd voor de topclub nadeel zou opleveren. Aan dit besluit is nooit veel rucht baarheid gegeven. De KNVB kan dus voor Ajax een competitiewedstrijd uit stellen. Zou Ajax daar bezwaar tegen maken dan gaat die aanvankelijk uitge stelde wedstrijd toch op het vastgestelde tijdstip door, zo lichtte een lid van de sectie betaald voetbal van de KNVB toe. De wedstrijd DWS-Ajax zal nu eind september worden gespeeld, zo liet mr. Ter Kuile nog weten. i# VEENENDAAL De uitslag van de wedvlucht vanaf Soignies over een af stand van 192 km was als volgt: De duiven werden gelost om 10.10 uur. Eerst aankomende duif 12.57.08 uur. Snelheid 1152,1 meter per minuut. A. D. v.d. Bosch 1, 3, 24; Spliethof v.d. Burg, 2, 18; E. Helwegen, 4, 5, 23; E. Suk kel 6, 14; J. v. Geerenstein 7, 9, 25, 26; G. J. v. Manen 8, 19; G. Heikamp 10, 11, 12, 17; H. L. Spies 13; A. Leppers 15, 20; J. v. Nw. Amerongen 16, 21, 22. Woensdag 13 september inkorven voor Bourgess (nat.) van 7 tot 8 uur. Zaterdag 16 september inkorven voor St. Ghislain H van 2 tot 3 uur. VEENENDAAL De E.V.P.V. „De Luchtreiziger" nam deel aan de vlucht vanaf Soignies (192 km). De duiven werden om 10.10 uur in vrijheid ge steld en de eerste meldde zich bij de heer Th. Spies om 12.46 uur. De verdere uitslag was: Th. Spies 1, 3, 17; W. J. Dam 2, 4, 12, 21; K. de Ruiter 5, 7, 13; H. Drost 6, 9,; R. J. Kooten 8, 18, 19, 22; W. Schakel 10; C. v. Ginkel 11, 14; A. Versteeg 15, 20 en H. Kooten 16. VEENENDAAL Op een geani meerde bijeenkomst in hotel „De Ko renbeurs" te Veenendaal zijn gister avond door Stenman-functionaris de heer Slik aan delegaties van de Utrechtse clubs DOS en Elinkwijk de prijzen uitgereikt van het enige tijd ge leden gehouden Stenman-toernooi. Op deze avond waren aanwezig het volledige DOVO-bestuur, de spelers van de eerste uitgave van de Veenen- daalse vereniging (uitgezonderd Aart Gerritsen, die met een ernstige bloed uitstorting moet rusten en met vrij gro te zekerheid a.s. zaterdag in Urk ver stek moet laten gaan), twee vertegen woordigers van Stenman-Veenendaal en uiteraard afgevaardigden van de le prijswinnaar DOS en Elinkwijk dat de 2e plaats bezette. In zijn openingswoord releveerde DOVO-voorzitter Hiensch o.a. dat het ook dit jaar weer een in alle opzichten geslaagd nederlaagtoernooi voor DOVO was geweest en hij sprak de vurige wens uit, dat ook in de komende jaren dit toernooi zou worden gehandhaafd. De heer Slik had de moeilijke taak directeur J. Oosterhoorn van Sten man te vervangen, daar deze op het laatste ogenblik verhinderd was. Hij reikte met een toepasselijk woord de prijzen (waaronder de prachtige Sten man-bokaal) uit aan respectievelijk de aanvoerders van DOS en Elinkwijk en gaf te kennen dat Stenman sponsor blijft van het toernooi. DOVO-aanvoerder Rinie van Brux- voort nam vervolgens eveneens een beker en een bal in ontvangst als waardering voor de goede prestaties van de roodwitten in de nederlaagwed strijden. Nadat de onderscheiding had gecir culeerd onder de spelers, werd de be ker (badinerend) aangeboden aan kee per Van Hardeveld wegens „zijn grote beheersing en standvastigheid in de af gelopen wedstrijden". Algemene hilari teit... DOS-manager Tim v. d. Laan dank te hierna Stenman en DOVO voor de prijzen en deelde mee, dat zijn vereni ging ook het volgende toernooi weer aanwezig zou zijn wanneer de B-selec ties van de betaalde verenigingen als tegenstander van de roodwitten funge ren. Zoals bekend hebben DOS en Elink wijk in het toernooi reeds met de B- teams gespeeld. De bekers konden overigens nog niet worden meegenomen door de Utrecht se verenigingen, daar de graveur er in plaats van DOVO met kunstzinnige hand maar DOVE van had gemaakt. De heren achter de voorzitterstafel Grootmulder. In de tweede game leek het erop of W. de Grootmulder genoegen moest ne men met een nederlaag. Verdonk was n.l. al ingelopen tot 12—11 doch nu kreeg De Grootmulder het geluk op zijn hand; met een netbal, een rand bal, weer een netbal werd het 15—11, waarna hij geen moeite meer had om de game te winnen met 2113. De der de game kon hij steeds afstand bewa ren, zodat hij deze won met 2116. Hierdoor werd de eindstand dus 5-4 voor RTTV, dat hiermee een prima pres tatie leverde. Het heeft hiermede dus de halve finale bereikt. Het zou een mooi resultaat zijn evenals vorig jaar de finale te bereiken. De tegenstander in de halve finale is nog niet bekend. Deze finale wordt waarschijnlijk deze week nog gespeeld. Dinsdag 12 septem ber wordt de jaarvergadering gehou den. ADVERTENTIE Onze andere vaste medewerkers op voetbalgebied zijn o.a. Coen Mouiijn, Eykenbroek, Willy Dul- lens, Daan .schrijvers. Eddy Pieters Graafland en Tonny van Leeuwen. Lees de boeiende commentaren geschreven door onze Neder landse top-voetballers ln Sport '67. Overal verkrijgbaar. 46 cent. maakten deze vergissing nogal nuchter bekend aan de aanwezigen, die elkaar eens aankeken en veelbetekenend glim lachten. Men besloot bovendien de Stenman- bokaal, die Elinkwijk aan plaatsgenoot DOS moest afstaan, ook nog even te retourneren aan de graveur om de na men van de twee winnaars erop te la ten vermelden. DOS en Elinkwijk von den het niet erg, dat de onderscheidin gen wat later komen... O De aanvoerder van DOS-B, Weldam, ontving uit handen van Stenman- functionaris Slik de prachtige bokaal.

De Vallei | 1967 | | pagina 9